PD i shkon deri në fund skandalit, Bumçi, Islami, Bylykbashi, Pollo e Halimi votojnë kundër Shqipërisë

grpi i PDPartia Demokratike i ka shkuar deri në fund skandalit.

Deputetët e saj kanë votuar kundër rekomandimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë.

“Skandali i PD shkon deri ne fund. Bumci, Islami, Bylykbashi, Halimi dhe Pollo votojne kunder rekomandimit per hapjen e negociatave.

Ja teksti qe mori votat pro te deputeteve te mazhorances, eurodeputeteve te majte, te djathte dhe te gjelbert dhe te Majlinda Bregut:

Komiteti Parlamentar i Stabilizim-Asocijimit BE-Shqiperi i “ben thirrje Komisionit Europian dhe Keshillit per hapjen e negociatave dhe Shqiperise te siguroje me shume progres te qendrueshem ne lodhje me implementimin e 5 prioritetve, qe duhen per hapjen e negociatave”.

Faleminderit miqve te Shqiperise ne Parlamentin Europian!

#Rilindje?

#ShqiperiaeGjeneratesTjeter????

Opozita nuk mundi ta prishe lajmin e mire qe Shqiperia jone pret neser nga Komisioni Europian, pra rekomandimin pozitiv per hapjen e negociatave per anetaresim ne Bashkimin Europian. Meghithese se ushtari Aldo beri edhe sot kamikazin.

Keqardhje per @vajmedetopozitajone”, shkruan deputeti socialist Taulant Balla.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “PD i shkon deri në fund skandalit, Bumçi, Islami, Bylykbashi, Pollo e Halimi votojnë kundër Shqipërisë”

  1. majlinda says:

   keta qe votuan kunder asocimit te Shqiuperise ne BE bejne lojne e spiunit qe e ka emrin sali berisha, ai duke qene serb 50 % kurre nuk e ka dashir kete vend, dhe ka bere cdo gje per te keqen e ketij vendi. Me porosi te tij keta RONXOBONXHOT vene dhe votojne kunder vendit te tyre, kjo nuk ndodh as ne nje vend me te humbur te Afrikes. Per te keqen tuja more ronozhobonxho qe e keni emrin Pollo, islami, bumci , halimi bylukbashi, turp te kini

 1. Gaspri says:

  Banditet. Ky ishte fundi i tyre. Populli e kerkon integrimin, keta kane 26 vjet qe e pengojne. Turp, fashiste te ndyre, kriminele, te felliqur. Por integrimi do behet. Kete do u a shperbleje populli shqiptar ne 2017-ten.

 2. pirro says:

  Turp . I kane bere dem popullit .
  Jane kokrra spiunesh dhe legenesh. Mjere Shqiperia per kete opozite tradhetaresh..

 3. Zana says:

  Kjo është “vota” më e mirë që mund të japë PD, se po të votonte pro do ta vinte në dyshim procesin.

 4. LORA says:

  PD nuk ka bere asnje gje te ndryshme nga ato qe e themelisen Shqiperine deri ne 23 qershor 2013.Kush nuk e di ende se PD eshte nje bande antishqiptare kusaro-kriminale,tash e 26 vjetet e fundit ,ka probleme serize me veten.
  E reja e lajmit eshte qe kjo bande nuk e pret dot me rrugen e progresit te Shqiperise.
  Uroj qe sa me shpejt implementimi i reformes se drejtesise t’i coje ne vendin qe meritojne keta kusare,pasi t’u konfiskohet pasuria e vjedhur.

 5. Aman se na cmenet says:

  Sado mosmarreveshje te kene opozite + pozite ka nje limit,dhe limiti ishte KY,,E PABESUESHME ,u kalua,,,Tani,,,,,O POPULL LEGEN ,,, KUPTON QE PO JU MBYLLIN DYERT E TE ARDHMES TE FEMIJEVE JO TUAJEN SE JU E HENGRET,,POR TE PAKTEN BEHUNI NJE ZE I VETEM DHE BENI NJE PRESION ,,,,ATYRE QE JU KANE KTHYER NE BAGETI,,,SE ESHTE RAST UNIK,,,QE QEVERIA DO ,,,OPOZITA JO,,,TE ECIM PERPARA,,, KUPTON O POPULL ,,APO VUAJTJET DHE TE QARAT ESHTE MENYRE JETESE DHE NUK JETONI DOT PA ATO

 6. Nave Na says:

  PD ka burrni, perhere ka qene kunder dhe nuk e fsheh!
  Kete do bente dhe Gerqia e Serbija!
  Me Nave Na fitojne te tane!

 7. Aso says:

  PD, bande antishqiptare. Parti serbe. Nenat te gjitheve. Qe nga Kaci, Aldo e me radhe.

 8. goni says:

  Po dhe qe votuan kunder kujt po i rruhet…europa e ka ndare mendjen per Shqiperine..problemin e kane te vetja…ne pidh te semes vafshin

 9. NjeQytetarOptimist says:

  Me ze, e figure..Hajde voto per njerez te tille.. O Maloqer, votoni Bacen..

 10. arbans says:

  Bravo Majlinda Bregut. U tregove patriote.

 11. Duda says:

  Shkruan Taulant Balla? Nje injorant qe afirmohet perher si i tiille. Kjo eshte rilindja e Rames qe i pelqen ta lepijne.

 12. Aureli says:

  Duhen nxjerre para gjyqit hajdutet e berish kriminelo hajdutit

  1. Tani xhixhos says:

   Amin !nga goja jote ne veshin e drejtesise shqiptare

 13. ronny says:

  Kishin shkuar per leshprej kohesh me ate shpellarin anti shqipetar Sale Maloku,,, lere pastaj me kete bythe puplen qe eshte dyst nga trute Basha
  por tani ja dhane derrmen fare vetevetes dhe ska shans te hypin ne pushtet per nja 100000000000 vjet.

  Tufe bythe Q*******SH

 14. Baxhanaku says:

  Aldo Bumci ka probleme me identitetin e tij.Saliu i helmoi te vjerrin e koqe aldos,dhe e quajti “tradhetar”,bile kur vdiq asnje nga drejtuesit e PD,nuk erdhi ne varrimin e tij.E vrau Safet Zhulalin,si vret cdo diktator njerzit e afert,mete cilet punon,sepse dinte shume sekrete te Sali kriminelit.Aldo, nje gagac jo vetem me gojen por edhe me mendjen .I martuar me vajzen e Zhulalit,ben idiotin ne raport me banditin Sali Berisha.Ky i fundit,e “favorizon” Aldon per te fshehur,perfoljen ,ne lidhje me eliminimin e Zhulalit,si dhe qe Aldo u deshmimtar i aferes kriminale te vrasjeve ne Gerdec,midis Djallit te Sali Berishes- Shkelzen Berisha me kontranandistet e armeve.Aldo morri porosi ,kuptohet nga saliu qe te mos jepte voten ,qe Shqiperia te integrohet ne Evrope.Turpi i mbulofte!!!

 15. fieraku NGA ferrasi says:

  @ aso ke harru krahun tjeter qe nuk votonte tre ligjet
  Po sbehet shqiperise me komunista e sigurimsa.
  Bruksel na njef mire
  Do ti hapi i hap
  Ashtu sic hyme ne nato PA ushtri
  Ashtu do hyme edhe ne Europe PA plotesu asnji kusht.
  As prej pd as prej rilindjes.
  MOS u zini kot
  Cberi bumci cberi balla
  Jane njelloj.

 16. fieraku NGA ferrasi says:

  @ aso ke harru krahun tjeter qe nuk votonte tre ligjet
  Po sbehet shqiperise me komunista e sigurimsa.
  Bruksel na njef mire
  Do ti hapi i hap
  Ashtu sic hyme ne nato PA ushtri
  Ashtu do hyme edhe ne Europe PA plotesu asnji kusht.
  As prej pd as prej rilindjes.
  MOS u zini kot
  Cberi bumci cberi balla
  Jane njelloj.

 17. Mo says:

  Ptuuuuu tradhetaret.Duhet te lindin Avni rrustema prape se kta horra ua dojn te miren veq familjes se vet. Per te tjeter atyre s’u ha palla. Sdi pse humb kohe duke shkru per keta derra. Kur beri paktin detar me greqine ateher cdo koment tjeter eshte siperfaqesor

 18. Gjylja says:

  Ìiiiiiiiiiiii pika që s”ju bie tradhëtar

 19. Faro says:

  Si mundet qe keta te vazhdojne te mbajne mandatin e PERFAQSUESVE te intetesave te popullit!!!??????!
  E TMERRSHME!

 20. ........ says:

  KTA jan ANTISHQIPTARET qe paguhen me taksat e SHQIPTARVE çfar apsurdi , tjetri voton kunder vendit vet, vendi i dent me parat e taksave tona ,kjo gje ndodh kur perzihet mielli me krunden , kur ne politik marin pjes dhe antishqiptar dhe ne parlament gjithashtu, kta njerez duhet te ndahen veç dhe ti hiqet e ndrejta pjesmarrjes ne politik se antikomtaret jan kunder nje populli te ter dhe kunder interesave komtare , nuk i perze dot nga vendi por i kufizon aktivitetet se jan rrezikshmeri per kombin.

 21. Kush ka dy pare mend e kupton se cfare qendrimi mund te kete nji bande fashiste , e cila nuk munde te veproj ndryshe.
  SHBA dhe Be,i kishin parashikuar veprimet e antishqiptareve ! Priten se si do te vepronin me wettingu, kur e pane se UDBashe t e cuan wetingun per …rishikim,( per ta votuar) ne Itali,dhe kujtuan se dicka bene,dhe filluan ferkimin e duarve,por Perendimoret bene levizjen ,shah- mat(mut), kunder UDB asheve !
  Dhe tani te deshperuar bene dicka super skandaloze ,,por jo per Popullin shqiptare,s e Be dhe Amerika e ka vendosur se vendi yne do te eci perpara !
  Ata njekohesishte firmosen fundin e tyre te merituar …..
  ????????????????????????????????????????????????????????????
  ????????????????????????????

 22. Fori says:

  Cfare kercenojne me shume Greket me “veto” se keta ? Klani Serbo-Grek i katragjyshit e beri te veten dhe shqipetaret mos te shohin fjalet por veprat e Lulit me trimat e vet.

 23. V20 says:

  Sot eshte dite e shenuar . Anetari i Partise sePunes te Shqiperise nuk mund te jepte tjeter sugjerim nga ky qe degjuam. SB nuk ka dashur asnjehere qe te futemi ne Evrope. Por eshte mire qe te pakten nga PD ka individe qe nuk i shkojme pas SB por mendojne per shqiperine. Mos haroni ti uroni 8 nentorin SB

 24. alban says:

  Poshte tradhetaret!. Me siguri shoqeria civile e udhehequr nga pederasti Altin Goxhaj, do te organzoje nje mitinga te madh proteste ne Aeroportin Nene Tereza kunder tradhetareve te vendit.

 25. Ortopedi says:

  E pabesueshme kjo qe ndodhi! Ne djall shkofshi! Gjithcka qe i keni
  marre e vjedhur ketij populli te vuajtur u befte helm! Zoti u pafte dhe
  marre hake per ne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *