Sekretari i PD filmon parcelat me drogë, por refuzon ta denoncojë në polici

salianjiSekretari për Aksionin Qytetar në Partinë Demokratike, Ervin Salianji është thirrur në datën 2 nëntor nga Policia e Tepelenës, për të dëshmuar lidhur me parcelat e drogës të filmuara prej tij në muajin gusht.

Salianji rreth 4 muaj më parë hyri në një nga zonat e mbjella me hashash, në Gusmar të Tepelenës.

Por mesa duket se ky ‘denoncim’ do t’i kushtojë atij një sqarim më të detajuar para policisë, që kërkon tashmë nga Salianji, që në kuadër të hetimeve, të japë të dhëna më konkrete se për cilën zonë bëhet fjalë dhe se si mundi të shkelë në parcelat me kanabis.

 Por Salianji mësohet të mos ketë pranuar të shkojë për të dhënë sqarime para Policisë, edhe pse në shkresën zyrtare të nisur në adresë të tij lexohet qartë paralajmërimi se në rast refuzimi do të shoqërohet forcërisht për të dhënë dëshminë e tij.

Në rast të mosparaqitjes ditën dhe orën e caktuar, pa patur pengesë të ligjshme, paralajmëroheni se në bazë të nenit 308 të Kodit të Procedurës Penale, mund të urdhërohet shoqërimi i detyrueshëm nga Policia Gjyqësore”, – thuhet në letrën drejtuar sekretarit për Aksionin Qytetar në Partinë Demokratike.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Sekretari i PD filmon parcelat me drogë, por refuzon ta denoncojë në polici”

 1. Faro says:

  Lajm sh i forte ky, dhe si i tille eshte sh terheqes per cdo media, sepse eshte nje skandal i papare. Zhvesh para opinionit nje titullar te rendesishem qe si arme perdor mashtrimin
  Le te shohim nese dta japin mediat e tjera?
  Lajme te tilla tregojne qarte se sa te pavarura jane mediat.

 2. Faro says:

  Lajm shume i forte ky, dhe si i tille eshte sh terheqes per cdo media, sepse eshte nje skandal i papare. Zhvesh para opinionit nje titullar te rendesishem qe si arme perdor mashtrimin
  Le te shohim nese dta japin mediat e tjera?
  Lajme te tilla tregojne qarte se sa te pavarura jane mediat.

 3. jani says:

  FUTENI NE BURG KETE bythqire per moskallzim krimi dhe e sheh ky sumce me pas.por ne kete vend nese ke qene ,je me Pd kur ajo eshte ne opozite nuk te prek njeri bej cte duash . Sot ky lyli kish sjelle nje OJF nga gjermania per te asistuar ne programin ekonomik te PD . Keta nuk pushojne se mashtruari mor mik.

 4. VII says:

  Po nuk ka faj ai qe nuk ja qin ate motren ku ta ket ti fusin na nj plumb kokes se per vete nuk lan gj pa vjedhur

 5. NJE POPULL says:

  Po c’fare te denoncoje parcellat e te jatit ne Baranga [Lozhan]? Shko o trim ,atje ku t’a do puna, t’ja u cjeresh masken ketyre narkotrafikanteve , t’i vesh para pergjegjesise ligjore , dhe t’i kalbesh ne burg ! Apo je me diare, dmth me raport mjekesor , hidhu se s’ka thelle , i thone ketej nga Gora . Mer me vehte dhe celularin , po mos haro te fshish SMS te .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *