Zbulohet poezia e Agollit dedikuar Topallit: Moj Jozefinë, gugushe në thekën, për ty Fatos Nano mban fjalim pa mjekër

Shkrimtari Fadil Kraja kujton se shprehja më e famshme e Sali Berishës në fillim të viteve ’90 ishte: Opozitarë por vëllezër!

Sot pas më shumë se dy dekadash, shkrimtari rrëfen për mikrofonin e Ora News se këtë parim e zbatoi më së miri Dritëro Agolli.

Shkrimtari kujton se i ndjeri Agolli kritikonte edhe të majtën dhe godiste edhe Fatos Nanon kur rrihte gjoksin për meritokraci, të cilën shkrimtari e quajti shkërdhatokraci.

Ah moj Jozefinë, gugushe në thekën

Për ty Fatos Nano mban fjalim pa mjekër

Ah moj Jozefinë zogës nën koritë

Për ty Namik Dokle hidhet në opozitë

Ai ishte i pajtimit, paqes dhe mirëkuptimit”, thotë shkrimtari Fadil Kraja.

Pak ditë më parë, Topalli tha se Agolli dhe disa deputetë të tjerë socialistë i kishin shkruar poezi në Parlament.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Zbulohet poezia e Agollit dedikuar Topallit: Moj Jozefinë, gugushe në thekën, për ty Fatos Nano mban fjalim pa mjekër”

 1. Ali Demi says:

  Nuk kane pasur faj Drietroi qe i bente poezi,atehere Jozefina ka qene shume e burkur…

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSxAqm7SxI-MWHPo2rSL-zn0yxnJRxzsmI2CdcAjizJbXSFmkI0

 2. Ali Demi says:

  Nuk ka pasur faj Driteroi qe i bente poezi,atehere Jozefina ka qene shume e burkur…

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSxAqm7SxI-MWHPo2rSL-zn0yxnJRxzsmI2CdcAjizJbXSFmkI0

  1. bejtexhi says:

   bejtexhi filloi dhe bejtexhi e mbaroi shoku komisar i partise….
   te tille njerez duhen harruar sa me pare

 3. Shaboni nga Prishtina says:

  Ky burri ne foto, nuk eshte Jozefina.

 4. Baba says:

  Ku ti kerkoj rrenjet e tua Parti = te idhi sat Eme

 5. Nipcia says:

  Dritero te humbte varri
  vdiqe ti na plasi kari

 6. DAVID says:

  Po si e vlereson kete more zoteri se ka qene e bukur,ajo e ka fytyren si”GORRILLE”te thuash per GRIDA-DUMEN ja vlen,ku Saliu e shikon me ankth te math gjithmone,nga gjoksi e poshte kete te fundit.

 7. elvis roshi says:

  Femra te bukura ka perseri ne parlament, po kush tu thure vargje, Tom doshi, Armando prenda, qifja, mhill fufi, sadria apo xhemoli… ? Keta tipa edhe dashurine e shohin si shk.rdhim, ndaj me shkerdhatokraci se sot s’besoj t’i kene pare syte ketij vend.

 8. pam says:

  Me falni ky Driteroi pa drite ishte poet apo bejtexhi?

 9. X says:

  Pa pa pa, çfar fjalori..!!!!
  A jini njerez apo çfar jini..? Askush ne bote nuk perdor te tille fjalor. Shqiptaret jane ne krize morale….!

 10. xhulio says:

  Nje bejtexhi i rendomte qe behet ikone e letersise.Pike e zeze.Popull njorant.Militante qe flasin pa lexuar e pa studikuar.Te vjen per te vjelle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *