Blendi Fevziu si Zheji: Dritëro Agolli ka përgjegjësi për pushkatimet e intelektualëve. Unë isha talent, por s’më ndihmoi…

Blendi Fevziu është përfshirë në debatin e figurës së Dritëro Agollit.

Ai shkruan se shkrimtari ka përgjegjësi për pushkatimin e shumë intelektualëve në kohën e komunizmit.

“Artur Zheji ka të drejtë kur thotë që si kryetar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë, Dritëro Agolli ka përgjegjësi, qoftë edhe formale për dënimet, arrestimet, ndëshkimet e mëdha edhe pushkatimet e disa krijuesve.

Por po kaq të drejtë ka edhe Pëllumb Kulla kur thotë, kush u bë hero në atë kohë që këtë heroizëm t’ja kërkoni Agollit apo disa të tjerëve. Problemi është, a ishte Dritëroi iniciator i këtyre dënimeve apo ai ishte thjeshtë një hallkë pa rëndësi në to. Domethënë a ishte ai një zyrtar i zellshëm dhe militant që ka shtuar peshën e ndëshkimit me zellin e tij apo një njeri që ka tentuar ta moderojë atë? Mua më rezulton kjo e fundit”, shkruan Fevziu.

Ndërkohë, ai shkruan edhe për qendrimi që Agolli mbajti ndaj talenteve të reja me probleme biografike.

“Si një njeri që këtë e ka pasur edhe një problem personal, jam ndjerë tejet i prekur nga shkrimet e Shpëtim Nazarkos apo Preç Zogajt që rrëfenin se si në momente të caktuara, me mekanizmin e talenteve të reja letrare, një truk personal i tij, Agolli arriti të dërgojë në shkollën e lartë shumë njerëz të zotë që biografia jua mohonte këtë. Përfshi vetë Zogajn apo Mentor Nazarkon. Nazarko kujton se Agolli shkoi vetë në shtëpinë e tij dhe këndoi bashkë me të atin, duke nervozuar tej mase drejtuesit e strukturave të partisë së rrethit.

Në ato momente, kjo ndihmë të kujton bashkëpunëtorët e nazistëve që pikërisht prej këtij bashkëpunimi arritën t’ju shpëtojnë jetën shumë hebrejve.

Unë nuk kam qenë një prej atyre që u ndihmova nga Agolli. Nuk trokita në derën e tij. Po sot mund ta them që do t’ju jem gjithnjë mirënjohës, Fisnik Sinës, Ruzhdi Pulahës dhe Nasi Lerës që po falë këtij mekanizmi më ndihmuan që të shkoja në universitet. Ishte një kohë e keqe dhe mirënjohja ndaj atyre që të ndihmojnë në kohë të vështirë duhet të shndrijë gjithnjë si margaritar”, shkruan Fevziu.

REMOTE_ADDR:[]

46 komente në “Blendi Fevziu si Zheji: Dritëro Agolli ka përgjegjësi për pushkatimet e intelektualëve. Unë isha talent, por s’më ndihmoi…”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Fantomasi ne qendren e Milky Way-it.. Nje idjot e gjysem..

  1. antispiuni says:

   Prec Zogaj vajti ne shkolle te larte jo se e ndihmoi Agolli por se ishte bashkepunetor i sigurimit te shtetit me pseudonimin “Çiftelia”.
   Preci eshte rekrutuar me insistimin e tij duke ju lutur sekretares se rinis se brigades ushtarake ku ai ishte ushtar dhe sekretarja mbas disa peripecishe e ndihmoi dhe Preci u be sigurims i devotshem.
   Mos i deformoni gjerat se nuk ia dilni dot. Ne kete kendveshtrim duhet pare dhe historia e Mentorit se mbase edhe ai ka gelltitur ndonje corbe diku.
   kaq

  2. ULLI MAGNA says:

   z. PIJA (=BLENDI) FEV-ZIU,
   SA PER ‘TALENTIN’ QE KE PATUR APO KE ENDE …
   E ILUSTRON ME SE MIRI ‘DIARREA’ …
   QE PER FAT TE KEQ KE BOTUAR
   DHE IMPONUAR PER ME SE MBRAPSHTI NE TREG …

   … JO VETEM SI NJE RADHITES ME QUOCIENT NENMESATAR,
   POR EDHE SI NJE PLAGJATOR I PASKRUPULLT …

   SE SA BYTHE … ETJ. ETJ. ETJ. … KE PUTHUR E LEPIRE …
   PASKRUPULLSISHT …
   QE NGA 1985 E DERI ME SOT … ,
   ME MIRE SE TI VETE ASKUSH NUK MUND TA DIJE …

   … NDAJ DUKE PERIFRAZUAR VETE DRITEROIN E MADH,
   QE UA KA DHENE DREJTEPERDREJTE ‘MONEDHEN’ …
   ATYRE QE E SULMUAN ME TE DREJTE …
   POR EDHE ATYRE TE KALLEPIT TEND ‘GJUHENEPERKE’,
   SIDOMOS NJERIT NE VACANTI SI ‘FAQE PA QIME’ …
   … ME SHUME GJASA DO TE TE PERGJIGJEJ :
   ‘O FEVZI KOKA PA QIME, DI ME SHUME BYTHA IME !’

   1. Objektivi says:

    Pergjigjie e sakte…i the te tera

  3. ☆Gopisti i NSHRAK--ut☆ says:


   @ Fe Ziu Blendi
   .
   Nuk të ka përkrahur
   Është punë me mend
   Shpejt e ka kuptuar
   Që s’kishe talent.
   .
   Një talent e kishe
   Dellin e mashtrimit
   Dhe ju fute punës
   Me të Sigurimit.
   .
   I plotsoje kushtet
   Se je sharlatan
   Ata, atë donin
   Sa më shumë Koran!

   1. Çiftelia says:

    Bravo Gopisti i NSHRAK-ut |Agim Doçi|! ??

    1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆. says:


     @ Çifteli

     Vetëm me dy tela
     Që pranë e pranë rrinë
     Kaq shumë këngë i thure
     Për Enverin e për Partinë.

     Ti, që për një viç
     Të zuri nata jashtë
     Kaq shumë, me dy tela
     Sikur të kishe gjashtë?!
     ☈☈☈

  4. ay qy says:

   Blend KOKSYNETI talent ne QELBSIRLLEK 😛

 2. arbereshi says:

  Ku e ke talentin ti more fantomas medioker. Ti me nje lepirje te thelle te bythes Berish malokut je ketu ku je por kurre se ke talent

 3. Sahadija e Xenit says:

  Edhe ty te kishim mangut bre Fantomas.
  U rrite e su poqe
  Ngele kokeloqe……

 4. Devolliu says:

  Jo, Preç Zogaj ka shkuar ne shkollen e larte sepse ka pranuar te behet bashkepuntor i sigurimit.
  Jo pak veta kamuflloheshin keshtu si gjoja talente, por ne fakt ishin spiune te njerezve te tyre.
  Emra te tjere?
  Artan Hoxha, ai presidenti per 12 ore.
  Prec Zogaj,
  Ndre Legisi
  Po keshtu ishin ata qe shkon me studime jashteshtetit.
  Emra ?
  Te gjithe ata qe shkuan me studime jashte shteti para viteve 1989. Te gjithe pa asnje perjashtim

 5. Qytetar says:

  Ik ore bajgëëë

 6. Valter says:

  Kush me ndihmon mua eshte i mire,te tjeret jane te liq.
  LLogjika e shqiptareve te perkedhelur ne cdo sistem,prandaj dhe jemi
  e do te ngelemi per turp te zotit.

 7. xheJ eN Bi says:

  Shyqyr qe nuk e lexon Pellumb Kulla ,se do detyrohej ta shkruante prape skeçin ” doni me per Belulin ?”
  Kaq idiot eshte ky Fevziu sa veçon Nasi Leren e Ruzhdi Pulahen ,sikur keta nuk ishin shkrimtare te “Realizmit Socialist “

 8. xy says:

  Jeni qelbesira Fevzi – Zheji – Cu – rup ……..Ju i kerkoni Dritero Agollit te nderhynte qe te mos kish raprezalje ne Lidhjen e shkrimtareve !!! Po kur denuan doktoret Zicishti dhe shume te tjere ,a ja kerkuat kete Kryekriminelit Berisha !!!??? Sigurisht qe jo ,se ……..minimumi ju kerciste drurin , kurse maksimumi juu dergonte tek te shumtit ku degoje Remzi Hoxhen – Trebicken ……..dhe shume te tjere . Po mire more Irfan – Tomas (Fantomas) ne cilen periudhe u prononcove ti dhe koleget (koqet) e tu per bemat e Kryekriminelit Bisha – Berisha !!!???

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   sulmon muti shurren hajde mere vesh ket pune

 9. Arsimip Prishtine says:

  ” Kur macja iken, minjte hedhin valle”

 10. katnar tirone safi says:

  ku fevziu

 11. anila says:

  Se sa i talentuar ishte ti o Fevzo le te flasin mesueset e gjimnazit Partizani, se ato ta njohin me shume talentin. Mos na bej tani te vjellim me keto vetemburrjet e tua. Genje keta, qe kane ardhur ne Tirone pas 90′ se ne qe jemi le e rrit me breza ne Tirone te njohim mire.
  Tung.

  1. Lugati says:

   o nila kur je tironse e se vej n dyshim. pse e myll komentin me tung. hajt me t mara

 12. ..... says:

  MIR ta ka ber qe ste ka ndimuar ku e shikon zotrote talentin tend , apo se u puqe me SANDRIN legen , shajn DRITEROIN kto morra qe vet perveç se kan vjedhur dhe i kan ber keq ter SHQIPTARVE duke i genjyer asgje tjeter nuk kan ber ne jeten e tyre , intelektulet i pushkatonte regjimi ne at koh , hapni dosjet e gjyqeve te tyre gjeini pse jan pushkatuar ben vaki kan ber gjera te kqia kunder kombit , dolet ju mashtrus te felliqur dhe hidhni balt dhe mbi ata pak njerez te sakt qe ka patur ky vend , mendimtar i madh ky plera nipi esat toptanit duhet ta ndimonin , se çfar talenti ka ky kurr nuk e kam kuptuar, harrova esht shkrimtar ka treguar historin e ENVERIT , por per historin e esat pashes gjyshit vet qe bente pazare me kombin kurr nuk ka folur rraca ulet , prejardhe anishqiptare.

  1. Lugati says:

   kto patriotat qe reklamoni ju nuk barazohen as me mutin e te modhit tapton o plera komunista .se te ishte gjalle ESATI MODH e varte prej llape edhe nipin edhe dritero pijanecin. .harrova ke kush varreza e kan varros driteroin e madh

 13. ./ says:

  FOLI spiuni partis punes fevzo me pseudenimin KORANI MYZEQES ti i fusje ne burg ata qre thua duke i spiunuar me shoket e tu , kerse DRITEROI Ee kishte per detyr ti shpetonte, ti rrespektove lek zogun dhe xhaferr deven o pler qe nuk kan len gje pa per kunder kombit vet , leqe te ter te part e tu nga gjyshi jot esat pash toptani tradhtar dhe matrapaz te kombit kini qen dhe na dilni dhe neper televizor tju shohim ate surrat te shpifur jashtqitje tradhtaresh . ke surrat ti te flasesh per njeriun qe luftoj per çlirimin e kti vendi punoj dhe dha kontibut si rrall njerez ne kte vend RITEROIN E MADH , ty nuk te ndimoi se nuk ishe askushi thjesht nje njeri ordiner kishe vetem nje dipllom qe ta dha PPSHja se slat njeri pa spiunuar dhe futur neper burgje ju bajgat dhe jashtqitja kti vendi , i hidhni balt si ti dhe ai muti tjeter zhei qe lavedron te ter ata qe e ndimojn te vjedh noj lek zorraxhit e tiranes.

 14. Edhe per kete gje Driteroi paska qene i madh,perderi sa nuk te ka ndihmuar ty si nje talent(i vetquajtur)do te thote se Driterroi e ka kuptuar se cfare sumlepirsi do beheshe.

 15. Hapni pak diskutimet ne org e partise se spitalit ku ka qene sekrekar partie saliu dhe do te lexoni se cfare ka thene ky uriahip per denimin e zicishtit apo edhe grupeve te tjera armiqsore qe zbulonte partia e saliserbit.

 16. Diteroi says:

  Dritëro Agolli

  Elegji për Enver Hoxhën

  Ish i rëndë dimri i sivjetshëm
  Dhe pranvera erdhi me mundim
  Erdhi përmes shirash të rrebeshëm,
  Erdhi me një det me hidhërim.

  Falmë Enver, që vargu m’u rëndua,
  Falmë, Enver, që fjalët s’i them dot;
  Shqipërisë zemra iu lëndua,
  Shqipëria jote po derdh lot.

  Shqipëria Jote s’i kish parë
  Mbyllur as në gjumë syt e Tu,
  Qielli i ballit Tënd me yj të larë
  Ndriti dhe nga retë nuk u zu…

  Falmë, Enver, që po përmend në vjershë
  Fjalën vdekje mbushur gjëmë e zi,
  Fjalën vdekje Ti në varg s’e deshe,
  Deshe jetën në çdo poezi.

  2.
  Malet heshtin, malet ulin kryet,
  Roje rrinë në arkivolin Tënd,
  Janë vrejtur pishat nëpër pyjet,
  Po rënkon çdo plis e gur e shkëmb.

  Eh, shiriti i zi, një ton me hekur
  Më rëndon në krahun tim, Enver,
  Shqipëria s’të sheh dot të vdekur,
  Ndaj lumejtë e pikëllimit derdh…

  Falmë, Enver, nga dhimbja s’jam i qetë,
  Falmë Enver që kaq i dobët jam!
  Paska çaste kur njeriu I shkretë
  Veten se pushton e dot s’e mban!

  3.
  Falmë, Enver, kam bërë dhe gabime,
  Nëpër fluturime si nëj zog,
  Ndofta të kam sjellë dhe shqetësime
  Ndofta të kam thinjur ndonjë flok!…

  Ti na rrite dhe na bëre burra,
  Rrite çdo të ri dhe çdo plak,
  Ecëm nëpër male, shkrepa, gurra,
  Ndezëm komunizmin prag më prag.

  Ne me ty, me dorë i kapëm yjet
  Dhe i vumë përmbi Shqipëri;
  Ne me ty s’I ulëm kurrë kryet
  Nëpër gjysmëshekullin e ri.

  Falmë, Enver, që kryet i kam ulur
  Dhe ec rrugës dhe nuk vij në mënd;
  Neve, që furtunash jemi turrur,
  Çdo qelizë e trupit sot na dhëmb!

  4.
  Vallë a do mësohemi njëherë
  Pa të patur pranë dhe mes nesh,
  Bora nëpër male kur të bjerë,
  Dielli kur të dalë midis nesh,

  Plisat kur të ngrihen në luginat,
  Fushat kur të vishen me flori,
  Kur të nisë Komani turbinate,
  Kur të mbushet plot liqeni i ri,

  Kur të zgjohet herët Gjirokastra
  Dhe të hapen portat në sokak,
  Kur shamitë e nuseve buzarta
  Flokëve të çelin si zëmbak,

  Kur të mblidhen shesheve fëmijët
  Tok si luleshqerrat në livadh,
  Kur si zjarr të ndizen karafilët
  Dhe në gjoks të derdhet malli i madh,

  Kur Një majet duart të trokasin
  Mbushur plot me lule dhe me gaz,
  Kur pëllumbat kopshtit të gugasin
  Dhe të rrahin krahët në pullaz,

  Kur Tirana mes përmes të dritave
  Të lundrojë natën si në det,
  Kur shtëpitë e ëndrrës së petritave
  Të na duket sikur dikë pret,

  Kur të vijnë Kongreset e Partisë
  Me hap komunizmi ngadhnjimtar
  Dhe të ndritë balli i Shqipërisë
  Me flamurin Tënd të ngritur lart…

  5.
  Falmë, Enver, që frymë dot s’të dhashë
  Nga kjo frymë e gjallë e gjoksit tim!
  Zemrën time do ta nxirrja jashtë
  Të ta jepja Ty me ngazëllim!

  Ç’them dhe unë e ç’vargje hedh ën letër!
  Fjalët më përzihen, sigurisht!
  Vallë a mos jam bërë njeri tjetër
  Dhe harroj që jam një komunist?

  Jo, Enveri s’vdiq e s’është i vdekur,
  Është i gjallë e ndër të gjallë rron,
  Ngrihet sipër malesh kreshtëhekurt
  Dhe armatën komuniste çon.

  Si profet ngre kokën madhështore
  Dhe rrudh ballin mbushur me mendim,
  Dhe na thotë njihni veç fitore,
  Pastë nder e dritë vendi im!

  Dhe na thotë: ruajeni Partinë,
  Që e lidhëm më dyzetenjë,
  Jam mes jush, mes brezave që vijnë,
  Jam me mendje, frymë dhe me zë!

  6.
  Falmë, Enver, që jam trishtuar shumë,
  Ndofta kam përlotur ndonjë varg,
  Jam njeri me mish e gjak dhe unë,
  Ndonëse shoh si komunistët larg.

  Unë e di se zemra Jote e madhe
  Di të falë, e mua ti më fal
  Si poet u preka kësaj radhe
  Dhe në gjoks një lëmsh me lot m’u ndal.

  Jam krenar që rrojta me Ty bashkë
  Dhe jam bashkëkohas tok me TY,
  Nëpër popull shpirtin tënd e pashë,
  Pashë pranë të pavdekshmit sy!

  Jam krenar që gjendem në armatën,
  Që e ke ngritur Ti si arkitekt,
  Kjo armatë mprehur e mban shpatën,
  Se ia mprehe Ti mbi dyzet vjet…”

  Komunistët

  Vargje të Dritëro Agollit

  Për Enver Hoxhën këngë thur tërë jetën
  Se nëna ime bukë i dha me dhallë;
  Me të në dhomën pa tavan ne fjetëm
  Na puthi ne fëmijëve mu në ballë
  Na puthi ne, fëmijët e rreckosur
  Në tymin e kandilit e të pishës,
  Të zverdhur prej rigonit e prej gjizës
  Dhe pa në sytë tanë vetëtima,
  Dhe pa ata që sot ngrenë turbina

 17. lali says:

  Ti dhe Zheji jeni jashteqitjet e Driteroit

 18. undefined says:

  Ti je nje buce pa floke injorant. Lereni tjetrin te tretet rehat

 19. Blend Fevzi Talenti says:

  Sa e gjate kjo vjersha e ketij Driteroit !! Do ta lexoj gjate pushimeve verore 2017-2018. Kur ske talent shkruan vjersha te gjata !! Po skam cbej eshte per Enverin duhet ta lexoj.

  1. Agolli says:

   Blendi, poezia eshte shkruajtur nga vete dora e Diteroit pas vdekjes se Enverit.

 20. kot says:

  Ku ti kerkoj rrenjet e tua Parti !
  si nje rrap madheshtor……..etj etj…….. uuuuuppppsssssssssssssssss – kete e ka shkruar Ismaili i madh

  Fevzo talenti – po Ismaili eshte i madh? po talentin tend a e kuptoi? se edhe Ismua i shkroi Partise e Enverit per shtate pale qejfe – pale qe sot ju e quani — si? dezident?

  eshte akoma gjalle – dhe nese ke ndonje gje per ti thene – thuaja – jo pas kraheve, kur te mos kete mundesi te te shohe ne sy

  behu burre

 21. ceni says:

  po ti nje cope medioker e keqne dhe je o Ferzi…lepirese by-thesh je!

 22. adnan kondakci says:

  Perse nuk thua te verteten? Fisnik Sina dhe Nasi Lera te kane ndihmuar sepse ishin shoke kursi me HEKTORIN
  DHE REZANEN, DY PRINDERT TUAJ.

 23. Adrenalin says:

  Kokë qep, do ta kishe për nderë të ishe balta që shkelte i madhi Dritëro.
  Je një grimcë rëre përballë yllit që shndrin. Ai yllë do të ndriçoj në librat tanë edhe mbas 300 vjetësh .
  Ti nuk je talent por je tellall i informacioneve të gënjeshtra.
  Fakti që Salehy të bëri të pasur me para të ndotura, nuk të jep dinjitet e vlerë, por ato copa letrash të duhen për ndonjë udhëtim nga afrika .
  Rroft e qoftë Shqipëria , pa ty kokë qep, e me librat e Dritëroit.

 24. Hason pordha says:

  As me ty nuk e harxhoj p.rdhen o Fantomaso…..

 25. N. KITA says:

  Poetë “obortarë”!

  Flakni cdo shpresë ju që doni të rrëmbeni një copë parajse!
  Klithmat e të përvuajturve nga veprimet e juaja do të ju ndjekin kudo.

 26. Treviso says:

  Fejfzo, qytetaret i ka zene halli se kan filluar me i seleksionu plehrat dhe nuk e dine se ku te hedhin ty. Per ty nuk ka sa kosh plerash qe te hedhin.

 27. Edheune says:

  Nuk habitem. Prape bashke Zhei, Fevziu …. si njerez skutash, atje ku rine lloi-lloi insektesh e gjallesa te verbeta. Keta qe ne menyre te vazhdueshme, per 27- vjet kane qene ne krah apo mburoja e politikaneve e pushtetareve me negative e me te pashpirt ndaj njerzve te ketij vendi.

 28. ALBAN DEGA says:

  JE FAKT FLET ME SHUME SE NJE THES ME PALLAVRA!

  Jane me dhjetra poetet, shkrimtaret, artistet …. ne rrethin e Tropojes me cene ne biografi qe edhe ne kohen me barbare te kryqezates se qoftelargut kunder shfaqjeve te huaja borgjezo- revizioniste jane perkrahur, promovuar dhe ndihmuar nga Dritero Agolli!
  Letersia, arti, kultura ne Malesine e Gjakoves njohen maja qe kurre nuk ishin arritur.
  Emrat e shkrimtareve dhe artisteve tropojane si Kol Susaj e Hamit Aliaj, Ndoc Paplekaj, Muje e Skender Bucpapaj, Besnik Mustafaj, Gezim Nika e Fatmira Brecani, Skender Haklaj e Deli Metaliaj, Nurie Mulosmani e Lume Shabani, Gofile e Syle Paplekaj … shkelqyen jo vetem ne Bjeshket e Namuna hyjnore e mbare Shqiperine por deri ne Paris e Nju Jork.
  Shume prej tyre mbeten perla te artit e letersise Shqiptare e gati hymne Kombetare si ” Shqiperi o Nena ime” ” Ne Dardani po bien Tupanat …” ” Kuq e Zi” ….
  Ne te pakten gjysmen e tyre eshte edhe kontributi e dora e ngrohte e Dritero Agolli!
  Diten qe shkoi ne Qiell Driteroi bashke me shokun dhe mikun tone Namik Dokle dhe vellain Agimin i beme nje vizite ngushellimi per humbjen e djalit te tij Agim Nezes orindetve te tij Bajram e Zoje Nezes meqe Namiku nuk kishte pase mundesi as rast ti ngushellonte.
  – Dritero Agolli jo vetem ka perkrahur talentet e Tropojes dhe mbare Shqiperise por edhe ka luftuar tu hapte rrugen e letersise dhe artit edhe atyre qe kishin cene ne biografi….
  Keshilli i Ministrave dhe Ministria e Aresimit kishin miratuar nje rregullore qe nuk lejonte qe te vazhdonin per gjuhe- letersi studentet e shkollave apo Institutit Bujqesor, ku shkonin studente me cene absurde duke shkuar ne 7 breza! Midis tyre ishin 3- 4 talente nga Tropoja. Driteroi u perpoq ta cante kete pengese ne ministri dhe qeveri por pa sukses.
  Ne fjalen e tij ne Kongresin e Rinise ne Elbasan ai e ngriti kete ceshtje ne prani te Enver Hoxhes. Fjala e tij u duartrokit nga delegatet dhe menjehere Enveri dha urdher per heqjen e kesaj lengese… Brenda vitit ” te kater takentet tropojane e dhjetra te tjere ne mbare vendin shkuan ne deget ku kishin talent….
  Vetem ky fakt i gjalle, konkret, i jetuar vlen me shume se thesi me pallavra i Blendi Fevzi Toptanit dhe Artur Sharlatanit!

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   miku namik dokles qeke ti abababa..

   1. ALBAN DEGA says:

    KURRE NUK JAM MARRE ME RUSPIJAT E RIPJELLJES!

    Po bej perjashtim ne rastit tend.
    Urime per pseudonimin.
    Te shkon persosmerisht!
    Ripjellja e ruspijeve pjell ruspije monstra si puna jote!

   2. NY says:

    Ky eshte Hamdi Dega aka Alban Dega qe ju merr shqipetareve nga $5K-$7K gjoja per tu bere letrat dhe pastaj zhduket. Po nuk ka faj se si hafije siguirimi qe ishte tani ketu di si ti ruaj gjurmet; apo jo o Hamdi aka Alban Dega

 29. FIX 316 says:

  Lexoj me lart shkrimin e Fejziut:Artur Zheji ka te drejte kur thote se…………Dhe me poshte:.Pellumb Kulla ka te drejte kur thote:…….!!!!!!!!???….Une qe di per te dy se cfare kane thene secili per DRITEROIN,dhe per njeri tjetrin mendoj per talentin e madh qe ka i nipi i Esatit…Dhe kete talent ta paska njohur edhe DRITEROI i MADH qe nuk te ka perkrahur..!

 30. Holta says:

  Blendi Fevziun nuk kishte nevoje ta ndihmonte Dritero Agolli nga Lidhja e Shqiptarve se per talentin e tij te spiunit fillimisht e ndihmoj ish-sigurimi i shtetit duke e transformuar ne Koranin e Myzeqese me pas ne fillim te viteve 90 e ndihmoj vete Zhyljen Roshi qe e ferkonte nga pas me miqte e tij franco-italiane dule e perdorur Fevzon me koke te rrojtur si eskorte seksi. Fevzo bythqimi do manxhukun e Ver Llapes qe te ngopet pastaj nuk ka nevoje per rrogen e Sandrit.

 31. stela says:

  kur shikon emisionin e shkaperdredhur OPINION e kupton se Dritero Agolli te pakten per ty ka pasur nje intuite te persosur vetem drejtues emisioni nuk mund te behesh toi Blendi Fevziu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *