Donald Lu, fol me deputetët e PD-së. Jo të gjithë janë me Berishën

Nga Spartak Ngjela

A do t’i drejtohet politika e larte amerikane drejtpërsëdrejti opinionit publik shqiptar për bllokimin e vetingut nga Saliu?

A do t’i përgjigjen shqiptarët thirrjes amerikane pro reformës në drejtësi?

A do ushtrojë forcë politike Donald Lu?

Zoti Lu, shqiptarët e kanë shpresën te ti.

Duhet folur drejtpërsëdrejti me shqiptarët për Reformën në drejtësi; dhe duhet t’u drejtohesh forcave perëndimore dhe proamerikane në deputetet e Partisë Demokratike.

Nuk është e gjithë trupa legjislative e Partisë Demokratike anti-amerikane: të tillë janë vetëm përkrahësit e Berishës.

Zoti Lu, ndihma që ju personalisht, si zëdhënës i Shtëpisë së Bardhe, i keni dhënë shqiptarëve për të shpëtuar nga uzurpatorët e brendshëm të tyre, eshtë historike.

Tani jemi afër kurorëzimit të fitores së reformës.

Prandaj…

Le të çirret Berisha me zëdhënësin e tij, shqiptarët presin Reformën… ata ndërkohë po citojnë Shekspirin nga Hamleti i tij; sipas përkthimit në shqip të Fan Nolit:

Le të ikë i shqetësuar Dreri

Le të ikë e mërzitur Dhia

Njëri flé dhe tjetrin e ha vreri

Kështu na qënka bota njerëzia.

Ja dhe anglisht sipas Shekspirit:

Let the stricken deer go weep,

The Hart ungalléd play,

For some must watch, while some must sleep,

So runs the world away

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Donald Lu, fol me deputetët e PD-së. Jo të gjithë janë me Berishën”

 1. Koli says:

  AVOKAT!
  Bravo!!!!! Je guximtar!
  Z. LU , do të rreagojë. Do ti përgjigjet thirrjes
  tënde. ????????????????????????????

  1. Kujtimi says:

   Lu mos u teriq nga keta rugace si Ssli krimineli me Luli hajduti DUAN ME CDO KUSHT TE PERMBYSIN CDO GJE QE KENI ARITUR NE REFORMA NE DRETESI . Kets huligane duan ta mbsin te kapur drejtesin . Shikoni cpo ben Llalla. LU QENDRO I FORTE

  2. Kujtimi says:

   Lu mos u teriq nga keta rugace si Ssli krimineli me Luli hajduti DUAN ME CDO KUSHT TE PERMBYSIN CDO GJE QE KENI ARITUR NE REFORMA NE DRETESI . Kets huligane duan ta mbsin te kapur drejtesin . Shikoni cpo ben Llalla. LU QENDRO I FORTE…..

 2. kozmo says:

  Populli e kupton fare qarte , qe kjo proteste e ka emrin SABOTIM I WETINGUT . TE FELLIQUR KANE QENE ,ME TE FELLIQUR DHE TE TERBUAR PO BEHEN .
  NUK NA KA MBETUR GJE TJETER, VETEM TE NGRIHET GJITHE POPULLI NE KEMBE DHE TE PROTESTOJ KUNDER KESAJ BLLOKADE . KETA MENDOJNE QE NJE GRUP KLLOUNESH, TE MBLEDHUR NE CADREN E TALLAVASE ,DO TE DETYROJNE TE GJITHE . 30 MIJE PROTESTUES NUK PERFAQSOJNE SHQIPERINE . ATA PERFAQESOJNE VETEM BERISHEN .
  ATA DO TE LARGOHEN SHUME SHPEJT ,SI QENTE E RRAHUR !!

 3. Soni says:

  E djallose o Rama e djallose. Nuk doje te beje bashkimin e te majtes por doje numra se te pelqen te jesh pak diktator dhe shume arrogant. Mbaje tani. Nxirr shkrime ne emer te Ngjele matufit sa te duash e ka marre ferra urraten.,ti do rrezohesh sepse i doje te gjitha te tuat. Kea me vjen se kishim shume shprese tek ty por na zgenjeve

 4. Bushi says:

  Zoti Donad Lu! Populli shqipetare i ka shpresat te ju,te amerika.Deri tani jemi te kenaqur nga ambasadori amerikan,dhe shpresojme qe te kemi shpresa dhe besim akoma me te medha te amerika.Sali Berisha dhe Basha,jane kundra amerikes,kundra BE-n,kundra reformes ne drejtesi.Ata vertet,ashtu si thot AVUKAT NGJELA,jane te trembur se nje dite nga vetingu do japin llogari per krimet qe kane bere.

 5. O ti nje fare Soni, nuk e di ke perfaqeson ky pseudonimi yt, por vec ta dish, se ato 10-20 persona ne cader “qefi”, nuk perfaqesojne nje Popull, qe ne 23 Qershor 2013 I tha ndal monstres Berisha e Lulzim. Lulzimi qe do te behet Kryeminister, le te justifikoje Vjedhjen e 240 miljon eurove nje here. Te justifikoje ato vrasjet macabre te 21 Janarit, Faljen e detit, etj….. vjedhje e spiunlleqe kunder Kosovareve etj..zullume qe ka bere pastaj te shohim e te bejme…te shkoj te japi llogari para gjykates, jo te thote po me dhemb fyti…dhe nuk shkon per dhenje llogari te vjedhjes. Ku eshte pare te vidhen 240 miljon euro e mos jepet as nje llogari.
  Keto monstra po neperkembin nje Popull. Turp turp turp edhe ato “intelektuale”, qe per nje kocke qe I ka premtuar ky shemtira, njeriu I veseve; Hajdut, Kriminel, Spiun, Kurvar, ( dihet ke ka patur dashnore, Argita Berisha, e ke ka tani Grida Duma) Basha, berisha. Keto jane horra, nuk pyesin kur vjen per te ruajtur lekuren e tyre. Se shpejti do bjere ndeshkimi I popullit mbi Berisha+Basha.

 6. emigranti says:

  o lu lufto te zhdukesh adriatik llallen sepse ai eshte gjithe strumullari qe i mbron keta hajdut- kriminele. PO ti nxjerre ai perpara drejtesise saliun dhe lulin dhe kompani per shitjen e detit, djegien e fabrikave,gradecin,21 janarin nukdo bejne me zhurme keta.

 7. deputeti i ferrit says:

  e nuk ka se ca I bo amerika dhe donalldet e saj krimit dhe korrupsjonit salisto demokrato shqiptar sepse:
  1.sala osht mik I amerikanve. ka tradita bashkpunimi me amerikanet. ka histori me miq amerikane. edhe shperthimi I Gerdecit nje bashkpunim shqiptaro amerikan ishte. edhe Kosta trebicka nje product I krimit shqiptaro amerikan ishte (ti Sal vrit,un sjell hetuesit e mij dhe ta mbulojn krimin. por heren tjeter mos vrit kaq trash ama,se ben muuuuu.. qe ti e ke vra Kosten)..
  pra sala esht proamerikan. dhe amerika nuk I ha klyshat e vet.
  2.sepse eshte vet koncepti I lirise,LIRIJA pra qe esht baza e ndertimit dhe funksjonimit te amerikes,te ciles I ka ngrejt edhe monument madheshtor ashtu si I ndertoj komunizmi Dulles monumentin e famshem,pra esht vet koncepti qe ka lirija ,qe te ben qe te shkelesh ligjin. te ben kriminel. po te mos jet monumenti I liris ne portat e nju jorkut s ka krim. eshte lirija qe frymzon cdo kriminel ne krim.
  3 eshte vet ne themel te demokracis koncepti I krimit. nese s ka krim s ka zhvillim. kjo esht demokracija. po nuk e hongren n sum disa nuk mund te ecin perpara ca te tjer. eshte si parimi fizik I rraketes,nje nga ligjet e njutonit. duhet te gigjen ca gaze e te dalin si pordh nga bytha e rraketes qe te ec rraketa per ne kosmos. pra,gazet mbeten pas si pordh,qe nje kapsul e vogel te shkoj ne hen.
  ka edhe arsy te tjera …
  pra,si perfundim:lerini shqipet te fluturojn! tha papa I romes per shqiptaret kur erdh fjala per levizjen e lir ne europ.
  dhe kjo ka te bej me lirin. dhe dihet sesi fluturojn skifterat shqiptar te lacit a mamurrasit e fushkrujes, nga pallati ne pallat,nga dritarja ne dritare nga kati ne kat neper qytetet e italis dhe botes.
  esht lirija qe ja ben te mundur kete gje.
  prandaj. as ambasadori dhe as amerika vet s kan ca ti bejn krimit dhe kriminelve. ata mund te perpiqen ti kontrollojn ata por kurr se mbysin dot. as krimin as kriminelat. per te mos then qe I perdorin kriminelat per interest e tyre kur ju duhen.
  sepse krimi eshte esenca e liris dhe demokracis.
  kush se kupton esht debil (si kombi debil masiv shqiptar)
  kush e kupto esht dobic(si sala dhe salistet)
  kush e kupto por ben sikur se kupton duke fut koken ne ren si struci ne shkretetir(si socjalistat),ai esht bythq!r. dhe genjen te tjeret dhe perpiqet me rrejt edhe vetveten…
  sala do t ja dali edhe ksaj rradhe sic ja ka dal edhe here te tjera qe ka qen edhe me keq. dhe do ja dal me varjantitn kriminel, me ate te “t fortit”.
  sepse huri dhe forca bejn hatan. e hedhin edhe ujin havadan.
  kush vodhi vodhi dhe u fuqizu
  kush boni korrupsjon boni dhe mori lek
  kush e hongri dhe humbi hmbi dhe s fito gjo.
  ne te ardhmen vec se do vendosen ca piketa te reja dhe krim korrupsjoni do sofistikohet edhe me,por do jet thembra e akilit te demokracis.
  ne fund te fundit korrupsjoni dhe krimi esht esenca e vet jetes se gjall. dikur para biljona vitesh kishte vec organizma njeqelizore. qe “hanin” energji diellore dhe jetonin . tamam organizma “te nershme” mo sepse nuk I binin ne qaf askujt tjeter. me con “dikush” nga kto gjallesa kuptoji nji gje te re :po te ushqehesh me gjallesen tjeter qe ke perkrah merr me shum energji sesa te rrish e “te ngrohesh ne diell” ,pra sesa te presesh dhe ta marresh energjin jetesore nga dielli… dhe keshtu lindi gjallesa tjeter qe ushqehet me gjalles. pra filloj te shkallezohet bota e qenijeve te gjalla. nga bimet qe ushqehen me diell lindet kafshet qe ushqehen me bim.
  me von po ne te njejten menyre “me te njejtin mendim criminal” ,ate te ngrenijes se tjetrit,linden kafshet grabitqare qe hajn kafsh te tjera..
  dhe erdh rradha e njeriut,i cili pasi shfrutzon barishtet qe “ushqehen” me diell, pasi han kafshet qe han bar apo edhe kafsh te tjera,tash ka ardh ne stadin qe nuk ecen dot me perpara po nuk shfrytzoj njeriun tjeter(megjithse bible predikon se “duaje tjetrin si veten tende” gje qe esht utopi alla utopi komuniste).. pra kemi njeriu “ha” njeriun.
  prandaj sala esht me I ndershem sepse ai e nxjerr haptazi ate qe “in t ha”,kurse soc komunistet predikojn me dinakeri dhe mashtrueshmeri se “jemi t gjith shok dhe njisoj” porse te han nga pas shpine dhe pabesisht. ne emer te barazis se idealizuar e cila nuk ka qen dhe s do jet kurr.(me perjashtim te kohes se para dy miljard viteve kur ato gjallesat njiqelizore “hanin” rreze dielli.) ne fund te fundit edhe atehere ato kan ngren. s ka rendsi se cfar por kan ngren se po s ongre s rro dot.
  atehere po sot,pse mos t ham? mendon sala dhe o burra nxirrni garuzhdet se u bo deti kos dhe vu m krime…

 8. ylli says:

  E vetmja shprese e ne njerezeve te thjeshte qe vetingu te mos ngelen ne rruge eshte ambasadoro Lu, ndryshe na perpine te gjalle keta te pangopurit

 9. Shelgura says:

  Shpall zgjedhje të parakohshmë se e shikon luli e berisha ku venë në të sëmës

 10. MeleqAgaci says:

  Rama te shperndaje parlamentin dhe te veteshpallet mbret i perjetshem. Po keshtu nga republike parlamentare ta kaloje me ferman ne mbreteri. Dhe “popullin qe mbron voten e qershorit 2013” ta beje vezir. Keshtu qe shpeton perfundimisht lavdiploti-babai i kombit dhe lideri global nga ky popull-plehre qe ngeli ne proteste. (plehrat e Eduart Shalesit jane lule) si dhe nga varesia ndaj trafikantit Shpetim Gjirizi.

 11. Askushi says:

  Me vjen mir qe ne shqiptaret i rezistuam korave,pra ne jemi nje popull trim,jemi nje popull luftarak puntor dhe jemi dhe te squat deri sa i rezistuam korave. Hym pak ne hostori po e nis nga perandoria Hosmane .Kush popull i rezistoj Osmaneve ne ballka ,qjithmon ne shqiptaret i rezistuam po .Pra 500 vjet turku nuk na i hoqi dot zakonet dhe gjuhen e ruajtem me fanatizem.500 vjet shqiptaret nuk u qjunizuan vetem kryengritje te vazhdushme ka pasu .Kunder te qjith pushtusve te njejten qje kemi ber lufte vetem luft .Pra ne nuk e durojme dot pushtusin ,kjo tregon qe duam te jetojm te lir prandaj dhe te paret tan e kan emrin Ilir nga ky fakt . Prandaj dhe Enverin ne shqiptaret e lam te qeveriste .Pranuam te vuanim nga i joni po jo nga i huaji . Eshte si puna e korbit qe zoqjte e tij i quan me te bukrit ne bot .Dhe ne te njejten qje bem lindem nje zok te zi qe e quajtem Enver dhe tham se ishte me i bukuri ne bot .Mbas 45 vjeteve zogu vdiq dhe ne e qam e qam i math dhe i vogel vdekjen e rij .Mbas nje pushtomi te qjat me mir tham nga i joni se i botes te vuajm .Po zogu i zi ngriti nje ushtri te ter te zinjesh .qe po fluturojne ne hapsiren ton po keta zoqj godasin pa meshir .Po prap ne si popull kemi nje te mir se lindim dhe nje zog tjeter qe e ka emrin Shqiponj .Ky zok i shqiponjes kishte ko qe kishe lindur po ishte i plagosur dhe do koh te sherohet se plaget e tij kishin 500 vjet reshte qe i mer .Po ky zok shqiponje qe jeton dhe eshte iplagosur i ka dhen provat . Thon shqiptaret se dikush e ka par thon se se ehshe i njejti zok qe e mbante Skenderbeu thon se ai ka fidhuar te fluturoj dhe mjer zoqjte e korbit ku do ven .Thon se po fluturoj zogu i shqiponjes nuk ngel asne zog korbi ne hapsir te ter i zhduk .Thon se zogu i shqipes ka dhe nje vdha tjeter dhe po e kerkon thon bile se e ka qjetur dhe po e sheron se dhe ai ka qen i plagosur .Bile dhe zoqjte e korbit jan trembur po bejne rezistencen e fundit e din se po i vjen fundi . Dikur fon se ne Iliri jetonin vetem Shqiponja dhe jetonin te lir thon se shqiponjat lindin vetem shqiponja .Thon se Korbi ishe i ardhur nga nje vend tjeter dhe ishte i pa bes .po vjen koha qe shqiponjat te hakmeren kundra pabesive qe i kan ber ne vite .Ne Shqiptaret jemi te ter bij Shqiponjash do vij koha qe ne duam te jemi te lir te fluturojm ne nje qiell te pastre si te paret tan jemi popull qe e duam lirin rofshin shqiponjat rofshin bijt e shqiponjave nje dit te ter shqiponjat ku jan do mblidhen ne vendin e tyre qe quet Shqiperi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *