Gazetaria e “pisanjosëve” dhe unë

Nga Erjon Braçe

Qimit dhe Qimes, Ju dhembi shume e enjtja!

Vecanerisht e verteta mbi “lidhjet kriminale te Erion Braces”, sherbyer si shpifje nga Berisha dhe, lepire nga keta me te gjithe gjuhen, gjere e gjate, madje deri ne lakimet me te pista!

E verteta me foto e se enjtes su mjaftoi!

Edhe pse sfidova Berishen, keta natyrisht, per te treguar qofte edhe nje prove sado periferike kunder meje;

Jo vetem qe se bene, jo vetem qe pas kesaj nuk kerkuan ndjese, por u rikthyen te shpifin serish.

Qimi dhe Qimja, kane zbuluar veshjet e mia “firmato” e “te shtrenjta”!

Ja ku i keni!

Palltoja e famshme, kushton vec 21.990 leke;

Po eshte e Zara-s por kaq kushton; ose 159.90 eu sa e bleva une.

Pas 10 vitesh me nje pallto, vjet ne dimer vendosa te blej kete pallto.

Pantallonat e famshme jane po te Zara, kushtojne 39.95 euro;

Per transparence, kam blere dy pale.

Tani nese Qimi, Qimja dhe Rudina Xhunga, kane ne garderobe pallto e pantallona me te lira se keto, atehere kane te drejte qe cke me te.

Por, te kene parasysh dy gjera;

E para, une kam patur per vite te tera rroge me te madhe se ta;

Bej fjale gjithnje per rrogen qe u kam pare keto dy jave ne Tatime.

E dyta, sa kushtojne pantallonat e mia, ju kushton lyerja e flokut dhe larja me ate rast.

E di qe kjo eshte nje ceshtje aq banale sa s’ka, por thashe tu pergjigjem, per te treguar se sa genjejne, sa shume shpifin, duke lepire njeri- tjetrin.

Kjo eshte “gazetaria” e pisanjoseve!!

vo: e para, per shijet e mia as qe i marr leje kujt, as qe i jap llogari kujt; e dyta, ata/ato nga udheheqesit e medias apo “borgjezia e medias”, qe urrejne ujin, s’mund te gjykojne veshjen e kerkujt, as te miat.

Dhe e fundit, merreni kot me kete gje, kam aq respekt per te ardhurat nga puna, sa kurre si jepem tundimit per plackat me emra te njohur e para pa hesap.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/brace-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/brace.png","attachment_id":627779},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/pallto-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/pallto.jpg","attachment_id":627781},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/pantallona-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/pantallona.jpg","attachment_id":627782}]

10 komente në “Gazetaria e “pisanjosëve” dhe unë”

 1. Endri says:

  SIPAS TYRE I BIE ME DAL LAKURIQ. MOS ME GUXU ROBI ME BLE NJE PALLTO SE MENDOHET SE E KA VJEDH NAJ LEK. ZARA PER POPULL ESHTE NUK ESHTE PER ARMANI QE E KE NJE PALLTO 3000€

 2. eli says:

  O Erion mos i ngacmo mutrat se vijne ere pastaj!

 3. Rumania si shembll o trima Sunite says:

  Llapaqen, llafazan i Zerit te Popullit.Kur tjetri te akuzon padrejtesisht ka gjykata e polici.Po palaco si puna jote si njihni ligjet ose nuk i besoni ligjeve qe vet i votuat.

  1. ay qy says:

   PISOGLENDI shko laj bythen se ke pune ne darke 😀

 4. Adriatik says:

  Respekte Erjon, mos u merr shume me Rudinen se ka hall,e ke pare si eshte bere si gazete e zhubrosur

 5. Treviso says:

  Firma Zara eshte e para ne bote per kapital. Ky kapital i ka ardhur vetem nga popujt e shtresave te ulta dhe te mesme. Kam hyre ne shume duqane te firmes Zara ne Itali dhe ne Austri. Ne keto dyqne vetem plot me bleres i gjene. Domethane, ka veshje te mira dhe te lira. Pa e zgjatur shume, Zara ka veshur boten, dhe po te vazhdoje keshtu kapitali i saje do jete gjithmone ne rritje.
  Zoti Braçe, qente le te lehin ,karvani te shkoje perpara. Ato qe jane bere pis kerkojne qe te bejne dhe te tjeret.

 6. Edheune says:

  Ti Rumania….. o je nje cope idioti o nje i keq (si Lul Basha) qe po meresh me idiotet. Protestat e Rumanise po te “perkthehen” ne shqip do te thote qe shqiptaret te ngrihen ne kembe kunder atyre qe nuk e duan rreformen. Besoj se kjo do te ndodhe.

 7. Ina says:

  Erjon,djali! Shif punën dhe leri qentë të lehin. Mos u lodh së punuari për vendi tënd!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *