“Sali Berisha, një qelbësirë që furnizoi me naftë Milosheviçin dhe nxit nacionalizmin grek në Himarë”

sali-berisha-erion-brace-ne-kuvendNuk është përmbajtur deputeti socialist Erjon Braçe teksa ka parë se çfarë kërkonte ish-kryeministri nga foltorja e Kuvendit, duke shpërthyer më pas në deklarata të forta kundër tij.

Keshtu, pas deklaratave te ish-­kryeministrit Sali Berisha ne podiumin e Kuvendit se agresionit serb në Kosovë, shqiptarët do i përgjigjen me çdo mjet, deputeti socialist Erion Braçe, në një status në faqen e tij në “Facebook”, e quan Berishën ‘qelbësirë’ dhe e akuzon për nxitje të nacionalizmit grek në Himarë.

Madje i ia kujtuar dhe thyetjen e embargos se OKB me ish-Jugosllavine, ne kohen e qeverisjes se PD dhe furnizimin me nafte te makinerise vrasese te Milosheviçit.

“Ky qelbesire, domethene Sali Berisha, ka pushtuar Kuvendin me marrezine e tij!!

Tamam ky, Sali Berisha, po uleret e ben te vendosurin: 

Me lufte bashkojme cdo territor ne vijim te Shqiperise ku ka shqiptare!!

Tamam ky kreu i nje qeverie qelbesire, jo vetem qe nuk foli kurre me kete gjuhe, por;

Nje here i dha serbeve te Milloshevicit nafte e benzine, benzol, per makinerine e tij te luftes, permes se ciles po zgjeronte Serbine ne territoret vijuese ku kishte serbe, perfshi edhe Kosoven.

Heren tjeter i dha grekeve kilometra te tera ne gjiun shqiptar te Sarandes, duke i hequr qartesisht Shqiperise territor shqiptar.

Dhe jo vetem; Por po ushqen nacionalizmin grek deri ne Himare!

Ky qelbesire e ka degraduar Kuvendin deri ne kete derexhe.

Ky qelbesire eshte aty perseri, i qarte per te terhequr zvarre kete vend ne nacionalizmin e tij banal, te rreme e kriminal, sic deshmojne faktet”, shprehet deputeti socialist.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në ““Sali Berisha, një qelbësirë që furnizoi me naftë Milosheviçin dhe nxit nacionalizmin grek në Himarë””

 1. santiago says:

  BRAVO BRACE …por kete status ta kishe thene ne kuvend qe ta degjonin te tere…e dime qe Sali krimineli do qe te terheqi vemendjen nga vjedhjete e CEZIT,dhe tani don te beje patriotin

 2. Andreas says:

  Trim facebooku!

  1. @@ says:

   Perse ti dhe shume te tjere ketu qe i mbani ison grekut cfare jeni nuk jeni edhe ju trima facebooku apo cfare korrak i Anastasit

   1. Andreas says:

    Une punoj ne banke djalosh dhe analizat e mia nuk i bej ne facebook po ne zyre me koleget e mi. Ndersa ky pleshti eshte deputet dhe analizat e tij i ben ne facebook!

    1. ben says:

     Ti dukesh punon ne ndonje suflaxhidhiko

     1. Andreas says:

      Ta zeme se eshte keshtu si thua ti, se nuk shikoj gje te keqe edhe ne suvlaxidhiko te punosh, po nuk bej suvlaki ne facebook!

 3. Juglindori nga Korça says:

  Nuk eshte vetem faji i Sali qelbesires,u duhen futur hekurat edhe Dulove e Bollanove gjithashtu qe nxisin konflikte te paqena ne Himare per interes te shtetit fqinj.
  Miqesia miqesi me grekun por reprociteti reprocitet

 4. boom says:

  Kopili qelbesire i Vuk Karadzicit.

 5. Bushi says:

  Sali Berisha nuk eshte vetem qelbesire,por ndyresir,mut qe te helmon me kilometra large.Dita e tij eshte drejte litarit.Bravo zoti Braçe,ke guxim dhe ja thua ne sy ketij krimineli per krimet qe ai ka bere.Te tjeret le t’i servilosen se edhe ata do te gjejne koken e kandilit.

 6. Akrepi says:

  Qe Saliu eshte maskarai me i math qe ka eksistuar nuk diskutohet ,kete e dine te gjith dhe vazhdimish flasin per te, por per te gjitha sa ka ber vetem te flasesh e te mos denohet nuk ka asnje vlere. Vlere do te kishte duke share e duke kerkuar denimin e atij qe ka mbyllur te dy syte para te gjitha krimeve qe ka bere monstra Sali dhe ky eshte K/Prokurori Llalla.Prandaj mendoj se dhe ky eshte kriminel i paguar nga taksapagusit shiptar dhe qe nuk ka kryer detyren per te cilen eshte paguar.Ndersa ju z. Brace fol ne parlament e mos e bej si ai, qe pasi e kishin share i ktheu sharjen vetem pasi vajti ne shtepi dhe mbylli deren.

 7. Ledio says:

  Faji i spiunit Serb SRB ishte dije.Fajji i sotem eshte i kalamajve si puna e juaj Eriona qe keni pushtuar kuvendin edhe ngelet ne FB.

 8. Qytetar says:

  Në burg qelbësira.

 9. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Mos bini ne lojen e Berishes,nacionalizmi I tij dhe votimi elektronik,jane kali I betejes,per te larguar vemendjen nga beteja e privatizimit te ÇEZ-it !

 10. berti says:

  Ça ju ka gjetur me Greqinë ? Një e dy Greqia ! Cilin nacionalizëm po nxit Saliu në Himarë ? Aty ka dhe grekë dhe shqiptarë ?Mos e ka hhalin e pronave që do të prishte Edi ? Po aty Edi do të vjedhë dhe të mos paguajë ! Në 1935 Gjykata e Hagës e ka dënuar Shqipërinë për mosrespektim dhe mbyllje të shkollave të grekëve në Himarë dhe gjetkë .
  Të gjithë shtetasit shqiptarë, pavarësisht origjinës etnike janë të barabartë në bazë të Kushtetutës ! Erion Braçe si deputet duhet ta dijë këtë gjë !
  Salu ka një mijë të këqija, por t’i faturojnë ato që ka , dhe nuk janë pak, por jo t’i shpikin të tjerat.

 11. Dorina says:

  E dime qe fatkeqesite e ketij vendi kane ardhur nga Sali qeni, kafhs dhe Like floriri. por cfare po ndodh??? Te dy kane ne dore frenat e vendit.

 12. xh says:

  Kur Presidenti I ri I SHBA Trap perdor Tuiter pse mos nje deputet shqiptar te perdori fejsbukun.

 13. Devolliu says:

  Është edhe Like QELBËSIRA që e le të shijë në Kuvend KRYEKRIMINELIN e KRYETRADHTARIN e Kombit, Saliun e shpellave.

 14. Ndoci says:

  Absolutisht KONE qe leh ,ska fjal tjeter per Braqen .

 15. alphade says:

  Pse ma shuat komentin zoterinj ? FLM. , !!

 16. Jani says:

  Ehh sa shume kohe qe ka shkuar qe kure e kam vizituar kete paçavure.
  Po te njejtet debila komentojne.

 17. bujari says:

  BRAVO ,brace,ai eshte qelbesire e kaluar qelbesires…//

 18. Doni says:

  O erion po ti nuk je vetem se nje kriminel nje ipashkolluar qe vetem leh si qeni se Dr.Sali Berishes as te themrra e kebes nuk i vjen po mos leh se KOSOVA ska nevoj per kriminela si ti po njerz si Doktori ✌✌??.

 19. orient says:

  Berisha eshte nyja gordiane qe duhet te merret seriozisht,per t’u zgjidhur,pasi ne varesi te kesaj zgjidhje fiton besim drejtesia dhe hapet rruga e shume zgjidhjeve..te ngaterruara me te…I lexoj shkrimet mbi kete demon..i cili per hir te krimeve te tij,kerkon pershkallezim te krimit dhe kurbane…Ai e ka humbur te drejten per te ngritur njerezit ne revolte…dhe njerezit,perveç tarafit te perlyer.. e shohin me neveri…por jo vetem ate…nen hijen e tij u pergatit nje klase politike kriminale…besimi eshte i lekundur…faljet qe po i behen elitave ne forma te # tregon se politika eshte fasade..loja luhet me te njejtin ekip..dhe rezultati eshte nul..
  .Megjithate kjo qeveri do te jete me e besueshme kur te vendose kriminelet para drejtesise..nuk e di pse kam pershtypjen qe ne BE NE NUK HYME NGA KRIMI POLITIK !!!???
  Uroj ,qe puna qe po behet nga bashkia e Tiranes ,te vleresohet dhe te pershkallezohet ne te gjitha qytetet…pasi turizmi eshte nje treg qe duhet eksploruar..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *