Ptuuuu, farë e keqe…

Nga Artan Hoxha

Korporata e miliardereve, latifondisteve, ndertuesve, pronareve te hoteleve dhe vilave turistike etj, reagon se i eshte prekur dinjiteti, pse i jane hequr nja 20 kokrrave vizat amerikane.

Po ju nuk u duhet hequr viza, kete e keni sorbetto per shpelarje.

Ju u duhet hequr pasuria, diamantet qe mbani ne duar e qafe, makinat luksoze dhe vilat ne bregdet.

Po ku keni dinjitet ju qe e keni masakruar kete popull per 25 vite.

I vodhet pronat, tokat e kullotat, shtepite prej qerpici e kullat ne alpe, u vodhet lopen ne haur dhe pulat ne kotec.

I futet ne vellavrasje, u shkaterruat familjet dhe jeten.

Nuk late fakir e hallexhi, nga jugu ne veri pa i plasur ne burg si kriminele.

Nuk late kriminel e hajdut, nga Konispoli ne Vermosh pa i liruar nga burgu si gjynafqare.

Per cfare dinjiteti flisni ju mor te pafytyre?!

Po si u tha gjuha dhe nuk e ngritet njehere zerin per kolegun tuaj qe e masakruan ne mes Vlores diten per diell.

E harruat Skerdilajd Konomin si nje trung te djegur nga mafia e pronave, pse fitoi pronen e trasheguar ne Gjirin e Lalzit.

Po c’dinjitet keni ju, kur liruat nga burgu vrasesit e Gerdecit dhe 21 janarit, kur votuat alla-manita 5-0, ate qe del dhe u mbron sot nga mengjesi ne darke.

Cfare ligji keni zbatuar ju, ke politikan kusar dhe qeveritar hajdut denuat ju?

Kujt nga keta qe u moren nga kursi i Plepave dhe u ben zengjine, i treguat burgun.

Ndersa popullin, e ropet persegjalli, ia moret gjithcka kishte.

Edhe qindarken e fundit, edhe jeten ia moret.

I treguat deren e burgut edhe per nje fature dritash te papaguar, kushtonte sa mengjesi juaj.

Katile e xhahile, te pafytyre dhe te pacipe, matrapaz edhe kusare si jeni, edhe piken e fundit ia thithet si shushunja ketij vendi.

“Nderi”, “burreria”, “dinjiteti” dhe “integriteti” juaj u prekerka pse u hoqen mundesine te harxhoni nje qime bythe nga pasuria juaj pertej oqeanit.

Ai apo ata qe u kane premtuar se do tu kalojne pa lagur nga kjo furtune, ju kane mashtruar.

Kete radhe nuk keni derman, as ju dhe as ata.

Ulni koken si te menderosur dhe nxirosur qe jeni, vrisni mendjen si do e shpetoni pasurine tuaj, se te dera po u troket ai qe s’ja u pret mendja…

Ptuuuu fare e keqe, edhe ne varr doni ta merrni me vete kete popull….

REMOTE_ADDR:[]

119 komente në “Ptuuuu, farë e keqe…”

 1. tana says:

  Te lumte pena, jua ke bere mire ketyre maskarenjve

  1. tfgs1 says:

   PTUUUUUUUUUUUUUU,fare e keqe sunitesh………………….

   1. Shvejku says:

    He,more popull i mjere,kur ke vuajtur me shume:
    – Ne kohen e Enver Hoxhes komunist apo keto 25 vitet e ketyre banditeve fashiste?
    Jo per gje tjeter,por se na premtuan ne 90-ten se do na bejne si Zvicra,vetem te rrezonim komunizmin!
    Pse per kete lloj demokracie e kishin llafin keta bandite,qe e ropen kete popull pa breke ne bythe?
    Pale,po cdo dite cirren per kunder komunizmit,se e ndriyten vete me kapitalizmin dhe nuk kane pune tjeter vetem t’i heqin dekoratat Enver Hoxhes!
    Kur gjeni kete popull te mjere,ju lumte!

   2. Arben Patoku says:

    ptuuuuuuu fare greqire prej libani e sirie.

    Kjo gjyqtarja qenka sexy dhe duket qe e mban mire zogun me aloe vera. Shpresoj te mos kete qen. Po te duash zogu te mbaje une ne ajer gjithe naten bashke me artan vromen…..

  2. Shvejku says:

   He,more popull i mjere,kur ke vuajtur me shume:
   – Ne kohen e Enver Hoxhes komunist apo keto 25 vitet e ketyre banditeve fashiste?
   Jo per gje tjeter,por se na premtuan ne 90-ten se do na bejne si Zvicra,vetem te rrezonim komunizmin!
   Pse per kete lloj demokracie e kishin llafin keta bandite,qe e ropen kete popull pa breke ne bythe?
   Pale,po cdo dite cirren per kunder komunizmit,se e ndriyten vete me kapitalizmin dhe nuk kane pune tjeter vetem t’i heqin dekoratat Enver Hoxhes!
   Kur gjeni kete popull te mjere,ju lumte!

  3. shqiptar says:

   o sot o kurr!

   Ky esht shekulli i shqiptareve

   (falem. U:S A dhe B:E)

 2. Artan ke ba shkrim shkrim te persosur.E meritojne edhe ma shume keta kriminele qe lejuan krminelet t e drejtojne e te shkatrrojne vendin tone sepse vete ishin dhe jane te zhytur ne krime.Per mendimin tim jo vetem23 por se paku 723 prej tyre u duhet hequr e drejta te dalin nga vendi as ne Europe deri sa te mbarojne mire Vitingu e te japin llogari para popullit te varfer.

  1. Bariu says:

   Qahen keta katile vetem pse ju hoq ca felliqesirave prej tyre viza per ne SHBA?
   E per cfare do9 shkonin ne SHBA keta ndyresira,njerezit me te urryer te ketij populli fukara deri ne palce?
   Ben politike Saliu Berisha si i derguari i UDB-se per shkaterrimin e Shqiperise,bejne edhe gjyqtaret e prokuroret politike me Kushtetuten,ligjet,VKM-te dhe hallet e fukarenjve!
   Pse jane majmur aq shume keta gjyqtaret,ndersa populli ne shumice edhe sot pas 26 vjetesh diskutojne buken e gojes?
   Mbi 30 mije ushtarake na hodhen ne rruge, ne vitin 1993 ,si armiq ( disa demokrate fashiste edhe sot thone,qe mire ju a bene)!
   Shteti fashist demokrato-socialist na dha nje lemoshe si fillim,por per 3 vjet rresht na e preu kotheren e bukes duke mos na dhene asnje lek pension,ndonese ligji formalisht ishte ne fuqi!
   Kemi vite te tera qe rropatemi neper gjyqe per te kerkuar te drejten tone,por keta gjyqtare militante te fashistit Berisha nuk zbatojne ligjet dhe Kushtetuten,por urdherat e Maliqit!
   Edhe ekspertet gjyqesore i perdorin si seksere per t’i bere llogaritjet sipas interesit e jo sipas ligjit!
   Femijet tane kane vuajtur per buken e gojes,ndonese rrojme ne nje shtet qe pretendon se eshte me i mire se ai socialist qe e quajne diktature komuniste!
   Keta gjyqtaret 26 vjet kane sherbyer vetem per te mbajtur karriget e tyre dhe kane rjepur fukarain deri ne palce!
   Kane zbatuar urdherat e Berishes,qe ketyre ushtarakeve zvarritjani me vite gjyqet,jepuni minimalen e perfitimit dhe ne ndihme u ka ardhur edhe vete kriki politiko juridik,qe ligjet e pensioneve per ushtaraket i kane ndryshuar mbi 10 here,gjithmone per te ulur masen e perfitimit tone!
   Gjyqtaret jane bere mashe per te ngulur thiken ne zemren tone e femijve tane,ne nje kohge kur qente ulurijne kunder fantazmes se Komuni8zmit!
   UJKU-UJKU cirren luvgeterit,por CAKALLI ka bere kerdine!
   Per ne ushtaraket GJYQTARET jane shtresa me e urryer e Shqiperise,aq sa edhe pushtuesit hitleriane!
   MALLKUAR QOFSHI,GJYQTARE E PROKURORE,kucedrat e Shqiperise qe e keni shqyer popullin me keq se ujku qingjat!
   Zgjidhja e vetme eshte kjo:
   -Te gjithe politikanet dhe gjyqtaret e prokuroret e ketyre 26 vjeteve duhet te shporren nga postet dhe bile edhe nga Shqiperia!
   Akuzojne sigurimin qe ua ka perdhunuar nenat,grate,motrat etj!
   Por a ka perdhunim me kriminal,ne drite te diellit qe kane bere gjyqtaret e prokuroret keto 26 vjet?
   Meritojne t’i shqyesh me dhembe keta xhahile!

 3. Ollga Toronto says:

  Aferim,nje bravo te madhe z.Hoxha,keta palo gjyqtar i kane varur shpresat te mentoret e tyre Meta-Berisha,jane bere bashke kunder popullit dhe kunder Amerikes qe ne kete moment te veshtire per shqiptaret po jep nje ndihme epokale.

  1. Haaaaa says:

   Keta jane xhelatet qe kane ne dore jeten e popullit!
   Kane me shume kompetenca se vete….PERENDIA!
   Pale kur e quajne veten edhe …PUSHTET i trete apo i katert!

 4. DETARI Atlantidhes @ says:

  sakte !

 5. Eva says:

  te lumte pena o Artan Hoxha, te gjithe shqiptaret duhet te ngrihen te organizuar kunder kesaj fare te keqe , qe po na bejne viktimen tani.

  1. kashi says:

   shikoni buzet silikon te gjyqtares qe ka dale ne foto edhe trut ashtu i ka

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Edhe ne varr duan ta terheqin kete popull.. Kriminela !!

 7. Kundershtar gjyqetar says:

  Te lumt per shkrimin. I goditur dhe teper relal. Eshte me vend Ptuuu fara e keqe.

 8. Qytetar says:

  Uroj që paratë e vjedhura dhe pasurinë këta ndyrësira ti harxhojnë për kimjoterapi për vete gratë dh fëmijët e tyre në luftë me kancerin.
  Këtyre o Artan nuk duhet tju heqin pasurinë e bizhuteritë por koka.Por jo vetëm këtyre por dhe grave e fëmijve të tyre.
  Jam i bindur se shqiptarët që këto monstra që i vodhën e vranë pareshtur do tu bëjnë shurrën mbi varrin e tyre të grave e fëmijve të tyre.

 9. Haka says:

  Te lumte! Mallkuar qofshin te pafytyret, hajdutet, te pabeset, te pangopurit,shushunjat, dallkauket. Ne brime te halese do perfundoni.Te mallkuar!

 10. # says:

  Mirë bën që i pështyn,se këta e meritojnë,por je i vonuar zotëri.Ju të vetëquajturit gazetarë keni dhënë kontributin tuaj që shqipëria të arrijë në këtë derexhe.Jeni pjesë e korrupsionit,pjesë e të keqes dhe këtë e dinë të gjithë shqiptarët.

  1. kashi says:

   bravo per shkrimin se e meritojne

 11. Drejtësia says:

  Të përshëndes Artan Hoxha për gjithshka bën kundër atyre që vodhën e vranë shqiptarët.
  Të përshëndes për atë veprim trimërie që bëre kur zbulove e i tregove gjith botës surratin dhe duart me gjak shqiptari të kriminelit Sali Berisha.
  Të përshëndes që nxorre faqe botës surrratin dhe duart me gjak shqiptari të Fatmir Mediut dhe Shkëlzen Berishës.
  Lus zotin të të jap forc të vazhdosh të thuash gjithmon të vërtetën

 12. kozmo says:

  Bravooo !! Meritojne akome me shume sharje , por vetem nje gje nuk duhet te harrojne ,kjo bote ka ZOT ,nqs do te ishin besimtar , duhet te mendoni qe kjo bote nuk eshte e perhershme . Llogarine do ta japin perpara Zotit ,per gjitheshka qe kane bere .
  ME ATO PARATE NUK DO TE MUNDEN TE BLEJNE PARAJSEN .
  Theniet e Jezusit :
  Lume kush eshte i varfer ne syte e ZOTIT ,sepse e tij eshte mbreteria e qiellit .

  Lume ata qe jane zemerbardh ,se ata do te trashegojne boten .

  Lume ata qe duan drejtesi ,sepse zoti deshirat do ti plotesoje .

  Lume ata qe jane te madherishem ,sepse do te gjejne meshire .

  Lume ata qe jane zemerpaster ,se ata do te shohin ZOTIN .

  Lume ata qe luten per paqe , ata do te quhen bijte e ZOTIT.

 13. Rrema says:

  Shkrim brilant une them qe te mos i denojne por vetem sekustrim te pasurise ti lene si peshku pa uje

 14. Amant says:

  Bravo Tani. Nje autopsi par exellence per banden e togave te zeza. Shqiperise i duhen gazetare kurajoz si ju ku vegjetojne bythlepiresit qe i mbledh “opinioni” i fevziut

 15. loreta says:

  Artan, e kuptoj irritimin. Nuk eshte vetem i yti, eshte i gjithe popullit te ndershem qe ja bene gjemen keta bandite kriminele, por edhe ata shqiptare te genjyer ose qe s’pyesin per jeten e tjetrit e bashkohen me keta kriminele, por edhe ata intelektual; po permend nja tre kater..Frrok Cubi, Kastriot Islami, Artan Fuga, Artur Zheji…..qe “irritohen” vetem se nuk u plotesohen qejfet e tyre, pa ç’q.. te emen ketij populli. Obobo sa ka ne Shqiperi qe duhen zhdukur fare, duhet zhdukur fara e tyre se kane infektuar vendin, kanceri berishjan. Bobo se si do te shkoje. I ngrysem 26 vjet, po dhe sa mbeten? Prandaj ketyre krimineleve dhe hajduteve duhet tu gjendet vendi. Vrasin veten dhe njeri tjetrin shqiptaret, pse nuk vrasin keta. Deri ketu i futen keta maskarenj. Prandaj duhet ti therrasin mendjes: te shpetojne te pakten brezin e ardhshem qe po degradohet perfundimisht.

  1. Mentori says:

   Bravo Artan. Te lumte pena i dashur. Nuk i kam lexuar keto rreshta nga anje koleg i yti. mendoj qe jane te shitur,te dhjere ,dhe te trembur . Bravo dhe respekte per ju. Bjeru qenerve se ashtu e duan dhe e meritojne .Jane ne grahmat e tyre te fundit dhe po perpeliten te pashrese.Populli thote qe” kur i kruhet bishti dhise ,shkon dhe ja han buken bariut”, keshtu qe eshe ketyre qe u ka ardhur vdekja ,shkojne kruhen me Mr.Donald Lu i cili perfaqeson shtetin me te fuqishem te botes ,aleatin tone strategjik SHBA. Prej atyre do u vije dhe vdekja. Dita po vjen ,NUMERIMI MBRAPSHT KA FILLUAR…TIK-TAK,TIK-TAK……BOOOOOM

 16. Dina says:

  Fjala jote ne vesh te Perendise o Artan! Ishalla i shpelan nje cunami keta hajdute e maskarenj te rendomte.

 17. caku says:

  ma ke mare nga goja kete shkrim, ashtu eshte ose edhe me keq.

 18. 122 says:

  Uauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!
  Nje fjale me shume ia prish bukurinedhe lezetin ketij shkrimi-PERLE!
  Respekt!

 19. butrinti says:

  Me te lumte pena e goja o Artan

 20. Kaonia says:

  Te lumte o djale! Kjo fare bastardesh duhen zhdukur se na pine gjakun.

 21. Nesti says:

  Për grrumazi qenët në burg e kanë vendin

 22. Hope says:

  Bravo Artan,Na kane rrjepur te gjalle ,s’na lane dinjitetin si njerez,Shprese vdes e fundit.

 23. Malo says:

  Shkrim shume i goditur. Por nuk jane vetem gjykatesit e prokuroret. Jane edhe disa deputete e ish deputete e ish ministra. Keta spo degjohen fare. Ne mos nga robi nga Zoti do e gjejne. Shoqeria keto te lige qe perfituan duhet ti trajtoje si te menderosur jo si prijesa e pasunar te “afte” e “politikane” te lindur. Ptuuuu fare e keqe. O Zot per hundesh u dalshin me gjithe familjet e tyre , cfar ata bene ne kete popull.

 24. Toni says:

  O sot o kurre shqipo. Protesta gjer ne zbatimin e plote te vetingut dhe denimin e te gjithe ketyre plehrave me ne krye padronet qe i mbrojne.

 25. razo says:

  Shume nga keta loqet e PD-s e kthejne ne politike kete pune.. o njerez ne te semes do vene edhe ata gjyqtare e prokurore te vendosur nga PS, LSI dhe PD keto 25 vjet.

  Te gjithe pa perjashtim, as nuk do tja dije populli as per Ramen qe ju del si gogol ne enderr dhe as per Saliun qe ka mbushur breket ne facebook. Asnje pik meshire per ata qe e kane rrjepur kete vende, vllai ka vrare vellane, familje te percara e te shkateruarra, njerez qe iken e lane me shtepi e katandi ne kater cepat e botes dhe breza qe ende po vuajne per shkak te kesaj drejtesie barbare. Asnje meshire nuk do kete ky popull futi shqelmin ne fyt o Lu ke nje vende ne kembe pas vetes.

 26. artan says:

  Hallall qumshti i nenes Artan Hoxha. Te gjitha sa ke thene me lart i meritojne keta plehra.

 27. nikaja says:

  drejt ky eshte realiteti por sote i gjith populli duhet te shkoj ne TIRANE te protestoj para prokuroris dhe gjykates ne mbeshtetje te SH.B,A se pa ata keta gjak pires nuk shkulshin

 28. Treviso says:

  Zoti Artan, te pershendes , por s’me ke lene vend per te komentuar.

 29. Roland says:

  Ptuuuuuuu …..fare e qire

 30. "BOHOTINA" says:

  Bonoparti thoshte: “Burri duhet ta kete zemren ne koke”. Qe do te thote ti flase zemra e jo buzet sic u flasin politikaneve dhe rraces se gjyqesorit tek ne per 25 vjet. Tanit padyshim i ka folur zemra. Bravo!…

 31. ali vlora says:

  Kuku moj nan (thone verioret) . Kane byth keta muter e dalin kundra nje rregulli nga i zoti shtepise (SH. B. A) Te glithe Plera .Ne hale do perfundini.

 32. Luli says:

  Uroj qe te mos jesh vetëm zoti Artan por kush e Don Shqipërinë të bashkohet me zërin tuaj dhe ti themi shporru moj fare e keqe. Ai vend Don burra e jo kurva. Brravo dhe tu bashkoheshin sa më shumë Shqiptarë të ndershëm bashkë me gjithë mua që po te komentoj.

 33. Bardhi Tolabi says:

  Nje bravo te madhe,Artan Hoxha!
  Kjo skote kusaresh e kriminelesh,duan ta shesin veten per te “virgjer”.Me ngjajne me ate matrapazin,i cili donte te mbleseronte nje kurve te mbetur shtatzane e ju thosh atyre qe kerkonin nje nuse te virgjer: “E VIRGJER ESHTE,POR ESHTE PAK ME BARE”.Te gjithe keta jane jo njecike por komplet te “barrosur”….

 34. Tonin says:

  Oliver Cromwell – 20 April, 1653

  Është koha për mua t’i jap fund mandatit tuaj, të cilat ju kanë çnderuar nga te gjitha virtytet me mospërfilljen tuaj , dhe ndotur me çdo ves nga praktika juaj ; ju jeni një ekip përçarje, dhe armiqte e qeverisjes së mirë; ju jeni një pako mercenaresh, dhe si Shejtani e keni shitur vendin tuaj për një pjate supë patatesh, dhe keni tradhëtuar si Juda Perëndine tuaj për nje grusht parash..

  A ka një virtyt i vetëm qe tani mbetet në mesin tuaj? A ka një ves qe ju nuk e posedoni? Ju nuk keni më shumë fe se kali im; ari është Perëndia juaj. cili prej jush nuk e ka thyer ndërgjegjen tuaj për ryshfet? A ka një njeri prej jush që ka kujdes më pak për të mirën e Atdheut?

  Ju prostituta te ndyra a nuk e keni merituar këtë vend të shenjtë, dhe silleni ne shtëpinë e Zotit si në një shpellë kusarësh. Nga parimet tuaja imorale dhe praktikave të këqija Ju jeni bere qenja me e urryer të gjithë kombit; ju errdhet ketu nga njerëzit për të marrë ankesat e zgjidhur problemet! Kështu që hiqni masken e ndritshëme prej genjeshtari e mu qeroni nga syte.

   

  Në emër të Zotit, zhdukuni!

 35. Mik says:

  Ke te drejt mor Artan por, edhe ne 1945 kishte njerez qe folen keshtu si ti, dhe pasojat historike dihen tashma !! ( fatkeqsisht ), per popullin se ka rru…jt kush ndonjehere. Gjithsesi, nuk asht keq kur del kundra s’keqes.

  1. Haidi says:

   Harrami kurre nuk behet hallall .Ne nje menure apo nje Tjeter do ti pagojne.

  2. Haidi says:

   Heret a vone do ti pagojne shtrenjt sepse harrami nuk behet hallall kurre.

 36. Ilia says:

  Bravo Artan Hoxha. Ke ngelur ti dhe shume pak te tjere gazetare te vertete ne ate vend qe thone te verteten. Te lumte pena vella. I duhen kombit shqiptare njerezit si ty jo si ata qe nga gazetaria u pasuruan e u bene dhe politikane e bankiere. Jo si disa te tjere gazetare qe e kane rrogen mujore 28 mije euro. Cfare nuk na kane degjuar veshet e cfare nuk na kane pare syte o vella. Bjeru maskarenjeve vella dhe na ndero te gjitheve. Kombi shqiptar ka dhe do te kete burra. Te lumte vella.

 37. Cen says:

  Bravo per shkrimin Artan . Kjo eshte e verteta.

 38. Edheune says:

  E c’farembetet pasketaj? Levizje e madhe, po po levizje emadhe. Por jo te diedim e shkaterojme sic ben berisha me Topallin. Te dalim me lule qe ta mare vesh bota sekush eshte e keqjq ne kete vend. Me lule dhe vetem me lule. Le ti ngelet Berishes e te tijve barbaria.
  ARTAN TE PERSHENDET nje njeri shume i thjeshte.

 39. I drejti says:

  Bravo Artan. Fjale zemre dhe te verteta. Ne te semes te vene te gjithe plehrat pa perjashtim. Ndersa Z. LU duhet ti ngrihet nje permendore ne Tirane per se gjalli. Maskarenjte e Salushit dhe bandes se PD tebgjejne vend se koha per shpagim po vjen.

 40. Turi says:

  Sa shume jemi Ne qe e mendojme si Tani.
  Fare e keqe.
  hajdut… por kane dhe dinjitet.
  se vjedhin e vjedhin prej 25 vitesh, dhe tani ju duket normale.
  nuk jane me hajdut por njerez te nderuar se kane leke.. prona…biznese.

 41. Gus says:

  Urime zoti gazetar.
  Na duhen më shumë shkrime te këtij lloji ta kuptojnë këto fundërrina çfarë urrejtje gëzojnë në popull.
  Duhet mbështetje 100%për zotin ambasador Donald Lushnja
  Shqipëria do të bëhet.

 42. Gus says:

  Urime zoti gazetar.
  Na duhen më shumë shkrime te këtij lloji ta kuptojnë këto fundërrina çfarë urrejtje gëzojnë në popull.
  Duhet mbështetje 100%për zotin ambasador Donald Lu
  Shqipëria do të bëhet.

 43. moli says:

  Artan, te lumte dora!
  Ketyre gjakpiresve deri me sot nuk u ka hyre gjemb ne kembe, kane rrjepur popullin e pambrojtur.
  Ju erdhi fundi! Nuk ka kush i mbron! me! Po troker ora e DREJTESISE, MIRENJOHJE TE PERJETSHME SHBA DHE DONALD LU!

 44. Lloji says:

  Shkrim FANTASTIK pamvarsisht se derrat nuk preken ne seder!

 45. tomsojeri says:

  Bravo Artan ! Fjale e yte klithm e ktij populli te dhunuar te zhgenjyer e zhytur ne mjerim …Pen e yte ne kte shkrim ,ngushellim per plaget qe na dhembin , syt qe shohin e forca qe na mungon ! …..BRAVO……..

 46. Vjos says:

  Keta nuk jane drejtesia po plehrat e ketij vendi qe mos I gezofshin ato leke qe kane marre. Kane bere aq zullume sa do te urrehen, perbuzen e mallkohen per gjithe jeten. Keta plehra njollosen njehere e pergjithmone emrin e gjyqtarit. Kushdo qe do ndeshet me ta dhe familjaret e tyre do ti perbuz. Keta plehra tjetersuan pronen, vodhen njeriun e varfer, denuan te pafajshmin, liruan kriminelet dhe krodhen kete vend ne pasiguri e mosbesim.

 47. sako says:

  te cohemi , te gjithe , o te behet shteti o ti djegim brenda vilave te tyre.

 48. 9 maqj 45 says:

  Te gjithe gjyqtaret duhet te kalojne ne hetuesine reale,dhe hetuesia reale eshte hetuesia e xhaxhit. Pastaj ne Guatanamo. Atje te gezojne pasurite e vena mbi mjerimin migjenian te shqiptareve. Dhe te mburen pastaj se sa shume e duan Ameriken dhe se sa shume i kane sherbyer kombit ,sic paturpesisht thone

 49. ..... says:

  JAMi gezuar qe ka ardhur dita qe njerzit te kerkojn vetem te verteten , kjo tregon qe ky popull u merzit tashme me mashtrimin me krimin dhe hajdutllekun , shpresoj qe tashme te behemi jerez te vertet si ky ARTANI se dhe vet mashtrimi esht merzitur tashme me mashtrim brravo ARTAN.

 50. Voica says:

  Bravoooo..!
  Sinqerisht, o Artan!
  Keta jane piranja…

 51. Kol says:

  Respekte ARTAN HOXHA lexova shkrimin tuaj dhe mu lehtesua shpirti , valle a do te behet realitet.une shpresoj nuk jam pesimist,me ne fund nje rreze drite edhe per ne shqiptaret.Nje rreze drite qe na e solli nga pertej atlantikut DONALD LU.une nuk kam gje ne dore ta ndihmoj ate njeri te madh por cdo dite do ti lutem zotit qe te ndihmoj kete mik te madh per shqiptaret.ec perpara DONALD LU se zoti do ta shperbleje kete te mire qe po i ben shqiptareve. Ngrijeni koken ju o male,se na kane mposhtur keto hale.Koli.Gjermani.

 52. intelektuali says:

  PO MIRE O TANI JA I HODHEM GELBOQET KETYRE PO PASTAJ?

  Po a i vjen turp rezilit dhe katilit? Keta gjyqtare me vize te zeze ne pasaporte edhe me gelboqe ne fytyre do te vazhdojne punen e tyre,

  sepse:

  QENTE LE TE LEHIN KARVANI ME GJYQTARE ME GELBOQE TE SHKOJE PERPARA!

  Menjehere del pyetja:

  KUSH E SHPETOI LIKE FLORIRIN NGA BURGU KUR E PA GJITHE BOTA KUR PO KOLLOFISTE RYSHFETIN MAKABER ME ZE DHE FIGURE?
  PO FULLAN KUSARIN E BANKES SE SHTETIT KUSH E SHPETOI NGA BURGU KUR E KAPEN ME PRESH NE DUAR DUKE VJEDHUR THESARIN E SHTETIT SI NJE MAGJYP HINDIE?
  PSE NUK I SHKARKON RILINDJA SOCIALISTE KETA GJYQTARE TE KORRUPTUAR ME GJITHE KRYEPROKURORIN IDIOT ASHTU SIC BERI FRAKLIN ROOSEVELT DO VITE ME PARE NE SHBA?

  sepse:

  A E DEGJUAT LIKE FLORIRIN E EDVINIT SI MBROJTI PROKURORIN LLALLA NE AKUZAT E TIJ PER AMBASADORIN AMERIKAN QE TE MERRNI VESH SE KU FSHIHET “LEPRI”

 53. Briklona says:

  Bravo Tani, bravo!
  Ke folur per te gjithe ne!
  I zente mallkimi i popullit fukara, te pacipet, hajdutet, maskarenjte!
  Ptu, ptu, ptuuuuuuuuuuuuuu, fare e keqe !!!

 54. Drini says:

  Art an, te pershendes nga zemra per kurajon dhe shkrimin qe ke bere . Shoqeria Jone ka shume nevoje per njerez qe te shikojne ne sy dhe te thone te VERTETEN.

 55. Drini says:

  Artan, te pershendes nga zemra per kurajon dhe shkrimin qe ke bere . Shoqeria Jone ka shume nevoje per njerez qe te shikojne ne sy dhe te thone te VERTETEN.

 56. Ilo says:

  Ju lumte Tani! Le te jene grahmat e fundit te fares se keqe! Opininoni dhe zemerimi juaj perfaqeson 99.99 perqind te shqiptareve!

 57. Devolliu says:

  O Artan; Këta kriminelë i mbron Kryekrimineli gjakatar i shqipërisë, kryetradhtari i kombit, Sali Shpellari; i mbon nishansakati pa tru i Saliut; i mbron hajduti me çizme e me bllok në dorë, sheiku Like Floriri i Saliut; i mbron Lul -ush kërriçi i Saliut; i mbron dhallëgjiza kokëtuli i Saliut, por këtë radhë s’do gjejnë vrimë miu ku të futen.

 58. Dorian says:

  Nuk ka dyshim qe shumica e gjyqtarve ne Shqiperi jane kerma te koruptuar dhe qe ja u kane pire gjakun shqiptarve gjithe keto vite …. !! Nuk ka nevoje te zgjatemi shume . Propozoj qe keta “bukurosha” ti mbledhim ne nje salle ne nje mbremje “gala” sic i shikojme te kjo fotografia dhe dikush te mari Trekendshin dhe ti grije te gjithe dhe muret te sperkaten nga gjaku dhe mbetjet e trupave te tyre te coptuar . !!!!

 59. Ina says:

  Bravo,Artan!I ke shokët e rallë.Sa kemi nevojë për ca nga ju.Duhet të sensibilizoni njerëzit.THËRRITINI NË SHESH kundër prokurorit.Ambasadorit i duhet dhe mbështetja jonë. RROFTË AMERRIKA .Lum shqipëria që e ka mike!!!!!!??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 60. Lani says:

  Sikur na ke nxjerre dufin qe kemi edhe ne brenda vetes ndaj ketij lloji te percudnuar deri ne neveri te ketyre njerezve qe permend.
  Figura te ndyra sa dhe qesharake.

 61. Arjan says:

  Po bisedoja nje dite me nje shoke per politiken ne shqiperi per problemet hallet e popullit aty ore po sa te lige qe jane kaq te pa shpirt keta “njerez” skan familje femije farefis po zoti i pafte se vetem ai u Ben derman ketyre shoku eshte vlonjat po ca thua o vlla nga keta edhe zoti ka frike

 62. Phoenix says:

  Ne fakt me shume ke bere ti Artan ne kerkim te vertetes dhe drejtesise, se sa te gjithe keta plehra bashke. Urime o vella patriot.

 63. Eni says:

  Te lumte ajo dore o Artan Hoxha!

 64. tan says:

  Te lumte per shkrimin
  Mallkuar qofshin ne breza keta gjakepiresa ne keto vite pame qe prindrit tane te plakeshin dhe te vdisnin ne dyert e tyre dhe pas vdekjes na lane litarin jashte dhe vazhdojme dhe ne te dergjemi dyerve te gjykateve tuaja o kriminela ,por ka zot qe do te rregulloj cdo gje mos kujtoni kete gje po jua bene vetes suaj femijeve tija niperve tuja dhe kjo do te jete shpagimi

 65. Klodjan says:

  Kemi nevoje per me shum sensibilizim te tille. Te lumt Artan . eshte e vetmja menyre per te shporrur kete rrac te felliqur qe na eshte ngjitur per 27 vjet me rradhe. Ngrihu o popull ngrihu .. Protestoni te shporrim keta felliqesira nga nga pushteti. Kjo gangrene qe e shkatrroj kete vend. Ptuu rrac sunitesh.

 66. nuci says:

  Te lumte mendja e pena o Artan. Ti je nje intelektual qe tregon se Shqiperia ka akoma njerez te mencur, kurajoz e trima, qe s kane frike te thone te verteten e te drejten sic eshte kur diskutohet per fatet e popullit e te vendit.
  Une te uroj shendet e jete te gjate.
  Faleminderit shume per sherbimin qe i ben popullit tone.

 67. lahi says:

  Artan,
  Mendoj se nuk mjafton te shkruash. kerkohet nje aksion politik per zgjdhjet e ardhshme dhe duhet dale nw rruge qe dy forcat politike kryesore, apo tre, apo klika e ketyre 25 viteve, te mos garoje edhe me tutje ne politike. MUnd te lihen gjalle dhe te lire por nuk duhet te lihen ne politike. Kjo realizohet vetem me rruge e protesta, Ae shikoni cberi Rumania per nje dekret prsidenti qe deshi te fale te korruptuarit.
  I nderuar Artan, problemi eshte se kush del force e re poltike, e paster dhe qe do te fitoje besimin e popullit. A ka njerez te tille. Po, eshte krijuat tashme inteligjenca e kombit, per 25 vite, por jane ndrydhur nga hajduti e krimineli dhe mbahen fort vetem nga rroga qe i ofrojne keta kriminele politike. jane me shumice.
  Cfare perfaqson Gjergji Bojaxhiu??? Kush e njeh, a duhet mbeshtetur? keto jane pyetje dhe nje alternative? pse nuk dalin intelektuale te paster dhe te fillojne levizjen poltike. A e kuptoni, kemi votuar per 25 vite nje parti te caktuar me bindje e besim, por te zhgenjyer.

  Duhet te iniconi procesin sa seshte vone. Jemi mbrapa shteteve te tjera, per turp.

  1. Vlora says:

   Z.Artan pasi lexova shkrimin tend ndjeva nje lehtesim shpirteror dhe mendor.Bravo…..bravo…..bravo.Por doja te shtoja qe perveç konstatimit duhet te mendojme dhe per zgjidhjen e problemit.Dhe ne popullit na takon qe te organizohemi nga mendjet e mençme ,dhe ti zhdukim nga skena politike te gjith shkaktaret e te keqiave ,pra te gjithe politikanet e ketyre 25 vjeteve me gjith sahanelepiresit e tyre.Le te ndjekim shembullin e Rumanise apo dhe te Italise .Duhet te kemi te qarte nje gje, te gjitha rrymat politike ne Shqiperi veprojne dhe punojne kunder interesave te popullit te tyre, pra jane fatkeqesia e jone..Ata jane si kukulla te vendosur dhe komanduar nga te tjeret.

 68. perivolo says:

  Korupsioni ka vendosur te organizohet dhe te bej qendrese.
  Ne rast se populli i mbeshtet dhe shteti ne vazhdim nuk ploteson deshirat-udhezimet e SHBA,atehere pasojat per vendin do jene te paimagjinueshme.
  Ketu eshte bere nje investim gjeostrategjik mjaft i madh dhe eshte dhene nje ndihme nga shtetet e bashkuara qe nuk jepet shpesh.
  Nese shperblimi eshte sjellja armiqesore,atehere lindin probleme.
  Ne raste te tilla investitori ose e mbyll dyqanin,ose i ve flaken!
  Sistemi i kalbur ka vetem nje rruge,te bashkepunoj me ate qe do te kryej reformat duke shpresuar per nje denim sa me te bute.
  Do jete me mire per te gjithe!
  Eshte momenti qe Shqiperia do ndryshoj epoke,ky eshte nje zhvillim i natyrshem dhe nuk mund te ndalet,vetem mund te vonohet per pak akoma.

 69. Aleko says:

  Ne keto momente kritke kur eshte ne prove reforma me e rendesishme e vendit ne keto 25 vite , per ti shpetuar vargonjeve te skallaverise qe I bene popullit shqipetare nje grushte banditesh dhe kriminelesh qe kane pushtuar institucionet me te rendesishme te vendit dhe po na cojne drejt gremines , ndihem mire dhe I inkurajuar qe me ne fund nje nga analistet me te njohur te vendit ,doli hapur kunder ketyre katileve , xhahileve dhe matrapazeve qe masakruan nje popull te tere ,me menyrat me mizore te shtjelluara aq forte nga Artan Hoxha.Kejo eshte nje thirrje per gjithe gazetaret dhe analistet e tjere qe duket se jane ende ne gjume, por kejo eshte nje thirrje per gjithen ata shqipetare qe u dhimset ky vend dhe jane nte gatshem te shpartallojne kete band kriminale dhe te ndalin rrukullisjen e vendit ne humnere.Ndalimi I vizave amerikane qe nju be ketyre mostrave , eshte veprimi me I drejt qe ndermori SHBA per te shmangur per tju shmangur manovrave qe do benin keta ujq te vjeter per te marre statusin politike ne kete vend qe deri me sot ka qene nje vend pelekrinazh per keta tipa ,ku dhe grate I conin atje per lindje qe pjellat e tyre te fitonin me lehtesi statusin e citizenit Amerikan , si dhe per ti shpetuar ndeshkimit per vjedhjet dhe grabitjet qe I kane bere popullit shqipetare.E drejta vonon por nuk menon”‘…hajdutet dhe kriminelet te pergjigjen per ato qe bene…Rruge tjeter nuk ka …

 70. Na bashkoj kenga popullore says:

  Zoti gazetar te lumt se bukur ja u ke qendisur ktyre kriminela,bastarda, shushunja te qelbur,por kjo nuk mjafton ,keta e meritojn pistoleten ne shteg te ballit ,keta nuk njohin ligj as dinjitet as burni as njerzi as dashuri as çka thot i madhi zot,perveç paras

 71. turi says:

  NGA GJITHE EMISIONET E NA GJITHE SHKRIMET E TUA KY ESHTE SHKRIMI ME I GODITUR E ME VENCE I THEMI NE LABET. BRAVOOOO E MADHEEEE

 72. ta says:

  mos votoni hajdutet meta-sali dhe cdo gje do behet.

 73. ALBAN DEGA says:

  NJE ANALIZE E SHKELQYER DEL VETEM NGA NJE SHPIRT PA PRANGA E NJE ZEMER TRIME…

  Eshte e vetmja analize qe e kam lexuar tri here tash 35 vjet!
  Te lumte mendja mprehte e penda e fuqishme!
  Faleminderit per kenaqesine qe me dhate Artan Djali!

 74. Jam tfgs1,ka kohe qe jonulla s'ma ka vene ne bith says:

  2 kokat e krimit sali serbi dhe ilir meta me semundje sheqeri.Keta i kane ne dore ligjet e shtetit.Te tjeret jane hani pini dhe kendoni,dhe ne fund beni cfare te doni.

 75. Xhemi says:

  Lu-ja i paska refuzuar hyrjen per ne USA, ndersa ti shkruan t’i sekuestrohet pasuria, kurse i Lavdishmi Enver Hoxha do i kishte sekuestruar edhe qindarken e fundit, po se pari do i kishte pushkatuar!!!!
  Ja pse pas 25 vitesh populli shqiptar kujton me nostalgji “diktatorin”.
  Lavdi Vepres e Jetes se Enver Hoxhes!!!!!

 76. Petrit says:

  Bravo. Edhe dinitet done keta surreten. Dua te ju tregoj nje histori e denje per keta surreten. Nje koleg i ketyre surretenve shume( i drejte) e ka denuar vellane tim per 1000 lek te reja qe nje shofer qe transportonte dru i ka dhene ne postobllok. Jo se vellai im beri mire qe i mori leket sepse e nje te padrejte beri por per kete u paguan me shume se 5000€ ketyre surretenve dhe prapseprap e denuan me 6 muaj burg. Po keta qe i moren eurot duan edhe dinite.edhe un po ju them ptu rrace mutit. Dhe me sinqeritetin me te madh nuk mundem te ju uroj asnje te mire ne jeten as ne shendetin e tyre

 77. kjo fare ekeqe po shtohet cdo dite e me shume ne vend qe te luftohet.
  Asnje nuk po organizon ndonje referendom ose sondazh se sa perqind e popullit eshte kunder kesaj fare te keqe.
  Po nuk u izolua fara e keqe berish nishanlli meta dhalla e thartuar me zagaret qe i ndjekin qe nga frrroku ,zheji,lubovic…….. nuk kemi asnje reforme.

 78. arti-durres says:

  Keta maskarenj duhet te denohen dhe ti sekuestrohet pasuria e tyre dhe te familjareve…te shofim iher mbasi te dalin nga burgu si do ta nxjerrin buken e gojes…me ndershmeri dhe jo me hajduteri…barbonat e ndyre!!!

 79. Kola says:

  Bravo! Nuk do shtoja as nje germ me teper nga ato qe lexova. Ajo qe une shpresoje keto dite eshte qe populli yne keto dite te ngrihet fuqishem dhe te marre shembull nga populli Rumun. Nje thirrje kam per popullin tim ! Ne 18 shkurt mos dilni ne protesta se po Ju therrasin ata qe ju kane genjyer per 25 vjet, por qe keta te koruptuar te marrin me ne fund ate qe meritojne. Amerika ka nevoje per mbeshtetjen tuaj. Po mos te ishin ata as qe kishte per tu bere kjo rreforem. Ngrihuni nqs doni qe keta qelbesira te korruptuar te marin vizen per ne burg.

 80. I dashur Artan! Ju flm per shkrimin! Jemi te gjithe me ju dhe ju mbeshtesim plotesisht, ju ambasadorin e nderuar Lu, kryeministrin Rama dhe te gjithë te tjeret qe beprojne ksisoj. Ju pergjerohemi ne gjunj, na shpetoni nga kjo rrace e ndyre qe ka pushtuar kete vend dhe kete popull te shumevuajtur. Do ju jemi shume mirenjohes per jete te jeteve dhe do perulemi ne gjunje para jush per çka po beni ne realizimin e aspirates se popullit per nje bend normal me gjykata te pastra dhe politike te pa korruptuar. Mirenjohje, mirenjohje gjithnje mirenjohje

 81. Edmond says:

  Te lumte dora dhe pena Artan, ato qelbesirat duhet ti rrjepni per sa gjalli edhe pak e kane? Atyre duhet qe t’ja marresh te gjitha ku ikane e ku s’i kane, edhe breket qe kane veshur duhet qe tja heqin se i kane bo me te vjedhur & rrjepur popullin e gjore. Ato duhen fut ne burg pa u gjykuar fare
  Mos mbifte mo kjo fare e keqe?
  PTUUUUUUUUU FAREEEEEEEEEEEE KEQE?

 82. Laveri says:

  Ligji dhe vetem ligji. Zbatimi i tij duhet te filloj nga KOKAT/kakat.

 83. Ilia says:

  Atan Hoxha. Jeni thjesht GJENIAL ne kete shkrim.

  Shpresojme qe zoti te shoh nje here Shqiptaret dhe ti zhduk kete fare te keqe sic e keni shkruajtur edhe ju

 84. alphade says:

  Ky artikulli i zotit Artan Hoxha nuk di pse me ngjan si ” Letra e
  Zaporozhjeve drejtuar Sulltanit ” , ku fjalori i tyre ,sigurisht ne
  ngarkesen emocionale me ngjan si kjo leter . Kur flasin edhe
  gjyqtaret e prokuroret tane per ” dinjitet”, populli yne thote
  “Hapu toke te futem mbrenda” ! Mbi 98 perqind e prokuroreve,
  gjykatesve e kane vendin ne burg dhe konfiskim te pasurise se
  vjedhur duke i bere nje me nje llogarite : sa rroge ka patur dhe
  sa pasuri kane vene . Vetem fakti i asaj anetares se Gjykates se
  Larte ,50 mije eurosh te shkakton rrenqethje ,kjo femer e ndyre
  e ka vendin ne burg dhe celsat t’i hidhen ne Adriatik ! Dhe keta
  mytebere flasin per dinjitet . A kane dinjitet keta qe per nje cope
  vize amerikane ,i zbathen breket te gjithe ndyresirat,qelbesirat !

 85. bylis says:

  Duhet te ngrihemi,s`ka rruge tjeter ta bejme si ne Rumani dhe Kroaci.

  Qe shporren keta plehra duhet Revolucion Kombetar me vullnet te pavarur dhe re mos ndikojne partite Politike……..ndryshe neper Portale mos te bejme komente si te “forte” por duhet ngrihemi dhe ti shkaterrojme ke te paafte me kursin 6 mujor te Plepave.

  Revolucion sa me shpejt,se Amerike nuk ikin dot rani keta Hajdute,ti kapim dhe ti sekuestrojme cf kane bere deri ne brezin e shtate.

  Revolucion Popullor,,,,,,,,

 86. FIX 316 says:

  Ptuuuuuu,fare e keqe…,jashteqitja e popullit shqiptar pas Diktatures.!Peshtyma e popullit u befte lume,ku te mbyten te gjithe.Populli le te ktheje syte nga Rumania,e te dale ne rruge si ajo,derisa ti kthehet djersa e vjedhur,gjaku e nderi i Tij.

 87. Xhimi says:

  Sakte dhe bukur. Po ndyresirat nuk pyesin. Nuk Jane ngopur akoma. Por fajin e ka ai qe I gatoi ne plepa 6 muaj rrjesht.

 88. capi dhia says:

  Me vonese po e goditur
  Ne nje shpirt te sfilitur
  Sic vdekja kembehet me jeten
  Sepse vdekja e padrejtesise, drejtesi pra,
  Nuk eshte thjeshte nje mbartje nga nje institucion te nje tjeter
  Ajo nuk eshte nje sevap, po Rilindje
  Ashtu sic shperthejne ujrat dhe cfaqet femija
  Keshtu erdhi me ne fund koha
  Qe drejtesia te ndahet nga padrejtesia
  Drejtesia eshte e nevojshme dhe e domosdoshme
  Per kalimin nga bota e vjeter te bota e re
  Ose, atje ku shqiptari do te arrije
  Kthjelltesisht shperfaqjen e tij te plote.

 89. Brukseliani says:

  Mero ju lutem ti bashke zotin Hoxha beni kujdes nga horat se ne prej atyre horave u largum dhe jetojme ne vende te huaje po ju jeni ne lufte te hapur me keta hora dhe nje here beni kujdes dhe nepermjet gazetes suaj nje pershendetje te forte zotit Ambasadort Donald Lu i cili po lufton qe ai vend te ece perpara ju grantoj qe edhe ne qe punojme e jetojme ne prendim jemi prane jush necdo moment te fala shqiptashe Kuksjani.

 90. Emigranti says:

  I nderuar Artan Hoxha si gjithenje ke qene i sakte trim dhe i zgjuar,Je avukati gazetar per popullin.Jo vetem ne kete artikull por gjithenje dhe vazhdimisht ke qene i tille, per kete popullin e ke ne mbeshtetje.Te duam shume gjithenje te degjojme me shume vemendje. Ne komentet te cilet jane te shumte,dallova edhe nje ballist te qelbur,edhe ai e pershendet shkrimin Tuaj me te drejte por ndermjet atyre qe meritojne ka futur edhe Edin kryeministrin tone kur per kete super reforme, nismetar ka qene PS me kryetarin e saj, gjigandin e saj EDI RAMA e mbeshtetur nga SHBA dhe BE partite e tjerakane qene te shtrenguar nga presioni i madh popullor dhe ketyre superpotenteve SHBA dhe BE te cilet ne parlament 140 deputetet votuan pro por jo nga malli por nga halli.Faleminderit trimi yne Artan pershendetje nga Italia.

 91. Rrepisti says:

  Xhaxhi do i bente derman ketyre hajduteve. Keni degjuar per reformen agrare? Ashtu do e bente dhe reformen per drejtesi. Do i bente ketyre plehrave nje oferte qe smund ta refuzonin. Do i thoshte, paraqituni ne oren 8 ne polici dhe firmosi dokumentin qe ja falim me deshire gjithe pasurine e katandine shtetit. Dhe do kishe nji mundesi, te hidhje Firmen. Bile do ishe i lumtur ta kishe kete mundesi.

 92. aqif tahipi says:

  sad but true. Shpetimi i vetem i rraces dhe kombit shqiptar nga keta vampira (te drejtesise) qe ushqehen me gjakun e shqiptareve te thjeshte eshte demokracia amerikane dhe donald lu.

 93. gelboqemedhenjte says:

  jam kurioz me e dite sa nga keta komentuesit jane te ndershem. ky eshte problemi ne shqiperi se te gjithe hiqen te ndershem, te gjithe flasin per te tjeret por po ti gerricesh pak fillon dhe pikon llum.

 94. arjan kadriu says:

  Bravo ! Bravo ! Keni plotesisht te drejt dhe keni mbeshtetjen e shumices se shqiptareve.Me gjithe ckane bere , protestojne se u heqin vizat!!! Edhe nje here BRAVO.

 95. beso says:

  Te lumte Tano per shkrimin nuk kemi cfare te shtoje dhe te themi ,por duhet te cohemi te gjithe pa dallime partishe se Koha eshte e maskarejve , por Shqiperia e Shqiptarve. Ky eshte momenti me i mire qe populli Shqiptar te trekoje qe eshte ne mbeshtetje te LU e ja politikanet te cohen i madhe e i vogel si ne Rumani ne protesta duhen te mblidhen te gjithe para smbasades dhe ne perkraje te LU kjo do te jete nje gaditje e forte si per keto hajdute por dhe per politiken .

 96. Arjan says:

  BRAVO Artan!
  Bravo fisnik!
  Nje shkrim fantastik!
  Te lumte mendja dhe dora!

 97. Agimi says:

  Ju duhet sekuestruar e gjithe pasuria dhe te denohen per gjithe poshtersite qe kane bere ne kurriz te atij vendi.
  Te gjithe zyrtaret pa dallim, por ne veçanti politikanet dhe zyrtaret e drejtesise.

 98. Mazllëmi says:

  “Harrove” se të paktën gjysma e këtyre “anatemave” për gjyqtarët palaço, kadinj anadollakë, i takon edhe këtij populli raja-injorant-fukara, që e gënjejnë (për jetë e mot) me një përrallë të bukur, një flamur dhe një kobure për të bërë varrin e tij, që pastaj ta mbulojnë me flamur…(???!!!) I mjaftojnë “këto” dhe le të mbajë në zverk njëmijë maskarenj, le të jetë i pabrekë, i pabukë…, s’ka rëndësi, ai (shqiptari), është i lumtur…! E di që shumë do të më shajnë, do më quajnë “grek i poshtër” (sidomos ata që e shkruajnë shqipen sa të vjen për të vjellë), por ky është realiteti dhe kështu (duke sharë me fjalë gjysma-gjysma e të ndyra) nuk ndryshohet dot… Sa më shpejt ta kuptojmë (që nuk e shoh) dhe të “ulemi me këmbë në tokë” dhe jo të fluturojmë me presh në bythë, aq më mirë për neve…

 99. Vita says:

  Ne fytyrat e tyre shikon vetem lek,dollar,euro dhe gjak njerezish te pafajshem te mashtruar dhe poshtruar nga drejtesia e ketyre felliqesirave. Ne kete foto shikoj nje gjyqetar F.Qato,nje njeri qe per euro ka liruar kriminele,ja dhente zoti tek femijet dhe te dashurit e tij, ptu ptu ptu fare e keqe, do ti lani gjynahet,zoti vonon por nuk harron,ptu ptu ptu.

 100. Rrushi says:

  O Tan je i madh, te lumte dora e mendja. Je nje ze ne shkretetire, por ke me vete gjithe zemrat e nje populli qe ka hequr nga kjo pseudo drejtesi. TU KONFISKOHET TE GJITHEVE PASURIA(SE E KANE ME GJOKUN E KETIJ POPULLI) E TE DENOHEN MAKSIMALISHT TE GJITHE JANE TE LYER.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *