Berisha sulmon ashpër Andi Bushatin e Baton Haxhiun

21 Tetor 2015, 17:37Politika TEMA

Sali Berisha e ka shpallur Ballist Morinën, të burgosur politik.

Ai thotë se Rama urdhëroi arrestimin e Morinës, për shkak se ai u kthye në një mit.

Berisha ndërkohë ka sulmuar ashpër Andi Bushatin, që e cilëson zëdhënës të Ramës, si dhe Baton Haxhiun.

“Thuhet shpesh se fjala vret, madje ndonjehere me keq se arma, dhe ky eshte rasti tipik i fushates mediatike amorale nga mercenare qe perdorin fjalen si hanxhar kunder tjetrit, edhe kur ai eshte arrestuar dhe akuzuar, pavaresisht se eshte i pafajshem, per motive politike, per gjerat me te renda sipas vendimeve te padronit te tyre. Ne nje kurth policesk, Edi Rama, në prag të ndeshjes me Serbinë arrestoi Ballist Morinen, njeriun me te kerkuar nga sherbimet serbe, me akuzen monstruoze se donte te vriste kryeministrin e Serbise gjate pranise se tij ne Elbasan Arena. Per te provuar akuzen e tij perverse, Rama, paraqiti si dokument te vetem nje tufe biletash per ndeshjen dhe dy revole te Ismail Morines, te ofruara atij nga agjente te policise kriminale. Mirepo, sapo shkoi ne gjykate, shqiptaret mesuan se akuza monstruoze per nje Sarajeve te ngjashme apo Gavrilo Princip te ri, pas 101 vjetesh, por kësaj rradhe shqiptar, ashtu siç do ta donin shume serbet, ishin mashtrim i radhes se Edi Rames.

Ismail Morina u mbajt ne burg per armembajtje pa leje, pavaresisht se ai i kercenuar kishte kerkuar mbrojtjen e policise se shtetit per kercenimet qe kishte marre dhe se, me 4 dhjetor te vitit 2014, mediat ne Tirane dhe Beograd, kishin njoftuar se nje biznesmen me origjine serbe kishte vendosur nje milione dollare per vrasjen e Ismail Morines. Tashme dihet boterisht se Ballist Morina eshte nje i ri emigrant shqiptar ne Itali, qe naten e 14 tetorit 2014 u be personazh i njohur ne mbare boten per dronin me nje flamur sui generis por kuqezi me portretet e Ismail Qemalit dhe Isa Buletinit qe ai ngriti, me dt 14 tetor 2014 ne darke mbi stadiumin e Beogradit gjate ndeshjes se ekipeve kombetare te dy vendeve.

Ky xhest apo akt, ngriti ne nivel terbimi zemerimin e demoneve te nacionalizmit serb. Autoritet me te larta te Serbise shpallen, ende pa u boshatisur stadiumi, si autor te ketij akti nje shqiptar, te cilin te gjithe ata qe e njohin e dine se eshte apatrid, par excellence, Olsi Ramen apo te vellain e Edi Rames. Olsi, vertet ishte si spektator se bashku me 20 tifoze te tjere shqiptare ne nje llozhe te stadiumit te Beogradit, te filmuar dhe regjistruar ne çdo skaj te saj dhe qe ndodhej vetem pak metra nga llozha e kryespektatorit te ndeshjes, Presidentit Nikoliç. Autoritetet me te larta te Serbise jo pa qellim shpallen Olsin “dronman”, apo autorin e aktit publik me armiqesor ndaj tyre, gogolin e Shqiperise se madhe ne zemer te Beogradit. Padyshim qe e dinin se aq sa kish te bente Edi Rama me dronin po aq kishte te bente me te Olsi Rama. Por qellimi i tyre ishte vetem nje, t’i thonin Edi Rames se deri sa ti te na gjesh autorin e dronit, per ne, ai eshte Olsi Rama dhe se ti je ne armiqesi familjare personale me Beogradin”, shkruan Berisha.

“Rama, i pafuqishem ne betejen e tij te pashprese me hijen, mblodhi me urgjence keshillin mediatik te papagajve te tij, si dhe Culen dhe kelliren. Pas nje diskutimi nervoz, ata se bashku vendosen te organizojne me shpejtesi fushaten e denigrimit, depersonalizimit, te Ballistit, ta paraqisnin ate si simbolin e te keqes te cilin, në të vërtetë edhe me burgosjen politike nuk po e shuanin dot. Këshilli konkludoi se, me akuzat e tij monstruoze fallco dhe arrestimin e tij per armembajtje pa leje. Rama po e ster-heroizonte me shpejtësi Ballistin armik te dy kryeministrave. Duhej menjehere shkaterruar me çdo kusht miti i armik Morines. Por kjo detyre e veshtire nuk mund t’ju besohej papagajve te diskretituar te qeverise ndaj dhe u vendos qe te thirrej me urgjencë nga Kosova, keshilltari i Rames per çeshtjet e nacionalizmit, Haxhia, i cili, ne rastet me kritike, thirret nga Rama ne debatet televizive, si deshmitari i rreme me i kualifikuar.

Personi i dyte i zgjedhur nga vet Rama, ishte kriptoavokati i Rames, i miri apo Andushi i gjyshes, i cili, pas fitores se Rames eshte afruar me kete te fundit. Por ajo qe shkriu te dy ne nje dhe qe ju nuk mund ta besoni, eshte akti i dekorimit nga Rama te gjyshes se Andit si sekretare e me pas ministre e Enver Hoxhes. Pikerisht ne kete moment, ai, si me i miri i gjyshes botoi prozen poetike per Mriken. Por keto pak rendesi kane. Rendesi ka e verteta, qe Rama dhe Andushi qëndrojnë te bashkuar te dy ne kultin e gjysheve si niper te ngjashem, po po thuaj binjak ne shpirt pavaresisht se gjyshet i kane diametralisht te kunderta njera me tjetren, njera guvernante ne Pallatin Mbreteror, tjetra sekeretare lufte e Enver Hoxhes.

Ne funksion te detyres, binomi Haxhia- Bushati, te ftuar ne emisionin Opinion, me nje fjalor te padenje per analiste por ne mision te pamundur, bene gjithçka ne kundershtim me cdo rregull etik e moral per te halabakizuar, asgjësuar, denigruar moralisht e madje me deshire edhe fizikisht, njeriun qe Rama e akuzoi per organizim te atentatit kunder Vuçiçit ne Tirane, pra armikun e pameshire te dy kryeministrave, i cili nuk mund te fliste, nuk mund t’u pergjigjigjej prokuroreve te kryeministrave sepse Rama i kishte mbyllur atij gojen me llozin e rende te qelise. “Banalistet”, siç kane filluar te quajne rendome ata qe pa asnje respekt per publikun i lejojne vetes te trillojne, shajne, marshtrojne e shpifin per te tjeret dhe e bejne kete gjithnje te paguar, kur pane se misioni i tyre ne debat i sherbeu me shume Morines se sa dyshes Rama – Vuçiç, u hodhen ne sulm te deshpruar ne portalet dhe blogjet e tyre.

Të dy këta zotrinj janë bërë famoz për gënjeshtrat e tyre ekzemplare para publikut shqiptar. Madje, në atë shkallë sa janë betuar para pasqyrës se, po të mos jetë i vërtetë mashtrimi i tyre i rradhës, nuk do shkelin më në studio. Per te kaperdire pa dale prej saj, ate e deklaruan dhe pritur me padurim debatin tjeter per te paraqitur sa më shpejt për mashtrimin e rradhës.

Nuk preferoj të rrjeshtoj këtu serinë e mashtrimeve të tyre, nuk ia vlen, sepse duken më mirë kur ata i gëzojnë ato. Por sulmet e tyre çnjerezore ndaj një të burgosuri politik, tregojnë se këta zelltarë, mercenarë, janë shumë më të ligj se sa padroni i tyre.

Kështu, ne emisionin “Opinion” kushtuar Ismail Morinës, ata per te mbrojtur Edi Ramen, padronin e tyre nga hija e Ismail Morines, zgjodhen sulimin ne dy drejtime ndaj tij.

Se pari, eksperti i madh i Serbisë e paraqiti Morinën si një bandit, të cilin Serbia edhe mund ta vrasë;

Se çfarë donte të thonte me këtë, se Serbia ka të drejtë të vrasë, vetem prokurori i dy kryeministrave e di. I dha ai, ne emer te Rames apo te Vucic, licence per te ekzekutuar Morinen, armikun e tyre, apo e beri kete per te paraqitur njerezor Ramen qe po e mban ne burg per ti shpetuar jeten sepse Serbia jashtë mund ta vrasë ate, vetem Batoni e di. Por, në të vërtetë, në atë emision, zotëria ishte me një mision të vetposhtërues, prokurori kundër një njeriu të arrestuar, për shkak të një marrëveshjeje politike.

Kurse, kriptoavokati tjetër i Ramës, i miri i gjyshes por dhe i kellires, kishte marrë përsipër të shplante arrestimin e Ballistit nga akuza per arrestim politik dhe perveç vleresimeve denigruese per qytetarin e arrestuar me akuzen e pregatitjes se atentatit ndaj kryeministrit Vuçiç, bente be e rrufe se Ballisti u arrestua për shkak të botimit në mediat ndërkombëtare, të deklarates se tij, si ai mbante armë!! Dhe se tani nderkombetari Edi Rama nuk kishte rruge tjeter vecse te arrestonte ate per armembajtje pa leje, packa se ai, sic kishte treguar revolen gazetarit te huaj, i kishte treguar dhe bresherine e mesazheve me te cilat kercenohej me jete Ballisti i lig.

Me duhet te them se ne kete rast ky mjeran, bën dhe dudumin për klientin e tij, pasi beson se mund te na e mbush mendjen sikur Rama nuk dinte se Morina kishte dy revole, apo e arrestoi Morinën vetëm se ai bëri publike revolen e tij në mediat ndërkombëtare, te nje vendi ku shumica dërmuese e qytetarëve mbajnë armë të blera lirshem ne dyqane e armeve”, thotë më tej Berisha.

49 komente në “Berisha sulmon ashpër Andi Bushatin e Baton Haxhiun”

 1. marokeni says:

  shif sala sesa mir i dinka gjerat e sherbimit sekret serb
  sic duket lirija e tij ja jep cdo nat raportet sekrete ne krevat.

  1. Zeus says:

   Sali Berisha do hidhej ne MBROJTJE TE AGJENTIT SERB MORINA,se ate detyre i kane vene PADRONET E TIJ TE VJETER NE BEOGRAD!
   Kane frike se mos Morina nxjerr te gjitha sekretet e DRONIT te hedhur nga vete serbet dhe PLAS PESHKU ne bote kunder tyre!
   Hidhu Berishe,se per kete pune tre ka paguar UDB-ja per 35 VJET!

   1. LORA says:

    Jo vetem qe keni plotesisht te drejte,Zeus,por ne konvulsionet e diarrese gojore te rradhes te dr.tritolit une shoh ,me frike,mundesine e heqjes qafe ne qeli te Ismail Morines.
    Ai hoqi qafe ,me nje helmim te menjehershem ,prokurorin Xhevat Hana qe e kishte zhbiriluar rrembimin dhe masakrimin e Remzi Hoxhes dhe po i shkonte mu ne zemer akuzes per kriminelet pergjegjes.Uroj qe policet e paraburgimit te ballistit te jene ekstremisht te kujdeshem ne ruajtjen e tij.

  2. Cubi says:

   Ky i smure psiqik smuri gjithe Shqiperine e gjtha per psikiatri per shkak te kapjes nga veset me te keqia si kriminaliteti korrupsioni mosdashja e punes, mashtrimi na humbi kohe ky i marre.

  3. Cubi says:

   Ky i smure psiqik smuri gjithe Shqiperine e gjtha per psikiatri per shkak te kapjes nga veset me te keqia si kriminaliteti korrupsioni mosdashja e punes, mashtrimi na humbi kohe ky i marre.

   1. ivani i madh says:

    Vertet jo i semure psiqik po i cemendur .Ky psikopat kur i ka haruar deklariatat e atyre diteve te supershures mbeses se tij Dakara qe i mbronte me fanatizem duke share jo vetem futbollistet po dhe ballistin Morina qe po mundohet me aq zell ta mbroje ky i pa fytyre qe ata qe shan tani i ka ndimuar duke i spinunuar drejtusit e UCK dhe furnizuar me arme e nafte makinerine Serbe te luftes e krimit.Ky moster duhet rjepull i gjalle se edhe tani qe eshte ne gramen e fundit sle dite e ore pa share e hedhur akuza per te helmuar mendiet e popullit.Plehu vetem ere te qelbur do prodhoje dhe kufoma ne dekompozimit e kriminelit te pa ndeshkuar S.Berisha te njejten ere do prodhoje.

  4. patriot says:

   Ky shkrim i Sale Cubit,vec te tjerash, eshte i mbrojtur nga cdo akuze,sepse eshte i mbuluar nga siguracioni! Eshte “Eurosig” kompania qe e sponzorizon. Sepse kukulla qe gjoja menaxhon “Eurosig”-un(ne te vertete prone e klanit Berisha)eshte nje tjeter Morine,me emrin Kadri……

  5. .. says:

   Komplet majmun makako…

 2. Aliu i Prekazit says:

  Ti Sali Rame Berisha je simboli i se keqes ne kete vend, qe quhet Shqiperi!

 3. Droga says:

  I semure psiqik, mos ja vini re fare.

 4. ise says:

  Filloi kellira te beje nacionalistin. Perpara se te pepiqesh te na bindesh ne se sa nacionalist je fol me mbesen tende.

 5. josephina says:

  Kur do i hiqet qafe ky kanceri Shqipërisë?

 6. faikonica says:

  Berisha asht produkt islamokomunist perfekt.Ato qe jane te dyzuar,me asnje pale,kundra te gjitha paleve apo kinse jashte rreshtave mundohet ti kompleksoje duke i sulmuar ne pavaresine e tyre intelektuale…Kush kompleksohet asht i kompleksuar nga e kaluara ose e ardhmja

 7. hysa says:

  si ske pertuar dhe je lodhur kot o Sali me gjithe kete shkrim, nuk ta lexon njeri kaq te gjate, thuaj me dy fjale dhe kaq…

 8. rikard says:

  Kurv plak shpellar i qelbur .

 9. Zefi says:

  Mjer ti per kete mendje te semuar,i fut hundet ne gjerat qe nuk ke lidhje.Po ku ka lidhje me politiken dhe Edi Ramen nje “ballist” i tifozllekut fanatik?Ende nuk eshte vertetuar se a ishte apo jo ky “ballisti” yt autori i fluturimit te dronit.Pa edhe nese eshte e bene ate hero nje akt i tille.More Serbia po te kishte mundesi do ti bente te gjithe shqiptaret “heronje” si “ballistin”tend.Ti je rrokate fare,mos vačlle mendon se shqiptareet jane aq naive sa te ngrihen kunder Edi Rames per nje te krisur qe mbane endet me nga dy revole neper Shqiperi dhe me to krekoset para gazetareve te huaj.Ku e kane vendin ata qe shkelin ligjin?Nuk eshte si ne kohen tende kur kapadijte vrisnin qytetaret ne mes buloevardit dhe ti i merrje ne mbrojtje.PO afrohet koha kur edhe ti do gjendesh aty ku eshte “ballisti”,sepse mbi ty rendojne kirime shume me te medha.Remzi Hoxha,Gerdeci,vrasjet ne bulevard me 21 Janar, e shume krime tjera monstruoze.Drejtesia vonon por arrine heret a vone.

 10. alphafe says:

  I u dha lamtumira CES-it,tash u hap faqja e re e Sali
  Milloshit:Bushati_Baton…!!! O tempora o mores !!!!

 11. arben says:

  Si nuk hapet dheu e te te perpije o shpellar i Vicidolit qe ne keto 25 vjet u ke sjelle shqiptareve ate fatkeqesi qe Enveri nuk guxoj ta bente ne 50 vjet.Si nuk turperohen burrat e Shqiperise qe lene kete tradhetar te kombit te vjelle vrrer nga te kater anet pasi ka djegur,shkateruar e percare kombin shqiptar.

 12. lulja says:

  Anal-isti gjyshes kshu ka qen githmon o sal…
  karagjoz, sharlatan, i paftyr, e gjysem idjot….
  Por kte rradh nuk ta mbrojti ty tamam o Sal dallkaukun BALLIST…Dhe ti menjeher i bere biografin andushit…Von u kujtove Sal…kto qe thua ti per te njerzit i din me koh..
  Ai as ka qene as nuk esht e as nuk behet kurr ANALIST.edhe sikur 3 jet te jetoj.

 13. Labi says:

  Ky bandit, Berisha, qe i ka punuar qindin ketij vendi e populli ate qe askush ne historine shume shekullore nuk ia ka bere, kerkon me kete rast te armiqesoje kosovaret me Ramen pas rritjes se kuotave te Rames ne Kosove, te cilet ky moster kishte vite qe kerkonte t,ia conte ne zero.

  Sa per Ballist Morinen, po te kishte qene Berisha ne krye te qeverise, do t’i kishte qeruar hesapet me ate ashtu sic beri me Remzi Hoxhen.

  Eshte rasti i sensibilizimit te opinionit publik per eliminimin e Remzi Hoxhes, qe ka terhequr vemendjen e opinionit keto dite, ajo qe e shtyn kete djall te mallkuar te beje zhurme per dicka tjeter e te shmange vemendjen, sic ka bere tere keto vite per poshtersite qe i ka bere popullit e vendit te tij si nje lake i bindur i Beogradit.

 14. meti says:

  Merita me e madhe e Rames eshte qe te rrexoi ty nga pushteti duke shpetuar ke4shtu Shqiperine nga humnera ne te cilen ti me arrogancen dhe injorancen tende bana le po e rrtokullisje.Tani shqiptaret e kane kuptuar se qfare biqym njeriu po qeveriste Shqiperine dhe ata te hodhen njehere e pergjithemone ne plehun e historise,keshtuqe keto broqkullat tua vetem i bejne te qeshin .

 15. TOMORRI says:

  sa here qe erdhe ti ne pushtet vetem shtete s ber por keq e mos me keq e cove kete kombe vetem zi hajdutllek rrumpalle e administraten e zvendesove me antar parti e militante injorante u shofshi fare e keqe

 16. shvejk says:

  Mbas ktij shkrimi, a ka me njeri qe nuk e beson se armet ne vitin 1997 jane ndare ne popull vetem me urdher te Sali Berishes?

 17. Ibrahim Kelmendi says:

  Vetekuptohet, “ballisti” duhet te kete qene nje argat i Serbise qe tu sherbej si autor i shpifur i dronit ne Beograd.
  Ai nuk ka prova se e ka ble ndokund dronin, se e ka shtyp ndokund ate bandarolle primitive, se ishte ne Beograd kur ndodhi ndeshja futbollsitikes ne mes te Kombatres tone dhe asaj serbe.
  Marionetes serbe Sali Berisha i dhimbset pse po ndeshkohet nje argat i sherbimeve serbe, prandaj do ta katapulton ate ne te burgosur politik.
  Me gjase Saliut po i shkurtohet laku, prandaj ka zene te uluras…

 18. NO PASION says:

  E O PERENDI ..SHIKONI SI KA FUNKSIONUAR KY NJERI PER 20 E KUSUR VITE…BESOJ SE NUK KA NDONJE BIR NENE TE KETE MEDYSHJE ME.. SE KY NJERI ESHTE TMERESISHT PSIKOPAT…PA AFTESIA E TIJ TE BENTE SHTET NUK KEMI PSE MOS TE JEMI TE SINQERTE NA LEJOI SHUMKUJT TE KURSENIM NDONJE LEKE E TI FUSNIM NE XHEP…SHKONIM E JASHTE DHE E KUJTONIM BABEN PER RUMPALLEN E SHQIPERISE….POR TE GJITHE ISHIM KOSHIENTE SE KJO RUMPALLE DO TE MIRTE FUND..PASI FUTESHIM NE DOGANEN TONE E KUPTONIM SE PO FUTESHIM NE KANDAHARIN TONE..EPO VIDH UNE E VIDH TI..VIDH AI ..ATA…NE JU…TE GJITHE SI NE FILMIN E CERCIZ TOPULLIT …KEMI DALE PER PLACKE..SIGURISHT NE NJE FARE MENYRE VIDHNIM VETEN …I VETMI MOMENT I MAHNITSHEM PER CDO SHQIPTAR ISHTE AI DRON ME ATE FLAMUR( MBASE ME PAK TEPRIM NE HARTE) QE MORINA NA DHUROI ATE NATE KU AKOMA NE VESHET TONA ESHTE AI DIALOG MIDIS DY TRANSMENTUSVE TE NDESHJES( SHAKOHOXHA-CFARE ESHTE AI FLAMUR…AJO BANDEROLE QE VALVITEJ NE ATE MINIELIKOPTER NESE MUND TA QUAJME ASHTU -AI ESHTE FLAMURI ME I BUKUR NE BOTE)(UNE NUK E DI PSE KY DIALOG NUK MUND TE QUHET DIALOGU I SHEKULLIT)..MEGJITHATE DOLI MBESA E SALI BERISHES DHE NA NGRIU BUZEQESHJEN DUKE NA THENE SE JU SHQIPTARET VETEM PER TU RRAHUR JINI..MORINA I VARFER E BERI DETYREN POR MEDIAT TONA TURPERISHT KERKONIN TA BENIN MBINJEREZOR NJE LLOJ 007 SHQIPTAR KUR NE FAKT AI TE VETEN KERKESE TE MADHE KISHTE NJE TRAKTOR PER TE PLUGUAR TOKEN…E KJO SOLLI ATE QE KERKON SOT BERISHA TA KTHEJ NE NJE SUPERMEN ( JO RASTESISHT VUCIC E ARTIKULLOI ME EMER E MBIEMER MORINEN) PER TI TREGUAR BOTES SE NJE TRAKTOR VLENTE NJERIU I DRONIT…POR PER TURP AS BERISHA E AS RAMA E AS NISHANI NUK U PERPOQEN TE GJENIN NJE KLAUZOLE QE KY HERO TE ISHTE PRANE ATYRE PRINDERVE TE ARTE E TE VARFER..DHE NE TE MOS ISHIM NE DILEMEN.. E BERI MORINA NGRITJEN E DRONIT .APO DIKUSH TJETER POR TE GEZOJME ATE VEPRIM TE MORINES QE DO TE NGELET GJATE NE KUJTESEN BOTERORE..

 19. kosta says:

  BAXHELLE PLAK I DEGJENERUAR,SERVIL DHE BYTHELEPIRES I xhaxhi enverit dhe spiun ordiner i serbise.Eshte kaq ordiner sa qe meret me eterit,gjyshet, nenat DHE MOTRAT E GJITHCKA TJETER te fisit te atij qe e sulmon kete kellire,kete funderin te pacipe e te pashpirt,kete shpellar qe na rrufte kete kodosh palle.Husht mor fare e ndyre.

 20. arian says:

  O shpirtzi.o plak intrigant.o plehre ,po si ka mundesi te kete keshtu lloj njerzish ne kete bote.mos e botoni dhe ju se na semuret

 21. NjeQytetarOptimist says:

  Une nuk di ndonje dyqan armesh pervec atyre qe blen per gjah.. Ky eshte skizofren..

 22. demiri says:

  Bene mire qe del me broqkulla te tilla te plakave fallxhore ,sepse keshtu shqiptaret shohin e degjojnbe se kush i ka qeverise tash dy decenie dhe i ka sjelle ne kete situate te pashprese,ku edhe sot e kesaj dite jemi shteti me i varfur dhe me i korruptuar ne Europe.Tani secili shqiptar duhet ti ven gishtin kokes dhe te pyes ,si qe e mundur te na mashtroje ky intrigant e genjeshtar,ky njeri primitiv me kete mendje te prishur?A eshte e mundur qe nje njeri i tille ta mbante ne dore fatin dhe aedhzemerine tone per afer dy decenie.

 23. Lymi says:

  Ky pjesetari i sherbimeve sekrete serbe kerkon te perhape idene se sherbimet sekrete serbe e kane te veshtire te vrasin Ismail Morinen. Po te ishte armik i tyre e kishin heq qafe ka here, kur ai udheton neper bote.
  Ismail Morina eshte agjent i sherbimeve sekrete serbe, ashtu si Berisha,

 24. kreator says:

  O sal..po per REMZI HOXHEN do te na thuash gje.
  Ate shkerdhevsha gjithe ku I ke dhe ku si ke.
  Sidomos ate mbesen..e di ti.

 25. Eni says:

  Neqoftese B.Morina lirohet pa sqaruar se si e siguroi dronin,kush ia dha me nje hetim special ,do te behet nje tradheti e re kombetare…akjo gje eshte shume thjeshte: e zeme se ai ngule kembe se e ka bere vete atehere le te vihet ne prove perfshire te gjithe procesin dhe pastaj levizjet nga Italia….
  Sali Berisha sikur te gjykohet vetem nga sa mesiper,duhet qe asnje shqipetar normal nuk duhet me t’i flase me me goje si mase morale mbare popullore kjo paraprake…..

 26. komentatori says:

  Sali Berisha ben te pa fajshem dhe heronj gjithe kriminelet, hapet, diten me diell se eshte dhe vete kriminel. Sali Berisha te tregoje ku eshte fshehur ai qe zhduku Remzi Hoxhen, sepse eshte bashkepunues (kuptohet me para te madhe) me forcat e erreta angleze qe njeriu me çip ne kembe u zhduk ne mes te Londres. Zhdukja e Remzi Hoxhes dhe Kumbaros jane urdheruar dhe paguar nga Sali Berisha, ndoshta edhe me ndonje cope nga toka shqiptare. Dhe per te harruar kete, del Saliu e na tregon nje rrugaç si Morina, por edhe nje kriminel. Por nje gje duhet ta kuptoje ky qen: shteti sot nuk mbron me kriminelet, pavaresisht se ata kane akoma fushe te hapur dhe qilim te shtruar nga Sali Berisha.

 27. Treviso says:

  Po pse vetem sekretet e sherbimit serb din kryekrimineli?

 28. habija says:

  Me vjen te uleras kur mendoj se cfare njerzish na kane udhehequr,shkelsa ligjesh e spiune te felliqur .P polen e turpit pranon hapur shkeljen e ligjeve dhe i thote si pa gje te keq.I neveritshem je Sali Berisha

  1. putin Ameriken e qin says:

   pse akoma ron ky vjetersira i Vicidolit

 29. habija says:

  Me vjen te uleras kur mendoj se cfare njerzish na kane udhehequr,shkelsa ligjesh e spiune te felliqur .Papiken e turpit pranon hapur shkeljen e ligjeve dhe i thote si pa gje te keq.I neveritshem je Sali Berisha

 30. emigranti says:

  Dhe thua qe bem gjume pa endra……

 31. Hasan says:

  Po ky spiun, djali i Shiqeres, Sali Berisha, qe ka harruar cfare ka bere brenda gjinise ka goje te flase per dekorime dhe te deformoje emrat e femrave ministre!Ky njeri qe s’ka lene hale te byrose pa provuar, qe nga ajo e Hysni Kapos, dajagjyshi i Andit qe i thote Andush, Simon Stefanit etj etj ka goje te flase ky spiun i sigurimit te shtetit dhe UDB. Ky eshte kokrra e langaraqit, frikacakut, qe shkaterroi familjen e vet sa ishte ne rini, familjet e tjera kur ishte spiun qe dilte deshmitar dhe sekretar partie qe ishte bere tmerri i studenteve dhe infermiereve, qe shkaterroi shqiperine dhe kosoven bashke. Ka goje te flase ky legen, si nuk e mori zoti ne ate dynja dhe te shpetonte vendi! Se me kete drejtesi ai mbetet jashte burgut, pikerisht aty ku e ka vendin!

 32. nini says:

  Me e mira qe mund te bejne shqiptaret me kete antishqiptar te cmerndur ,duhet ta abandonojne . Ka. 23 vjet ,qe nuk po na ndahet ,dhe eshte bere kaq i neveritshem se nuk u lodhe duke shpif dhe duke dhene lloj skenaresh per cdo gje qe ndodh ne publik .Po na mbron ballist Morinen, qe u kap me arme pa leje ,dhe vet e ka pranuar ,dhe na del ky psikopat ,qe akuzon policine sikur ja vune ata me zor ne makine . Nuk e kupton qe njerezit tyllen me fantazite tuaja ,ku ballisti nuk eshte hero por nje provokator ,qe xhesti tij ,ne mes te serbve nacionalist ,mund te kish sjell dhe viktima te lojtareve te kombetares . Po si nuk dole nje here kunder antiligjit dhe abuzimit ,apo eshte modeli yt i te berit pushtet .Shteti shqiptar nuk ka pse te degjoj tellallin e PD ,por ta denoj Morinen ne baze te ligjit dhe jo sic thote ky I shkare , se eshte i denuar politik ,kur dihet , qe njerezit ne kohen e ketij merrnin statusin e azilit politik, kur ishin kundra ketij . Shkatertrove Shqiperine ,tradhetove Kosovaret ,duke i mashtruar dhe henger mbrapa shpine dhe del na ben patriotin . Drejtesia per ty do behet ,por perseri refreni yt do jete se me denojne politikisht .

 33. aw21 says:

  te hengerte mortja!!!!!!!!!!!

 34. qiu says:

  Cfare FATI kemi pas. ..
  Nje president, kryeminister si ky i rrjedhur. ..

 35. nuçi says:

  Eh o Salë ç’na u bëre si Kastriot Myftari.

 36. PHILADELPHIA says:

  sali ,je TRADHETARE I KOMBIT SHQIPETAR.

 37. Mentari says:

  Buton haxhiu eshte kellira (keshilltari) e rames,eshte Llustraxhiu me idiot qe ka gazetaria shqiptare,eshte shum I misinformuar ne politike dhe gjithmone kerkon te bej Llustra-xhiun e PS,Kurse Andi Hysni kapo Bushati I rritur ne Bllokun Enverian atij akoma nuk I ka ikur nga fytyra gelabaze e Enverit duke e puthur kur ai ishte I vogel.keto dhe e gjith PSSH jane Sharlatane qe po e pengojne shqiperin te eci perpara.PD e dergon shqiperine perpara dhe vijne keto Fatosat,iliret dhe Edat dh e dergojne shqiperine ne regres.Kjo ehste fatkeqesia e ketyre mashtrueve te Ripjelljes qe ZgGjoja do te vendosin ligjin ne shtetin shqiptar.Po si do te vendoset ligji me Boolkmenet,me Kokedhimat hajdut etj? ketyre pergjigjeve keto kellyra I shmangen.Maskarenjte dhe Sperma Enveriste nuk ka si te vendos Ligjin me Demokraci por dij ne vetm ligjin dhunes e te mashtrimit se per ato mashtrime e paguajti shqiperia dhe shqiptaret per 50 plus vjet me 1944-1992,19972005 dhe akoma per turp vazhdon edhe sot 2013–.Persa kohe keto Bllokmene do te jen ne pushtetin shqiptar shiperia do te behet nje mut shum I madh ,aq mut I madh sa qe do te qelbi te gjith Europen.Keto jane njerezit q kane marre shkollat me Dipllome Blloku pa dhene asnje provim te merituar dhe cpritet nga keto mashtrues?

 38. jani says:

  ti je nje plak komplet loqe. diten qe ti vdes do shpallet feste kombetare, aq shume deme i ke bere ketij vendi.i bere 97 qe atehere shpetove kot, vrave ate merhumin ne 98, bere Gerdecin , vodhe rrugen e kombit,vrave ne bulevard,ke vjedhur dhe tjetersuar gjithe shqiperine dhe del e flet dhe ben hero nje debil qe ngre nje dron nje hajvan qe ne cdo rast e therret instikti.

 39. Arsid kukuri says:

  Te gjithe ju qe komentoni jeni mbeturina tekomunizmit ose sevile te pushtetarve,niper e mbesa te antarve te byrose politike te KQ te PPSh. Droni kishte flamurin me te bukur ne Bote. Doni apo nuk ju,antare te intenacionales komuniste me qender ne Moske.

 40. sul korriku says:

  Kur Saliu ka bere kete shkrimin, me siguri do te kete qene me temperature mbi 39 !

 41. Tom says:

  Komenti dhe epiteti qe i shkon me shume ketij. BAXHELLE Plak.
  Po kur kapesh me armembajtje pa leje nuk eshte krim ???
  Baxhella plake ka uluritur per çdo burre, grua, vajze, djale, te kundershtareve politike edhe kur nuk kishin kryer as shkeljen me te vogel.
  Tani do te beje politike me budalla morinen, dhe armembajtjen nuk e quan krim, dhe per me teper eshte mashtrues kur thote se armet ja futi policia kriminale. Ballist partizan Morina deklaroi se i mbante armet per vetembrojtje.
  Baxhella plake, plere si gjithmone, ordiner, qelbesirllik, çdo epitet i tille i shkon, dhe epitetet qe i shkojne jane pa fund.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje