Izet Haxhia: Po Ilir Kumbaron e njeh Sali Berisha dhe a e ka takuar te Vila 4?

berisha haxhia kumbaroPas intervistës së Berishës lidhur me zhdukjen e Remzi Hoxhës ka reaguar edhe Izet Haxhia.

Ai e pyet Berishën nëse e njeh Ilir Kumbaron.

“Lexova nje pergjigje qe Berisha kishte dhene per revisten Bota Sot te Kosoves, ne lidhje me vrasjen shteterore dhe me pas zhdukjen e trupit te te ndjerit Remzi Hoxha. Do deshiroja qe gazetari ta pyeste se: a e njeh,apo a e ka takuar ne fundin e muajt tetor 1995 ish-shefin e SHIK-ut per Tiranen, Ilir Kumbaro?

Jam i sigurte se pergjigja e ketij mashtruesi do ishte: se nuk e kam takuar apo nuk e njoh kete kriminelin e SHIK-ut, Kumbaro.

E them kete, sepse edhe pergjigja e tij ndaj pyetjes ne lidhje me Remzi Hoxhen, ishte pergjigja tipike e nje mashtruesi ne makth, per ate krim te kobshem, ku Berisha edhe po t’ia heqim akuzen e urdherdhenies per kete krim, eshte fajtori per fshehjen e krimit dhe zhdukjen e trupit te pajete te Remzi Hoxhes, i vrare ne tortura nga xhelatet e SHIk-ut te tij.

Per kete jam mese i sigurte, sepse siç e kam thene edhe me pare, Ilir Kumbaro se bashku me Gazideden ka ardhur te pakten tre here tek Vila 4, per te takuar Berishen ne ate fund tetori te 1995, kohe qe perkon me vrasjen ne tortura te Remzi Hoxhes, ne bazen e SHIK-ut ne Vain te Lezhes.

Ky krim i dyfishte shtetëror, njehere vrasja ne tortura dhe pastaj hedhja ne det e trupit te Remzi Hoxhes, eshte nje krim i kobshem qe e pasuan edhe dhjetra krime te tjera shtetërore, qe do ta ndjekin Berishen deri ne dhenien hesap para Zotit, sepse siç po shihet, me nder me thane perpara drejtesise tone ,nuk do jap hesap ndonjehere …”, shkruan Haxhia.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Izet Haxhia: Po Ilir Kumbaron e njeh Sali Berisha dhe a e ka takuar te Vila 4?”

 1. izet kafsha says:

  Ponti ibret haxhia ,tani u kujtove?! Aoo tani i shpife ,per ndonje kicke nga Mjero..

  1. boom says:

   Serbo-shpellar. Na ke ndotur gjuhen shqipe. Me shume ke gabime se ke shkronja ne dy fjali te vetme.

 2. Sheqerja says:

  Me shprese tek Zoti do behet drejtesia e pavarur qe ta shohim kete fytyre te shpifur ne banken e te akuzuarve,Izet.

  1. Kujtim says:

   Lereni Berishen nuk di gje i shkreti Satrap , ore ay nuk nje Baxhanakun jo te njohi te tjeret. Lereni nuk ka faj Saliu.ja qe rastis qe ata qe nuk i nje Saliu dhe bejne Aksident , nuk ka faj fain e ka Nano Rama te gjith kundershtaret e Saliut. Nuk ka bere gje i shkreti . Eakuzoni kot Saliun , e lojtet nga ment ore. Jeni qepur te gjith , po nuk di gje ore , ju e ngacmoni dhe ay pa dashka nuk di cfar te thot ….. Lereni reat qe mos ju ngasi po jepini edhe atij nje karige qe mos ju ngas

  2. Kujtim says:

   Ti Sheqere nuk mban ment mire kohe lufte ka qene

 3. Rama2 says:

  E sakte shume e sakte.Ky njeri ska per te dale ndonjeher para drejtesise.Shpresojme qe te dalin pasardhesit e tij(femijet).

 4. Nave Na says:

  Z.Izet!
  Kam respekt per ju por sot po me zhgenjen!
  Sa lehu deri vone nuk ka dit kush asht baba i vet!
  Ky nuk ka dit emrin e kunatit!
  Ti mendon se ky mban mend Kumbaron?!
  Sa lehu kurre ska dit gja, e vetmja si ka dite dhe e realizoi me sukses ka qene taksa e sheshte per nje ekonomi te cilen e pat be shesh( me djegje e shkaterrim nga themelet)!
  Rrnoft Sheqerja!
  Rrnoft Lirija!
  Rrnoft Sadija!
  Rrnoft Gita!
  Rrnoft Karmina!
  Rrnoft Desara!
  Rrnoft populli i mencem shqipfoles!

 5. Per menderet says:

  Po mire edhe per kete rast duhet mbrojtur ky kafshe e ndyre, qe vetem vrere nxjerre nga goja ky basterd. Mendoj se ky plere duhet te jape llogari per mekatet e panumurta qe ka kryer ne dem te popullit Shqiptar.

 6. arti says:

  Izet Haxhia per mua je njeri i drejte dhe shume i ndershem .

 7. Poradeci says:

  Nje lajme i mire qe Izeti eshte nje deshmitar potencial, per rrugacerite e ketij basdardi te ndyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *