Ironia e Elton Dedës me protestën e PD: Edhe Dulla ulej gju më gju me popullin, por jetonte në Bllok, ndërsa populli hante presh

Këngëtari i njohur Elton Deda, ka ironizuar protestën e PD-së.

Ai thotë se populli po shfrytëzohet që të jetojnë mirë politikanët dhe të kenë pushtet.

“Dikur dhe shoku Dulle u ulte gju me gju me popullin ndonjehere, por jetonte ne Bllok, me roje, me femijet qe degjonin muzike te huaj kur burgoste popullin pse degjonin rocknroll, kur hante gjera te mira dhe populli hante buke misri me presh!

O popull, sa gjera behen ne emrin tend.

Shendet e te mira”, shkruan këngëtari i njohur.

REMOTE_ADDR:[]

52 komente në “Ironia e Elton Dedës me protestën e PD: Edhe Dulla ulej gju më gju me popullin, por jetonte në Bllok, ndërsa populli hante presh”

 1. Xhemi says:

  Dulles i vini anash te gjithe ju, mor pijanec e bir pijaneci!!!!
  Burre shteti si “Dulla”, qe punoi e mendoi per popullin, nuk i vje me Shqiperise!!!
  Jetonte ne bllok???? Po ku jeton Nexhmia e femijet tani? Pervetesuan gje nga populli?? Jetuan ne bllok (mireqenie) per aq sa drejtuan, ashtu sic ndodh ne gjithe boten, ku jetoi Obama, ku jetoi Camerun, ku jeton aktualisht Merkel, May. …etc etc.
  Hante populli pras??? Ate pras e patate, qe kane henger shqiptaret ne kohen e “Dulles”, nuk kane shancin t’i provojne as multimilioneret ne perendim, pasi ishin 1000% BIO, edhe ajrin , qe thithnin shqiptaret ne kohen e “Dulles”, e kishin BIO.
  Ik e futi ndonje dopjo me mire e mos flit brockulla, gjoja po be krahasime……

  1. Ela says:

   Oh, më të lumtë, sa mirë ia ke thënë!!!

   1. u dhim tu qesh says:

    Eltoni ka qene tape dhe me pras ne bythe kur ka shkruar keto xhevahire 😀 😀 😀

    1. Theatrical says:

     o Ton,ç’të duhet politika ty mer lal?!

   2. Edkari says:

    dulla si dulla po ky peqinsi duket qe eshte i droguar

    1. kuc he dreq says:

     Dulla qe shkerdheu shkerdhata si ty mor KariEdit 😀

   3. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

    o qifsh veten o xhemi komunistat e barit..doni sdoni e ka thone fiks…ene laraska ELA he mo te lumte mo xhemi hahaha

    1. puc puc says:

     Ruspije qeke lodh mrom tu punu e 😀 😀 😀

     1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

      jom moma jote mer puc puc mer depsiz tallesh me ate qe te la bo koken

  2. Moni says:

   Burr i keq qeke. Kta qe fyen jane artiste dhe sta kane fut doren ne xhep, kurse ai qe po krahaso ka qene kriminel dhe ta ka fut hajdarin ne goje

  3. Fusha says:

   Take qift naten Elton Deda dhe te gjith ata qe vujten rregjimin dictatorial te enver mutit.

  4. Fusha says:

   Take qift naten Elton Deda dhe te gjith ata qe vujten rregjimin dictatorial te enver mutit.

  5. Tarasi says:

   Shko mer dallavere mbushu

  6. Elton Kari says:

   I rrofsh koqet Enverit. Ai e mishte njeren sa koka jote o shpellari i tredhur. Kush te beri aktor ty o trap…

  7. Elton Kari says:

   I rrofsh koqet Enverit. Ai e mishte njeren sa koka jote o shpellari i tredhur. Kush te beri aktor ty o trap…

  8. Elton Kari says:

   I rrofsh koqet Enverit. Ai e mishte njeren sa koka jote o shpellari i tredhur. Kush te beri aktor ty o trap…

 2. sit back and relaks says:

  buka e misrit me presh quhet pispili

 3. shaqo says:

  Cfare ironie e holle! Te lumte, ke humor, por Ferdit nuk i vjen as tek maja e thoit.
  Na rruash e na lence pas.

  1. ca po thu o Shabono says:

   Ironi!? Nese gomari konsiderohet i zgjuar atehere dhe brockullat e Tonit quhen “ironi” 😛

 4. mira says:

  Elton ke te drejte, thelbi i shkrimit eshte i rendesishem “O popull sa gjera thuhen e behen ne emrin tend”.
  Fabula eshte e njejte ne emer te popullit, per popullin , ne fakt aty duhet te dalin ata qe realisht jane pa pune e me keq….
  Kur do ti shikojme njerezit te kerkojne ate qe realisht ju mohohet, larg nga ngjyrat politike, te ngrihen per nivelin minimal te kushteve te jeteses , papunsine….
  E bere keshtu si kjo proteste …. populli thirret e sakrifikohet per te mbrojtur pasurite e dullve…
  tung

  1. eeeeej says:

   Cfare pasurie kishte i ashtuquajturi Dulle mor derdimene!?
   Njerez me komplekse inferioriteti jeni 🙁

 5. Tralala says:

  Dulla ishte kriminel qe burgosi nje vend te tere per 50 vjet dhe coi ne orizore gjysmen e shqiptareve Jo per te mire po per karriken e vet. Keta e duan karriken jo per te cuar ne orizore po per te bere lek. E ka mire Letoni: Mut ai e pordhe keta.

  1. uhahahaaa says:

   Ne orizoret e sat’eme,o RROT CARI, qe flet si e jema jote ne maje te thanes 😀 😀 😀

   1. nexhi says:

    Kelyshet,te molepsurit e enverit hapen bythesh per pederastin

 6. ajfon4 says:

  Ka thene te verteten ore bythkuqte e Enverit. Hanin, pinin bllokistet ngai parei tek i fundit neper Hotel Dajtra e Parisra nderkohqe qe populli internohesh e zinte radhen qe ne 2 te nates per nje kile kos. Kjo eshte e verteta. Eltoni nese pin i lumte palla, jo do shpirti e ja mban xhepi. ska lidhje me ate qe thote ai.

  1. heu bre says:

   Po ty ta mban bytha preshin e Enverit 😉
   DEBIL me te meta mendore!!!

   1. ajfon4 says:

    Heu bre koqe kanari, ne e kemi te qarte nostalgjine qe ju te Dulles e Sali sekrekarit keni per kohen e lavdishme te PPSHs. Problemi eshte se prasin xhaxhi dhe ky pasardhesi i tij ja u kane zhyt juve besnikeve te idealit tash 70 vjet or taj dhe akoma nuk ja u kan qit. Ju ulerisni parti enver jemi gati kurdoher e ngrini dy gishtat persiper per 130 mij lek pension nderkohe qe keta mbushin kontot bankare e bredhin neper bote. Po ju vazhdoni te bertisni heu loçe bre e te ngrini gishtat e bythes ne ajer se si ithone 130 mije sot 130 mij mot behet kalaja.

 7. ceni says:

  foli dhe ky koqe kengetari…ha ha hah, po ik o se ti je nje artist deshtak, lapangoz hesapi

  1. Moni says:

   Je artist ti mor cen qe i fryn gernetave te lagjes

   1. ceni says:

    po ti lave pjatat ne Nju Jork or mut, kengetari i trapit dhe ike qe andej si bole, te la edhe gruja…behesh dhe si gangster bytha jote pa le…

    1. Lugati says:

     o cen ceni..ene lugati kryeminister late pjatat nuk i late me dur poi fuste llapen..ca do me thon kjo simas teje

 8. anida says:

  Ne kohen e dulles ne kishim qetesine ,sigurine,pa pune nuk kishte asnje,shkollat spitalet shtepite ishin pa para ,jeta ishte pa stes,ushqimi ishte bio,ajri ishte i pasterte tjera……tani edhe divorce ka edhe femijet lindin daun,papunesi,droge ,,prostitucion,varferi,diplloma fallco vjedhje.Dulles si i thoniju ti vini anes se me hidrocentralet e atij akoma jeni

 9. preshi says:

  Atehere hanin pispili me presh, tani hane pispili me hashash. Aty e paska hallin ky hipisti sic duket, se do i mbarojne dozat e hashashit e do i ngelet preshi!

  1. ALBANO says:

   UNE ME SHOKE HANIM BUKE ME KOS CDO NATE .. ELTONI PASKA QENE I PASUR …..HA HA HA BRAVO ELTON REALITETI I KA MBYLLUR SYTE DISA COBANNEBE SPIUNA ..

 10. daja nga kavaja says:

  I c’nderuar Elton.
  .
  Te njoh me rrenje dhe dhemballe por sa ke shkruar me lart dhe duke te pare fotografine me dukesh sikur ke dale nga Spitali i Dincit i Elbasanit..
  .
  I ndjeri Ferdinand Deda dhe e nderura Antonete te dy prinderit tuaj kane qe ne kohen e xhaxhit familje qe kane patur te gjitha te mirat deri dhe qumesht dallendyshje…
  .
  Erdhi 1990 dhe jot e’eme e ktheu pllaken edhe pse kishte njolla ne ate kohe pra u saliserbizuat si familje.
  .
  Psikoptalleku juaj eshte se nuk shikon bllokun e Enverit qe ishte sa nje nje qinda e SHTRIGES SALEMIT ne Lalez….po te shtoj dhe monika GAZIDEDEN e ilir mutes
  .
  Nuk e kuptoj s ju pinjollet e njerezve te nderuar si Ferdinad Deda por dhe ca monstra te tjere si ndyresira Julian Deda i te madhit Zef Deda jeni bastardizuar ne menyre te frikeshme…Kur te vija ne shtepi more psiko me thoje erdhi daja nga kavaja…..por preshin nuk ja pashe sateme as tyt eti…se haje buke lepurushi….Shame..Shame
  .

 11. FierakBostoni says:

  Elton “Respect ”
  Te falenderoj per shkrimin por vertet Depresionohem per opinions te disa Shqiptareve te cileve varferia dhe injoranca I ka bere te humbasin çdo vyrtyt njerezor dhe human. Shpresoj qe partia actuale te rizgjidhet dhe injoranca e Shqiperise te Minimizohet.

  1. falenderuesi says:

   DUKET QE JE I DEPRESUAR NGA “FALENDERIMET” IDIOTESKE QE BEN 😛

 12. Adi says:

  Thone qe babai I ketij palloshit qe xhaxhi Enver e hoqi nga bari gomeresh ne Peqin dhe coi per studime jashte shtetit per muzik ka patur shok TORREN e Tiranes.
  Edhe ky lugati ka mare shume nga I ati dhe pellet si veshgjati I Peqinit.

 13. adri says:

  Dulla 1 ishte me 10 anetare te byrose politike. Kurse ju qe flisni por popullin qe hante presh, kishte edhe ane e bukura ajo kohe , shkollime, spitale falas, pak a shume barazi sociale , rend te forte edhe natyre te paster jo kanceroze. Kurse tashme edhe biznesin e preshit e pervetesojne krahemendhenjte e partive politike, qe me c’fare po shoh une prej ketej jashte, qe kur lindi demokracia, ne vend qe te bejne perpara, po ja fusin fajet njeri tjetrit ne dem te popullit, e njejta kenge sic ka qene ne vitet 90, azgje me teper. Edhe meqe ra fjala te preshi, ai permban vitamina A, B1, B2, B3, B9 (folic acid) dhe vit C si edhe shume minerale. Prandalon shume semundje kronike te zemres, keshtu qe me mire presh sesa pershesh me papare. -_°

 14. Shigjeta says:

  Ik oredrogaxhi , thith ndonje cigare hashashi , kjo eshte puna jote da besh politik dhe do na tregosh dullen , dakort dulla bente ateqe beri , dhe imorime vete ose populli e hoqi nga imazhi ose zemra, po ti cdo na thuash ??? D.m th. Te te kemi ty per shembull ??? Po ik o legen ,terhiq ndonje cigare ashishi se vetem keshtu jeton ti ik o karagjoz keput qafen

  1. eeeeej says:

   Populli ne fakt e mban ne zemer Enverin,as mos ki dyshim per kete 😉

 15. eg says:

  Ne moshen 36 vjecare Enveri ngriti shtet, ndersa ti Elton ne moshen 36 vjecare braktise femijen dhe gruan tende.

  Tani me thuaj kush eshte deshtaku ketu????

  E provove dhe endrren amerikane dhe e pe qe ne fakt vetem enderr nuk ishte, perndryshe nuk do ta braktisje.

  Kengetare si puna jote, perendimi ka me thes, dhe kendojne rrugeve apo undergroundeve.

 16. Leka says:

  Keta qe mbrojne Dullen jane njerez te deshtuar, se u ka mbetur komunizmi ne mendje. Ne kete kohe kush eshte I zoti eshte I pakufizuar ne ide, ne karier dhe ne pasuri. Te tredhurit e komunizmit vazhdojne me llogje.

 17. zan says:

  Nuk ka nevoje per koment,vetem te shohesh paraqitjen e tij si majmun.Keshtu Jane kthyer shumica e ketij soji .

 18. Gjakovari says:

  Të nderuar komentues, kush është Dulle?

  1. Lugati says:

   o gjakova…dulla osht ENVER HOXHA…baba ca plerave qe na bojn moral ktu si pidha te nershem…hajt me te mara gjakova ja kalofsh mire

   1. Gjakovari says:

    E kuptova , faleminderit.

 19. dash says:

  Sdoqofte bravo Elton qe shprehesh, o debilat o antishqiptaret Jane me Saliun…cka bere Eltoni apo babai i tij nuk me interesojne , di qe ne anen tjeter Jane ata qe e katandisen keq kete popull..

Lini një Përgjigje te kuc he dreq Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *