Zbulohen hajdutët e bankave

Nga Bledi Mane-Public Enemy

fb.com/bledi.mane

instagram.com/bledimane

Nuk u mjaftuan pushimet e shtrenjta ne Cancun te Meksikes por pas tyre, ndaluan edhe ne Spanje.

Te lodhur nga udhetimi i gjate mes dy kontinenteve, me porosi te veçante u kishte ardhur nga Tirana edhe makina 4×4, nje Porche cayenne.

I priste ne aeroportin e Madridit dhe prej andej voziten ne Jug te Spanjes, ne Cadiz.

Bashke me makinen i hipen nje jahti luksoz dhe pas gati 40 ore udhetimi ne dete e oqeane, mberriten ne ishujt Gran Canaria jo larg kontinentit afrikan.

U rehatuan ne Playa Meloneras dhe per 10 dite rresht, shijuan diellin dhe plazhet e Oqeanit Atlantik.

Pasi u nxine nga dielli, jo nga turpi i harbuterise u kthyen serish ne kontinet e me pas vazhduan rrugen te atdheun e tyre, ne Shqiperine e leckosur e te menderosur nga babai i njerit dhe nga vjehrri i tjetres.

Nderkohe qe ju strukeshit nen te ftohtin e janarit, keto dy plangprishesit paraprishesit shpenzuan per gati 20 dite pushime rreth 32 mije euro ne dy kontinente.

Budallacka e “Myslym Shyrit” nga Tirana dhe nipi i Sheqeres nga Viçidoli i Tropojes vazhdojne ende me karshillekun e tyre fodull e pervers te sfidojne cdo vetting ligjor, moral e social.

Fotografite e tyre ardhur nga Gran Canaria zbulojne nje deshmi tjeter tronditese.

Automjeti i perdorur prej tyre me targen AA 007 CB rezulton te jete ne pronesi te Alban Hysenit, nje sipermarresi minierash kromi ne Bulqize me lidhje te aferta me familjen Berisha…

Ndaj mos ulerisni kur nje here ne 6 muaj grabitet ndonje banke.

Keto dy bandillet e doktorit kane 8 vjet ne pushtet dhe 4 vjet ne opozite qe vazhdojne te na grabisin dhe ne nuk pipetijme nga frika se mos mercenaret e tyre nordike vijne e na kercenojne te dera e shtepise.

Ne protesten e 18 shkurtit do dale edhe Armina por ende nuk ka menduar cfare do veshi: tanga te kuqe dhe fustan blu apo fustan blu dhe tanga te kuqe? 🙂

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3.jpg","attachment_id":630291},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-2-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-2-1.jpg","attachment_id":630293},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-1-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-1-1.jpg","attachment_id":630292},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3-1.jpg","attachment_id":630294},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-4-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-4.jpg","attachment_id":630295},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-6-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-6.png","attachment_id":629502},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/Armina-1-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/Armina-1.png","attachment_id":616687},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-5-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-5.png","attachment_id":629501}]

24 komente në “Zbulohen hajdutët e bankave”

 1. Toni says:

  Bjeru qelbesirave Mane. Sado te vjen te ulerasesh me pafytyresine e ketyre plehrave dhe sado te jemi te bindur qe budallcka e M Shyrit dhe kinezi mafioz tallin bythen me paret tona prape se prapi shqipot ( perfshi dhe ty dhe mua ) si popull dele qe jane ta rruajne lart e poshte. Merni shembull nga rumunet deleeeeee…..

  1. Haaaaa says:

   Ku jane ata LAROT qe shajne Enver Hoxhen dhe femijte e tij?
   A krahasohen dot me keta qelbesirat e Sali Berishes?
   Prandaj cirren “Poshte komunizmi”,sepse duan te lavderojne fashizmin!
   Dhe kesaj i thone :DEMOKRACI”!!!

 2. Rozi says:

  Ke te drejte, nga dalin ato para qe shpenzojne ne kete menyre? Nga vjedhjet qe ka bere vete kur i jati ishte ne fuqi. Se mos i ka fituar me mund e djerse.

 3. Valter says:

  Moj para me hengesh mune,
  Qe bere zengjin harbune.
  Harbuti kur qesendisi, mu si pjergulla hasdisi
  Ne hale vajti kondisi ,
  Haleja se begenisi,
  i dha duart e gremisi.
  populli;
  Kjo eshte per ty dhe per gjithe harbuterine,jo per MUA.

 4. Devolliu says:

  QELBËSIRAT e Shqipërisë.

 5. xxx says:

  shikoni targen e makine AA 007 numer spiuni CB c ne serbisht do te thote s pra 007 sali berisha pelincilina

 6. Pashai says:

  Në foto shohim që janë shoqëruar dhe nga Xhelal Mziu

 7. Spartaku says:

  Mos u beni merak se nga hundet do t’u dale.

 8. xhelo says:

  Pse nuk pjell kjo apo nuk eshte pjellore?

  1. Bambi says:

   Aaaa. Per t’pjell kishim kusheriren Sadije. Ket e kena vec per gojore, se na i prishet trupi.

 9. turi says:

  Ti Bledi, je nje flliqesire, ose mw mire me thene je nje burgaci qe i thoote e gjitha. mire me Arminen dhe vjehrrin p t afalim urrjetjen pathoogjike qe ke per ta, por pse i perzie ne nje thes nordiket. Qe ketu ti vecohesh dhe behet nje njeri injorant dhe medioker, krahinor dhe fashataresk. PO a e di ti more pleher qe ky Berisha ka mbeshtetes edhe ne Permetin tend edhe ne Gjirokaster dhe ne Sarande. Pra shaje Berishen pasi e ka bere hak por cke me nordiket, pasi ata qe te shkerthyen Permetin ne 97 ishin me shume hajdetet e Memaliajt sesa malesret e Sokolit.

  Phu, rrace e keqe, ne kete duhet besuar ne keto dite ne Shqiperi.

  1. Populli says:

   Sa te jene jashte e ti lene te livallisin Salukun me shoket e tij do kete grabitje vrasje e rremuje, ne kete vend

  2. Populli says:

   Sa te jene jashte e ti lene te livallisin Salukun me shoket e tij do kete grabitje vrasje e rremuje, ne kete vend

  3. Populli says:

   Sa te jene jashte e ti lene te livallisin Salukun me shoket e tij do kete grabitje vrasje e rremuje, ne kete vend

 10. 10 Shkurt 2017 !
  Nji fillim apokaliptik i muajit Shkurt.

  Nji nder kolloset e librit na la . Libri qe ndron ne kippe/ varur syzeve te qikllopit te letersise .
  Jozefina e hidheruar reciton poezite dhurruar nga poeti madhe ,e befasuar prej frymezimit te Poetit °!°

  Bericht kerkon Ramen posht krevatit te Metes,nderkoh qe Rama lunte palone-t me Rapsodin digital, duke pershendetur : malok morracak-u bot ju -per fb

  Shqypsat e sules,i kerkojn Donaldit vendin e dyte ne bote,pas USA-se( pasi Gjermania u Kap me dopping)

  Merkel-Ines i cfryhen gomat e pasme. Schulzi Martin,perfiton e hop..ja hipp 😉

  Nishani Po kalon nette pa gjym . E Ka Kap bizga e 10-et ne uturak.

  Nji kengetare fameshme e epokes tallavas( mui sensuale) eshte par mbi Cart ne duart e hip-hop specialisteve usa,
  duke fluturuar,ne hm..( si the ti? Stamboll !) 😀

  Kardashjan ,Godet me nji kolpon e pasme spektakolare Paparazzi-n duke i thyer fecken e aparatit

  Donald Lu shetit Dore per Dore,me Kroaten sexi ,Valut ne lagjen e Klanit te Legenave Deliquent,(asnjeri sja Di destinacioni !) – Ah, ne Motel-tote gazetarja blonde,e me shkel syrin . Berisha qit grupin Rapsod, tu kendue kangn[ Ne ne goje te ujkut hedhim valle ]

  Berisha thrret ne Tel. Presidentin e Shba-s ti tregoj vagabondlliqet e Lu-se dhe lidhjet e tij me Islamisten,
  por pafat, Trump ishte tu shkarku zorren qorre ne hmm( ….)
  Rama qesh…i dergo sms Trump-it ” Dhimje te mar Plako”

  Nji Gruppe i specjalizuar per Rrujten e Miljonave te Bankave Shqyptare, Shelton 2-5 miljon € uro,
  nga djegja e Sigurt,mbas flakeve qe pushtuan maqinat e transportit te Parave.
  Nishani sapo e njoftojn perfundimin me sukses te aksionit,te shpetimit miljonave,kercen nga uturaku,
  e mbasi Ka Stop vrymen pas ,duke rras nji Karote Lushnje-rrace hollandeze( nga ato qi ha Basha shume,
  Pregatit Dekoratat .

  Nji koperativiste Nostalgjike Karkalecash,zbulon karkalecin e faires, mshef ,ne trurin e nji Blonde-je.

  Zheji i kerkon Gamorin e qujt Masho , baut te estrades famoze Fierake efendiut Belul-it te Gjeraqines.
  Beluli ja dhjet.i thot : S’ e le Mashon un te shoqerohet,me gomare “pederaste” !

  Plast grushti mies stanit mies gamorve . Policia s’ nin . O bo dru m’raki,mbas mullarve te mariuanes. Saja bohet keq.
  I bin syzat nmaj te Hundes,nderkoh qe kryeministri kapet malt nga media tu u puth me Plaka !!!

  Koq per Ost. Humor pa zor. T_T

 11. Adi says:

  Po me Bled po , po legenat e Ps qe ju kemi dhene voten , nuk merren me keto por popullin e thjeshte, se me peshkaqenet nuk ja u mba b….a!

 12. tomsojeri says:

  “kan 8 vjet ne pushtet e 4 vjet ne opozit qe vazhdojn te na grabisin e ne spipetijm nga frika”
  Fjal me ven o Bledi ! Kta jemi e ky karshillek banditi dhe kesaj kurtizaneje te pacip nuk esht rastesi …Jemi qen i rahur e nje bisht qe ska per tu drejtuar kurr ….Kjo rrac hibrite ndertuar ne folen e armiqve te shqiptareve e imunizuar nga pabesia,e paturpesia, po ju ben karshillek dhe esht akti i fundit i perqeshjes,cinizmit e perbuzjes per tju treguar sa na vlen lekura ! Qe te sillen ne kte far feje kta sheik nuk esht ma cudi o Bledi, sepse vodhen ,tradhtuan vran diten per Diell dhe masakruan komplet shtetin me ter levat dhe kulisat qe e bejn te funksionoj ! E ben kte kur kishin pushtetin dhe sot ne sy ton po i vjelin hajrin ! Dhe del pyetja : Kush e ka fajin, qe akoma sot ,te xhveshur nga ay pushtet qe ju fali gjakun ton , kur nuk po kan kufi skandalet rrenqethese milionash, ne nje vend ku populli numeron qindarkat ,ku femijt e tyre kan mar ruget e mergimit qe te mbahen me buk, ndersa ky kelysh tradhtaresh bredh me kte budallaqen imorale e vec pornot ne krevat me te, nuk na i ka hedhur ne faqen e saj ,vazhdon te tund “fitimtar”flamurin e hajnis dhe krimit ! Kush pra i dashur Bledi e ka fajin ??? A nuk po sheh se ky vend esht mbushur me hajna e kriminel qe kan ne dor fatin e shqiptareve ??? A ka rast me te art sot, kur ky popull ka mbeshtetjen e Amerikes me ambasadorin e saj ,te dal ne mbeshtetje te tij, jo vetem me llafe por me vepra ,me protesta e tju mar frymen hajduteris se organizuar qe po kurdis rugdalje !Cfar presim ma ?????Esht rasti i fundit qe na jepet e po nuk u realizua clirimi nga kjo band, qe ka zen per gryke kte komb ,ateher le te jetojm ne erresiren e perjeteshme te shtypjes, varferis ,krimit e tradhtis se e meritojm ,,,,,,

 13. banorët e fshatit says:

  Kujdes kush e njeh Bledi Manen, është xhepisti keq ! Mos vidh fukarenjtë o legen ! Po të kërkojnë borxhlinjtë në skutat e tua të errëta !

 14. Valter says:

  Une kam pjelle shyqyr zotit,
  Po te doni ,ju mbars dhe juve.
  Mos ngateroni k me dollarin, dhe vini mend dhe mos u merni me patriotet tuaj.
  Pini ndonje dhalle ne mengjes qe tu freskohen trute.

 15. bllokmenet or taj bllokmenet.komunistet jane te poshter.25 vjet komunistet pedhit bertasin e ulurasin dhe ky popull pa dinjitet i beson dhe rri si moot,dhe do dali ne 18 shkutr qe te mbroje hajdutet dhe pse j qe ti sjelli ne pushtet.
  te sjelli ne pushtet kete kinezin qe ka lene edhe mjeker qe te na tregoj se e kaloi moshen e adoloshentit kur mbushi 30 vjec.

 16. paradox says:

  Cfare te bejne edhe ata, sado te sorrollaten nuk i shpetojne dot mallkimit te te qenit ata qe jane… Mundohen ta flladosin me puhiza deti faktin qe jane ashtu sic nuk duhet te jene. Sa me shume defrejne, aq me shume e shprehin konfliktin qe kane me veten dhe me drejtesine.

 17. snord.al says:

  Mercenaret i ka nga gjith Shqiperia dhe jo vetem nga nordi, z.Mane. Bile shiko se mos ka me shume nga sudi.

 18. Fatos Nano says:

  O kokra e hajdutit,o mane, mos vidh njerëzit o mashtrues !

 19. alphade says:

  Vertete eshte tronditese ,kur djali i kryekriminelit te Shqiperise bredh
  boten tropikale ,kur ne vendin tone temperatura e dimrit zbriste ne
  10-15 nen zero dhe delenxhiu i Tropojes ngrihet ne parlament dhe ve
  kujen se shqiptaret pomvuajne nga i ftohti dhe se qeveria e Rames nuk
  po ben asgje ,etj.etj. Ketij banditi shqiptaret do t’i jepnin te gjithe te drej-
  ten e zotit po te ishte djali dhe nusja e djalit bridhnin ne vendet tropikale
  per te evituar te ftohtin e madh qe pllakosi Shqiperine per jave te tera,
  por te dalesh ne parlamen sic doli diaboliku i. vicidolit dhe te prrallisesh
  ore te tera per vuajtjet e shqiptareve dhe femijet tuaj harxhojne 32 mije
  dollare per vakanca nga Meksika deri ne Ishujt Kanarias e gjetke ,do te
  thote te tallesh me shqiptaret ,te jesh cinik e perbuzes ndaj varferise
  ekstreme qe ky pizeveng e solli te gjithe kete katastrofe varferie ne
  Shqiperi ….!!
  Mire e tha deputeti Balla ne Parlament, perifrazim: mos i kij merak shqipta-
  reve qe po “vuajne” ,se Ti femijet tuaj i ke siguruar,i ke cuar ne Meksike,kan- kun
  Ne plazhe te ngrohta .!!! Kjo eshte historia ..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *