REPLIKAT/ Qytetari: Po na mbyt acari i tmerrshëm dhe varfëria, lëri talljet. Rama: Mos u shqetëso, vendi ka Zot

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa replika me komentuesit në faqen e tij në Facebook, pas përgjigjies që i ka dhënë Lulzim Bashës.

“Lulëzimi thotë Qeveria po i le punonjësit e OSHEE nëpër shtylla që të ngrijnë! Në programin e PD parashikohen kaloriferë në çdo shtyllë”, shkruan Rama me ironi.

Replikat me komentuesit

Qytetari: Po cdo parti ate pun ka , po na vendos ndonje kalorifer neper sholla leri shtyllat !?

Qytetari: Bravo ashtu eshte

Rama: Ke te drejte shume te drejte, por hap pas hapi

Qytetari: Faleminderit z. Kryeminister por do doja pak me shpejt se po kalon dimri.

Qytetari: Zoti Edi Rama ne europ kur do hym ..te jet populli i lire te punoje ku te doje mos tallet xhdo lloj njeriu me ne ..

Qytetari: Edi si ka mundesi qe po te ra halli nuk gjen dot zgjidhje dhe me e keqa eshte qe punonjesit thone : ankohu ku te duash . Ankesa nuk mere fare per baze.

Qytetari: Seshte momenti per tallje.meru me hallet e njerezve se po i mbyt varferia extreme dhe ky acar i tmerrshem qe ka mberthyer vendin !

Rama: Tallje? S’ka asnje tallje ketu, ky eshte realiteti i dhimbshem opozitar! Sa per vendin mos u shqeteso ti Ai Djali se vendi ka zot!

Qytetari: Po te kishte zot vendi nuk do ishte kshu ani pini e kendoni ju qe mereni me politik te tjeret ca ne burg ca te hajne buk te thate

komentet

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “REPLIKAT/ Qytetari: Po na mbyt acari i tmerrshëm dhe varfëria, lëri talljet. Rama: Mos u shqetëso, vendi ka Zot”

 1. Albi says:

  Lum si ne per Krye-shakatorin.

 2. Albanistan em i dashtun says:

  Karagjoz I madh…I lumte kur ka nje popull dele e bageti…
  Eshte aq I zot sa ja merr edhe Gjermanise e Maqedonise por vecanerishit Xhibutit.

 3. Alban Hamzai says:

  Do te dale ne qarkullim Vellimi I Pare I vepres se Z.Rama :Batuta te zgjedhura . Eshte I vetmi kryeminister ne bote qe komunikon me shtetasit e tij duke u tallur .(Nuk ka komunikuar me batuta vetem me Baba Sulltanin ,udheheqesin e tij shpirteror ) . Libri do te botohet ne gjuhen shqip,turqisht,arabisht .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *