FOTOT/ Tre mesazhet e Merkel për Shqipërinë (dhe ato që s’u panë nga takimi me Ramën)

Kryeministri Edi Rama ka postuar fotot nga vizita e tij në Berlin, dhe tre mesazhet e kancelares gjermane Angela Merkel:

“….Ne sot mund të themi se Shqipëria ka ndryshuar rrënjësisht gjatë viteve të fundit dhe se janë bërë reforma të rëndësishme, të cilat duhet të vazhdojnë të ndërmerren. Komisioni Europian ndjek zhvillimet e vazhdueshme në Shqipëri dhe e ka pranuar, gjithashtu, këtë progres në raportin e tij te fundit. Dua të përgëzoj përzemërsisht Kryeministrin Edi Rama për këto hapa përpara.

… Tani natyrshëm, duhet të vazhdojmë së bashku në këtë rrugë, mbi këto piketa të rëndësishme. Komisioni Europian ka identifikuar pesë prioritetet. Ketu përfshihet ndër të tjera zbatimi i vazhdueshëm i reformes ne drejtesi. Por sigurisht edhe lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, ku nevojiten masa të përhershme në rendin e ditës, çka është pohuar edhe nga Komisioni Evropian.

… Unë besoj se ne mund të themi në përgjithësi se tashmë më e rëndësishmja është bërë. Ai që i sheh konfliktet e politikës së brendshme, e di se sa shumë forcë dhe kurajo duhet për të ecur përpara në këtë rrugë. Ne do të flasim më në detaje për se si Gjermania mund të ndihmojë, për të siguruar që përparimi në këtë rrugë të mund të rrënjoset me sukses.”

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-32-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-32.jpg","attachment_id":589650},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-1-8-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-1-8.jpg","attachment_id":589653},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-2-4-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-2-4.jpg","attachment_id":589654},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-3-5-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-3-5.jpg","attachment_id":589655},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-4-5-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-4-5.jpg","attachment_id":589656},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-5-3-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-5-3.jpg","attachment_id":589657},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-6-3-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-6-3.jpg","attachment_id":589658},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-7-2-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-7-2.jpg","attachment_id":589659},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-8-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-8-1.jpg","attachment_id":589660},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-12-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-12-1.jpg","attachment_id":589664},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-9-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-9-1.jpg","attachment_id":589661},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-10-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-10-1.jpg","attachment_id":589662},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-11-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-11-1.jpg","attachment_id":589663},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-13-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-13-1.jpg","attachment_id":589665},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-14-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-14-1.jpg","attachment_id":589666},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-15-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-15-1.jpg","attachment_id":589667}]

3 komente në “FOTOT/ Tre mesazhet e Merkel për Shqipërinë (dhe ato që s’u panë nga takimi me Ramën)”

 1. k says:

  Shqiptaret e ndjene veten aq të zgjuar sa tja hedhin Evropës.
  Ata në sytë e saj janë vetëm ca provincialë demode dhe injorantë.
  Evropianëve u mjafton të hyjnë në një zyrë shteti të kuptojnë
  sistemi Kafkian të stetit shqiptar. F.Kafka e ka shpjeguar këtë lloj shteti
  100 vjet para se shqiptarët ta shpikin. Imagjinoni sa mbrapa janë.
  p.s. (kafka nuk është koke njeriu)për ata që nuk e dinë dhe atje ka maft të tillë.

  1. plaku mere says:

   ik o K’ar se jane te thella keto pune. Lere Kafken mos e ngatarro kot se se kupto

 2. Moni says:

  O bo bo bo ! O Edo, po hiqe mor burre ate foto ku je ulur ne tavoline me Merkel. Apo mos do qe te vrase veten Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *