Sali Berisha do t’i drejtohet islamit ekstrem

ngjelaNga Spartak Ngjela

 

Duhet një qëndrim i fortë ndaj kundërshtarëve politikë të Shqipërisë euroatlantike

Kundërshtarët anti perëndimorë në Shqipëri kanë qenë ose tiranët, ose të korruptuarit.

Keshtu është gjendja edhe sot: antiamerikanizëm që kërkon të mbulohet nga Berisha, duke kërkuar strehë në Bruksel dhe në disa vende të Bashkimit Europian, për të shpëtuar korrupsionin dhe abuzimin e tij me pushtetin. Kurse brenda Shqipërisë, aktivizimi deri në ekstrem i pushtetit të korruptuar gjyqësor, kundër Reformës shqiptaro-amerikane në drejtësi.

Si mund te durohet një gjendje e tille, kur Shqipëria po fundoset si shtet, dhe shqiptarët po shkojnë drejt dëshpërimit të pashpresë varfëror? Në një varfëri ekstreme dhe pa atdhe ndihen shqiptarët sot. Kjo është gjendja reale.

Edhe Uashingtoni, edhe Berlini, edhe Brukseli duhet ta godasin hapur këtë antiperëndimor që ka mëse 20 vjet që kërkon të deeuropianizojë Shqipërinë, njëlloj si Enver Hoxha. Sepse, po e lanë kështu, pritet që Sali Berisha t’i drejtohet brenda vendit islamit ekstrem.

Pse, nuk iu drejtua komunizmit ekstrem dhe terrorist Enver Hoxha, kur i kërkohej demokratizimi i Partisë së tij që do sillte patjetër edhe ndëshkimin e tij për krimet ala Stalin që kishte kryer në Shqipëri?

Po Kryeministri shqiptar aktual, çfarë qëndrimi ka në keto momente? Jo të qartë dhe të prerë kundër antireformistëve orientalë shqiptarë. Prandaj forcat progresive shqiptare brenda vendit po presin ashpërsimin e retorikes në Uashington, në Berlin dhe në Bruksel kundër korrupsionit shtetëror shqiptar.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Sali Berisha do t’i drejtohet islamit ekstrem”

 1. tfgs1 says:

  JO more koqe kandari nuk eshte vetem Berisha,por nje shtet me 90% suma arabe,ku turqelite ,Dogani apo Gylen qelbin 24 ore shqiperine……………………….matematikisht eshte e destinuar te zhytet ne varferi apo cdukje totale !

 2. undefined says:

  Ti hani mutin gjitje shqipobe o Jamulle pederast.

 3. undefined says:

  Ti hani mutin gjitje shqipobe o Jamulle pederast.

 4. vlonjati says:

  Tu hani m….in gjithe shqiptareve o janulla b…q…a.

 5. vlonjati says:

  Tu hani m….in gjithe shqiptareve o janulla b…q…a.

 6. vlonjati says:

  Tu hani m….in gjithe shqiptareve o janulla b…q…a.

 7. vlonjati says:

  Tu hani m….in gjithe shqiptareve o janulla b…q…a.

 8. vlonjati says:

  Tu hani m….in gjithe shqiptareve o janulla b…q…a.

 9. dash says:

  C’mereni me kete grekofil,i ka thenemendjes ik pirdhu i themi nga Vlora…kjo qe thote avokati mund te ndodhe.. Po do haje koken e tij Sala perfundimisht..

 10. undefined aqifi says:

  Nuk ka habi eshte mentaliteti i nje muslimani ti fitoje gjithshka me ekstremizem dhe ne kete rast nenekuptohet dhune tipike isame.

  1. Bazarhesap says:

   Ik more kaur tradhtar se na cat karin ju bashk me kete stalinin e vicidolit qe gjithe jetes i ka bere dua Islamofobve dhe dhe ateistave gjakprishur!

 11. Lennard says:

  Mor Letyre e felliqur Tfgs pederasti ,po ti ke ngrene buken e shqiptareve e derdellis si i zgjebosur.Po u afrohet deshtimi i politikes se Janulles.Shqiperia do te lulzoje me ndihmen e SHBA-ve dhe BE.Do te na lepini pegeret tona Zagare te ndyre

 12. Jak-Boston says:

  Jepi avokat mos u ndal pasi antishqipetaret e marrin per shenje lodhje e deshperimi.
  Me te drejte e meriton nje post te larte ose President ose minister drejtesie.
  Aresyeja eshte e thjeshte. Je patriot dhe i paperlyer me llumin kriminelo-hajdut qe gjendet me shumice ne zyrat e shtetit shqipetar duke filluar nga parlamenti, drejtesia e cdo hallke tjeter.
  Shqiperise i duhen properedimoret, pasi ata perfaqesojne vullnetin e popullit cdo orientim tjeter eshte instalim i tradhetareve te shitur qe punojne per dashakeqet dhe uzurpuesit e trojeve shqipetare dhe per percarjen e shqipetareve. Rasti me i fresket jane druzhet shqipfolese te kombit koqevar.
  Duhet qe shoqeria civile te jete aktive deri ne agresivitet kunder ketyre krimbave qe vegjetojne ne institucione te ndryshme. Lulzim Basha eshte nje prej tyre, por ka dhe shume te tjere jo vetem tek PD.
  Ka ardhur koha qe shqipetaret patriote te bashkohen dhe te reduktohen partite e pareve te pista deri ne nxjerrjen jashte ligji te tyre.
  E kam thene dhe here te tjera qe PD duhet te kishte dale jashte ligji me kohe per gjarjet e 97-98, por aresyeja qe jane aty eshte se dhe krahu tjeter eshte mbushur me tradhetare.
  Nese doni te behet Shqiperia keshtu fillohet pasi si partia komuniste si te ashtuquajturit demokrate ( me te njejtin kryetar per nje cerek shekulli nuk eshte demokratike ) kane punuar me qellim kunder Shqiperise dhe shqipetareve dhe duhet te dalin jashte ligjit dhe te gjithe ata qe me vetedine I kane bere dem ve dit te shkojne tek vendi.

 13. nuk ka habi me mentalitetin e kryqave po nuk je pederast je pedofil…..

 14. artan says:

  Ik ore spartak lamashi bythqir i burgjeve mbete gjithe jeten gam gam gam kush ta hedhi nje kocke

 15. mire pra,do ja ngjesim emrin.abu al salih bagdati,se isis-i ka deshire.salihu ka gabime te nedhaja,por edi rama e bushati duble,dhfish me shume.tjeter jane gabimet pa dashje te vogla,a theter eshte gabime me dashje e vetdije,apo komplote anti shtetit,dhe per kete ka pergjegjesi shtetrore,si saluhu,si basha,si edi rama,si bushati.mos harrini se te gjithe shqiptaret,nuk jane gjithnon budalle.pra tani eshte koha kur duhet themi stop.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *