Ilir Meta thumbon Donald Lu-në me një poezi të Dritëroit

Pyetjes së gazetarëve për pretendimet e kryeprokurorit Adriatik Llalla, se është shantazuar nga ana e ambasadorit Donald Lu, kryeparlamentari Ilir Meta iu përgjigj me një pasazh nga Dritëro Agolli.

Ai nuk e tha se për kë e kishte, por në vazhdim të fjalimit të tij thumboi ambasadorin Lu, duke thënë se ndërkombëtarët duhet të jenë model për respektimin e institucioneve

Dua t’iu përgjigjem me një poezi të Dritëro Agollit: Në vendin tim, e në vendin tëndë, një kokë e çmendur gjithë vendin çmend.

Nuk them se për kë e kam, por duhet te kemi stabilitet dhe bashkëpunim, por dhe për zbatimin e ligjit.

Ftoj ndërkohë edhe ndërkombëtarët, që të jenë shembull për ne, se si respektohen institucionet”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Ilir Meta thumbon Donald Lu-në me një poezi të Dritëroit”

 1. orli says:

  Ne vendin tend dhe ne vendin tim, nje hajdut si puna jote e ben kerdin.

  1. boom says:

   Ilir Meta duke respektuar institucionin e hajduteri-pandeshkueshmeri.

   https://www.youtube.com/watch?v=Uo5QNBtV37M

   1. Edkari says:

    4 te vraret e 21 janarit

    1. ilirKar says:

     Ne vendin tim ne vendin tend, gjithmone per hajdutet ne burg ka vend.
     Ne vendin tim ne vendin tend, nje i korruptuar qellon qe te jep mend
     Ne vendin tend ne vendin tim, te korruptuarit do marrin ndeshkim

 2. 123 says:

  Respekton ligjin me BLLOK E LAPS NE DORE!
  Ne qofte se ka nje njeri qe duhet te falenderoje Saliserbkriminelteshqiptarise ne mengjes, oren 10 paradite, ne mesdite, pasdite ne oren 3, ne mbremje ora 6, ne darke ora 8, pasdarke ora 10 dhe po qe se nuk ka gjume ta FALENDEROJE i rene ne gjunje qe nuk e dergoi ne BURG , por e la prane Kryemadhes Monika , qe dikur do ti blinte ilace Saliserbkriminelit !
  KRIMINELI respektoi ligjin per liken!
  Rrofte ligji !!!!!!!!

 3. Lu says:

  O kok qen do vi dita qe do ta gjesh vendin ne vendin tënd

 4. L leshi says:

  Ti je plehra e plehrave qe jeton ne nje vend me plehra qe votojne per ty dhe berishen.

 5. "horri i bulevardit" says:

  Balilin e vure ti ne postin e drejtorit te trannsportit, llallen e vure ti ne bashkepunim me salehun si kryeprokuror, sot morra vesh perse ke qene akort, se ste ve prangat ty edhe sikur te hidhni ne ere Shqiperine, por prit se dhe amerikanet jane hundlesha, mos harro se ndoshta edhe ty ta ndalojne te hysh ne SHBA.
  Fole sot si kurvat.

 6. Vlonjati says:

  Ne vendin tend e ne vendin tim i koruptuari me bllok korupton shqiperine

 7. Devolliu says:

  Humor Tepelene.
  Kur thote nje i cmendur e ka fjalen per Ramen jo per Lu.

  1. Dani says:

   Ti je trung fare.Ate e ka thene Driteroi nga Devolli e perserit skrapalliu,ku hyn Tepelena ketu?

 8. arben says:

  Hajdutet e kriminelet pasi bene baterdine ne kohen e anarkise sot fillojne te cirren e bertasin per shtet ligjor ku secili duhet te beje punen e tij e ti lere te qete te gjithe keta hora per te shijuar frytet e babezise se tyre.Mjere ay popull qe u nenshtrohet ketyre bashibozukeve e nuk u cjerr maskat.

  1. evaq says:

   devolli humorin devollit e keni kur ja hipni gomarit mbrapsht,

 9. bageti bujqesi limuri says:

  sa foto e goditur per fabulen “doren n qaf gishtin n byth”!
  tamam foto diplomatike prej politikanesh profesjoniste

 10. butrinti says:

  Po vjen like povjen . nuk dihet se ku te gjen. Me llallen ishalla .

 11. pjeter says:

  Hahahahaha Meta, e harrove more zoteri priftin?si u be ai 700 mije eurshi?apo kujton se harruam, ndoshta ti kane zbuluar kembet zotrote, hiqesh si ekulibrist dhe kerkon pa hak te jesh kryeminister para zgjedhjeve, shpjegoji shqiptareve, kryeprokurori i nje vendi si ne, me c’fare morali me c’fare dinjitete na perfaqesoi instituzionin qe drejton duke abuzuar ne menyre te rendomte me vizen e gruas ne amerike, apo nu i njeh ligjet amerikane kryeprokurori, juve qe po perpeliteni, edhe zotrote qe therret me te madhe per reformen, kujtoni se shqiptaret jane te gjithe tope, po shqiptaret ju kane kuptuar me kohe lilooo,mos guxoni te largoni amerikanet nga shqiperia , se dite te zeza kane per te erdhur edhe per ju, zotrote ke qene ne kete politike njesoj me saliun edhe bashke me te, ne qofte se donit pavarsi politike ne dore e kishit dhe nuk e bete, por bete nje pacavure,qe hajduteT kontrollojne gjithcka, i kontrolluari kontrollon kontrollusin, ky eshte sistemi ne shqiperi, dhe nuk u be sot, tani si ju shkon ne mendje ju, amerikanet ne shqiperi perfaqesohen nga ambasadori apo eshte nje sorrosian, c’kujtoni ju se jane marfetcinj si sala te gjithe?ju beni matrapazlleqe me zgjedhjet dhe i shisni per demokratike, dhe amerikanet perderisa nuk kane thene gje deri tani, nuk ju kane bllokuar te shkoni ne amerike deri tani dhe ju genjen mendja qe jeni te lare?i drejtoheni ambasadorit sikur te jeniperfaqesuesit dinjitare te popullit shqiptar,si ata me moral pa nje fije dyshimi? ju njeh gjith bota more te zinj, jeni qe te gjithe miljardere, te gjithe me llogari neper paeajsa fiskale, kruajeni me ata te gabuarit, dhe do gjeni belane.

 12. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Kur V.Hysi demaskoi menyren e votimit,per 3 vendet nga 3 kandidate te propozuar nga Llalla,Meta beri mbrojtjen duke I cilesuar te rregullta dhe trasparente !
  Te nesermen 3 perkrahes te Metes,ministra te kabinetit sulmuan qeverine Rama si “opinioniste”.
  Ketu filloi sulmi LSI,kunder PS,ku Meta eshte angazhuar ne miratimin e kandidateve te propozuar prej tij , Llalles dhe Berishes.
  Meta ka marre persiper realizimin e konsensusit,duke emeruar gjyqtare dhe prokurore te perzgjedhur nga LSI & PD.

 13. eg says:

  Oh me te vertete Ilir?

  Ashtu sic ke dhene edhe ti shembullin tend, kur i kerkoje Dritan Priftin favore financiare.

  Maskara!

 14. Shoku " Shpati " says:

  Kaq shume kan vjedh keta sa hahen me Sorrosin , me Lu-ne , me Ameriken !!!

 15. Toni says:

  Do te vije dita dhe ty hajdut.

 16. Jimi says:

  Njera dore lan tjetren dhe te dyja lajne surratin!

 17. Tano says:

  Ore po keta te meros qenkan akoma neper shpella!!!!!!
  Edhe te shkruajne shqip nuk dine.

 18. shqip says:

  Shqiptari e ka çare rrugen e historise me bllok ne dore . Ky eshte pa medyshje treguesi me qarte , qe tregon se vendin e ka marre rruga . Ne meritojme edhe me keq si komb . Jemi qeverisur per 1/4 shek nga sadiste e mbi te gjitha gomere .

 19. fieraku4u says:

  EHHH LIKE FLORIRI EHH LIKE FLORIRI. PO TE DJEK BYTHA E PISLLIK. PO E KUPTON FORT MIRE SE RAMA DHE PA TY BEHET KRYEMINISTER,

  ME BAMIRIN TOPIN DHE CAMET RAMA I MERR PRAP MBI 71 VOTA.

  ESHTE NJE MATEMATIKE E THJESHT O KELLIRE. ME KETE REFORM ZGJEDHORE TE RE,

  PS MERR 67-69 DEPUTET
  FRD- PARTIA E TOPIT I MERR 2 APO 3 DEPUTET
  PDIU- CAMET I MARRIN 4 DEPUTET

 20. Baxhanaku says:

  Monika kryemadhi dhe Argita Berisha, i kane vilat luksoze,prane e prane,por me e bukura se te dyja e “pine ” kafen bashke ,ne shumicen e kohes,duke bere intriga per gjithcka,ne ndihme dhe ne dobi te dypaleve.Jane ne gare kush te grabise me shume, ne funksion te pushtetit te meshkujve te familjeve te tyre mafioze.

 21. Korçari says:

  Sheiku Like Floriri me bllok në dorë sot duhej të ishte një i burgosur.Sali Krimineli e shpëtoi prandaj Like kokëtulit i venë shtatë prej Saliut dhe është i detyruar t’ia puthë menderen atij gjithë jetën. Është turp për Shqipërinë që këtë bandit dhe bandën e tij LSI, e mban akoma në politikë.

 22. Dorina says:

  Like, mos u hiq si kurve e ndershme. Je maskarai me i madh i te gjitha koherave. Me deshire presim fundin tend.
  Jepi Lu, shpartalloji keta ndyresira qe e rropen kete popull

 23. tironsi says:

  kur ben te zgjuarin dhe kokelopa dhe koketrashi!!
  po ju mbeshtillet laku dhe i shtrenguat radhet tani.. se ne fillim e moret me shaka..!
  Kokemut!

 24. Alidemsi vjeter says:

  Eshte nje fjale e urte popullore qe thote: Mos u mbaj se je,mos u mbaj se ke se sdihet se kah tvje.Ka fillu me tu zverdh cehrja se krymi ka fillu me te honger kah mrena,pa gjume ke fillu me nejt tamom si “danoci” jot Sala qi ka fillu me fol me vehte se kon fillu me i dal Hijet e gjynofit.Zoti te rujt ment Lilo!

 25. 007 says:

  Shqiperia eshte primitive fatkeqesishst dominon e keqja, situata do shkoj keq e me keq, po nuk kemi ca bejme, nuk mund te vrasim gjithe kokepalaret dhe funderinat qe votojne LSI, duhet pranuar jemi katastrof, nuk ka asnje shprese ketu!!!

 26. Emiljano says:

  po mire mo burre i dheut te gjithe shqiptaret e dine cfare mut burri esht ky plehre,si ka mundsi ai merr akoma vota na shqiptaret.ky legen as burgun se ka hak duhet hedh ne mes te detit.

 27. Leo says:

  Mos u hiq sikur nuk e vret mendjen o ilir hajduti,pale po do te na thuash edhe batuta,po ju erdhi funds o te pangopur ,ju dalshin nga hundet te gjitha ,dhe dita nuk eshte larg

 28. Mazllëmi says:

  Shqiptarët kanë pranuar dhe “reabilituar” Sali Berishën, kryekriminel dhe hajdut, Irir Metën kryehajdut etj.etj. kriminela e hajdutë (kujtoni kriminelat hajdutë të dënuar jashtë dhe të mbuluar me Flamur në Shqipëri)… Kjo vërteton edhe njëherë se hajdutëria dhe kriminaliteti, bashkangjitur injorancën, janë karakteristikat kryesore në ADN-në e shqiptarit…(?!) Të gjitha të tjerat, janë broçkulla e përralla për debilat injorantë…!

 29. hasan says:

  Kush ja dha te drejten ketij hajduti te vleresoi punen e prokurorise se pergjithshme, a thua se hajduti Ilir eshte profesionist ne cdo fushe, kur ne fakt eshte mjeshter vetem per te vjedhur???
  A do te hiqen nga kurrizi i ketij populli hajdute dhe maskarej te tille si Ilir Meta, Berishet, Basha, Mediu, etj. Mendoj se tani ka ardhur momenti per denimin e tyre per maskaralleqet qe kane e bere e vazhdojne te bejne.

 30. hasan says:

  Hidhni komentet e mos i bllokoni???

 31. Pandeli Majko says:

  Ilir Meta eshte e ardhmja e socialisteve. PS dhe LSI jane te pandara ne rrugen e demokracise se vertete. Kjo aleance e ka zanafillen ne shpirtin demokratik te te kuqve. Bile, mund te bindim dhe Sali Berishen ti bashkohet apo rikthehet ne baze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *