Berisha shpërthen ndaj deputetëve socialistë: Jeni plehra, këlyshë, fundërrina!

berishaSali Berishën nuk e kanë mbajtur më nervat.

Ai e ka lëshuar veten duke ofenduar rëndë deputetët e maxhorancës.

Ai është përplasur verbalisht me disa deputetë dhe ministra të PS.

Pas reagimeve që erdhën nga grupi parlamentar socialist dhe ministrat Bushati, Kumbaro e Beqaj, Berisha iu drejtua duke u thënë: “Unë jam Sali Berisha, o budallenj, nuk tërhiqem unë. Ju më dukeni plehra, se plehra jeni. Ti (Ditmir Bushatit) je këlysh i Bllokut. Rrugeçër, fundërrina”.

Pavarësisht këtyre deklaratave të forta, ish –kryeministri ka vijuar fjalën e tij.

Më herët ai tha se shumë shpejt do të zbulohet edhe arsyeja e vërtetë përse Edi Rama e dërgoi marrëveshjen detare në Gjykatën Kushtetuese.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Berisha shpërthen ndaj deputetëve socialistë: Jeni plehra, këlyshë, fundërrina!”

 1. Brahoo says:

  ha,ha,ha.. Nuk ka ploblem, se ne kemi Tak Ngjeles qe na mban me shpres.

 2. mirel says:

  Kelysha, plera, funderrina, jane te gjitha te verteta, perderisa je ti i gjalle. Duhet te ishe n e turren e druve, duke u djegur akoma..

 3. koloneli nga tripoli says:

  mir jua ben! se plehra jan. se po t kishte nanji burr nga ata do ja kishte tregu vendin prej kohesh,burnishtce.
  a ka nanji burr socjalist apo jan te gjith bythqima!
  turp!
  turp per gjith ata shqiptar qe perfaqson kjo parti.
  edi rama duhet te fusi nji deputet pa tru vec me muskuj qe saher qe plas sherri me fyerje dhe grushta ai te jet ne tribun duke ja dhen ne te njejten menyr pergjigjen sal demokarit.
  sepse ka shum pesh ne elektorat sjellja e sales . me kte qendrim ai fito shum pik. dhe ktij qendrimi I delet me te njejtin qendrim. po a ka nanji socjalist t fort?! sepse vertet me sjellje te mir e edukat por edhe keto kan karar. kur tjetri t vje n der t shpis me fyerje e grushta s ka me sjellje t mir. fyerjes me fyerje grushtit m grusht!

 4. Azio says:

  Ah more Sali plehra ,na ke nxjerre pune ne varrmirseve te tu.
  Tani duhet ta hapim gropen tende 7 pasha nen dhe,qe te mos mbije me fara jote,more qelbesire.

 5. ALPINI.
  Jam kurioz me dit.qe ne parlamentin tone a vepron ligji i te kundertave.Nje nga ligjet me me vlere te Njutonit.Cdo veprimi te eger ti pergjigjeni po me te njejten monell.Se duke u treguar i kulturuar me keto.Nuk ta marrin si te tille por si frige ndaj ketyre gjoja te forteve.Ofendimit duhet ti pergjigjeni me ofendime.Duke treguar kulture me te pa kulturet.i ben keto me te vemendeshen nga dhoji i tyreMe mire sic i thote populli Plumbi me plumb del.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *