Fatos Lubonja: Edi Rama tashmë ka marrë rolin e babait të kosovarëve. Kënga e fundit për Kombëtaren, e tmerrshme

lubonjaFatos Lubonja në një shkrimin të tij të sotshëm, akuzon kryeministrin Rama se tashmë ka nisur të përdorë një gjuhë të trefishtë për shqiptarët e Kosovës.

Sipas tij, deri më tani Rama përdoret një gjuhë të dyfishtë: nacionaliste për shqiptarët dhe posnacionaliste për perëndimorët.

Por, në mbledhjen mes dy qeverive të zhvilluar në Tiranë, sipas Lubonjës, Rama filloi të përdorë një gjuhë të trefishtë.

Ajo që më tërhoqi vëmendjen në eventin e fundit gjatë vizitës së Kryeministrit të Kosovës në Tiranë, që u zhvillua në një kohë kur kosovarët dhe shqiptarët kanë arritur pikën më të ulët të besimit tek e ardhmja, mu për shkak të politikanëve të tyre shumëgjuhësh, ishte një ndryshim në gjuhën e kryeministrit, që nga e dyfishtë ishte bërë e trefishtë. Ai përdori disa tone të forta patriotike, që dallonin edhe nga gjuha që Rama përdor me shqiptarët e këtushëm e aq më shumë nga gjuha që përdor me europianët.

U dallua qartë, pra, edhe një gjuhe e tretë për shqiptarët e Kosovës, pasi tashmë kryeministri ka marrë edhe rolin e babait të kosovarëve, të cilët i mendon se jo vetëm e kanë më të madhe dëshirën për bashkim, por kanë nevojë edhe për mbrojtjen e Shqipërisë mëmë nga padrejtësitë jo vetëm të serbëve, por edhe të perëndimorëve”, shkruan Lubonja për Panorama.

Ku është e keqja e kësaj, do të më thotë lexuesi. Ka shumë të këqija, por po ndalem në një: sepse kjo gjuha e tretë po ka prirjen të bëhet dominante dhe po prodhon fenomene shumë të shëmtuara që vetëm me gjuhën e bashkimit të europianëve nuk kanë të bëjnë, përkundrazi, që flasin për rritjen e vlerave antieuropiane në këto treva.

Mu këto ditë na ka dalë një këngë me një tekst të tmerrshëm patriotik: “Jemi ne, jemi ne; vijmë nga trojet tona. Nuk na ndan dot askush; fluturon shqiponja. Po thërret toka jonë, lisat edhe malet; se ne jemi një komb, Shqipëri e Madhe.”, që sipas faqes zyrtare të “Digitalb”-it dhe “Top Channel”-it në “Facebook” do të shoqërojë Kombëtaren Shqiptare të Futbollit në çdo ndeshje, brenda dhe jashtë vendit.

Mua më duket se jemi përpara një ekzibicioni – edhe me kontributin e ekzibicionizmit bosh të kryeministrit; ku një pjesë njerëzish, pikërisht se janë më të përçarë se kurrë, më individualistë se kurrë, më të varfër se kurrë, jo vetëm materialisht, por edhe shpirtërisht e intelektualisht, me një krizë të thellë identiteti individual, prandaj dhe me komplekse të thella inferioriteti, kërkojnë të mbushin këto boshllëqe e nevoja duke u identifikuar në mënyrën më infantile me tifozerinë kuqezi. Të bëhet se këta njerëz të vetmen mënyrë për të qenë patriotë, ndërkohë që lisat e Shqipërisë i shuajnë me sharra dhe malet i bëjnë çimento, kanë gjetur të tundin flamurin në ndonjë ndeshje futbolli”, vijon analizën e tij Lubonja./b.l

REMOTE_ADDR:[]

138 komente në “Fatos Lubonja: Edi Rama tashmë ka marrë rolin e babait të kosovarëve. Kënga e fundit për Kombëtaren, e tmerrshme”

 1. tfgs says:

  Gjatoshi do te mbetet ne histori,si nje politikan qe u besoi te gjitheve,por sunitet te hedhin poshte,sapo tu preken interesat………

  1. Toni KS says:

   Mos ju beso grekeve edhe kur sjellin dhurata – mesim qe vjen thelle nga historia. “Gjatoshi” si duket e ka te mesuar.

   1. adriatik says:

    Fatos mos kritiko elitat turkoshqiptare se menjehere do te quajne vlleh, grek, malazez.

    Leri te kendojne kenget e tyre dhe te rrihen ne ndeshje futbolli me njeri tjetrin.

    1. Toni KS says:

     Kenget sikur ato “do bejme lidhese kepucesh nga lekura e shqiptareve” kendohen ne ish province turke Yunanistan apo jo? Nuk besoj se “elitat turkoshqiptare” jane kompozitor te tyre.

     1. Gopisti i NSHRAK-ut says:


      O Fatos
      Fatos mender
      Dot s’u bere
      Pionier 😉
      *
      Vjet me rradhe
      E zhvate Klanin
      Ndersa sot
      Po shan koranin.
      *
      Une nuk du
      T’ju hyj ne hake
      Njeri mut
      E tjetri kake.
      *
      Cilin Tosi
      Te besojme
      Dje e shanim
      Sot, meshirojme.
      *

      1. u shkrime gazit says:

       O Tos Lubonja,o i c’ekuilibruar menderisht! Po pse nuk paska te drejte kryeministri shqiptar te kundershtoje sjelljet e evropianeve ne lidhje me ceshtjen shqiptare!? Po pse o MATUF kokrrjepur!? A nuk ishin keta evropianet qe ketu e 100 vjet u sollen kriminalisht ndaj shqiptareve.Nese sot korrigjuan nje pjese te fajit (vetem nje pjese),mos duhet qe shqiptaret dhe kryeministri i tyre te mos thone asgje,qofte edhe kur kjo eshte ne dem te interesave shqiptare!? Po nuk qau,foshnja mbetet pa pire thone te mocmit e tu o Tos Lubonj Truskici 😛 😛 😛

       1. dante says:

        Epo nuk mund te jesh dhe pro dhe kunder BE o i shkrire po tiii, aq kupton.

        1. u shkrime gazit says:

         Kush ta tha ty mor Pallosh Dante se nuk mund te jesh edhe pro edhe kunder!? Natyrisht qe je pro aty ku te intereson dhe je kunder aty ku nuk te intereson! Kjo eshte normale (jo vetem per ne).Po Danto-Palloshat si puna jote jane shabllonista te pashkrire 😀 😀 😀

      2. Mbreti i Epirit says:

       PALIKARET E JANULLES SNDALEN SE KOMENTUAR NE FORUMET ARBERORE ILIRE!!!

    2. Sinani says:

     ARABET E KOSOVES PO NA SHKATEROJNE INDENTITETIN E PASTER QE XHAXHI NA E REGULLOJI PER 50 VJET NE SHQIPOT E PASTER NUK DUHET TE KATANDISEMI SI ARABET E KOSOVES QE NGREHIN BYTHEN NGA DIELLI NE MES TE FUSHES …KA TE DREJTE LUBONJA PSEUDOPATRIOTE KURRE NUK KANE QENE SHQIPOT E VERTETE QE NUK UA NDJEN PER KISHAT E XHAMIAT …DHE MIRE FARE BEJME .. ISHIM REHAT 50 VJET RJESHT…

     1. Toni KS says:

      Shiqo mos je arab vete. Sinan nuk do te thote asgje ne shqip.

     2. populli says:

      Sinan djali,ti qenke rehat akoma…lum si ti !

     3. Taulant/Tirane says:

      Sinan,ishim rehat 50vjet se ishim budallallepsur.Se me atdhe nenkuptonim PPSH.Atdhe eshte kombi ,ooo Sinaaan!Nuk mund te duash BE ,po nuk deshe kombin tend,ooo Sinaaan mavria.As BE nuk te do po nuk deshe kombin tend!Bashke kemi me shume peshe dhe treg me te madh per investime.Plotesojme njeri-tjetrin:njeri ka qymyrin ,tjetri bakrin,njeri ujin tjetri malin etj..Mundesite per te luftuar korrupsionin jane me te medha,se keshtu jemi te gjithe kusherinj te dyte.

      Nuk eshte dhe aq budalla ai I gjati.Diku e ka degjuar …

      1. u kenaqem duke u kenaq says:

       Budallallepsja filloi pas 1990 o Taulant bebushi! 😉

    3. Etniku says:

     Ja,ia nisen te gjoret pa identitet,shpellaret dhe abuzuesit e prinderve.I vetmi vend ne bote qe s’ja ndien per komb,por per tritol dhe vrasje me pagese,shitjen e motrave pleqve serbo-maqedon dhe shume e shume marrezira qe bejne korraket rondokop,kampion te krimit europian.Ja,ky psikopat Lubonja.Ish i burgosuri mental ne kohen e xhaxhit.Mbetja e tij mentalishte i semure,s’dine fare cka flete.Nuk i degjon serbet se si mbrojne atdheun e tyre te kanibalizmit.C’fare tv eshte ai qe angazhone kete psikopat qe s’dine se c’fare etnie eshte.Kete kodosh vellehe duhet pensionuar sa me shpejte.Eshte e gerditshme te shiqohet duke ngrene m.. kete cakar me te meta psikofizike.Duan,keto Sperma mbetjeje te ish perandorive kolonizuese te Shqiperise,te tregojne,se gjeja,jane proeuropian,kurse jane vetem pseudoshizofren te semure qe kritikojne Kryeministrin e te gjithe shqiptareve ne rajon dhe me gjere.Turp per ty ore ckar i shemtuar dhe per rrugacet e tjere anti shqiptare te keti forumi.

   2. d.gorezi says:

    Duhet te ndash Greket nga grekofonet,grekomanet dhe grekogamet.
    Ky qe komenton ne TEMA ,eshte nga keta te fundit.
    E hengri nje here, i pelqeu dhe tani mallkon kohen qe ka kaluar ne SHqiperi dikur,dhe ben fajtor shqiptaret qe nuk ja benin ate punen.

   3. Vniu says:

    Adriatic

    Emrin do te beje mire ta nderroje ne ‘egje’ pse ‘persik’ sepse me adriatikun vetem tre vende kombe mund te emerohen: Italia, kroacia dhe shqiperia dhe malaqizmenot e ofendojne kete emer.

  2. aaax says:

   Fatos Lubonja ka te drejte. Mos te bejme cmendurira. Kenga eshte idiotesi komplet. Ai tekst- nje turp i madh.
   Pse me kenge tallava do perfaqesohemi ?
   Kujt i vajti ne mendie kjo cmenduri !?

 2. Toni says:

  Po more serb Ljubica ty te dhemb qe shqiptaret te jene bashke pasi u ndane per 80 vjet nga Fuqite e Medha. Vetem ty te dhemb kjo gje, jo ne te tjereve. Akuzat e tua kunder Edi Rames jane ne sherbim te politikave anti-shqiptare serbo-greke.

  1. Toni says:

   Nuk e di se kush e sponsorizon kete anti-shqiptar? Ky cdo gje qe thote e ben e ben hapur kunder Shqiperise dhe ne dobi te klaneve serbo-greke. Dikush duhet ta marre seriozisht kete agjent greko-serb. Sherbimi sekret shqiptar duhet te investigoje jeten e ketij agjenti te dyfishte. Tani e kuptojn perse Enveru burgosi si kete qelbesire edhe te jatin. Dhe ka patur plotesisht te drejte. Une e urrej regjimine Hoxhes por e pergezoj qe e ka futur ne burg kete agjent dhe anti-shqiptar.

   1. u shkrime gazit says:

    Po te ishte agjent nuk do fliste hapur… 😛

 3. shkodra says:

  Lubonja,analizat tuaja jane shume te thella dhe shume te sinqerta…ju nuk jeni hipokrit sic jane shume pseudoanaliste apo gazetare…

  edhe kenga kuq e zi per mua ishte katastrofe…thone u shpenzuan 50.000 eur…!! mund te shpenzoheshin edhe shume me teper per ekzibicionizma banale,pa kurrfare permbajtje por ajo kenge nuk ka brenda asgje..!

  1. Toni KS says:

   Cka i duhet nje malazezi te Vrrakes si i shpenzojne shqiptaret leket e tyre?

   1. jam says:

    I duhet apo jo ka thene nje te vertete,ajo kenge ta shpif,thjesht nje kenge si gjithe kenget e beharit per adoleshentet,i degjon dy muaj dhe me pas i harron.
    Nuk arrij ta kuptoj se nga e merr kete te drejte top leshi qe ta vendose se kjo eshte kenga e kombetares se futbollit,apo si cdo gje qe ndodh mbrapsht ne Shqiperi dhe per kete mbyllim nje sy.Kombetarja nuk eshte e prone e dixhitalbit ku dhe gjate ndeshjeve te kombetares degjon me teper te flitet per dixhitleshin sesa te komentohet ndeshja.
    kjo eshte nje nga arsyet qe ndeshjen e degjoj pa komentim derisa te mbarojne keto karagjozlleqe te dixhitalbit te lejuara nga politika per ti perdorur si opium per popullin.
    Shume i rrezikshem eshte perzjerja e politikes me sportin,keti te fundit i humbin vlerat ne kete rast.

    1. Toni KS says:

     Eshte thjeshte nje kenge qe e kane bere me leket e tyre. Kujt si pelqen mund te mos ta degjoje. Apo nese mendon se mund ta beje me mire le ta beje. Do ta degjojme edhe kengen e tij/saj.
     Problemi eshte se dikush ka alergji ndaj flamurit, atdhedadhurise dhe cdo gjeje shqiptare. A nuk ju duket e cuditshme qe ne kete kamp jane se bashku hoxhollaret renegate,wahabistat shqipfoles, pinjollet e Janulles, turkohamami i forumit, adriatiku (ose jadrani sllav), sulltan Erdomuti etj.?
     Per te gjithe ata kemi nje porosi – vdisni nga marazi sepse Flamuri Kuq e Zi do te vazhdoje te valoje edhe me fort edhe me krenar.

 4. :P says:

  Nisje/start jo fort i keq Toso ,
  ktu ke plotesishte te drejt mbi Rambon ne pushtet .
  Se si do vazhdoj fluturimi jot me pseudoploitikant
  e pseudonationalistat ,me pseudot e pafund te atij planeti ,
  kjo do vendosi edhe te ardhmen e karieres ne kte Tv.

 5. BERISHA LARGOHU, KURSE POPULLI DO TE BENTE KRIM TE RIKTHEJE BERISHEN DHE BASHEN NE PUSHTET. says:

  Shkurt, Lubonja eshte i depresuar. Ky me kujton ate hoxhen qe, thonte se kishte 1 perqind te shqiptareve ne ate kohe. Lubonja eshte teper negative per shoqerine e shqiptareve, eshte nje person pesimist qe shpreh dhe predikon vetem depresion e mallkim ne shoqerine e shqiptareve.

  1. tahipi says:

   Nuk e kuptoj perse e ka denuar regjimi nje trap si ky i bie tamman se ka qene me itraposur se lubonja njerez si ky lihen te lire per gallate fare thjeshte ky mund ti themi jo lubonja por leh bonja

  2. Arberi says:

   Mos ke frik nga berisha .Vet ka qen komuniste e babaj nuk ka qen ne kupolen komuniste,

  3. dibroni says:

   Nje gje ka thene me vend ish plehra e ktij vendi sali brerisha!11
   kungull mos te mbifte fara nga do shkoj me del perpara ,
   ky tipi ka kohe qe ka rjedhur mos ia vini re ,nuk i meriton gjith keto komente!!!!

 6. Korekti says:

  o burgaxhi, sa te kane paguar serbet, apo te kane sigurar nenshtetesine. Nuk ke per t’u bere njeri kurre ti. Ne rini i burgosur fizik, ne pleqeri te eshte burgosur truri dhe morali (nje te tillese ke pasur kurre)

  1. enter''" says:

   Ka thene nje te vertete te madhe. Kur deshtojne politikat, te vjen ne ndihme nacionalizmi

   1. populli says:

    Mund te thuhen 100…1000 te verteta,por,thene nga pordhanjoset greke e serbe NUK KANE ASNJE VLERE.

 7. Peshkatari says:

  O Lubonje, o i biri Todit kriminelit komunist, na cave me nder b……me keto idete tende te cpifura. Ti deshtimin tend personal si mashkull perpiqesh ta quash deshtim te gjithe shoqerise. Edhe ju te temes po vazhduat botimin e ketyre te vjellave te ketij paraziti shume shpejt do ulni auidencen e gazetes suaj qe me thene te drejten ka qene per tu lavderuar.

  1. C'gallat ! says:

   Un nuk besoj qe nji ish Minister Kulture (edhe pse komunist)
   te vriste peshq .

 8. xhaja says:

  Koqe boshe , se ajo e kandarit e ben nje pune

 9. berti says:

  Shume drejt e ka!

 10. enter''" says:

  BRAVO LUBONJA!!! KE QELLUAR NE SHENJ!!!

  IDIOTIZMAT E NACIONALISTEVE SHQIPTARE SKANE TE MBARUAR.

  1. populli says:

   Ha mut ha !

 11. gregory.uk says:

  Lubonja ka te drejte. Dikur patriotet shqiptare shkrine pasurine e tyre per ta pare Shqiperine e lire dhe te pavarur kurse keta “patriotet” e sotem e vodhen e plackiten, duke na detyruar ta braktisim vendin jo me mijra po me miliona si ne Shqiperi edhe ne Kosove dhe jo vetem s’kane cipe por kane fytyre e bejne patriotin. Sa kollaj qenka te jesh patriot ne Shqiperi, futi nje te shame Grekut Serbit e Turkut dhe pastaj vidh sa te duash se shqiptaret ta japin prap voten.

 12. piter pan says:

  Bravo Lubonja, nje artikull shume i mire vertet! Ate qe i kane bere vete shqiptaret Shqiperise nuk ia ka bere kurre as greku dhe as serbi. Grabitje, korrupsion, shkaterrime te natyres dhe qyteteve, vrasje te pandeshkueshme, nje kulture e degraduar kudo,jete e pasigurt dhe shpresa mizerabile per nje te ardhme qe shume te rinj nuk e shohin ketu ne “memedhe”.
  Ndersa ne Kosove me duket se cdo gje eshte zhvleresuar, ngaqe “patriotizmi” luftarak “clirimtar” u shnderrua brenda nje kohe te shkurter ne nje etje te madhe per pushtet personal dhe para.
  Te jesh qytetar i ndershem eshte patriotizmi me i madh shqiptar sot! Te tjerat, hymnet, kenget, etj, etj jane pallavra dhe llogje pa asnje vlere qe behen thjesht per te genjyer elektoratin shqipfoles, qe per fat te keq eshte ende ne nje stad foshnjarak zhvillimi dhe nuk e meriton demokracine e lirine! Me mire te themi nuk e kupton fare, ose thene popullorce “nuk ia cek truri per qamet”!
  Lexoni Konicen dhe do ta shikoni sa bukur i ka parashikuar keto gjema te shqiptareve qe 1 shekull me pare!

  1. bishakeqe says:

   bravo <3 <3

 13. Arberi says:

  lubonje,babajn e ke patzr burre te mire te squte diplomate,politikne..
  Nuk e kupton qe pushkini me rolin qe luante ne sall,mes pasurve dhe mesmeve gjysmen e salles i bent me qajt me lote e gjysmen tjtre e din edhe t….

 14. england says:

  Ketij Lubonjes nese nuk i pelqen Shqiperia dhe shqiptaret,por dhe kryeministri i zgjedhur nga shqiptaret ku jetojne ne paqe pa trazuar ujra me fqinjet,ne vendin e Konicesa dhe Fishtes,edhe te Skenderbeut qe ky Lubo nuk e ka shume per zemer,do beje mire ti kthehet atdheut te tij te dyte Serbise,

 15. skendi says:

  More UDB.ashë Lubonja,Te paguan Serbia qe te shkuruash keto flliqsira

 16. kosta says:

  O ky Cuni i blloqit,na rrufte s….n e gjithcka tjeter.Ore Tosi!Po mire mor djale,dakort shume zallamahi bejne te gjithe qeveritaret pa perjashtim kur jane ne pushtet,po ti kur dote na i shpjegosh historine e karamele Zana,kur ytat ishte ne pushtet.Si ka ndoll qe ti te emertosh emer karameleje me emrin e ish gruas sate,se keshtu me ish e keni fillu,e keni per ta biti ju ishet.A MUNDET SHOKU ISHOKUT TE SHOKUT ish blloqmen.Shiku ish vetem ne mbreteri,kete te drejte e kane familjet mbreterore.

 17. I.lir says:

  Kush shkruan per te tjeret, duhet te jete i pa anshem e i kuptueshem. Z. Fatos,shkruan si duket per vete. Ai flet shume, por nuk e kam degjuar ndonjehere te flase pro Rames edhe kur ky i fundit ka bere dicka te mire. Leri gjuhet e Rames, se dhe ti e ke gjuhen e lagur, po shiko punet. Si te duket realizimi i dy takimeve dhe firmosja e disa mareveshjeve mes dy qeverive. Pse s’ shkruan per kete po per gjuhen?
  Per kengen ke te drejte. Gjuha e saj eshte e pa pershtateshme.
  Behu me i kuptueshem, se me duket sikur ke mbushur nje poce me fjale, te cilat rrjedhin nga nje e care ne fund te saj.

 18. gogo says:

  Shume drejt e ka Lubonja,duhet me i thirre mendjes,te ndalohet menjehere ajo gjoja kenge,se Perendimi nuk ka per te na afruar as tek dera e oborrit te Europes!

 19. Beson says:

  Me pak fjale je dhelper dinake o Lubonja. Punon ne mbeshtetje te Serbise ne te njeten kohe me ata. largohu sa me pare sa pa filluar te te gjuajne me domate o derezi.

 20. arian says:

  Je shume i peshtire.cdo gje e shikon te zeze ashtu sic ke shpirtin

 21. Billy says:

  Per ate kenge qysh kur e degjova kam perdorur nje term:-E bere nga injorantet per parainjorantet.
  Dhe per kete mbeshtes Lubonjen dhe intelektualet e tjere,si Artan Fuga, te cilet, jo e kane kritikuar, por e kane denuar si kenge.
  Dhe u kam ber thirrje te gjithe intelektualve, qe duan te shkojne ne Europe, si popull i qyteteruar, ta denojne kete kenge luftenxitese, fyese per popujt e tjere te qyteteruar, por edhe per shqiptaret me dy gram tru, me te cilet kerkojme te bashkejetojme.
  Flisni dhe mos u terhiqni para sulmit te injoranteve dhe te parainjoranteve. Ja tek kane dale edhe sot dhe po i bien Lubonjes, ku i dhemb e ku i djeg. Keta jane ata te cilet Europa, gjen menyren per ti degjuar dhe del ne konkluzion. Ky popull eshte barbar. Nuk ben per familjen tone te kulturuar.
  O sa mire me kene shqiptar! Po pse e fshihni kete te mire kur dilni neper bote, o te mire. Kam ndjekur disa emisione te z. Marin Mema, neper qytete te ndryshme, jashte kufijve tane, ku ka patur, por edhe ka ende shume shqiptare. Por cuditerisht, vete shqiptaret nuk pranojne se jane shqiptare.
  Ata thone, jam grek, jam maqedon, jam turceli, jam Malazias, por kurrsesi shqiptar. Ne kamera te fshehte kjo, jo ne interviste te drejteperdrejte.
  He pra, pse? Sipas parainjoranteve, te jesh shqiptar, nuk ka me mire! Hajt pra o parainjorante, vini ne pune llogjiken dhe jepni disa argumenta, pervec frikes nga pushteti i atjeshem. Sepse e cuditeshmja tek ata eshte ofendimi qe ndiejne po t’u thuash se jane shqiptare, megjithese faktikisht jane te tille.
  Prandaj me kembe ne toke, o injorante, qe nuk njihni se kush eshte flamuri shqiptar dhe popullarizoni copa leckash qe valeviten mbi drone, qe nuk kane asgje te perbashket me simbolet tona kombetare, vetem i deformojne ato.
  Degjojeni Lubonjen dhe Artan Fugen, se kane pak me shume shkolle dhe kulture se injorantet dhe parainjorantet.

  1. enter''" says:

   “O sa mire me qene Shqiptar” eshte shprehja me idiote qe eshte prodhurar ndonjehere.

   1. Toni KS says:

    Po tani nuk ka kuptim te thuhet “O sa mire me qene jevg (kinse grek)” apo jo?

   2. u kenaqem duke u kenaq says:

    Ndersa shprehja “shqiptar,shqiptar ti grek nuk behesh kurre” eshte shprehja me e zgjuar qe mund te kete prodhuar mendja juaj debiloshe 😛

 22. labi says:

  mos ja vini re se Lubonja eshte njeriu i llafeve se ne jeten e tije nuk ka punuar kure dhe nje here kur i dhane nje vend pune si drejtues dha doreheqjen pas dy diteve. Pa byth si zalli i lumit , linja e tije e komunikimit eshte instikti ku dominon “ideja” e KUNDRA RYMES , i eshte keputur oshkuri i mendimit ne allakatje totale.

 23. Kruja says:

  C’fare te keqe shikon kur shqiparet kendojne more DeBIL! Cdo njeri ka ta drejte te kendoje duke shprehur ndjenjat e veta.

  Ti merrakosesh se kjo lendon serbet apo greket. Po kujt i plasi kur serbi dhe greku kendon kenget e veta perse duhet me i plas shqiptarit. C’fare te keqe ka ketu!

  TY TE MUNGON TOLERANCA DHE RESPEKTI dhe mundohesh kot te bindesh shqiptaret.

  Njerzit jane te lire ne demokraci te kendojne pse jo edhe per bashkimin nese ashtu deshirojne. Deshire eshte ajo qe edhe mund te realizohet kur te mos i presim ‘lisat’… POR TI IDJOT je aq qesharak sa synon te presesh ‘endrat’ e shqiptareve.

  JE TIPIK IDJOT dhe IDJOTI nuk mund tu mesoje demokracine te tjereve.

  1. Billy says:

   Ja nje parainjorant me te cilin nuk ja vlen te debatosh. Dhe KULMI: -Te akuzon per mungese tolerance dhe respekti. Ai qe nuk respekton te tjeret, nuk ka se si te respektoje vetveten.
   Po c,mund te thuash ti parainjorant kur greku kendon kenget e tij duke menduar me mendjen tende, PO KUJT I PLASI? Kur thote se me zorret e shqiptareve de te bej litare per ti varur?
   Ti toleranti qe, ne fakt je nje shovinist qe kerkon lufte. Ndersa une jo toleranti kerkoj vetem rrugen e paqes midis njerezve dhe kombeve.
   Ti do lufte? Hapu lufte serbvet, grekevet malaziasve dhe maqedonasve! Shko dhe mer nje plumb mbas bythe dhe vafsh ne te semes. Une dua te jetoj ne paqe, ketu ku jam, ne kete cep te botes dhe zgerdhihem me patriotizmin e parainjoranteve ne vendim tim. Mungesen e bukes ne tavoline e zevendesojne me flamurin e dronit dhe jane te ngopur per nja nje muaj, deri sa te dale nje ceshtje tjeter politike,si ajo kenga luftenxitese e bere nga injorantet per parainjrantet.

   1. Kruja says:

    Kush po te ben thirrje te mobilizohesh ne lufte ty. Ti ke frike te kendosh nje kenge pale te luftosh.

    Keto jane kenge qe nuk ngjallin urrejtje etnike por shprehin aspiraten e nje kombi te ndare ne copa me kufij artificile. Ato kenget greke kane urrejte etnike dhe perseri askujt nuk I plas per greket se c’fare bejne ne vendin e vet.

    Kur njeriu kendon nuk do te thote te qelloje me pushke te tjeret.

    C’fare demokrati eshte ai qe kenget I ngaterron me luften?!

    Lubonja eshte nje IDJOT qe I ka hyre vetja ne qef.

 24. bodeci says:

  Per te ashtuquajturin hymn ka shume te drejte.Nje primitivizem qe nuk e gjen as ne vendet me te prapambetura te Afrikes.Kombetares se futbollit mund ti behet nje hymn.Por ta lidhesh ndeshjen e futbollit me lavdine e flamurit kombetar, a thua se ata cuna po shkojne ne nje lufte per jete a vdekje me armiqte e kombit kjo eshte sa primitive aq dhe qesharake.
  Ne fund te fundit ajo eshte nje ndeshje futbolli qe edhe nese e humbet duhet te duartrokasesh ekipin kundershtar dhe kaq.
  Po c`tu thuash kokebosheve dhe atyre qe paguajne djallezisht per interesa komerciale kokboshesine.

  1. ret says:

   … KOMENTI ME I SAKTE …..

  2. lol says:

   Ne France,lojtaret u denuan pse nuk kenduan himnin e flamurit,apo pse nuk nderuan Flamurin.Me sa di une nuk eshte nje vend parahistorik!

 25. Malesori says:

  E mor Tos, mbete gjithmone ne shebim te serbeve e te Sales. Dhe e mban veten per analist! Analist i leshit je, o antishqiptar. Ti dole dhe kunder Skenderbeut, e s’te vjen turp.

 26. shp says:

  Lubonja. Ka edhe vende qe ndoshta nuk kan qen kurr te pushtum dhe kur vjen puna per flamurin ose hymnin e vet pothujse afersisht kto permbajtje jan. Njerzit nuk jan te gjith njesoj dikush e ka me pasjon dikush jo,mvaret cfar identiteti ka 100%. P.sh. vllehet nuk kan si me pas pasjon per flamur sepse nuk jan 100% kombesi shqiptare. Qe shqipnia asht rrumpall sidomos prej politikes aty ke te drejt, por ne fund te fundit politika asht si nje flamur.

 27. NO PASION says:

  LUBONJA ESHTE XHELOZ PER FAKTIN SE ASNJE BIRE NENE NUK DO TI SHKONTE NE MENDJE SE EDI RAMA DO ISHTE KAQ PATRIOT E AQ ME TEPER TE ISHTE IDEATOR I DRONIT MBI BEOGRAD…LUBONJA TE KUJTON NJE SHPREHJE QE THUHET NE ANET TONA….GJATE NJE BISEDE NJERI E KUNDERSHTONTE TJETRIN NE ATO QE THOSHTE….DUKE DASHUR TA BINDTE QE AI THOSHTE TE DREJTEN AI NUK E LESHONTE TE LARGOHEJ … PO BINTE NATA DHE PER TE SHPETUAR NGA MIKU OK I THA KE TE DREJTE DHE U BE GATI TE IKTE, POR AI IU PERGJIGJ PSE KAM TE DREJTE ME BIND PAK DHE PRAP NUK E LESHONTE…

  1. enter''" says:

   Edi Rama nuk eshte patriot, eshte thjesht nje mjeshter per te perdorur nacionalizmin per te fituar pike.

   Kaq nuk e kupton???

   1. Toni KS says:

    Dil thuaja kete ne fetyre nese ta mban.

 28. krist says:

  INTELEKTUALI I BYTHES
  PO PSE O BYTHOINTELEKTUAALE ANGLEZET EDHE PER PUSHIME KUR VENE NE VEND TJETER MBAJNE NE KRAHE SIMBOLE TE VENDIT TE TYRE PER TE TREGUARE KRENARINE E TYRE SI KOMBE
  FRANCEZEVE U FLET ANGLISHTE DHE TE PERGJIGKEN NE FRENGJISHTE BILE EDHE TE QORTOJNE QE S U FLET FRENGJISHT
  QE TE MOS FLASIM PER ISTERINE QE I ZE FQINJET TANE JUGOR APO TE VERIUT. PER FLAMURIN E TYRE
  O INTELEKTUAL I BYTHES TI DO TE BESH SHQIPTARET ME EUROPIAN NGA VETE EUROPIANET POR QE NE TE VERTETE BEHESH QESHARAK
  SHQIPTAREVE U DUHET NACIONALIZMI
  JO NACIONALIZMI I EGER I FQINJEVE TE TYRE. QE VRANE PREME ASIMILUANE DHE RREMBYEN TOKA TE TYRE
  U DUHET NJE NACIONALIZEM I SHENDOSHE QE PERKTHEHET SE NUK HARROJME PADREJTESITE QE NA JANE BERE.
  NUK MUND TA HAROJME IDEN E BASHKIMIT ME VELLEZRIT TANE JASHTE KUFIJVE
  PO PER HIR TE MJE IDEJE ME TE MADHE ASAJ TE BE SHPRESOJME TE BASHKOHEMI ATJE

  PRANDAJ PAVARSISHTE SE JEMI TE VARFER DHE ME NJE KLASE POLITIKE TE KORRUPTUARE. DHE ME INTELEKTUALE BYTHE TIP LUBONJA APO MATOSHI QE NA U SHQETSOKANE KUR SHIKOJNE FLAMURE TE KUQ. DHE PESOJNE ALERGJI. KOKEN LARTE DHE THERISNI ME KRENARI KUDO QE TE JENI NE CDO CEP TE BOTES
  JAM SHQIPTARE DHE KRENARE

 29. njeri says:

  Lubonja ka te drejte, por kujt ja thote!

 30. Alba - Prishtine says:

  Kosovaret s’kan babe, kan miq, dhe miku i pare asht Shba, sigurisht jo Edi Rama. Nashta kryeministri i Shqipnis ja rras ktu e aty para kamerave naj fjal patriotike, sigurisht i kshillum nga kshilltart e tij klloshar, ama kto as nuk i prishin dhe as nuk i nreqin pun Kosoves. Kjo e fundit ka organet e veta shtetnore qe, ja u siguroj, nuk e shikojn Edi Ramen, dhe askan tjeter n’Shqipni, si babe.

  1. C'gallat ! says:

   Baba i kosovarve mundet mu gjet ne serbi ose n’anadoll .
   Rama jo se jo vallahi

  2. F.K says:

   Prap ketu ti moj copa e malokes ?mire edi rama qe nuk eshte baba i askujt ,po ti kush je qe flet me kaq kompetence ahtifete jahjaga ?

 31. sit back and. relaks →→→→ says:

  Po ky Tosi mo vllaaa, do te mesoje te tjeret edhe ca gjuhe te perdorin tani? si e ka hallin nuk po merret vesh, nqs rama flet me gjhe te trefishte tosi flet me gjuhe te trashur. shkurt muhabeti tosit i eshte llashur trapa

 32. qytetari says:

  Kush e do vendin e tij nuk ka nevoje te ulerase parulla nacionaliste as te mbeshtillet me flamur as te ofendoje kombet fqinje por te punoje me perkushtim per tja zbardhur faqen dhe ngritur nderin kombit .
  Fjalet nuk sjellin gje ndersa puna po.

 33. gegetoske says:

  O Kriminel i shqiptareve! Je ne te njejtin istikam me SRB! Por ti hedh helmin me flale dhe vret, ndersa SRB me plumba! Ty te erdhi hakut ENVER HOXHA dhe pasi ta sh…kerdheu familjen nuk la pa ta shkerdhyer edhe trunun! Por nuk duhet qe te vuajne femijet tane urrejtjen tende per shqiptaret! URREJTJE per kete kufome qe urren edhe nje kenge shqiptare ! TE UUUUUUUUUUUUUUURRRREJ!

 34. KOJSHIA E LUBONJES says:

  o lubonja je ftof ne tajare ti thote populli, gjithmon ke qen kunder shqiptareve, kunder kombit, kunder famliljes tate ti je vetem nje qenie e gjalle dhe nje parazit qe jeton vetem me dokrra duke fol si ejeme zeqos ne maj te thanes u bone lolo gazi i botes po nuk ke faj se je renuar shume nga burgu i burrelit fizikisht e psiqikisht

 35. Arti says:

  Vazhdon vjell vrere ky kufoma njesoj si Ardian Vehbiu dhe ai tjetri qe vdiq nga depresioni, por nga kjo treshe “intelektuale”, Klosi fatkeqsisht qe me normali. Vazhdojne keta dy te tjeret rrolin e antishqiptarizmit me garniturat e sterpjerdhura tip Stefani e shoke.

 36. krist says:

  Endrra dhe ideja e cdo shqiptari te vertete ne situatat reale te tanishme eshte dy shtete e gjysem. tani.
  Dhe nje plan per gjeneratat e ardheshme qe. do te thote nje shtete i madh shqiptare. nje Izrael i ballkanit
  Si duhet ta harrijme kete
  Me politika te zgjuara duke perputhure interesat e miqeve tane te medhenj me interesat tona ashtu sic mdodhi me rastin e jugosllavise dhe morrem pas kosoven
  Duhet te jemi vigjilent fqinjet apo armiqte tane do na i japin keto raste duke bere gabime
  Dhe se dyti fale nenave shqiptare. Jemi kombi me moshen me rinore ne ballkane
  Dhe ne kete konteks eshte parashikuare se ne maqedoni pas nje tridhjet vjecari shqiptaret do jene shumice

 37. Emigrant says:

  Lufta jote nuk i bere asnje gje atij Rames tani me duket se ke filluar te behesh xheloz.

 38. Vini says:

  Po mire mer Tos me kritiku din te gjithe eshte kollaj ,SE nuk mbaj mend njehere te japesh nje ide apo nje zgjidhje per problemet qe kritikon .E di pse te ndodh kjo ::: Se s’ke punu nje dit ne jeten tende e ske drejtu nje min . Atehere do ta kuptoje qe dhe te drejtosh eshte shum e shum me eveshtire se te kritikosh .Na e thuaj njehere se ti je i ndershem shum sa e ke rrogen ketu se per shtet e antishtet flet shume ti .. Beje te ditur sa taksa i paguan shtetit e a jane formale apo informale

 39. maku says:

  Lubonja jeton ne Itali, por leket i ben ne Shqiperi. Nuk duhet pritur ndonje gje nga ky. Zoteri qe asnjehere te vetme nuk mori persiper te beje ndonje gje per kete vend, pervecse te shaje kedo dhe cdo gje qe eshte bere keto 25 vjet. TURP.

 40. Azio says:

  Po kush po ja vare Lubonjes.
  Nuk arij te kuptoj si merreni me nje psikopat?
  Cfare vlerash ka ky njeri .Asnje vlere.Te dashur komentues mos humbni kohen me idjotesirat e Tos Lubonjes.
  Duhet te dini se kete njeri nuk e honepsin as shoket e te afrmit eti qe e njohin shume mire.

  1. enter''" says:

   Fatkeqesisht per ju, Lubonja ka thene nje te vertete absolute.

 41. enter''" says:

  Babai I Kosoves eshte Turku

  1. antipatrea says:

   Babai i Kosoves eshte Isa Boletini.

   Ju qe analizoni fjalet e lubonjes pse nuk i shihni ne prizmin kritik qe ai ka. Nese nje njeri rradhit disa gjera i rradhit per tu analizuar nga te gjithe. Ne fund te fundit ai ka thene mendimin e tij, nga ana tjeter ne si lexues te tij mund ta tundim koken ose jo ne shenje pranimi ose mospranimi. OK pro nacionalizmit por mos te shndserrohet ne rracizem.

   Teksti i kenges dhe muzika e “Jemi ne Jemi ne” linte shume per te deshiruar gjithsesi ne kuadrin nacionalist qe u hodh ne treg e beri punen e vet.

  2. Albani says:

   O Enter
   per komentin e pare qe ke bere te vej noten dhjete,
   nuk mbulohen deshtimet qeverisese me nacionalizma,mirepo duhet ta pranosh se i gjithe ballkani dhe jo vetem Shqiperia eshte e mbushur me nacionalizma.
   Per komentet e tjera vleresohesh me note ngelese,1.
   Behesh me i keq nga cje,nuk le rast pa humbur per te komentuar negativisht per Shqipetaret sidomos per myslimanet.
   Kam vene re qe per Kosovaret dhe bashkimin kombetar ke alergji te madhe,dhe qe ti e ke kete semundje nuk eshte faji yne,ka mundesi ta keshe dhe te trasheguar gjenetikisht.
   Mundohu te sherohesh sepse bashkimi eshte i pashmangshem qofte dhe ne bashkimin evropian,te te gjeje te pregatitur qe te te mos te bjere ndonje infarKt,LARG-QOFTE.
   N.q.s. Kosovaret paskan baba Erdoganin vetem se na qenkan patriote,ti dhe ortodokset eshte e drejte qe une te them ke per baba Vucicin dhe Micotaqin,NUK ESHTE E DREJTE.
   Mos e ngaterro k…in me dollarin,fene me rracen dhe kombin.
   Kosovaret jane shqipetare me zemer n.q.s. nuk do te ishin myslimane Shqipetare,mund dhe te ishin dhe ortodokse por me pak gjasa shqipetare sepse shumica do te perfundonin si shumica e ortodokseve te jugut dhe Maqedonise,greke dhe maqedonas.
   TE RROJE KOSOVA DHE SA ME I AFERT BASHKIMI, DHE ME mAQEDONINE DO TE BASHKOHEMI.
   ME VJEN KEQ QE DISAVE DO TU IKE GJUMI I NATES.

   1. enter''" says:

    Nese me ve 10 per komentin e pare, atehere komenti juaj ngelet hipokrit. Dhe eshte per tu vene theksi tek fakti qe nuk e ke kuptuar Lubonjen dhe rrjedhimisht nuk e kupton dot qe ska gje me negative se bashkimi qe pretendoni ju.

    Nuk ka lidhje fare patriotizmi ashtu sic e shtron ti muhabetin. Lubonja ta ka thene qe nese je patriot atehere nuk ke arsye te presesh peme apo te shkaterrosh token ame etj etj etj.

    Edhe njehere, ju qe doni bashkimin shkoni ne Kosove. Bashkimi eshte I gabuar per te njejtat arsye per te cilat ka bertitur FISHTA, NOLI, por qe ju akoma nuk po I kuptoni.

    1. Toni KS says:

     Duhet te ndihesh tmerresisht i pafuqishim pasi nuk mund te besh absolutisht asgje nese shqiptaret vendosin te bashkohen.

    2. Albani says:

     Enter
     Une nuk komentova lubonjen me siper por ato qe shkruan ti.
     Vetem ti dhe Lubonja e paskeni kuptuar qe bashkimi me Kosoven na sjell shkaterrim.
     E gjithe bota bashkimin e shikon fuqi,ndersa ju e shikoni shkaterrim.
     Qe bashkimi ben fuqine e treguan dhe konfederatat.
     Kur ishte me e fuqishme Gjermania,jugosllavia,BRSS-ja.
     Komentet e tua ngjajne me skece,me duhet te pranoj qe jo pak here qesh me to.
     Koha punon per Shqipetaret te cilet behen faktor gjithnje dhe me i madh,dhe me i rendesishem ne rajon,faktor paqeje dhe stabiliteti.
     Nuk e di,por ne qofte se e ke kuptuar mbi 50% e rruges drejt bashkimit eshte kryer,na ka ngelur vetem trau doganor dhe hyrja ne BE.

   2. enter''" says:

    Edhe dicka tjeter qe verteton ate qe them une.

    Tifozet kosovare ne stadiumet shqiptare valvitin flamurin turk.

    1. Toni KS says:

     Genjeshter e paster. Tifozat me te flakte kombetarja i ka ne Kosove dhe ata valvisin vetem Flamurin Kuq e Zi.

     1. enter''" says:

      Kam qene ne stadium vete teksa I kam pare. E verteta juve ju shkaterron.

      1. yp Xhixhi says:

       Do kesh qene ne hale 😛

 42. kuq e zi says:

  ky nuk ja fal vetes
  sepse thote jam vlleh por ska as gjuhe as tradita dhe keshtu e ka me shqiptaret

 43. rovigo says:

  SI PA BYTHE ME DUKET KY MUA,NUK E KUPTOJ FARE SE CFAR THOTE.

 44. Degjojeni Lubonjen sepse gjithcka qe ai thot ,
  sherben si nji Terapi per trut tuaj te shkaperdhyem ne kto 24 -vjet
  prej shejtanit te shpelles salih berisha .

  Te gjithe dijm se Lubonja ka pas edhe ai rrjedhjet e tij ,
  noj lajthitje te momentit ,kur ka qen jasht formes se tij ,
  ose pse jo i dehur,gje qe te gjithve mundet te na ndodhi ,pooor
  fjala e Lubonjes godet si rrufe mbi portat e se vertetes .Ndoshta dikur ka ngren noj lug mashtrimi e ka vjell ,diku , por sot ai eshte nji Lubonj dinjitoz ,pra vetvetja ,ai qe i duhet ksaj shoqerie bastardesh .
  Doni ju te vazhdoni ,jetoni me tru te tredhur ,apo rehabilitoni identitetin tuaj ne shoqeri ?

  Mundohuni te kuptoni e vini ne funksion LLOGJIKEN ,
  qetsohuni perpara se ti trembeni inteligjences Lubonjiane .
  Lubonja nuk flet per te fituar noj post ne qeverri si gjithe bythlepirsit anal-ist ,ai gjithmon ka perdorur gjuhen direkte .
  Nqs dikujt si pelqen si Lubonja falet ,sepse se ngre sumen perpjet ,
  kjo sdo perbente asnji argument e histeri per te fyer nji nga figurat me inteligjente te ktyre 24 vjeteve kaos xhihat islamizen extrem injorance histeri idiotesh pra kafsheri totale .
  Ta degjoni me vemendje Lubonjen ,mesiguri do mesoni dicka .
  Ju sjeni ken kaq te irritu ne 24 vjet kunder berishes ,kurves kombetare kriminelit ,e jeni kunder Tosit . Turp ,qetsohuni dhe perplaseni koken njiher fort mbas muri ,qe tju bihen mend ne pozicionin e duhur ,pastaj keni mi than flm Lubonjes.Tung.

 45. elinor,.,,,.. says:

  Nuk mund te mos e rikujtoj ate shprehjen e Volterit: “Specia jone e shkapetur eshte bere ne menyre te tille qe ata qe ecin ne shtegun e shkelur mire gjuajne me gure ata te cilet po tregojne nje rruge te re.”
  Kam dyshim se ju retardet e Temes mund ta kuptoni nje shprehje te tille prandaj po ju ndihmoj pak: Lubonja eshte ai qe po tregon nje rruge te re… ose te pakten po perpiqet.

  1. enter''" says:

   Nacionalizmi I eger dhe injorant u ka verbuar syte, dhe mpire mendjen. Mos u lodh kot. Ata kurre nuk do kuptojne.

   Dhe ata do na felliqin, shume shpejt.

  2. sit back and. relaks →→→→ says:

   Ke te drejte, por le vie del Signore sono infinite, ma e anche troppo vero che tutte le strade te portano a Roma. Quindi, si ti biem nga tosi si ti biem nga rama po ne nje shitty place do shkojme, atje ku kane vajtur dhe shume te tjere para nesh.

   1. elinor,.,.,. says:

    Ndoshta, por varet se kur mberrin atje… edhe se si mberrin, in one piece or in many pieces… sa “pluhur” ka rruga etj etj….

 46. Lomi pri Baldushku says:

  O Toso, kujdes kapelen se m’kon thon se ia ka vu synin Sala.

  1. sit back and. relaks →→→→ says:

   TOSI, THE AVENGER

 47. futja says:

  Bravo Lubonja, je i madh!

 48. hihihi says:

  Ste plasi kot ne burg Enveri ty dhe tet At,more vllah muti.Ju rracat jo Shqipetare dilni e villni vrer sapo Shqipetaret duan te bashkohen.Fajin se ke ti,por Frangaj,qe te mbajti me buk,more kelysh anti Shqiptar.Te ngecte Buka e ketij vendi mu ne fyt.

  1. korcari says:

   E plasi ne burg enveri sepse nuk ishte skllav si puna tende,por ishte njeri i lire edhe keshtu do te vdese,nuk eshte si puna juaj,lepires te cdo pushteti njerez pa integrite,skllever i bij skllevrish.

 49. Tosi says:

  O Fatos gjeja me e thjeshte qe di te beje njeriu eshte te flasi kurse te punoje e ka pak te veshtere ty nuk te ka thene ndonjehere dikush puna mbare llapa llapa si ne kohe te xhaxhit ashtu dhe sot

  1. enter''" says:

   Fjalet e Lubonjes paskan qene shigjeta per ju!

 50. Pelasgian says:

  Doli edhe ky kavja , e keni vene re qe asnjehere s’flet per problemet reale te shqiperise por gjithmon kacavirret tek “Kosova , Maqedonia dhe Islami” –

  Ste ndihet zeri kur ndodhin fatkeqsi apo padrejtsi ne shqiperi o haleja i halese !!!

 51. Kruja says:

  Shiko une nuk jam per fe.

  POR ME MIRE MYSLIMAN SHQIPTAR SE SA kaur grek apo shkja serb.

  Mua nuk me prish pune c’fare besimi ka njeri apo tjetri per aq kohe sa eshte shqiptar me pare se te jete fetar.

  Por atyre qe ndjekin pas janullatosin dhe ate priftin psikopat serb si e ka emrin i befte derri bythen u them se Shqiperia do te bashkohet.

  Prifterinjte dhe hoxhallaret nuk na duhen per te tille por vetem nese i sherbejne Shqiperise.

  1. u kenaqem duke u kenaq says:

   …harrove grupin myslo turko-arab…Mos bej sikur “harron” mor FUNDERRINE “shqiptare” nga Kruja,nga vendi i Gjergjit! Por nje bajge si ti e ka harruar historine dhe sot po te pelqeka islami,ai qe vrau dhe perdhunoi te paret e tu (edhe ne Kruje).Se ISLAMI ESHTE ANTISHQIPTARIZEM!
   Ne fakt islami eshte antishqiptarizmi me i rrezikshem! Te gjithe duhet ta dine se ne islam nuk ka atdhe dhe komb! Atdheu dhe kombi ne islam quhet pikerisht vendi dhe populli qe eshte nen islam,pra s’ka rendesi origjina e popujve! Nese dikush eshte ne islam,atdheu dhe kombi i tij eshte njesoj me atdheun dhe kombin e dikujt tjeter qe eshte po ne islam,pavaresisht se origjina dhe vend-ardhja mund te jene krejt te ndryshme! Pra nje shqiptar ne islam eshte vella me nje sllav ne islam,me nje arab ne islam,me nje afrikan ne islam,me nje kinez ne islam,me nje afgan ne islam … e keshtu me rradhe,por nuk eshte vella me nje shqiptar jashte islamit (qofte ky ateist,agnostik apo besimtar i cdo feje tjeter)!!! Islami pra ka karakter perjashtues! Eshte kjo arsyeja qe islamistet shqipfoles shkojne dhe luftojne ne Siri,apo mbrojne dhe perkrahin terroristet arabo-palestineze! Sepse islamistet konsiderojne atdhe dhe komb te tyrin islamin,jo Shqiperine dhe shqiptaret! Te qenit islamist do te thote antishqiptar,ky eshte detyrim i fese islame! Kjo eshte e njejte edhe per gjithe anti-kombtarizmat e tjere,jo vetem per anti-shqiptarine.Islami nuk njeh komb dhe atdhe!
   Islamizmi eshte antishqiptarizmi me i neveritshem dhe me i shemtuar! 🙁

 52. learti says:

  me mire arab se sa ateist qe thone qe kemi ardh prej majmunave!

 53. Pranvera says:

  SHtetet me te zhvilluara e kane nacionalizmin me te theksuar.e pikrishte se na mungon nacionalizmi tek 80 % e shqipfolsve,jemi ku jemi,dhe nuk do ngritemi kurre.nje nacionaliste kurre nuk e vjedhe atdheun e vete,nuk e trathtone,nuk vepron kunder ligjit,paguan obligimet,tatimet,nuk mbjelle urrejtje nderfetare,nuk punone ne asnje menyre,kunder interesave kombetare.se sa jemi nacionaliste,shifet nga komentet,e sidomos nga,intervistat dhe shkrimet e pakuptimta,te pseudointelektualve, “analistve”,politikanve etj.

  1. elinor,.,.,. says:

   Patriotizmin, e dashur, jo nacionalizmin! Sa per te tjerat — wake up sister!

 54. ShqiperiA ETNIKE says:

  @@Lubonja perseri ne “Sulem” kunder cdo Nisme Shqipetare per Bashkimin Kombetare….pas Lubonjes presim qe te na dal edhe @ Halil Matoshi ne Kosove..Keshtu i KOmbinon UDB-ja Larot e tij..
  1-Lubonja-ti je gjysem Shqipetare,dhe nese nuk te Pelqen ty qe ne SHQIPOT JAMMI NJE, nuk na Plasi Kari..keshtu flasin Shqipot e vertet…more vesh..i ke rruget e hapura..mbathja ti dhe ndonje Bastart tjeter si ti, qe vetem Vjelle kunder Shqiperise dhe Shqipetareve..Kujtoj,,Shkrimet e tua te Ndyra Kunder UCK-se Lavdishme…
  2-Edi Rama ka Konsensusin e gjithe Shqipüetareve…dhe ESHTE KRYEMINISTEWR I 10-te Mijlone Shqipetaresh…
  3-Fillojme nga Kosova Lindore e Pushtuar nga Sllavet-Serbe..Kosove..maqedoni dhe Shqiperia Londineze kane nje Krye-Minister EDI RAMEN…
  @@na dole ti Fatos ;Lubonja, dhe po na “Tregone”…ate apo kete Shkake..ect…iko ore Pirdhu te themi ne Edhe nje Here…
  @@ Po Llape shume ,kunder Shqipetareve..shiko se mos te ze “Ledhi” thone Myzeqaret tane…..
  @@JEMI NJE JEMI KOMBI SHQIPETARE…nuk ka Kosovare…TE GJITHE TE BASHKUAR PER SHQIPERIONE ETNIKE:::KESHTU NUK KANE C´TE BEJNE;KUNDER NESH BOSHTI SERBO-GREK::::

 55. Ali says:

  Kesaj rradhe ke dhene nje mendim te sakte, njerez qe i kendojne flamurit duke injoruar problemet e medha qe i shkaktojme atdheut me shkatrrimin qe i bejme tokes dhe kultures tone kombetare, natyrisht me bekimin dhe deshiren e msskarenjve qe na qeverisin prej 24 viteve

 56. Oh cfar po degjojme! says:

  Pse i vendosni keto artikujt e Tos Lubonjes, neper gazeta!! Ky dihet qe eshte nje antishqiptar, vite te shkuara ky deklaroi qe nuk ndihente asgje kur shikonte flamurin shqiptar. Kur njeriu hedh posht simbolin qe perfaqeson popullin qe flet te njejten gjuhe, nuk mund ta quash kete qenie njerezore.

 57. emigranti says:

  eshte per te ardhur keq qe medjat tona i japin akses njerezve te till qe per fatin ton te keq ne keto ditet e sotme po na mbijne neper media tona si ekuiliber dhe sherbim i gjithe rymave anti shqipetare.Keto felliqesira dhe jashqitje e KOMBIT nuk duhet te gjejnne vend as ne medjen e shkruar ashtu dhe VIZIVE. Sa per sa parashtron ky qelbesire dhe shume qelbesira ketu qe i mbajne ison si e thash me larte nuk jane gje tjeter vecse jashqitje e KOMBIT.. Ne ate vllazerim mbare kombetare nuk ishte as merita e edi rames dhe e asnje politikani. Ajo eshte merita e vete KOMBIT tone ,e asaje rinie dhe BURRASH SHQIPETRE qe ju treguan ketyre VEMJEWVE DHE POLITIKBERES ANTI SHQIPETARE se koha e shqipetreve mbriti qe te vendosim doni apo sdoni ju ne do ta bejme vete vllazerimin tone.ATYRE QE KANE KRIJUAR KETE KENGE -HALLALL QUMSHTI I NENES DHE GJAKU I BABES-se na ikane ngrit zemrat peshe me vargjet e kesaj kenge..SHUME NGA JU NU E KENI PROVUAR KURBETIN ASHTU SI NE QE KEMI 24VJET LARG TOKES KULINDEM ,U RRITEM ,U BEME ME FEMIJE DHE TANI QE JEMI NE MOSHE QE TE SHTYJMEDITET EMBETURA SNA BEJNE KEMBET TE VIJME KUR SHOHIM ,DEGJOJME DHE LEXOJME MOSTRA TE TILLA QE BEJNE PAZARE NE KURIZ TE POPULLIT TE THJESHTE…..POSHTE TRADHETARET E KOMBIT TONE SI SPIUNAT E SIGURIMIT SERBO-GREK SI KY QELBESIRE ME TE GJITHE MBRAPA TIJ………………………..

 58. DIONI(Gjilan) says:

  Shqipria dhe shqiptaret ne ballkan dote jene dominuse ne te ardhmen.kur kemi parasyshe se populli dembel greke,eshte i´mbytur ne borgje,nuk ka gjasa teorike te rimekembet.serbet jane te ndaare pro ruse dhe proevropian.

 59. Aleko says:

  Shqipetaret Kane nje problem Te madh se Jane te ndare Nr pese shtete.Kejo eshte arsyeja kryesore qe ata vazhdojne te ngelen me pas shteteve te tjera te Balkanit persa I perket zhvillimit .Nje komb I ndare sidomos Kur gjendet ne Balkan nuk mund te beje Prokopi sic thot populli..Marrim shembllin e shqiperise qe fuqite e medha lejuan te krijohet ky shtet vetem ne nje te treten e territorit ku banonin shqipetaret.Atehere cffare I mbeti dhe cffare I hoqen shqiperise.Mos u mendoni shume,,! .Mjafton ti hidhni nje sy mbi harten e shqiperise se mbetur.Menjehere vihet re qarte se 3/4 e territorit jene malore kodrinore dhe vetem ne ppjesen perendimore te Saj 1/4 shtrihet Terreni fushore ku edhe gjenden qytetet ,kryesore te shqiperise.Cfare I hoqen do thoni ju?..I hoqen fushen e madhe pjellore te Kosoves ne radhe te pare .U hoqen. te drejten qyteteve dhe fshatrave qe gjenden ne pjesen malore te shqiperise per tu futur ne Tregun me te afert ne rajonin e Kosoves ,shkupit dhe Janines e camerise (te gjitha keto qe perfshiheshin brenda shtetit Shqipetare Kur u shpall mevehtesia si treva me shumice shqipetare etnik ,Por qe fuqite e medha ua dhane serbeve dhe greke ve)Kejo nuk mund te mos conte ne izolimin dhe varferimin jo vetem te shtetit te coptuar shqipetare por dhe viseve shqipetare kudo ku ndodheshin jashte kufijve.vec kesaj sidomos Greqia dhe Serbia dhe ne disa momente edhe italia ,ne vecanti dy te paret duke e ndier thelle qe kishin grabitur tokat e shqetareve dhe nje dite ata mund te kerkonin kthimin e tyre ne nje shtet te vetem ,gjate 100 viteve te fundit qysh Kur u shpalle shteti shqipetare ndoqen kunder shqipetareve qe gje deshin ne administrimin e tyre nje politike armiqesore denigruse duke perdorur metodat.me barbare deri genocidale me qellimin e vetem per asgjesimin apo cvendosjen e popullsise shqipetare qe ishin ne trojet e tyre por qe tashme ishin ne administrimin greko Serb sic ndodhi me Kosoven lindore(molle e kuqe) Camerine dhe kudo ku kish shqipetare qe qe me zjarr e hekur shperngulen per ne turqi dhe shqiperi gati gjithe popullsine shqipetare te atyre krahinave.Keto dy shtete te njejten qendrim mbajten edhe ndaj vet shtetit te cunguar shqipetare me synimin per nje coptim perfundimtare te tij sepse Ishte e qarte per ta se egzistenca e shtetit shqipetare Sado I Vogel te Ishte nuk Ishte ne interesin e shteteve te tyre ekspasioniste.Le te kujtojme ketu reprezaliet e grekerve ne shqiperine e jugut ne vitet 1913—1914 te shek te Kaluar dhe perpjekjet subvencioniste qe edhe sot e kesaj dite vazhdojne te bejne kunder shqiperise gjoja u eshte hapur barku per te drejtat e grekerve te shqiperise qe Jane si kokra e molles e deri me sot nuk u Ka hyre asnje gjembe ne kembe sic ka ndodhe me popullsine came ne greqi dhe Kur nje grushti fshataresh ne dropull e delvine gezojne jo vetem te drejtat e arsimit dhe gjuhes se tyre por Jane te pranishem ne te gjitha nivelet ekonomik ,politik dhe administrative te vendit.Ja pse Shqiperia nuk hecen Shpejt sepse zhvillimin e saj nuk e desherojne fqinjet .Nuk eshte e Lehte te mbijetosh midis dy uqerve.Megjithate Shqiperia po hecen perpara se koha tani punon dhe per ne jo vetem per fqinjet tane.Sigurisht Kane pak frike po se Kane nga ne ;..e kane nga miza qe Kane mbi Kesule.Besojme qe edhe Lubonja ta dije kete edhe pse kenga per kombetaren ndoshta nuk eshte me e mira dhe ben me hije fqinjet ate mund ta rregullojme nese Lubonja u bene nje ze serbeve dhe grekerve qe ne kor neper stadjume therrasin pa mos u skuqur aspak nga leksionet alla Lubonja:Vdekje shqipetareve”………!

 60. margarit nilo says:

  Lubonja ka orgjin sllave, ”lubo = dua” nga sllavishtia.

 61. Mesoni te verteten says:

  Ne qe jemi shqiptar na pelqen flamuri, na pelqejn edhe kenget qe kendohen per te, kurse ty Tos Lubonja qe i perket minoritetit arumun ne shqiperi, kundershton cdo gje shqiptare, ne jemi ne shtepin tone, dhe nuk te marrim doren ty, s’te pelqen shqiperia dhe shqiptaret e ke deren te hapur. IK

 62. magicc says:

  Asht interesant me kto klyshat e turkut e t’serbise ( kosovaret ) . Bajn patriotin ktu neper artikuj por nuk kan lan gja pa na ba ne shqiptarve. Edhe n’kohen e enverit kto ja kene spijujt pro ti. Kur erdhi demokracia kto shkerdhata erdhen e moren vajzat ma t’mira me demek per martese por t’shkretat ato sepse perfundonin neper semafor. Skan lan ken pa padit gjithkund. Por pushtat harrojn se kur keni dale jashte keni then se jeni nga shqiperia . Ju kurr nuk na keni dasht ne . Edhe kur u ndame pas luftes pare boterore ishit ju qe njeri fliste serbisht e tjetri turqisht sepse s’ju pelqente baskimi me ne. Prandaj edhe perfunduat nen Serbine. Prandaj ka pas than edhe Pader Gjergj Fishta- E dona kosoven pa kosovar . Sepse jeni t’pabese Sa per artikullin e masiper Jam komplet dakord me Lubonjen edhe te tjeret qe e perkrahin shkrimin e ti. Ne nuk na duhet nacionalizmi por me shiku punet tona dhe qeveria t’mendojn per ekonomine e mos t’mundohet ti hedhin popullit pluhur syve duke u marr me idiotsira. Kosovareve ju qisha tanve ropt ku ti keni. Se ju sjeni race e jona. T’pabese. Imagjinojeni se qa bani perendimi per ju edhe shifeni si ja ktheni t’mirat e tyre. Race e shkerdhyme me gjithkend ( Me serb, bullgar, TURQ ).

 63. Flamur_Vlore says:

  KY E KA ME EDIN RAMEN GJITHMONE SEPSE BABAI I TIJ KA QENE NJE SKULPTOR KOMUNIST NJERI I SUKSESSHEM I SISTEMIT KOMUNIST! LUBONJA ESHTE NGA TE SHUMTET QE U VU NE VIJEN E PARE TE LUFTES SE SHPALLUR NGA BERISHA MIDIS KOMUNISTAVE DHE TE PERSEKUTUARVE KY ESHTE TURP PER NJE INTELEKTUAL QE E MBAN AI VETEN DHE TURP PER NE SHQIPETARET QE I JAPIM KAQ SHUME HAPSIR MENDIMI KETIJ NJERIU PLOT URREJTE,,,QE KUR I HIBEN ISTERIZMI I URREJTJES BEN SI KA BERE GAFA TE PAFALSHME KU SKENDERBEU ESH GREK E SERB APO VACE ZELA KA DOSJE GJERA TE TILLA!!!

 64. malesori says:

  Z Lubonja nder te paktet intelektual qe thote te verteten por kush e degjon , ne jemi popull I shperlare nga trute qe 600 vjet prandaj nuk e kuptojme Lubonjen

 65. demi says:

  eshte e pa imagjinushme , qe gjithe keta komentuse komentojne se cka then FATOS LUBONJA ,po neve ato qe thote LUbonja duhet ti pranojm si postulate , dhe te perpiqemi te bejme analiz dhe te nxjerim konluzion , se duam te shkojme ne Europe apo ne grrrrrope, ketu esht ceshtja e ekzistences dhe ecjes perpara, dhe jo vetvrasjes,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,o milet i thashethemeve dhe eresires dhe jo te punes.

 66. mb says:

  Ata qe ofendojne Lubonjen, tregojne se nuk jane ne nivelin e tij. Shume, kur nuk dijne ma teper, vetem ofendojne. Nuk e dije pse flliqin kete faqe, dhe diskreditojne veten.

 67. petrit zela says:

  Z Fatos,mos u frikso nga shigjetat e Rames qe ja drejton evropes..Se Europa eshte ajo,qe na ka diskrimpnuar nder shekuj,duke e coptuar shqiperin etnike,per te ushqyer langojt e forcave te errata te ballkanit,duke e lene shqiperine si nje trung te kalbur,ku nuk mujti dot te lulzoi prej nje shekulli,jo me te prodhonte, te pakten nje buzqeshje te shtirur ne shpirtrat e gjth shqiptarizmit..Un personalisht e njoh mire psikologjine tuaj,Ju po mundoheni te ndiqni me shpejtesin e eres koherat e humbura,por kurre nuk do te mundeni ti
  arrini..Prandaj Z Lubonja,mundohuni ti peshtateni,rrealitetit te kohes
  se re..Shigjetat e Rames drejtuar ish dashkeqasve te shqiptarizmit,jane me se te domosdoshme.Se dhe sot po kjo evrope,nuk po e luan rrolin e duhur per ti dhene nje shtytje popujve te shqiptarizmit,pa dallim feje dhe ideje,qe dhe shqiptaret te zene vendin
  qe I takon ne sofren e madhe te evropes se bashkuar..Ndersa ju zotni
  I nderuar,si nje I semur psiqik po mundoheni te mbroni evropen nga
  shigjetat e Rames,dhe kerkoni ti drejtoni ato kunder harmonise se bashkejeteses se tre feve ne vendin tone.Jam me se I bindur,se jeni nje nga shqiptaret e droguar nga sistemi i kalbur komunist,pamvaresiht
  se keni qene I burgosur politik,por ne shkrimet tuaja keni pasqyruar
  dhe po vazhdoni me denjesisht edukaten e trasheguar te komunizmit…

 68. Rilindja says:

  Jam plotesisht dakort me komentuesin Billy. Lubonja duhet te pergezohet per antikonformizmin etij, per kurajen me te cilen ngre probleme aktuale…..Hijenat injorante po e “lincojne”…z.Lubonja. Por a ka levdate dhe nder me te madh per z.Lubonja dhe intelektualet e vertete kur fyhen nga INJORANTET, me falni e the shqip debilet. Njerez dhe intelektuale te kalibrit LUBONJA ndajne te njejtat shqetesime, u dhemb kjo Shqiperi e percudnuar nga rrufjanet politike dhe ky popull aspak pergjegjes per fatet etij…tani po ju le te zbaviteni ju INJORANTET KUQ e ZI te Shqiperise se MADHE. Une di qe vendi im eshte Shqiperia dhe qe ky vend aspiron fort te hyje ne familjen europiane…por me keta politikane, me kete gjuhe, me kete realitet qe po jetojme…ku korrupsioni na ka asfiksuar, dhe ka molepsur cdo qelize, pergjigja eshte qarte: DERA SURRATIT do na perplaset. TUNG

 69. fshatari says:

  Fatos syrrocka ka vendosur ta nxjere buken e perditshme duke kritikuar edhe zogun qe ciceron.
  Leri o Fatos bilja te kendojne njerezit si te duan

 70. lol says:

  Krejt ne evrope po valvitin flamurin e tyre,edhe bile ne menyre nje mije here ma kercenuese se ne Shqiperi,o fatos!Franca po coton extrême nationalistat me mbi 80 % ne disa krahina te sa,po askkush nuk poshterson vendi e vete keshtu edhe njerezet pyesin vetin ku deshtuan intelektualet tone!
  Ku deshtuat pra ju si intelektual?Pse shoqeria nuk po iu beson me ?keni nje IDE per vlerat e prodhimit ‘intelektuale’qe prodhuan kete situate sot ne Shqiperi? Mungesa e intelektualeve te mirefillte qe baballaret e Juan masakruan ndoshta?

 71. askush kurkush dikush kukushi says:

  o tos
  mos u merr me cingerrima
  dihet se kush jan shqiptart e serbt e grekt
  nga ballkani
  po nji gje na intereson
  kur do behen shqipot njers dhe si.
  sepse,mir shqipkari qe dul me flamurin si toreador demash,po ai serbi ca mutin ka qe irritohet si dem torreadoresh?!
  flamujt dhe banderrolat per at pun jan,per me u valvit.
  nese hyni objekt i huaj ne fush le te merret federata por jo serbi ballkanik.
  edhe grekt,edhe turqit nji mut jan kur vje puna ne dava lojna luftash me flamur toreadoresh.
  neper perndim secili mba flamurin qe do e se rrun kush pse.
  kurse ato qe thuhen per ed romen tregojn se qenka tamom politikan perndimor.
  si amerika qe thot ate qe don stani. sipas vendit bohet kuvendi.sipas kokes i vihet festja. do thush ate qe don situata. se ndryshe del jasht kohe.
  pra kjo na ishte edhe demokracija. nji mashtrim i embel dhe shpresashum.se komunizmi te rrente por ti hiqte edhe shpresat. kurse demokracija te ngop me lug bosh.
  haa haa.
  te mjeret njers qe s gjeten karar
  ne diktatur u mbyten shkerdhyshem
  ne demokraci po han po kar!
  si komunista edhe demokrar!

 72. albi says:

  te thuash qe kenga nuk me pelqen, je ne regull.po te thuash : ESHTE E TMERSHME… tregon se je nje Idiot i lindur. Kur kete fjale ( E TMERSHME) nuk e ke perdorur, as ne 21 Janar, as Ne Gerdec….tregon qe te degjosh ty, eshte kohje e humbur, Dhe une humba 40 sekonda duke te bere ty kete koment.

 73. Te fala nga Belgjika.... says:

  Lubonja eshte pjeserisht I sakte dhe pjeserisht I DYSHIMTE!!!
  Kenga Kuq e Zi mund te quhet komerciale por jo katastrofe, dhe une e kuptoj cdo reagim hiperbolistic te lubonjes kur shqiptaret mundohen te tregohen pateriota ne menyren e tyre qe eshte paqesore dhe jo shoveniste.
  Me habit fakti qe kur ka perdhunime masive te shqiptareve nga serbet ose greket (si ne rastin e ndeshjes ne beograd) lubonja nuk reagon natyrshem kunder ketyre krimeve dhe perbuzjeve kundrejt nesh!!!

  Lubonja mundohet te thote qe le te merremi me punet e brendshme, tonat dhe ti leme xhelatrit te konsumohen nga urrrjtja per ne por nuk do te kupoje se xhelatrit e shqiptareve ne cdo periudhe I kane medoemos hundet ne punet tona te brendshme (vet lubonja eshte I dyshuar).Keta xhelater jane nje nga arsyet krysore te mjerimit te Shqipetareve, keta xhrlater jane nje nga arsyet kryesore te vrasjes se prespektives ne Kosove.
  Dikush duhet ti thote Lubonjes qe duhet te ndaloje te provokoje reagime te tilla te shqiptaret sepse jane pa vend.

 74. LIU says:

  ekzibicion; lexuesi i thjeshte nuk i kupton keto fjale o tosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii njerez qe ju duket qe sikur i dini tera

 75. nardi says:

  Fatos Lubonja ka te drejte.Bashkimi I shqiptareve do te vije natyrshem.Te gjithe keta pseudopatriot qe cirren dhe bertasin per shqiperine e madhe vetem pune prishin,ata cojne uje ne mullirin e grekeve the serbeve.Nga njera ane politika shqiptare ne syte e nderkombetareve e kundershtone idene e shqiperise se madhe,nga ana tjeter ne stadiumet tona kendohen kenge qe flasin per shqiperise e madhe.Do ishte me mire qe shoqeria shqiptare te sensibilizohej dhe te denoje njezeri xhiadistet shqiptare qe po na nxijne faqen.

 76. ballkan says:

  1) K ush eshte ( lubonja , adriatik, enter, billy. tfgs,karcari)
  Cfar keni bere ju”murgeshat e janulles” per SHQIPERINE qe na dilni dhe kritik
  2) O SA MIRE ME QENE SHQIPETARE eshte shprehja me kuptimplote qe ka dale eshte ndjenja e nje kombi qe eshte shtypur , vrare , sakatuar por asnjehere gjunjezuar, kujt nuk i pelqen kane ate shprehjen greke
  ” te bukur si murgeshat greke te janulles”
  3) TE DUASH FAMILJEN NENEN ATDHEUN TE JESHE PATRIOT nuk do te thote te jesh racist nuk do te thote te jesh kriminel , nqs une dua familjen time nuk do te thote se urrej familjen tende ” ne nuk themi vraj serbet , as do bej lidhese kepucesh me zoret e grekeve , asnjehere njerezimit nuk i ka ardhe e keqja nga SHQIPETAREET, ekunderta ka ndodhur
  4) BILLY ka ” SHQIPETARE” si puna jote qe duan te behen greke apo italian dhe u vjen ”turp” te thone se jane SHQIPETARE por ata jane si ju ketu tek forumi i temes qe hiqeni si SHQIPETARE te flakte por jeni ANTI SHQIPETARET me te helmuar por fatmiresisht me ate helm po helmoni veten tuaj .
  5) Ju nuk keni familje ju nuk keni ATDHE ju nuk keni femije ju nuk keni dashuri ju keni vetem urrejtje , ju ndroni ATDHEUN si breket e kurvave SHQIPETARET NUK E NJOHIN URREJTJEN NUK NJOHIN LUFTEN , NE NA LUFTOJNE NE NA URREJNE ” M===—N TE NA HANE==”
  6) DITA E MADHE PER SHQIPERINE PO AFRON KUJT NUK I PELQEN PORTEN E KA TE HAPUR O SA MIRE QE JAM SHQIPETARE ESHTE SHPREHJA ME E MADHE QE ME MBUSH ME ENERGJI , DASHURI, MALL PER VENDI TIM, pa kercenuar dhe poshteruar gjithe popujt e tjere
  TE DUASH NENEN TENDE NUK DO TE THOTE KURRE
  SE URREN NENEN E TJETRIT” DASHURIA SHPREHET NE MENYRA TE NDRYSHME,, DASHURI DHE VETEM DASHURI PER NENEN ME TE MIRE NE BOTE
  SHQIPERI

 77. tomorri says:

  Degjo ti i biri Todit:Ben shume mire ta mbyllesh ate goje se truri jote nuk ka fuqi te rroki gjera te medha.
  Ti futesh ne nje kallep me ata qe nuk duane shqiperi fare por duane bythelepirje.
  Ky fenomen do te ndodhe pa tjeter pamvarsishte qe do kohe dhe do kohe mire por Edi Rasma do te kujtohet dhe do te mbetet ne histori ndoshta si shpaloses i nje rruge ku shqiptaret duhet te kalojne pa tjeter dhe te krijojne ate qe quhet shqiperi e vertete dhe reale para syve te te gjithe botes dhe vetes.
  Ti Tosi bej ndonje gje qe ben si githe te tjeret per te jetuare dhe mos puno per te marre perbuzje dhe ofendime.

 78. Zana says:

  Mos shkruani artikujt e ketij Lubonjes neper gazeta, ky vetem helem nxjerr nga goja, Shqiperise nuk i duhet ky antishqiptar.

  1. Arti says:

   Do kete ndonje kontrate promovimi Tema, 2 artikuj ne dite se ska mundesi. Turp

Lini një Përgjigje te yp Xhixhi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *