Artur Zheji: Manjani i zhgënjyer me Metën që e “shiti” te Rama, mund të bashkohet me Blushin

faqe 3 manjani per kapjen e peshqve te medhenj 29Me shkarkimin si ministër Drejtësie, pas akuzave të rënda në drejtim të qeverisë, rrugët e Ylli Manjanit me LSI-në duket se do të ndahen.

Kjo, edhe për shkakun se LSI duket se do të vazhdojë të mbetet në koalicion me PS-në.

Artur Zheji shkruan në portalin e vet, se Manjani ka mbetur i zhgënjyer nga qendrimi i LSI-së dhe Ili Metës, që lejuan shkarkimin e tij.

Sipas tij, Manjani mund t’i bashkohet partisë së Ben Blushit.

“Manjani mund të jetë kështu një figurë e spikatur opozitare pranë Blushit”, shkruan portali i Zhejit.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Artur Zheji: Manjani i zhgënjyer me Metën që e “shiti” te Rama, mund të bashkohet me Blushin”

 1. kozmo says:

  Bravoooo ZHEJI ,KJO DO TE ISHTE ZGJIDHJA E DUHUR . BLUSHI DUHET TE KETE SHUME SI MANJANI ,QE DUAN TA FUSIN NE SHINAT E EUROPES KETE SHTET . DUHET TE DALIM NGA MESJETA BALLKANIKE SHQIPERIA KA SHUME NEVOJE TE LARGOJE KASTEN E VJETER TE POLITIKANEVE TE FELLIQUR . INTELIGENTET E KETIJ VENDI JANE POSHTE DHE HOLBAT KANE DALE NE SIPERFAQE ,SI PESHE E LEHTE QE JANE .

 2. bushi says:

  te gjithe ‘te shkundurit e koqeve’ te blushi do mblidhen dhe do bejne nje vere ne uje
  megalomane e hipokrite te peshtire..pfff

 3. Toni says:

  Po te jete kjo e vertete sipas paloanalistit Zheji, i bie qe Manjani te provoje nje hu tjeter pasi hengri ate te Nanos, Metes dhe Rames.

  1. Goni says:

   Hahaha Toni e vertete…po nuk meriton as hurin ky palo burre. Minister Drejtesie tjetri , pa piken e burrerise del e shpif se kane qene ministrat me dashnoret…njeri nga ministrat. Te perzihet …Se fi kush i ka thene ketyre qe popullit shqiptar i plas bytha per keto palacolliqe…Nxorren Shukriun , i moren erzin per breket e grisme dhe prale dibranet PS ja dhane. Shume i trashe se te gjithe e kuptojme se ska arsye ne bote cdo minister i kesaj qeverie te shkoje te hoteli Balilit pas gjithe asaj zhurme te madhe qe eshte bere per kapjen e tij. A thua qe mbaruan hotelet e Shqiperise dhe te botes qe te ngeli puna te ky hotel…cfare delinkuenti, edhe nje femije i vogel ka me shume dinjitet se ky figure palaco, qe zgerdhihej si pervers live neper TV , prane asaj torollakes qe kishte shtypur nje femije te pafajshem…Cfare monstrash mbledh kjo LSI

 4. Xha Brahua says:

  O Kozmo po flet njesoj sikur vjen nga kozmua. Po pse me Blushin dhe Manjanin kerkon te nxjerresh Shqiperine nga mesjeta ballkanike? Pirdh te shfryesh vella.

 5. Agim says:

  Shyqyr qe ka dhe trasta per plehra si ajo e Blushit se per bdryshe do isshte felliqur vendi nga qelbsiaara te tipit Manjani.

 6. I says:

  Kur njerezit prfundojne te shiten sikur te jene mallra. Mendoj se kemi perfunduar keq si popull.

 7. Gallata vazhdon says:

  Si lum ne! Politika shqiptare vertitet vetem brenda disa emrave!

 8. vjosani says:

  Moooossssssssss, Artur, po shkoi ky fare filozofi i ndritur tek Blushi, mori fund gjithcka, termet i madh ne politiken shqiptare. Ky eshte kapacitet,e shkund tere shoqerine shqiptrae nga thelet. O cfare gazetarie e shitur! Oiiii, oiiii. Si ky Manjani vetem ne pallatin tim une nxjerr shtate burra me te zot qe e bejne me mire se ky punen, qofte edhe minister…..HAHA…HUMOR I ZISHQIPTARCE!!!

 9. LORA says:

  Me shume se manjani duket qe qenka zhgenjyer tur-bozhur-majmuni.
  Paska qene edhe ky skenarist I telenoveles deshtake,-“Kelmend Balili ,me shume shoke”.
  BUKUR.

 10. Blablabla says:

  Nuk besoj se do ndodh keshtu. Po ndodhi Libra e ka te sigurte deshtimin. Po Zheji si njohes I mire I politikes orjenton partite ne perzgjedhjen e te deshtuarve.

 11. loreta says:

  Po Ben Blushi ndaj e krijoi partine per te mbledhur mbeturinat: kosh mbeturinash qe kete vlere do tu japi dhe populli.

 12. Duku ndonje nate, te hash nje qafe pate. says:

  Kete porosi qe Zheji jep per Manjanin, e ka nga eksperienca e tij qe ka shitur bythen me te gjithe, eshte nje kurve publike.
  Kurvat e kuptojne mire njera tjetren dhe Manjana do t’ja plotesoje keshillen kurves Zheji, per te shkuar tek kurva Blushi.

 13. ALBAN DEGA says:

  E KUJT I HA ARTURI SE ME KE BASHKOHET YLLI MANGALLI!?

  Ben Blushi… bo… bo…. boooooo!
  Plasi peshku ne maje te Munelles !
  Arturi ne titull eshte sinonim i Hajdarit!

 14. petrit says:

  O Manjn mos u merzit se shkarkimi eshte bere me “Konsensus ” Se Kjo eshte Qeveri politike jo ” Ekspertesh ” Se Duhen ” Impulse ” te reja ne qeverisje

 15. Dajti USA says:

  Luan Rama,Ylli Manjani,dhe disa te tjere si soj sorrollopi i tyre,me ne krye kokelopen e Skraparit,kryehajdutin e Shqiperise,jan bere gangrena e shoqerise shqiptare,do zoti atij mileti ti vijne ment dhe tu tregoj vendin ne zgjedhjet e ardhshme.

 16. Shoku " Shpati " says:

  Ne veteranet e lagjes palorto nuk jemi dakord me pushimin nga puna te shokut Ylli . Sot ne dark do mblidhemi te keshilli i lagjes dhe do ti tregojme shokut Rama gabimet ideollogjike ne lidhje me kete ceshtje . Te mos mungoj asnje shok . Rr P P SH

 17. wow says:

  Po vajti majani partia e blushit do te tkurret 10 times.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *