FOTO LAJM/ Protesta “qytetare”, ja si katandiset Kryeministria

Kjo është pamja pas protestës së PD-së para Kryeministrisë.

Protestuesit kanë hedhur tymuese, vezë, shkopinj dhe sende të tjera.

Për pasojë, pamja në hyrje të Kryeministrisë është kjo që shihni.

kryeministria

REMOTE_ADDR:[]

54 komente në “FOTO LAJM/ Protesta “qytetare”, ja si katandiset Kryeministria”

 1. Kanan Djali says:

  Sa te bej ky kafsha keshtu do e kesh te gjate ymrin o Edi Rama,jo se ti je me mire!!!

  1. Epiriíiiiiiii says:

   Kafsheve ju vretsyte e Bukura, ata duan Xhungel, hajt merni kete Bananen time ne dor e shkoni ne Xhungel

   1. Martin says:

    Pse harruat ca bete ju plehrat per karriken e te birit te kristaq rames me 21 janar?? apo me cadrat?? apo me ato dhjetera protesta te dhunshme kur ishit opozite??

    Pak kane bere, duhet ta kishin hedhe ne ere dje!

    PS: Per cudi asnje prone private e demtuar apo police te demtuar, si kunder 21 janari i kokepalareve!!!

  2. k says:

   “PROTESTA QYTETARE”???????
   KJO ËSHTË PROTESTA MALOKO-FSHATARE.

  3. lalzi says:

   Edi Rama kujtohu se ne 2008 menji here mbas masakres se Gerdecit, me “politiken tende te re” i lejove ndryshimet kushtetuese duke i dhene mundesi ANTISHQIPTARIT DHE KRYEKRIMINELIT Sali berisha te fuste ne dore presidentin, kryeprokurorin, gjyakatat dhe institucione te tjera. Dhe tashti nuk ke cfare ti bejsh. Askush nuk ka guximin te arrestoje , te hetoje dhe te gjykoje as sali kryekriminelin, as lul b..q. asnji nga klani i tyre kriminal. As kane per tu denuar asnjihere. Ata mund te djegin gjithe Shqiperine, dhe ju do ti…

  4. Tahir says:

   Cfare jane keto fundrina qe e kane mendjen hala vetem me shkaterru. O zot shpetoje kete milet prej idiotizmit.

   1. Albert says:

    Cfare jane keto fundrina qe ala e kan mendjen me shkatarru. O Zot jepi ketij mileti mend se nuk ka me te pa edukuar e me te pa shprese. Kjo eshte e ardhmja e Saliut, keshtu e donte keshtu e beri. E coj rinine ne gremine pa shkolle, pa shprese pa te ardhme. Dhe gjithashtu problemi eshte ke vota, jepjani prap ose shiteni per 50 mije lek dhe pastaj thoni se numk kam pune ose femija ime nuk ka te ardhme.

  5. kujtiplasi says:

   kujtiplasi karius
   per ndertesen e kariuseve
   a e kuptoni se duhet nga pak te ven mend se na cate kain me 1000000 shuplakat e karit te likes ky eshte shteti shqiptar iku likja iku qeveria veni mend

   1. sara says:

    Qenke nje plere Ti me kete fjalor turp

  6. Toni... says:

   E ke thene tamam sic eshte realitet….sa te jete kjo specia “PD” ose me sakte ky grysht njerzish qe permbledh njerzit me problematik, servil, dembel, etj Edi se rruan per te humb pushtetin…duhet te dalin forca te reja politike me njerez te rinj, te emancipuar me kulture evropiane edhe te zhduken keto kataret qe na kane drejtuar keto 25 vite …nga Sala Likja deri te Edi…Por kur sheh ne ca situate eshte katandisur PD…qe humbi…edhe duhet te ishte ajo forca e pare politike qe te bente revolucione brenda vete…pak shprese kam!

 2. Delli USA says:

  PD eshte parti e horrave,bagabondave,hajdutve dhe e kriminelve, e drejtuar nga kryekrimineli Sali Qeni,prandaj mos u habitni.

 3. Enigma. says:

  Arrestojeni kriminelin Sali Berisha ,se jo vetem e ka mbushur kupen por edhe e ka tejkaluar.
  Saliu e ka vendin ne HAGE ,Prova per te keni plot !Vetem atehere do te ece perpara Shqiperija dhe populli shqiptare!

  1. lulja says:

   Enigma..harrove gebelsin, lulfazllicin.

 4. SHQIPTARE DHE KRENARE says:

  Po diku kjo fature pastrimi dhe regullimi duhet te shkoje diku se smunden taksapagusit Shqiptare te paguajn per keto vandalizma
  policia duhet medoemos te kontrolloj pamjet filmike dhe vandalet te ndeshkohen
  boll me, se keto denohen ne tere boten

 5. Den says:

  Te dy palet e kane treguar se sa qytetare jane
  Thuhet oso muti-oso kaka

  1. rebel says:

   Shoku ti mos ngaterro si i thone ne Shqiperi karin me dollarin.

 6. sikur te isha djale says:

  Vetem filmojini se aty jane bijte bushtrave qe kane demtuar.Do ti paguajne kokerr me kokerr.

  1. Hektor says:

   Po ata të 21 janarit që dogjën makina pse nuk ü dënuan.

   1. akrepi says:

    U denuan dhe rende madje, mbi 300 demostrus u dhunuan ne zyrat e policise te Saliut dhjetra te tjere u gjobiten,4 demostrus u vrane dhe shume te tjere u plagosen.Keto nuk te mjaftojne ty Hektor qe te thuash qe me 21 janar u denuan protestus?!!!

 7. beni 1 says:

  turp turp turp!!!

  po demtoni pronen qe paguhet me taksat e qytetareve! rri dhe shiko lulushke se po ta ben varrin saliu, po bie ne gracken e tij!!!

 8. Shqiperi e madhe says:

  Arrestoni sali berishen Mjaft vrau dogji shkatrroi preu

 9. daniel says:

  Fatura ti adresohet PD sepse ajo eshte organizstorja

 10. Sa kohe do qeverisin komunistat ,qe kane tash 70 vjet ne pushtet , nuk ka per te ba hajer Shqipnia!

 11. Miri says:

  Me kete qe bene sot keta, edhe 30 vjet ja zgjaten jeten Edi Rames ne pushtet (E kishim harruar traziren e 97-98-tes)

 12. zhaneta Spaho says:

  Kjo eshte pamja qe u pelqen egersirave te Sali Berishes!!!! Ata jane mesuar te rrojne ne llum, me kandil e me urrejtje kundra òdo gjeje te mire e te bukur! Ne nje kohe qe po punohet per zbukurimin e Tiranes per festat e fundvitit…Sali Berisha me horrat e tij e vuri damken shkaterruese e barbare siç din ta vere vetem ai!!!! Zgjohu o popull sa nuk eshte vone! Me nje si Sali Berisha shkohet vetem ne Afaganistan e jo ne Europe!!!! Zgjidhni e merrni!!!

 13. Akilis says:

  Ky burre shteti Sali qeni,nuk ka qene edhe eshte ne interes te Amerikes,po te arrestohej do mirte me vete Albanistanin 100 vjecar.Bile edhe tani nuk eshte ne plan te atyre qe e duan kete vend si edhe shume vende te vogla per ballancimin e ”forces” te mbijeteses,kjo eshte kaq e thjeshte sa nuk kuptohet kollaj,kurse te tjerat qe jane me te komplikuara i kuptojme ne te ”zgjuarit”.
  pse e them kete,se kur nuk ke nje ambient miqesor rreth teje ke te drejte 100% apo 10% nuk mund te jesh gjithe kohen vegel e interesave te fuqive se ajo eshte edhe aresyeja qe mbijetojne keto “shtete”.

 14. Klodi says:

  Shkaterron PD dhe paguajne shqiptaret e ndershem. Eh mor vandal, si nuk u gdhendet njehere!

  1. intelektuali says:

   po ca shkaterron PD se na e shpifet , bunkierin idiot qe asnjeri nuk e do apo stenden e shemtuar qe perseri asnjeri nuk e do. Thuaji faleminderit atyre njerezve qe u lodhen per te prishur idiotsite e kryeministrit tone.

   1. enter''" says:

    Je nje idiot me brire.

 15. ai says:

  ME parat e ktyre rregulloi te tera ile futi dhe nje boj kryeministris qija rbt pa buk lere kte popull legen, kte popull barbar te zbritur nga malet, bashkis kamzes dhe bathores merja leket.

 16. Ardenica says:

  KJo eshte fytyra e Sali Berishes. Votoeni ,o popull kete ndyresire,po te doni.

 17. Babai i Bariut says:

  albanistan albanistan albanistan albanistan ptuuuuuuu race e poshter O njerez te eger nga Vicidoli QELBESIRA NE LITAR NDRYSHE aLBANISTAN DO QUHET AKOMA sHQIPERIA JONE E DASHUR

 18. lina says:

  Pastrojeni e riparojeni dhe dergojani faturen Lulit te shqup-it ta paguaje; s’ka pse perdoren taksat tona per keto pune, kush e beri ta paguaje.

 19. Qytetari says:

  Per cdo shkaterim qe eshte bere.faturojani deputeteve te pd

 20. DIBRANI GREQI says:

  O bijte e komunisteve qe viilni vrer per Saliun ,ka kohe qe s keni ndjere c do te thote revolte e te varferit,te gjithe ju jeni njerez te volitur,si bunkierit do t,ju shkulim dhe ju,ky eshte vetem fillimi…

  1. ??? says:

   Fillimi I fundit per kafshe si puna jote.

 21. portokalipsi says:

  ku i pate vandalizmat me pese pika boje dy xhama te thyera dhe nje neon i thyer,po rama kater vite me pare digjte makinat deri ne bomba dore kane kapur kamerat per te kapur qeverine,prandaj nje mut jan si ky si ai secili hedh militantet ne lufte per te siguruar nje karike pune me shume

 22. kingu says:

  Ai dem nuk eshte per Edi RAMEN ,por per taksapagusit shqiptar..Prandaj dikush duhet ta paguaj ate fature…Populli jo me.Barbaret po..

 23. Maria says:

  onjerez o poull shporeni fute brenda o Edi Rama se do jete vone se kur te vij ai ne pushtet ty do te fusi te parin do pendohesh per tzy kam respekt se je modern i ohes dhe je artist ne shpirt dhe cdo gje e ben me shpirt artisti po me ke e ke ata se kuptojne qe ne kete stsdart qe e ke aritur ti ske me nevoje te fusish neper xhepa se sja ke nevojen por ti punon me shpirtn por ke plot bastarda afer teje se si ndjek dot kure sa do te besh se ata jane si mijte e vegjel e sahan lepires as te njoh as se di por e shikoj tek ty cdo gje me vizion por ketu shihet qe ky pooooopull ska me nerva te meret me ate idjot por helbete e bejne te ruajne ato qe kane vjedhur si lulja e sala me te tjere por booooooll u sos duriminuk kam lidje as me politike as me jetesen atje por ndihemi keq qe akoma kemi kafshe qe duan te na e nxijne Shqiperine sa te kemi ata njerez edhe njehere po ju bej thirje o poooooúull mos tju reeeeje mendja se sala apo luli apooooo xhozzzzzi neveriae cdo femre le e nje buri do bejne per ju asnjjjjje por veeeetem per vete e miiiilitantet se ata i vene prap poooor ini me ate qe ben shtet e qetesi ne ate vend o populll dembel po ku jetoni ju dot me ligje e taksa ju doni qyl e te vidhni qe kur dilni ne sabah e keni mendjen me vjedh e jo me punu per veten tuaj e keni prandaj doni shtet rrrrumpalle pa taxsa e pa reguull hajdeni hajden jashte por shteti shtet e ligji ligj e dini ku perfundoni po si zbatuat s shoh njeri te ngrihes ruajini e duajeni vendin tuaj se sdo ja u ruajne boooota respekte o i mjejeri pooooopullljo proteste o njeret joooooooo

 24. . says:

  *********************************************************************

  Ky “REVOLUCION” nuk pefaqeson “POPULLIN” por …

  shpellare veriore, qe si ne 98-ten dogjen dhe bene nje “grusht shteti”.

  Ceta-PD jane vetem 40 deputete,
  kurse NE “POPULLI vertete” jemi 3-4 here me shume, me te qete dhe kulture …

  Ky eshte nje nje “PLAN ORGURZI” Veriore me Kosovare !

  E mjera SHQIPERI me

  keta veriore qe historikisht kurre nuk kane punuar per te miren e SHQIPERISE.

  ***********************************************************************

 25. Dibrani says:

  ju ce thoni leket e takspaguesve

  pse ai bunkeri nuk eshte lek i taks paguesve

  ekspozitat e Rames neper bote nuk jane lek i teks paguesve

  Jaguarat nuk jane lek i taks paguesve

  udhetimet pa fund te Rames nuk jane leket e takspaguesve

  200 milion euro koncesione tek firmat e Beqaj nuk jane leket e taks paguesve

  Pra ca bojra dhe ca thyerje xhamash nga deshperimi nuk jane asgje nga ato qe shperdorohen dhe vidhen

  rezultat i keq qeverisjes

 26. Ledion says:

  PD partia e qyqareve, shpirtvrareve, shpellareve, bashkepuntoreve te fashizmit.
  Sa kohe qe ne drejtim e saj do jene Xhozi pinjollja e fashisteve, Luleza hajduti, Edi Rama nuk e humb pushtetin.

 27. vladimir says:

  Asnje here ne ate shtet nuk do te kete qetesi dhe shtet ligjor per sa kohe te jetoje Berisha,Meta Dhe Rama. Kjo e sotmja nuk ishte proteste por barbarizem.

 28. Bardhi Tolabi says:

  Mos u beni merrak o njeres!
  Kjo eshte deshmija me e qarte se,keta vandale,ne se do “vijne” ndonjehere ne pushtet do na sjllin “qyteterimin”,do na sjellin “paqen”,do na sjellin “mireqenien”.
  Ne nuk kemi SHISH,kemi Visho Ajaze,sherbetorin besnik te Sali Berishes dhe jo te Shqiperise.Po te kishim SHISH,do te kishim te dhenat e duhura dhe sot,ato falangat me flamurin e zi te ISIS-it,duhet te ishin mbrapa hekurave dhe jo te lire te “protestonin”.Ata,njesoj si njerzit e droguar harrojne se Azem Hajdari,ka 17 vjet qe ka ngritur patkonjte nga dielli dhe therrasin akoma “Rrofte Azem Hajdari”.
  Jane keta njeres,te cilet duan te zhdukin cdo shenje te terrorit komunist,dhe me anen tjeter therresin poshte komunistet.Keshtu zhduken burgjet e tmerrit dhe te vdekjes,ne Burrel e Spac,zhdukin sot edhe bunkerin e Komandes komuniste ne kohe lufte,ashtu sic kane zhdukur dhe dosjet e bashkepuntoreve te sigurimit te shtetit,ku bejne pjese vete keta dhe me anen tjeter kerkojne hapjen e tyre dhe lustracionin selektiv…
  Populli ja u ka p[ire lengun dhe pjesemarrja nga te gjitha rrethet,tregon se kaq eshte dhe mbeshtetja e tyre ne shkalle Kombetare.
  Qeveria u tregua me teper se c’duhet tolerante.Vandalet duhen ndalur dhe ndeshkuar sipas ligjes.Organizatoret perseri duhen ndeshuar po sipas ligjes dhe jo te tolerohen pakufi.
  Ne se jemi ose jo te njejte me kriminelin Sali Berisha,kushdo eshte i lirre te beje krahasimin ne sjellje:
  -Saliu,vrau kot ne mes te bulevardit,4 protestues paqesore,Edi Rama,ju vuri perballe policine femerore…
  -“Protestuesit” demokrate,kryejne akte vandalizmi,shkaterimi,preotestuesit socialiste protestojne plot kulture demokratike…
  -Qeverisja socialiste kryen reforma per berjen e shtetit shtet,ndersa qeverisja demokratike,jo vetem nuk kreu reforma te tilla,por me veprimet e saj ka shkateruar shtetin…
  Qeverisja e Sali Berishes,e zhyti ekonomine Shqiptare ne humnere,ndersa qeverisja e majte perballoj krizen e thelle financiare te lene trashegim prej PD-se dhe po hedh hapa te sigurte per rritje,sot dhe ne te ardhmen…
  Shkurt hesapi as qe mund te behen krahasime midis dy forcave,midis te majtes progresiste dhe te djathtes shkateruese.

 29. kristiano.al says:

  Turp imadh keshtu do futeni ne europe o kafshe te ndyra asne kopstin zoologjik nuk e merritoni /250 vjet te kalojne prap injorantet mbeten injorant !!!

 30. shqip says:

  po mire, ja e shfryte inatin per favoret e hequra nga edi rama. po edhe per kanabisin qe po ju djeg tahiri. ne rregull? tani kthehuni ne shtepi e paguani korentin si te gjithe. e mos u beni bisht detyrimeve. keshtu o rrace shpellaresh e malokatunaresh. nje gje eshte e qarte; qe partia juaj kush ka dru me pre, nuk mund te perfaqsohej me denjesisht . tamam psqyra e injorances e zerimit te trurit dhe vandalizmit. ju s’jeni njerez normale. kjo e juaja shembellen ne mos eshte e njejta me levizjet talebane e me shkaterrimin e vlerave humane nga isis. siç edhe vete e pate, qeveria nuk ra. priste doktor horrori qe rama ti thoshte ; na meri çelsat e pune te mbare. o kafshe , me nje tufe idiotesh do rrezosh qeverine qe e mbeshtet nje popull i tere? po kaq gdhe jeni more shqupqare te neveritshem e pervers? fati yne i keq qe na ra per pjese ta ndajme ate vend me mesjetar te pa civilizuar.

 31. Treviso says:

  Te gjitha demet e shkatuara nga protesta ti faturohen Shqupit.

 32. Gufi says:

  Shpellatet nuk lan vend te europea pa vjedhur e shkaterriar respekte per fshataret e jugut por moloket e veriut jan idiota skiftere

 33. NUK KA MBREKULLI ME TE MADHE se sa ajo qe ndodhi sot !

  Edhe neqoftese ka akoma njerez brenda dhe jashte vendit qe u vente mendja se banditet e PDse munde te qeverisin ,besoj se me ate pamje qe i dhane Tiranes me shkaterrimet e tyre ne kete prag festash te fundvitit ,vulosen humbjen e perjeteshme per te marre ndonjihere pushtet !

  NO KOMENT !

 34. eklipso says:

  Protestë ishte. Edhe ndodhin gjëra të tilla. Ça u thye?
  Keni parë ndonjëherë protestë në Britani?

  http://www.theguardian.com/education/2010/nov/10/student-protest-fees-violent

  Problemi me këtë protestën është se nuk u kuptua për çfarë po protestohej?

 35. Babloku says:

  Do te doja te isha dhe une te hidhja ca gure .

  Kjo eshte shenje proteste e karllikut ku po jetojme .Jemi si ne koh te Migjenit qe ti biem Malit me grusht …

  Shkoni shikoni neper shkolla .Vjen era MUT (mut sade pa shkruar M..) .
  Shkollat jane me HALE jo me tualete .Nuk do me dit njeri .

  Shkoni neper Spitale …Leshllik

  Shikoni rruget..Ka gropa sipas qefit ku te perplaset makina .Ec shko ku te ankohesh .

  Tymi i makinave te derrmon mushkrine …Ku do ankohesh ..

  E me radhe ,sa te duash

 36. 22 shkurti says:

  Prit prit skeni pare gje akoma Po ju dridhen Ky eshte fillim
  Nje fundi tragjik I ri lindjes Plani eshte gati me 22 shkurt
  Rrofte Partia Demokratike

Lini një Përgjigje te Treviso Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *