SKANDALI/ PD kërkon zyrtarisht nga KE që të mos hapen negociatat për Shqipërinë

berisha bashaPartia Demokratike kërkon zyrtarisht që Komisioni Europian të mos hapë negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Këtë gjë e ka bërë me anë të deputetit Aldo Bumçi.

Ky i fundit ka depozituar nje amendament qe anulon kerkesen drejtuar Komisionit dhe Keshillit per percaktimin e dates per hapjen e negociatave Shqiperine, duke e zevendesuar kete kerkese me vendosjen sipas PD, te kushteve per zgjedhjet, implementimin e ligjit te dekriminalizimit dhe te 5 prioriteteve.

Veprimi vjen vetëm pak ditë pas thirrjes publike të Sali Berishës, që kërkoi nga KE të mos hapen negociatat për Shqipërinë.

Ai kërkoi që të vendosen kushte shtesë, ndërsa tha se Shqipëria nuk mund të hapë negociatat me BE pasi është e mbushur me kanabis.

Në një intervistë për ABC News, Berisha tha se nga informacionet që ai ka, KE do të vendosë kushte, ku do të përfshihet dhe lufta ndaj lëndëve narkotike.

Presim në fakt këto ditë që KE të propozojë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. A duhet të hapen negociatat?

Unë gjykoj se Komisioni Europian nuk mund të hapë negociatat pa u plotësuar kushtet. Ky është mendimi im. A i ka plotësuar Shqipëria kushtet për hapjen e negociatave, këtë le ta lëmë ta thotë Komisioni Europian, mos ta themi ne si opozitë sepse ne kemi versionin tonë. Rama ka bërë një premtim, që do garantojë hapjen e negociatave. Të presim e të shohim sa do ta mbajë.

Ju dyshoni që mund të ketë një propozim të tillë nga KE nga informacionet tuaja?

Informacionet e mia janë që do ketë kushte. D.m.th, plotësimi i disa kushteve bën të mundur hapjen.

Ne kishim 5 kushte ndërkohë..

Mund të bëhen dhe pak më shumë. Mund të shtohet edhe kanabisi.

shkresa

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në “SKANDALI/ PD kërkon zyrtarisht nga KE që të mos hapen negociatat për Shqipërinë”

 1. tfgs1 says:

  shume mire,muslimon brothers nuk ka pse ti bashkangjitet Evropes………………….allah uakbar!

  1. aqif tahipi says:

   Ah moj zogez pedere nga greqia. T keqen lala t sumes tende greke. Megjithate me ju greket duhen mjete supermbrojtese sepse jeni me semundje ,pasi jua cajne piten prifterinjte (janullat) cdo jave .

   1. Kujtim says:

    LULI QESH SI BUDALLA SAKIU SU GOMAR PLAK

   2. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    O Shqiptar o drekëngrënë
    As nashti s’e kupton tinë
    Për inat të hundë skrapellos
    Shkon e flë me mullixhinë!
    .
    Ta marrë vesh dipllomacia
    Vesh ta marrë gjithë mileti
    Me gojënë plot Sali Mavrija
    “Pas meje bënet qameti.
    .
    Lulëzim fytyrë vrimë
    O Sali Surratpatate
    Hidhi posht në përcëllimë
    Koha juaj shkoi e vate.
    .

  2. Kujtim says:

   Keta jan PLERA vetem pengesa duhan ti shellin Shqiperise. Sali , luli e gji PD .I marte zoti sa me pare te shpetoi Shqiperia.. Edhe po te vdesin keta do ket probleme edhe atj ku do shkoin nuk do i lene rehat edhe te vdekurit . O Zot Qeroi sa me pare

  3. Kujtim says:

   Keta jan PLERA vetem pengesa duhan ti shellin Shqiperise. Sali , luli e gji PD .I marte zoti sa me pare te shpetoi Shqiperia.. Edhe po te vdesin keta do ket probleme edhe atj ku do shkoin nuk do i lene rehat edhe te vdekurit . O Zot Qeroi sa me pare,,,,,,,,,,,,,,,,,,,…..

   1. Pal Vata says:

    Mallkimi ndahet pergjys kete mos e harro Kujte

    1. Kujtim says:

     Mallkuar qofshin te gjith ata qe bejne keq Shqiperis o Pal Vata, vafshin atje ku vajti idhulli tend

  4. Dyshi says:

   “Tfg”
   Ndersa “grek brothers-at” I do shume evropa… AQ shume sa u lutet ta lene europen nje ore e me pare… Fjala e tyre ne vesh te perendis… AMIN … KRISTOS ANESTI!

  5. maximus says:

   po mire mo tfgs1, po une qe jam orthodoks njesoj si ty besoj, perse nuk duhet te bashkohem me evropen(personalisht jetoj ne evrope, por e kam fjalen per vendin tim), atje ku normal duhet ta kishte vendin shqiperia dhe jo ne konfederaten islamike qe e futi larqofte plaku mere i viçidolit, E kuptuat tani o popull , se cila eshte çeta fashiste dhe antishqiptare e pd-se, kjo parti hajdutesh dhe injorantesh eshte macja e zeze e shqiperise, keta kujtojne se duke e nxire perdite shqiperine ne syte e botes, do vijne ne pushtet, gabohen rende.., keta bastarde mendojne vetem per xhepat e tyre dhe e dine shume mire qe , sa me shume te afrohet shqiperia me evropen aq me i shpejte do jete gjykimi i tyre dhe dhenia llogari per te gjitha te zezat qe i kane bere ketij vendi, shqiptaret i kane njohur me kohe keta bastarde, por tani po i njef edhe evropa, se cilet bastarde jane. kjo parti fashiste duhet te nxirret jashte ligjit nje ore e me pare, se vetem po pengojne ecjen e vendit drejt evropes dhe mireqenies, turppppppppppppppppp per kete parti llumtirash dhe mbetjesh te pareciklueshme me ne krye komunistin fashist SALI ram berisha , plaku i viçidolit,

 2. says:

  Vëndi yn ka 200 parti politike. Berlini ka kalendarin e saj

 3. Ton tironci says:

  Hajt ate janullon mu ne kolo mo dobic I turkut

 4. BERISHA LARGOHU says:

  PD eshte parti krimit dhe e kuranit, PD eshte parti ekstremiste dhe bllokuese. PD nuk beson tek zhvillimi, nuk beson tek integrimi, thjeshte eshte parti e krimit.

  1. Kujtim says:

   O POPULL TREGOJU I ZGJUAR. LARGOJE BERISHEN ME SHOK NGA POLITIKA ME VOTEN TENDE . TE KEQET QE PO BEJNE KETA NUK JAN pER RAMEN PO PER POPULLIN socialist e demokrat. RAMA PO TREGOHET I ZGJUAR ME PUN E VEPRIMET E TIJ

 5. Andi says:

  Turp per shqiptaret qe kane nje parti fashiste si PD.Turp!!

 6. Albania says:

  O SHQIPTARE O POPULL LESHI E MORET VESH KUSH ESHTE PD TANI.NJE PARTI KURVASH QE PUNON VETEM PER INTERESAT E KAMILJES MAFJOZE BERISHA.

 7. Katundare Shiqerja, kurve shkembinjsh says:

  Parti bushtër, bandë çeçenash, katundarësh. Partia antikombëtare e këlyshit të madh të kurvës, monstrës së vicidolit, kopilit të Serbisë.

 8. tani says:

  Parti shkerdhate. Mire tu behet tani atyre qe votojne Pd. Legenat

 9. Moni says:

  Joo. Ky eshte lajm i rreme. Ky lajm perhapet nga komunistet per te goditur PD-ne

  1. Kujtim says:

   Moni duket sikur ka shkrojtur Salihana

 10. Ekzekutuesi says:

  SPIUNET E GREQISE DHE BEOGRADIT I Thone BE-se Jo …Lere kete Popull “Idjot”..gjithmone nene Hyqmin e Familjes Berisha..dhe keshtu do ti sherbej me se miri Greqise qe kerkon Jugun e Shqiperise..si dhe Serbise…
  NUK KA SKANDAL ME TE MADHE…po ti shikojme Gjerat Realisht..TE 5-se Pikate qe kerkon PD-ja jane nje c´eshtje e Brendshme..midis Pozites dhe Opozites..por te shkosh AQ LARGE DHE TE THUASH ..JOOOOO….Hapjes se Negocjatave ..ATHER Kush jane PD-ja…dhe per ke Punojne:Pergjigja eshte me se e qarteKUNDER SHQIPERISE….Le ti viJE turpe Kujtedo ne shqiperi qe i Thote vetes Demokrat..dhe TURPE ME I MADHE ESHTE TI VESHE NGA MBRAPA Lolove te Serbo-Grekerve..lol

 11. Jimi says:

  Nese nje veprim i tille do te ndodhte ne nje vend tjeter europian, ky do te ishte nje veprim skandaloz dhe i denueshem , jo vetem per ate si parti, por edhe per vete lideret te cilet inspirojne keto thirrje!? Keto jane thirrje te ndeshkueshme jo vetem politikishte por edhe ligjererisht , si thirrje antikushtetuese! Kesaj i thone: per inat te sime vjehre vete fle me millonan! ose: I zoti e jep po se jep tellalli!
  Xhelozia dhe cmira s’paskan kufi edhe pse kostot e saje do te rendojne mbi kete popull, mjafte qe ky akt te mos kryhet dhe te mos i njihet merita e realizimit te ketij akti PS-se dhe Edi Rames! A thua se kjo parti dhe Edi Rama jane armiqte me te eger te ketij vendi , te cilet s’dihet se nga c’humbetire erdhen dhe e pushtuan kete vende, qe deri me dje nen udheheqjen e ndritur te udheheqesit legjendar qoftelargut, kishte arritur fitore te njepasnjeshme dhe beri qe ky popull brenda 25 vjeteve te lundroj ne begati e te jetoj ne harmoni si rralle kush komb tjeter ne kete rruzull! Pra si mundet qe nje akt kaqe madhor ta marri persiper ta realizoj Edi Rma!? kjo eshte skandaloze! kush e autorizoje ate ? Eshte ne nderin e ketij vendi e ketij kombi dhe eskluzivitet vetem i nje njeriu qe te ndermarre veprime kaqe te rrendesihme historike per fatet e ketij vendi dhe i vetmi qe ka nderin dhe meriten ne kete vend eshte vetem njeri, figura e jone e ndritur e legjendare Sali Vuk Karaxhic!
  Me c’duket me keto thirrje antikombetare i keni ven detyre vetes qe ky popull jo vetem mos t’ju votoj , por po i jepni shansin qe edhe te rishikoj legjitimitetin tuaj politike ne kete vend!

 12. Albani says:

  hahahaha……………
  dhe vrasim mendjen pastaj ne do te na beje Greku veto apo jo.
  Ne e kemi Grekun dhe Serbin Brenda,biles shume here me te keq,e hengert mortja qe nuk u ngop ky njeri.

 13. Una says:

  Robte ku ti kini.. ….

 14. Ana says:

  Keta jane anti shqiptar te urryer…. askush nuk mund te beje kete gjest te ndyre ne keto momente veshtiresie ekonomike qe po kalon shqiperia.

 15. Hazalli says:

  Ju lutem shume te shpallet kjo fotografi si ” fotografia e shekullit” e dy monstrave te politikes shqiptare.Ju falemnderit per mirekuptimin.

 16. DRENICA E KUQE says:

  Pse te mos e kerkoje PD e Lul Berishes qe te mos hapen negociatat per Shqiperine, kur dihet boterisht de PD e Sali Bashes punon per Serbine e Prishtines!…

  DRENICA E KUQE

 17. Eltoni says:

  obobooooooo shikoni mer foton nje skizo-psiqik dhe nje daun fytyra te peshtira plera serbo-greke tradhetare qe kane 26-vjet qe punojne kunder ketij kombi,TURP…vazhdoni akoma o plera e votoni lete palo parti per nje thes miell…

 18. Sali haleja. says:

  Dhe ne banoret e Vicidolit. Sapo shkruajrem amendamenrin tone. Amendamenti thote :
  PA JA QI.E GRUAN ALDO BUMÇIT, ZENIT, ĹULUSHIT DHE SALEHIT, MOS TE FILLOJNE NEGOCIATAT.

 19. Vazhdoni dhe votoni keta UDBashet………
  Popullkokloqe ??????????????????

 20. Luan says:

  Kush nuk e ka kuptuar se cfar eshte PD-ja sot eshte dita. Nuk ka se ku shkon me. ASNJE VOTE NUK E MERTOJNE KETA ANTISHQIPATRE!

 21. maximus says:

  kjo parti bastardesh dhe hajdutesh ose duhet te ndroje emrin sa me pare ose te shpallet parti e jashtligjshme, kjo parti antishqiptare se ka dashur kurre zhvillimin e vendit, ata kane punuar dhe po punojne akoma vetem per pushtetin dhe xhepat e tyre,, kjo çete hajdutesh nuk mund te quhet kurresesi PD-ke, , shumica e shqiptareve i njofin keta bastarde, por tani po i njef edhe evropa, edhe ata vete habiten, sesi kjo çete nuk pushon se shari duke e bere shqiperine te zeze ne syte e botes,

 22. fieraku NGA ferrasi says:

  Kujtim
  MOS ki merak
  Bruksel i ka te gjitha spiunlliqe e te dy paleve
  Qe nga dosja e metes qe ka cu edi rama
  Tani edhe keta po cojme ca spiunlliqe
  Po ose o kujtim do kete qiqrra ne hell se te hahen ty.
  Europa ju njeh si paren e kuqe.
  Si shqiptar uroj qe te hapen
  Ishallsh shpeton ky vend

 23. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Eshte i njejti person qe beri thirje per mosfirmosjen e Rambujes,nuk ben pershtypje me, tek askush !

 24. Jake says:

  Po ta kish bo PS bllokimin per ne NATO kur ndodhi Gerdeci do i quante gjithe te majtet antishqiptar e te shitur…po ai vet eshte TRADHETAR!!!! kur do e kuptojne shqiptaret dhe prokuroret kete

 25. Pa emer says:

  PD soy tregoi qe eshte kunder Shqiperise. Vdekje Saliut dhe Lulit

 26. kot kot says:

  Kush ben greva urie me krepa per te mos u liberalizuar vizat e kush shkruan…Same shit different names. Por gjithsesi…Kush do te futet ne BE tani, per ate Zot? Te gjithe duan me dal se e kane ngrene keq nga futja e euros, ne trimat, me breke neper kembe dhe pa pike ekonomie duam te futemi. Pa mendohuni nje here.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *