Basha takon ambasadorin rus, Berisha kërcënon Ramën: Thirri arsyes dhe largohu se do të të…

Nga çadra e protestës që është ngritur prej 25 ditësh përpara Kryeministrisë, Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Rama që të dëgjojë mesazhet e qytetarëve e të largohet duke ia lënë vendin një qeverie teknike.

Mblidhi këtu në Kryeministri të gjithë vrasësit e Shqipërisë, pengmarrësit…

Je i pashpresë më mirë dorëzohu më mirë prano qeverinë teknike, hapi rrugë vendit dhe të ecim përpara.

Je peng i krimit.

A e dëgjuat akuzën që i bëri Saimir Tahiri të nesërmen?

Te Balili tha s’jam i filmuar unë po je ti Edi Rama dhe absolutisht është e vërtetë.

Prandaj dhe sot i vinte veroren…më mirë thirri arsyes, çadra është çadër lirie ka dhe paqe ka dhe mesazhe qytetarësh, dëgjoji dhe largohu, largohu se do të të krejmë me lecka”, tha Berisha.

Kercenimi ka ardhur vetem pak kohe pas takimit te kreut te PD Lulzim Basha me ambasadorin rus Karpushin.

REMOTE_ADDR:[]

47 komente në “Basha takon ambasadorin rus, Berisha kërcënon Ramën: Thirri arsyes dhe largohu se do të të…”

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  Rama lagohu…………..sunitet duhet te qeverisen nga nje sunit,madje gjaxor!

  1. Rustemi says:

   Do ta shofsh o Sali Serbi.

  2. toni says:

   Kelysh i janulles, na thuaj ku eshte diferenca juaj nga psikopatet sunite si puna e Saliut? Ju keni veten gjera te perbashketa duke filluar nga urreitja per Shqiperine dhe shqiptaret. Dule jevgu eshte aleati nr.1 i Saliut!

 2. shqiptari says:

  A mor qen i ndyre. Si Ahmet Zogu qe mori borxh Serbet per te permbysur qeverine, dhe ti hedh syte nga Ruset .
  Por ti kujton se kane vdekur Shqiptaret dhe do te lene ty te besh c’fare te duash?
  Shqiptaret jane te qyteteruar, dhe te hoqen me 1 milion vota pa lufte. Por ti qe u kruajte me lufte ne 1996 mblodhe leckat dhe deshe te ikesh. Kesaj radhe do e kesh tjeter lloj fundit o qen i ndyre!

  1. Grigor says:

   Me behet qejfi qe tere komentuesit ketu ja kane treguar vendin Saliut. Por vetem mos harroni se fajin me te madh nuk e ka Sali Kinezi.
   Fajin e kane tere ata shqipetare pa pike morali qe mbeshtesin nje gerdalle te vjeter ish-komuniste te konvertuar ne nje neo-diktator pseudo-demokrat qe shkaterroi Shqiperine keto 25 vjet dhe po mban peng drejtesine shqipetare. Shqipetare qe shiten tek Saliu pa asnje bindje politike, por vetem per te vjedhur dhe rjepur te tjeret.
   Turpi i kombit eshte tek Çadra e Trishtimit. Haleja e 25 vjeteve po ben pis Shetitoren Deshmoret e Kombit. Duhet nje furtune shiu qe te pastrohet kjo hale. Por halene ne kokat e shumë shqipetareve kush do ta pastroje. Ajo eshte e keqja jone me e madhe.

 3. Shqipe says:

  O berishe, o vrases serial.
  Populli nuk eshte me ty! Provo ta prekesh qeverin dhe do ta shikosh se çdo te bej populli .
  Kriminel, tradhtar, hajdut, manipolator, antisocial. te gjitha te keqijat e kesaj bote i ke.
  Je vrases serial
  Vrases serial
  Vrases serial
  Vrases serial

 4. Ore kur do dale nje Avni Rustem i dyte per ty o fare e keqe e Viçidolit.

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   avni rustemin e varen si bythqire ke pazari ri te qifsha rracen…

   1. Populli says:

    Te varshin ty o pjelle e poshter

   2. Populli says:

    Te varshin ty o pjelle e poshter

   3. Populli says:

    Te varshin ty o pjelle e poshter

   4. Populli says:

    Te varshin ty o pjelle e poshter

   5. Populli says:

    Te varshin ty o pjelle e poshter

 5. arjan cani bir k...e says:

  ky kelysh i kurves (sheqeres) i ka pak te gjitha mallkimet qe ekzistojne ne kete rruzull

 6. shkodrani says:

  O serb o flliqsin po provoje se kryt tan e te xenit e bashes ka per te ik se ste duron poplli ma mor flliqsin e Rusit e SErbit shiptaret sdo telan ma me ik po do te q… ne varr morat e nanen shporruuuuuuuuuuu o kriminel bane prove ku do perfundosh

 7. be-X says:

  rrote k. ngele o Sali, po te mblidhet laku!

 8. plaku says:

  Nashtithi,te themi te verteten, nuk u pelqeu karleshi i evropianeve dhe u hodhen nga karpushi i ruseve.Del ai qe dogji githe Shqiperine,qe hodhi ne ere oborin e Tiranes,qe shiti detin si ta kishte prone te tij,qe vrau e plagosi me 21janar 2011 dhe qe ka nje liste te gjate me gjymtyme qe ika shkaktuar ketij vendi e populli dhe i thote Rames te ike.Epo kjo eshte per te vene ulurimen. O salih,edhe per nja tre katervjecare s’ka per te ardhur ne pushtet tjeter qeveri pervec te majteve. korrigjohuni’merrni me vete dhe liken’ lahuni ,pastrohuni,largoni mutin qe u ka mbuluar dhe pastaj te shohim. Ne te semes vafsh bashke me lul hollandezin !

 9. na myten katunaret says:

  Sali maloku ..na rrufsh hajdarin

 10. deti says:

  Besoj se me keto qe deklaron kryetari i partise demokratike dhe mesuesi i tij berisha thirjet per rrezimin e qeverise me presion psikollogjik dhe e cpifje duke akuzuar te zgjedhurit e popullit se kane qene te denuar per njeb 200 lekshe ne kohen e komunizmit ne nje kohe qe ata qe jane denuar nga komunizmi po shperblehen me miliona.ky eshte nje anakronizem qe mund ta shpiki vetem koka e lulzim bashes dhe arta qe e shtyjne,mendoj sa ka material te mjaftueshem per ta nxier jashte ligjit kete parti.d.puna e dites duhet te jete partia demokratike jashte ligjit si kundershtare ereformes ne drejtesi dhe thuirje per urrejtje.

 11. POPULLI says:

  O SALI KURVA, TE QIFTE KINA SHEQEREN NE VARR, SI TA KA QI KARAXHICI E TE NXORRI TY O KOPIL!

 12. j says:

  Largohu Rama se do te gjuaj maloku me opingat qe soli nga malsia.

 13. XY says:

  Qe te heqesh qafe ,ose me keq akoma qe ta terheqesh zvarre duke e vrare Ramen ( neqoftese mundesh) duhet te vrasesh femijte e tu me pare dhe pastaj po munde more Kryekriminel.Nuk ke fuqi me more kopili Karaxhixhit

 14. Atdhetari says:

  Edo! Nigjo ktuna! Aj maloku do vetem MUT ngoj! Shum i le te bejn gallat! Boll mo! Mbaje mend! Do e terheqin zvarre si gjarper!!!

 15. XXXL says:

  Edit ti rruash bythen Sali KOMUNISTI, ne burg e ke vendin ti Shkerdheni dhe familja jote e degjeneruar e mafioze.
  Vetting-u do te zbatohet si fillim me ty moster
  Mbaroi filmi i UDB nuk ka me metrazh, po te pret Zani Caushi ne burgun 313, te mesoj ne dush free lojen e kapjes se sapunit.

 16. Tano says:

  “Sulltani kerkon kurban” ishin theniet ke filmi mesonjetorja. A kuptoni mor felliqesira se ju per pushtet jeni gati ta djegni Shqiperine dhe nje here tjeter, duke shkatarruar e vrare, ku akoma seshte thare gjaku i 21janarit e tridhjete e ca te vrareve ne gerdec. Te hane mut me ambasadore e me qarqe qe kane interes te gjere qe ne ballkan mos te kete qetesi e stabilitet. Basha harron se takimi me rusin amasador do te thote qe percan dhe kosoven duke ju bere krah serbeve. Harrojeni dhe nese toleron Edi nuk toleron populli. Prisni qershorin dhe merni ate qe sovrani do te vendose.

 17. DRINI says:

  Edvin mos e rruaj fare se ai “qen qe leh nuk te ha “thote populli ,por ketij qenit plak I ka ardhur ngordhja dhe ti po e mundon nga pak ,se shpejti do kaloje tek pavioni I te cmendurve dhe s’do kesh me problem me kete” qen te pabese”.

 18. ALBAN DEGA says:

  Jo vetem opinione… me shume fakte

  MIQTE E TRAFIKANTIT APO TE DONALD TRUMPIT !

  – Asnje zyrtar shteteror amerikan nuk ka denjuar as ti jape doren as Bashes as Fatmir Medihoxhes…

  – Miq te burgaxhiut Trafikantit jo vetem nga zanati por edhe nga fundi i turpshem i tij

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jo vetem nga mbiemri por edhe nga zanati e sifati!
  E filloi si trafikant vajzash e grash nga Fieri, Lushnja, Berati, rrethinat e Vlores… Parà pafund pjeshkash….
  Oreksi vjen duke ngrene… Nga pjeshkat hidhet ne tregtine e drogave te forta heroine, kokaine, droga sintetike ruse….
  Nga human treafik e narkotrafik i vjen rradha tregtise se armeve dhe municionit te falsifikuar kinez ne bashkepunim me “sypeshkaqenin” e peshkaqenit Berisha!
  Peri keputet prej se holli… Zollumi keputet prej se trashi, thote sovrani…
  Kapet ne Itali nga antimafia e anti- droga italiane… Denohet dhe me ndihmen e Trafikantit, kongresmenit amerikan te Ohajos, dhe Berishes e Mafias italo-shqiptare lirohet pasi denohet dhe i ndalohet perjete hyrja ne Itali.
  Nderron mbiemrin ne Medihoxha por kapet perseri nga zbulimi italian… Bashkeudhetari i tij i narkotrafikut merr persiper pislleqet e Medihoxhes qe e shoetiu vetem pasaporta diplomatike dhe mbiemri i ndryshuar…
  Ai sot vazhdon ne pranga… Mediu akoma gezon milionat e human trafikut dhe tregtise se felliqte te armeve dhe municionit te falsifikuar kinez
  Por mekati i tregtise njerezore, i shitblerjes se skllaveve te seksit dhe narkotrafikut= vdekjes se bardhe per se gjalli e per se vdekuri te viktimave te kesaj epidemie te llahtarshme te shekullit i shperthen llahtarshem ne dear ketij kryekrimineli jo vetem Shqiptar por edhe nderkombetar sic do ti shpertheje krejt Mafias qe ka dale prej kontrolli te Sali Berishes sapo te vendoset Drejtesia dhe shteti ligjor ne Shqiperi!
  I pelcet ne dore Hiroshima shqiptare , Gerdeci me 26 te vrare, qindra te plagosur e shtepi te rrenuara jo vetem te fabrikes berishiane te vdekjes….
  Krejt shteti antishtet i Berishes vihet ne sherbim te ” sypeshkaqeneve” Shkelzen Sali Mediu e krejt korporates se krimit jo vetem te organizuar por edhe partiak e shteteror te Sales.
  Nuk ka krim te rende, nuk ka afere korrupsioni e kusarie ne permasa te medha, nuk ka krim kunder njerezimit si masakra edhe e femijeve e pleqeve ne Gerdec apo ekzekutimi pa vendim gjykate i kater protestuesve krejt paqesore me urdherat e Sali Berishes e Lulezim Bashes me 21 janar 2011… katrahura 1996-1997, grushti fashist i shtetit i 14 shtatorit 1998 … qe nuk mbajne vulen dhe emrin e Sali Berishes dhe ” Bandes se gangstereve” te tij, sic e kane cilesuar qysh ne pranveren e vitit 1996 dy gazetat me te medha te Britanise se Madhe ” The Times” dhe ” Independent” , te ” kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”, sic e ka cilesuar mbreti i shtypit te lire boteror ” The New York Times”!
  E keqja e madhe eshte se pikerisht keta krye- kriminele shqiptare e nderkombetare si Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Mediu e co. na mbajne leksione ndershmerie, tundin dite e nate flamurin e rreckosur te dekriminalizimit, te luftes kunder narkotrafikut e humantrafikut, te luftetareve dhe heronjeve te luftes kunder krimit te organizuar qe e ngriten ne sistem antiligjor e antishteteror te shkalles me te piste mafioze qe e rrenoi te pakten pese here cdo hallke dhe qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, arsimore e shkencore, artistike e kulturore!
  Thirrjet deri ne cjerrje zeri per ndershmeri e dekriminalizim te ketyre kryebanditeve e kryekrimineleve te kujtojne klithmat ne kupe te kryehajdutit perpara kapeni hajdutin !
  Tamam si tek Ali Baba me 40 hajdutet ! Vecse ai Ali Baba arab ne Shqiperi e ka emrin Sali Baba jo me 40 por me 400 hajdute, vrases, humane e narkotrafikante ala ” sypeshkaqeni” e Fatmir Mediu, ala Lulezim Basha e Genc Pollo , ala Arben Ristani e Flamur Noke Stanishici, ala Arben Imami e Akeksander Frangaj, ala dreq e i biri i kryedreqit Berisha!
  Jo vetem zanati por edhe fundi i kesaj bande gangsteresh, e Mafia qe ka dale krejt jashte kontrolli te Sali Berishes dhe pjelles se tij politike Fatmir Mediut, Mul Nokes e Oerd Bylykbashi…. e asaj biologjike Xeni, Gita, Jamserbi… do te jete po aq i turpshem sa i Trafikantit amerikan qe i hengri plot tete vjet burg nga Drejtesia dhe syshqiponjat e FBI-se amerikane.
  Vetem per ftesat dhe takimet e blera me parate e pista te human e narkotrafikut, me parate e pergjakura te Gerdecit e 21 janarit, te municionit te falsifikuar kinez qe eshte shkelje flagrante e ligjeve federale amerikane, Fatmir Mediu dhe banda politiko- ekonomike e Berishes kane paguar mbi dy milione dollare amerikane lobisteve te Kongresit amerikane.
  Pra vetem per disa foto me kongresiste pa asnje reputacion e krejt te pa njohur ketu ne SHBA qe nuk perfaqesojne as nje per qind te votave ne Kongresin amerikane jane shpenzuar nga kjo Mafia 2 milione dollare te vjedhura fakirave shqiptare.
  Nderkohe, vetem Fatmir Mediu, sipas te dhenave konfidenciale amerikane ka ne bankat offshore mbi 29 milione dollare te vjedhura e plackitura shqiptareve dhe Shqiperise!
  Po ashtu asnje funksionar i cfaredolloj niveli te administrates se meparshme apo qeverise se sotme te Donald Trumpit nuk ka pranuar as nje shterngim rutine dore me keta Trafikant Shqiptar!
  Jo vetem kaq por Presidenti Donald Trump ka deklaruar disa here ne keto me pak se 60 dite te para ne detyre se do te ndaloje rreptesisht cdo lobim te cilitdo zyrtari te administrates se tij per qeveri apo shtete te huaja, cka perben jo nje shuplake por nje grusht te rende per matrapaze, sharlatane, kodoshe prostitucioni, narkotrafikante, te korruptuar, te degjeneruar, hajdute e vrases si Fatmir Mediu, Lulezim Basha e krejt kjo bande gangsteresh te Sali Berishes!
  Vete deklaratat e fuqishme zyrtare te Departamentit te Shtetit ne mbrojtje te ambasadorit te shkelqyer amerikan ne Tirane Donald Lu, jane jo nje shuplake por nje grusht i fuqishem i administrates se Donald Trump ndaj shpifjeve, sulmeve ala staliniste te kesaj Mafia qe ka dale jashte kontrolli te Sali Berishes te cilen e pret fundi i turpshem i mikut te tyre Trafikant sapo te miratohet Vetingu dhe te veprojne dora e hekurt e Drejtesise dhe Shtetit ligjor ne Shqiperi!
  Drejtesia e Ligji edhe vonojne !
  Edhe vonojne por kurre… asnjehere nuk harrojne… Asnjehere! Kurre!
  Never ever, sic thone aleatet , miqte strategjike, vellezerit tane amerikane!
  E kush ka miq Ameriken ne Toke e Zotin ne Qiell nuk humbet kurre asnjehere!
  Never ever!

  POST SCRIPTUM:

  Per kete kategori ” te huajsh qe nuk ia duan te miren Shqiperise ” ala Trafikant e jo vetem per ate e kishte fjalen edhe Kryeministri Rama sot para grupit Parlamentar te PS-se dhe ne Top Chanal…..

  1. Lugati says:

   paska shkrujt ene ky palla miku namik dokle bythqirit kriminelit

 19. Alban Dega says:

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: Alban Dega
  Date: March 9, 2017 at 12:07:12 EST
  To: Alban Dega
  Subject: Fwd: Opinione : VRASESI SERIAL ….

  From: [email protected]
  Date: April 2, 2012 at 11:31:
  From: Alban Dega [email protected]

  Opinione

  VRASESI SERIAL ….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
  Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
  Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit !
  U vrane me arme serbe!
  U vrane me plumba serbe!
  Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
  Pse…. Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
  A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
  A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
  E kush eshte vrasesi!?
  … Jo dorasi! Urdheruesi!
  … Jo Ekzekutori ! Kryekzekutori!?
  Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
  Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
  Eshte vrasesi i Otrantos…
  Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
  Eshte vrasesi i Gerdecit!
  Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…!
  …. Eshte vrases serial…
  Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij !
  Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
  Jo vetem i saj, por edhe i enderrave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
  Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Azerbjxhanit e drejt Butanit!
  Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte !

 20. Fr says:

  O sali o sali ty edua do te te qiiiiiii, ooo te shkerdhevsha minjt e murit o fis qira, po na na dole mor burr baxhell e spo na hiqesh mo’ oooo te qifsha mbesen, ajo lulja jote do mari ate qe marin hrat cdo nat e di ti kurv,;:

 21. rigoni says:

  ” Shqipe” I ke harruar edhe…..kopil I Karaxhicit…..

 22. Ari says:

  O Alban Dega na ndrite ftyren se na e nxiu Sali serbi me te ardhe turp me i thane kujt jemi tropojan pffff i hupte fara!!!

 23. Myrto says:

  Oslo norvegia
  O sali o gjakatar boll e brave Kete popolo
  Lidhe ate qen o Edi rama qe populli te jetoi rehat

 24. Liu says:

  Sali qeni kerkon qe Rama te dorzoje pushtetin ,po kujt tja dorezoje ?ty o lamash. Po ti e kishe pushtetin dhe vetem vodhe vrave e cfare and nuk bere o qen I zgjebosur Ju erdhi fundi ska me ,ne burg do veni te gjithe o kriminela

 25. Devolliu says:

  T’ëmën e s’ëmës oreee…., po ku r kërcënon edhe Salih Shpellari, krimineli gjakatar, vrasësi i shqiptarëve, tradhtari i Kombit.

 26. Shpati says:

  S’ka me Avni Rusteme, kan ik per lesh gjithe shqiptaret qe rrine e degjojne cdo dite nga mengjesi deri ne darke kete vrases serial. Dhe sa vjet duhet te duroni o popull kete qelbesiren qe po qelb gjithe dynjane. Fatkeqsi e madhe per shqiptqret.

 27. Hasan Kari says:

  Forca Salih

 28. Hasan Kari says:

  Forca Salih .

 29. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: February 25, 2017 at 07:20:53 EST

  MODELI MAQEDONI APO PROJEKTI
  PUTINIST I BANDES SE BERISHES

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencise Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike e Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Zi diten e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!
  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes dhe te gjuhes angleze, qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njmije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi !
  Syceltesi!
  Pse ?! Sepse lufta e tyre per dekriminalizim ashtu si ajo per mbrojtjen nga vjedhja e votave … 4 muaj para se ato te zhvillohen e tre muaj para se te filloje fushata elektorale eshte maska, sebepi, preteksti!
  Rimarrja me komplote, pazarlleqe te pista, me Kale Troje ala Vangjel Dule, ala Agron Duka, ala Ylli Manjani, Blendi Koran Toptani e Artur Zheji, ala Fatos Lubonja e Artan Fuga, ala Sazan Guri, ala Genc Pollo. ….ne tavoline e nen rrogoz ala RIA, edhe te pushtetit politik per te ruajtur e mbrojtur me cdo kusht Dinastine e pushtetin ekonomik nga shteti ligjor e Vetingu nga kryereforma e te gjitha reformave te kesaj qeverie reformatore!
  Cfare nuk mund te beje Sali Berisha per pushtet!?
  Per pushtet Sali Berisha nxorri ne prite e vrau Azem Hajdarin! Sali berisha per karrike e pushtet vrau Azemin por sic e kame shkruar ketu e 18 vjet me pare eshte gati te vrase edhe Shkelzenin!
  Cfare jeni ju per Sali Berishen realisht ! Nje mashe, nje vegel per pushtet! Ushtare, numerore, mercenare pa asnje vlere sapo te arrije qellimin e tij!
  Cfare nuk mund te beje ai dhe modelistet e tij ala Maqedon domethene ala RIA per te rifituar e ruajtur sundimin e tyre politik, ekonomik, financiar !?
  Ne bashkepunim edhe me RIA-an , edhe me DIA-an, ish- UDB-ne serbe, me Asfaline greke… Sali Berisha mund te urdheroje hedhjen e nje shashke apo granate, apo qelloje kunder cadres suaj!
  Kur vrau krahun e tij te djathte Azemin per pushtet cfare jeni secili e te gjithe ju per ate!?
  Kjo do te nxirrte situaten nga kontrolli e mund te krijonte tragjedi te reja per familjet tuaja dhe per kryefamiljen tone mbare Shqiperine .
  A nuk veproi keshtu po ky Sali Berishe me vrasjen e Azem Hajdarit duke organizuar nje grusht shteti klasik qe vetem bythelepirja e Fatos Nanos, qe e shkerdheu per 4 vjet ne birucat e Bences, e shpetoi nga burgu i perjetshem qe do te merrte ne cdo shtet me te vertete demokratik te Botes… Te mos harrojme dhe tragjedine masive te 1997-es ! Eshte teper heret per ti harruar ! As Gerdecit! As Otranton… as… as …
  Shen Petersburgu e Moska, Nena e Serbise , Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave per shqiparet si popull e si komb, per Shqiperine si shtet historikisht.
  Cdo sakatim e copetim i trojeve shqiptare, cdo masaker serbi- malazezo- maqedono- greke ne to, sic e ka pohuar edhe vete Trocki, kane intrigat, komplotet dhe bekimin e Rusise!
  Jo vetem agjentet e UDB-es Sali Berisha e Lulezim Basha, Flamur Noke Stanishici e Fatmir Medihoxha, Genc Pollo e krejt Korporata e tyre e krimit te organizuar dhe atdheshitjes, por edhe vete Moska hoqi sot maskat e doli hapur kunder qeverise me te suksesshme, me reformatore dhe me ala amerikane e properendimore ne historine e Shqiperise.
  Si Putini edhe zagaret e tyre te Tiranes do korrin disfate te turpshme perballe 97 per qind te shqiptareve qe perkrahin Reformen jetike ne Drejtesi, Vetingun, SHBA-ne e BE-ne.
  Kur Enver Hoxha ca pushke me gjalme e topa te ndryshkur gjermane trofe lufte i perzuri me bisht ne shale kete shtrire te vjeter dhe krejt Trajtati e Varshaves, Shqiperia ne NATO dhe aleate e Amerikes u mall daten si Putinit edhe kelysheve te tij te Tiranes!
  Shqiperia eshte e shqiptareve jo e tradhetareve dhe e zagareve !

 30. haha says:

  O JU TE CADRES KU JENI E SJENI;LEXONI ME KUJDES,!!! MERRINI BRISQET DHE I MPRINI,POSHTE E LART JU TI BINI ASNJE QIME MOS I LINI …VEC KUJDES LUL E SALE,,,,SE MOS JA PRINI…!!!!!!!!!!!ME 18 QERSHOR PS FITON E VETME PA LIKEN HAJDUTIN!!!!!!RROFTE VETINGU!!!!!!!!!!!!!!!

 31. lulash says:

  I vajti dosja ne prokurori bashke me te birin dhe i mbushi breket plaku Mere.

 32. I drejti says:

  Akoma gjalle qenka ky kerma, krimineli me i madh i shqiptareve. Mos e gdhifsh deri neser orw palaço, maskara e hajdut. Mutin do ti hash Edi Rames more plehre. Prapa hekurave te pafshim more vrases.

 33. Lull luli. says:

  Shume politican te qelbur mban ajo toke I akuzuari do ti shpetoj burgut nepermjet anarkise !
  Rofte shoku Salih germadha !

 34. sali baxhella says:

  burg per maloket Berisha ..burg per nje kohe te gjate …deri 25 vjet qe te vdesin aty brenda me shalet hap si prostitutat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *