VIDEO/ Lubonja, Zheji, Ballauri dhe Frrok Çupi pëdoren nga Greqia kundër Ramës. Në rrjet shpërthen zemërimi

Televizioni shtetëror grek ERT ka bërë një dokumentar, për shkeljet që sipas tij, po i bëhen minoritetit grek në Shqipëri.

Emisioni i referohet prishjes së disa garazheve dhe lavazheve në Himarë, që sipas tyre janë banesa të minoritarëve.

Por, ajo që e bën më të rëndë, është fakti se disa personazhe shqiptare, për të sulmuar Ramën, kanë pohuar në emision ato që donin të dëgjonin grekët.

Gazetari grek ka marrë në intervistë Fatos Lubonjën, Frrok Çupin, Elsa Ballaurin dhe Artur Zhejin, ndaj të cilëve ka shpërthyer zemërimi në rrjetet sociale, për ato që kanë thënë.

Vetë Zheji ka bërë një shkrim, duke thënë se i janë shtrembëruar fjalët dhe ka thënë tjetër gjë nga ato që janë transmetuar në televizionin grek.

“Personalisht diferencohem nga ky përdorim i njëanshëm dhe i turpshëm, mediatik i kolegut shtetëror të ERT…”, shkruan ai.

Ende nuk kane reaguar Lubonja dhe te tjeret per menyren si jane pasqyruar intervistat e tyre ne dokumentar.

REMOTE_ADDR:[]

67 komente në “VIDEO/ Lubonja, Zheji, Ballauri dhe Frrok Çupi pëdoren nga Greqia kundër Ramës. Në rrjet shpërthen zemërimi”

 1. Naim Frasheri says:

  po pse more Putana jeni kaq Antishqiptar,do tju beshtyjne rruges kur te dilni

  1. Sandy says:

   Shume dakord me Naimin, qe te kater jane kurva te ndyra, me gjithe respektin qe kam per kurvat, te cilat perdorin vetem trupin e tyre dhe jo interesat e atdheut.

   1. raimond vlonjati says:

    Gjergj Zheji nuk eshte si keta

    1. arbereshi says:

     Gjergj Zheji ka qene zotni ky tjetri eshte plere me keq se nje kurve ordinere burat kurva jane felliqesira me shume se grate kurva

  2. albi says:

   Mos i fyeni kurvat duke i krahasuar me keto monstra.

 2. mushk berisha says:

  Por krye plehra eshte serbi sali karaxhic

 3. Shefi says:

  Perkunder nje emisioni objektiv te ERT-1, edhe ne kete mini-informacion vazhdohet te genjehet. Ato qe thote Lubonja, Ballauri etj ne fakt i kane thene ne anglisht, keshtu nuk mund te akuzohet ERT-1 per deformim ne perkthim. Madje Lubonja e etj qe permenden ketu i kane shprehur mendimet e tyre ne artikujt periodike te shtypit, asgje e ndryshme nga sa ata shprehen periodikisht ne Shqiperi nuk ndryshon edhe ne intervistat. Tema, megjithe se e quan veten ” si shprehese e te verteteva” ne fakt eshte nje ze me shume ne listen e manipulimeve. Pse nuk jep linkun e plote te ERT-1 (shqiptaret dine edhe greqisht edhe anglisht )?

 4. Shijaksi says:

  Tradhetar te poshter, jeni te shitur fuck

 5. caku says:

  plehrat, nese keshtu i beni nje sherbim edhe Rames, sa me shume ju degjoj me shume me pelqen Rama.

 6. Altin says:

  Genjeni….ata nuk folen fare per Gr… ata flisnin per problemet qe kemi ne…korrupsioni…kanabis…drejtesia etj… thane vetem te verteta….Nese keto te verteta na dhembin dhe kujtojme se ata jashte Shqiperise nuk i dine dhe fshihemi si struci, ky eshte problem tjeter….Edhe Zhei genjen, se ne video ishte me ze dhe figure… asgje nuk ishte genjeshter por vetem te verteta…dhe te gjitha cfare thane nuk kishin lidhje fare me Gr dhe marredheniet me te…..Bravo atyre qe thone te verteten dhe nuk fshihen pas gishtit….

  1. saliu says:

   Per cfare te vertetash flet mor evlat? Cilat quan te verteta ti ate qe shqiptaret qenkan edukuar me nacionalizma dhe urrejtje per fqinjet? Qe shqiptaret na u dashkan te jene paqesore edhe kur i kerkohet te gjysma e atdheut se i perket Greqise sipas “vorio epirit”? Ku ke degjuar ne politike edhe ne diplomaci te neperkembet vendi yt edhe sikur te jene te gjitha sa thuhen te verteta” Ku ke degjuar qe gazetaret ruse te shprehen qe Rusia ka ushtruar genocid ne Krime apo gazetaret serbe te pranojne genocidin dhe krimet pergjate luftes se Kosoves? Kjo eshte vetem nje mendjemadhesi i padegjuar e disa megallomaneve gjoja intelektuale qe shiten kudo iu afrohet mundesia per te nxjerre nga goja ato qe te tjeret i nxjerrin ne rruge organike vetem per tu dukur te ndryshem edhe pse cenohet ATDHEU. Iu versulen Skenderbeut dhe nuk lane gje pa thene vetem qe tia hiqnin anen patriotike, iu versulen Ismail Qemalit me te gjitha baterite iu versulen Ahmet Zogut duke ia zhveshur te gjitha meritat, e me rradhe te gjithe burrave te shtetit qe kishin bere te pamunduren per ta bere kete vend. Cilit jane keta individe qe merrkan persiper te baltosin kedo qe mbron te drejtat e vendit te tij? Jane pikerisht keta individe qe nuk kane bere asgje per te , pervecse per mabicie te ndyra personale, si njerez te pa arrirre ne vendimmarrje sulmojne e hedhin kazanet e nderesive qe kane ne bark mbi kedo pavaresisht se demtojne vendin tone te dashur dhe te pa tjetersueshem SHQIPERINE.

   1. zz says:

    Mos u lodhe kot sepse ai me lart eshte nje zagare 300 i Anastasit nje llum mercenaresh qe kane ulur breket per 5 kacidhe nuk ja vlen te merresh me te tille sorrogatosh

   2. zz says:

    Mos u lodhe kot sepse ai me lart eshte nje zagare 300 i Anastasit nje llum mercenaresh qe kane ulur breket per 5 kacidhe nuk ja vlen te merresh me te tille sorrogatosh

 7. andromeda says:

  Superplehrat që duhen djegur. Si ka mundësi që, për inat të Ramës të bësh politikën shoviniste të grekut. Dhe pasi e bën mutin,na del zhulsi Zhei, dhe distancohet nga ato që ka thënë ai dhe plehrat e tjerë, pra ha atë që bëri e na thotë – jam 90% dakord me Ramën për ç’ka thotë lidhur me problemet me Greqinë. Tradhëti kombëtare në shkallë siperore. Në kohën e Enverit do e kishin ngrënë plumbin pas qafe.

 8. dashi says:

  nuk mund te perkthehet apo vari … qe ta kuptojm

 9. Kola says:

  Une e degjova me veshet e mi emisionin ne fjale dhe s’ka nevoje te justifikohen halet e atdheut qe na bejne ANAL-istet. Ishin thjesht hale qe publikisht vollen pislliqe. Nga ana tjeter bene mire qe u pozicionuan pro grekut per faktin se ata dicka presin si shperblim nga qelbesira Saleh i cili s’ka bere me pak se kaq. Fatkeqesisht ky eshte vendi yne i mbushur me funderrina antikombetare.

  1. LORA says:

   Jam dakort qe keta jane funderrina antikombetare,si kliente te paepur komplementare te antikombetaizmit te bandes kusaro-kriminale shqup-se,,,,jo vetem sot,por qysh prej 1990-es,nen petkun e “mbrojtesve te te drejtave te njeriut”,,,,tek pagatoret me te shpejte te sherbimeve te tyre.
   Fakti qe nuk shqiten,sa ne nje television tek nje tjeter, me llapaqenerine e tyre gebelsiane,,,eshte deshmia me e qashter e misionit te tyre antishqiptar.
   Por, ky lajmi I sotem eshte I mire per mua,,,,qenkan katandisur ne limon, perfundimisht te shtrydhur,,,nuk ua paskan me nevojen sherbimeve te tyre.E paskan kuptuar pagatoret alergjine e opinionit publik shqiptar ndaj ketyre gerdallave morale dhe intelektualisht hajvane,te papranueshem dhe te papertypshem per stomakun e shqiptareve.
   Kola ,nuk jam dakort me ju qe “vendi yne eshte I mbushur ” me kete takem mbetjesh septike,,,por mendoj se kete takem do t’a kemi perhere neper kembe,ne misionin e tyre te djallit.Kjo n’a meson qe duhet te jemi te gjithe sy,vesh e mendje ne mbrojtje te interesave te Atdheut tone,,,,dmth te bejme ,as me pak e as me shume,qytetarin e pergjegjshem,civil dhe civik;sic e bejne perdite qytetaret europiane.
   Pershendetje Kola.

 10. SS says:

  Po nuk u pastrua Shqiperia nga ky llum nuk ka zhvillim na duhet nje 4 Shkurt i ri nje ekzekutim per gjithe Naten te ketij llumi thjesht metodat e SS te Adolfit ekzekutim perpara deres se shtepise sepse vetem kete gjuhe kuptojn keta sorrogato dhe keshtu bien edhe mercenaret e grekut rehat dhe i mbushin breket plot bashke me ta efhe Athina brekedhjere

 11. sofia says:

  Kur tradhetia ka marre rruget dhe keta bastarde dalin para publikut shqiptar e grek. I kemi degjuar, i kemi lexuar dhe i dime se kush jane, nuk fshihen dot as pas gishtit as pas fustanit dhe potureve te tyre. Lubonja nje injorant qe eshte zemruar pse u mbyll agon channel dhe lufton Ramen duke shitur Shqiperine, Frrok Cupi nje cube maskara alla sali berishe, Ballauri nje femer e çmoralizuar qe ka vjedhe gjithe parate e shoqatave ne ndihme te qytetareve te akorduara nga BE, Zheji nje palohaur mbetjesh te pariciklushme; dhe ca te tjere: te gjithe per kapriçot, merzine, cmiren, egoizmin, interesat e bythes se tyre, dalin kunder Rames duke shkaterruar akoma Shqiperine e duke ja falur dhe grekut. S’ka rendesi, vetem te shajne Ramen, pa greku apo dhe serbi tu a vere dhe prapa. “Intelektualet” tane! Vafshin ne sketerre keta njerez! Njerezit duhet ti peshtyjne ne rruge kur kalojne.

 12. kuli says:

  Kujdes njerez, ska ca ju ben greku kur votoni, aty shprehni kontrollin tuaj. Edi Rama eshte i vetmi shans qe kemi te kapim kohen e humbur. Mos u merrni me tyme mediatike, thjesht shihni kush punon per ju me vepra, jo llafe. Sa per kto plehrat, kemi me shumice, injorojini, ose peshtyjini ne surrat po i pate rruges.
  Ca eshte me ironike eshte fakti qe kjo faktikisht i sherben himarioteve ne rradhe te pare, sepse krijon nje ambjent evropian, larg nga tallavaja greke, po he kujt ti thuash. Te tjerat jane thjesht material per tradhtaret.

 13. alex says:

  Keto anal-ista po te shprehen keshtu ne ndonje vende tjeter ,do te perfundonjin ne plera.Kurse ketu ne Shqiperi vershojne mediat pa pike trurpi.Skemi gje me grekun,jane vete mediat te na qe financofen nga qarqe antishqiptare dhe bashke me keto anal-ista bejne ate qe kerkojne armiqte e keti vendi.Perdite e me shume me shtohen simpatit per Enverin…

 14. degjoni ca thone plerat apo degjoni ca thone intelektualet

 15. Zizu says:

  Edhe opinionet e ketyre ne studio jane false . prandaj i lini te hane…

 16. Fredi says:

  FARE E LIGE, PO TE KISHTE NDODHUR NE RUSI, PUTINI DO TI KISHTE EKZEKUTUAR KETA PLEHRA BRENDA 24 OREVE. RRACE E SHKERDHYER

 17. lisi says:

  Iliri para e zagaret mbrapa….
  per pushtet e per nje kocke ,keta vrasin prinderit e tyre jo me Shqiperine.
  Saliu dihet,por me i rezikshem eshte skraparliu .

 18. eli-tiv says:

  ..ka ardhur te qarkullojne edhe keto lloj figurash..gazetare..etj…na lodhen me makuterine e tyre…force levizese e tyre eshte paraje qe jep pushteti
  ..edhe keta kane 25 vjet qe helm nxjerrin…

 19. mirela shkumbini says:

  Gazeta Tema eshte vene ne sherbim te percarjes se shqiptareve ne patriot dhe tradhetar! Me kujton luften e kases ne komunizem e cila ishte pergjegjese per genocidin e tmerrshem te vete shqiptareve nga shqiptaret! N.q.s. “patriotizmi” eshte shpallur prone private e Rames dhe e mediave qe i sherbejne Rames, atehere po ju leme ta shijoni vetem!! Por ndjej detyre t’ju kujtoj se patriotizmi i vertete nuk eshte nxitja e retorikes vulgare nacionaliste ne momentin kur vendi kerkon te futet ne Bashkimin Europian! Nuk eshte kthimi i Shqiperise ne meken e krimit, korrupsionit, varferise, papunesise! Nuk mund te jete patriotizem nxitja e emigracionit nga vete Rama, duke boshatisur vendin nga c’do element i shendoshe dhe duke lene te pashpreset brenda vendit! Mos te permend ketu intervisten e famshme ne anglisht te RAMES dhene tv grek Skai, ku me ze dhe figure, boterisht, shprehu injorancen dhe papergjegjshmerine e tij ndaj ceshtjeve shqiptare, qe , sipas standarteve tuaja, RAMA DUHET TE JETE TRADHTARI ME I MADH! Por nuk eshte patriotizmi dhe te vertatat qe ju interesojne. Eshte vetem pushteti dhe prandaj ndersyni masat e pa shpresa, duke i ngarkuar me “bomba” nacionaliste per nje kauz qe ju nuk besoni, por i sherbeni per fitime personale. Lejoni fjalen dhe mendimin e lire, se po e ktheni vendin ne diktature! Dhe kete rradhe eshte me e keqe, sepse po na mbyt injoranca!! (Shpresoj ta publikoni!)

  1. delete says:

   Duhet te jesh naive dhe e shkeputur nga realiteti qe te mendosh se Rama po perdor patriotizmin per nxitje nacionaliste. Nese ti e quan patriotizmin ‘prone private’ te KM vetem sepse ai u tregon vendin fqinjve duke u thene se vate koha e afendikoit dhe se qe te presesh respekt ne nje marrdhenie duhet ne rradhe te pare ta tregosh ate, atehere je minimumi in-objektive ne koment sepse e nxjerr hapur biasin qe ke mbi kete argument. Aq me teper kur KM thjesht po ben detyren qe shqiptaret dhe kushtetuta e vendit i kerkon postit qe ai mbulon. Qe do te thote, te mos shese si qeveria e meparshme interesat, sovraniteitn, territorin dhe cdo gje shqiptare por ti mbroje ato me fanatizem. Tjetra dhe me e pa-kuptimte si pretendim eshte se ku sipas jush qendron injoranca e KM ne intervisten dhene Skai tv? Ti e quan te papergjegjshem dhe injorant replikimin e Rames kur ai e sheh si idiotesk pretendimin grek qe te marre gjysmen e Shqiperise? Ose kur thote te verteten qe çamet i kane shtepite e tyre ne Çamerİne shqiptare. Rama ne fakt do te kishte qene legen dhe i nivelit zero nqs nuk do t’i kishte ngritur keto argumenta mu ne zemer te Greqise. Me cfar racionaliteti komentohet?!!

   Ti gjithashtu flet per fjale te lire dhe shprehje mendimi per nje shoqeri me demokratike, progresiste dhe konstruktive. Ne parim ke te drejte, por ne praktike je perseri kontradiktore me vetveten duke qene se kapitalizimi i shkronjave te pasazhit te Rames si “tradhetar me i madh i vendit” i takon vetem qeverise se meparshme dhe kreut te saj. Kjo per vete faktin se edhe po te perjashtonim cdo rrenim 25-vjecar qe i ka bere atij vendi filo-greku Berishoviç, qofte ekonomikisht, ushtarkisht dhe ne cdo aspekt tjeter social, vetem fakti qe per interesa pushteti teresisht personal te tij dhe vasaleve qe e mbajne akoma ne krey, me nje firm te vetme ju shiten Greqise me qindra km territor shqiptar. Nese kjo nuk perben aktin me te larte te nje tradhetie kombetare atehere ju te gjithe keni nevoje te kolaudoni trute. Politika efikase nuk behet duke u munduar qe vemendja e mases per keta te ashtuquajtur analist qe jane ekuivalenti i plepave qellimisht te zhvendoset neper linja te tjera. Mund ta haje sapunin per djath ndonje qe deri dje flinte me dhi e lope por shumica heret apo vone i jep dum hesapit.

   1. mirela shkumbini says:

    Atehere, DELETE, ne lidhje me komentin tuaj ne adresen time do ju pyesja nese dini Anglisht. Nuk e di perkthimin qe ju be intervistes se Rames ne Shqiperi. Une e degjova ne Anglisht, sepse qellon ta di shume mire, pasi kam jetuar ne Angli 5 vjet!! RAMA i pyetur per ceshtjen came thote, “ok, kane qene bashkepunetor te nazizmit, por….” Ne fund, i pyetur per lidhjen e familjes se tij me gjuhen greke thote,” …fshati i mamase time, Vunoi, eshte i vetmi fshat ne zone, qe flet shqip!! Perderisa eshte dakord me greket, perse po i fryn kaq shume armiqesise me ta!! Po sikur keta gazetare te kishin dhene keto pergjigje, cfare do i priste? Plumbi kokes, sipas retorikes tuaj te urrejtjes. Zhej, u distancua, duke thene se ishte censuruar, por edhe te tjeret qe nuk e kane per detyre te kenaqin patriotizmin e kultivuar “ala Rama”, po kanibalizohen. Ky eshte problemi im , zoteri! Fjala e lire, se per kete liri e rrezuam Enverin. Askush nuk mund te jete pronar i saj, dhe askush nuk mund te lincohet sepse mendon ndryshe! Urrejtja eshte e papranueshme, sidomos kur kultivohet nga “baballaret dhe tregetaret ” e “patriotizmit” per qellime te ngushta personale. Viktima jemi te gjithe ne qe i marrim seriozisht!!!

  2. Kuli says:

   Sa e ke rrogen 300 evro apo je me banden e cetnikeve?

  3. Nik says:

   Besoj se ti “Mirela Shkumbini” je Elsa Ballauri, dora vete.
   Shumica absolute e vlleheve the Shqiperise kane qene korrekte me Shtetin e tyre Shqiptar, por gjithmone ka patur dhe do te kete tipa si Lubonja apo Ballauri qe per interesat e tyre te ngushta ekonomike sa here e ka dashur nevoja kane marre anen e Greqise apo Serbise kunder Shqiperise. Ata nuk kane atdhe, atdheu per ata eshte vetem paraja. Eshte mire te pakten qe e nxjerin pazarin ne publik! Njerezit i shohin dhe gjykojne si bukeshkale dhe tradhetare te ketij vendi. Tradhetia nuk ka brire!
   Nik

 20. dylo mushamaja says:

  ata po flasin te verteten,porse bejn gabim qe e thone shum mefshtazi,shum perciptazi e rrethanorce,
  duhet ta thon me troc,me bazalce. me themel mo!
  duhet te thon qe shqiptaret jan thjesht ca kafsh qe po perpiqen te veshin kostum njerzor,per tu ber njerez,por a mund te kthehet majmuni ne njeri pa respektu me par ligjet darwinijane te zhvillimit te qenijeve te gjalla,porse, duke I ra shkurt,duke vesh nji xhaket homosapiensi,
  kjo ngjan si puna e atij avazit te gjatoshit ,me ate process bojatisjen famoze te pallateve komuniste me tulla silikate dhe beton parafabrikat… per te “bere” keshtu kalimin e qyteteve shqiptare nga diktatura lindore ne demokracin perendimore.
  dhe natyrisht qe kjo eshte kostoja me e lire ne misjonin perendimor te perendimizimit te shqiptarve dhe shqipnis.
  e ku ka me mir sesa pa pare fare,pa shpenxime,vec ca bojra gelqere dhe ca xhaketa te dal mode investim,dhe tak fap shqipnija dhe shqiptart u ben perendim! nga majmun ne njeri,nga bizant ne demokraci!
  kjo esht si me magji. dhe natyrisht qe do I shkoj pershtat politikanve te huaj qe pasi vijn ne shqipni si bicim visit turistike ne safari,per me pa kafshet afrikane,kthehen ne vendet e tyre dhe genjejn atje taksapaguesit ,duke I then se pa shpenzime fare shqipnija safari afrikane esht bo europjane dhe shqiptar majmun neandertalet ,hoqen bishtat dhe u ben civile qytetare perndimore..
  cudija e rradhes shqiptare. dhe cudit shqiptare jan mall eksporti mall perndimor.
  vari krt shqipnis shqiptarve dhe atyre qe tallen me ta! kjo esht bota.
  dikush genjen ,ca genjehen,dhe ndonji debil mundohet te bej drejtsi por ….

 21. fieri says:

  edhe vet gazetari se bashku me operatorin dhe kameren kane kapur fragmente propagande.mashtrim total emisioni.lexoj dike ketu qe thote kane thene realitetin…cilin realetit?!qe shkolla ne himare eshte me kushte me te mira se shkollat e tjera ne Shqiperi?!

 22. dylaver malukati nga berati says:

  haa haaa o dylo mushamaja!
  kur shof ata qent ne perendim qe njerzit I shetisin ne park dhe I kan vesh me rrobe qensh dhe me kapele gjithashtu,me kujtohen shqiptaret qe mendojn se vetem duke I fut ndonje lluster perendimore pamjes se jashtme te tyre dhe vendit te tyre,kujtojn se po behen perendim dhe perendimor!
  eheu!
  te jesh njeri,te behesh qytetar perendimi,te jesh pjes e ekonomis se tregut te lir demokratik euroatllantik,esht po aq e veshtir sa te shetisesh ne hen me gomarin e nastradinit.
  bota perndimore ka kalu qindra mijra vjet luft perpjekje sakrifica pun dersa ka arrit der ktu ku I shofim ne sot,kurse shqiptart dun vec me nji “kapercim kanali” si ato kercimet e lepujve te eger neper lendina pa bar,te arrij ate qe quhet “Perendim”.
  nga kungulli nuk del kastraveci
  nga misri nuk behet speci
  jo gjithkush qe esht ne det quhet marinar
  sepse ka dashnor,por ka edhe kurvar.

 23. Biskota Topalle says:

  Thirrje Te gjithe Shqiptareve te ndershem te mos lejojme plehrat te na ndajne se jemi nje,pa dallim feje,Te gjitha fete kane ardhur nga te huajt tek ne.As Muhameti dhe as Krishti nuk ishin Shqiptare por disa po i perdorin te na ndajne.Cdo Shqiptar Patriot ka per detyre ti peshtyj keto qelbesira kudo qe ti ndeshe ne rruge,neper dyqane apo neper kafene dhe restorante.Le te shkojne te jetojne ne shtetin e grekeve dhe serbeve dhe te turqeve.Nuk ka me turp se te dalesh kunder Shqiperise per 5 haure te 5 Himarioteve te shitur.Jo gjithe himara e do greqine.PESHTYNI QELBESIRAT QE SHAJNE KOMBIN TONE KUDO QE TI SHIKONI PA DALLIM.jane kelyshe tradhetare.

 24. shushica says:

  Nen masken e antikomunizmit sherbimet sekrete serbe dhe greke vune ne levizje gjithcka qe ishte ne pritje per shkaterrimin e Shqiperise.Sipas gje programi te perpunuar me hollesi , u shkaterruan ekonomia , ushtria dhe forcat e rendit , arsimi , kultura , shkenca , u hdhen ne rruge qindra mijra punetore te kualifikuar , teknike , inxhiniere ,projektues dhe shpikes te talentuar te nivelit nderkombetar .Teoria e nivelit zero dhe cekut te bardhe per fat te keq mashtroi dhe nje pjese te popullsise .R.Alia nuk beri asnje veprim kundershtues dhe mbrojtes , i la dore te lire anarkofashizmit berishian dhe bandave te zeza te A.Hajdarit .Lobi grekoamerikan dhe serboamerikan arriten te dominonin politiken zyrtare amerikane,historikisht pro shqiptare.Europa , nen histerizmin antikomunist , rrinte indiferente edhe pse e dinte qe me vone do te paguante.Asnje politikan europian nuk permendi aktin e pashemullt te perzenies se bazave ruse nga Shqiperia qe rrezikonin gjithe krahun jugor te NATO..S, duke kursyer çdo vit miliarda dollare per vendet perendiiore .Ndersa Polonia antikomuniste trajtonte me dinjitet Jaruzelskin , duke i dhene mundesi per nje jete dinjitoze vetem per faktin qe nuk zgjidhi krizen polake te viteve 80…pa nderhyrjen ruse , Shqiperia e Berishes denigroi dhe kercenoi me burg te gjithe oficeret e larte , perfshi ministrin e mbrojtejes , duke i detyruar te marrin rruget e botes , deri ne Greqi , qe kurre nuk ka hequr dore nga planet antishqiptare , dhe akoma mban ligjin e luftes …Pra ish ministri i mbrojtjes shkon refugjat ne Greqi ….Doni me per Saliun ju qe hiqeni si patriote nacionaliste dhe e votoni kete spiun ordiner ….akoma , ju qe ulerini per Shqiperine e madhe naziste dhe nuk mbroni as Shqiperine formale…Ndersa banda , intelektuale, Lubonja, Zheji, Ballauri , Çupi dhe kompani jane percuesit e teorise gebelsiane antishqiptare , jane pararoja e armiqve te kombit , qe paguhen nga kombi…Sipas tyre Shqiperia eshte një vend qe nuk mund te behet …Por per fat …historia ecen , bile shpejt …Serbine e pame te shkaterruar ,Greqine te falimentuar, kur asnje vend ish komunist edhe ne diten me te zeze nuk falimentoi, Shqiperia natyrale po rigjallerohet , rinia , sidomos ajo e kulturuar ne perendim do te marre ne dore fatet e kombit dhe inteligjenca e patriotizmi i tyre do ti fshije plehrat e kombit qe akoma kane nje fare influence ne opinionin publik.Koha punon per ne z.Lubonja ….shqiptari ka nje vitalitet te jashtezakoneshem qe ju antishqiptaret nuk mund ta kuptoni ….Politika amerikane dhe europiane me se fundi e ka kuptuar dhe kjo juve po ju terbon …Me vjen keq per ju o mjerane zvarranike …

 25. Arben says:

  Disa nga pohimet e tyre jane si gjithmone kundra shqiperise, kjo na ka bere ne shqiptaret qe nga formimi i shtetit tone se ka mungese te dashurise kundrejt vendit eme. E dashur ZNJ/Z Ballauri dhe ju te tjeter ne jemi krenare per ju tradhetaret qe per disa euro pohoni cfare te doni, ne kemi probleme, si korrupsioni , droga , mos funksionimi i shtetit, se jeni ju qe e keni krijuar te gjitha keto. Shqiperia nuk ka nevoje per ju, Greqia duhet ta kuptoje se te drejtat e minoritetit ne Shqiperi jane nga me te mirat, dhe ata kete e dine , nuk eshte koha per nacionalizma, por per pune per ti treguar ketyre fqinjeve tane europiane , por me mendim anadollak, edhe nga e kane prejardhjen e vertete, se koha do ta tregoje. Per te gjithe keta ( intelektuale ) qe kur i degjon te vjen turp, si arsyetojne pa u bazuar ne realitet tregojne nje version femijeror, qe nuk ka efekt.

 26. Boss says:

  Rama neqoftese e ka megjithmend me Greqin, te heqi Janullen, te tjerat jane lehje te kota.

  1. xhevdet says:

   Rama janulaton e ka ber qytetar nderi te Tiranes

 27. Bena says:

  Jemi te bindur qe keta tradhetare te ndyre jane te futur edhe nga ilir meta pervec se jane te paguar nga saliu, vetem se urrejne EDI RAMEN kane filluar te urrejne edhe vendin e tyre. Qelbesira te ndyra ,ju duhet ta dini se me EDI RAMEN JEMI NE GJITHE SHQIPTARET SA ME shume e urreni ju AQ ME SHUME E DUAM NE POPULLI. o flliqsira

 28. Albann says:

  Keta ndyresira thone shqiptaret jane majmune.Po a e dine valle keta qe kane prinder shqiptare? (Pra majmune) Po a e dine keta (perfaqesues te shoqerise civile (shoqerise se majmuneve sipas tyre)se nga prinder majmune lindin po majmune?…Sa poshte bie njeriu kur i sherben politikes!…Kjo idiotja edukon te rinjte, kjo perfaqeson njerezit qe i quan majmune?

 29. mirela shkumbini says:

  Fryma e komenteve po me shqeteson, se po tregon qe URREJTJA qenka ushqimi shpirteror i shqiptareve. Eliksiri i jetes, balsami per plaget!!! Urrejtja eshte treguesi i dhunes ne shoqerine shqiptare, per te cilen jemi pergjegjes te gjithe, po jo gazetaret me shume se ne shqiptaret qe u larguam nga vendi, duke lene nje vakum qe eshte mbushur me me te shemtuaren dhe helmuesen! Nje dite kjo dhune do kthehet dhe ndaj Robesierit te vet, qe sic dihet u ekzekutua per tmerrin qe mbolli.Uroj te largohemi sa me pare nga retorika e dhunes dhe urrejtjes. Dhe per cudi, po kryqezohen gazetare, inteligjenca e te cileve eshte shume me larte se niveli objektiv i shoqerise shqiptare dhe kjo eshte kontradikta! Shqiptaret nuk kane nevoje me per tru, por per muskuj!!!

  1. I paemërt says:

   Shko moj ti skuthe mos na hap barkun me “analizat e tua se qelbesh era Janulle

 30. qytetar says:

  Ata kane thene vetem te verteten dhe e verteta e ndihmon vendin dhe shoqerine tone. Por injorantet, fatkeqesisht asnjehere nuk e kane dashur te verteten. Me vjen shume keq per komentet gjoja patriotike qe lexoj. Zoti na ndihmofte …

 31. Arti says:

  Shikoni media Greke pasi humbi duelin me Ramen per shqiptaret nuk ndalon por me pak para gjen sa te duash bordello si lubonja ballauri etj …? E pra shqiptare kto jane grekerit e Saliut e te Lulit qe bejn gjithçka qe shqiptaret ti kene skllever.

 32. ... says:

  A e kuptoni o njerez tashme qe ENVERI nuk ka futur njeri kot ne burg dhe nuk ka pushkatuar njeri kot a e shikoni sa njerez jan per tu denuar per antshqiptarizem ne kte vend urdhin shikoini dhe me thoni qe kishte faj ENVERI qaini hallin lubonjes se dhe ai po ju a shperblen siç e meritoni.

 33. petrit says:

  Shoke kemi ne mes tene — shume Armiq e tradhetare Po mos u qofte then — Vec se skane gje ne dore Hiqni dore ,hiqni dore –Mblidhni ment turperohi Mos u beni Tradhetore — Se pastaj do te pendohi .

 34. shef-it says:

  E cuditeshme!? Baballaret e ketyre denoi ENVERI?! Cfare ti themi Enverit?
  Apo jo “CHEF” qe hiqe si i zgjuar.

 35. Gari says:

  Ballauri mbiemer Vllah , ca pret nga kjo ti dhe nga qelbesira Lubonja , llum i ksaj shoqerie , turp kush i mbron kta flliqesira qofte te majte e te djathte . Kur flet me te huajt nuk e shan popullin tend o ju qifsha fisin , ne emisionet tona flisni ca te doni .

 36. Nga tropoja says:

  JU JAP FJALEN GJITHE SHQIPTAREVE NE RASTIN E PARE QE DO I SHOH SAME TE KTHEHEM NE TIRANE DO TI PESHTYJ NE SY NE PRANI TE CDO MEDIE VENDASE APO TE HUAJ
  BEJENI DHE JU NJE AKTE TILLE
  NE SE KA PATUR KURRE KY KOMB NJE NJERI ME TE MIRE SE EDI RAMA HISTORIA JONE DO E VLERESOJE

 37. aqif tahipi says:

  Keta qe flasin jane thjesht pordhace province qe nuk i dhjet kerrkush jashte ketij atdheut tone.Ata qe hiqen si me te kulturuar dhe “mendjehapur ” jane me te vetedhjeret pasi shajne veten dhe nuk ofrojne asnje fakt qe mbeshtet mendimet e tyre por vetem pikepamje qe jane te frymezuara nga injoranca e tyre. Prandaj me mire lerini te zhgerryhen ne pseudointelektualizmin e tyre dhe mos humbni kohen tuaj per te pare keto idiotesira ne tv grek.

 38. Aleko says:

  Shqiperia ne rrezik, ne shqipri vepron nje bande mikes ,gjithfare vllehesh dhe antishqipetare tip berisha qe ne fshehtesi pregatisin opinionin per nje pushtim te but grek te shqiperise sidomos ne juge.Kyci I kesaj pune eshte kapja e Himares.Greket urdhojne sikur ta kene te tyre himaren kur shteti shqipetare nuk njeh asnje minoritet grek ne kete zone.E degjuat ministrin e jashtem grek kur tha sepp ndiqet rruga e Enverit ne shqiperi per minoritetet.?..Po cfare nenekuptojne me kete grekrit.ne radhe te pare ata shfrytezojne urrejtjen e periudhes komuniste ne shqiperi per te justifikuar pretendimet absurd te tyre se gjasme minoriteti grek nuk eshte vetem ne Dropull dhe Delvine por kudo ne shqiperi e sidomos ne Himare.Tani ne Shqipetaret ka ardhe kohe te paguajme haracin per luften dhe propaganden ekstremiste qe beme per periudhen komuniste ,kur ne Rusi dhe vende te tjera te lindjes nga erdhi ky system edhe pse edhe atje sidomos ne rusi u bene shume gabime e krime me shume se tek ne ,nuk flitet ma aq ashpersi kunder stalinit si behet tek ne.Gjithsekush qe ka pese pare mend ne koke duhet te kuptoje qe persa kohe lufta kunder komunizmit Brenda nesh shfrytezohet nga greket per qellimet e tyre te vjetra ate te grabitjes se teritoreve te reja shqipetare ,une menjehere e pushoj kete lufte bajate dhe I dal ne mbrojtje sistemit komunist sepse per Kohen qe qeverisi kufijt tane I mbrojti me vendosmeri te pashoqe dhe greket me grekofonet nuk e levizen dote bishtin…Shqipetare hapni syte!. Duhet dale zot vendit… greket dhe serbet jane po ata, mjafton te prishen ca ekilibra gjeostrategjik qe sot nuk I favorizojne dhe ata kthehen menjehere te politika e tyre e Megalidhese dhe grabitjeve te teritoreve te reja, nderkohe qe sherbetoreve tip lubonja ti hedhim ne koshe te plehrave.Pilafi nuk mban me uje…

 39. Albani says:

  Rrofte Edi Rama.
  Populli di mire si tja jape pergjigjen dhe Dulles dhe Bolles,dhe Zhejit,dhe Berishes,Metes dhe qarqeve antishipetare ne Shqiperi dhe Fashizmit shteteror dhe mediatik Grek.
  Ne zgjedhjet e ardhshme populli ta ndihmoje veten e tij duke fituar me rezultatin 113 me 27.

 40. Li says:

  O ballauri meso pak anglisht se qenke cop cop.

 41. Emigranti says:

  Me teper sot se kurre,te gjithe te bashkuar rreth Edit vetem Ai eshte dalluar sot si atdhetari me me zemer i drejte i mire trm dhe shume i kompletuar.Te bashkuar rreth ketij Burri nuk ka se c’na ben i huaji qofte ky edhe greku .Keta kater qe kane dhene opinionin e tyre duhen te prenoncohen me shkrim ne nje gazete mbasi shohim per interesa te tyre ndonje apo disa te shesin interesat e atdheut,por dihet mire qe kjo fare pislleku shet nenat grate motrat e tyre.

 42. Teodori says:

  Ketyre kurvave u duhet dhene nje mesim i mire ashtu Shqiptarce si i thone.Jane spiune te rekrutuar nga zbulimet sllavo Greke. Ne moshen e rrinise kane ngrene lugen e corbes se prishur ndaj bien ere bajge.

 43. askushi says:

  Jam i sigurt qe lukunia e komentuesve nuk e kane pare emisionin, as ndonje perkthim. Sapo u serviri tagjine Meroja, u versulen si bisha. Lubonja, Bejtja, Ballauri dhe Zheji nuk thane ndonje gje qe nuk e dime dhe nuk folen per Greqine. Thjesht folen per gjendjen ne Shqiperi, korupsionin, varferine, kanabisin. Turp ti vije Zhejit qe doli si langaraq per te mbledhur ato qe tha, e degjuam me ze dhe figure se cfare tha.
  Po e tha Lubonja i shkrete ne emision sikur ta dinte, ne Shqiperi s`mund te thuash gjysem llafi te mire per Greqine se te sulmojne direkt si agjent.
  Gazetari grek nuk shprehu opinionin e tij personal, ai thjesht intervistoi njerez ne Himare dhe Tirane dhe ia le gjykimin shikuesit. Kjo eshte gazetari dhe jo tagjia qe u hedh Meroja lexuesve te tij.
  Tema te dinim per gazete prestigjoze. Nese do te ngelesh prestigjoze, te pakten nga ana e Greqise merr referenca nga gazeta simotra prestigjoze si Kathimerini, Proto Thema, Ethnos dhe mos u merr me fletushka qe nuk i lexojne vecse ata qe i shkruajne.
  Mero, shpresoj ta publikosh komentin.

 44. tfgs1 analfabeti bithekir harixhi prej Anadolli says:

  Qe Lubovic e urren Shqiperine dhe shqiptaret, kete e dine te gjithe. Lubonja eshte nje depresiv qe e meritoi burgun dhe me shume se burgun duhej te kishte marre. Lubonja eshte psikopat i depresum.

 45. Jimi says:

  C’kini qe u bini me qafe? Keta nuk jane analiste dokudo, jo keta jane heronj analiste, kozmopolit internacionaliste . O sot o kurr! Gerqia eshte ne rrezik te madh nga ekspansioni i fuqishem i shqiptareve dhe ne vecanti i cameve Prandaj si ne vitin 1936, ne Spanje ku nga e gjithe bota u rradhiten vullnetare ne brigadat internacionale per te luftuar Kunder Frankos dhe fashizmit edhe Shqiperia ka nderin te perfaqesohet ne brigadat internacionale te analisteve , per mbrojtjen e Gerqise me kater analistet me te spikatur, te cilet per interesat e larta te Eladhes se rrezikuar jane gati te sakrifikojne edhe nderin, madje po te jete nevoja edhe jeten!
  Te jeni te sigurte se jeta dhe vepra e juaj do te perjetersohet ne panteonin e deshmoreve te atdheut, por meqe Shqiperia nuk ka nje te tille, nje i tille panteon ndodhet vetem ne Athine! Atje e keni te garantuar.

 46. shoku says:

  Peshtymen e kane pak, edhe pak gelbaze ( tani eshte dimer dhe me grip ka plote), se mire kush na ka armik vjell vrere kundra nesh, por edhe keta?!

 47. maximus says:

  po perktheheni ne shqip o TEMA se nuk dine te gjithe shqiptaret anglisht e greqisht, ta kuptojme me mire se ç’fare thone tradhetaret e shqiperise., vetem enveri U ERDHI PER HAK KETYRE PLEHRAVE PTUUUUUUUUU

 48. Tirana says:

  Ball-hauri, Ljubo-nja, Artur Balla, nip i Spiros -Zheji, si dhe Frroq Cubi verehet kush jane.

 49. pedro i ri says:

  Si rastesisht jane te gjithe Vlleh
  Te jete rastesi thua ?

 50. kultura says:

  Askush, keto video nuk jane fletushka por eshte reportazh i kanalit shteror grek. Eshte mese e vertete qe ata jane perdorur me ose pa dashje per te manipuluar ngjerjet ne Himare. Dhe mos ki merak se shume nga komentuesit ketu koptojne greqisht ashtu si edhe ti besoj. Kanali shteteror grek eshte kthyer ne nje fole per te punesuar simpatizantet e SYRIZE-s dhe keto nuk i them une por eshte nje debat ne Greqi per gjithe administraten shtereore. Cipras po e kthen Greqine ne vitet 70-80 per nga meritokracia.

 51. Shijaksi says:

  Kan shitur bythen edhe keta per 300 euro te greku keta jan analiste te grekut, dhe jo te Shqiperis,keshtuqe mos u merzisni shqiptar

 52. akil says:

  Çdo popull ka haklet e veta ehde ne këta i kemi. Sa herë që Athdeu ka nevojë këta qesin thiikën ti a ngulin në shpinë. Këta ër herë kështu kanë vepruar hale qenë e hale mbetëm

 53. Bekimi says:

  Plera nuk është fjalë shqip.
  Plehra, po.
  Në njëjës është pleh. Pra, i bie plehu 1 dhe plehu 2.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *