Rama: Kryebashkiaku i Vlorës të marrë shembull nga ai i Tiranës

Puna e bërë gjatë këtyre dy viteve nga Erion Veliaj dhe idetë novatore në krye të Bashkisë së Tiranës janë vlerësuar edhe ngas Kryeministri Edi Rama që e cilëson si shembull që duhet ndjekur edhe nga kryebashkiakët e tjerë. Gjatë bashkëbisedimit me studentët në Universitetin “Ismail Qemali në Vlorë,

Kryeministri Edi Rama u pyet nga një prej studentëve se çfarë do të bëhej për kartën e studentëve. Përgjigja erdhi në fakt nga Ministrja e Arsimit dhe e Sportit, Lindita Nikolla, e cila sqaroi se projekti i kartës së studentit do të fillojë aplikimin për herë të Tiranë falë bashkëpunimit me kryebashkiakun Erion Veliaj. “Patjetër që do të ketë një Kartë Studenti.

Po fillon modeli në Tiranë në bashkëpunim me kryebashkiakun e Tiranës. Besoj që do të jetë një model shumë i mirë për ta shtrirë në të gjithë universitet e tjera, që do të thotë edhe në qytetet e tjera, edhe në qytetin e Vlorës. Kështu që baza është hedhur, po vijojmë në këtë proces dhe shumë shpejt do të jetë e finalizuar ehe në Vlorë”, tha Lindita Nikolla.

Në këtë moment ndërhyri kreu i qeverisë i cili deklaroi se: “Domethënë, kryebashkiaku i Vlorës duhet të marrë shembull nga kryebashkiaku i Tiranës”.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Rama: Kryebashkiaku i Vlorës të marrë shembull nga ai i Tiranës”

 1. Agim says:

  Edi duhet te mbledhesh keshilltaret e tu dhe duhet te gjesh strategjine me te mire se si do ti pergjigjesh atyre ne shesh. E kuptoj qe ke zgjedhur te vazhdosh te punosh. Por duhet me shume deklarata nga deputetet dhe njerezit e PS-se. Jo vetem nga ty. Perfshi sa me shume ne deklarata qe nxjerrin te verteten dhe kotesine e protestes se PD-se. Jo vetem Tedlegraph-in por edhe brenda vendit.

 2. as mish as peshk por rilindas says:

  O Ram sharlatani bej ndonje pune dhe boll u more me cfare duhet te bejne te gjithe, pervec teje. Nuk le aktivitet ministrash pa qene ti ne krye te sofres. U mbete nen breke te gjitheve.

 3. Arturi says:

  E keni tjetersuar komplet figuren e nje kryebashkiaku. Eshte nje komsomolas apo lej fen i vertete. Ne jetojme ne europe dhe jo ne azi. Erionin e sheh duke bere show ne autobus, ne balte, me femijet autist, ne shi pa cader, cdo dite ne tv. Stop se po lini nam. Nuk i ha kush keto. E keni cburreruar fare kete njeri. A ka nevoje te rrije me gruan ne shtepi, ky njeri. S’i ka ngelur leng fare, o z. Rama. Nuk flet rreziku fare. I urte, i bute, plot qetesi e dashuri. Jeni rilindje per t’u marre shembull. Jeni unik ne bote.

  1. demokrati vonuar says:

   O Artur, po pse kaq xheloz , mor djale i mbare? E ke pare si e beri Tiranen Erjon Veliaj dhe si e la Lulezim Basha? Njeriun e punes perkrahe se aty e ke te miren dhe ti dhe leni xhelozite e cmirat qe jane mbartese te se keqes. Pastrohuni !

 4. drita says:

  Ta ndjeke dhe dhe Kryetari i Bashkise se Elbasanit dhe te pergjigjet qe ka lene Elbasanin pa kinema se e shkatarruan ate veper te bukur per te bere nji pallat ose ne mjerim fubollin, ose pse ne qytet nuk mbillen pème e nuk zevenesohen kur thahen prej 4a5 vjetesh e me shume.. ne gjthe bulevardin..

 5. Shoku " Shpati " says:

  Z.Kryeminister , vlonjatet nuk e njohin Erion Veliun . Ata kane akoma gjurmet qe ka lene i madhi Nedin Hoxha . Nga ky te marre shembull Tani . Erioni ka akoma kohe qe te merret si shembull apo etalon…

 6. Commando says:

  O Edi para se ti thuash kryetarit te bashkise se vlores te mari shembull nga Erjoni , thuaj njehere lul karabushit ,thuaj o Ed se nuk te gjen gjo, thuaj punojne mileti o i mjere o karabush , qe pyk hyre dhe llos dole nga bashkia e tiranes ,4 vjet le gjurmet me te shemtuara, dhe si vjen turp kerkon voten per kryetar shteti kujton luli se u be deti kos dhe hajde te hame , e pse ste bie dambllaja o luli

 7. vlora.vlora says:

  O Edi po ti e vure ate plehren kete pederastin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *