BATUTAT e Ramës me banorët në Skrapar: S’ka drita, po zihemi me gratë; Magjistar më di ti mua?

ramaMe tone ironie e batuta ka folur kryeministri Edi Rama në takimin e sotëm me banorë të Çorovodës. Teksa ka folur për reformën në bujqësi dhe subvencionet për fshat, Rama ka informuar fermerët me akuzat që vijnë nga opozita, identifikuar prej tij vetëm me ish-kryeministrin Berisha.

“Ju skraparlinjtë nuk e dëgjoni ca thotë Saliu, kur del ai e coni te Sinan Hoxha, ose Beng Beng-u, ose kanë dalë ca portale, ca gjëra të tjera në Tiranë, por jeni në rregull ndaj jemi më të qetë. Ore e njihni Lulin apo s’ka ardh akoma, Lulin se keni marrë vesh akoma që është bërë kryetar partie?”- tha Rama.

Batuta është pasur me disa të qeshura nga fermerët, ndërkohë që Rama ka vazhduar më tej, raporton Panorama.

“Ore këtu nuk kanë c’vijnë fare ata, ata c’të vijnë këtu, e keni marrë vesh që nuk është më Saliu krtyetar i partisë? Që e dini si lajm e dini, se takova njërin te pazari e tha, ore le të thonë c’të duan Luli, Luli, këto lulrat le t’ja tregojnë kujt të duan”- tha Rama.

Banori: Dritat fiken, po zihemi me zonjat e shtëpisë

Rama: Pse cfarë kanë dritat

Banori: Ka 50 vjet nuk është vënë një shtyllë

Rama: Më dole në shteg, vazhdo, se do e mbaroj unë pastaj. Ca më di mua ti, mos më di gjë ndonjë magjistar që ia bëj kështu edhe tak, të tëra shtyllat vij në fshatin tënd? Unë nuk thashë nuk është realiltt, janë shtyllat që rrinë si plakat e Vunoit.

Ajo që nuk u bë për 50 vjet pret të bëhet në fshatin tënd, si fshati yt ka sa të duash fshatra, më lër të mbaroj. Shtyllat janë nga koha e elektrifikimit të shokut Enver.

Nëse njihni ndonjë tjetër që mund të bëjë më shumë se mua në tre vjet ma prezantoni edhe mua, se iki unë…

Ndërhyn një banor

Rama: Ca kultivon ti?.

Banori: Merrem me keca

Rama: S’ma merr mendja që sa del keci i fut duart ti marrësh qumështin, nuk jeni si portalet që marrin analistët nga kafenetë e marrin miliona për të treguar broçkulla,

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “BATUTAT e Ramës me banorët në Skrapar: S’ka drita, po zihemi me gratë; Magjistar më di ti mua?”

 1. ........ says:

  PO pallosh i gjat mos u mer me veriun ti o idjot po jepi dritat atyre dhe rrespektoi ata njerez mo i fol ter pordh debil , apo e ke te sigurt voten tek ata dhe nuk do te dish se si jetojn , njeri i degjenerum shko ndimo voltanen o kokrra kurves, se ajo ta qi aneten ty dhe tek e fundit dhe ti shqiptar je ske fai dhe ti shkon ku te qin nenen se atje e kerkon baben , ke 8 vjet shuqyr qe te shkeli kemba njeher ne ato an dhe tregon magjistarin me ata njerez te mir o burr i degjenerum , por çti besh atyre kur te japin vot ty ,per dibren po harxhon buxhetin e shtetit vetem se fitove nje mut kryetar bashkie , po se ke ter kohen qe mer voten nga kta nuk te behet von ,o skraparlli jepjani voten te ter ILIR METES mos i jepni asnje vot kti kurve , lereni te kapardiset nga katundet e veriut se e di qe andej nuk e dhjet njeri kte , njeri pa dinjitet dhe kerkon me çdo çmim dinjitetin qe se ka gjetur kurr ne veri ne ato an ,shko ne kosov se te shajn nga robt e shpis se aty ku te qin nonen ty aty e ke fiksim te investosh legen.

  1. alb says:

   ketij i ka ikur fare truri jeton ne bote tjeter, ne vend qe te japi zgjidhje problemeve shkon dhe debaton me popullin kudo ne menyre ironike dhe me stilin e tije te humorit,, njerezit thojne skemi buk ne bark ky thot cme duhet mua une sapo i futa nje te henger peshk me vere te bardhe,,pastaj ka filluar te debatoje me fqinjet pa marre ok per hapjen e negocitave sikur me deshire kerkon veton.. kendon sikur gjeli mbi grumbullin e plehurit,,nuk po e kupton qe strategjite ne politiken e jashtme po levizin , ishim ne krahet e amerikes kishim merkel erdogan ne krah,, ttani amerika trampit nuk mund te jete si me pare merkel nuk dihet a do fitoje me zgjedhje dhe erdogani po i kthen syte nga rusia dhe kina ,, e kupton ky se njerezit me te afert te trampit ishin te pakten 5 grek te cilet greket po i kerkonin tani dhe shum dit dhe pastaj tramp i telefonoj cipras ,, kur te besh shqiperin izrael qe nuk ta ndien se sa me i madh eshte kundershtari atehere mund te hapesh krahet,, te punosh per popullin dhe te besh diplomaci dinake siq bejne te tjeret,, miqt e medhenj klinton dhe bush nuk jan me , sa here te beri kerkes ambasadori rus per te takuar putin shum here ,, europa eshte drejt shperberjes totale, shtetet kombe do kthehen perseri,, deri sa nje gjerman ose francez del ne ballkon e sheh parkun ku shetiste i lire plot me bangladesh pakistan e ku ta di une cfare do presish se nuk do ngrihet rracizmi,,ekonomi ske ushtri nuk ke forcen kryesore te popullit e ke ne emigrim..dhe ne menyren me provokuse keni krijuar nje bllok te ri me shtepi nga 500 mije nje milion euro, dhe shtepi te mjeruara nga njera ane ,,shprehja se koha eshte e maskarenjeve paska qene e pa fund u bene 100 vjet dhe prap e maskarenjeve mbeti,,,,,,,,,,,, kjo nuk eshte rilindje por rivdekje,,,, mos te gezohen ato te pd se kam shum e ma shum dhe per ata jam i zhgenjyer nga gjith politika shqipetare,,,,,

 2. Plaku Xhuxhumaku says:

  Ky palloshi kujton se te jesh kryeminister i vendit mjafton te behesh kryekomiku i katundit. Po qe per kete po te tregoj une nja dy a tre qe do ta benin punen me mire se ty, Cekja i Beratit, Xhevua i Nafijes, Gonia e ndonje tjeter qe nuk po me vjen ne mend tashti.

  1. rrem hoxha says:

   ver llapa ec aty

 3. alban says:

  Po se sa femije kishte ai fshatari dhe a kishte bere gjithe njeheresh apo nje nga nje, a e pyte?

 4. Kafe hidhur says:

  Ngele me batuta atc…lum si fshati qe i buzeqesh

 5. qtmnb says:

  Rama eshte legen dhe i lige .
  Ata qe e votojne jane pjeserisht budallenj pjeserisht bythelepires.

 6. baenka says:

  Takimi behet ne Skrapar komentet I bejne njerzit e portaleve ne Tirane ske c ben ky popull jemi dhe pastaj ankohemi per udheheqesit.

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Po ça te bejme ne ne Tirane, kush e ka fajin, le te hapin portale edhe ne Skrapar, kush i ndalon? He mo baqenka, kush?

 7. Bena says:

  Shume krenar per ju zoti Rama,e vleresojme guximin tend dhe i pelqejme shume batutat e tua. RESPEKT ??????????????????????????

 8. Shoku says:

  Kur kerkonte voten e ketyre njerezve premtoj aq shume gjera si te ishte zot. Tani shkon e tallet me keta hallexhinje qe po i kerkojne gjera jetike. Fatkeqesià me e madhe eshte se keta njerez prap do ta votojne .

 9. .. says:

  MOS tregoj magjistarin idjoti kryeminister me fshataret , se kan pasur drita qe 50 vjet me par ata njerez , po erdhen antishqiptaret rrugaçet e salopareet dhe barbaret si ky rrota k……t dhe bejn komikun , mos i jepni vot kti bythqiri un socialist dhe i majt kam qen perher , po ky lloj legeni qe i ben pordh elektoratit me besnik te se majtes esht vetem nje pler dhe nuk e meriton voten e ktyre njerezve te vuajtur , pagesen e korentit ja kerkon kokerr me kokerr kurva dhe çapen e bukes nga goja ja heq ktyre njerezve te farfer , por per investime tregon histori me magjistar rrota k….t, , sa per dijeni te komentusve skrapalinj ka ne ter shqiprin prandaj komentojn te ter e para e dyta skrapari esht pjes e kti vendi dhe voton per kte shtet muti qe kemi , prandaj dhe ne komentojm me te drejt ti themi kti koqes qe nuk esht ne plazh nudo aty ku flet e mes homoseksualesh , por esht mes njerezve ne nevoj , se per kte gje i dham voten kti lloj muti sja dham te na tregoj fotot nudo apo histori magjish idjoti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *