Artur Zheji kërcënon Çilin: Mos më bë të humbas qetësinë time filozofike dhe të të nxjerr sekretet

artur zhejiPas reagimit të Andi Bushatit ndaj Henri Çilit, ka reaguar edhe Artur Zheji.

Në shkrimin e tij, që solli reagimin e Bushatit dhe Zheji, Çili shkruante mes të tjerash se ai kishte lobuar te kryeministri Rama, që Zheji të bëhej drejtori i RTSH-së.

Por Zheji e quan gënjeshtar dhe i kujton se ishte pikërisht ai që e kishte ulur Henrin në një tryezë me Ramën në vitin 2013.

Henry ka dalë vetë në sulm për tu mbrojtur dhe për të baltosur. Henry i dashur, të them vetëm një fjalë të shkurtër dhe paralajmëruese: Mos gënje dhe mos mendo rrejshëm se qetësia ime filozofike e deri djeshme, do të më ndalojë të hap kutinë e thellë të sekreteve të tua, të cilën etika nuk ma lejon ende. Debati ynë nuk ka qenë menaxherial, por thjesht dhe pastër i natyrës editoriale. Interesat e tua e donin që Rama dhe mbështetja që more nga Reforma në Arësim, direkt prej tij, të shpërbleheshin”, shkruan Zheji.

“Të kam ulur unë për drekë me Ramën disa muaj përpara zgjedhjeve 2013, për të të hequr nga lista e hakmarrjes së tij të nesërme.

Ti e di shumë mirë se çfarë lobimi dhe beteje kam bërë për ty në rastin e Doktoraturave…

Por ti ke lindur ambicioz dhe i pangopur. Kërkesa jote editoriale, për të qenë pjesë e hymnizimit të Ramës dhe demonizimit të të gjithë të tjerëve, ishte për mua e papranueshme. Sepse kam ca kode, që ti nuk i njeh dhe nëse merr dijeni, i refuzon, në emër të parasë…” shkruan Zheji.

Më tej, Zheji e keshillon të mos zhytet më thellë në kënetën e përfoljes dhe të ruhet nga paniku.

Kjo dhe është këshilla ime e fundit, përpara se sa të harroj “mikun” Çili dhe të merrem me të panjohurin Henry” perfundon Zheji.

Deklarata e Çilit për Zhejin

Jo vetëm që nuk ka asnjë kontekst të përfundimit të kontratës të zotit Zheji prej linjës editoriale, por ka një kontekst të interesit personal të Artur Zhejit në lidhje me kryeministrin aktual.

Është interesi i tij për t’u zgjedhur drejtori RTSh-së dhe në momentin që kjo nuk u realizua kemi sot një Zheji nga një avokat i mazhorancës Rama-Meta në një prokuror të kryeministrit Edi Rama, çka është e drejtë e tij, siç është e drejta ime të them se e vetmja herë që kam folur me Edi Ramën për Artur Zhejin është lobimi im për Zhejin si drejtor i RTSh-së dhe e vetmja fjali që kam dëgjuar nga kryeministri Rama është: e kam parim, nuk e kthej asnjë njeri dy herë në të njëjtën detyrë.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Artur Zheji kërcënon Çilin: Mos më bë të humbas qetësinë time filozofike dhe të të nxjerr sekretet”

 1. ali says:

  PLEHRE, FATKEQESISHT I LINDUR NE TIRANE, BASHKE ME KATUNDARIN E LINDUR NE XIBRRAKE OSE ATY AFER.
  JU SE BASHKU JENI ELEMENTE QE MERITONI TE MBYLLENI NE BURG PER TE KEQIJAT QE KENI KONTRIBUAR PER
  KEQ QEVERISJEN E NJE POPULLI TE KEQ TRAJTUAR NE SHEKUJ. JU JENI TURPI QE NA BEN SI POPULL TE JEMI ME
  KOKE TE ULUR BALL EUROPES.

  1. Lloji says:

   Katastrof gazetaruceske, kur mendon se mediat e huaja lexojne kete idiot te mbushet mendja qe duhet te na kthejne regjimin e vizave..thjeshte nuk e meritojme!

   1. Me says:

    Cfare lidhje kane vizat me keto?! Nese vendosen vizat ndeshkohen vetem njerezit e thjeshte qe deri dje dergjeshin me ore te tera dyerve te ambasadave plus nje stive me dokumente te noteruara qe kushtojne jo pak. Trafikantet, kriminelet, gazetaret, biznesmenet, drogmenet etj… me leke blejne vize e cfare te duan. Pra heqja e vizave ndeshkon vetem ata qe nuk perbejen asnje problem per sigurine Evropen…… . Evropa me ne fund e ka kuptuar kete, keshtuqe ……

 2. Kola says:

  E mjera Tirane si i ngop me buke gjithe keto kafshe qe s’njohin asnje moral vec bythelepirjes, si ky felliqesira Zheji.

 3. ben says:

  Njeri mut e tjetri kak.

 4. Qytetar says:

  Ky është një zhuls në kuptimin konkret të fjalës.Gjithmon më është dukur lyrash.Lere pastaj dhëmbët e prishur që sbesoj se i lanë ndonjëherë.
  Ik o i ndyrë o plehr koklop se ju e deformoni realitetin e nga ky deformim kanë përfituar plehrat që e kanë vjedh e vrarë këtë popull.

 5. astrit says:

  Kush eshte ky, Artur Zheji apo Sadam Hysein kur u nxorra nga vrima e miut?

 6. Besmir Zogo says:

  Ou? Ca te nenes ca te njerkes, se Zana Celen e vure qe cke me te per here te dyte Drejtoreshe te TOB….

 7. Arif says:

  Zheji kërcënon Çilin me nxjerrje sekretesh!!!… Po ai di gjë “i dituri” Zheji se të mbash fshehur e të mos denoncosh ngarje, veprime apo mos-veprime që përbëjnë shkelje të ligjit (po nuk qenë të tilla atëherë Zheji nuk ka me çfarë ta trembë Çilin) është ligjërisht e dënueshme?! Kjo është lukunia e atyre që përfaqësojnë apo mbajnë pushtete të ndryshme në këtë Shqipërinë tonë: të gjithë në llojin e tyre dinë sekrete shantazhuese për të gjithë sivëllezërit. Pushteti i drejtësisë merr pjesën e vetë si shpërblim për heshtjen apo shuarjen e zhurmës me mbylljen e dosjeve.

 8. selim rroshi says:

  Henri Cili eshte nje bandit qe per te mbuluar vjedhjen e pasurise kombetare i lepihet cdo pushteti. Ka vjedhur me 1 euro puntorine ushtarake te qepjes ne tr dhe e ka bere universitet. Tani na del e na jep leksione demokracie ky cope banditi.
  Eh moj Shqiperi ku ke perfunduar.

 9. loreta says:

  Le ta quajne artur, por eshte matuf. Po me ato qe thua do te nxierr sekretet tregon se jeni plehra e kushedi se çfare keni thene e bere dhe ja ruani njeri tjetrit per kur ziheni. Jeni pjesa me e qelbur e shoqerise se sotme por jeni kthyer ne struca dhe nuk shikoni me se ku e keni koken dhe ku e keni bythen. Kujdes se dhelpra s’te fal, do ta shqyej, Artur!, Artur Zheji!

 10. Keta majmuna me lesh,dine aq shume per njeri tjetrin sa vetem ti heqesh pak koren e siperme dhe qelbin dynjane.
  Sa pislliqe kane bere keta te shtypit per te mbrojtur hajdutet dhe kriminelet e politikes,dhe vjen nje dite kercenojne njeri tjetrin,pra kur i preket interesi i nxjer te palarat,kur me paguan mire je kriminel i mire.
  Sa di likefloriri per salukun dhe e kunderta,sa dine hajdutet qe vodhen Shqiperin per njeri tjetrin,prandaj edhe e mbrojne njeri tjetrin.
  Edhe trushplaret kane besim tel leshingu.
  sa me lart te shkosh ,aq me shume pislliqe do te gjesh.

  1. Pupka says:

   Per komentuesin bllokmenet or taj shoc
   Ouuuuuu po ti qenke bere demokrat/e. Si lum bota qe te ka!

 11. TNT says:

  Gazetar qe cfare ka parashikuar e ka menduar gabim. Gazetar qe asgje nga cfare ka thene nuk eshte realizuar. Nje bixhozçi ordiner , nga te vetmit qe luan akoma me makinat elektronike. Nje i paguar 7 mije dollare ne muaj per mos bere asgje nga fshatari Henri Çili. Nje ordiner qe nuk artikullohet dhe i vetmi qe ne nje perplasje online e beri mut komunisti Andi Bushati, nje tjeter plehre.
  Zot shpetoi popullin tim nga keta plehra qe bythlepirjen kane te vetmin profesion.

 12. dada says:

  HAHAHAHAA SA U KENQAEM

 13. dada says:

  HAHAHHAHAHAHAAH SA U KEQAQEM

 14. mali says:

  ne duelin mediatik nje thenie qe shpreh kuptimin dhe peshen e fjales eshte ne librin realitete shqipetare amerikane te z .m.b fiton ai qe binde me shume.

  1. Palla says:

   Bre burra ky Zheji asht pijanec dhe ni fare kopuku qe nuk po ka shok. Ky hajn din me mroj Ilir floririn. Asht majr me e largue kat pler nga gazeta.

 15. Naim Labinoti says:

  Se do ja arrija kesaj dite qe gjithe lirindesi loqe qe komentojne tek Tema do me perkrahin, se kisha menduar kurre! Rrofte Ripjellja!!!!

 16. Bardhi Tolabi says:

  Ky “kercenimi” i ketij,Arturit,sec me ngjan me ato te Arturo Ui-se.O Turi,kot qe them turi se ai nuk te duket nga lesht,po ti sa sahane ke lepire deri me sot.Ke qene me Nanon dhe kunder Nanos,u bere me LSI-ne,doje te beheshe dhe deputet i saj ne Durres,nuk ja dole dot,e mbrojte kete maxhorance dhe Ramen,se mos perfitoje ndonje kocke,por te rane vetem jarget prej gojes e i je versulur me keq se Rilindja Demokratike.
  Po keni dinjitet ju palo amal-iste te tille?Jo ju keni vetem intrigen shoqeruese tuajen,keni thashethemin apo “zbulimin” e ndonje te pabere e qe nuk e denonconi,por e vendosni nen “kllocke” me mendjen se nje dite prej saj mund te dale ndonje “zog” i majme paresh…
  Hani buke akoma se ka medie qe gjejne njeres,te cilet i degjojne e shikojne,por qe do ju vije dita te kerkohet llogari prej tyre per paret qe paguajne per ju dhe per te tjeret,ashtu sic i ndodhi atij Agon Channel,te cilit sot nuk i dihet adresa e jo me te paguaje ato 10-ra mijra euro apo dollare per shashkat tuaja…
  Nuk mbroj as Cilin e Cilevicat e tjera,por te gjithe skoten tuaj e urrej me shume se politikanet e ketyre 26 vjeteve sepse ju,ne vend te analizoni e tregoni me gisht plaget e shoqerise tone te sotme,ju jeni ndare me dysh e nje here jeni me njerin krah te politikes e diten tjeter beheni me krahun tjeter te saj… e vjen nje dite hani dhe koken me njeri tjetrin si ne kete rast

 17. Askushi says:

  Zheji… me ben nje nder te lutem. Kur te dalesh here tjeter te replikosh merr kthesen nga banjua, lahu , rruaju dhe pastaj dil ne skene.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *