Berisha e Basha sjellin në Tiranë, Doris Pack-un, për të sulmuar Romana Vlahutin-in

Sa herë Sali Berisha ndodhet në vështirësi, përdor Doris Pack.

E ka bërë këtë gjë për vite me radhë, madje po e bën edhe tani që nuk është me eurodeputete.

Ajo është thirrur në Tirana nga ana e PD-së, dhe ka sulmuar ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin, në një takim grash demokrate.

Deklarata e Pack:

“Kam parë dhe ndjekur me kujdes gjithmonë se çfarë ka bërë qeveria. Ju e mbani mend që kam kritikuar sa herë ka patur diçka për t’u kritikuar, pavarësisht se kush ka qënë në drejtim të vendit. Sot jam këtu sepse po diskutojmë situatën e femrave në Shqipëri dhe në rajon. Por jam gjithashtu këtu, sepse ndjej shumë keqardhje për situatën aktuale në Shqipëri.

Po e ndjek me kujdes raportimin në media dhe kuptoj se sa e vështirë është situata në Shqipëri. Ajo që kam lexuar dhe ndjekur në media më ka trishtuar. Mendoj se ka mungesë vullneti përsa i përket dekriminalizimit dhe narkotrafikut. Mendoj gjithashtu se ka mungesë shumë të madhe vullneti për të luftuar krimin e organizuar. E kam ndjekur nga afër reformën në drejtësi dhe shpresoj që kjo reformë të zbatohet sa më shpejt të jetë e mundur. Keni gjithashtu një reformë në administratën publike dhe as këtu nuk ka ndonjë rezultat të madh. Reforma zgjedhore do duhet të arrihet dhe miratohet para zgjedhjeve të ardhshme. Duhet të jenë zgjedhje në kuptimin e vërtetë të fjalës.

Më vjen me të cërtetë keq kur kam parë se në ditët e fundit, personat që janë dënuar me dënim të përjetshëm apo burgim 25 vjet, janë liruar si pa të keq. Nuk arrij ta kuptoj si mund të ndodhë diçka e tillë. Për të qënë e sinqertë, do ndihesha me të vërtetë e turpëruar nëse ato që thuhen për ambasadoren e BE-së në Tiranë do ishte e vërtetë. Nuk e di, por ajo që kam dëgjuar më ka inatosur shumë.

Nëse është e vërtetë, është një turp i madh për Bashkimin Europian sepse ne ju kërkojmë juve të luftoni korrupsionin dhe krimin dhe nëse dikush prej nesh është me të vërtetë i përfshirë në diçka të tillë, atëhere për ne është një turp i madh. Për ta mbyllur, jam shumë e trishtuar kur shoh se sa e lartë është papunësia për të rinjtë.

Shumë të rinj janë larguar nga vendi juaj sepse nuk shohin asnjë të ardhme nëse qëndrojnë këtu. Nuk besoj se do preferonin të shkonin në Gjermani apo SHBA sepse ky është një vend shumë i bukur që ka nevojë për ta. Por nëse nuk ka mundësi punësimi, unë i kuptoj ata. I bëj thirrje qeveritarëve që të ndihmojnë dhe të ndryshojnë këtë situatë. Nuk mund të ketë qellim më të mirë për një politikan, sesa t’i shërbejë të rinjve në mënyrë që ata të kenë një të ardhme më të mirë. Prandaj, ju duhet të krijoni vende të reja pune. Por nëse sistemi i drejtësise dhe pronësia nuk është e qartë, atëhere kush do investojë këtu? Nëse askush nuk investon nuk do ketë vende pune. E di që ju doni të kopjoni atë që Gjermania apo Hollanda kanë bërë me sistemin e arsimit professional, por nëse nuk keni fabrika, ku mund të bashkëpunohet midis arsimit profesional dhe ndërmarrjeve, atëhere çfarë do ndodhë? Ka shumë gjëra për t’u bërë për vendin, për të rinjtë por edhe për femrat në mënyrë që të hapen vende të reja pune. Kjo është diçka te e cila duhet të fokusohen të gjithë politikanët, dhe jo të fokusohen te xhepat e tyre. Ju e dini që mua më pelqen Shqipëria, më pëlqen peizazhi, më pëlqejnë njerëzit, mikpritja juaj dhe shpresoj që ju të keni mundësinë ta bëni një vend me të vërtetë demokratik dhe një vend i cili lulëzon përherë e më shumë. Faleminderit!

 

 

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “Berisha e Basha sjellin në Tiranë, Doris Pack-un, për të sulmuar Romana Vlahutin-in”

 1. vasili says:

  E erdhi ne Shqipweri kjo sora plake.kush e pyet kete p;ensioniste apo erdhi per aksionet e saja qe ka ne Shqiperi ne kohen e sales.

  1. Anton says:

   E turpshme qe kjo plake e ndyre, e korruptuar dhe e shemtuar si shpirtin qe pask te vije ketu e te na thote genjeshtra. Aq me keq qe te sulmoje perfaqesuesen e BE apo qeverine bazuar ne cfare thone gazetat e Sali Pashe Toptanit dhe jo ne fakte. Te gjitha sa thote jane lexime te gazetave te SHQUP-it. TURP! Aq me teper qe eshte dhe nje gjermane. Me sa duket qenka nje gjermane bastarde! Nuk na bejne pershtypje deklaratat e saj mashtruso-genjeshtare sepse jemi mesuar qe ajo paguhet te vije te thote ato brockulla qe leshon. Gjithcka qe nxjerr kjo plake e shemtuar jane bajga te nje lope plake! Shporru andej nga ke ardhur ti shrigane e ndyre!

  2. maximus says:

   e morret vesh kush eshte pd-ja, eshte mikja me e ngushte e kesaj sorres plake, qe eshte nje antishqiptare e betuar dhe nje raciste e ndyre. cudi se si dy te liga behen bashke. mjere shqiperia e shkrete , votoni pd-ne dhe kini votuar njekohesisht edhe per kete plaken e ndyre qe fatkeqesisht duhet te ishte ne ndonje azil pleqsh ne kete kohe.

 2. L leshi says:

  Sa eshte paguar kesaj rradhe kurva plake, kur saliu digjte redaksitr e gazetave apo rrihte e vriste opoziten ne bulevard baxhella plake nuk fliste.Turpi i partise te BQ qe duan te mbulojne zullumet e tyre me zhurme dhe pafytyresia e kesaj putane te ndyre qe i del ne mbrojtje familjes me mafioze te Ballkanit familjes kriminale Berisha. ..FUCK DORIS PACK…

 3. shqupisti says:

  Ti je nje zarbe e keqe qe ke vite qe te perdor nje kriminel si Berisha. Me siguri qe ti paguhe per kete. Nuk ka fare vend te kritikoje surrati yt ecurine e Shqiperise ne keto vitet e fundit. Le te mbledhe sa te duash funderina si ty saliu dhe luli, Shqiperia do te ece perpara me Edi Ramen ne krye.

 4. Qytetar says:

  Ik ore bajgë

 5. Faro says:

  Kjo se ka ndihmuar Shqiperine as – PAK. Madje e ka demtuar qellimisht ne momentet me kritike. Paska shpetuar Europa nga nje tipike pa petsonalitet.

 6. nora says:

  Miss Park, dont say you like Albania. You have never worked for Albania. You have worked for the criminal Sali Berisha. You dont like Albania, you like money that Sali Berisha have bribed you constantly. We AlBanians know very well who defends Sali Berisha. He stole our country,s money to bribe you and some other people like you to remain longer in the power. That is what you are doing now. You have come back to justify millions and millions you have received.

 7. Hajdarii says:

  Moj plakaruqe e keqe. Akoma vjen e kakarit ketej,nuk te mjafton ajo qe i ke bere shqiperise.
  Do na ikesh tashi se do te hyme me nje huuu te mire.

  1. Artemisa says:

   Per ty HAJDAR dhe komentuesit siper teje :
   E marrim te mireqene ate qe ju thoni. E marrim te mireqene qe kjo zonja Pack ka preference per Berishen.
   Dakort.
   Po PERSE QENKA e pamundur qe Lu dhe Vllahutin te kene preference per Ramen ?
   A nuk ka ndodhur gjithmone keshtu keta 25 vjet ?
   Apo kur jane me NE nuk ka problem ?

   1. AM says:

    Thelbi i ndryshimit miku im eshte dhe tek fakti qe vete Berisha nuk eshte me ne. E ka treguar me shume fakte. E tregon dite per dite. Nuk eshte me shqiptaret! Ka gjasa qe asnjehere te mos kete qene me ne! Ai dora vete, ish sekretari i partise. Fale perçarjes qe ka krijuar i ka marramendur njerezit me keto ulerimat ne fillim ” antikomuniste” pastaj e ka zene me jetet personale te ketij apo atij dhe mbi te gjitha , e keqja me e madhe eshte se e beri mode per nje periudhe te gjate sharlatanizmin dhe gjate gjithe ketij njezetvjeçari ka pushtuar gjithe kete medemek shtet duke hedhur tym majtas djathtas. Tani e ke ne gjyqesor, ne presidence, ne KLD, ne kryeprokurori. Si e mban fuqine? Ve shqiptaret kunder shqiptareve! I thote njeres pale vritni digjini palen tjeter se ajo i ka fajet per te gjitha te zezat. Ku gjen mundesi per dyshime per perçarje per te ndezur lufte Berisha hedh benxine edhe shkrepse. Ne kete situate une po te pergjigjem me plot goje. Sa te jene me ne rrofshin sa malet! Te ndertohet shteti i se drejtes. Te zbrazet nga berishet. Pastaj do t’a shohesh qe s’do kemi me nevoje per avokatine e ketyre plehrave.

 8. Shoku shpati says:

  Paskan dale tre komentuesit me pagese te paret
  Sidomos l leshi sle vend PA komentuar
  Sikur e pickojne grenxat.

  1. Ilir says:

   E paguara eshte plaka CRV Doris Pak nga plaku kriminel Berisha. T i dalesh nje krimineli ne krah kaq publikisht te ben edhe ty perfshirese ne krimet e tij.
   Paku i ka bere shume deme Shqiperise me deklaratat pro Berishes dhe per kete duhet te përgjigjet !

  2. Dardani says:

   Shoku spatli kjo pak. Tregon hapur lojen serbe qe behet me shqiptaret.
   A e kuptoni lulush bashuqin e Salic bericic .
   Shtepia e verdhe etj etj .
   Jane te vendosur deri ne fund te shkaterojne shqiptaret.
   Vetem nje antishqiptar ju beson ketyre.

 9. black_lion says:

  Kur shoh keto komente e kuptoj qe askush nuk e lexon artikullin, madje as “gazetari” qe i ka vene titullin, pasi e ka marre shkrimin nga nje portal tjeter “copy – paste”. Doris Pack thjesht ka perseritur ate qe mund t’i thoshte cdo i huaj qe ndjek aktualitetin politik ne Shqiperi, apo edhe cdo shqiptar i paanshem:

  – Kujt nuk i vjen keq qe paguan taksa per rrogat e njerezve me rekorde kriminale ne parlament, bashki e administrate?
  – Kujt nuk i vjen keq qe fshataret jane te detyruar te mbjellin ilegalisht hashash per te mbijetuar?
  – Kujt nuk i vjen keq qe gjykatesit po bejne nderet e fundit para se te largohen, duke liruar nga burgu kriminele?
  – Kush nuk do donte qe reforma ne drejtesi te fillonte sa me shpejt te jepte fryte?
  – Kush nuk do donte qe te denohej dikush qe ka abuzuar me postin, qofte edhe president, kryeminister, minister, deputet apo ambasador?
  – Kush do donte qe te rinjte e te rejat te detyrohen te largohen nga vendi, pasi nuk shohin perspektive?

  Nuk shoh ndonje sulm te Doris Pack as ndaj qeverise, e as ndaj Vlahutin.
  Paragjykimi apo politizimi i cdo qendrimi qe nuk na vjen per shtat, eshte thjeshte I N J O R A N C E!

  1. maximus says:

   po mo shoku, as e lexova dhe as dua te humb kohen kot me pallavrat e kesaj plake raciste dhe antishqiptare, mua me mjaftojne se me ke ri dhe ke mbron , te te them se cili je, kur dihet qe kjo plake e ndyre i ka mbushur xhepat me milionat e taksapaguesve shqiptare , dhurate kjo nga dora vete plaku i viçidolit, edhe kete gje do ta mohosh.

 10. Hasan says:

  Doris Paku eshte ne sherbim te Berishes, thjesht e ka te futur ne trajste. Por duhet te beje kujdes nga ato qe leshon nga goja se mund te haje dhe ne denoncim andej nga brima e vendit qe vjen…

 11. Agimi says:

  Doris Pack esht duke ber biznesin e saj. Ajo paguhet per kete!
  Ky esht biznesi i saj. Para nga korrupsioni ne kembim te mbeshtetjes politike. Kjo ka qen nje nga mbeshteteset me te flakta te Saliut, te nje njeriu qe per para dhe pushtet ka vrare njerezit, ka shitur interesa komberare, ka djegur 3 here Shqiperine.‭‭ Si esht e mundur qe akoma kjo pleher mbeshtet kete njeri?!(Megjithese nuk peshe politike tani).
  Si esht e mundur, si esht e mundur. si esht e mundur …………………………………………………………
  SI ESHT E MUNDUR?!
  Ka vetem nje shpjegim: Para. Ajo ka marre shuma te medha parash nga djersa dhe mundi i Shqiptareve te vjedhura nga Saliu.

 12. Valter says:

  Se po na hiqni trrrrurin.
  Lexoni nese dini e me pas komentoni.

 13. Agimi says:

  Do flas kjo per te inkriminuarit qe jane ne zyrat e shtetit kur ka heshtur per vrasjet ne bulevard dhe Gerdec?!
  Do flas kjo per kanabisin kur ka heshtur per djegjen e Shqiperise?!
  Do flas kjo per papunesine kur kjo merr nga parat qe ju jane shqiptareve nga Saliu dhe gjthe shpura e tij?!
  Akoma nuk ngopet kjo pleher?

 14. jon says:

  kush pjerdh per te dhe salishtet……………………………rama ben SHTET!

 15. LORA says:

  Eshte lajm I mire,,,,shqup-save dhe shpifjeve te tyre ua var vetem kjo kukumjacka, e ster-ster-legenosur ne syte dhe vemendjen e shqiptareve.
  Sidoqofte ,per ne eshte turp te n’ zhvase ende kjo funderrine.
  A do te mberrije ndonje dite reforma ne drejtesi tek kjo gjermanka tartakute,ndaj parave dhe pasurive te shqiptareve.

 16. Ali pazari says:

  Paska ardhur kurva plake e PD-se dhe e Kurvarit politik Sali per te marre honoraret e investimeve politike qe ka bere deri me sot?Kjo tregon se klani i PD-se ka marre rruget e mutit dhe kerkon ndihme tek soorrat e pjerdhura te BE-se.

 17. pro says:

  ..me vjen keq per strategji te vdekura,per figura politike ,te cilat shtojne urrejtjen.. edhe ndaj pruresve te figures se dekompozuar ne kohe…..shqipetaret e neverisin si figure….edhe po ta mbjellesh Ate-e.. nuk mbin me…nuk e di se ç’fare risie ka PD me te ne politike..apo eshte pjese e llumit?

 18. MIRELA says:

  BLAK LION ,DORI PACK ESHTE NJE SORE E SHPIFUR ,BEQARE QE KETU KA GJETUR, ATO QE NE VENDIN E SAJ AS QYR,,,SJA KA EDHUR NJERI ,BLAK NE QOFFTE SE ARESTOHET SALA ASAJ I HUMBIN DHURATAT QE KETU KA MARE NJE ZHGARAVINE E KORUPTUAR SI DORIS VETEM ME SALE I KA ECUR POLLON E KA PER ZEMER,PESHQESHET E MAJME QE ZOTNIA JOTE KU JANE MARE PARET QE I JANE DHENE PESHQESH KESAJ ZONJUSHE TE FISHKUR MENDON SE JA KANE DHENE NGA TE VETAT SALA JOOOOOO MOS E DHENTE ZOTI PO ZENI CDO BEJE ,KJO PLAKE KA ARDHUR TI EDHE BENXINE ZJARIT

 19. butrinti says:

  Populli shqiptar e kujton kete flliqesire si mbeshtetese te korrupsionit krimit dhe si fabrikusen e antishqiptarizmit me te madhe ne arenen euro-boterore duke i akuzuar shqiptaret per trafik droge . Me e pakta gje kjo duhet te shpallet e pa deshirushme ne shqiperi Pra pa dyshim ne listen e zeze , ate te armiqve te shqiperise se bashku me Lulin e Berishen .

 20. Shigjeta says:

  Le te sjellin ke te duan , nuk i ndihmon asnje doris ,kush e llogarit ate poltikane pensioniste e cvleftesuar vendin e kane ne biruce me kaq sa kane bere ,

 21. .//// says:

  boooo doli prap ne sken kjo mostra e shemtuar mer zot qe saliu i dha burrit vet minierat me konçesion , qenka moster e kurv e keqe mer zot . mir antishqiptaret dhe kriminelet si saliu dhe luli me shok qe ste len rehat , por na shpifen dhe ca kurva te shemtuara nga europa mer zot , çfar e genjen mendja kte pler se po erdhi kjo dhe e dhjet jeri, ne dor e kemi ne se kush na qeveris.

 22. Spartaku says:

  Kesaj Laraskes, i ardhka inat me Ambasadoren Vlahutin.Na plasi bytha se i vjen inat kesaj kurve.Zonja Vlahutin eshte nje nga ambasadoret me te respektuara se po punon ne favor te shqiptareve,me qellim demokratizimin e vertet te shqiperise dhe shkuarjen e saj drejte familjes se madhe europjane.Doris Pak ka urrejtjen e madhe te populli yn,dhe nuk do qe t’ja shoh fytyren e rreshkur te saj.Ajo ka ardhur ketu te loboje per Salin,Bashen e pd-ke duke u paguar nga keta maskarenj me shuma te medha parash.Zhduku nga shqiperia.Fare e keqe.

 23. Bena says:

  Ishte shume qesharake kur kjo bullshit plakaruqe fliste dhe shoqja e saj lulja e shikonte me endje ,duke menduar se kaq ishte tani fituam Po si nuk keni turp more qe e injoroni veten tuaj me kete plehre plake. Keto Jane pike per Edi Ramen

 24. Treviso says:

  Zonja Pack, jam plotesisht dakort me ato qe shprehni Ju. Dhe populli ato po kerkon, dhe pjesa me e madhe e qeverise po ngulmon qe te arrije ato qe Ju shprehni. Ne sistemin e drejtesise kan ndodhur veprime qe nuk ndodhin ne asnje vend te botes.
  Zonja Pack, une do t’ju keshilloja qe te informoheni me mire per situaten aktuale te Shqiperise dhe pastaj duhet te shpertheni. Shpresoj se nuk do beheni viktime e miqve qe ju kane ftuar ne Shqiperi.
  Zonja Pack, nese gabon njera fuqi qe eshte Europa nuk gabon fuqja tjete, Amerika. Zonja Pack, Ju do beni mire qe ti tregoni se kush po e frenojne Vetingun. Kush jane ato gjygjtare qe lerojne nga burgu kriminelet e perjetshem. Kush jane ato politikane qe me superkrimet qe kan bere nuk i ka hyre gjemb ne kembe. Meqe erdhe ne Shqiperi per te ndihmuar shqiptaret, çoje deri ne fund kete pune. Kur te kthehesh ne shtepine tende do jeshe me koshjente ne ndergjegje.

 25. beni says:

  Kjo do rryp shqiptar ose nuk di si ta kuptoj kete ardhje pasuria ???????

 26. Zhozituta says:

  Akoma nuk ka ngordhur kjo kurva plake!

  1. maximus says:

   hahahaha e forte kjo

 27. Jimi says:

  Me cfare statusi vjen tani ne Shqiperi kjo relike histe(o)rike europiane? Kush e dergoj?, kush e ftoj?

 28. Petriti says:

  Kjo monstra Pack, nje antishqiptare e rrezikshme e cila ka gisht drejtperdrejte ne te gjitha ngjarjet tragjike qe kane ndodhur ne Shqiperi dhe me nje kontribut te “cmuar” ne pengimin per integrimin e Shqiperise ne BE, duhet t’u shpjegoje shqiptareve keto gjera:

  1. Sa eshte shuma e parave qe ajo ka marre ne menyre te panderprere ne rruge te fshehta nga segmente te caktuara ne Shqiperi dhe ne se i ka deklaruar ato prane institucioneve te vendit te saj dhe ne se ka paguar taksa per keto shuma marramendese, qe ne fakt eshte djersa dhe gjaku i shqiptareve te cfilitur nga grupet e organizuara kriminale te cilat kane ushqyer kete shushunje te padenje per te patur poste politike ne BE.
  2. Kjo grua ka nje biznes shume te rendesishem ne Shqiperi. Pse nuk deklarohet qe eshte biznes i saj, a e ka deklaruar prane institucioneve te vendit te saj kete fakt? Me cfar e ka ngritur kete biznes? Po te ardhurat nga ky biznes i fuqishem si i ka deklaruar ajo ne vendin e saj? Cfar lidhje ka ajo me shtetasin gjerman ne emer te te cilit figuron ky biznes ne Shqiperi?
  3. Cili eshte roli i saj per arrestimin e Ramush Haradinajt dhe cila eshte aresyeja e lobimit te saj per te penguar me cdo kusht futjen e ceshtjes CAME ne institucionet Europiane?
  Le tu jape pergjigje ketyre pyetjeve dhe pastaj te shohim se si do ja qaje hallin kjo shqiptareve.
  Kjo do mbahet mend si nje antishqiptare e terbuar dhe do vije nje dite qe shqiptaret do e gjuajne me domate e veze te prishura. Nuk ka turp. Shqiptaret e urrejne kete monster.
  Si eshte e mundur te pergojoje Zonjen e Nderuar Vlahutin e cila eshte e angazhuar teresisht per mbarevajtjen e Shqiperise, po punon intensivisht e me ndershmeri per prosperitetin e Shqiperise e te Shqiptareve dhe do jete nje Zonje qe do zere vend shume te nderuar ne Historine e Shqiperise se bashku me Ambasadorin e ShBA Zotin Donald Lu.

 29. Bardhi Tolabi says:

  Mos e ka lene dhe gruan e dyte kuqalashi Pollo dhe i erdhi kjo dashnorja per ta zevendesuar?Kjo nuk e qullosi kur ishte deputete,te mbronte Shqiperine,por ka punuar kunder saj,jo vetem kur qeverisin te majtet.Kjo e shau dhe ndau Shqiperine edhe kur qeveriste Berisha sepse atehere mbajti anen e dashnorit Pollo.Tani qe eshte fishkur,i eshte bere lekura pala pala,si e ndonje zhapiku,na u kujtuaka te flase per drogen,kanabisin.Po ku ishe moj kerme,kur kultivohej me lejen e Salit dhe te Lulit,kanabisi ne Lazarat?Si nuk fole asnjehere atehere?Si nuk i the Saliut se kanabiasi dhe droga ne pergjithesi te paska marre vajzen?Po duket se aq e ke dashur dhe ate,aq i je perkushtuar familjes tende.Kuptohet se nje karavidhe qe kerkon te ndreqa te tjeret eshte vete per te erdhur keq…
  Ike me mire me bisht ndershale,merre dhe kuqo Pollon me vete,lere rehat Shqiperine se ka filluar te hyje ne rrugen qe duhej te hynte qe ne vitin 1992 e me rradhe…

 30. Shaban Marina says:

  Proverbi “Flete si e ëma e Zeqos në majë të Thanës”, siç më duket mua, e paska percaktuar fillosofia e
  popullit tone në këtë dhe proverba te tjera, tipin e femres së ligë dhe të plakur, të mënjanuar nga mjdisi njerëzor dhe
  të shkeputur na jeta, tipin e femrës pllake gramfoni që u mba iso avazeve te qelbura antishqiptare te bandave te armatosura
  antishqiptare. Po kjo plake ne maje te thanes na qenka altoparlant i Saliut, Karaduzit te Viçidolit.
  E degjon vetem Saliu dhe ndonje ligësi eksiq nga trute si Lule e Fyshkur Berishes.

 31. Agroni says:

  Kush flet per korrupsion kjo shtriga plake e din kjo si funksionon se ka marre leke me thase per vete kjo qe heret nga shoku Sali shoku Genc ( Pollo) e te tjere.

 32. Dorina says:

  boll moj kurva plake se na i shpife.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *