DEBATI I PLOTE/ Tom Doshi: Drejtoresha e Tatimeve është bërë si “Vejusha e Zezë” e Eskobarit. Harito punëson njerëzit e PD, ndërsa socialistët mbetën rrugëve

tom-doshi-deputeti-ps-e1297087105451Deputeti socialist, Tom Doshi, iu është rikthyer akuzave të tij ndaj ministrave ditën e djeshme.

Doshi thotë se ata nuk kanë sakrifikuar që të kenë një qeverisje arrogante.

Debati është zbardhur nga “Panorama”.

Tom Doshi: Erdha për t’i thënë disa shqetësime shokut Rama, por meqënëse ai nuk është këtu, po t’i them ty shoku Gramoz.

Gramoz Ruçi: Kryeministri kishte një axhendë të paparashikuar qeveritare, nëse ti do mund t’ia thuash atij në mbledhjen e ardhshme kur të jetë vetë, ose mund t’ia thuash dhe vetë tek për tek se ti ke mundësi ta takosh.

Tom Doshi: Unë nuk jam nga ata që punojnë si celula, dhe as nga ata që hanë dreka dhe flasin në tavolina. Unë po shpreh këtu dhe një shqetësim që e kanë shumë deputetë prezentë këtu, dhe që kur të bëhet analiza do t’i shprehin edhe ata hapur mendimet e veta.

Unë mendoj se duhet bërë një analizë e thellë e qeverisë, sepse ka ministra që kanë performancë shumë të dobët.

Qeverinë duhet ta analizojë grupi parlamentar, ai që e ka votuar. Por, këta ministrat tanë nuk i përfillin më deputetët, madje as nuk i hapin telefonin sepse u duhen deputetët vetëm për fushata që të mbledhin vota.

Këtë arrogancë nuk e kanë pasur as ministrat e Berishës. Ata ministra që nuk e kanë mbështetjen e grupit parlamentar, duhet të ikin.

Nuk punuam dhe sakrifikuam që të kemi këtë qeverisje sot dhe këta ministra. Ne në fushatë dolëm para njerëzve dhe u premtuam shumë gjëra.

Madje, u premtuam se do t’u çonim ujë në çdo bimë në mënyrë bashkëkohore.

Kurse qytetarët tanë që na dhanë votën, nuk kanë ujë në shtëpitë e tyre për të pirë. Si do të dalim para qytetarëve për të kërkuar votën? Varfëria është shtuar, ndërsa ministrat abuzojnë me pushtetin e tyre. Me këta drejtorë që abuzojnë do të fitojmë zgjedhjet vendore?

Drejtoresha e Tatimeve është bërë si “Vejusha e Zezë” e Eskobarit, e cila ka vënë nënën, motrën dhe vëllain si sekserë që punojnë për përfitimet e tyre. Drejtoresha e Doganave ka burrin e saj sekser. Kjo është e vërteta!

Tom Doshi- Milena Haritos: Nuk e di se me çfarë po merresh në atë ministri zonjë, por di që nga ato konkurset e famshme të DAP-it, po fitojnë të gjithë PD-istët dhe socialistët ngelën rrugëve.

Gramoz Ruçi: Unë këto the do t’ia përcjell kryeministrit në rrugë institucionale, dhe ai do të informohet për këto shqetësime. Besoj në mbledhjen e ardhshme mund t’ia thuash edhe në sy.

Tom Doshi: Nuk ka nevojë t’ia thuash shoku Gramoz, sepse ka shumë këtu që ia kanë thënë ‘live’ kryeministrit këto që thashë.

REMOTE_ADDR:[]

81 komente në “DEBATI I PLOTE/ Tom Doshi: Drejtoresha e Tatimeve është bërë si “Vejusha e Zezë” e Eskobarit. Harito punëson njerëzit e PD, ndërsa socialistët mbetën rrugëve”

 1. salem says:

  Ky Tom”kodoshi” ka dash qeruar qe me pare,
  Kudo qe ka qene ai ka qene dru e shtrember dhe me e keqja se i duket vehtja i mencur dhe me shume rendesi.
  Fare e Saliut qe gabimisht eshte majtas.

  1. Ilir dhe Edi Morra says:

   Bravo Tom, N=nuk u ngop Iliri me moniken duke mare para per nje vend pune por me duket se edhe taulant Balla ka filluar ta dhejesi fare. Mua nuk me rruhet per DAPin apo leshin. Une jam pa pune, jam me shkolle te larte, 2 gjuhe te huaja dhe shoh qe pune fillojne plerat e PD dhe soji e plehrat e ministrave e tge njerezve qe kane afer. Ta harroni o plehrat e majte se kurre nuk do punoj me per ju.

   1. kasemi says:

    Tomdoshi eshte turpi i deputeteve socialist, nje mafioz mes deleve tjera te ps, nuk do mend pse ps nuk ben perpara, tomi ben kerdine ne shkoder as mizat nuk kane pozicion po lejen e tij, tani ky ankohet..ketij qe i doli toka tek lokali i rovena dilos.. Vec nje palaco analfabet qe arriti aty ku eshte nga poshtersite e shumta e me mundin e tjereve, ky nuk eshtr burr! Ky eshte kurve!!

    1. KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) says:

     Per mua Toma eshte Kok-Derr qe mendon se mund ti kerkoj llogari drejtoreshave si ato tutoret e seksit prostitutave rrugve te Italis dhe Greqise.

     Shqiperia nuk ka nevoj per Kar Derra por per politikan qe punojn me sinqeritet per njerzit.
     Kar-Derr ne politik eshte ai qe ka lidhje me kriminelat dhe me mafian.
     Kar-Derrin Toma ta lej ne shtepi tek gruja e vet dhe ne parlament te bej punen e deputetit.
     Jo me hamendje por me fakte te sjell kur dikush ka gabuar,nga ministrat dhe funksioneret drejtues neper institucione,por jo te shpifi dhe te trilloj.

   2. Eduard says:

    Salemi eshte pseudonimi i njerit prej punonjesve te zyres se propagandes qe ka hapur Rama ne PS. Jane rreth 50-60 te rinj e te reja, mjaftiste e gay99sha qe punojne ne projektin e manipulimit te rrjeteve sociale dhe mediave te komentueshme duke i bere lajka kesaj qeverie me profile fallco dhe duke shpallur armik kedo qe e kritikon ate.

    BURIMI I KETIJ INFORMACIONI QE PO JU JAP ESHTE 100% I SIGURT

    1. kryetari says:

     Bravo keta, se keshtu e duam ne, dele jemi dhe bari na duhet. Se keshtu behen skandalet ketu, del nje lajm dhe yyyy neper rrjete sociale (ose qofte edhe ketu ne komente poshte artikujve) plasin komentet pa lidhje, gjasme populli i revoltuar kunder ketij apo populli ne mbrojtje te atij. Ata qe e manipulojne, bravo u qofte, fundja cdo popull drejtuesit qe meriton ka.

    2. Venizelos says:

     Po Eduard 100% I SIGURTE eshte kjo qe thua, dhe ben muuu, qelb ere.
     Te pakten Tom Doshi eshte trim, te kishim edhe ca si Tomi, ndoshta do ishim me mire.

   3. XB says:

    Nga femija dhe i marri meson te verteten!

  2. demo says:

   Po pse o salem?
   Nuk e njoh fare dhe nuk e di qe keto shqetsimet e tij jane apo jo te verteta,por qeverise i bejne mire ata deputete qe flasin dhe kritikojne se ata qe rrine squke
   Mos e mbuloni koken si struci ne rere,sepse po e sollet prape vicitolin ne pushtet do te jeni dy here me te mallkuar

  3. luli says:

   OSALEM PO AI PO THOT TE VERTETEN , E DI TI THONE TE PD JU QEVERISNI NE FITOJM , JU NE POZIT E NE NE PUNE

  4. Tom Doshi says:

   O Salem

   Mos valle je gje vellai i “Vejushes se zeze”.. me fal “Bletes se arte :)”
   apo i asaj tjetres??

   1. lopi says:

    te paska shkel ne kallo o Tom vejusha e zeze,se ska mundesi gjith ky mllef,si shkon biznesi o Tom?

  5. Trebeshina says:

   Po pse ore salhem,cfare nga keto qe thote Toma eshte genjeshter?Apo do jesh ndonje i punesuar nga z.Harito?

   1. Zullumi says:

    Te na rruani leshin neve te PD, akoma ne administarte jemi dhe votat nuk do ua japim ju llapaqeneve te majte.

  6. N. Asllani says:

   Po po kur thua te verteten quhesh “dru I shtrember”.

  7. hitler says:

   Ik ore myslyman I poshter terrorist

  8. Shkodrani says:

   Nuk kam ndonje simpati per kete Tom katundarin e Shkodres qe eshte pasuruar me “djerse te ballit”, por ato qe po thote jane te verteta. varferia po shtohet, arroganca ne kulm. U kenaqem duke pare selfiet e kryeministrit.

   Ky kryeminister po behet cdo dite e me arrogant e mosperfilles ndaj masave te varfera.

   Ketu ka shume trushpelare te PS qe mbase jane te paguar per te propoganduar dhe per te balancuar komentuesit e tipit Safet e kompani.

   ky arrogant kryeminister po iu largohet atyre qe e votuan dhe po iu afrohet bythelepiresve si aleksander frangaj, henri cili, etj etj.

   kur keto duhej te ishin para gjykatave per pasurite e tyre bashke me sali berishen para gjykates si vrases qe eshte.

  9. kurreshtari says:

   Bravo Tom. Vetem ti dhe ndonje tjeter keni bole ne PS. Ata qe e shajne jane frikacake interneti. Toma ka qene nga te paktet qe I ka bere balle Sales

 2. redi says:

  Bravo Tom Doshi!

 3. ??? says:

  Cfare menyre te komunikuari! Ky Toma kujton se eshte ne cooperative se politikan nuk eshte.

 4. Agjenti Boris Karpichkov says:

  Sa shume ka sakrifikuar zoteria!.. O zote ndihmoje dhe jepi hakun e sakrificave te tij madhjeshtore! Oh, cfare thjeshtesie prej budisti, tamam, qyrek havaleje!

 5. Ramizi says:

  Toma ka shume te drejte. Si eshte e mundur qe ne DAP mbahen te gjithe zyrtaret e Berishes, te cilet e mbushen administraten per 8 vjet me militante te PD. Si eshte e mundur qe ish Drejtoresha e DAP . Blerta Selenica vazhdon te jete drejtoreshe sekstori , familja e se ciles eshte Berishiste e thekur, madje i vellai i saj ka qene ne grupin e gardisteve te 21 janarit.Pothuajse te gjithe kane qene anetare te PD dhe femije kryetaresh PD ne rrethe e Tirane.
  Milena kujton se vazhdon te punoje ne Paris dhe harron qe po ta marri PD , brenda javes e fusin brenda ata tipat qe mban ne pune.

  1. niko says:

   milena Harito ka nje korrupsion te theksuar. Qe nga sekretari i pergjithshem deri tek keshilltaret merrem me percaktime tenderash.

 6. Davini says:

  Burrat flasin hapur dhe drejt…
  Por “kurvat” nuk i pelqejne burrat, por burrecat kurvicka qe servilosen. Popull i mbaruar dhe pa pike dinjitet!

 7. Arjan Cani (zone e qire) says:

  O TOM edhe Ju TOMAT e tjere. Nuk eshte qeveria e SB qe te vidhni e te prisni e te ndani pare menjeritjetrin,

  Ke lek? Bej Biznes por te ndershem.
  Ca po te duhen doganat ty TOM?po tatimet ca po te duhen ?? Apo je mesuar si athere..
  Tani Hap Krahun TOM-e se te pret BURGU.
  Sa per ate ca ti thuash njerzeve ska per te rene rasti me nen siglen e PS-se te dalesh tu kerkosh VOTA njerzve.
  Iku koha Juaj qe kur Mundem Saline.
  Tani eshte koha E qytetarve.

  1. i says:

   ore idiot, ai nuk tha qe duhet te vendoset tek tatimet njeriut e tij por po thote qe drejtoreshat po bejne korrupsion. ti duhet te jesh ndonje nga keta sahanlepiresat normalisht

  2. ledi says:

   po eshte e vertete ne DAP vazhdojne punojne dhe merren ne pune gjoja me konkurs anetare dhe femije te PD ne vlore sepse ata kane lidhjet ne adminidtrate kurse femijet e mi me mesatare goxha te larte rrine pe pune se jane “pa pervoje pune”

 8. ela says:

  te verteten ka thene tom doshi burrerore kujt si pelqen le te plase jam dakort 100% me Tom Doshin Per te gjitha sa thote me lart jane te verteta haram buken e socialisteve te thjeshte haram rames me shoke

 9. socialisti says:

  prit, se akoma nuk keni pare asgje!
  Do te ngrihen edhe te tjere “socialist” qe per nje vote dhe vetem nje here dhene PS, jane bere deputet!
  Ky eshte prodhimi qe pritet nga ato çfare Rama “mbolli” ne zgjedhje.
  Medet per ne. Pa asnje klase shkolle e quhen ligjvenes! A nuk do te ishte me e drejte te quheshin “gjobvenes”.
  A nuk do te ishte me e moralshme (ku me e marre te shkretin) qe Rama ta conte sa me pare vendin ne zgjedhje te parakoheshme dhe te shpallte nje tjeter ekip, me tjeter moral qytetar e qeverises, dhe ti nenshtrohej vullnetit te padeformuar te popullit.
  Ky i sotmi, realisht nuk perfaqeson vullnetin e popullit. Ai vullnet eshte shfaqur i deformuar, per shkak te mashtrimeve (iluzioneve) qe krijoi fushata e tij.
  Kaq sa shohim, vertete jane akoma hiçgje!

 10. sandy says:

  Jam dakord me Tom Doshin, edhe pse nuk niset nga arsye aq parimore.

  Keta kuadrot e rinj te PS flasin per parime dhe fusin leket e shtetit ne xhepat e veta, te vllezerve, te motrave etj etj.

  Ndryshimi me PD-ne eshte qe ne kohen e saj hante edhe ndonje nepunes i vogel, me ndonje pisllek te vogel. Ndersa tani hane vetem Rama, Likja, ministrat dhe populli rri e veshtron.

  Ku jane zyrtaret e larte te qeverisjes se PD se qe duhet te ishin ne burg.
  Perse nuk jane ne burg, po i shohim ne krye te vendit?!!!!!!!!!
  Pse nuk sekuestrohen pasurite e vjedhura ketij populli dhe ti shperndahen me te varferve? Pse te gjitha sherbimet po jepen me koncension?
  Cfare qeverisje e majte eshte kjo qe dhunon shtresat me te varfra dhe ferkon abuzuesit e pasur???????

 11. derr says:

  Ja kjo eshte politika e kriminalizuar, ky surrat derri me syze mafioze!!! TOM, BURGU, TOM!

 12. Apapapapa says:

  Toma ben presion per tendera.
  Keyetarin e KPP e ka ne xhep, se po morre njehere, s’ben dot me si i virgjer, po puna eshte mos i behen pengese ministrat.
  Tom, do ndash ca leke vella, s’mund te hash vetem ti.

 13. aron says:

  si do tu kerkojme voten tani socialisteve?Mire e the po kujt ja the ,keta jane kaq te kapardisur sa nuk te thone as pershendetje.

 14. fshatari says:

  Ky burre kurv me emrin Tom kerkon lehtesira ne tatime ,dogana per bizneset e tij.
  Keshtu e kuptojne maloket shtetin-une bej vota si bajraktar ti duhet te me lejosh te vjedh.
  Me keta krimba dhe kriminel nuk behet shtet.

 15. ana says:

  kush eshte tom doshi e dine te gjithe, kshu qe ai flet kot per hesapet e veta; drejtoresha e tatimeve dhe e doganave kane bere nje pune shume te mire deri tani kane luftuar evazionin fiskal dhe kane qene ne nje fare menyre nje shtylle e mire e ekonomise;
  ky eshte nje trafikant i korruptuar deri ne fyt, dhe do te vere parazitet e tij neper poste,
  kjo duhet te marre fund

  1. Stefani Itali says:

   E ka fut cim cani tomin te shaje drejtoreshat. Se nuk e lene t e vjedhi cimin ato

 16. tomorri says:

  Me indinjate te thelle:
  ————————–
  Tom Doshi ne se nuk ka na nje oferte nga Saliu ben mire qe ngre probleme,por kohen ,vendin dhe trasparencen e tyre ta gjeje ai vete qe te behet me i besushem.
  -I drejtohemi Edi Rames,perse shume zyrtare perfshire te gjitha digasteret mazhorance jane anetaret e thekur te PD,qe sote drejtojne dhe bene ligje ne favor te Sali Berishes.
  -Perse shume antare te PS sote rrine dhe dergjen rrugeve pa pune dhe pa te ardhme.
  -Pse lejohet ministri apo drejtori te shikojne me shume interesin e tyre se sa te popullit qe e zgjodhi.
  -Perse shume vende pune kane zene LSI-ja dhe PS-ja ben sehir ,more i thoni hapur popullit do veproni si te majte apo do bini perseri Sali kreminelin ne pushtet.
  -Tani po behen gati dy vjete dhe kesaj qeverije dhe Edi Rames nuk i lejohet ti pergojohen ministrat ,drejtoret dhe ne pergjithesi administrata.
  -Veshtresite i dime por kur ato behen transparente zgjidhen me mire,ne kurre nuk duame qe ne kualicionin e majte te kete kollone te peste se po pati mjere ai popull se çe pret.

 17. Siguria says:

  Toma e njeh mire ate fushe prandaj e ka bere te goditur krahasimin.Pavaresisht kesaj eshte nga te paktet qe ka kurajo dhe flet se te tjeret fusin bishtin ne shale.

 18. stela says:

  Se pari:
  Deputeti Doshi duhet te ndergjegjesohet, qe zyrat e shtettit nuk mbushen me militante!! Njerezit ne fjale mund te jene militante te PD-se, po ama mund te jene specialiste dhe “adap” per vendin e punes. Ne si popull nuk na intereson te mbushen zyrat e shtetit me militante-katunare e deficente te papergjegjshem.

  Se dyti:
  Kjo zonje (Harito) dhe ministria qe perfaqeson, nuk po e kuptojme ca funksioni ka dhe si e justifikojne ate rroge mujore qe marin?????? Administrata shteterore eshte ne nje kaos!!!! Zyrat jane te mbushura me jo-specialiste, njerez te papergjegjshem, qe shtyjne 8-oreshin neper kafe. Zonje e dashur per nje vit e sa, duhej te kishe bere revolucion minimumi ne nje drejtim te administrates!!!! NJe detaj teper shqetesues eshte, se si mund te sqaroje nje nenpunes/e provincial/e nje mase te popullit qe jane kryeqytetas?! Nenpunesi provincial, ka ardhur nga arusha, ka pare vetem lope e qen dhe mendohet te sqaroje nje kryeqytetas?! O zonje e dashur, po behen sondazhe ne terren per administraten shteterore dhe deri tani rezultojne te jene minus per ju si ministri.

  1. Socialisti says:

   Toma dhe te tjeret erdhen ne pushtet me kete premtim. Me te gjithe ata te cilet punuan ne fushate per PS eshte ndjekur politika: “pasi te marrim pushtetin do punesoheni ne administrate dhe do bashkeqeverisim”. E drejte, e padrejte, kjo ishte arsyeja pse punuan njerezit dhe i dhane fitoren ketyre. Fundja per shpirt nuk punon njeri ne kapitalizem.

   Pas fitores Rama me ministrat e tij i kthyen shpinen socialisteve te bazes dhe kane futur neper punra vetem miq, familjare dhe dashnore. Ndaj dhe Toma eshte shume realist ne kete aspekt. Ai ndjen humbjen e sigurte ne zgjedhjet lokale qe sipas mendimit tim eshte e pashmangshme ne kete pike ku i ka sjelle Rama gjerat.

   1. ela says:

    Dakort shume jam me ty.hapi me I gabuar I Qeverise Rama eshte se ai nuk qeverise me Socialiste ai Qeveris me bashkiak qe dy vjet qendruan pa pune dhe e kishin kthy bashkine ne cerdhe k.k.k sic po kthen basha PD me sekretare dashnoret e deputeteve.Ata qe te gjithe e kane parimin me jep nje moter e me mer nje moter.kushuri apo vella, ne pune dhe kur vjen puna te gjith socialistet jane pa pune.kush ishte Briseida ?ku punon motra,vellai nusja e vellait,apo cfar lidhje ka me Saimir Tahiri,me Artan Didin?apo me Vali Leskaj? te na japin nje pergjigje?ku punojne familjaret e pajtim Bellos? kush e punesoj Edvin Kepi,kush I beri listat e Socialisteve qe u larguan Nga dogana -Burri I albana kociut etj etj etjharam dhe zoti I ndeshkofte

 19. WTF? says:

  Pse cuditemi,na e tha vete kryeministri tek Rudina Xhunga,nuk eshte se komisionereve tane u premtuam se do ti fusim ne pune,hajt se erdhen zgjedhjet prape e ti fitoje me Hariton Veliajn e Beqajn idiotin zgjedhjet,i gjati,BRAVO TOM DOSHI qe ngre zerin per bazen socialiste,pavaresisht se azgje nuk do ndryshoje,

 20. WTF? says:

  P.S,
  Per te gjithe ata qe i kthehen TOM DOSHIT,duhet te dini qe eshte ka…derr e nuk e qeth as per ED E AS PER SALI,informohuni e pastaj flisni copa mishi.

 21. P.s says:

  SHUMICA E DREJTOREVE JANE TE PD. EDHE ATA QE KETA I GJETEN USHTAR TE PD DHE FIRMOSNIN PETICIONE KUNDER RAMES, SI MONIKA LUBONJA QE E KANE BERE DREJTORESH ETJ..KETA I BEN DREJTORA. TURP! RAMA TJA KERKOJ KETYRE TE PD VOTEN JO NEVE.

 22. kurvat e ps dhe LSI-se says:

  Keta flasin me shoku si ne kohen e dulles.

 23. Poli says:

  Kur na vijne inspektoret tatimore per kontroll vijne me sy te skuqur dhe ankohen se kane bere roje nate ne institucion se nuk eshte bere tenderi rojeve, turp dhe kera te shkrete na kontrollojne letrat.

 24. mira says:

  Meruni me problemet qe ngre Toma dhe jo te filloni me liber shpie si salserbi.

  Shqiperia eshte e vogel, dhe nese qeveria kujton se fut koken si struci ne rere dhe nuk merr vesh njeri e ka gabim.cdo gje qe behet e dine te gjithe. Jemi deshmitare qe shumica e Pd-istave qe kane mebshtetur saliun dhe sulmuar te majten sot jane perseri jo vetem ne administrate por ne poste drejtuese.Per kete nuk cuditemi se Rama KURRE nuk ka qene i majte me perjashtim te kohes kur behet fushate elektorale.
  Nje pjese e mire e PD -istave qe vazhdojne te punojne ne adminisyrate na pergjigjen si rrufjane te “zgjuar” dhe duke u tallur se jemi bere me LSI.

  REFORMEN NE DREJTESI ta harroje populli shqiptar se ajo do i coje para drejtesise te gjithe cubat dhe horrat qe merren me politike. Eshte turp t’i quash politikane.
  Ministria e Integrimit ka lene familjen ne France per tu sherbyer shqiptareve!!

  Ju qe derdellisni ne kete forum mos rini duke pi kafe ke dyqani i mehalles por bashkohuni protestuesve kur behet thirrje.

 25. leci says:

  Per ju qe i kunderviheni Tomes, dua tju pyes a qendrojne ato qe thote ai apo jo?

 26. Astriti says:

  Bravo Tom.Ne Berat ligjin e ben Gledion Rehovica. PS ka vdekur. Gledioni ka arritur ne ate pike sa rritesin e derrave ta bej specialist per mjedisin,shoferin per ushqimet,rritesen e pulave specialiste per arsimin etj. etj plot 20-30 raste te tilla.

 27. noc rroku says:

  Burg O Tom burg! Kontrabandist ordiner, sa keq per shkodranet qe i perfaqson ti, legen burr

 28. Gimi says:

  Z. Tom,

  Salemi thote te verteten dhe ashtu si ndjehen flasin. Ju Perdori Rama dhe tani sju njef me. sa per ministrat ata ashtu urdherohen qe mos tjua hapin telefonat. Por me vjen mire per nje gje. Qe te pakten e keni kuptuar dhe keni zerin tuaj dhe kurajon ti kerkoni llogari.

  Suksese!

 29. kris says:

  Opozitare po vellezer kemi thene dhe do ta mbajme fjalen.PD-istat i lame ne opozite por nuk mund ti leme pa pune.Ne jemi te fituar se qeveria qe nxorrem nga zgjedhjet fluturon.Kryekokpalarin e kemi duke sqaruar boten per mrekulline shqiptare ku e majta punon pa u lodhur per pasurimin e te djathtes.Shqiperine e ndertojne masat partia u tregon deren e burgut.
  S’keni pare gje akoma!

 30. Ilirjan says:

  Tomit dhe shokeve te vet deputete!
  Keni kellqe qe me shumice absolute, sic edhe jeni, te vendosni ligje ku te marre fund emertesa ne postet drejtuese dhe ne cdo vend pune me miqesi , tarafe dhe interesa personale apo grupi. Perkundrazi te vendosen me kritere, me konkurim dhe me testim aftesish dhe njohurish, pra te beni ate qe rralle vende e bejne. Kjo ishte nje nevoje ne vitet 80-te, ndersa sot pas 25 vjetesh kjo eshte domosdoshmeri.
  Po e bete kete kuptohet qe Briseidat, dhe militantet e cdo ngjyre do te jene ne rradhe per testim dhe konkurim te barabarte. Dhe te mos perseriten fajet qe u bene Dje: kur per kryeminister u vendosen persona pa Libreze Pune, persona qe nuk kishin drejtuar sikur nje repart apo ndermarje. Vetem ne Shqiperine e pas 90-s u bene dha vazhdojne te behen eksperimente te tilla.
  Pse heshtni dhe keni lene “jetim” veprimet e Ministrave : Nikolla, Beqja dhe Harito ne sipermarrjet e tyre per vendosjen e pikave mbi -i- ne kete problem madhor per interesat e Shqiperise dhe shqiptareve, te te Ardhmes se Tyre.
  O Tom dhe shoket e tu!, e shikoni Ju se po vazhdon te ike Inteligjenca, sidomos kjo me e reja, prej Shqiperije njesoj sic edhe prej Kosove e Maqedonie. Ju mbani militantet, por pas tyre qendrojne 100 apo 1000 fish qe ju kane votuar per te zene kolltuket e deputetit, dhe qe shpresojne te merrni vendime ne dobi te shumices qe Ju besoi. Realiteti eshte zhgenjyes, ndaj mos e thelloni kete hendek te krijuar me kete shumice.
  Ju keni nje problem madhor qe eshte: Te vendosim Interesat e Shqiperise dhe Shumices se shqiptareve mbi interesat vetijake apo te klaneve, te tarafeve dhe ngjyrave.

 31. ana says:

  O ky eshte legen dreqi dhe meriton burgun
  asgje tjeter, kokrra e te korruptuarit trafikant dhe pis,
  cope katundari
  nuk ia vlen te merresh me te

 32. sokoli says:

  une jam emigrant ne Gjermani, dhe di te them se njerez si ky do te ishin tani ne burg ketu

 33. tirana says:

  Ju te rilindjes jeni te cuditshem , votat e tomes i doni por llafet nuk ia duroni.

 34. hitler says:

  Ik ore myslyman I poshter terrorist

 35. hitler says:

  Ore shoku gramoz nuk jemi ne kohen tende kur pyesim sekretarin e pare

 36. zhivaradpuplica says:

  Po Rama eshte fashist i tipit…””cke,.nuk te pelqen ty,..qerohu plehre””..ja keshtu do ja ktheje Tomkes dhe shokeve te tij.l

 37. tomi says:

  o ky qelbesire sa here qe nuk i ecen tymi i vet e kap me te tjeret, vetem poshteron dhe denigron. Drejtoresha e tatimeve dhe doganave jane bere nje pune shume te mire po kshu eshte kur hajdutet marrin mandat

 38. Lori says:

  Me ben pershtypje se si u drejtohet Toma; shoku Rama dhe shoku Gramoz?!

  Kjo te jep te kuptosh qe etiketa e komunikimit atje eshte me “shoku”.

  Rrezik keta do t’a bejne me ligj qe te peroret fjala “shoku” dhe jo “zoteri”.

  Thoni pastaj qe s’kemi rilindur?!

 39. jam i lire says:

  njerez si ky po i vene njolla sistemit, qelbesira !

 40. albpetrol+ Endri Pyka says:

  Ato 1.000.000 vota qe mori e majta i mori jo vetem kunder sali Berishes por edhe kunder administrates se korruptuar dhe te paafte qe ai kishte ndertuar dhe te shohesh perseri ata sot ne karrike eshte kulmi.Une per vehte nuk votoj me ,sepse te votosh nukndryshon gje

 41. Ardi says:

  Ju lumte TOM DOSHI,se burrat ne PS kane “vdekur”…

 42. Astrit says:

  skeni faj qe sju pelqejne burrat si Toma qe te thone te verteten ne sy, ju pelqejne bq si erjoni

 43. ... says:

  Shajeni sa te doni Tom Doshin por ama ketu ka te drejte ..super korrupsion po behet dhe gjithe te paaftet ne punee … Toma ka lek sa te duash e ska nevoj me perfitu lek me korrupsion dhe eshte e drejta e tij te kerkoje llogari me qe votat i ka mbledh ai vete ne popull nderkohe qe per ato ministra qe jane ne qeveri as 2 vota nuk do kishin mbledh vete ….Turp jane ministrat si Beqja, Ahmetaj etj etj te korruptuar ne palce ai Beqja sidomos !

 44. Niko says:

  Tom Doshi ka te drejte. Ate qe ka bere Toma per Shkodren nuk e ka bere njeri.
  Mos e akuzoni Tomen pa e njohur.
  Toma nuk eshte lypes as nuk i a ka nevojen askujt. Ai eshte bashkuar me te majten per te bere dicka per Shkodren pasi 25 vjet Shkodren e ka sundue PD-ja dhe eshte qyteti me i prapambetur ne Shqiperi cka nuk e meriton.

  Tom Doshi ka ndihmue me qindra njerez ne nevoje, te semure rende duke u paguar operacionet, etj.
  Tom Doshi ka bizneset e veta dhe nuk ka nevoje me dale me vjedhe nepermjet tenderave.

  Tom Doshi sot per sot eshte politikani me me reputacion ne Shkoder per 25 vjet rresht.

  Ajo qe ka bere Tom Doshi per Shkodren eshte e pa imagjinueshme. Pse? Sepse u bene 25 vjet qe ne Shkoder nuk jane bere asnjehere zgjedhje te lira dhe te ndershme. Kutite e votimit jane kontrollua nga grupet kriminale prane PD-se. Kete e din e gjith Shkodra. Kete e shprehin edhe njerez te ndershem te se djathtes.
  Eshte merite e nje trimi si Tom Doshi, qe ne qendrat e votimit nuk guxonin te benen ligjin disa kriminele te njohur te lidhur me PD-ne, ne qendrat e votimit te rinjt e Shkodres me Tom Doshin ne krye, ruajten votat dhe u vendos nje qetesi qe asnjehere nuki ishte pare ne Shkoder. Pikerisht se nuk u vodhen votat e pate shume mire se kush fitoi ne Shkoder.

  Edi Rama nuk mund dhe as nuk guxon qe te mos i a njohi keto merita Tom Doshit. Edi Rama duhet te ulet te bisedoje me Tomen dhe me deputetet e tjere te se majtes ne Shkoder pasi situata eshte e rende dhe ne se Rama do vazhdoje si deri me tani, do e kerkoje Tom Doshin por do jete vone.

  1. LORA says:

   Mendoj se arsyetimi juaj eshte logjik dhe I dobishem.

 45. Shpetim says:

  Në nëntor 1994 e më pas, se zyrat e shtetit, u mbushën me partizanë dhe partizane. Dihet që shumica e tyre ishte e pa arsimuar. Më të arsimuarit, që përfaqësonin një numër të vogël, kishin një shkollë të mesme.Këtë situatë, për kohën, mund ta justifikojmë në një farë shkalle. Mendoj se ata/o nuk dinin, por ishin të ndershëm dhe të përkushtuar për punën. Sot jemi në të njëjtën situatë, madje me një ndryshim përsëkeqi. 1) Ata/o që punojnë në administratë, specialistë apo drejtues, ka diploma, por edhe nëse një pjesë e tyre nuk janë të fallsifikuara, janë të dyshimta për cilësinë e tyre, për vlerën reale të tyre. 2) Në zyrat e shtetit, në disa nga shërbimet, në krahasim me para 23 qershorin,është rritur korrupsioni. Për njohjen time, në Hipoteka, apo ZRPP siç quhen, ka ndodhur kjo.3)Megjithë profesionalizmin e dyshimtë, pa punuar asnjëherë më parë, ka jo pak raste, kur fillohet puna drejtëpërdrejtë, si drejtues institucioni. 4) Duke patur parasysh, vështirësitë për punësim, ky është shpërndarë, por përqëndruar në një të vogël familjesh. Të bëjmë një sondazh. Ka familje që nuk kanë patur dhe vijojnë të mos kenë asnjë të punësuar, në një kohë që një grup i vogël familjesh, të lidhura me politikën, me deuputetët etj, të lidhura edhe me biznesin që e mbështet këtë politikë, janë krejtësisht të punësuar, madje mund të kenë edhe vetë biznese.Këto duhet t’i ketë parasush PS.

 46. Alban Guri says:

  Tom ke te drejt !Je tregu burr, per vete dhe per te tjeret qe s`kan mundsi me fol aty. Vetem se duhet ta dish, ai nuk pyt mo as per nonen e vet, sepse mendon qe tani qe i hypi kalit mund te presi ne te djathte e ne te majte sa t`i haj krahu. Kujdes prej tij, eshte gjarper i pabese. Eshte edhe budalla. MOhoi gjith kontributin dhe ndihmen qe i dha Padre Zefi dhe Fatos Nano. Ai ecen me axhenden qe i japin çifutet e Sorosit dhe greket, plus dhe me shantazhet qe i ben Saliu. Sepse Sorosi e ka ushtar te vetin qe prej viteve 90-te kur ti ishe ne nji planet tjeter dhe ne te tjeret po ashtu nuk dinim nga lidhej gomari. Pastaj kaloi tek prehri i Janullatosit sepse ai ishte i plotpushtethsmi ne Shqiperi mbas 1997-es. Kurse Saliu e mban lidh per koqesh si legen, me videot qe i ka regjistru ne shpin e Dash Pezes ne Peze, ku jane ca skena per turp e faqe te zeze. Po 21 janarin e harrove?! A dolem te gjithe ne 21 janar per t`ia keput koken Saliut, ti, un, te tjer pa fund?! Kush na tradhtoi ?! Ky . Kush perfundoi ne varr e burg, njerzit e tu dhe ca fukarenj hallexhinj por me dinjitet. Keshtu qe Tom, ti flet, po kujt i flet ?! Ki kujdes prej tij, dhe mos i zej bes per asgjo… edhe po te ta ferkoj kurrzin me ndonje oferte, sepse ka frike prej teje, mos ia prano, se do te thote qe do me te ul koken dhe pastaj kur te mundet te te krijoje ndonje incident te rrezikshem, edhe per jeten. Kete metode zbaton ky, kunder atyre qe nuk i shkel dot ball per ball. Kujdes Tom… dhe Respekte !!!

 47. Cajupi says:

  Tom doshi thote te verteten, bravo I qoft

 48. Mondi says:

  Toma figura e ps

 49. socialisti realist says:

  Llumi si puna juaj qe ofendoni Tomen e kane shpure PS-ne ne kete fare derexheje…. Tom Doshi po thote te verteten per poshterimin qe po i behet anetaresise se PS ne keto kohe… Ai ka kellqe ta thote te verteten ne sy kurse te tjere skutha e servila deputete edhe pse e mendojne dhe e kane pare gjendjen e PS ne baze ulin koken dhe kenaqen me nonje kocke qe u ka hedhur Rama…. Turp!

 50. platini says:

  bravo TOMA,i sinqerte
  harito ,la francen per kombin….rilindjen dhe ekselentet jane rrugeve,ku aspironin te rilindja.
  dhe
  beri punesim si i donte prapanica.
  e tha dhe i mencuri blushi,qe me kete njoftim te DAP,as une nuk e kuptoj se ku duhet te aplikoj.
  lexova te DITA, para 3 ditesh ne faqe te pare ministria e specialisuar te master ufo uneversitet,shpall dokturatura per cilin,po per publiket ka dy vjet qe nuk shpallen.
  pse shperblehet cilua?apo stil i vjeter rilindje e palindur

 51. agai says:

  Toma ka fatkesisht t drejt per ato qe thote..te gjitha qendrojne..ja psh nje e vertet e Tomes ” sekseseri i Spiropalles ose si njihet n rrethe te ngushta Spiropidhi eshte salarion Totaj ose ndryshe i njohur si evgjiti “..per me teper interesohuni se me sh do gjeni..

 52. Domndoci says:

  Toma asht buure e jo mi halesh si ata deputetet e tjere te PS. Toma ka plotesisht te drejte. Ju qyqa qe mundoheni ta baltosni ate burrrrre jeni eunuke. Tomen e njohin shume shkodrane dhe e vlereuan me vote qe ja dha peshqesh Edi Hipomanit,se ne Skoder PS- e Edit nuk merrte asnje vote qe prej 25 vitesh. Mos lehni kot. Toma qofte si qofte (per mua asht burre e shkue burrit), ka plotesisht te drejte. Ajo kusherira harito e Rames me sa duket nuk ruen dote as nje tufe me pula, por ja qe e merr shperblimin prej kushrinillekut. Rofshin burrat si Toma. Ngordhshin eunuket deptete te PS LSI etj.Torp per kete lloj PS-je se si asht katandise

 53. Libri says:

  Tom, ke fol si burrat!
  Lexoi me kujdes keshillat e Alban Gurit!
  Respekte!

 54. georges says:

  Seicili sipas fuqise qe ka. Harito ka fuqi ne Ministri dhe merr ata qe do, Toma ne pronat e tija merr ata qe do qofshin keta me PD apo koqja e gomarit. Sic duket Toma nuk ngopet, fillojini djeten si Ilir Metes. hahahahahaha

 55. Sonja says:

  Ato qe thote, jane te verteta. Nuk e njoh fare por me beri pershtypje titulli i artikulli. Ajo drejtoresha e tatimeve eshte monster e vertete. Eshte nje karabushe bosh, ben karriere duke rrenuar njerezit. Jane te prekshme nga njerezit bemat e saj sepse ajo i prek njerezit. Te lumte ore burre, kushdo qofsh per te tjerat, qe thua te vertetat. Nuk behet shteti me budallacka, pa eksperience. Nje shprehje e vjeter thote-puna do bythe- ate qe kur e sheh ne fytyre, neveritesh. E mbani ment si reagonte ne daljen e pare publike te saj, ishte pak si skizofrene?

 56. Luani says:

  Toma eshte merzit se po i bllokojne tregtine e miellit… Ky eshte turpi i PS.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *