PD kërkon leje për vetëm katër orë. Policia: Mund të ketë provokime dhe goditje me gurë

17 Shkurt 2017, 11:26Politika TEMA

Protesta e Partisë Demokratike ditën e nesërme pritet të zgjasë katër.

Të paktën kështu thuhet në kërkesën e Partisë Demokratike, drejtuar policisë.

Në kërkesën e PD-së thuhet se protesta do të zgjasë katër orë dhe për këtë duhet të bllokohet qarkullimi në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Neës 24 raporton ndërkohë, se policia ka marrë informacion se nesër mund të ketë provokime gjatë protestës së Partisë Demokratike.

Pavarësisht kësaj, masat e policisë do të jenë të ngjashme me protestat e mëparshme.

Kordoni i parë do të jetë me efektive femra.

5 komente në “PD kërkon leje për vetëm katër orë. Policia: Mund të ketë provokime dhe goditje me gurë”

 1. ??? says:

  Do zbresin kafshet nga mali per nje dite ekskursion dhe do bejne pis Tiranen. Te nesermen do flitet vetem per nivelin e ulet te atyre qe protestojne per ate qe s’e dine as vete.

 2. Kritiku says:

  Nje pergjigje e drejte e ketyre protestuesve shpellare te PD-se, do te ishte qe te grumbulloheshin sa me shume shqiptare ne te dy anet e bulevardit dhe ti godisnin me gure keta demostrues, qe duan qe te krijojne rremuje. Tirana duhet mbrojtur nga shpellaret, sepse Tirana i perket qytetareve dhe jo shpellareve. Nuk duhet te durohet me, qe sa here shpellaret rrezihen nga pushteti, te kerkojne qe te djegin qytetin. Shpellareve duhet qe t’ju tregohet vendi, nje here e pergjithmone. Pa u bere kjo vendosje e kufirit, per shpellaret, qytetaret nuk do te kene qetesi.
  Te dalin sa me shume shqiptare qe te mbrojne qytetin dhe shtetin, nga dyndja e shpellareve.

  1. LORA says:

   Pika qe s’te bie,,,dashke te realizosh nje skenar alternativ ,per hesap te nevojtareve shqup-sa, ate te konfrontimit kanibal te njerzve mes vedi ?????
   Nese ata protestojne paqesisht, jane ne te drejten e tyre.Ne te kunderten eshte Policia e Shtetit, ne detyrimin e saj kushtetuas per ruajtjen e rendit.Ty “Kritiku” nese te ka marre bytha flake mere ate gurin dhe fute ,per t’a shuar zjarrin tend .Qelbesire.

   1. Kritiku says:

    Shko andej nga ke ardhur sepse me Tiranen nuk ke ndonje lidhje. Nese ty te vjen keq per ndeshkimin e shpellareve, futu edhe ti ne rradhet e tyre dhe te te trajtojme ashtu si dhe ata. Shpellaret nuk e kane vendin ne mes te njerezve. Guri eshte gjeja me e vogel qe mund t’ju hedhim aty.

 3. xheJ eN Bi says:

  Një shprehje popullore thotë: ” Më mirë të dish apo të kesh ” ? Pergjigja është: Më mirë të dish

  Dhe në këtë rast ,PS-ja ” DI ” dhe PD-ja “KA”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje