Artur Zheji merr në mbrojtje Sali Berishën: Po bëhet gjueti shtrigash ndaj tij, do të jetë e turpshme nëse e dënojnë…

artur zhejiArtur Zheji ka marrë në mbrojtje Sali Berishën për rastin flagrant të aferës me CEZ.

Sipas Zhejit, ndaj Berishës po bëhet një gjueti shtrigash.

“Tanimë kemi të bëjmë me një sulm të drejtëpërdrejtë, ndaj ish kryeministrit Berisha, lidhur me cështjen e Çez dhe jo vetëm. Janë mbledhur tufë të gjithë ish miqtë e tij, ish krijesat e tija të dikurshme, të cilat kanë filluar një gjueti shtrigash ndaj një personi të vetëm, për ta pasur atë, Sali Berishën, një trofè për Zgjedhjet e ardhshme të Përgjithshme. Berisha edhe mund të ketë përgjegjësi legale për cështjen Çez, apo të tjera, sepse ka qenë më së fundi 8 vite rresht kryeministër dhe korrupsion kishte, ashtu si edhe sot.

Por kështu si po kurdiset Komisioni hetimor parlamentar për këtë çështje, ashtu si edhe janë kurdisur pasqyrimet dhe interpretimet mediatike të mediave të pushtetit, koncepti i Drejtësisë dhe përdorimi politik, janë përzier në një të vetme.

Kërkohet pra, me ngulm dhe sipas një skeme të mirëmenduar, binjakëzimi i sistemit të ri të drejtësisë, me goditjen personale të kollonës më të lartë dhe më të “rrezikshme” opozitare që ka sot për sot Shqipëria”, shkruan Zheji.

Kjo gjueti shtrigash, që njera palë po bën, me prapavijë dhe frymëzim të qartë politik dhe hakmarrës, e dëmton që në djep, ringritjen e një Drejtësie të Re, e cila duhet ti ketë sa më larg funksionit apo përfitimit të vet, përcaktimet e veta, të mbështetura në Ligj dhe jo në vullnet apo pikësynim elektoral.

Shqipëria po ndëshkohet edhe sot e kësaj dite nga një korrupsion galopant dhe rrënjë thellë. Llogjika ta do, që lufta legale kundër korrupsionit të drejtohet pikësëpari ndaj pushtetit të sotëm dhe pastaj të thellohet në të kaluarën, me të njetën rreptësi.

Sepse duhet ndëshkuar “pandëshkueshmëria e sotme” dhe jo të krijohet një epërsi e rreme morale si edhe është dogma e kryeministrit tonë të sotëm, që kërkon një përndezje të luftës ndarëse në të Mirë dhe në të Këqinj, ndërkohë që e keqja dhe korrupsioni nuk njeh as kufij dhe as sigla partish”, vijon ai.

Zheji shkruan se nëse do të dënohej Berisha, do të ishte një turp i madh:

Drejtësia duhet të fillojë në mënyrë të shëndetshme, nga e sotmja tek e djeshmja dhe jo të fillojë nga e djeshmja, për të mos arritur kurrë tek e sotmja dhe që të shërbejë për pushtetin e nesërm, të atyre që janë sot në pushtet.

Ky dhe do të ishte një turp i ri dhe do të shënonte lindjen e një drejtësie të padrejtë, që do ta kishim mbi qafë edhe kushedi se sa vite të tjera”.

REMOTE_ADDR:[]

73 komente në “Artur Zheji merr në mbrojtje Sali Berishën: Po bëhet gjueti shtrigash ndaj tij, do të jetë e turpshme nëse e dënojnë…”

 1. Daniel says:

  KY NJERI KA NEVOJ TE KUROHET SA ME PARE. KA DISA MUAJ QE SHKRUAN PERCARTE. SINQERISHTE ME VJEN KEQ PER TE.

  1. xy says:

   Nuk mund te jeshe gje tjeter vetem se nje pleher – kriminel dhe i papergjegjshmem , more Artur Zheji , nje bixhozxhi klasi – nje pijanec i degraduar dhe nje “njeri ” i marre fund.Neqoftese ka mbetur populli te degjoje ty per amnistine qe kerkon ti besh kryekriminelit, ky popull ka marre fund nje here e pergjithmone.Ka vrare njerez ” Ser Artur ” ka vrare njerez o njeri !!!! Me sa mend kerkon ti relativizosh Bishen me Edin more i pafytyre.Marrsh mallkimin e atyre familjareve ,qe ti kerkon ti besh avokatine Kryekriminelit Bisha – Berisha.

  2. Bushi says:

   Daniel! Edhe une jame me mendimin tende.Artur Zheji ka lajthitur dhe duhet kuruar.Te mohosh krimet e Saliut,duhet te kesh zemer te forte,ose te jesh i shkalluar nga trut si Artur Zheji.Krimet e Saliut nuk i pranon mender Zheji,por nuk nuk i pranon populli qe i ka hequr ne kurriz.Per Zhejin,ky shkrim ne mbrojtje te Saliut eshte nje turp i madh i tij,dhe e ka rrezuar shume poshte inteligjencen e tij,qe, i kame dhjere mu ne inteligjencen e tij.Artur Zheji,me kete rast meriton ofendimet dhe fjalet me te renda.Turp dhe turp.Te mbrosh nje kriminel kaq te madh si Saliu eshte e papranueshme..Ai duhet te jete i pari qe te shkoi para drejtesise dhe ne burgim te perjetshem.

   1. xheJ eN Bi says:

    Thone qe nje dru i shtrembet prish gjithe stiven.
    Edhe ky Zheji turperoi gjithe zagoritet,qe jane njerez te zgjuar dhe te ditur.
    Zagoria eshte nje nga krahinat qe ne raport me popullsine ka numrim me te madh
    te banoreve me arsim te larte.
    Edhe te Atin dhe xhaxhane i kishte intelektuale dhe inteligjente,po ky Arturi
    ke ngjau ?
    Arturi, as sa gjysma patriotit te tij Kiço Spirit nuk eshte ,se ai me bejtet e tij ngeli ne
    historine e Zagorise, kurse Arturi do ngelet si idioti me i madh i Zagorise.

    Kaq idiot eshte Arturi sa propozon qe Drejtesia te lere te shkuarat dhe te filloje
    nga keta te sotmit.
    Po nuk u denuan te shkuarat ,se keta i ze me kollaj se jane akoma ne detyre,dhe
    si i thote populli se frika do te ruaj vreshtat.

    1. Besmir says:

     Ju Zagoritet mbaheni per llafazane te medhenj dhe Arturi ju perfaqeson denjesisht. Dhe patriote kane qene te gjitha krahinat para 50 vjetesh e kusur, ndersa tani ju jeni te paret qe keni mohuar token tuaj per ca dokumenta greke te flamosura…. Hajt ikni e levdohuni para gotes se rakise.

   2. berti says:

    Ka marre leke o shoku .. eshte paguar , ndaj shkruan te tilla.

  3. lumi says:

   Duket si ata qe mbledhin kanoce,Zhelenjos.

 2. gazetari 3 says:

  ZHeji eshte shembulli me aklatant i kalbezimit te shoqerise shqiptare pothuajse ne tere arteriet e saja.Shoqeri e cila ka devijua nga vlerat univerzale te cilat duhet percaktojne moralin e nje shoqerie.Zheji eshte thjeshte gazetar a opinionist mercenar i cili do e arsyetoje dhe mbroje edhe djallin e zi neqoftese i paguhet mire.Ky kamemeon mediatik nuk hesiton te ndrroje parime e taborre mvaresisht nga interesi material.merrne me mend sa poshte kemi ra,kur nje kesi kameleoni pa identit e dinjitet merr guximin te gjykoje ne emer te opinionit vlerat tona.

 3. Nje qytetar says:

  Te lexosh Zhejin , eshte njesoj sikur te degjosh pordhet e nje shkerdhate !
  E lexova per kuriozitet dhe vertet ndjeva neveri nga ky lloj megallomani maskara !

 4. loni says:

  Ti Zheji bythrlepiresi nderkombetar, nuk mund te ndihmosh as close vetrn tende per pshtersite qe ke bere.

 5. loni says:

  Ti Zheji bythrlepiresi nderkombetar, nuk mund te ndihmosh as close vetrn tende per pshtersite qe ke bere.

 6. LORA says:

  Me shume se cakersisja logjike, morale dhe civike e tur-bozhur-majmunit flet fotoja shoqeruese e lajmit.
  Faleminderit Redaksise se TEMES.

 7. Agua says:

  Shume i peshtire je o Artur!

 8. Alban says:

  Shprehja “gjueti shtrigash” mbase shkon per ate specialistin e thjeshte ne ministri po jo ne rastin e Sali Berishes. Eshte tamam e kunderta kur fillon nga krye-zhvatesi / krye-shtrigu. Ky mbase do jete procesi i pare per te futur ne burg familjen, po sduhet te mbaroje ketu. Gjyqet dhe ceshtjet duhet ti vazhdojne ti hapen edhe kur te jete brenda. Ka marre zvarre nje komb per interesin e vet dhe te familjes. Nuk eshte turp ta varesh e jo ta me denosh sic thua zotrote. TURP eshte per drejtesine po nuk filloi me te te parin.

  TURP TE KESH TI O KOK LOP qe guxon ti dalesh ne mbrojtje fatkeqsise se shqiperise qe ka emrin sali. TURP O ANAL LIST. Financimi me me mend qe kane bere keta politikane (ish kryeministra e ish ministra e keta te sotmit) eshte rraca juaj e analisteve qe i mbroni e “sulmoni” per ti ricikluar non stop qe ta keni rrogen 10K euroshe te garantuar. Me ju duhet filluar – bushtra

 9. ben says:

  I tmerrshem koncepti i ketij zhulsi.Ky duhet te rraset mrena i pari.

 10. lulash says:

  Mos u merzit o sozi e Sadam Hysejnit sepse bashke me Salen do te shkosh ne burg. Mos mendo se u harrua vjedhja jote prej 400 milion lekesh kur ishe drejtor i RTSH.

 11. Asi says:

  o ty robt ku ti kesh, perderisa mbron kriminelin edhe ti kriminel qenke. ptuuuuuuu fare e keqe.

 12. eli-tiv says:

  …cfare eshte turpi..??…c’lidhje ka me ligjin..??….c’kuptim ti tregojme ligjit…kahun e punes sot—> dje…ose e kunderta…Ne se ka korupsion sot…do te vazhdoje te kete edhe me shume ne se nuk denohen…te gjithe..nje nga nje…SALIU…jo vetem eshte hajduti me i madh…aktivitet i shtrire ne vite…POR….krijoi sitemin e hajduteve…okoma nuk po flasim per vrasjet…qe duhet te lidhet prej gjuhe….

 13. Zemani says:

  M’u kujtua kur e akuzuansi drejtor të TV-shtetëror(thanë se vodhi pak),prandaj, për të qenë brenda, kërkon një alibi.Zheji është mjerimi i medjas.

 14. k says:

  Xhenerik-Motorrist Zhejit po i vikerka keq per kryekusarin e Shqiperise.Hahaha, mire e ke se sa ishte baba ne pushtet te gjithe kapshit ndonje cope.Ore kush ka shkel dhe po shkel dhe do te shkele ligjin te shkoje para drejtesise e te denohet sipas ligjeve ne fuqi.Pse nuk flet per mijera familje te varfera qe s’kane c’te hane por te vjen keq per Saliun.Leket e ketyre fukarenjve dhe te gjithe shqiptareve te ndershem qe po vuajne edhe sot, po shkojne sa ne Karaibe apo Cancun se do te ngrohi pjeshken bordelloja e Shkelzenit.Hajde mendje hajde.Ky popull nuk ka goje te flase se ate qe i kane bere ketij populli Saliu me te gjithe ato qe e kane drejtuar dhe po e drejtojne do ishin habitur te gjithe.Kush ka shkelur ligjin te denohet.Kush shkel ligjin te denohet.Jane denuar ca fakire per vjedhje ordinere kurse keto qe kane grire miliarda rrijne si kapadaij dhe te japin edhe mend

 15. Lugati says:

  o ripjellja boll mer se na lodhet pash zotin….sala n burg…o ska pereni qe e fut mrena ket komunist kriminel….se i pari qe e mro osht kryeministri ripjelljes edvin lugat rama …po ju paskeni qene njisha per propogande

 16. Peco says:

  Llogjika juaj, zoti Zheji, ka kuptim dhe funksionon ne nje shtet normal dhe ndaj nje ish zyrtari normal. Ne shtetet serioze, Kryetari i ardhur rishtaz ne detyre, si rregull, e amniston paraardhesin. Por Berisha eshte si grerzat, nuk i rri bytha rehat, per ti kaluar ditet qe i kane ngelur ne paqe dhe miresi, me vehten ne radhe te pare dhe pastaj me te tjeret. Ai nuk sillet si nje ish president, por i jep shkak nje rrugaci ordiner, si Balla, i cili vetem pse sulmon Berishen ha buke ne kete bote. Duke u sjelle si nje individ jonormal ne sallen e parlamentit, Berisha i ndjell vet sulmet ndaj tij. Eshte per kete arsye, qe ashtu sic thote populli, c’mbjell do korresh. Berisha ja ka bere vete gropen vehtes, ndja nuk mund te cuditet askush nese nje dite do te bjere brenda saj.

 17. tomsojeri says:

  Si degjenerove keshtu mor Artur Zhei ! Cte shtoj me shum se te ka then Albani qe i meriton te tera ! Po te paska plasur cipa fare o kok lop e ushqyer me bar te that ! ……..

 18. DAVID says:

  Boll o zheji me ato shkrimet e tua se po kundermon gjith dynjane ,apo ke frike se te del emir gjetke se ju gazetaret ,si andi-bushati,fatos-lubonja,artur- zheji e com. njilloj jeni ,ju hedhin nga nji kocke dhe e lepini duke share njeri tjetrin ,me cfare tu vije neper goje,por populli e njef kush eshte Sali-Berisha dhe s’eshte nevoja te dalesh avokat ti o fytre afije.

 19. Besoj says:

  I pa vlere. Arsyetimi I tij shume I dobet. Nuk e di kush harxhon kot parate tek ky person.

 20. aze says:

  Patjeter. Ty te beri drejtor te TVSH-se. Per kete te vjen keq … apo jo?

 21. Labi Vlore says:

  Bravo z. Artur Zhele.

 22. Nostradamus says:

  Ky Zheji eshte nje plehre e vertete. Si more trap te dhimset krimineli Salush qe ka futur ne dhe njerez te pafajshem, qe ka vjedhur me shume se kushdo tjeter. Si nuk ke turp more palaco qe te vinka keq per njeriun qe i ka bere keq me shume se cdokush tjeter ketij vendi.
  Ptuuu race e keqe dhe mos ta pafshim bojen.
  Sic duket dhe ti do nje vend ne hapsane qe te mos ta shohim me surratin se na çave by..en.

 23. meti says:

  Veshtire te dilet nga vorbulla ndytesise se berishizmit e cila e ka katandisur Shqiperine dhe shqiptaret ne nje balte te gjalle nga e cila eshte veshtire te dilet.Ky matrapazi sahanlepires mediatik i qane hallin Berishes njeriut i cili e shkatrroj kete popull dhe kete shtet me zi vete Enveri.Ky mbron madje duke e shendrruar ne viktime njeriun te cilit as uji i oqeanit nuk mund te shperlane duarte e pergjakura te tija me gjak te pafajshem.Njeriu qe vrau e preu ,vodhi e stervodhi,njeriu i cili e zhyti Shqiperine ne nje erresire te papare me vite.Tani ky Zheji domn te na beje te qajme se mos po e viktimizojne xhelatin.Turp i madh per nje qe mbahet si intelektual.Ky si duket nuk ka ndere as dinjitet.Ky nuk lodhet fare per vlarat univerzale.

 24. Ekzekutusi says:

  Artur Zhej:KUR LEXON ATO QE SHKRUANI JU Me siper po te te keme Perballe DO TE KAPE PER FYTI DHE MBYSE…..!!!Kuptove ti Lango i Berishes, qe na Flete per “Korrupsjonin e sotem dhe per Pushtetaret e sotem ,kurse ata te Djeshmit duhet ti Leme”…O SA I ZGJUAR QE QENKE???Ku e gjete gjithe kete Zgjuarsi??A po ta “Prodhoj Guzhina” e Sllobodanka Berishovicit??
  1-Sali Berisha duhet te DENOHET per te gjitha te Keqijat qe i ka bere Shqiperise…dhe jo..te..te “Meshirohet” sikure se do Artur Xhej..apo gjithe Langonjte dhe Qente….e Berishes apo ndonje Klani Tjeter..E KEQJA DUHET PRERE QE NE RRENJE..dhe shkulur prej Rrenje…qe MOS TE KEMI ME SERBE-SI BERISHA qe e ka Bere shqiperine nje rEPUBLIKE bANANESH::::

 25. american2016 says:

  Sali Berisha duhet te perfundoje si te gjithe nqs ka bere korrupsion,te gjithe jane te barabarte perpara ligjit.

 26. tomorri says:

  Ai qe eshte shqiptar i vertet ka ,por edhe zbaton nje parim te thene dhe zbatuare nga tradita e popullit te lashte shqiptar se. Miku ose me thjeshte i yti mishin ta ha por kocken ta ruan.Nuk kam ndermend te shpjegoj kete thenje por dua qe ky i vetshpallur poliadrit Zhei te dije gjithçka dhe te jape mendime per çdo gje.
  Di ne se nuk gabohem Zhei eshte rritur me Edi Ramen ,dhe per kete nuk dua qe nje njeri si ky apo ndonje tjeter si ky ti mbaje ryben Edi Rames por detyrimishte duhet te benin te kunderten ta ndihmonin rreptesishte ne se ishte e nevojshme per te bere gjera akoma me te mira dhe jo te Sulmohet nga shoku i feminise per te mbrojtur nje kreminel te deklaruare tashme boterishte si : Sali Berisha tradhetari me i madh i koherave moderne .Aman o Zhei perse ke rene kaq poshte qe ne ndergjegjen time ty nuk te lejohet duke te njohur edhe se nga vjen.Me vjen keq por turo te keshe kur shkruan keshtu ku te gjithe te tregojne vendin qe meriton konkretishte.

 27. timo says:

  Zheji ka bërë një lapsus. Në të vertetë ka dashur të thotë: Do të ishte turp në qoftë se drejtësia nuk do ta dënonte përbindëshin Sali Berisha.

 28. saliu says:

  Nuk e kuptoj fare logjiken e kesaj analize nga Zheji! Sipas tij vetem se korupsioni ekziston ne kete qeverisje nuk duhet te kete ndeshkim per korrupsionin e qeverise se kaluar! Jo dhe jo Z. Zheji , pikerisht se ka dhe do te kete korrupsion duhet te denohen te gjithe ata qe kane abuzuar dhe “vjedhur” parate e taksapaguesve shqiptare perfshire edhe ju, sepse keni paguar me shume taksa sepse jeni paguar me shuma te majme per te bere analiza te tilla qe te krijojne idene se jane te paguara nga porositesit.

 29. Qytetar says:

  Epo të dalësh në krah të një personi që ka qeverisur këtë vënd jo me qeveri demokratike po me një klik,po po me një klik me plot kuptimin e fjalës ti qofsh o njeri i pështirë.Po çja botoni këtij kokpalari shkrimet,abandonojeni ore se më vjen turp që jam shqiptar.

 30. zyfer gaba says:

  O gomar Malinati!

 31. luan ymeri says:

  Po clidhje ka turpi me kete moster.

 32. faikonica says:

  Krijesat e Berishes!!!Po Berisha krijese e kujt ishte?!?!Po nuk filloj nga Berisha,nga ku te filloje?Nga Nano,Meta,Rama?Si mund te akuzosh tjeret para Berishes?Kush nuk don Ref Drejt,nuk don ndeshkim se ka Hallin e vet.Prandaj Berisha nuk denoj asnje kundershtare

 33. undefined says:

  O zhei o rop qir cfar thua o kurv bur

 34. kur shikoj kete sahan lepires me mbushet mendja qe njeriu e ka origjinen nga majmuni.

 35. Shqip shqip says:

  Ben si kamikaze,po nuk eshte . thjesht eshte i “mirditur” dhe sillet cinik…..i lumte b…..ytha, kur gjen kte vend .

 36. fakti says:

  O Zot !
  Na u shpifen ca “gazetaruc apo opinionist”si Zheji,Lubonja,Bushati,Zogaj,Nano,Marku,Fevziu etj, qe kane kaq vite qe spo na ndahen,sa ne tv e sa ne gazeta!
  Te lutem o Zot bej dicka qe te mos i shohim apo degjojme me, pasi ata qe kane gazetat e tv nuk po i largojne nje here e mire.

 37. nje i ikur nga parajsa shqiptare ! says:

  ca turpi thua ti mor trap?!
  SB e familjes se tije i duhet sekuestruar pasuria me kuc e me mac e pastaj te varet e ka pak.

 38. valter sefri says:

  E mo I ka dhene Sala nje tufe me PARE prandaj nuk do qe te denohet Sala– ARKITEKTI SHKATERIMIT TE SHQIPERIS gjate 26 vjeteve. Turp per ty Zheji !!!!!

 39. lisi says:

  …..e ben qellimisht ky sahan lepires i pushteteve qe i del ne “mbrojtje” Saliut,
  duke e ditur qe do te ngjall reagim te madh nga shumica e shqiptareve qe Saliun e duan perpara drejtesise,
  flitet per te “opinionistin”Zheji .
  ja kane marre mire doren kur…llikut !

 40. Bena says:

  Dhe pastaj mos te jemi dakort me Edi Ramen qe i cilesoi si media kazani keta ndyresira

 41. Bardhi Tolabi says:

  Sa “bukur” e ka thene:
  “Drejtesia duhet te filloje ne menyre te shendeteshme,nga e sotmja tek e djeshmja dhe jo te filloje nga e djeshmja e te mos arrije kurre tek e sotmja”.
  Mbrojtje me te “shkelqyer” nuk mund te bente per Sali kriminelin.Sipas ketij Tur-Zheles,Saliut duhet ti vije rradhe te fundit,dmth,atehere kur te kete kohe qe t’i jene ngritur patkojte drejt Diellit,pra te mos gjykohet e te mos perlyhet ai dhe trashegimtaret e tij te gezojne vjedhjet milione eurosh te tij…
  Sa te ka paguar more Zhel-Turi Saliu apo Shkerdheni?
  Po perse nuk e thua ndryshe: te filloje drejtesia e te thote fjalen e saj duke filluar nga politikanet me te medhenj e te zbrese tek me te ultit,te filloje nga ata qe kane zhvatur me shume e jo nga cironkat,pamvarsisht se jane te djeshem apo te sotem?
  Kjo do te ishte paanesi dhe drejtesi dhe jo me zgjedhje si te pelqen ty o Ture e druve te shtembra qe nuk merreni vesh e na rezoni staven e druve,pra nuk na lini te jetojme rehat pa hajdute e pa kriminele deputete e drejtues shteti….

 42. eli says:

  Ju lutem shume mos e fshini komentin! O Bythqim!

 43. delete says:

  Zheji, te flasesh ne mbrojtje te nje personi qe aplikoj me perpikmeri planin serbo-grek te eleminit ekonomiko-teritorial te Shqiperise, pa llogaritur ketu grabitjet dhe pergjegjesine mbi mijera vrasje ne 97-n, vrasjet e Gerdecit dhe te 21 Janarit, do te thote te jesh plehurina e plehurinave qe kjo toke ka prodhura ndonjehere. Nese do te kete drejtesi te vertete Shqiperia, eshte imperative qe ajo te nisi se pari nga kokeka.r si puna jote dhe gelbaza qe ti perfaqeson.

 44. drinni nga Kosova says:

  Nese Jane ne gjendje qe ta fusin Sali Fazliqin ne burg do ta beje Nje Big Party , megjithese edhe per Lul Fazliqin ka Shume fakte . Sidomos vrasja me 21 Janar Dhe Erica e kombit , SHqiperia qe 25 vjet nuk ka mundur qe te stabilizohet per shkak te keti vrasesi Sali GErdeci ,

  1. lorenci says:

   keto portalet te gjithe te porositur

 45. albaniafirst says:

  Ne te kunderten, do te ishte fyerje per te gjithe shqiptaret, te gjalle e te vdekuri, qe te mos e denojne. Krimineli Berisha duhet varur per gjuhe mu ne sheshin Skenderbej per krime qe ka bere, jo vetem duke vrare te pafajshem, por ne rradhe te pare per shitjen e territoreve kombetare sikur te ishin prona te Ram Berishes. Eshte pergjegjes per lenien e Shqiperise mbrapa te gjithe vendeve te tjera te rrajonit.

 46. Tur koqja says:

  Hahaha Tur je tregu koqe

 47. Kellira says:

  Zheji po kerkon bleres qe ta paguajne 10 mije euro ne muaj por nuk e kupton qe eshte nje prostitute e mbaruar. Vetem nje 75 vjecar si Sali mund t’ia vari.

 48. AMERIKANI says:

  ky eshte nje legen SADE sepse degdisi babani e tij Petro Zhei dhe kurre nuk u interesua per te!
  YAZIK!

 49. Mersin says:

  Zheji ka dashur te testoje publikun. Kur te lexoje komentet, ne qofte se, neser do te dale te thote Saliu te denohet. C’te beje.

 50. Alidemsi vjeter says:

  Po kjo ishte loje more njerez,kjo ube se duhet testuar ne emisionin OPINION te kokkarit Fevzi, ku Mjekrroshi zhuls eshte “opnionist”.. E kuptoni vete lojen….

 51. Alidemsi vjeter says:

  Po kjo ishte loje more njerez,kjo u be se duhet testuar ne emisionin OPINION te kokkarit Fevzi, ku Mjekrroshi zhuls eshte “opnionist”.. E kuptoni vete lojen….

 52. Dibrani-UK says:

  Zhej, Fejziu, Cani, Lubpnja b… lepirsa, servila dhe spijuna jane

 53. Lutu Lutu says:

  Mendimet e Zhejit janë prodhim i një truri të dekompozuar moralisht; mendime që qelbin dynjsmë përveç gjallesave që erërat e qelbura i shikojnë si parfume. Ai zbulon faktin që ndjehet më gjirizet e Saliut.

 54. vaso says:

  Nje popull i ndyre,qe vetem drejtesi nuk do.Shqiperia ka nevoje per konsensus,dhe jo gjykata speciale.

 55. Zhulsi. says:

  Më vjen keq për këtë analist. Zoti i ruajt trutë!

 56. aqif tahipi says:

  Ky lloj anal isti ,me patjeter duhet ta mbroje saliun sepse saliu i krijoi kushtet te merrte nga 10 — 15 000 $ ne muaj.Ndersa shumica e shqiptareve te varfer nuk merrnin dhe as sot nuk po arrijne te sigurojne nje rroge minimale per te mbajtur familjen. Nuk ka lidhje fare me politiken ,thjesht jane dy te kamur qe mbrojne njeri tjetrin .

 57. inf says:

  je nji mbeturine komunistash dhe nji kumarxhi i pa ngop
  kshu jeton ti o kakarroç me lajme me rrena e me BIXHOZ

 58. Treviso says:

  Zoti Zheji paska semundje te pasherushme. Po me vika keq se eshte akoma i ri.

 59. rilindja ME BYTHE PERPJETE says:

  kjo eshte normale tema eshte nje gazete e kontrolluar nga rama dhe cka shkruajne ca krimba te PS e kenaqin ndersa ata ce shkruajne pro saliut nuk i boton

 60. mokja says:

  Çfare fati i ndjek Shqipetaret vdes Nene Tereze dhe rone sali berisha ,vdes Andrea Stefani dhe rrone artur zhei .Jemi dhe kemi fatin e keq.

 61. Gjon Leka says:

  E kaluara nuk mund të harrohet. Krimet e të kaluarës gjithashtu nuk mund harrohen edhe kur janë parashkruar. Në rastin konkret, paratë e vjedhura duhet të kthehen edhe nëse autori nuk dënohet. Turpi është për hajdutin dhe mbrojtësin e tij,

 62. Edheune says:

  Do habitem nese Zhein nuk e mbeshtet Fevziu, Cimi, Shkullaku, Artan presidenti, Zogaj, Cupi, Gjekmarkaj, Lela, Lubonja, Balliu etj. Nuk eshte komike, ska ironi. Keta e bene te pasur keta e bene ate qe ai u be per te gjitha te zezat e Shqiperise,keta i pergatiten fundin. Ky fund do te jete dhe per ta. Dhe te shpresojme se njerzit publik mbas kesaj te jene dinjitoze.

 63. DRENICA E KUQE says:

  Ti more Zhejuc qenke faqja e zeze e Shqiperise! Po ku arsyetohet hajni e krimineli Berisha. A e di ti, more gazetaruci i Sales se tri shtyllat anti shqiptare jane: Dr, Ibrahim Rugova ne Prishtine, Sali Berisha ne Tirane dhe Arber Xhaferri ne Shkup?! Ti nuk meriton te jeshe as qytetar shqiptar dhe mos e harro ate qe ka thene populli shqiptar ne shekuj: Nuk mbahet shpia me çivia! Pra, as shteti nuk mbahet me hajna si Sali Basha e Lulzim Berisha!… Turp i madh eshte te mbrohet Berisha.

  DRENICA E KUQE

 64. VANDALET E PD-se says:

  Nga idjote te kallepit te Zhejit , mund te priten te keqia , shume me teper se kaq !
  Te gjitha “te vjellat” e tij , ne keto vite , nuk jane aspak rastesi !

 65. Semanjaku says:

  Ah more leshator, shave dhe akuzove DRITEROIN dhe mbron shpellarin qe nuk munde te mbrohet, dhe nuk ka det qe i lan krimet qe ai i ka bere ketij kombi. P er te kuptuar kush je sa vlere ke, sa te drejte ke ne shkrimin tende lexo cfare shkruajne komentuesit .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *