INTERVISTA/ Gjergj Leka: Këngëtaret që ishin dashnore të shefave të Sigurimit të Shtetit

gjergjKantautori i njohur Gjergj Leka vjen me një rrëfim pa dorashka.

Për herë të parë ai flet për të kaluarën e tij dhe të kolegëve, fjalët e mira dhe ndihma që i ka ardhur nga disa të tjerë, siç është për shembull Vaçe Zela.

Një këngëtare gjigande, por që për të mbytur emocionet, i duhej të rrëkëllënte alkool para se të dilte në skenë.

Ai thotë se “asnjë presje nuk do t’i hiqja jetës që kam bërë. Nuk i kam bërë kurrë keq dikujt, siç ka ndodhur fatkeqësisht me shumë emra nga arti shqiptar, që u kanë bërë keq kolegëve. Kanë bërë mekatet e tyre dhe artistët, kanë folur më shumë se duhet, më kanë përmendur edhe mua personalisht.

I pyetur nëse mund të japë emra, ai thotë:

“Nuk i them, se kanë familje. Ndërsa njera shumë e rëndësishme për atë kohë, është edhe e sëmurë aty ku jeton. Bëhet fjalë për një këngëtare shumë të madhe, që ka marrë madje edhe çmime nga këngët e mia.

I pyetur nëse e ka fjalën për Parashqevi Simakun, ai thotë: “Unë nuk thashë gjë, ti e the…”

Po a ka qënë e privilegjuar Simaku?

Sipas Lekës, i cili flet për Panorama, Simaku ishte “më e privilegjuara. Sigurisht, në vend të parë ka qënë Vaçe Zela, më pas erdhi Parashqevi Simaku. Vaçja ka qënë “ministri më vete”. Madje Vaçja ishte mbi ministrinë. Ajo zgjidhte çfarë kënge të donte, ishte shumë e fuqishme. Sepse Vaçja nuk ishte thjesht këngëtare, ishte një këngëtare shumë e zgjuar. Vaçja, duke qënë jo e bukur, nuk e fitoi se “ia dha” dikujt. Se ishin ca të tjera, që e “jepnin” dhe ishin të bukura, që të flasim troç tani. Vaçja e fitoi me zgjuarsinë e saj, duke ditur të mbante kontaktet e duhura dhe duke u bërë institucion. Gjithnjë, para se të dilte në skenë, Vaçja shkonte në banjë të urinonte dhe ankohej për dhimbje të forta barku, të tmerrshme, aq emocione kishte. Vaçja ishte rast unik, që dinte të ruante vlerat para publikut.

Cilat kanë qënë rivalet më të forta si këngëtare?

Kanë qënë ato që kishin të dashurin ose mikun më të fortë.

Historikisht, dy më të rrezikshmet kanë qënë Parashqevi Simaku dhe Lindita Theodhori. Përveç Vaçes, që e shpjegova më lart, që ishte tjetër gjë, Parashqevia dhe Lindita zgjidhnin këngët që dëshironin ato, bëhej ç’donin ato.

Si arritën të kishin kaq liri?

A thua me aftësi?

A thua me aftësi, është edhe pyetja ime?

Kishte shumë më të mira se ato.

Po Parashqevia ka fituar disa festivale…

Po të them që kishte këngëtare shumë më të mira se Parashqevia. Erdhi nga Kavaja, por nuk do të doja të jepja detaje, se nuk ka ardhur në ndonjë mënyrë shumë të bukur. Po lante rrobat pranë një pusi dhe kam rastisur atje, ndaj e di mirë si ka ardhur. Po pinin ca atje pranë pusit dhe e sollën në Tiranë, pastaj na çoi ajo tek pusi. Na e bëri gropën sa mundi. Që ta shpjegoj më saktë dhe në mënyrë më të përgjithshme: Kemi pasur këngëtare të zgjuara, këngëtare finoke dhe këngëtare kurva. Kurvat morën fund shumë shpejt, sepse e morën vesh të gjithë se çfarë ishin dhe i lanë. E kuptoni menjëhërë për kë e kam fjalën, se kurvat këngëtare, sado të famshme ishin asokohe, u zhdukën nga qarkullimi shpejt, pasi ndërroi sistemi. Fituan këngëtare finoke dhe të zgjuara.

REMOTE_ADDR:[]

101 komente në “INTERVISTA/ Gjergj Leka: Këngëtaret që ishin dashnore të shefave të Sigurimit të Shtetit”

 1. Agim Cani says:

  …genjeshtar…matrapaz…kumarrxhi…i semure seksual…medioker…sa para u ke mare borxh njerrezeve…?…

  1. juri says:

   Me pelqeu perkufizimi i kuadrit te ketij plehu.

   1. c'a po thu o Qazimo says:

    Ky Gjergji eshte nje FUNDERRINE trupeshk e asgje tjeter! Uggghhh mu ngjeth trupi nga felliqesia e ketij halabaku 🙁

  2. Gjergji says:

   Ne menyre banale, por Gjergj Leka ka thene te verteten. Atyre qe e shajne mos tu vije keq. Te gjithe e dine se ç’bente sigurimi dhe sekretari i partise. Korcaret i dine historite e Theothorit me sekretarin e komitetit te partise.

   Ju kujtohet se çfare u gjet ne kasafortat e komitetit te partise ne Shkoder? Sytjena e breke.

   Pra ju qe shani Gjergjin, mos na beni moral. Gjergji tregon te verteten.

   Si muzikant, Gjergji eshte talent. Si njeri, eshte si gjithe shqiptaret.

   1. Euro Maloku says:

    Ne se do te kishte ndershmeri GJERGJI duhet
    te fliste per vehte…ne se e njeh vetvehten
    Eshte shume e turpeshme te shpifesh
    per te tjeret dhe me vjen keq per ndonjerin
    qe e perkrah paasnje argument…
    Shpif..shpif …
    Pa dicka do te ngelet-eshte shume e ndyre….

   2. bato says:

    artikull leshi, gjergji do me u be personazh jashte pianos. e cka ketu per tu cudirur, edhe sot, edhe jashte Shqipeise, dihet qe te cash ne boten e artit, dhe jo vetem, duhet te jesh jo vetem e afte artistikisht. Madona, Monroe e sh te tjera jane shembuj tipike te rruges se eger drejt fames,

   3. leka says:

    Po eshte e vertet qe u gjenden brek e sytjena.
    Por ato ishin te mamas se Gjergjit.
    Ajo pasi kaloi nje here andej nuk i mori me vehte dhe i la ne sirtar dhe rrinte pa brek e pa sytjena qe te ishte e gateshme- e hazërtë, dhe kalonte ne dy tre zyra pernjeheri cdo dite. Me kete pune fitonte kredite per Gjergjin.

 2. fili says:

  Per ty i dashur Gjergj thuhet se ke pire uje ne pusin e Parashqevise kur punonit per nje kenge ne ambjentet e Sholles se Bashkuar….Perse ky mllef i sotem nga ty? Apo nuk eshte mllef, por thjesht tregim realiteti!?

  1. pajtim says:

   Jo mor jo, ka kompleksin e se emes.

 3. Fotaqi says:

  Car artikull pe leshi eshtr my ore ? Pas asnje vlere

 4. Monda says:

  u hapen dosjet. Tani po flasin vete spiunet per te dale te “lare”

 5. Reflexion says:

  Qe te flasesh hapur sot ,eshte shume e nevojeshme nqs duam te ndertojme nji shoqeri te hapur ,ku te ket vetem Skena perball publikut e gjithcka te jet transparente per opinionin e aspak prapaskena .
  Un e rrespektoj deklarimin e kengetarit Gjergj Leka ,
  dhe jam plotesishte dakord ,per nji rreflektim te tille demokratik ,
  por do desha ti kujtoja nji dicka ktij kantautori te shquar Shqiptar,
  se …ne gjithe boten ,ka nji etik te shprehuri mbi ato persona qe s’jane me pran nesh ,prezent ne shoqerin tone ,por larguar perfundimisht ,
  si eshte rasti Vace Zela-s.
  Nuk do ishte shume e veshtire ,qe mos ti permendej emri ,por formulohej deklareja mbi personin e saj ,ne nji forme me etike ,por qe do linte te kuptonte se per cilen kengtare te shquar Shqiptare behej fjale .
  Pra un ,personalishte jame me reflektimin e te gjitheve ,jam per nji transparence te secilit ,te kaluares e te sotmes ,per te pasur nji te ardhme si gjithe bota ,e nji nisme e tille qe fillon me kengtaret ,eshte nji hap premtues qe reflektime te tilla ,te kemi edhe ne politike e ne cdo fushe te jetes Shqiptare, per tu ndare njiher e pegjithmon nga tradita e inkuizicionit pushtetit ,nga tinzaria e atij mentaliteti qe prodhon vetem shkaterrim e jo zhvillim.

  1. i revoltumi says:

   C’lidhje ka transparenca ketu mor CAR me zile!? Vetem njerezit e vegjel dhe te ulet flasin si ku gjergji!

   1. idiot i revoltum,
    qetsohu bre sum cpum

 6. .... says:

  Gjergji dihen lale te gjitha, qe sigurimi i perpunonte sipas deshires qe nga skena deri tek kanalet e internimeve dhe njelloj sikur kopilat e Sulltanve ashtu jane rritur shume qe jane ngjizur ne saj ketyre lojrave te ndyra, qe sot perfaqesojne KRIMIN shteteror dhe ate gjoja jo shtetror.Bastardet jane ne KOMANDE edhe sot lale, prandaj jeta le te vazhdoje………..

  1. Heu bre says:

   Pyet njehere tet’eme se ku i dihet!
   TRAP
   HALABAK
   BIR KURVE

 7. LISI I XHA BRAHOS. says:

  — Duket sikur eshte i dehur….eheeee….Paska shku per lesh dhe kyyyy…

 8. orion says:

  Ky eshte vete nje “artist” i deshtuar qe ska bere asgje te bukur. Humbet kohen kot siper pianos. Kush e blen muziken e tij ? Sa per Parashqevine ky kerkon ta vendose mbi planin e kurverise por ajo mund te ishte kurve me apo pa kenduar. Mos valle njohim pak talente ne bote qe jane ( sipas Gjergj Lekes ) kurva ?
  Parashqevia ishte ne momentet e saj ; ishte e talentuar, e bukur, terheqese lozonjare dhe mbi te gjitha pelqehej marrezisht nga publiku. Ishte nga Kavaja, mund te jete e vertete qe lante rrobat tek pusi por keto nuk argumentojne mungese talenti. Perkundrazi.

  Leka, tani je ti qe po lan rrobat tek pusi. Apo nuk e ke kuptuar ?

 9. dr says:

  Nuk na the asgje te re te panjohur .Parashqevia me kenget popullore te embla te saj beri per vete gjithe pleqte qeflinj . Ishte femer pa vlere . Ndersa Gjergj Leka eshte nje idiot .

 10. Tema says:

  Shumica prej tyre kan sid ose infeksione që transmisimi i tyre s’kurohet me sukses

 11. PiDi LuSa says:

  Cikerrima te nje adoleshenti te frustruar nga refuzimet e shume vajzave te bukura. Ne i njohim kengetaret qe tregon ky Duf Kacidh, ne i pelqenin se kendonin bukur dhe me ndjenja, kishin kenge te bukura dhe kenge te keqija,….. po pastaj cfare?….. A e benin ate punen, e benin qe cke me te se keshtu benin te gjithe, Si u shumefishua popullsia e Shqiperise?… Ja keshtu me rregull, me dashuri, me aksione, me ndertime me shkolla, njerzit njiheshin dhe si njerez qe ishin edhe do te dashuroheshin, Apo mos valle, o Gjergj Leka eshte me mire sot kur ndodhin pislleqe deri edhe tek nje perqindje e larte e moshave te vogla dhe vjen fundi e s’pjellin dot me. Pastaj, ti je vete nje njeri i urryer, jo pse flasin ketu ne blog per para borxhe dhe shperthime te vonuara te pasioneve te tua te ulta, por per ate kengen me bythlepirese qe ke bere a kenduar gjoja per nje doktor Tropojan, Jeni me te vertet shembulli me kuptimplote i servilit te pervuajtur ndaj te paarritshmes!

 12. Lenon says:

  Eshte cinike dhe aspak nji kulture qytetare ,
  qe ti drejtohesh Gjergj Lekes sot ,si sh komentues ktu bejn ,
  me nji gjuhe te tille ofenduse ,je i dehur -ke pare borxh -etj etj iditlliqe qe me kulturen qytetare s’kan te bejn aspak ,qe nuk s’jellin asnji argument mbi temen ne diskutim ,mbi kte rreflektim prej qytetari te
  Gjergji Lekes.
  Baltosje ne vend te argumentit ,te reagimit si qytetare eshte nji kulture anadolli ,nji kulture talibane e aspak nji kulture qytetare e europiane ku ne me hipokrizi cirremi .
  Kush ka nji problem me te verteten ,qe nuk i pelqen nji shoqeri nen driten e prozhektorit nqs dielli mungon , e do te jetoj ne erresire si nji koncept i jetes prej tinzari si minj ne vrymen e erret ,le te kerkoj nji tjeter vend
  e shoqeri arabo-turke e jo kte Shqiptare .
  Frike nga e verteta kane vetem mashtrusit e kriminelet sidhe pseudot e cdo bote
  Rrespekt Gjergj Leka ,nji nder kantautoret e vertet ,nji perfaqsues i denje i muzikes Shqiptare qytetare

  1. genci says:

   Lenon, kritikon komentuesit per mungese kulture dhe etike, por mos valle gjergji ka shkruajtur me nivel me te larte? E vlereson gjergjin si kantautorin me te mire, a mos te ka pelqyer shume kenga per maloket tropojane?

   1. Lenon says:

    genci,
    un kam 25-vjet larguar nga Shqiperia ,
    dhe e njof Gjergj Leken ne distanc nga e kaluara ime adoleshente,
    si kanautor dhe shpreha ate qe un njof personalisht nga ky person .
    Sigurishte qe do me pelqente aspak ,nji karakter i tille e jam dakord me ty ,mbi keng te tilla qe ky kengtar paska kenduar ,por …
    un kam nji parim si person ,
    qe i referohem ne cdo rast temes ,e nuk tentoj te hyj ne karakterin e autorit ,sepse nuk perben asnji llogjik ,sipas meje gjithmon .

    1. shih shih says:

     E kush ishte parimi yt mor Lenon Psikopati!? Qe ti i merr apriori te mireqena ato qe thote ky pijanec e drogaxhi “kantautor”!? Ik mor derdimen i “evropianizuar”! Behu njehere njeri e pastaj ndac talibanizohu,ndac evropianizohu e ndac jashtetokerizohu!Do “hedhesh drite” ti mbi jetet e te tjereve! IDIOT!!!
     Derdimen i vetkenaqur 😛

     1. Lenon says:

      haaaaaaaaaaaaaaaaa- haaaaaaaaaaaaaaaaaaa-haaaaaaaaaaaaaaaaaaa
      si s’u ngopet njiher me m.. mer ,
      cfar paskeni qen

   2. Arber Arjan 100% i paster says:

    Po ti mor jevg e xhuxh i zi nga je, ti qe je me pak malok dhe me qytetar nga je ti, tregoje veten.

    Tregojeni njehere veten o krimba se kush jeni, behuni burra, se tropojanet nuk shajne keshtu online, po ta bejne nenen mu para syve, vetem online dhe virtualisht dini ta shpehni dufin ju, kopila te qelbur e xhuxha komuniste.

    Mos harro se ata ‘ maloke’ jane pasardhes te paster te Ilireve, dhe kane kulture etnike shume me te paster se ty e nuk e di cfare je.

    1. shqiptari says:

     O Katnar,te shkerdhefsha racen e flliqt qe na shkaterrut vendit! Pthuuu…

  2. Aleksander says:

   Po ta sjell une nje argument, STAYIN’ ALIVE !-Shko thuaja dhe HAJDUTIT Gjergj Leshi,qe perveçse hajdut qenkerka edhe llafazan qe pergojon koleget e aq me keq ishbashkepunetoret .Per ata qe s’e dine,le te mundohen pak e te kerkojne ne youtube “bee gees”, dhe te bejne krahasimin e “krijimit” te “talentit te madh” ,te kenduar nga nje nga keto bashkepunetore(kengetare)qe ky sot po i pergojon me paturpesi,me kengen e vitit 1977 te bee gees .Ne ate kohe ja hodhi fale INJORANCES qe mbizoteronte edhe ne rrethet e atyre qe duhej ta gjykonin e ne vend qe ta denonin I DHANE CMIM dhe ky vazhdon te vegjetoje edhe sot !!!-Le te pije me pak e ti vere fre gjuhes ,kete te beje !

 13. Berisha Strazimiri says:

  Duhet ta fillonte ne hallen e tij….Dhora Leken dhe pasi te rrefente bemat e saj do kishte te drejte te pergojonte te tjerat. Ne art e di dhe bufi qe duhet talent….por dhe aftesi per te manovruar midis shume pratendeteve. Keshtu e thote historia e artit boteror…qe shume nga YJET e Hollivudit…kengetare te fameshme me pare kane kaluar ne shtratin e regjizorit dhe te kompozitorit…Doni emra, po ore ju jap uen. Kujtoni nje YLL dhe hyni ne internet dhe shikoni biografine. Nuk mund te ndodhte ndryshe edhe ne Shqiperi. Por ne kete artikull me kujtohet shprehja…Me kurva bertiste: Erdhen kurvat ne fshat. Domosdo i rrezikohej vendi i punes……….FALENDEROJ STAFIN E TEMES qe na jep here pas here artikuj te tille,se keshtu kalojme kohen edhe ne te tjeret.

  1. maxi says:

   BRAVO TE PERMEN NJI HERE DHORA LEKEN E JUSTINA ALINE E PASTAJ TE TJERAT OR PIJANEC E BORXHLI PIS

 14. Hajdari says:

  Parashja vinte nga injoranca me tipike e Kavajes.
  I thoshin Marashqevi…
  U be bishe ne ato koh, mendjemadhe dhe shpirtzeze., une kam qen femij po e mbaj mend mire, kur vinte ne lagjen tone Sallbef dhe kishte dashnor nje burre te martuar, ish futbollist qe ia bente neper kanale…
  Nje miku im ne USA me tregoi se kishte perfunduar ne nje pijetore shqiptare, kurse tani me fytyre te shtremberume…
  Dikur desh te na bindte me kalendar me zezak duke i sherby ne shtepi se ishte bere yll holliwoody!
  Gallate kurvash dhe injorantesh…dihej si do perfundonte me 8 vjecaren qe mezi e mori..

  1. opa opa says:

   Je xhelooooooz 😛

 15. Dulla says:

  Nuk ja vlen te merresh me nje njeri qe nuk ka qene kurre askund dhe flet e permend emra te cilet vetem se i ka degjuar nga te tjere, por nuk ka patur kurre rast te takohet me to.
  Çfare moshe do te kishte Vaçja sot???
  Çfare moshe ka ky idioti qe e permend???
  Kur lindi ky, Vaçja kishte kryer nje pjese te mire te karrieres se saj.
  Ky debili qe thote se e ka profesion muziken, ka harruar se muzika eshte e verber.
  Mbylli syte dhe degjo Vaçen. Degjo Parashqevine. Degjo Linditen. Ato jane aty me zerin e tyre. Dhe nuk shihet gjekundi nese ishin kurva apo jo.
  Nxirr ti tani, disa kengetare te permasave te ketyre qe u permend emrin…
  Dhe e fundit.
  Ne intervisten qe ke dhene, ka vetem nje kurve. Dhe kurva je ti Gjergj Leka. Burre kurve.

 16. Luan says:

  Me sa duket Parashqevia nuk ja ka var dhe i ka ngel peng per gjithe jeten.
  Duke mos u fut ne jeten e askujt , pasi normalisht nuk i njohim por nje gje dihet nga te gjithe se : – Parashqevi Simaku ishte nje kengetare shume e mire, e re dhe e bukur, aspak mendjemadhe, me nje ze te paperseritshem ne llojin e saj dhe shume e dashur per publikun . Te tjerat jane trillime, mashtrime, shpifje, sajesa… E kemi degjuar dhe pare per shume vite kete kengetare te muzikes se lehte , nje kengetare shume popullore.

  1. ceni nga usa says:

   pershendetje L.Pobrati, sa keq qe sta ka permendur emrin Gjergji se edhe ti ke “ngjyer” tek Marashqevia…

 17. Qeni i Qenit ky Sali Qeni says:

  Shqiperia nuk ka artiste, megjithate Zoteria mund te na flase per hollivudin shembulli i shembujve qe çfare ndodh me art. Droga, prostitucioni, alkoli, e te gjitha pislleqet e botes jane ne boten e artit. Simbas Zoterise çfare eshte Merlin Monroe? Te kete trasparenze, te dime te kaluaren te tashmen e te …ardhmen e personave, po pse more Zoterinj nuk ishte kjo ne kohen e Enverit. Njeriu ka jeten e vete personale dhe gezon po ashtu te drejta te patjetersueshme dhe te drejten e ndjekjes se suksesit e familjes ne menyren si e mendon pa shkelur te drejtat e tjetrit. Po shkruaj nje roman ne te cilen nje personazh thote “Me shume sigurimsa ka denuar shteti i diktatures se shteti i ashtuquajtur demokratik.” Personazhi ne fjale (hipotetik) themelon edhe edhe nje ONG per nje shoqeri pa sherbime sekrete qe nuk i sherbejne askujt. Se Zoteria ka dyshime se dikush ose Sigurimi i paska bere keq duhet te marre penen e karten e te denoncoje kriminelet duke u ballafaquar me debat e prova perpara institucioneve.

  1. QESHARAKE ,
   SI NUK ARRINI TE KUPTONI QE

   TE BESH NJI KRAHASIM TE TILLE

   M.MONRON, ME FEMRA BAJGA TE NJI KULTURE ORDINERE ,

   ESHTE ME SHUME SE NJI VET’IRONI !

   MONRON E KISHTE DASHNORE DHE JA PERKEDHELTE “GOPIN”

   PERSONALITET ME TE MEDHA TE NJEREZIMIT QE MBARTNIN VLERA

   SI PSH KENEDI* + SINATRA*

   ASPAK TE KRAHASUSHEM ME DISA QEN TE ZBRITUR NGA KATUNDI

   QE FALE GENIT TE TYRE TINZARE DUKE SHFRYTEZUAR POSTET

   QELBNIN KTO KENGTARE SHQIPTARE !

   HIBRIT “JE NE METRO TI” !!!

   1. opa opa says:

    Po ti je ne metro mo debil? Cdo fshat ka stanin e vet! KOQE 😛

 18. agamenoni says:

  Ik ore pijanec, pederast, …

 19. Sokrati says:

  Me vjen keq edhe per gazeten “Tema’ qe merret me nje ashtu te quajtur kengetar,qe merret me nje ish-rrugac. SHIKONI DHE EMISIONINE TIJ TANI EMISION PIANECI.

 20. faro says:

  Gjergji! Bej perpjekje ti ngjash me shume babait Kostandin Lekes. Pra realitetin qe pershkruan dhe une te besoj, mos e co deri ne urrejtje.

 21. Ti edhe une says:

  I nderuar dhe shume i talentuari Gjergj Leka.Ju njof shume mire Ju dhe familjen tuaj te mbrekullueshme.Edhe me nenen tuaj kam patur fatin te keme realizuar nje incizim muzika nga Xhyl Masne.Per rreth 13 vjet kam punuar ne RTV,dhe per cfare Ju adresonit me larte eshte e vertete si drita e diellit.Kjo elite kengetaresh qe kishte mbeshtetje prapavije,hynte dhe dilte nga RTV sikur te kishin cliruar Shqiperine.Por koha eshte gjykatesi me i sakte dhe me i mire.E di qe keni kaluar momente te rrezikshme nga ajo diktature,pikerisht nga keta kengetare te kalibrave dhe karaktereve te ndryshme.Ju uroj vec shendet ,suksese e plot miresi.

  1. u kenaqem duke u kenaq says:

   Ti qenke ai dylberi i Gjergjit!? Shyqyr qe dole se i ka ik truri te shkretit 😛 😛 😛

 22. toni says:

  gjergji te gjithe e dime se je nip kurvash djal kurvet mos te themi kopil dhe dihet e din gjithe tirana se je edhe burre kurve dhe prej kesaj te fundit merr rrogen nga televizori me deshtak ne bote rtsh. maskara i flliqte ky je ti gjergj plehi.

 23. sos says:

  Gjergj e ke bere veten shume pis me kete interviste kaq mediokre.Padyshim kjo eshte si pasoj e mos shkollimit tend. Pse nuk meresh me ata pseudo muzikantet qe aktivizonin kengetare medioker dhe te stonuar por meresh pikerisht me kengetaret me te mira te cilat e kane justifikuar duke mare edhe çmime ne festivale te ndryshme.Çfare do te thuash per Jenifer Lopezin, Madonen apo per shume artiste te medha te cilat I falen artin e tyre popullit dhe po ky popull as qe nuk do tja dij fare per jeten e tyre personsonale.Ti personalisht nuk ben pjese ne kategorine e njerezve te ndershem, ti je ai qe le gruan e pare, nje zonje grua, ti je ai qe ke perdorur tere ato kengetare per interesat e tua,me pak fjale ti je nje plehre qe I ke shoket e rralle.Ne festivalet dhe anketat e radios mernin pjese shume kengetare qe stononin komplet, dhe ti nuk ke kurajon tja permendesh emrat as kengetareve as atyre kolegeve te tu qe aktivizonin keto stonatura.Ne fakt nuk eshte faji jot por I atyre qe te mrin tya ne interviste, kjo tregon qe edhe niveli i gazetarise eshte shume I ulet perderisa boton nje interviste kaq ordinere.Si mund te te besojne njerezit tya kur para festivalit Europian ti deklarove qe Elhaida do fitoj festivalin Europian , kur ajo nuk u fut as ne naten e trete dhe se ti do ti nxirje me emra ata kengetare qe kishin deklaruar se ajo nuk do te perfaqesohet mire.Tani sipas teje ke duhet te besojme kengetaret qe kishin te drejte apo tya qe je ne ekstaze kur intervistohesh.Per mendimin tim shiko te besh vetem muzike dhe lerja intervistat njerezve me te mencur se ty.Mos te te genjej mendja se meqenese bene mire muziken mund te besh mire edhe llogjiken, duhet ta kuptosh qe tya ajo pjese te mungon sepse je vetem me tetevjeçare,vec talentit shkolla eshte ajo qe te formon totalisht.Une personalisht te keshilloj qe ty kur te te dali pija atyre qe baltose urgjentisht duhet t’ju kerkosh falje.

 24. pol says:

  Me keqeardhje lexova shkrimin e ketij gazetari me nivel shume te ulet kulturor ne inervisten qe i kishte mare Gjergji Lekes ….Eshte per te ardhur keqe si per gazetarin edhe per intervistorin qe publikojne te tilla deklarata nga njeres te cilet jane buke shkeles imoral dhe drogmen (sic eshte deklarusi) mbase eshte edhe gazetari.Asnjeri prej jush te nuk munde te hedhi balte mbi kengetaret tane shume te mirepritur nga publiku jone i mbrekullushem shqiptar.Perse ky deklarim nga ju Gjergji Leka per imoralitet kur ju jeni kembe e koke i lyer me mute per imoralitet dhe drogmen piranec…po te kujtoi Greqine kur bridhje ne Athine per nje cope buke dhe per tu lare se bije era mute bashke me te dashuren tende dhe ne ketu te ndihmuam per tre muaj reshte ndersa per familjen tende as qe doje tia dije ….si te ta ve emrin baba i ndershem apo kurvar ordiner..e shume e shume te tjera po mendoj se eshte humbje kohe te shkruaj per ty dhe per ate gazetar te deshtuar si ty sepse ti asnjeher nuk ke qene dashsamires i publikut shqipetar por ke qene simpatizant i atyre ordenereve sic ke quajtur edhe gruan tende ordinere me pake fjale ky shkrim nga ana jote do kete dhe nje funde po funde ashtu sic e meriton o pise Gergji Leka o buke shkeles o drogmen.!!Per te gjitha vjelljet qe ke bere do ta paguash nga ai qe te ka mbajtur me buke me uje me leke dhe me fjetje.

 25. maxi says:

  KY ESHTE NJE NGA IDIOTET MA ME NAME PYETENI SHPATIM SARAQIN E ALDO KAQINARIN PER KET HAJVAN E PIJANEC MOSMIRNJOHES PO DIKUR NR TIRANE THONIN SE ESHTE EDHE IMPOTENT PREJ PIJES E MARRINAVE QI QET PREJ GOJE PO NEJSE FAJIN E KA TEMA QE I JEP HAPSIRE KTIJ IDIOTI

 26. populli says:

  Ky Leka duket si gay, nuk e kuptoj kush e fryn kaq shume dhe per cfare meritash.

 27. juri says:

  Nuk duhet shume te flasim zoti Agim Cani i ka thene te gjitha per kete person

 28. Ketu pak sa – ja ke futur or intervistues muti ! Tani qe iku ai sistem merresh me thashethemi ti , kur ne te gjithe e dime se kush merresh me pune kurverije merrte denimin njesoj si per rastet e krimeve politike .

 29. stela says:

  Ky eshte nje pianec ordiner, qenie e degraduar, asnje gje me teper.

  Shko ore, laj ato borxhe…..

 30. tahip gurvari says:

  U habita me nivelin ordiner te ketij pleres. Si mund te dale nje ashtuquajtur artist e te flase pislliqe te tilla.
  Sa i zi nga brenda? U habita. Ne shajme femrat kurva. Po une mendoj qe ky qenka karakurv. Injorant. Shko or idiot dhe rregullo jeten dhe mos sha te tjeret. Edhe nese ka shkuar me ta, jeta e kushtet e detyruan. Se keshtu benit dhe beni ju. Smund te punoje njeri ne televizione apo te behet artiste pavkaluar ne duart e manjakeve sexuale si ty.
  Kafshe ti dhe gazetari qe publikon kafsherite e tua

 31. rmb says:

  Tan pordhes jane tu ja fut ktu.
  Cfar po diskutohet ktu ,kush eshte gjerj leka si person ?
  Apo se cfar ndodhte ne prapaskenat e sigurimit komunist ,
  dhe morali i vertet i kengtareve shqiptare !
  Ktu ka dicka qe nuk shkon me kte shoqeri bastardesh .
  Kta s’duan te dale asnji poshtersi e se kaluares ,
  mos te mesohen kurverite qe shiteshin per vlera te medha shqiptareve ,
  nderkoh qe si Gjergji mundet me qen gjithe te ashtuquajturit VIP-a
  ne ate bote shkerdhatash te cdo ngjyre .
  Kjo eshte shoqeria me kurv qe ndonjiher ka par njerezimi ,
  pa me te voglin rezerv .
  Sepse ne kte debat ,ne kte intervist te Gjergjit ,
  nuk diskutohet e verteta por ai qe e deklaron ate !
  jeni shume te peshtire per kte Bote ,
  prandaj dhe emri shqiptare sulmohet kudo ne bote ,
  ky qendrim e mentalitet juaji per kurvash llapaqenesh ,
  eshte kancer per njerezimin ,
  ju nuk doni kurr te jetoni ne nji bote ,ne drit ,por ne erresire .
  Shkofshi ne djall rrac kurvash gjak bastardesh ,
  sepse jeni te padurushem per njerzimin.
  S’dua ti dal ne mbrojtje gjergjit ,sepse te gjithe e njohim kush eshte ,
  por kontradites me te verteten qe ka ajo shoqeri pederash
  shoqeri bordello

  1. tiri says:

   BRAVO kan frike ne ato qe i jane shitru per vlera e i dolen antivlera … FIks nje kontradite e madhe ne shpirtin e tyre…

  2. i cudituri says:

   Une jam shume i respektuar per vehte dhe per gjithe rrethin tim njerezor (familje-shoqeri)! Kam vleresimet maximale per gjithe ata qe me kane rrethuar ne jeten time atehere dhe tani!
   Kushdo qe ka kompleksin e Makbethit si ky “rmb” le ti drejtohet familjes dhe rrethit te vet shoqeror dhe ta quaje shoqeri kurv e ordinere!
   Or “rmb” halabaku,une nuk kam bere pjese dhe kurre nuk mund te bej pjese ne sahanin tend te derrave.A kupton!?

   1. rmb says:

    Mos ja fut kot ,
    ti s’je i cudituri ,
    por thjesht nji idiot i pafajeshen ,
    si jo pak aty ,si gjithe rrethi jot shoqeror .

 32. Kaca duro says:

  Ky duhet djegur me benzin

 33. Akilis says:

  Ah moj Parashqevi d.m.th e Premte Greqisht dhe mbiemri Simahos d.m.th bashkeluftetare “Shqipekarce’se me ke kishe te beje!
  Ketu shume “njerez” nuk duan dhe urrejne njeri tjetrin jo vetem duke i spiunuar,vrare,perdhunuar por duan edhe Turkun se e kane ne Gen 500 vjecar.
  Ah Grekeu e ka fajin me Camerine.

  1. hajdeeeee says:

   Ik or Pisoglendi se te ka ngelur ora te manivela 🙂

 34. Mirela says:

  Gjergj Leka..nje njeri i degraduar..te cilit i jepet vend ne nje televizion publik me nje program qesharak shan Parashqevine kurve!!Ky qe shiti bythen per ty bere dikushi ne Itali e nfgeli askushi..e tani merr nje vajze te re ..per grua..qe ti beje freskullek…pas pijes!!Kurvat i ke ne shtepi o Gjergj Leka…po me e famshmja je ti…tani te ka lene zanati dhe seksi..e te ka ngelur vetem gjuha…perdore tja lepish asaj qe sja ben dot ne shtepi…

 35. Lëmi Llukës says:

  Turp për gazetën TEMA . Ky mashkull i degjeneruar ( në është mashkull ?! ) vetëm burrë nuk është .
  Ky shkrim është i denjë për 55 e demokratit të madh ( ? ) Fahri Balliu !
  Turp për TEMËN se, derri i stallës Gjergj Leka , duket që është krijesë pa intelegjencë !

 36. Ateisti says:

  Bravo Gjergji je i madh.Vetem se duhet ta dish mire se Je burre me kater K Bir kurve, burre kurve, baba kurve dhe nip kurve.

 37. agamenoni says:

  Si shumë po e lëvdoni, ky kenka djali nënës mirë.

 38. esi says:

  Kete birin e nipin e kurves dhe gruaja e ndau se nga pija bente shurren ne krevat… Kohe pijaneces…

 39. KURVAT DHE KURVARET I DUAN TE GJITHE SHOQERIA SHQIPKARE

  TE NDERSHMIT JO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  KE PAR KSHTU TI MI HATIXHE !

 40. Ajaxs says:

  Z GJergj, ti vertet thua diçka te vertete por dua te te them diçka; Kengetaret si parashqevi Simaku dhe Lindita theodhori edhe sot nuk i gjen as nga bukuria dhe as nga zeri. Ato bene epoke me bukurin dhe zerin e tyre. Ti si artist nuk duhet te flasesh fare per jeten e tyre private. Mos valle kengetaret e sotme jane me moral me te larte? Po ti ku e vendos veten tende tek njerzit me moral te larte? Z. GJergji eshte mire te flasesh per gjerat e bukura te festivaleve te asaj kohe dhe te kritikave qe ke per ato festivale. Nuk eshte ne edukaten tende te pergojosh kengetaret e asaj kohe per ndonje dashuriçke te moshes.

 41. Rebeli says:

  Kengetaret i ka vlersuar koha,me hitet e tyre !
  Kenget e pavdekshme,te muzikes shqiptare,i shpetuan persektutimit berishjan,ato nepermjet internetit,jane dhe ne vitet 2000,kenge te pavdekshme.
  Gjergji nuk flet per muzik,por si pronar burdelle.
  Tv.Klan,berishjan,ka censuruar ne tekste,mjafte nga kenget,nepermjet kamuflimit,Kenget e Shekullit.
  GJ.Leka,kur te flase per Vace Zelen,duhet te dizifektoj gojen,eshte shume i vogel,per te vlersuar gjiganden e muzikes shqiptare.

 42. gurbetqari says:

  Gjergj Leka, s’eshte gje vetem nje njeri i mbaruar, po te kishte qene i afte do te kishte vazhduar karrieren atje ku ishte, ky eshte kategori e Ardit Gjebrese, te deshtuar qe te dy, dhe shume te tjere “artist” dhe “artiste” qe u kthyen nga Europa apo Amerika, te cilet ne keto vende shitnin pordhe te madhe se une jam artist/artiste. Ja shifni si kan perfunduar qe nga ky pijaneci Gjergj Leka, pederasit Ardit Gjebrea,edhe ato “artistet” qe nuk po ua permendi emrat per hir se jane te gjinise femerore.

 43. Skorpions says:

  O Gjergjo, pa na thua se sigurimi paska patur edhe shije profesionale, se Parashqevia more palle,edhe pse s’ka kenduar asje kenge pas 90-es, qe eshte edhe epoka e kurvave, mbetet prape me e madhja.

 44. sos says:

  Turp kush flet per moral, njeriu me I pamoralshem Gj.Leka.Si mund te perbaltesh ti tre nga kengetaret me te shquara te kenges shqiptare, te cilat kane mare titujt me te larte te artit “Mjeshtre te punes”, madje Lindita titullin “Mjeshtre” e ka mare kur kishin vdekur shefat e sigurimit, e ka mare tani afer ne kohen e demokracise.Me asnjeren nga ato ti nuk mund te krahasohesh persa i prket vlerave vokale, ato ishin jo vetem mjeshtre te muzikes se lehte por edhe te kenges popullore, gjini te ciles ti as nuk I afrohesh fare, por ti edhe kenget e muzikes se lehte I kendon si parodi, qe atyre do tju vinte shume turp te kendonin si ty.Mendon ti se po te perbuzesh koleget do te ngrihen vlerat tya? Gabohesh, jo vetem qe te ulen, por te zbehen fare . Zoti Mero megjithe respektin e math qe kame per ju, kjo interviste ja ul nivelin gazetes suaj, une te keshilloj qe kete porkeri ju duhet ta hiqni nje ore e me pare, pa dashur tju imponoj lexo komentet dhe do ta shikosh vete se çfare duhet te besh.

 45. serveti says:

  Ky Gjergj Leka duhet te jete i droguar, prandaj mos ja merrni per baze ato qe thote; Nuk e di çfare e shtyn nje arstist te jete kaq i dhier sa Gjergj Leka. Vetem artistet duhet te kene ngjyre tjeter, ky ka vetem ate te mutit. Edhe sikur te jene te verteta s’ka ç’i duhet ketij qeni te qelbur.

 46. N.... says:

  Gjergj,po pate kellqe hap dosjen e “Ujkut” Ardit Gjebrese,uzurpatorit intrigantit dhe kengetarit te paafte si dhe bythlepires i politikes.Mos bej beteja me femrat se sado te dobta apo te mbaruara te duken ne dukje,po tu rikthyen ato do jesh ne telash te madh.

 47. komunisti nga vlora says:

  Bravo z. Gjergji!
  Deri dje une mendoja se ishit nje artist shume i mire dhe kaq.
  Me kete shrim akuze per DJE-SOT-NESER treguat qe jeni edhe nje INTELEKTUAL.

  Ata qe nuk dine TE LEXOJNE ( dhe te kuptojne), por dine vetem te shajne, ju kujtoj me keqardhje se, keto shkrime nuk jane per kete kategori nerzish.

  Zoterinj! me te drejten qe ju jep portali per te shkruar, por jo kategoria,,,
  Inelektuali Gjergji ne shkrimin-akuze, nuk ben fjale
  se me ke “shkoi ai dhe ajo”, as me ke “tradhtoi ai dhe ajo”, as me pse “prostituoi ai dhe ajo”, se kuptohet,kaq kulture minimale e ka edhe artisti.SE edhe ne fanatiket nga vlora sot themi, secila “vete me plackat e veta” e cfare i duhet z. gjergji qe permend emra!!!!!

  POR puna qendon krejt ndryshe….
  Me keto metoda “ato” kane PERSEKTUAR njerze, TAAAAAALENTE.
  Keto i dine dhe shume artiste te tjere, por per fat te keq,ata heshtin.
  E ketu, e therret detyra intelektualin Gjergji per AKUZE…..

  EJ o milet ! Shpesh, a nuk ndoth e njejta gje edhe sot ne zyrat e shtetit per pune apo ndonje post, me parrullen e famshme
  ” o leket o breket”.( A ndoth shpesh sot ne arsim, shendetesi, ministri e kudo…?????)

  E kuptoni se cfare don te na thote intelektuali gjergji ??????????

  (ndjese po e kam shkelur etiken)

 48. Albana says:

  Gjithesesi kjo interviste do hape polemika, qe ndoshta shoqeria shqipetare ka nevoje, te njohe te verteten, sado e hidhur qe te jete. Kjo duhet te behet ne te gjitha nivelet sepse per keta njerez te neveritshem qe kane perfituar nga pozicioni qe kane patur dhe kane shfrytezuar ndoshta kane prishur edhe jete njerezish duhet te kete nje pergjegjesi te pakten morale.

  1. serveti says:

   Albana po nderhyje dhe nje here: polemika ka, por varet se sa qendrojne. Vetem e verteta nuk ka per tu njohur asnje here, prandaj kane vendosur ne demokraci qe te verteten te mos ta thote njeriu( se eshte i pavertete vete) por ligji. Do thuash po ligjin kushe e beri; njeriu e beri po eshte grup njerezish dhe ne momentin kur behet ligji, nuk e shkruan te mbrosh veten, perjashto ligjet qe bente Saliu per vete; Tani edhe nje here tek Gjergji; Gjergjin nuk dua me ta njohe, dikur me ka pelqyer ndonje lirshmeri e tij ne muzike e piano, por nuk e dija qe qenkesh hale nga goja dhe mendja se eshte mendja ajo qe e ben kete. Bota e qytetaruar, artistet e vertete, nuk merren me pocaqilleqe te tilla si trumbeton Gjergji. Ai duhet te jete ngritur nga gjumi me nje enderr te keqe dhe e ka besuar si te vertete. Po ja e mesova “te verteten” qe thote Gjergji per Vaçe Zelen dhe sidomos pas vdekjes, çfare beri Gjergji ja ul dot vlerat e zerit dhe kenges se saj? Ne asnje menyre. Po tani do reabilitohet Vaçe se i thote “te vertetat” Gjergji? Turp njeqind here. Po kengeve te Lindita Sotes (Theodhorit) ja heq dot vlerat Gjergji, mire qe nuk e shau dhe per babain, Kito Soten qe e rriti jetime Linditen e Brunilden, po ato kishin lidur per kenge. Po ashtu dhe Parashqevine. Eshte e çuditshme dhe e papranueshme qe nje njeri qe e quan veten artist si Gjergji te merret me keto pune duke ofenduar keto kengetare qe kane lene gjurme. Po sot Gjergji dhe kengetaret bejne kurveri?! Do thuash Gjergji ben muzike. Muzike kane bere e bejne me shume jevgjit (te me falin) pa nota, pa pasuri, me dashuri e ndjenja, pa politike, pa intriga, vetem se shprehen ne vijushmerine e asaj qe ndjene. Gjergji eshte kthyer ne bastard me kete qe ka bere, ndoshta ka qene i tille, por tani plasi tullumbacja dhe e nxorri ne mejdan vete. Injorve veten Gjergji se shoqeria nuk eshte ajo qe mendon ti. Shoqria ka pase,ka dhe do te kete moral dhe ai e ka mbajtur gjalle. Disa si ti jane pjesa me e keqe e saj. Na duhesh per te thene se i kemi te gjitha ngjyrat.

   1. Albana says:

    Kur bera komentin nuk kisha fare qellim qe te diskutoja per vlerat e kengetareve gjigante si Vace Zela, por ne ato kohe sa kemi degjuar eshte hedhur balte edhe mbi to kam parasysh kengetare si Jystina Aliaj ose Alida Isku qe i zhduknin padrejtesisht nga skena vetem se disa perverse politike apo ku ta di une i tekej keshtu. Prandaj kur thashe e verteta duhet te dale ne shume sfera duhet sepse te tille persona jo vetem qe nuk jane pergjigjur perpara ligjit por ndoshta vazhdojne te jene ne elitat e politikes ose te strukturave te tjera. Ndoshta mund te duket pak jasht konteksit komenti im por te gjitha jane te lidhura.

  2. ou says:

   C’thu moj Albana derdimene! C’pune ke ti me jeten personale te dikujt!? Ja na thuaj ti per vehte a je kurve dhe a i ke prishur jeten ndokujt!? PSIKOPATE 🙁

 49. Cen Durimmadhi says:

  Fundi biologjik i nje njeriu o eshte brilant ose eshte i keq.Ka dhe fjale te ndermjetme por ky leka qenka ne krize te thelle,me dhimbset pasi shoh nje fund te zi per te.

 50. sakoboni says:

  Ai gazetari i fletushkes Panorama ka qene nje truthare . Perse nuk i beri ndonje pyetje per Madonen , mbase Gjergji e nxjerr agjente te CIA -s . Jo mor Gjergj trapi nuk eshte ashtu . Si ne cdo fushe , e me teper ne arte ka edhe gjeni , edhe talente, edhe te mire , mesatare , kurva , kurvare , lesbike e gej . Populli i pelqen o per aftesine ne fushen respektive , veset mbeten pjese e jetes se tyre private .

 51. dritan says:

  problemi i vertete i shoqerise sone eshte qe situata ( roli i femres ne ambiente te caktuara ) nuk ka ndryshuar akoma . Qe nje femer te bej karriere sot dhe mot , eshte e detyruar te shesi veten ( duke lene menjane perjashtimet ).
  Me vjen keq qe vazhdojme te gjykojme personin dhe jo fenomenin . Uroj qe brezat e reja ( qofshin vajza apo djem ) te mos vazhdojne ne rrugen e lehte te korrupsionit ( me leke ose me shitje te vetes ) por ne rrugen e punes , dinjitetit dhe te talentit personal te secilit , rruge e cila ne jete te sjelle fryte pozitive .
  duke ju uruar nje dite te mbare

 52. niku says:

  Gjergji sjell pike per pike realitetin e asaj kohe…..ato çfare shkruan jane mese te verteta edhe pse te hidhura…!Vleresimi per A.Babaramon eshte sa i drejte aq dhe professional…bravo Gjergj.!

  1. normali says:

   Eshte realiteti jot mor “niku”,por jo i imi apo shume te tjereve! Ju qe ishit felliqesira atehere,e njhnit ate “realitet” sepse ishit pjese e tij. Ne njerezit normale kishim dhe kemi tjeter realitet 😉

 53. Elpiniqi says:

  Paske goje ti o pacavure te pergojosh vace Zelen??? TURP TURP njemije here TURP te kesh . Vacen e mbante ne skene ZERI i saj i mrekullueshem qe thyheshin xhamt kur ajo dilte ne skene nga vokali i saj, qe bota kerkoi ta blente dhe jo ministrat o KERME e ndyre O Psikopat o i droguar , o kafshe pa forme e pa identitet.

  1. ajo qe ka the gjergj leka eshte e vertete. vace zela ka qene dashnorja e enver hoxhes. kunata e saj me tregonte se edhe ne tre te nates po ta thrriste enveri, ajodo i kendonte ne shtepine e tij

   1. E verteta says:

    E kujt ja mbante te mos shkonte ne mes te nates a ne mes te dites po qe se te therriste ai? Nga qejfi apo halli, edhe me nje kembe ne varr te ishe, do te shkoje, ndryshe te ikte koka ty me gjithe soj e sorollop. Ju paska lene kujtesa me duket, ose nuk i perkisni asaj kohe dhe tani po na beni moral.Uuffff!!!
    Me qe zure ne goje mesnaten, me solle ndermend ato alarmet qe na benin pikerisht ne mesnate e pas mesnate kur ishim studente dhe ne tirànset 18,19 a 20 vjecare merrnim rrugen. per te shkuar ne destinacion qe ishte me shume se nje ore larg, te friksuara dhe me zemer te ngrire deri sa takoheshim me ndonje shoqe te lagjes (se helbete as telefon nuk kishim, se lajmeroheshim me korier qe i binte deres duke alarmuar gjithe familjen . E prinderit te merakosur prisnin sa te ktheheshim ne pas pese apo gjashte oresh, megjithese te nesermen do te shkonin ne pune te mbanin familjen me buke. ). Po te pyes ty me siper:A njeh ti ndonje qe te mos kete shkuar apo ndonje prind qe ta ndalonte femijen per te shkuar? Askush nuk e bente me deshire ,por ishim te detyruar se ne ate kohe jetuam e s’ kishim nga tia mbanim. Por askush nuk na ka share a fyer me fjale poshteruese. Na duhej te zbatonim rregullat dhe ligjet e kohes e te sistemit ne fuqi packa se e shanim nen ze 24 ore ne dite

 54. kiu says:

  Gjergj ore Gjergj as Don Kishoti nuk u kap me te vdekurit,perse ju u kacafytet me te vdekurat? nga sa kuptova prej te vjellave te tua e keni bere per pak para.Po gazetes Panorama perse ju deshen vjelljet e Gjergjit? pasi vetem kjo nuk pasqyron demokraci,liri fjale dhe liri shtypi.Zoterinj te Panorames me kete shkrim keni ofenduar 2.000.000 shqiptare duke i cilesuar kurva. More Gjergj populli shqiptar i ka ngritur e kenduar me shume dashuri vajzes te pusi,vajzes te cesma,vajzes te burimi por edhe muzikante te shquar shqiptar kane shkruar muzike te shkelqyer per vajzen shqiptare qe mbush uje te pusi,te burimi etj.Ti Gjergj kujton se e degradon kengetaren ikone te kenges se Shqiperise se mesme,pasi ka pire uje pusi.Ore Gjergj pothuajse e gjithe Shqiperia asokohe pinte uje pusi dhe lante me uje pusi. Gjergj ore Gjergj e treguat qarte se ato kengetare nuk t`a kane pshurr kemben(me fjelat banale tuajat “nuk ta kane dhene”) dhe tani me lejen e gazetes Panorama po i ofendoni. Gjergj ore Gjergj sipas teje tani kush i sh….. vajzat,kengetaret, balerinat,femrat studente ne universitete,femrat qe punojne ne administraten publike e private punonjesit e SHIKUT,Sekretaret e Partive,shefat e zyrave,pronaret apo kush tjeter.Ne vjelljet tuaja te radhes te Panorama mudesisht na sqaroni. Gjergj ore Gjergj po ne SHBA cmimet u jepen atyre vajzave e femrave qe jane deshnore te punonjesve te CIA-s apo FBI.Ne vjelljen e radhe ne Panorama mundesiht na sqaroni.
  Gjergj ore Gjergj jeta personale si e thote edhe vete fjala eshte vetem personale.
  Gjergj ore Gjergj populli i respekton ato per kontributin e dhene,ato me talentin e tyre e gdhenden kengen shqiptare dhe emrin e tyre ne memorialin e muzikes shqiptare dhe kenges shqiptare.
  Gjergj ore Gjergj mos harro porosine e madhe filosofike “Njih vetveten”

 55. Na bashkoj kenga popullore says:

  Lesh me qime ksaj intervist Gjergj i thojm ne malokt e Shkodres

 56. anticensurë 369654 says:

  intervistë!?
  mund të quhet dhe kështu!!
  por më shumë është një muhabet në orët e vona të natës në mejhanen e lagjes!!
  VK,por sido qoftë dhe ky i ka dhënë muzikës shqiptare!!gjithashtu i ka dhënë dhe thashetheme dhe do të jetë bazë për thashethemet e radhës!!
  mjafton të gjeni një shok o ish shok të tij dhe do të keni një intervistë të tillë!!

 57. Tili says:

  Ti doje që Parashqevia mos të kishte të dashur?? Ti doje këngétaret të ishin të virgjëra?? Ti jep mendimin tënd bënin apo nuk bënin si këngëtare ,se po të jetë për kurva ti maman kurvë e kishe dhe gruan kurvë e kishe po qe për kurva dhe ti burrë kurvë je.

 58. eda says:

  ky eshte nje pijanec ordiner. Nje muzikant deshtak. Vjen nga Italia tani dhe imiton kengetaret e viteve 70 te Italise, por me nje ze te shpifur. Njeri pa karakter, i papergjegjshem me familjet e tij, se ka krijuar shume deri tani. I peshtire.

 59. shqiptari says:

  More Loqe spo na trego nai gje SEKRET se ajo dihet qe ca kane qene te privilegjuara, po se si I kishin mardheniet ska rendesi
  Shiko se cbehet sot me artin shqiptar po behen artiste e vipe kush nxjerr me shume bythe e gjoks dhe ashiqare para ekranit, te pakten ate kohe nuk shikonim kaq taze ne ekran
  PO IK MER KLYSH KURVE, SPIUN I SIGURIMIT, NA TREGO NAI SPIUNLLIK TENDIN

 60. Jona says:

  po ky gjoja nuk merret me llafe, ahahaha ky qenka me keq se nje grua llafazane, iu dashka nje dipllome per llafet…TURP i dheut qe perflet nje artiste si Parashqevi Simaku, te besh komente te tilla per nje femer e artsite e aq me shume te disutosh jeten personale te saj, e le pastaj probleme shendeti apo varferie, eshte nje turp, po si duket ky me turpin duhet te jetoje ne cdo cast te jetes se tij e shpirtit te tij kaq te varfer…I PESHTIRE DUKET I PALARE I SHPIFUR VETEM BURRE NUK ESHTE VEC SE NJE I DESHTUAR E PLOT MLLEF;;;PO NE FAKT KUPTOHET HAKMMARRJA E TIJ ESHTE E MADHE KUR SHIKON SE SA TE SHPIFUR E PASKAN BERE PRINDERIT PRANDAJ MERR HAK KUNDER VETES se tij ME TEPER…QE ZOTI E PASKA BERE KAQ TE SHEMTUAR E TE PESHTIRE;;;BEURK!!!

 61. Mentari says:

  Cpune ka Sigurimi I asaj kohe me kengetaret? ore tru peshk nuk ishte sigurimi ai qe bente ligjin por ishin Sekretaret e Partise se Enver kriminelit,ishin drejtoret e institucioneve e pergjegjesit e sektoreve te cdo veprimtarie.Ata nuk ishin Sigurimi por ishin Partia e Punes se Shqiperise qe ishin ne fuqi.Sigurimi I asaj kohe ,natyrisht ishte nje organizate kriminale ne sherbim te boseve te tyre (Enver e Mehmet Kryekrimineleve) qe verifikonin Biografite.Regjimi Enverist ishte nje regjim I degjeneruar komplet sepse nuk mund te behej serkretare te cdo institucioni apo zyre po nuk ngrite kembet lart.Lere vace Zelen rehat atje ku ndodhet dhe eshte turp per nje njeri si Gjergji qe ta e quaj ate te shemtuar kur ajo nuk ishte e atille.

 62. asgje ska per llafazane ,
  asgje s’ka per histeri o llapaqener te patru ,
  asgje s’ka per te shfryre mbi Gjergjin ,
  o te cmendurit e asaj bote ,
  shume nga ne kan pas prindrit ne moshen e vace zeles e tjera kengtareve
  te asaj kohe ,apo njerez qe kane punuar pran ministrive dhe dijn mire se ,
  pothuaj shume kengtaret te shquara te asaj kohe ,jane perdorur per darka e dreka nga ministrat e komunistet ne pushtet ate kohe ,
  qysh nga fiqnetja qi beqir ballukja etj vdisnin pa ja nigju kongen ,
  pra ka pas nji art haremi komunist ,ashtu si ka edhe sot hareme ne cdo institucion ,
  prandaj boll hongret mut ,ju lopcar te zbrit nga male e shpella ,
  qe s’njifni abc-ne e qytetarise .
  Kjo eshte e keqja kryesore e asaj shoqerie ,qe kjo rrace bastarde islamikesh ,njerzish ordiner ,te pacivilizushem ,nuk njohin asnji te vertete .sepse i vret syte .
  Vazhdoni e kerceni bedanc ne vrymen e erret minj te peshtire ,
  ju jeni mallkimi atij vendi.

  Dua te shtoj edhe dicka qe me ka bere jashtzakonisht pershtypje nga disa
  komentues ktu ,qe mesiguri jane funderina maloke te zbrit ne tirone;
  Kur thone se Gjergj Leka eshte nji “kantautore i deshtuar” !!!
  E di c’jeni ju keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeermaaaaaaaaaaat e ksaj Bote
  dhe ashtu si e bet ate Shqiperi ,ashtu ka me jua shkerdhy Zoti jeten ,sepse ju meritoni gjithcka.

 63. Anonim says:

  KOMENT PER KETE QE I DUKET VETJA SE KA LLOGJIKE E QE MBRON KETE PISANJOSIN E PAAFTE GJERGJIN? OSE ESHTE VETE GJERGJI OSE JE NDONJE I LEN PAS DORE NGA SHOQERIA E NUK JA KE DALE NE JETE PRANDAJ SHFRYHET ME KETE LLOJ FJALORI QE IU DUKA GJOJA QYTETAR A HAHAHAHA QENKE NJE I HUMBUR OSE E HUMBUR E RRADHES QE PO TE PLASKA SHPIRTI;;;;

 64. Tironci says:

  Bravo Gjergj,
  ke thene te verteten, por disa ketu nuk te kuptojne.
  Kam ngrene para disa vitesh nje dreke ne plazh dhe i zoti i lokalit(nuk dua te jap emer) kishte qene ne kohen e dulles kuzhinier per durresin per legenat e komitetit qendror, ndersa po dikush qe kishte punuar ne fermen e sukthit qe prodhonte vetem per partine dhe byrone politike, me tregonin historite se si kuzhinieri porosiste , qingja apo gica e fazane, dhe punetori i therte i ripte dhe vinte gazi 69 i merrte. Kuzhinieri i gatuante dhe nata kalonte me muzike dhe me kengetare shqiptare deri ne afshet e seksit, pra kurveri e gjalle.
  I kerkova ne ate kohe se perse nuk dilni ne TV tja tregoni popullit keto,
  pergjigjia ishte shume e thjeshte, cna duhet.
  Mu pre oreksi nga urrejtja se cfare kane bere me ne qe merrnim ushqim me tollon, ndersa vete kane jetuar si pashallare dhe jane shkerdhyer si kane dash.
  Gjergji ka te drejte, duhet vetem guxim qytetarie , te dalin personat qe kane sherbyer e ti tregojne popullit te verteten sic po vepron Gjergji.

 65. ari says:

  Gjergji na thoshka se parashqevia ishte e pamoralshme (nuk me pelqen ta perdor fjalen kurve!). Qe ne fillim duhet theksuar se nese ishte kurve per moralin e asaj kohe por moralin e kohes kur jetojme mund ta quajme parashqevine virgjereshe e shkuar virgjereshes. Pertej kesaj nese ishte kurve dhe shoh se per kete artikull jane bere disa dhjetra komente , si nuk doli askush qe te deshmonte se e kishte dashnore apo te pakten te na tregonte emrat e ndonje dashnori te saj? Me pak fjale te gjitha jane mllefe burrash shterp, qe kane enderruar ta kene parashqevine ne shtrat dhe nuk kane mundur. Burra kurva ! Apo me sakte kuvaresh impotent!Sa per talentin si kengetare te parashqevise, nuk me ngjan se keto 20 vjete plote kengetare mejhanesh si gjergji te kene dale shume parashqevi ne skenat shqiptare!

 66. shqiptari says:

  ore si nuk keni turp te shani Parashqevine qe ka vite qe ka hikur e ka qene nje artiste e mrekullueshme qe ka kenaqur me kenget e saj pothuajse gjithe shqiptaret, ore ju qe perflisni duhet te jeni xheloze te tmerrshem se nuk i keni ardhur tek thembra asaj femre, ne gjithe boten artistet admirohen e juve hidhni balte mbi ta thjesht per te shfryre inatet personale e mllefin qe askush nuk ju njeh o te deshtuar, bashke me kete gojefelliqur si ky Gjergji e te gjithe ata qe mbrojne kete qenie te peshtire…piffff ashtu pellcisni sepse “kurva” vetem juve jeni duke fabrikuar ne ditet e sotme me te ashtequajtur artistat e rinj qe nuk sherbejne as per muzike ashensori…bande te humburish, iu shkoj jeta me mllefe e sharje, ata qe shani ju jetojne, ndersa juve ngelet vetem spektator te jetes suaj boshe…QENTE LE TE LEHIN KARAVANI HECEN PERPARA I THONE KESAJ. PLASNI!

Lini një Përgjigje te .... Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *