VIDEO/ Rama: Pa rëndësi fletërrufetë e PD dhe deputetëve të huaj

ramaKryeministri Edi Rama ia ka dedikuar deklaratës së deputetit gjerman Gunther Krichbaum dhe qëndrimeve të PD rubrikën “Komunikimi i Javës” në Facebook.

Rama u shpreh se teksti final i Komisionit Europian nuk do të ketë asnjë lidhje me fletërrufetë e PD-s dhe se deputetët që flasin në titull personal nuk kanë madat nga askush.

‘Ata thjesht shfrytëzojnë rastin për ta përdorur edhe vendin tonë si ushqim për populizmin e tyre. Mund të shtrembërojnë hapur konstatimin e KE dhe mund të gjejnë në merdiat shqiptare një akses që në vendet e tyre as nuk e imagjinojnë. Përveç një grushti hiri që i japin Saliut nuk kanë c’ti bëjnë Shqipërisë.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “VIDEO/ Rama: Pa rëndësi fletërrufetë e PD dhe deputetëve të huaj”

 1. maximus says:

  shume mire e ke o EDI, pd-ja e tregoi fytyren e vertete, por me evropen kurve duhet te sillesh si kurvar, nqs nuk i hapin negociatat, lidhu me rusin dhe te shikosh kur ta fusin shqiperine direkt e antare te be -se me te drejta te plota., sepse evropes kur i thua nuk dua te futem brenda atehere ta hap deren,

 2. spartaku says:

  Ty nuk kane se çfare te bejne flete rrufet e Pd-ke,dhe te shkruajne dhe te thon çfare te duan.Uthulla gerryen vehten e saj.Eshte e vertete,se ato perralla qe thon ata te pd-ke jane nje grusht hi per Sali Berishen.Te marçin te keqen.

 3. Tomi says:

  Hallall ta beft zoti, i ke then llafet e fundit tamam, ? bravo ? ????

 4. Krio says:

  Ku je ore bure. Tu pa ndeshjen me Rumenigen? U ben 3 dite. Neser do takosh Merkelin. Shplodhu or burre. Mos u lodh shum qe te jesh i fresket

 5. DRINI says:

  Hallall EDO kjo eshte nji pergjigje e sakte per EUROPEN dhe per debilat e PD qe c’fare nuk po bejne per te penguar SHqiperine qe te mos pranohet ne Europe,se ajo ka ligje dhe jo “RRUMPALLA”.

 6. Lpl. says:

  Shko moj bole se le nam Antishqiptare nga budallelleku .Nuk ka forc pd te ndale integrimin , por ti pate deshire qe ata te genjenin para tyre kur ishin ne shqyrtim per qeshtjet qe shqetesojne opoziten , adhtu siq beren me ty para tre viteve , ata per opozitat kane me vemendhe se si trajtohen nga pushteti , kete vetem ti nuk e kupton se menyra si respektohrt dhe komunikohet me opoziten nga qeveria matet demokracia e nje vendi .Ky nuk edhte deputet i thjeshte eshte krahu i djathte i Merkeil , dhe ne Gjermani Merkel nuk ka kaq shume pushtet qe ke ti mbrenda Partise qe i komandon nga do ti , atje Merkel ben ate qe i thone deputetet .Eshte dhkrim i turpshem per nje kryeminister pa tru dhe pa e njohur boten se si funksjonon .Problemet jane dhtuar ti kane vene ne dukhe gjithe gazetaret neper intervista te gazetave te huaja , plus ambasadat qe japin informacjon , ti se kupton por ata ta kane marre anen ne momentin qe fillove duke arrestuar njerez per drita fhe duke u shembur shtepite e pane se je monster barbare qe krenohesh me fatkeqsine e te tjerve .Predjoni qe je munfuar tju besh , kujtove se e hane predjonin ata qekane 1000 vjet qe drejtojne Evropen dhe bene dy luftra boterore kundra presjoneve .Greçine se lane ne balte me dale vetem ajo kunder , se ashtu do ndollte por ti skupton , atehere doli Merkel ajo qe komandon Evropen ska integrim .Degjo neqoftese je patriot dhe e do Shqiperine ik ne shtepi merru me baçen tende atje hap do toke te re dhe mos u ul me atje poshte se nuk je per ate pune .Nje gje bere te mire se e qove Tifozin Gjerman Taulant Balla me pare Bajernin ne stadjum .Aq shume te kane vere ne loje saqe akoma sja kane bere asnje kryeministri te huajt sepse je sherrbudalla se po te ishe budalla do i kidhe lene te tjeret per te te meduar .Ngjela dhe ndonje tjeter nuk kane autoritet dhe kulture intelektuale me savatuar budalleqet e tua , ata jane per me lehe pa argument , edhe ti bere shume gabim me kete shktim vetem sa u zhyte me thedhe ne ujrat qe ke turbulluar vete .Pagzove djalin ,katolik, dhe pastaj thotte ky e zgjedhe vete fene kur te rritet , pse nuk e le te pagezohet kur te rritet .Paastaj ju thote une jam Katolik atyre qe rriten qe ne kopesht me kulture Katolike dhe ata qeshin habiten çfare veprash ka bere ky katolik i devotshem .Keta jane shenja budallaj ne boten Katolike dhe kush eshte Katolik , kurse ne Shqiperi budallaj duket normal .Shko ne shtepi shoku Rama se qe se erdhe ti e mbloj reja zeze gjithe Shqiperine , largou qe te kthehet drita beje ke miresi si akt i pendeses tende si Katolik qe i thua vetes.

 7. s.h. says:

  …gabim shtypi apo ironi e hidhur e E. Rames …mediat apo merdiat ….!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *