Izet Haxhia i përgjigjet Berishës: Ti më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?

berisha haxhia

Izet Haxhia ka reaguar pas intervistës së Sali Berishës në “Top Story”, ku e konsideroi atë si një frikacak, që iu shmang burgut.

Haxhia thotë se frikacaku i vërtetë është Sali Berisha.

Ai e sfidon atë, që të përballen bashkë, për të parë se kush është frikacaku dhe kush ka të drejtë.

Ja çfarë shkruan Haxhia:

Po lexoja ne media deklarat e Doktor sorres dhe vetvetiu me shkoj mendja tek 26 vite me pare.

Ishim plot endrra e shprese ne ate dhjetor te ftofet e zymte.

Dhe per mua e jo vetem per mua, njeriu qe na mbushte me shprese ishte pikrisht ky Doktor sorra qe kakariste mbreme ne emision televiziv te nje gazetari te respektuar Sokol Balles..

O tempera o mores. U trishtova ne brendesi te vetes, se si eshte e mundur qe nje njeri te degradoje ne kete fare feje.

Ne te vertetë ky person qe as njeri nuk e meriton te quhet, degradimin e ka qe ne genin e tij gjakeprishur, qe ne ngjizjen e tij neper skutat e kulles se tij, ne ate vjeshte te 1943.

Mes te tjerash me quajti edhe vrases, edhe frikacak, edhe te paburr..

Te mi thote dikush tjeter keto akuza, vertet qe me vrasin e merzisin, por kur dalin nga goja hale e ketij mashtruesi te pacipe pa moral, vetem ma shtojne humorin.

Po pse more Sali haleja qenkam frikacak e i paburre? Ngaqe te besova e mbrojta ty qe nga dhjetori i 1990 e deri ne korrik te 1997?

Te shoqerova ne çdo hap tendin i pangrene e pa gjume, ku mendoja qe gjeja me e mire qe mund te me gjente ishte burgu, kur edhe njerzit e tu te gjakut te shanin e mallkonin sepse kishe tradhetuar partine qe te shkolloi e beri njeri, por qe ne fakt ti njeri nuk u bere kurre.

Por te isha i paburre e frikacak te braktisja e lija vetem ne mars te 97, siç te lane te gjithe bashkëpunqtoret e tu hajdute e spiune.

Te lija t’ja mbathja ate nate te 13 marsit 1997 per tek vila e mikut tend, bashkëpunëtorit te sigurimit te shtetit, Ahmet Ulaj ne Mamurras, e pastaj me helikopterin e forcave ajrore franceze ne rrugen tende te pakthim te arratise e tradhetise..

Vertet n.q.s kam bere ndonjehere paburreri, eshte ajo nate e 13 marsit, qe ty qe dridheshe si qen i rrahur nga frika, duke thene se çdo gje mori fund, te mbajta me zor ne ate zyre te mallkuar.

O Sali meqe une isha frikacak, pse more burre i malësise, pas rrafjes se Nikoll Lesit, pasi aludove se une po veproja qe te groposja ty, dhe une pas ketij aludimi u largova nga ti, ti si nje trim i madh qe je, fute gruan dhe vajzen te me merrnin ne telefon e duke mu lutur te kthehesha prane teje, e te mos ua veja veshin atyre qe thoje ti, sepse e kishe gjendjen psikologjike te renduar..

Eshte e hijshme per nje burre zakoni si puna jote o Sali, te fuse mik femrat e shpise tek nje i paburre e frikacak si puna ime?

Ti thua se qenke ti, dora vete qe me paske denoncuar mua si vrases ne Ambasaden amerikane e ne baze te ketij denoncimi paskam marre denimin e merituar.

Po pse more Sali, nje burri trim si puna jote, i shkon te denoncoje ne deren e nje te huaji, qofte edhe nje vrases i paburre e frikacak si puna ime?

Desha te pyesja: kush eshte i paburre, ti qe si ato grate e liga shkove e denoncove ne menyre te fshehte nje njeri qe ja kishe borxh jeten tende e te familjes, apo une qe edhe pse e dija kete denoncim tendin, edhe pse mu ofrua nje kerkese nga ata tek te cilet me denoncove, ne vitin 2001, qe te rrefeja bemat e krimet tua, e hodha poshte me neveri..?

Ti edhe permbajtjen e atij denoncimi e kishe shkruar ne menyre te lige e djallezore, sepse aty nuk permendje emrin tim, por shkruaje qe ne vendngjarje ka qene edhe I. Haxhiaj, duke aluduar per vellain e madh Ismetin, meqe ishte punonjes policie, por ti e dije shume mire se te pakten tre emrat e ne vellezerve Haxhiaj, fillojne me I, ne fakt jo tre emrat, po te nente emrat e vellezerve e motrave te mija fillojne me germen I..

Pastaj ti vazhdon me mashtrimet e tua se perse nuk u paraqite ne gjyqin tone, sepse ti e kishe dhene deshmine tende para nderkombetareve dhe nuk kishe besim tek gjykatat e inkriminuara.

Po te pyes, atehere ç’pune kishin prokuroret e çeshtjes “Hajdari” ne zyren tende gjate gjykimit tone? Apo keto vizita nuk i mban mend? Natyrisht qe ashtu do thuash..

Po ne mbrojtjen tende qe i ke derguar Gjykates se Strasburgut ku te ishte kerkuar se pse nuk je paraqitur per te deshmuar ne gjyqin e Hajdarit, pasi ti ishe denoncuesi kryesor, ti si nje trim i çartur qe je, kishe shkruar se nuk kisha garanti per jeten, prandaj nuk jam paraqitur per te deshmuar ..

Po pse more vellai i Radovan Karaxhicit, ju e keni ne gjak trimerine e krimin, ju nderon juve nje pergjigje e tille prej frikacaku..

Si duket genet e trimerise, babai jot Vuk Karaxhiç ja paska percjelle vetem vellait tend, Radovanit, ndersa ty ligësine e pabesine genetike te eterve te tu serbe..

Thua pastaj qe Rama nuk ja çon ketij dosjen ne Strasburg ngaqe e perdor te beje deklarata kunder meje..

Po ti je edhe i marre o Sali..

Ti e din shume mire qe pas lojërave te tua e Zhozefines me gjyqtarin tuaj ne Strasburg per te mos fituar çeshtjen ne favorin tim, Gjykata e Strasburgut ka dhene vendimin per ankesen time.

Ma sqaro si nje frankofil poliglot qe je, se c’pune ka Rama ne nje çeshtje te perfunduar ..

Meqe une jam nje frikacak e i paburre, pse more Sali trimi, sapo u lirova nga burgu qe bera pese vjet ne Turqi, nje dhurate nga ti, pas nje telefonate timen te pergjuar nga spiunet e tu, me nje njeriun tim, ku une thashe se tani qe dola nga burgu, i vetmi synim qe kam ne jete eshte te vras ty, ti te nesermen fillove te vishje antiplumb dhe me urgjence i kerkove ministrit tend te brendshem te rinovonte kerkimin tim nderkombetar nga Interpoli?

Edhe diçka tjeter, kush eshte frikacak une apo ti qe per dhjete vjet me radhe nuk guxove te shkelje ne vendlindjen tende?

Dhe kur more guximin te shkoje, more me vete ushtri, polici, bandite e kriminele, autoblinda e snajpere.

Apo kishe frike nga Shota( Zylfije Haklaj )?

Po pse more Sali, tremben trimat me flete si ti nga nje grua?

Te mos flasim pastaj per mos vajtjen tende qe nga mosha 14 vjeçare, per arsye te inçestit tend.

Sali desha te them dy fjale si perfundim.

Ti me ke denoncuar siç thua vete ne menyre te fshehte dhe me kete denoncim jam denuar.

Une te gjithe ato qe kam rrefyer per ty me deshiren time e pa ndikimin e askujt, as ne sherbim te askujt, vetem ne sherbim te vertetes, jam gati te ballafaqohem me ty para nje gjykate te pavarur shqiptare pa te huaj.

Po ti a je gati te perballlesh me mua para kesaj gjykate?

Atehere do shofim kush eshte i paburri e frikacaku..

Kush ka frike nga burgu dhe e verteta. Une apo ti…

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në “Izet Haxhia i përgjigjet Berishës: Ti më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?”

 1. asd says:

  Une besoj Izetin.

  1. majlinda says:

   Izet Haxhia eshte Tropijan, por eshte Tropojan trim i madh, dhe njeri i ndershem, Besoj tek nje kauz dhe u lidh me Sali Berishen, duke menduar per mire, kjo duket ne ato qe ai shkruan,
   le te perballet Berisha me kete person qe eka ruajtuar dhe i ka sherbyer, Plakut goje cthurur nuk ja mban eshte i lig dhe frikacak dhe nuk perballet dot me drejtesi, sepse eshte krimi vete- ky eshte sali berisha ashtu si Haxhia e pershkruan, ky fat i keq i shqiperise, qe nuk dinte te benet shtet, por beri pushtet per veten dhe familjen e tij kriminale.
   Bravo Ixet Haxhia je vertete trim dhe akoma me shume i vleresuar qe thua te verteten per veten tende, dhe per ate kriminel qe ke patur ne krah per aq vite sa tu desh ta njohesh se sa hakmarres , mashtrues, kriminel ka qene dhe eshte.

   1. Adriatik says:

    Ca mund te thuash per keta tipat pervec se na mbyten turkoshqiptaret??

    1. Edkari says:

     Pse nuk vjen Izeti ketu?

  2. ☆Gopisti i NSHRAK-u.t☆ says:


   I gjetëm dhe rrënjët e tua Sali
   Me gojën e qelbur s’i shqitesh Vatanit,
   Si një shushunjë që vjell vrer të zi
   Sivëllai bastard i Kar… Radovanit!
   .
   Yt atë me dhitë në borë e në shi
   Jot’ëmë i fërkonte plagët partizanit
   Shkëlzeni ” yt bir”, ashtu si dhe ti
   U ngjiz nga topet e Ali Ajlushanit.


 2. i larguari says:

  Fol e Izet se kur flet per Salihun sikur flet edhe per veten tend.
  Jeni njesoj apo i njejti sorrollope. Te dy, si ti edhe sali-haleja:
  – jeni tropjane te pa bese (ju kerkoj ndjese tropojaneve te vertete burra dhe te beses),
  – hajdute e kriminele te pa pare,
  – llafazane, hiqeni si trima kur ne fakt jeni frikacake qe dhisni ne breke
  – te vrisni mbas shpine se perballe te hani muntin,
  – te vrisni diten e te qani naten,
  – shpifni sa te mundni per cilindo qe ju del perpara,
  – mereni me llafe si grate e liga dhe nuk beni ate qe eshte e drejte,
  – nuk njihni e respektoni jo vetem ligjin, por as kanunin,
  – jeni te pa fe dhe zoti do ju denoje ne ferr (xhehenem) per ato qe keni bere.

  Ti dhe Salihu mos u beni merak shume se do t’i zgjidhni mosmarrveshjet tuaj kur te takoheni ne FERR!

 3. Druni says:

  Dobic Sali Karaxhiqi vetem druni e sjell ne vete…o Ismet si te ka shpetu pa i bere nje formalitet…

 4. Une jam i biri sheqeres ,baba nuk dihet says:

  Tu thafshin duart o izet qe nuk e vrave kete felliqsir

 5. qorri says:

  Mos u kruaj me Kryekrimin o Izet per gjykate te huaj se siç pohone dhe vete ,ajen ata qe te kane denuar pas kallezimit te kryeagjetit te tyre e nuk ma do mendja se do te shesin poliagjentin me te madh te ballkanit !Persa i perket vellait te tij Radovan ndoshta iati Radovanit i ka dhene guximin ne krim e Saliut tradhetin e skutin ne te vepruar!Mos prano gjykate te huaj se do vetdenohesh,por kerko gjyq popullor bash ne shkallet e pallatit te kultures ,ku kryekrimi me lugen e tij ndane torten e krimit !I gjithe populli do te jete i pranishem e me ty kunder kryekrimit “Burre shteti”!Poshte diktatura e budallenjeve .Saliu nga dita ne dite po tretet sepse atij vdekja do ti vije ose natyrale ose nga fabrika qe e prodhoi e e perdori per mese 33 vjete rrjesht per te shkateruar kete vend e komb nen siglen e “miqesise me gisht ne bythe”!

 6. Loran shehu says:

  Ik o izet jap noj pjat sup andej nga turqia ate be ene leji llafet

 7. andromeda says:

  Them se vetëm ti i del ballazi, o Izet,se këto surrogatot e rilindjes i merr përpara ai. Dhe mos harro të marrësh një kobure e t’ia numërosh në lule të ballit monstrës politike, Sali Karaxhiçi.

 8. ibret says:

  Fol Ibret te lumte kanarja.
  Po boll o debil boll,boll se te jane perdirur e oo te perdorin .
  Te kane q…e oo re q…
  Te kane dhj…e po te dhj….
  U bere ti cope injirantibte flasesh per politike…ik ha nje pjate sultiash ,pi nje gote salep, andej nga Anadolli.

 9. hasani says:

  Tamam legen …po bodyguard nuk mendohet kurre qe do shesi shefin e vet…po ska faj. Fajin e ka shefi I tij qe ka punesuar nje legen te tille

 10. landi says:

  ky eshte nje legen injorant. nuk di te shkruaje e te lexoje ende shqipen zyrtare. por ama shkruan edhe latinisht. nje vrases i ndyre, qe vete dhe i ha dreken e mortjes.

 11. Kellira says:

  Saliu me deklaraten e fundit tregoi se nuk pjerdh shume Izetin dhe fisin e tij.
  Izeti ka vetem nje rruge: Nese ka dokumente dhe deshmitare te forte qe implikojne Saliun ne krime t’i paraqese ne organet e drejtesise kur te vije koha.
  Deri atehere të mbylle gojen dhe te prese aty ku e mbron Erdogani.

 12. Na bashkoj kenga popullore says:

  A doni ma per Belulin(Salehin),o Izet Trimi sa per gjykatat te huja a po gjukatat tona mos u lodh se ai i blen te gjitha me gjakun e Shqiptarve qe na e ka pi e po na e pin tash 25 vite , me gjarprin nuk ka DREJTESI e vetmja menyr me ja shtyp kryt me gur apo ma sakt me ja shtergua ne shteg ballit.

 13. fieraku4u says:

  AHHH MORE IZET MORE IZET, A E KUPTON SE CFARE DEMI TE MADHE I KE BERE SHQIPERISE QE KE MBROJTUR KETE KANCERIN, QE E COJ SHQIPERINE NE KATASTROF.

 14. maks says:

  te lumt goja izet

 15. miri shkodra. says:

  Izet, mos u mertzit nga komentuesit e fundit Jane zagaret e Saliu. I paburri mbetet i paburre.

  1. Shqiptari i ILIRISE. says:

   Sakte!

 16. Orli says:

  Hasan bolja dhe ju bolet e tjera!kaq te trashe jeni qe nuk e kuptoni qe i pabesi eshte sali UDB-ja i cili e deklaron vet se ka shkuar si skuthe dhe spiunuar tek ambasada e shba-s dhe si dhjakes qe eshte nuk ka shkuar kurre ne gjykate te dali perballe atyre qe vete i ka spiunuar.sa te kete ne Shqiperi ko..qe si puna jote,sali vemja se bashku me vemjet e tjera do livadhisin pambarim.

 17. labi says:

  Izet nuk di nese e lexon komentin tim , po nje gje dua te te theme , mos ua vur veshin atyre qe te shajne se jane te porositur ose jane e njejta dore , me çdeklaroi ai dje u vuri vulen te gjithave , mohoi ato cka deklaroi diten e gjakderdhjes jo cadra pistolete jo vrane njeri tjetrin eplote maskaralleqe….per asnje gje s’duhet te jeshe pishman , kushdo te ishte sa do te hiqet sot …si ti do vepronte , keta jane si ata trimat pas lufte , vure nen mbrojtje familjen se thone qe kur qenit i vjen vdekja ateher kafshon me keq…e ky vrases ne oret e fundit si dihet çi pjell mendja kriminale

 18. Emigrantet says:

  I besoj Izetit. Per demin qe ike bere ketij populli duke mbeshtetur dhe besuar Saliun le te therase ndergjeja dhe shpirti yt

 19. Lal Prenga says:

  Respekt per z.Izet !
  Eshte interesante te lexosh intervistat e Izetit, sepse shpjegohen shume ngjarje dhe dyshimet kthehen ne realitet!
  Ahmet Ulaj qe permendet me siper, me 1990 ka qene nder personat me te pasur ne Kurbin! Doktor gjithashtu personi i pare qe beri tregti me Jugosllavine, duke sjelle bote me alkol per fabriken e alkolit Milot!
  Nje nga 10 personat me te pasur ne Shqiperi dhe i lidh koke e kembe me Familjen eshte Bashkim Ula, vellai i Ahmet Ula!

  Ne nje interviste te meparshme, z.Izet permend z Sami Metallia si spiun i Doktor Mortjes!
  Sami Metalia njihet ne Kurbin si i denuar me burg per per dhunimin e nje nxeneseje. Ai ishte mesues. Pas 1990, del nga burgu si i perndjekur politik dhe behet kryetar i PD Kurbin!
  Sami Metalia ka hequr nga puna me dhjetera persona per ti be vend pune NJE personi te vetem, i cili me zor kishte mbaru Shkollen Bujqesore Kamez! Sot, ky person , pasi punoi shef llogarie apo pergjegjes ne dhjetera ndermarrje shteterore, sot punon shofer furgoni.
  Shtetit i ka kushtu Dhjetera milione Lek dem, sepse gjykata i ka cilesuar te padrejta heqjet nga puna!
  Nje nga gjykatesit, qe hodhi poshte kerkesen e bashkise per mos lejimin e ndertimit te pallateve mbi digen e Liqenit Tirane nga firma Ula ishte dhe Enkelejda Metalia????
  A eshte e bija apo e reja e Sami Metalise?!
  Nuk e di…..
  Perndryshe do ishte vertet kulmi!
  Nje person tjeter interesant, per kete po flas vete, dhe nuk e kujtoj nese z.Izet e permend eshte Mal Berisha apo komunisti i fundit i Kurbinit!
  Kur po ndodhnin ndryshimet ne Shqiperi, Mal Berisha ishte drejtori i Pallatit te Kultures Lac, dhe kerkeses se PD se sapo krijuar Lac per te zhvilluar mbledhjen aty ju pergjigj negativisht!
  Vetem pak muaj me vone me perkrahjen e Sami Metalise, Mal Berisha hodhi kandidaturen per kryetar te PD!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pas kesaj, vazhdoi karrieren si ambasador ne Turqi dhe Britanine e Madhe! Gjithashtu per disa vite Drejtor per Politikat Nderkombetare!!!
  Si Sami Metalia, si Mal Berisha , si Ahmet Ula, si Shoferi i Furgonit jane familje te perkrahura nga regjimi monist!
  Kane nje te perbashket tjeter, jane te ardhur ne Kurbin nga Kosova!

 20. Ana says:

  Tani qe lexoj keto te Izetit , po vras mendjen per gjykatesin tone ne Strasburg, nje i paafte fare me kane thene. Dhe e habitur po bej lidhjen me anullimin per “procedura” te procesit te zgjedhjes se gjykatesit te ri sepse nje nga emrat e propozuara eshte Ina Rama qe Berisha plehra e ka luftuar gjithe kete kohe. Pra ketij poshtersire po i ecen dhe te komisioni perzgjedhes ne Strasburg. Ky eshte alarm o njerez, ky mafioz i ka shtrire rrenjet thelle. Po humb gjithe respektin per ate fare komisioni dhe besimin ne Gjykaten e Strasburgut. Ky perfundimisht eshte me i keq se diktatori Enver!

 21. tironsi says:

  Ha, ha ha..
  Shah – MAT, per doktorin !
  ose si i thon me menyre tjeter, 8 me 2 doktorit !!

  hajde tani doktor Berishi, dili per zot burrerrise !

 22. k says:

  SHOQET KURVA KUR ZIHEN,NXJERRIN HORRLLIQET NJERA TJETRËS.

 23. BUJARI JU DEGJON says:

  Bravo Izet Haxhia!!!
  E ke bere Mut!!!
  Mirepo c’po them dhe une…
  Ai Mut eshte…

 24. Toma says:

  Per vete e kam besuar Izetin qe nga shkrimet e para se i verteti dallon lehte nga genjeshtari. Izeti me te vertetat qe ka ber publike i ka ber nje sherbim shum te madh drejteise (sot ska se eshte ne dore te Sali Bajges) dhe historise qe do te shkruhet neser. Bravo Izet se keshtu po lan borxhin qe i ke ketij populli qe mbrojte Sali Bajgen kur duhet tja dorezoje popullit ne 1997.

 25. Valixhja e drurit says:

  Berisha nuk merret me krimba si ky haxhia dhe as me morrat e kuq komuniste te shkerdhyer nga serbet. Hajde ne shqiperi o izet ha-dhia dhe shikoje berishen. Berishet i kan hapur varre dushanve te serbise historikisht dhe pasi I shfarosi ju orishi dhe varret agjenteve de udb haklajve. 130 here e sulmuan kullen e Sali Ram berishes ne tropoje se ishte baza e uck. Hape I pak trurin o pjelle e ndyre cfare I tha Pady Ashdown ish kr I partise liberal democrate britanike-derguar Nga bleri. Pra juve tja hani mune berishes se mbase beheni si muti i atij dhe keni vlere.

 26. Fjala shqipe says:

  Izeti ka gabimet e tij te cilat i ka kuptuar
  Aktualisht me shkrimet e botuara ne gazeten “Tema” i ka sherbyer dhe po i sherben vendit te tij.
  Une nuk e njohe personalisht, por persa shkruan besoj qe jane te verteta
  Uroj qe sa te jete gjalle Saliu, te kete rastin te ballafaqohen ne gjyqe
  Ne baze te shkrimeve Izeti nuk ka frike nga nje gjykate e pavarur, ndersa Saliu i trembet ketij ballafaqimi
  I trembet jo per gabimet ne pune por per veprimet antiligjore qe follojn me pergjimet, persekutimet. Vrasjet, vjedhjet, instalimin e antishtetit, etj
  Izet duhet te jesh i paster ne ndergjegjen tende

 27. Bora says:

  O Izet per gjithe respektin qe meriton mos u merr me komunistet.Mos bej lojen e tyre,ata qe bene 97 jane dhe tani ne fuqi po me emer ndryshe,Ki kujdes do te perdorin sa tiu duhesh dhe pastaj do te tregojne vendin.Dhe i vetmi qe do te japi doren eshte Sali Berisha,Zgjidhi problmete ne rruge ndryshe se ai burre meriton respekt.se ka bere shume per ate vend,Komunsistet aty jane te rrezikshem ,Ne ate kohe qe ndodhen rremujat dhe ti te ishe ne vendin e Sali Berishes.mund te kishe bere gabime.Po ti u ndodhe ne bendin e gabuar dhe mementin e gabuar ,shume presione ,shume tradheti ,,Mendohu per cdo gje se te gjithe kelyshet komunsiste te vine nga mbrapa ,RRace e keqe ,Zoti te te bekoje..

 28. doktori says:

  Do te doja qe gjyqi te behesh ne pallat te Kongreseve: Balle per balle Saliu dhe Izeti Gjyqtare populli,nepermjet votimit ne internet,si dhe nje grup gjyqtaresh te zgjedhur nge gjithe Shqiperia dhe gjithashtu gjithe te ftuarit ne salle me te drejte vote!….Akuzat per Saline apo Izetin dalin lehtesisht! Ato te mblidhen ne nje flet palosje dhe te shperndahen ne shtyp dhe ne sallen e Pallatit te Kongreseve! Do te ishte nje gjykim i emancipuar dhe shembullor,model per te gjithe diktatoret dhe antikombetaret!

 29. Tralala says:

  Ky Izeti nuk duket fort burre. Ai thote se gjithe keto gjera I publikon pasi Berisha e futi ne burg. Sikur te mos e kish rras ne burg, Izeti nuk do te fliste keq per doktorin. Pune malokesh.

 30. Lal Prenga says:

  Shkurt muhabeti, lexo nje pjese komentesh ketu dhe kupton qe populli shqiptar eshte nje fatkeqesi natyrore e cila nuk duhet te kishte ndodhur por ja qe ndodhi!
  Ti dalesh per zot Doktor Mortjes duhet te jesh pa shtylle kurrizore e pa tru!
  Fatkeqesi cfare mban ky popull!

 31. Bora says:

  Pse Izet Haxhi implikon dhe familjen e tij ne kete histori.Ai ska pse te shpjegoje cdo detaje dhe te nxjerr gruan dhe femijen ,Per te gjykuar duhet te degjosh te dyja anet dhe pastaj ,te nxjerresh konkluzione ,Kur ke femije dhe grua duhet te jeshe shume i kujdesshem.Familja eshte e shenjte.Me sa duket ketij zoterie i intereson vetem te merret me problemete e tij.Po te hysh ne fac book e Izet Haxhias vetem shan Sali Berishen.Fushate elektorale.Ne qoftese do te zgjidh problemnin e tij te gjej menyre tjeter,jo te bej lojen e komunisteve.Sali Berisha ka shume merita ,ka bere shume per Shqiperine meriton respekt..

 32. Emigranti says:

  Se te gjithe keto Jane te verteta c’fare ben qeveria shqipetare, drejtesia shqipetare,PSE nuk jep nje urdher arresti si deshmitar per zotin Izet Haxhia? Per ta vene perballe sali plehres? Dhe ti jepet fund njevere e per gjithmone kohes se ndyre te berishajve?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *