Deputetja demokrate që u “lag” nga Rama: Minjtë si Balla s’mund të përballen me luanin Berisha. Nesër do i bëj një dhuratë!

albinaDeputetët demokratë nuk e kanë pritur mirë përballjen e Sali Berishës me Taulant Ballën në Komisionin hetimor për çështjen e CEZ.

Albina Deda thotë se minjtë si Balla nuk mund të përballen me luanin Berisha.

Në fund i premton një dhuratë Ballës në Kuvend.

Ndoshta ndonjë letër të lagur, si në rastin e Ramës, të cilën e kishte fshehur në të brendshme.

“E perjetova rende perballjen e Luanit Sali Berisha me minj te tipit Taulant Balla si ne fabulat e La Fontenit.

Nje burre shteti qe i ktheu buzqeshjen nje kombi te perballet me nje llustraxhi kepucesh.

Paradoks!

Neser llustraxhiu i Librazhdit do kete ndonje “dhurate” ne mes te parlamentit.

Le t’i sjelle policet e hashashit Sajme Qorri e te na ndaloje”, shkruan deputetja demokrate.

REMOTE_ADDR:[]

43 komente në “Deputetja demokrate që u “lag” nga Rama: Minjtë si Balla s’mund të përballen me luanin Berisha. Nesër do i bëj një dhuratë!”

 1. Sali Karaxhixh says:

  Te lumte Albina Vagina baxhella te tilla duhen per ……….

  1. Epiriiiiiii says:

   Albina ngaterron Luanin me Macokun meqense te 2 jane Feline. Mjer Albania per Albinat e Jozefinat. Macokur Plak po i ngushtet laku spo e mban me xhaketa

  2. Nave Na says:

   AlbinaDeda, Vjollca Vokshi, Sheqerja, Lirija, Gita , Karmina , Desara, Jozi, Grida Duma yjet e Shqipnise Damakratike!
   Me Nave Na fitojne te gjithe!
   Ulu mor ti nejun!
   Te qita prej leckash!
   Ta bajme Shqipnine si Kandahari!
   E bame Shkoder lucen si Venecjan!
   Goja ham shpina dap!
   Do bajme parlamentin e ri 500 milion euro! ma te bukrin ne bote!

  3. Eltoni says:

   ‘Luani’ burracak dhe kriminel i trembur (Sali Pashe Toptani) paska leshuar minjte e parlamentit te trembin Ballen. Bravo Balla, vazhdo bej punen per ta futur ate maskara ne burg. Lere keta konet dhe larot te lehin duke menduar qe po i kthejne favorin shefit te tyre kriminel dhe hajdut.

 2. nje banor i Tiranes ish PD-ist says:

  Rrugaçe e felliqur …qe nga fjalori qe perdor . U terbua banda e Pd-se , ka nja 10 dite , qe po perpiqen te shkaterrojne punet e Kuvendit , komisioneve dhe gjithe veprimtarine e shtetit . Do t’a marrin pergjigjen ne qershor . Njerzit mbajne shenime .

 3. Genti35 says:

  Ti me ate fytyre qe ke te fut friken, te ben vertet te kesh frike. O buce, po u bere ti neperke te besh krahasime. Si ka mundesi qe vemjet, kerrmat qe ka kjo toke, i mbledh PD.

 4. Evita says:

  Pu pu moj Albine femer me kete fjalor bukevardesk rrugacor! Si ata garipat qe flasin me nofka! Pu pu e kemi edhe deputete ne kuvend! Te vjen zor te thuash qe eshte femer kjo gomarmashkull!
  Kjo dhe Ndoka me ordineret e Parlamentit! Pale te ishin burre e grua keta te dy; do nxirrnin skorie!!!

 5. Evita says:

  Pu pu moj Albine femer me kete fjalor bukevardesk rrugacor! Si ata garipat qe flasin me nofka! Pu pu e kemi edhe deputete ne kuvend! Te vjen zor te thuash qe eshte femer kjo gomarmashkull!
  Kjo dhe Noka me ordineret e Parlamentit! Pale te ishin burre e grua keta te dy; do nxirrnin skorie!

 6. Albania says:

  O Albina ate qe i ka bere Berisha popullit shqiptare ta uroj ty dhe familjes tende o baxhelle e ndyre….

 7. Asd says:

  Nga hunda i ngjaka “luanit”…

  Keta akoma e konsiderojne “luan” sekretarin e ppsh, njesoj sic quanin kryetarin e ppsh…

  Niveli i injorances eshte per Guiness.

  1. Lelo says:

   Eshte per ti ardhur keq! Por ky eshte reclutati i ketije sistemi zgjedhor qe kryetari i partise con ne kuvend njerez qe thone po zoteri edhe pse sdine te lexojne dhe te shkruajne.

 8. Reforma says:

  Nje gjuhe e denje per nje grua rrugesh ! Trip.

 9. Emiljano says:

  Ai balla llustraxhi kepucesh esht po ama edhe ti ne mos je kokrra debiles.mjere populli ca kafshe ka ne ate stallen e parlamentit

 10. tomori i beratit says:

  Kjo fytyr e qelbur duhet te jete manjake.Ajo vetem femer nuk eshte.Prandaj PD nuk eshte parti por LLUM–LLUM–LLUM.Ku jane gjetur te gjithe deputetet me te ndyre qe ka nxjer parlamenti Shqiptar ne vite duke filluar nga vrasesi sali e duke perfunduar me kete debilen e klasit pare.

 11. Oktavian August says:

  E mjere ne rrugen e saj te mediokritetit!,,,Lereni ne fatkeqesine e saj Alvinen e Dedes,,,

 12. Toni says:

  Po si ka mundesi qe nuk e kuptojne xhanem !? Me gjith mend jane kaq idiote !? Sa me shume flasin me kete gjuhe aq me shume i urren populli.

 13. anamaria says:

  Kjo ka lajthit fare lummadhja….

 14. tru says:

  Eshte nje cope katunare ,qe nuk i hiken cerja as per 200 vjet

 15. Moni says:

  Keta kujtojne se kur shajne Ramen apo Ballen e kane vetem me ta. Harrojne se pas Rames, Balles apo Braces dhe Veliajt jane mijra socialiste dhe po u sollen keshtu kane per tu shtuar edhe mijra te tjere.

 16. Trimeresha e malesise says:

  Turp te krenohet kjo shemtira qe eshte shqiptare ! Jazek te qofte per femer servile dhe kurve me nam .

 17. Elio Gora says:

  Moj alpine,ti e cileson Ballen per llustraxhi por ke shume kohe qe per vete po perdor “pompen “.Sigurisht deputete “dru me pre ” si ty,Noka e te tjere keshtu do te pompojne per te kapur ndonje vend te mire ne listen e partise si kandidate per deputete per zgjedhjet e ardheshme.Sigurisht lista do te jete shume e vogel keshtu qe edhe “pompimi ” ndaj Berishes do te jete me intensitet te larte.Ty dhe disa te tjere ne PD u ka ngelur ora tek Djetori `90 por po te kishe pak mend moj Albine duhet ta kuptoje se ajo “demokraci” qe ju kujtoni vazhdimisht ishte pergatitur nga sigurimi i shtetit qe ju me te drejte e shani vazhdimisht.Une te nxis qe te shash me me force diktaturen komuniste,pr mendohu pak se ne kushtet e asaj diktature ty dhe bashkshortit tend ju dha e drejta per te vazhduar studimet e larta per mjekesi.Niveli juaj ti e din shume mire se kush ishte por diktatura toleronte qe te dilte edhe ndonje kuadro nga veriu,se keshtu kuadro te ardhur nga rrethet jugore do te kishin mundesine per tu transferuar ne rrethet e tyre.Diktatura komuniste me kete synim kishte vendosur qe edhe nxenesit me mestare 7 qe vinin nga veriu te kishin mundesine te vazhdonin studimet e larta.Te uroj nje vend sa me lart ne listen e kandidateve per deputet ne zgjedhjet e ardheshme se sidoqofte duke qendruar edhe kater vjet te tjera ne parlament ke mundesine te “gedhendesh” ndopak dhe te shohesh me qarte se kush eshte politika.

 18. ........ says:

  O TEMA po mos na ofendoni deri ne kte derexhe mer zot sa te na nxirni dhe artikuj te ksaj injorantes , nuk ju vjen keq qe ulni veten kaq posht , o MERO bej ti diçka dhe shmangi kto lloj femrash nga gazeta mos na ofendo ne kte menyr kaq te tmerrshme ne lexuzve he te lutem. na ndimo MERO.

 19. Bena says:

  O injorante Po si ka mundesi qe ne PD jane mbledhur te gjitha keto qe Kane diploma , po shkolle skane bere ,me kete nivel kaq te ulet ,(do te doja te perjashtoja vetem Majlinda Bregun d per inteligjencen e saj ),ndersa ti nje far liljana elmazi dhe ajo tjetra surrat bualli vokshi e keni inteligjencen ZERO.

 20. bobi says:

  Po doni ta kuptoni me mire kapacitetin e kesaj deputetes shikoni ka nje vidjo qe i flete nje polici rrugore. Me debile nuk gjene se si eshte bere dhe kjo deputete nje zote e di, se kushe i votone te tille njetez me te tille bagazh nuk e kuptoje. Basha po nuk ndryshoje drejtime duke i zhdukur keta persona sa seshte vone ka per te pare nje suprize te paimagjinushme ku nuk do kete ca te thojne me ase me vodhen dhe ase mi blen votat.

 21. Faro says:

  C’jane keto injorante pa fund e pa turp qemban kjo parti mor!!!!!
  Mendo te te percaqesoj jashte shtetit nje e tille!

 22. Ekzekutusi says:

  @@Albina Deda….e di se si themi ne kendej nga Shqiperia e Jugut kur Degjojme Deklaratat e tuaja per SPIUNIN SERBE SALI Berishovici:IK MOJ SHURRE E KEQE, se Nuk presim NE TE NA TREGOSH TI SE KUSH ESHTE “Gjigandi” yte….
  je aq e peshtire dhe e neveritshme me keto Deklarata, sa nuk ja vlen te merresh me ty….lavire berishjane-serbije::

  1. Cimi i Pekajve says:

   Gjigand e ka per tjeter gje fjalen Albina!

 23. piter pan says:

  ti moj bu bu bu dallaqe salukun nuk e keni tiger ai asht ari bile ari i zi e met thane te drjten te zezen e ka per mrena po tja hapesh zemeren e ka ziftit prandaj ti mon al al al bibucja mlidhe mendjen nqs ke e mos pjerdh me me at shkarpe

 24. Fuck it says:

  Hahaha hihihi. E po kur ben dhe kjo hund derja si gangstere mos ngelt njeri ne kembe. Paska lexuar ndonje fabul te La Fonten dhe mesa duket I paska ngelur ne mendje. Kur flet dhe kjo shura me fjale te medhaja. Po mos ja merni shume per keq see nga halli e ka, I duhet te justifikoj rogen te patroni serbomadhi Sali Karaxhixh. Ja dhe paloqja ashtu beri dhe u be kryetar grupi.

 25. TIKU says:

  EH moj baxhelle e PD jeni ju sindroma ne PD prandaj po ec aq shume perpara PD me sekretarin e PPSH.SALI KERMEN gjithmone “perpera”.

 26. Aleko says:

  ne gjurmet e burrave edhe cikave po u pelcet cipa ne parlamentin shqipetare…

 27. Devolliu says:

  Sali Shpellari, KRYEKRIMINELI GJAKATAR I SHQIPËRISË, TRADHTAR I KOMBIT.

 28. D says:

  Luani i koqeve te mia. Edhe bolet e mia kane me pak rrudha se Berisha

 29. beni says:

  ah moj buce,kush te pjerdhen ty,apo do thuash dicka qe te terheqesh vemendjen e malokut,se mbase te jep ndonje kocke qe ta futesh atje ku e di ti

 30. maximus says:

  bojkot ,bojkot vetem bojkot kesaj çete fashiste te pd-se, shikoni si jane bere , kane 10 dite qe vetem kerkojne trazira dhe dhune, injorantet vetem keshtu mlendojne se do te vijne ne pushtet,

 31. Famagjo says:

  Qe te besh nje kerem luan do te thote se je kerem per vete. Sjellja e te gjithe “demokrateve ” ne parlament ne komisione dhe kudo jene shprehje e nje sjellje fashiste si ne kohen e hitlerit para dhe pasi erdhi ne pushtet. Keto ndihmojne LSI qe neser te te dali ne opozit, pasi PD-ja nuk e shoh as ne minorance. Keshtu moj albin e vogel me aroganc maceje te eger do e shikoni veten ne pyllin e kafshve te kohes.

 32. albatros says:

  Nuk ishte sherr midis “cunave te lagjes” , ishte perballje plotesisht ligjore. Po ku pirdhni per ligje “JU”. T’ju rroje kanuni por edhe ate e lexoni si tju vije per mbare. Perballjen me ligjin e gjithe skota juaj e ka problem. Nuk e dime pse. Tju rrojne gjykatesit qe I komandoni si ne loje play station

 33. Maria says:

  Saliu ka hyre ne gjynadhe harram buken e ketij populli !Nuk meriton ky popull nje udheheqes kriminel ,hajdut qe e varferoi kete popull ne cdo pikpamje me firmat piramidale ,Gerdec ,dhe 1001 te zeza qe s`kane numerim ! Zoti i marrte hakun ketij populli qe ka vuajtur shume…….!Ne litar Sala dhe horrat e tij sahanlepires .Ora vonon ,por nuk harron per te ligun!

 34. Epo kjo pune! says:

  jepi dh enje puthje per shitjen e detit!!!! patriote!!!!

 35. Brima ne UJE huligane ne rremuje says:

  Kjo haneme me ket xhumlek paska fuqi te bej
  Brima ne UJE ha ha hu ha se cna the moj
  Viktime e veshur me petka serioze qe te tregojne
  Tamam karagjoze me ato turinj Si patate e pjekur
  Baldose origjinale e nje epoke tjeter
  Kukumjacka si ty Nuk gje Asgje tjeter
  Tek ti zuri zuri salihu i vjeter
  Do tja rruash Taulantit
  Edhe here tjeter

 36. mokja says:

  Saliu ne momentin e daljes nga komisioni kur ishte duke dhen intervisten mu duke si nje njeri i vdekur i kishte mare fytyra nje çere te nje te vdekuri .Te terreqi kemen zvare dhe per familjen e tij biologjike dhe ate politike

 37. Emigranti says:

  Me ka takuar, te shohe, shume minje haleje, e zinje e te bardhe. Sote pashe nje miushke haleje te bardhe nga robate, pore te zeze nnga shpirti, injorante dhe pa edukte qytetare, thehte nje baxhelle , nga ato rrugacet qe me shume rine ne bordelo e rrugeve sesa ne shtepi . Si ka mundesi , nje femer, e zgjedhure me ire apo me pahir, pore qe perfaqesone me mjra qytetare ne parlamentin shqiptare, te shprehet ne kete menyre. Ne vnde qe te uin koken per sjelljen rrugacerore, harbute te nje personi te diskrdituare ne populle , me sjelljete preje baditi, llafazani , te lojturi nga mende, qe di vece te shaje, fyej e shpife, per cdo deputete e deputete, nxere mutesira nga goja qe vecse te njgjallin urejtje, kure i degjone, nga kjo baxhelle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *