Berisha: Edi Rama, i vetmi përgjegjës për 21 janarin. Desh të më merrte karrigen. Unë dua të bëhet drejtësi

berishaSali Berisha thotë se është i interesuar të bëhet drejtësi për 21 janarin, por ky nuk është interesi  kryeministrit Rama.

Në një intrervistë për ABC Neës Berisha tha se Rama është i vetmi përgjegjës moral dhe ligjor për ato ngjarje ku humbën jetën 4 persona.

Berisha thotë se Rama është duke u treguar hipokrit përpara familjarëve të viktimave të asaj proteste.

Sipas tij, “ajo demonstratë ishte për bllokun e Ilir Metës

Berisha thotë se tani Ilir Meta tashmë është më i rëndësishëm seç ka qenë kur qeverinë e drejtonte ai.

Në rafshin historik, e kam theksuar në Parlamentin shqiptar dhe e theksoj prap se, pas 80 e ca vitesh, ajo ishte dita më e shëmtuar në historinë e shtetit shqiptar, kur politikanë të papërgjegjshëm menduan të rrëzojnë me dhunë  një kryetar qeverie, një qeveri të zgjedhur me votat e shqiptarëve. Në këtë kontekst ky akt regjistrohet në histori si një puç i mirëfilltë kundër institucioneve kushtetuese.

Kam denoncuar në atë kohë të gjithë autorët e këtij puçi dhe nuk i heq asnjë presje atij qëndrimi të asokohe. Në atë përpjekje për të marrë me dhunë pushtetin, u sollën njerëz të paguar, u sollën të tjerë jo të paguar, me një motiv “do rrëzojmë Sali Berishën”.

Ajo që kërkoj unë nga ju dhe nga mediat, le të shkojmë të marrim intervistën. Cfarë u tha i ndjeri Ziver vëllait dhe familjes së tij se përse e sollën nga Greqia, dhe unë shfrytëzoj rastin t’u shpreh edhe një herë ngushëllimet familjeve.

 Nga Greqia tha, më sollën për të rrëzuar Sali Berishën, më thanë do rrëzojmë Sali Berishën. Të njëjtën gjë iu thanë atyre që sollën dhe rrethuan kryeministrinë. Një gjë është për t’u theksuar. Nuk ka gjë më të rëndë se sa të të qajnë ata që të vranë. Dhe kjo po ndodh!

Njëriu që ka qënë më i interesuar për t’u bërë drejtësia ka qënë ai që u rrethua në kundërshim me të gjitha ligjet dhe Kushtetutën e vendit për 5 orë të tëra vetëm e vetëm për ta larguar me dhunë nga zyra. Shqiptarët e dinë mirë se cfarë u thanë atyre që i sollën për të rrëzuar kryeministrin, shqiptarët e dinë mirë se cilat qenë parrullat antikushtetuese mbi të cilat u ngjiz kjo lëvizje, shqiptarët e dinë mirë se Edi Rama kishte bërë gati fjalimin për të folur nga ballkoni i zyrës sime. Shqiptarët i dinë të gjitha këto.

Pati 4 viktima. Fatkeqësi. Por e kam thënë edhe atëherë dhe e them edhe tani se kurrë një institucion i dalë nga vota e lirë nuk mund të merret.

Duke thënë këtë absolutisht e konsideroj absolutisht të domosdoshme e jetike drejtësinë. Por problem është se drejtësia s’mund të bëhet, sepse kreu i këtij akti është Edi Rama, i cili i solli njerëzit, sic kanë dëshmuar vetë familjarët e tyre, për të rrëzuar një qeveri me dhunë. Se i implikuar në të është ish kreu i shtetit, i cili kishte bërë marrëveshje ti zgjatej mandati apo prokurorja e pergjithshme që kërkonte me cdo kusht që të dominonte Edi Rama.

Kush e bllokoi hetimin? Hetimi nisi dhe me specialist ndërkombëtarë. Po s’pranohej të thirrej Edi Rama, nuk shkonte Edi Rama për të deponuar, sepse Ina Ramën ata e bllokuan. Një hetim i gjithanëshëm është absolutisht i domosdoshëm. Cfarë ndodhi para kryeministrisë? U hodhën mijëra gurë, dinamite, plumba në dritare, u dërrmuan forcat e rendit dhe policia.

Sa e shkeli Garda ligjin? Garda ka një ligj. Pse se ndryshuan ligjin këta zotërinjtë? Thanë do e ndryshojnë, ligji është i tyre s’është i yni, rastësi që atë ligj se kemi bërë ne e ka bërë PS. Pra të gjitha këto janë thjesht një hipokrizi, është një nekropolitikë primitive e neveritshme.

Kam edhe një herë mirëkuptim të plotë për dhimbjen e familjarëve për kërkesën e tyre për drejtësi, kam disrespekt të plotë për ata të cilët përdorin viktimat e tyre për qëllime politike. Nuk më impresionojnë, kjo nuk më impresionon! Drejtësia është drejtësi dhe për cdo shqiptar përgjegjes kryesor është Edi Rama që donte të ulej në karrigen time të asokohe, në karrigen e kryeministrit, pa vota. A filloi kjo dhunë dhe kjo revoltë për bllokun e Ilir Metës? A u detyruan ata vetë të thonin se e kishin montuar videon për Sali Berishën, se nuk është e vërtetë. A është Ilir Meta sot shumë më I rëndësishëm se c’ishte në atë kohë në qeverinë e Edi Ramës? Ilir Meta sot është nr dy i Shqipërisë, në protokoll më i rëndësishëm se Edi Rama. Atëherë i them Edi Ramës mos shkelmo mbi lotët e familjarëve, viktimave, se këto janë qëndrime makbethiane. Nëse ka njëri që është përgjegjës moral dhe ligjor, numëri një është ai”, shprehet Berisha./b.l

REMOTE_ADDR:[]

105 komente në “Berisha: Edi Rama, i vetmi përgjegjës për 21 janarin. Desh të më merrte karrigen. Unë dua të bëhet drejtësi”

 1. bimi says:

  Sakte! Rama e hengri m… e 21 janarit bashke me ngjalen e kekelopes. Dhe ngjalat nuk dalin kollaj…

  1. andi says:

   si ka mundesi qe nje njeri si ty vazhdon akoma te flase per ty burgu eshte pak o kafsh. ti o njeri je shkaktari pse ato heroj u vrane ne 21 janar. ti je ai qe dhe urdherin e di gjith shqiperia kte.

   1. nasip says:

    kapu fort mbas gjykatave te nishanit se kote nuk e bere president. ti je fatekesia e ketij vendi!

    1. marjo says:

     per ke drejtesi flet ti? per ate qe liroj mediun? per ate qe nxjerr nga burgu cdo kriminel. per ate drejtesi qe behet nga zyrat e tua edhe te nishanit? kte drejtesi na ke lene zotrote smund ta quajm ashtu vetem gomarlliku rradhes qe ti katandise per 23 vjet me rradhe.

     1. nertili says:

      Akoma edhe vazhdoj te bindem qe ne jemi qeverisur per vite me rradhe nga nje gomar si sali berisha. dita dites me brockullat e tij ky e vulos.

      Ti je urdheruesi edhe vrasesi i atyre 4 herojve!

      1. largohu says:

       Beju nje nder shqiptarve Largohu!

       1. MARA says:

        @largohu,

        e keni fjalen per berishen?

   2. ilir says:

    PO TE RENDOHET SHPIRTI SERB I ZI…..PO FUTJA VETES SALE SE GJYQIN JA U BEJME VETEM BURRAVE KOMUNISTE TE MIRE PO TI AS GJYQ SI NJERI TAMAM NUK MERITON…FUTJA VETES PERPARA SE TE TE DALI TEK FEMIJA DHE MBESA

    1. Pilo Lala says:

     Vetes ja fusin burrat, ky eshte burrec Tropoje.

   3. kashi says:

    atehere drejtoju vete drejtesise dhe vendos per nje prokuror te huaj. ose drejtoju brukselit. por nuk ta mban bytha. ky eshte i cmendur.
    a e kontrollon njeri saliun ne se i merr ilacet???????????????????

  2. xho says:

   Ore Sali Idjoti. Karrigen ta morri Edi ne menyre paqesore.

  3. Devolliu says:

   T’ëmën e s’ëmës oreeee…,ka gojë e flet dhe ky qelbësirë, ky kriminel gjakatar që dha vetë urdhërin për të vrarë, ky Hitler që prishi serverat e kamerave, ky monstër që nuk lejoi Prokurorinë të hetojë dhe të arrestojë vrasësit, ky i urryer që akuzoi Presidentin, Kryeprokuroren, Kryetarin e SHIK-ut dhe mediat e gazetarët për Puç, ky maskara që nuk pranoi as ekspertizën e FBI-së, ky diktator që u mburr se vravi e gjakosi protestuesit paqësorë e kërcënoi se ishte i gatshëm të vriste me mijëra të tjerë po të guxonin të protestonin.
   KY KRIMINEL MERITON VARRJEN NË SHESHIN PARA KRYEMINISTRISË.

  4. Ilir Hoti says:

   Ka lindur per te bere karrier e pasuruar me gjakun e shqiptareve!!! I pa turp e Kriminel! Ata u vrane ne rruge o kriminel!

  5. ema says:

   E ke te kote, edhe se je jashte burgut, je i denuar me vdekje, nuk ke rruge tjeter, do e perjetosh sa te jeshe gjalle more qen

  6. adri says:

   Ndoshta mund te kete dhe te tjere pergjegjes po ti berisha je personi kryesor pergjegjes qe pengove punen e prokurorise per arrestimin e gardisteve. Dole kunder ligjeve dhe Kushtetutes se Shqiperise duke penguar prokurorine qe te beje detyren. Nga ana e gardisteve te kryeministrise jane vrare kater qytetare ne mes te dites dhe jane plagosur dhjetera te tjere si dhe kercenuar jeta mijera te tjereve protestuesve te cilet protestonin ne shesh ate dite.
   Kjo eshte pergjegjesia me e madhe dhe eshte e jotja.

 2. Edi says:

  Edi Rama meriton burgim te perjetshem si organizator dhe shkaktar i vrasjeve te 21 Janarit.
  Vete i nxorri njerezit ne shesh dhe vete i dha urdher te sulmonin godinat shteterore. Per keto gjera duhet te ishte pergjigjur me kohe.

  1. Emigranti_UK says:

   Sali-Milloshevic-Sadam-Hitler… jane mizoret dhe diktatoret me te tmerrshem qe ka njohur bota
   I ka lyer duart me gjakun e popullit diktatori nga Tropoja (sebi) meriton Ai dhe familja e tj fatin e familjesh se Sadamit

  2. MARA says:

   Edi Rama meriton respekt, skuthat e tradhtaret e ketij vendi meritojne te perzien pergjithmone!

   1. komentues says:

    cfare respekti meriton Edi Rama? Nxorri njerezit ne bulevard e per vete u shfeh si frikacak te kullat binjake.

 3. shkerdhen - gerdeci says:

  edhe rama ishte per gerdecin more psikopat bandit vuçidoli

  1. Edi says:

   Bravo e more rrogen nga partia per sot.

   1. Tirana says:

    Po ate te pakten e paguan partia,por ti o idiot marrezirat qe thua i ben falas.

 4. albano says:

  Ky nuk ka ndergjegje njeriu.

 5. AI says:

  o komentues debila. po shume mire ben ky qe flet kur ka akoma si puna juaj qe i besonje, ne asnje vend te botes nuk lejohet te sulmohet ptotestuesi me arme zjari nga forcat e rendit

  1. MARA says:

   Sali berisha eshte vrases! Ai e ka mare pushtetin me gjak e ka dorezuar me gjak dhe perseri e ka mbajtur me gjak. Me 21 Jane eshte qelluar drejt demonstruesve me gjakftohtesi dhe paramendim

   1. vlonjati says:

    No coment, ky plaku Merre ka degraduar perfundimisht, duhet cuar ne cmendine

 6. durresi says:

  Si guxon o qelbesire njeri…!!?!!

 7. fieraku4u says:

  KE TE DREJTE TE FLASESH KESHTU TI RRUMPALLE, SE KA SHUME SHQIPTARE QE JAN NEJREZ PA KARAKTER DHE PA MORAL…TI DUHET TE ISHE NE BURG TANI.

  VODHE SA DESHE,GENJEVE SA DESHE, VRAVE SA DESHE, FUTE FRIKEN NE POPULL SA DESHE DHE TANI DEL DHE FLET ME LIGJERATA.

  TE DHJEVSHA DREJTESINE DHE DEMOKRACINE SHQIPTARE.

 8. MAJAKOVSKI says:

  Edi Rama duhet ta dije qe Saliu eshte pasardhes i regjimit te vjeter ku zbatohej parimi stalinist qe mbrojtja me e mire eshte sulmi.Pra Edi Saliu perpiqet te te rezoje.Keshtu eshte politika,

  1. MARA says:

   Majakovs po na i jep citatet si te Mao ce dunit:D

   Si qenka politike, mos me e lene tjetrin te punoje? çfare do Sali Berisha?!

   E di ai sa e urren populli?!
   edhe shtemba shkon e vjen disa here ke burimi…pastaj….thyhet. Saliu te terhiqet ne strofull e te kruaj duart gjithe diten prej gjakut te shqiptareve.Krimineli!!!

 9. peci says:

  Doli maskarai te flasi po I mblidhet litari ne gryke CDO gje qe ke bere do e paguash mund te duket si heshtje per moment in as gje nuk do te falet

 10. lani says:

  o JU PLEHRA TE SALI BERISHES ……..PO FIRMAT PIRAMIDALE KUSH I BERI EDI RAMA ? PO GERDECIN KUSH E BERI EDI RAMA ? DO TI VIJE DITA SE S`BEN KETIJ KRIMINELI TE CMENDUR .

 11. Dibrani says:

  Edi Rama u zhgenjy nga greva e uris,…nuk i doli gje,…bile bile kishte zera ne partin socjaliste qe te hiqeshte si lider

  Me vidion Rama kurdisi 21 janarin

  Rama e dinte qe 21 janari do perfundonte me gjak derdhje ishte e mir menduar

  Shum rrugecer ishin te pergatitur per rremuj

  Saliut i dolen policet jashte kontrollit dhe ndodhi ajo qe ndodhi.Policet Saliut edhe ne 1997 te njejten gje kan ber nuk jan prefesional

  nuk ishte cudi gjakderdhja

  Po qe dihej qe do behej gjakderdhje nga PS dhe vete Edi Rama kjo eshte me se e vertet,….plani i Edi Rames

  Por e verteta eshte 21 janarin e krijoji Edi Rama per Ilir Meten qe te rrezonte pushtetin me forc

  Mediat duhet ta trgojne te verteten si’c eshte

  1. akrepi says:

   Ore fyell ata njeres ne demostrat nuk u vrane nga policia por nga garda dhe ata nuk qellojne pa urdher te ministrit te brendshem qe ishte Lulzim Basha dhe kryeministrit Sali Berisha.Saper policin ajo u tregua korekte gjate demostrates.Ti zoteri duhet te dish nje gje qe denimi me vdekje eshte hequr me ligj ne Shqiperi dhe nuk mund te vriten njeres pse demostrojne qe eshte nje e drejte demokratike kudo ne vendet me demokraci.

   1. Dibrani says:

    O [email protected] pse je kaq koqe

    Kur them polici nuk e kam fjalen ,..per ato qe luajne bingo,.apo ato qe marrin lek nder dore

    Garda pjese e policise nuk jane diversanta

    Saper ligjin e vdekjes ,..une nuk thash qe Shqiperia ka ligjin e vdekjes

    Ajo qe thua qe garda nuk qellon pa urdherte ministrit te brendshem e ke tersisht gabim

    ministri i brenshem nuk jep urdher per te qelluar,GARDA o trendafil ka protokoll se si duhet te veproj kur situate del jasht kontrollit dhe institucionet dhe punojseve u kanoset jeta.

    tani se cfar ky protokoll perban ne situate te tille eshte per tu vertetuar

    saper demostrata dua te te kujtoj qe jeton ne Shqiperi,…gjithshka eshte e mundur edhe vrasje per pushtet

    Bej demostrata dhe preki institucionet dhe shiko ser c’far ndodhe,….e pe se’cfar ndodhi ne USA pak jave me pare kur protestuesit dolen jasht kontrolli sa vdiqen

    E njeta ishte me Edi Ramen duke hyr me forc ne kryeministri

    1. po ti o zoteria nga dibra ku u vrane njerezit brenda ne kryeministri apo jashte gardhit ne bulevard dhe sa per dijeni garda ska lidhje me policine,po ata qe urdheroi sala ne 23 shtator te 98tes qe dogjen cdo gje ne dhe vodhen kryeministrin si ja ve emrin ksaj, apo ato qe dogjen ne 98 ten ishin cecent e sales qe dhe ti do kesh qene ndonje prej tyre

 12. Toni says:

  obobobo po car eshte kjo foto more se na u tmerruan femijet fare,care eshte ky kufome keshtu tamon sikur i ka ikur vorraxhiut nga duart,ta ka llene liria sot DOZEN e HALOPERIDOLIT ke nje jete qe kurohesh,ore mut serbije ta plasi surratit proven e krimit+balistiken e armeve FBI-a o kokrra e skizo-psiqikut,ti litarin e ke pak ty vetem gijotina ti heq bemat+babezite qe i ke bere ketij kombit per plot 24-vjet…

 13. black_lion says:

  Ka te drejte qe i ben karshillek edhe kryeministrit aktual, edhe popullit, edhe familjareve te viktimave. Pushtetaret aktuale e kane mendjen te vjedhin. Drejtesia eshte thike me dy presa…

 14. Shqipe says:

  SALI NUK MUND TJA HEDHESHNE PREHRE ASKUJT DOBICHIN TEND!
  U RRIT I SHKRETI DHE DO TREGOJNE VEDI SE CILIN BAB KA!!,
  HAJT PRA ZANE PREJ DORE ATE QE VET E BONE MOR HOR MALSIE

 15. o cu kenaqa says:

  Kafshet e saliut, kafshe te saliut do mbeten, njesoj si bishti i qenit.

 16. zef says:

  Ky eshte paradoksi i allduperise politike
  Shqiptare, ka te drejte Avokat Ngjela.

 17. Zigur Qarri says:

  Keshtu eshte kur i vihen minat shtetit per hir te pusht-tetit!
  Gjithesesi,nje gje eshte e qarte,Ilir Meta i ka marre peng te dy.

 18. Beni says:

  Ore trima qe perkrahni nje vrases. Neser opozita mund te dali ne shesh. Mund te qelloj edhe me gure dhe me shkopinj per nje te drejte te tyre. Po sikur te vriteshin prape njerez sepse sipas kesaj qello se nuk te gjen asgje a do ta fajsonit perseri liderin e opozites qe i nxorri ne proteste? Si nuk e kuptoni qe ketu behet fjale per standarte te drejtes qe ju perkasin te gjithe njerezve. Qe ndodhi te tilla te mos ndodhim me kurre. Jeni qenie humane dhe jo insekte. Kur flisni ne kete menyre eshte e frikshme ta besojme por i perkisni species se dyte.

 19. salem says:

  Mire ja ben Edit.
  Derisa s’ka kellqe te ta leroi ty,leroja ti.

 20. syfeti says:

  Opo ka te drejte ky psikopati qe flet i lumte b.. me falni goja, kur rama nuk gjenka nje prokuror per te rihapur ceshtjen. Te duket sikur ky vend ska per tu bere kurre! Mjere ne!

 21. teli says:

  Ti Sali Serb berisha ne rradh te pare vedeon e Ilir Metes e nxorre te pavlefshme kshtu qe gjykatat tuaja i dhan pafajsin , e dyta asht qe ti ke qejf te behet drejtsi tani qe akoma i ke gjykatat tuaja dhe mund te dilni te pa fajshem sic dolet per Gerdecin etj…
  Shpresoj qe te bahet drejtesi vetem kur te largohet Ilir Meta nga qeveria , presidenti , prokurori i pergjith. dhe gjykatesit qe akoma i komandan Sali serb krimineli…
  Eshte e vertet qe Ilir Meta eshte ne qeveri per te ruajt veten e vet dhe banden e Sali serb krimineli .
  Edi Rama ishte i detyruar te bej kualicion me hajdutin Ilir Meta per te fituar , jo qe i pelqen ,
  Kuptohet qe tani e ka te veshtir te bej drejtesi kur akoma ska fuqi , kur akoma institucionet e pavarura komandohen nga kriminel Sali serbi dhe dhe ka ne krah hajdutin e shqiperis Ilir Meten qe normal duhet te ishin ne burg…
  Qe te behet drejtesi per te gjtha ca ka ndodh ne Shqiperi duhet te vijn prokuror dhe gjykates nga Union Europea , ndryshe veshtir me pas drejtesi ne vendin ton qe jan te gjith per burg pa perjashtim edhe qeveria re .

  1. akrepi says:

   E sakt kjo eshte e verteta.

 22. Noli says:

  Vrases! Si ke guxim e ben komente! Je nje vrases i pa gjykuar. Duhet te gjykohes sa pa ikur nga kjo bote per vrasjet e Gerdecit dhe 21 janarit 2011. Po i shtyn ditet e gjykimit me prokurare e gjykates kamikaze e mercenare por nuk shtyhet jeta keshtu. Sa me shpjet para drejtesise aq me mire. Kriminel do te vije edhe per tu dita e gjykimit.

 23. rilindasi says:

  kaq injorant jane kto te majtet apo si eshte puna se nuk e mar vesh? kush e ka fajin qe sala eshte sot i lire? kush premtoi drejtesi per 21 janarin? kush genjeu dmth? ca duhet te bej sala dmth,te futet ne burg vete? e spaska pas rob me injorante se te majtet. me vjen jashte mase keq qe kam votu kte parti! Sala eshte mijra here me i mire se Rama. te pakten elektoratit te vete i ka sherby si skllav! ujdi me djallin ka bo per hir te demokrateve. po ky bojaxhiu ca po ben???

 24. leka says:

  Ky njeri ka te drejte te llapi se duke pasur kete drejtesi qe e ka emeruar vet ai ben sot serbesin , por me e keqja eshte se nje komentues pleher dhe hale me nick name Ed na mbron kete perbindesh qe vrasjet i ka filluar qe me 2 prill, per ti vazhduar me 97, me 14 Shtatorin , Gerdecin dhe e mbylli me deshmoret e 21 Janarit. Ty kurv me emrin qe perdor Ed me thuaj nje shtet demokratik qe protestohet qofte dhe me dhune dhe te vritet ndonje demostrues, por vetem ne rregjime dioktatoriale ku ligjin e ben i pari, sic ishte Saliu yt. Ne ate demostrate njerezit nuk i coi Rama mer legen I ndyre, por skamja dhe papunesia si dhe shteti I padrejtesise. Pse Saliu prishi serverin e kryeministrise, pse nuk la prokurorine te arrestonte personat pergjegjes por I mbajti tre dite, sa manipuloj provat. Vet Saliu deklaroi se ishte grusht shteti se epa qe ishin qelluar njerez te pafajshem dhe ishin larg gartdhit te kryeministrise, dhe u vrane kur njerezit po largoheshin ,dhe blloku I Ilir Metes dhe Dritan hajdutit ishte vetem shkaku. Po te donte Sala drejtesi nuk shprehesh ne kuven opopzites se ju a bej me keq se me 21 Janasr , pra. Urdheruesi eshte vetem ai kurse te tjeret ushtyart besnik.

 25. eltoni says:

  SALIU duhet te ishte ne burg per vrasjet e 21 janarit dhe I denuar me 25 vjet burg,rama nuk harron dhe do e denoi kam bindje dhe besim tek rama.

 26. liri a vdekje says:

  jashteqitja e fundit komuniste je o hale ,akoma do pushtet o pusht

 27. aa says:

  Rrofte shoku Xhelat Mziu !
  Rrofte shoku Sali Bisha !
  Rrofte edhe shoku Romstek Ristani !
  Lavdi Marksizem-Leninizmit !

 28. jugu says:

  ne demikraci rotacioni politik vjem ne nje menyre te natyrshme me vota te lira .pushtetet nuk ndrohen me dhune sikurse deshi te bente rama me 21 janar koha kur dhuna mund te ndryshoje nje qeveri ka mare fund dhe kjo ndoll vetem ne vendet qe jane ne kaos dhe lufte civile por jo ne nje shtet qe aspiron te hyje ne BE

 29. Fole e qesh mor “biri” E.Hoxhes, talle prapanicen si te duash por dicka te dishe : QE JE NJERIU ME I PA BESE NE BOTE por megjithate s’ka gje,nuk eshte problem,tani po te vjen ngorrdhja natyrale s’ta vare me njeri,mgjate po te ishte gjalle ai miku jote do te te varte ne mes te Tiranes me krimet qe ke kryer,pa gjygje fare ,ne kater te mengjesit,te paret do te i’pnin alarmin do ishin arrizhufkat kur dilnin te fshinin Bulevardin ,o sa mire ja paskan bere Sali Qen Berishes do thonin .

 30. emigranti says:

  Ky fshatar vicidoli i pakoregjueshem ka pasur ne dore edhe gurin edhe arren dhe fajin gjithmone e kane te tjeret.Harron ky vampir se si Enveri i morri pronat e pasurit e te tjereve dhe nxiti urrejtjen armiqesine ligesine.Deri ne ditet e fundit qe ishte ne pushtet si banditet e Enverit qe te conin ne aksion apo mitingje edhe me kete bajge duhet te shkoje ne miting se ndrushe te hiqnin nga puna e ngroheshe ne diell.Te gjthe kane vjedhur ne Shqiperi por kampion jane Saliu,Liria,Argita me jamserbin dhe Shkerdheni.

 31. sarandjoti says:

  Ju lutem kam ber nje koment tek editoriali i Meros me daten 20janar lexojeni.E kam per ket monster,kam besim do e pelqeni.

 32. PARTIZANI says:

  Ti je etaloni I qelbesillekut! Ti ke Te drejte te llapesh persa kohe nuk ka drejtesi ne kete vend! PO une habitem se si Te lene te gjalle familjaret e atyre viktimave?! Si nuk te japin nje bilete one way, se do te shpetonin ate vend! Ke te drejte te lehesh……

 33. lukas says:

  mos vdeksh o Sali Berisha, pa pare me sy ne femijet e tu, ate qe i ke bere ketij populli e ketij vendi…o rrace e ndyre dhe e pabese

 34. Kruja says:

  Edvini eshte fajtori moral dhe ligjor. Si I nxorri ai njerzit perpara kobures se Saliut?!
  Nuk e dinte ai qe Saliu te vret? Vrasje te tilla politike jane te provuara edhe me pare prandaj Edvini duhet te duar moralisht dhe ligjerisht sepse ai eshte shkaktari dhe blloku I metes.

  Saliu nuk ka faj, atij po I dole perpara te vret dhe nuk mban pergjegjesi pasi mos I dil, ti e ke fajin qe del. Po nuk dole ai nuk ka ku te gjeje te te vrase.

  Prandaj Edvini eshte hipokrit qe I nxorri per te marre pushtetin me dhune dhe Saliu i pushkatoj.

  Merruni me ‘Shkaktarin’ jo me “Pasojen”! Kush vret nuk ka faj sepse ka nje ‘aresye’ qe vret. Edhe Saliu e kishte ‘aresyen’, mbrojti ‘shtetin’.

 35. I Drejti says:

  m`rregull je ti ! te takon te tallesh trapin, se ke lon pengun tat ne qeveri ! Bashk i vrat po he, ne onderr do iu dalin, naten, t`iu kallin daten !!! Pa gjum do rrini, edhe ti edhe ai fundi i kazanit te plerave !!!

 36. Arber says:

  Po te kete drejtesi ne kete vend more qen, gjithe familja jote e shkerdhyer do ishte mbrapa hekurave..

 37. LEON says:

  saliu ka te drejte…se dhe edi ka qene themelues i pd…edhe sali efendiun dhe edi papuan i vuri Nexhmija…pritshe mer ED se EDI do ti rruaje bythen Saliut..dh eSaliu Edit,,,,edhe Metes..PD eshte me e majte se e majta…Nuk ka lufte midis edit dhe dales por ka lufte…perendimi me SAlen dhe me Edin..popull budalla

 38. titi-ny says:

  mire e ke ti qe flet keshtu, kur nuk kalbesh ne burg per tane jeten qe te ka mbete. kriminel,vagabond,
  ti do vra me buke ne goje. haram ta bafte zoti. I ke gjakun borxh, por familjet e tyre jane pordhace kur nuk te vrasin ne mes te dites e ta lane zenin jetim

 39. tironsi says:

  edhe malok dhe kriminel dhe i pabese dhe legen, ky eshte kombinimi me i keq mundshem, dhe ka goje halja dhe flet!!
  po kur ke te besh me Edi qullsin, kujton se luftohet maloku me.qytetari.
  hajde Edo hajdeeeee!!!!

 40. BERISHA LARGOHU. says:

  Neqofse Edi Rama deshiron te qeverise shqiptaret? Nje gje duhet te beje, shkarkimin e prokurorit dhe fillimet e hetimeve per te burgosur ish kryeministrin dhe Lul Bashen. Per ata qe mbeshtesin Berishen, jeni njerez injorant qe doni ta shtypni te arrdhmen e shqiptareve.

 41. rexha10 says:

  KA SHUME TE DREJTE.KA NJE VITE E GJYSEM QE ESHTE KRYEMINISTER ,DHE TURPI ME I MADHE ESHTE ,QE SHKON PERPARA TE RENEVE TE 21 JANARIT,I SHOQERUAR ME HESHTJEN SI GJITHMONE. KY ZOTRI NUKE RESPEKTON NDJEJAT E 1 MILION PERSONAVE QE E VOTUAN,QE ME FORCE E NGREJNE PROBLEMIN E DREJTESISETE NGJARJES QE NDODHI.ME SHUME AKOMA PER KETE CESHTJE KA DHE PERKRAHJEN E N D E R K O M B E T A R E V E.
  TE FALA LIKES.

 42. NE FAKTE SALIU EDHE PSE DIHET BOTERISHTE QE ESHTE FAJTOR DHE VRASES NJE TE DREJTE E KA.NESE EDI RAMA NUK CANE DOT NE DREJTESIN E KAPUR NGA SALIU TE PAKTEN MUNDE TE NGREJE NJE KOMISJON PARLAMENTAR TANI QE E KA SHUMICEN PER 21 JANARIN.TE BEHET TRASPARENCE PER TE GJITHE GJARJEN KU TE DALI EVERTETA NE SHESH DHE TE DENOHEN FAJTORET.PERSE NJEREZIT U VRANE KUR PO SHPERNDAHESHIN DHE LARGE GODINES SE KRYEMINISTRISE? PERSE MJEKET DOLEN E THANE SE JANE QELLUAR NGA AFER?SI JANE VRARE NJEREZIT NGA PAKUJDESIA? PSE E CUAN ALEKSIN NE TURQI PAS DISA DITESH?APO PASI PREGATITEN TERENIN PER TE MANIPULUAR PLUMBIN NGA TRUPI I TIJ E PLOTE TE TJERA.

 43. joni says:

  sali qelbesira , ti plere qe tallesh me gjakun e atyre fukarenjve te pafajshem qe vrave me 21 janar , pse nuk lejove arrestimin e gardisteve ???pse fshive serverin ????pse prishe provat e hetimit, apo nuk e kishe vendosur prokuronrin atehere???? nuk e kishe svendesuar akoma presidentin atehere, nuk kishe svendesuar kryetarin e shish atehere, leri o ropqir lojrat e fjaleve , ne tallim rakun me ty dhe me familjen tende o sali bytha, dhe sazan gurit do ja japim voten, por ty me joooooooooooooooo

 44. emigranti 1 says:

  Ti sali Berisha ,tani te ka ngelur nje gje,Vetem kollarja ,e cila duhet te te sherbeje per te varur vehten,pasi hije njeriu nuk te ka mbetur.Nuk ka me keq kur njeriu behet mediatik dhe katandiset si ti.Ty tani duhet te te therrese populli shqiptar “Aqooooo!!!!”i takon ketij shekulli si shembellyre e pa krahasuar ne kete bote deri me sot.Nuk eshte etike te ofendosh,por nuk na ka mbetur gje tjeter per te te thene ty I pa cipe,qe nuk ke pike turpi kur I cfaqesh kesaj bote mediatike si nje hiene ne agoni per mbijetese.Tani ne shqiptaret,qe po shikojme nje drejtesi te padrejte,nuk na mbetet gje tjeter vec te urojme qe shpetove kariken nga Rama duke vrara kater bashkekombas dhe duke lene 8 femije jetime.Karikja iku qe iku,po me njerzit c’pate mor kreminel I lidhur pas asaj karrike qe t’y befte patiqe.Tani nje keshille te fundit:Lidhi duart vet me zinxhira dhe bej nje xhiro ne bulevardin e Tiranes .Atje ku akoma nuk eshte fshire gjaku qe ke derdhur tiiii.Je I akuzuari kryesor,perpara Bashes

 45. bato says:

  Talle bythen o Sali Vicidoli, talle! Ti hodhe arkovolin e Azemit ne rruge, more banditet me kallash, antitank, tank, autoblind dhe pushtove e dogje kryeministrine, kuvendin, atsh dhe deklarove” E morem pushtetin” permes gojes se serv ilit tend Ekrem Spahija dhe nuk u akuzove per grusht shteti nfa frikacaku Nano. Rama beri nje proteste me njerez me duar ne xhepa, ti vrave kater dhe e akuzon tashme si pucist! O zot o zot cfare krimineli, cfare banditi e cafre burreci je ti. I neveritshem deri ne kufijte me ekstrem.
  Por mos harro! Ketu lahen te gjitha dhe ka mundesi qe ti t’i lash kur shpirti te te mos mbaj me dhe atehere dhimbja do te te jete e padurueshme.

 46. nikaja says:

  ORE SERB ME I POSHTER SE NJE SERB ORE QEN BIR QENI PO KETA TE KATER TE HYNE NE KRYEMINISTRI PER TE MARRE KARRIKEN?
  D.M.TH sipas ty SERBI I MUTIT KETA I VRAVE SE DO TE MERRNIN KARRIKEN
  PO KU E KISHE KARRIKEN TI NE MES TE BULEVARDIT
  SALI BERISHA KE BER SHUM GJEMA KETIJ POPULLI PERNDIA DO TE DENOI DHE MBAJE MENTE DO TE NDODH NDONJE GJE TE FEMIJT QE TE VUASH GJITH JETEN SI QENE

 47. Emigrant SHBA says:

  NUk ka njeri me hipokrit me te pergjegjshem dhe me kriminel se ju O Sali ai vend Nuk ka se si mund te flase ndryshe nje njeri qe te vret te shet te vjedh te ben te gjitha te zezat Edhe sistemet me diktatoriale kane nje sens humanizmi ne te shprehur ose heshtin kur e dine se jane te futur ne mut Ndersa ju jo Ju nuk kini asnje lloj principi njerzor ju jeni kafsha me e shemtuar e atij vendi Ju nuk skuqeni me Nuk nxiheni nuk ju shtremberohet dhe nuk ju dridhet asnje gje kur genjeni kur mashtroni kur vrisni Bete cdo gje vrate fshite serverat dolet ne konference shtypi dhe thate se u vrane me njeri tjetrin rahet komandantin e asaj mut Garde qe e detyruat te vrase se bashku me nje oficver tjeter injorant nga Lushnja per intera te kariges tani shprehesh se deshi te me zinte kariken Nuk e di se ku me shume mund te shkoje poshtersia e nje njeriu qe gjithe jeten ka bere vetem te keqia ne jeten e vet Ndoshta zoti te ndeshkon atje ku te dhembe me shume.

 48. sali berisha kur i nuk lante duart se kishte takuar Enverin says:

  ke shume te drejte o skizofren. kur te le Rama ty to llapesh kur the ku te do qejfi ty, ke te drejte te llapesh.
  Pacavure e qelbur.

 49. vladimir mezini says:

  Pse rron akoma ky une e di qe ka vdeke.

 50. lalasala says:

  askush smund te shpallet fajtor pa u vertetuar dhe vendim gjykate . jo mee ti marresh jetn pa ghyq vetem ne diktatura qellohet pa gjyq cfar ben ata 4/pse u qellua cfar vran ata te 4.ata u qelluan me gjakftohtesi kur kish mbaru mitingu/i vetmi qellim mos te coheshin me njerzit prandaj i vrau te bente teror.vrau sh[irtin e protestes dhe tha me mu mos protestoni se ua baj si ketyre 4/dhe zagar olldelja tha un do kissha vra jo 4 por 4000/ 4000 40000 patria e deghenerume fashiste posht pd fatkeqsia e shqiperise

 51. BESO says:

  Ky kriminel vetem me gjyakten e Hages do te laje heaspet me popullin. Cdo dite flet ndryshe, pasi nuk ka baze asnje srsyetim i tij. Populli i ka te fresketa fjalet e ketij kriminile kur akuzovi qe ate dite se 4 veta i vrau Edi, dhe te nesermen sikur nuk qe ky tha se i vrau garda me ligj. Ky nuk eshte budalla por kriminiel dhe shume i lig…Gjyqi i Hages do te denoje kete hale.

 52. ti says:

  Do drejtesi ti eee, shko ne burg sot dhe dorezohu. Atehere tregon ti se do drejtesi. Ska me cfare te hetosh per ty, te gjithe I dime krimet e tua dhe te familjes tende. Boll bere lodra fjalesh. E bere lesh gjithe Shqiperine te mbrosh bythen tende. Po ske Ku te futesh do te vije dita shume shpejt!!!!

 53. veterani says:

  Po kush ta la karrige ty qen bir qeni Sheqerja ta la.Ti e provove tja merrje Fatosit me dhune dhe pse nuk ja more se ste lane nderkombtaret.PSE KE SHUME PSE per te cilat ne shpresojme akoma tek drejtsia per te na i sqaruar.Ti je nje llum komunist qe i je ngjitur kesaj shoqerie si muti mbas kepuces.

 54. shqip hesapi says:

  Sa te jete Edi Rama K/minister dhe Ilir Meta si K i Kuvendit Sali Berisha do te talle bythen me ato dhe me gjithe popullin.Ai perseri do te vrase njerez,do te vjedhe dhe ate pasuri te popullit qe mund te kete mbetur.Ai do ta shkatrroje dhe kete qeveri socialiste sic ka bere gjithmone.Ai kurre nuk do te paguaje asgje nga jeta e tij dhe e familjes se tij as me burg dhe as me sekuestrim pasurie.Nuk ka dhe as do te kete qeveritare qe t’i beje kallzim penal ne prokurori per ate.Te gjithe dhjesin gjak para tij.

 55. Treviso says:

  Sa te jete i lire kryekrimineli, shqiptaret do ta degjojne. Eshte e drejta e tije te akuzoje ke ti kete qejfi. Deri dje qe mbret i shqiptareve dhe pse ishte kunder kushtetutes. Vrau ate qe i desh qejfi, vodhi sa i desh qejfi dhe tani kalon kohen ne kullen me te larte dhe me te shtrenjte qe ka Tirana. Qveria e re uzgjodh per ta denuar kete kriminel, por ska bythe. 31 Marsi duhet ta gjeje pas hekrave kryekriminelin dhe kriminelin ose me 1 Prill Edi Rama te beje dorheqje.

 56. salikoqja says:

  ike ore fytyre e shpelare o kriminel se sa here te shikoj me acaron nervat,kur do jete ajo dite te vritesh ti se drejtesia nuk funksionon.

 57. Zef Kallami says:

  Ky asht mesjetar.Ky e din karrigen si ka kularit.Asht njisoj si te thuash.Edi desh te me merrte kan e kularit.
  Ky ka nji veti.Kur asht ne pushtet te tregon pushteti asht vota e popullit.Te shet pordhe e mend groshe-fasule duke te tundur ideologji e propogande si kinezet decibaon.Jam i vendosur me votatat e popullit e do e mbrojme me gjak e viktima kane,karrigen.Kur del ne opozite organizon lufte me tanke e artileri,kembesori e aviacion per te djegur e pjekur pushtetin e votave.
  Ky kthehet ne inisan me ti vue hekurat dhe ne biruce te burgut.

 58. delfin bregu says:

  Sali Bisha eshte personifikime I njeriut shpirtlig, qe zgjursin e ka vetem per te bere gjera te keqia
  Saliu I konsideron kedo nen nivelin e tij, dhe kjo veti eshte e njerut te arsimuar por te pa civilizuar

 59. ALBATROS says:

  Po 14 Shtatoooooooori, c’fare te kujton. Edhe aty pa lagur del ti.Mos e shit mendjen tende o doktorr si etalon te drejtesise, por shko nje here ne prokurori . Te di mend….. Shko andej nga trimat e Mamurrasit se po te vjen rrotull, duket pune e mbaruar

 60. jaklabi says:

  Me ben pershtypje nje gje: keta qe komentojne me kete gjuhe a jane shqiptare?. Serbe nuk jane. Berisha ka bere te mira dhe te keqia.Me shume te mira. Socialistet i ka mbajtur. Ne Serbi nuk ka vajtur asnjehere. Ju qe shpreheni me kete gjuhe nuk jeni maloke se ato dihet “jane pa kulture”, por ju cfare jeni?. Me siguri antishqiptare. Si nuk u lodhet per 25 vjet duke share Berishen. E keni share keshtu dhe ne ditet e para te demokracise. Pra ska lidhje me 21 janarin. Pushoni nje dite.

 61. Ilir says:

  Saliu kujton se ne na ka lene kujtesa…..Ky ishte ai qe sulmoi Kryeministrine e Fatos Nanos me te gjitha llojet e armeve dhe nuk i ndodhi asgje.Keta qe “e sulmuan” Kreministrine e Saliut ishin me duar ne xhepa ! Si gjithmone i paftyre,i pa cipe dhe arrogant ! Por deri kur ? Cdo gje e ka nje fund !? Iliri

 62. fieri 58 says:

  Ti mor turpi i combit mor i pa shpirt mascara hajdut dhe shkaterrues, qe thua se e ke thene dhe vazhdon ta thuash se kurre nje institucion i zgjedhur me voten e popullitnuk rrezohet me dhune, une jame plotesishte dakord me ty. por nje institucion i zgjedhur, jo i vjedhur dhe i pjerdhur si ai qe kishe ti. meqense na thua keshtu ,po ti o fytyr bythe ca bere ne shtator 97, pse i zaptove me dhune institucionet e zgjedhura nga populli, e sidomos TV shteterordhe pa pike turpi hoqe flamurin kombetar dhe vure ate te PD, cdo te na thuash? apo per ty lejohesh ta beje ate gje, dhe ne ate rremuje qe krijove ti per fate nuk pati viktima. ti kujton se populli i ka harruar.ti je fatekeqesia me e madhe qe ka pasur ndonjeher ky kombe.po cti bejme qe nuk te rrasin brenda se atje e ke vendin ti. mos u merzit, po te afrohet, une kame bessim se ti dhe te pjellet e tu do gjykoheni nje dite dhe ate dite une do marre camionin tim me flamur dhe do uleras e do bertase nga gezimi, shpresoj te jete sa me e shpejte, ptuuu rrace e poshter fare e keqe, u thafshe dhe mos mbifshe kurre, te pakten ne token shqiptare.

 63. Jace says:

  Te habit Berisha, kur bene shkaktar bllokun e Ilir Metes. Te kete harruar valle presionin qe i beri drejtesise me viziten ne shtepine e Metes dhe nje ose dy dite me vone takimin po me Ilir Meten dhe Lulezim Bashen ne Rogner, me te vetmin qellim per ti bere presion drejtesise qe te mos denonte Meten? Sepse, dihet, ne kete rast rrezikohej seriozisht humbja e mazhorances dhe renia e qeverise se Berishes ishte dicka evidente.

 64. ErionS says:

  Edi! Ta la kopilin ne dere plaku …tani ti e ke rradhen se je dhe ne pushtet ….llafet i merr era ..hidhu ke bythe ta futesh plakun e rrjedhur brenda??!! Aty eshte burreria ne ato qe thua …apo do thuash eshte politike edhe ti sic tha Sala qe ato qe themi ne fushate s’jane te verteta. Ndryshe mbylle ate muhabet dhe mos u co me lule viktimave. Ligjin e ben Maliqi dhe ti je Maliqi -keshtu e shikojne ata qe te kane dhene voten,

 65. ErionS says:

  Sa kam qejf te dale nje Avni dhe te thote” e vrava se ishte armik i popullit tim..”

 66. pensionisti says:

  ky cari nese nuk rraset ne biruce nuk ka per ta kuptuar KRIMIN dhe KRIMET qe ka bere – por kjo pune duhet bere sa me shpejt se si dihet e merr Perendia ne gjirin e saj dhe Teta Lili do te shqetsohet shume…

  Shpellaret nuk kane arsye te kuptojne se kur bejne KRIM… nuk kane pse.

 67. gogo says:

  Ke te drejte,o kryekriminel,qe llap sot,se ende nuk te kane futur atje nga ke dale! Kush je ti,qe per te mbrojtur karriken,qe nuk ta fali yt ate e jot eme,vret njerez te pafajshem dhe akuzon te tjeret perse i sollen para Kryeministrise!Si s’te vjen turp,mor kriminel,qe e thua si argument shfajesimi!?Po pse,o kriminel,cfare ishte Kryeministria,fole mitralozash te Hitlerit,qe te mos afroheshin njerezit,qofshin keta edhe protestues,qe nuk e donin surratin tend te urryer?!Ti i quajte rrugace e njerez te paguar,te armatosur me arme ”moderne”,ndersa sot pacavurja jote (RD)i quante te pafajshem,si ka mundesi,qe edhe kriminele e bandite, edhe te pafajshem!Vetem nje psikopat si ti mund te mendoje te tilla absurditete!Por,shpresojme qe nje dite te shkosh atje ku e meriton,jo vetem per keto vrasje,por edhe per te gjitha te zezat,qe i ke bere ketij vendi dhe ketij populli,ose,mbase te cojne ndonje koqe plumbi hasmet e tu,ne baze te Kanunit,qe ti e njeh mire,nga ata qe u ke shuajtur vatrat,me krimet e tua.Do ta gjesh koken e kandilit,o kelysh i Tropojes!

 68. hahaha says:

  eh, po mire mor burre, s’paske pasur faj ti qe dhe urdher te vriten kater veta, ty desh te moren karrigen qe ta kish dhene sheqerja …

 69. Rifati-ger says:

  Dibra eshte vendlinja e gjergjit te madh kapitenit ,qe luftoi per Kulturen shqiptare ,dhe shpetoi popullin europian nga pushtimi osman (kete e din Europa dhe per studiusit e pranon)gjyshi im ne kohen e pushtimit turk ka jetuar ne malet e dibres ku nuk mund te shkonte turku.tirana esht ber qytet Shum von dhe ka perzierje me italian ,edhe Shum tjer me turq,edhe pse kam rrespekt per dibrant nuk ka te drejt asnjeri ta perdore fjalen diber se me njerez qe nuk e kuptojn esht ofendim per dibren.faleminderit per ato qe kann studiuar dhe e kuptojn .

 70. Minatori Ri says:

  Po mire o Sale.Neqoftese per 21 Janarin Fajin e ka Rama,por kur ju sulmuat Kryeministrine e Kryeministrit Fatos Nano me trupin e Azem Hajdarit,i kujte eshte faji,domethene sipas thenies tuaj ju keni qene fajtori.Ju keni qene dhe jeni e keqjq e ketij kombi.Dhe do te perfundoni si jashteqitja e tij.

  1. Minatori Ri says:

   Ne regull.

 71. Nina nana says:

  Nuk late gje pa thene per Berishen se gjithmone per ju fajin e ka Saliu.
  Tani shkoni rrujani dhe lesht e k…. dhe merrjani ne goje se gje tjeter nuk keni cfare ti beni. Vetem sa hani kot se asgje nuk keni cfare ti beni. E ka treguar me vepra ai qe nuk i ben syri tert. Ai nuk iku nga zyra ne 97 jo te ikte nga ( si tha Kryetari i Parlamentit i Nderuari ILIR BEJ META) kokepalaret.
  Vazhdoni bjerini daulleve se pune nje mut keni.

 72. ilirjan says:

  i ka ardhur fundi Saliut dhe ngre situata te Tilla qe Edi te hapi procesin ne nje kohe te pershtateshme per SALIUN SA PA FILLUAR PROCESI NE DREJTESINE SHQIPETARE.BRAVO z RAMA QE PO TREGON MATURI NE KETE CESHTJE GHE NUK NISET NGA ARESYE PERSONALE POR LE TE PRESIM DHE PAK SE DREJTESIA DO TE VIHET NE VEND PER KETE TE JENI TE SIGURT.

 73. askushi says:

  Po ky eshte budalle, more.
  Po na plasi bytha per kariken e tij, pse duhet te vrasi shqiptare te pafajshem per kete arsye. Ta kishte leshuar kariken.
  Po tani nuk ja mori kariken Edi.
  Dhe te gjithe e dime se karriken ja dhane Amerikanet. Ata ja dhane dhe ata po ja shpetojne koken.
  Kryeministri i Shqiprise duhet te mbroje te gjithe shqiptaret kudo qe jane neper bote, te mire apo te keqinj qofshin, dhe jo ti vrasi vet.
  E cfar mut nacionalisti eshte ky?

 74. Ela says:

  Vetem nje njeri diabolik mund te flasi keshtu. Me fal se cte bera kompliment, kafshe doja te thoja!

 75. Ana says:

  Ai donte te te merrte karriken, ti nuk doje t’ia lije dhe vrave njerez. Legen

 76. veriori says:

  Eshte e vertete se per keta kater qytetare te pafajshem dihet gjaksori,vrasesi i vertete,ai i cili para Perendise,ligjit dhe kanunit eshte gjaksori,ai i cili ka borgjin te gjakut te pafajshem para Zoti,drejtesise dhe kanunit.Ky eshte Sali Rame Berisha pra vete djalli i mendja e prishur e te cilit kurdisi skenarin e vrasjeve me pistoleta ne menyre qe ti hedhe fajin organizatoreve te protestes ne krye me Edi Ramen . Ishin gazetaret dhe kamerat etyre qe shkatrruan realizimin e skenarit djallezor te Salihut e Lulit.
  Zoti me siguri do ti denoje ne gjyqain e tij sepse pamjet e Tij nuk ka mundesi te shlyhen dot.Drejtesia shqiptare si duket eshte bere pale me vrasesin.Per kete bote duket se ka ngele vetem nje drejtesi ajo te cilet shqiptaret e kane zbatuar kur nuk kishte shtet te vetin.Pra zbatimi i kanunit.Besoj se keta njerze te pafajshem te cilet Saliu me banditet e tij i vrane ,i shane,i etiketuan duke i tallur nje menyren me qnjerzore meritojne ,pasi nuk pati mundesi jeta ,atehere tu kthejme nderin dhe krenarine.Kjo eshte e fundit por duhet ti bejme te ndjene ate dhembje te madhe te ketyre njezeve te pafajshem dhe me tedashureve te tyre,ta perjetojne e ta ndjene urdherdhenesit dhe vrasesit e ketyre njerezeve te pafajshem.Kjo duhet bere ne menyre qe mos ta perserite askush ma,Te mos vritet askush per karrige e poste te pushtetit.Duhet te denohet ne menyre ekzemplare vete Luciferri i Vicidollit i cili eshte Makbethi shqiptar i cili ne menyre te pameshireshme per pushtet mori shume jete te pafajshme.Dhet bere kete edhe me kanun qe ta mesojne te gjithe ata qe jane e do vijne ne pushtet se nuk mund ti shpetojne ndeshkimit nga njerezit ne kete bote e as nga Perendia ne boten tjeter.
  PO te kishte nje fije njesie njerezore Makbethi shqiptar nuk do tallej edhe sot pas kater viteve me shpirterat e atyre te cileve ua mori jeten,me vuajtjet e atyre te cilet i sakatoi,me dhembjen e atyre te cilet vuajne per humbjen e njereze te tyre plotesisht te pafajshem.
  Me thuani ju lutem a nuk duhet te ndjejene pra,fajtoret ate dhembje e ate humbje?

 77. dealfa says:

  Ky ish-kryeminister me se rrugac. !!! S’ ja vlen komente te gjata…. !!!!

 78. skifteri says:

  *****te karrikja e ke merakun o’ Sali burokrati, burracaku vrave njerez o shkerdhat ,lave asfaltin me gjakun e pafajshem o dizi si te ze gjumi rehat ne shtepine tende o lugat I zi,doni perseri te mashtroni t’ja hedhish fajne E.Rames me çadra e thika pistolete o moster vendi juaj eshte vetem me te mbyll ne qenef.Me qe prokuroria nuk te prangos.*****

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *