Ben Blushi: Deklaratat e Ramës kundër Trump, të sponsorizuara. Kush është ai, imami i xhamisë që mbron myslimanët

blushiBen Blushi thotë se deklaratat e Ramës kundër Donald Trump, kanë qenë të sponsorizuara.

Ai e ka sulmuar Ramën në Kuvend, edhe pse ka dalë në mbrojtje të Kosovës, myslimanëve dhe emigrantëve.

“Ku është rreziku sot, kush e kërcënon Shqipërinë sot, ai që u zgjodh sovran nga populli vet apo ai që sot s’po e justifikon dot.

E ka bërë për shkak të sponosorizimit, ka hyrë  i sponsorizuar në një fushatë elektorale në të cilën kryeministri i Shqipërisë as ka punë të hyjë.

Si një trompist i marrë me qera për të shurdhuar fushatën e kundërshtarit. Trompist i marrë me qera nga një orkestër. Dhe cfarë tha? Pse jam kundër, edhe sot, pse jam kundër Donald Trumpit. Se paska qenë kundër muslimanëve, Kosovës dhe emigrantëve. Pse ça është ky, imam i xhamisë së lagjes që ka marrë përsipër të mbrojë edhe Kosovën nga rreziku Trump?

Sikur hileja të ishte ndonjë dekoratë, padyshim Rama do kishte mundësinë më të madhe në botë në këtë galeri mashtrimi. Se hileja shkëlqen edhe në rastin e zgjedhjeve në Amerikë”, tha Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Ben Blushi: Deklaratat e Ramës kundër Trump, të sponsorizuara. Kush është ai, imami i xhamisë që mbron myslimanët”

 1. Bimi says:

  O Beno ik e mos ha mut kot

  1. tfgs1 says:

   CORAPEKUQ,keshtu ndodh kur behesh me turk se turqit shqipfoles,mgjths ske edhe ti cte besh pasi Hanemja ti ka vene te dy kmbet ne nje kepuce………………..nese vazhdon me kete ritem turkezimi nuk ka cudi te te shikojme ndonje dite te ngresh sumen ne ndonje xhami………allah uakbar!

   1. gfgs ose grekofagus says:

    Po ti more bishtalec i paske mesuar mire te gjithat stepat qe te kthejne me B-perpjete. Mos je konvertu gje?

  2. LORA says:

   Ne fakt duhet nxitur te haje mut,,,,se vetem keshtu I rritet “Libra” !!!!!!
   Kush e sponsorizon blush-dalzotes-nano-kurven ne kete perputhje ekuivalence ,ne cilesi , permbajtje dhe metode te ligjerimit me nahijen brekedhjere?????
   Per mua, padyshim qe jane te njejtet antishqiptare te perbetuar dhe agjentura qe mbajne me oksigjen edhe dr.mortjen.

 2. Theatrical says:

  o Kiço,po boll o Kiço se le nam…

 3. Diana says:

  O cope muti Blush , ne tere ameriken kane filluar protestat kunder donald Trap-Tramp …. dhe e di pse ? Se sistemi elekrtonik e ka bere fitues Tramp koke dyllin dhe vota popullore ka nxjerre Clinton fituese….
  E tere bota eshte shtangur dhe e friksuar nga psikopati Tramp-Trapi…..dhe ti na i kundervihesh Edit qe ne realitet tha nje te vertete dhe ka burrerine te mos e mohoje o i paftyre …..
  O bajge te ka mbyllur syte xhelozia e egoizmi….. Turp te te vije o letyre qe i del per krah fshataro malokeve provinciale !!!!!
  O zot sa me dhembsesh per kete karakter te ndyre qe ke prej llapazani, grindaveci,sherraxhiu, burraci , shpifes,xheloz ,nihilist….
  Zoti te ndihmofte…..

 4. AI says:

  O BLUSH PO TI KUSH JE QE HA MUT SA HERE QE DHJET RAMA, APO THJESHT NJE MI HALESH QE I PASTRON BYTHEN RAMES

 5. eli-tiv says:

  …oooo…me ne fund na sqaroi beni….fjale e fjalime te sponsorizuara…..prandaj ske derman mor njeri…je i blere per cdo fjale qe thua……mercenar i gjore..

 6. e says:

  edhe po te jete sponsorizuar..cte duhet ty…cdo njeri mban pergjegjesi per ate qe thote…beni i vogel me ambicie te medha qe don te bej karriere duke sulmuar ramen dhe jo duke tregu aftesite e veta..

 7. Elbasanlliu says:

  Filloj edhe Ben Bylykbashi..qe te “Lehe”::IK O bENE O LEGEN,je bere me keq se Sali Berisha….Mos kujto se nuk e dime se sa Politikane je…

 8. shemshedin says:

  Bravo Blush,te gjithe keshtu e menduam deklaraten e atij skizofrenit…l o l e genjen mdndja “liderin global””…….por mos harro: kete monster ti dhe ca si ty e ushqyet….edhe 15 , 10 5 vjet me pare ai konster ishte …nuk u be sot I tille….kur u thoshte femrave : baxhelle, kurve , kafshe .., ne bashkine e Tieanes ju e quanit” jo konvdncional”…..ne poshte e quanim monster ” te vogel”.

 9. ANTON says:

  per DIANA.me vjen keq per ty ,pse je kaq brainwashed?po te ishte per gabim electronik do e fitonte clinton fushaten sepse gjithe amerika e di,perveq teje qe sistyemin elektronik ne amerike e zoteron george soros.the neqoftese jketon ne amerike dhe ben dallime mes veriut dhe jugut,une po te them dhe dicka tjeter.GO AND SUCK SOME BLACK COCK

  1. Diana says:

   @ Anton mavria please meso cfare perfaqesojne electoral votes and the population votes…..pastaj fol per sorsin qe si plas kujt ne amerike per te…..sidomos shtreses se mesme qe se rruan fare as per Soros apo uncle Sam

   Nje keshille miqesore , mos u perpiq te dukesh snob me ato shprehje prej idioti ne anglisht…..
   eshte mire te jesh vetvtja… Une nuk ofendova njeri por thashe mendimin tim per nje rrugac e te pabese me llagapin Blush….

   1. Kico1 says:

    Diana po te kishe pakez kujtese do e dije edhe qe Bushi kunder Al Gore ne 2000 me electoral votes fitoi, jo me popular votes. Dhe meqe thua protestat, kur kishin kohen per te votuar demokratet ne vend qe ti binin me dore te iknin te votonin se tani protestat pas pilafit si blen me kush. Dhe ate qe thote ai komentuesi me lart ka te drejte, votimin elektronik e ka Sorosi (i cili financon Klintonin hapur fare nese nuk e di). Prandaj ose mos u bej naive e shif pak me sh info ose mos ha mu* kot.

    1. Diana says:

     @Kico1,
     te lexova komentin tend dhe .. e di qe e njejta situate ka qene edhe me AlGore dhe Bush….dhe i gjithe manipulimi ndolli ne Florida ku governor ishte his brother….
     Por c’pate qe ne fjaline e fundit e tregon veten qe je nje cope mishi me dy sy ???!!!!!..
     Kam shkruar qe amerikanet dhe ,flas per middle class jo per rich, as nuk e njohin fare soros dhe mos te flasim per poor ones……
     Dhe ke te drejte jane kujtuar si kofili mbas te vjeles (nese e them drejt shprehjen)
     pse ju shqiptaret meshkuj u duket vetja me te zgjuar????
     dhe une shqipce po te pergjigjem…” e henksh e lefsh turinjt….”
     Po pse xhanem nuk debatoni dot pa ofenduar tjetrin apo keshtu mastruboheni ju meshkujt shqiptare….!!!????
     Ndosht dhe shkruaj gabim po kjo nuk te jep te drejten te me ofendosh…..

 10. Briklona says:

  Na vjen keq qe ke rene kaq poshte , o Ben!
  Ke filluar te ecesh vete, po mbahu fort mbas hunjve te Saliut se do rrezohesh.
  Ai sigurisht te ka ndihmuar dhe do te ndihmoje per te rrezuar Edi Ramen, por do e kesh keq me shqiptaret se ata nuk te duan as ty dhe as Saliun.
  Ty nuk te duan se i ngjan shume, ne te gjitha ato qe ben dhe thua.

 11. Guardium says:

  @ Diana shurruthullen.
  Do beje me mire me hap kembet sesa me hap gojen dhe nxjerr bajga prej saj. Donald Trump eshte fituesi legjitim, dhe ka fituar votat elektorale te shume shteteve, dhe ne ato shtete bastione te partise demokratike. Ajo qe humbi, pranoi humbjen, ndersa shume plehra si puna jote lehin nga padija dhe injoranca ne kete forum. Vota popullore s’ka fare rendesi, vetem me e ngushellu Hilaryn dhe ndjekesit e saj te numert, qe marrin asistence sociale ne vend qe te punojne.

  1. Diana says:

   @Guardium goje palari,
   injorant i lindur dhe i paedukate ne extrem….
   Sa per kembet e krahet te te vije turp qe flet me ate gjuhe kur une nuk ofendova por thashe mendimin tim….
   Te te pergjigjigjem me te njejten gjuhe nuk ia vlen se qeke dru me pre….
   Eshte ore idiot e vertete qe Trapi Trump fitoi ne baze te shteteve por si numer votash nga populli Hilary ka mare me shume gje qe tregon me shume mbeshtetje per te….o gjyle…
   Do t’ia shihne hajrin Trump koke dyllit…..
   une ketu ne americe si me trump si me clinton nuk me ndryshon asnje gje…. jetoj dhe do jetoj me gjakun dhe djersen time . Clinton apo trump-trapi per mua njelloj jane …..as fitoj e as humb ….

  2. Diana says:

   @ Guardium,
   po me kujton nje shprehje te bukur te te nderit Roland trebickes tek komedia pallati 171 or whatever kur thote” po kjo lulka c’pati ???”
   Edhe ti c’pate c’fare te pickoi qe u preke kaq shume dhe mu sule me kete fjalor prej rrugaci ?????
   te nisa nje pergjigje por shoh qe nuk eshte postuar akoma….
   Goje ndyre dhe i paedukate , inatci idiot….. Donalt Tapi-Tramp ka per ti gelltitur nje e nga nje idiotise qe ka thene gjate fushates dhe dele e bute do behet e do kerceje vallen si ta kerkoje intresi i americes o BOLE

   Donald Tramp ishte ai qe thoshte qe nuk do pranoje rezultatin nese humbet…..

 12. Fatosi-kosove says:

  Z.blushi shpesh here kam qene dakod me ty,por sot sinqerisht me je dukur shume naiv,po çfar rendesie ka se çfar ka thene Rama para disa muajsh per Trumpin,mos u ban si sali berisha kur thoshte se prezenca e Rames ne stadiom ka bere qe shqiperia te pesoi humbje,nuk po besoi se je i vetedijshem se sa qesharak dhe i pa vlere je bere,nuk luftohet kunder natyres o blush,nuk ke te drejte ti fyesh,shan dhe te ekrkon qe ti shfarosesh te gjithe shqiptarte pasi ste kan dashur ne krye te partise,blush sa here qe flet ti flet me urrejtje dhe sikur kerkon tua mbushesh mendjen shqipetareve se vetem ti ua do te miren,kurse nuk te dhemb fare mullari qe sali berisha pas vrasjeve,shkaterrimit te vendit,faljes se detit e tokes grekut e shkaut,po shqetesohesh pse Rama u deklarua hapur pro Klintonit,ti keshtu po bahesh aq i pa vlere blush sa qe edhe nese do plasesh sdo keshe mundesi tjeter te flasesh para shqiptareve,dhe ae di pse ,sespe me partine tende qe se mbush dot asnje minibus nuk do jesh ne kuvend ne zgjedhjet e ardhshme.

 13. lola says:

  Ky eshte ai qe te beri ty tia mbathje si deshtak nga partia qe e perdore per interesat e tua.Ai qe e pastroi partine nga vemje si ty.Prandaj dhe ty nuk te ka rehat shpirti dhe han vend e pa vend.

 14. alfred says:

  E vertete eshte ajo qe thote blushi keto jane gjith sponsorizimet e sorosit nga te dy krahet e politikes mjere keta ku do futen mbas janarit

 15. vang says:

  O BLUSH,ketu e ke 100% gabim .C’fare d.m.th.. kjo,?Ai qe del ne mbrojtje te Kosoves,muslimaneve dhe emigranteve,duhet te jete IMAM-????????”BAJALLDI”’ E DH…E, FARE ME NDER LEXUESVE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *