Totozani: Dyshime për dhunë seksuale në një tjetër jetimore

Avokati i Popullit, Igli Totozani deklaron në një intervistë ekskluzive për TemA TV, se institucioni që ai drejton ka dyshime të bazuara se një skandal i ngjashëm me të Shkodrës ka ndodhur edhe në një tjetër jetimore në Shqipëri.

Në intervistën e tij Totozani jep detaje mbi rastin e abuzimit në Shkodër dhe hetimet që kanë nisur.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Totozani: Dyshime për dhunë seksuale në një tjetër jetimore”

  1. Shoku Rrok i Druve says:

    Edhe ti Totozan (Brut) me dyshime te tjera, me “qytetar dixhital” per ta majisur ende situaten?! Kur te erdhen keto menstruacione dyshimesh, o avokati i leshit?! Me thuaj nje hajr tendin dhe do ta nderpres komentin, perveçse turres se pafund te shkresave shfajesuese si nje avokat tipik burokratik, bashke me stafin tend. Te hapi ndokush ndonje fashikull te pluhurosur edhe ty? Te dinja djalke (pa leshra, po sidoqofte) te kulturuar e parimor. Apo t’i shtrenguan loqet ndokund dhe iu bashkove bandes te te pesteve Berisha-Meta-Ajazi-Llalla dhe kapter Nishani? Dukuri te kesaj natyre, per fat te keq, se jane krijuar keto institucione, madje edhe gjate 50 vjeteve te shkuara kane ekzistuar, edhe pse ne krye te ketyre institucioneve ka pase njerez e pedagoge te jashtezakonshem si Persa Grabova (kapterr Nishani s’ka lene njeri te gjalle e, sidomos te vdekur, – s’di kush a çon rraswn e varrit per t’i lajmeruar ne Had per nderezimin qe iu eshte bere?), zonja Ciko, znj. Bushati ne Elbasan, shkrimtari Adil Zeka e nje sere personalitetesh te tjera. Ti duhet te ishe marre me deklaraten e ish-punonjeses se Jetimores ne Shkoder, qe pat thene se “Mora kredi per te paguar nen dore seksin e Albana Vokshit, makina e se ciles kushtonte 60 mije euro”. me kete, po ta mbajti b… te merresh, pastaj nisin nga zgjidhja keto te tjerat, te cilat nuk jane me pak te rendesishme, perkundrazi i neverit deri ne perbuzje keta abuzante, sidomos me jetimet, te cilet jane ne bese te qeverisjes. Ne ditet ne vazhdim, kushedi se cdo te nxjerre i porsarekruteuari ne sistemin okult te “qytetarit dixhital” te Perbindshit Sali Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *