Lulzim Basha denoncon tek ambasadorët, Fatmir Xhafajn

Ende pa u dekretuar si ministër i Brendshëm, opozita ka nisur denoncimin e Fatmir Xhafës tek ndërkombëtarët.

News 24 mëson se në drekën e punës që koalicioni opozitar pati me ambasadorët e 8 prej vendeve të Bashkimit Europian, mes tyre ambasadoren gjermane, denoncoi emërimin e Fatmir Xhafës në krye të Ministrisë së Brendshme, duke e cilësuar atë si një zgjedhje politike, pa ndonjë ndryshim të situatës ku ky dikaster ishte më parë nën drejtimin e Sajmir Tahirit.

Opozita gjithashtu i bëri të ditur diplomatëve të huaj se për ta Fatmir Xhafa është kompromis për të mbrojtur banditët dhe trafikun e drogës.

Por, emërimet e reja në kabinetin e Ramës, nuk ishin e vetmja çështje që u diskutua me ambasadorët.

“Diskutuam për gjendjen politike në vend dhe bashkë me përfaqësuesit e tjerë opozitarë bëmë të qartë vendimin tonë për të mos u tërhequr nga beteja qytetare dhe popullore për zgjedhje të lira dhe të ndershme deri në realizimin e kushtit të vetëm të opozitës që është një qeveri teknike me vullnet të gjerë politik për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Bashkëbisedimi ishte shumë i frytshëm, dashamirës, mbështetës për qëllimet europiane dhe europianizuese të qëndresës, të lëvizjes tonë popullore dhe unë, besoj edhe kryetarët e partive të tjera të koalicionit ndahemi dhe nga kjo drekë me shumë optimizëm dhe akoma me më shumë vendosmëri për t’i shkuar deri në fund kauzës sonë”,- deklaroi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Lulzim Basha denoncon tek ambasadorët, Fatmir Xhafajn”

 1. Kanan Djali says:

  Ky topja vetem po te vendosin MULIN eshte dakort,ne cader rri o cope mishi mos dil kurre.

 2. LYL Lyli says:

  do pyesim wrasesin se ke minister te zgjedhim …ik more k…qe

 3. Oni says:

  Fatmur Xhafaj eshte nga njerezit me te ndershem qe njof, keto jane idiotesi.

 4. Shpati says:

  T’i merrni te keqen Fatmir Xhafes se eshte njeri me personalitet e me integritet me i miri midis te mireve. Hani sa te ngopeni, sic hani gjithmone. Atje mbetshi ne cader edhe pas Qershorit se po beheni qesharak sa s’ka me. Jeni mbledhur nje tufe budallenjsh atje dhe gjoja po beni opoziten. O pika opozites tuaj qe po beheni per dite e me tepe te pavlere. Thurni ligjerata me keq se ato te kohes se komunuzmit sa na vjen per te vjelle kur ju degjojme. Shume mire beni se populli po bindet cdo dite e me shume se cfare monstrash jeni, po i beni nje sherbim te papare qe po i tregoni fytyren tuaj te vertete.

 5. ZOTI TE DENOFTE O BASHOVIC, TI MARRTE GOCAT, GRUAN E TY TE DENOFTE NE BURG TE PERJETSHEM PER KRIMET QE KE BERE E PO BEN NDAJ POPULLIT! SALIH BERISH KARAXHIC, ZOTI TE DENOFTE TE MARRTE CKE PER ZEMER, DJALIN, VAJZEN, NIPAT, MBESAT GRUAN! MBETSH NJE NJERI I CMENDUR NE CMENDIN I VETEM PA NJERI! AMEN!!!

 6. DRINI says:

  Lulezim mos e kruaj shume me Fatmir -XHafen,se ai ka per te arrestuar mbas zgjedhjeve te 18 qershorit,se ti u mesove me Tahirin qe s’te hyri asnji gjemb ne kembe, sa here qe bere thirrje per destabilizim te vendit o kriminel.

 7. Lul Saliu says:

  O lul i vockel pse nuk thu se te kerkuan me diplomaci te ktheheshe ne kuvend.O spiun i vogel i rinasit Shqiperia ka ndryshu, nje here e nje kohe Saliu edhe e genjente por nashti ti rruje topet se poplli eshte me i qut.

 8. agim says:

  Jo jo qe te kemi zgjedhje te “Ndershme ” duhet qe minister te mbrendshem te emrjme perseri Bashen.
  Bile zyren e tij e don ne tarace siper Kryeministrie,hajde koqe Bash hajde !!!!!!!!

 9. Fat man says:

  Shikoni ne foto “Opoziten”:
  – Ne krye shalengjituri Lulush qe ka pushkatuar ne bulevard qytetare, falje deti Gerqi-se etj… i pandeshkuar nga Padrejtesia, femija i biresuar prej cerdhjes se Fazllicit, nga krimineli me damke Sali Bisha Serbi.
  – I kudondodhuri Fatmir Cami (Mediu) i ngjizur ne tren e di i gjithe Fieri, me zyre ne seline e SHQUP-it, bashkautor me Shkerdhenin ne tragjedine e Gerdec -Hiroshimes, kontrobandist armesh me vende qe kane pasur embargo nga OKB, i pa gjykuar….
  – Duka i Krimit apo sic dhe njhet si “Klani i Zemunit” i cilesuar i tille nga krimineli Sali Serbi.
  – Da sh Gojeshtrembti apo sic e therrasin shoket Dash Gozhda, nje ish magazinjer ne Nderm. Pyjore, pa elektorat, pa mbeshtetje dhe pa zyra. Kur ka qene Z/Kryeminister dhe Minister i Puneve Saciale dhe Emigracionit ne Qeverine Meksi ka vjedhur jo si miu, por si ARIU, jo me luge dhe lopate, por me Eskavator, ne shume privatezime te bera nga ky injorant jane shitur miqve te tij dhe mitingasheve te PD per 2 lek.
  Ne cdo kohe e gjen ne lokalin “Tek Gota” duke pire raki me bishta qepe dhe fara kungulli eshte sic vete, pale kur kerkon te jape mend.
  – Nard Ndoka pretendon qe drejton nje Parti, por pa asnje anetar dhe pa perkrahes, konkuron me Lek Plepin ne fb dhe e ka lene kete te fundit ne bisht, me idiotesite dhe barsoletat pa kripe qe tregon si: Kriminelet bredhin me leje pa arme, pirja e duhanit shkurton cigaren, a e dini perse Edi Rama eshte i gjate?….. se nuk eshte i shkurte …. etj etj.
  – Ja dhe Vangjel Dule qe eshte ne kerkim te territoreve Greke ne Shqiperine e Jugut ku nuk ka pasur asnjehere rrace te qel*** greke.
  Shikon ne mitingje me Deputete e Ministra Greke te ekstremit te djathte vetem me flamurin e gerq-ise, po te shikoje FLAMURURI e KUQ me Shqiponje e ze semundja e tokes.
  Me kete te quajtur Opozite e ngulur ne “Cadren e Krimit” ku nderrohen me turne 40-50 vete per te ngrene qofte dhe luajtur me letra bixhozi, kerkojne Republiken e Re me kriminele te vjeter, ulen ne bisedime dhe drekojne, hane e pine Ambasadore te vendeve te respektuara te BE.
  Nje milion here turp

 10. xhulio says:

  Po pra po, pasi e coi Shqiperine ne varr, Enveri la dhe sekretaret e tij, ta mbulojne mire qe mos t i dale nga nen toka, vec litarit te zi.Ju jeni militante te zi komuniste qe jeni mesuar me ndonje thele.pika qe s’u bie.Akoma me sekrataret e komunizmit do bejme hair?????

 11. saliu says:

  Bythelepiresit e Bashes qe kerkojne te behen deputete pa vota dhe pa elektorat.

 12. dei says:

  perfaqesuesit e opozites demokratike e kam fjalen te partise demokratike se ata nuk jane demokrat por ringjalles te nazi fashizmit.ata te dy berisha e basha bejne faje e gabime te nje pasnjeshme se nuk kane kulturen e duhur politike ata nuk jane ne gjendje te dallojne qenrimin klasor ndaj prones dhe ndaj njerezve .pikerisht ketu bejne gabim duke i barazuar keto te dyja.ne fakt jane qendrime te kunderta.po mar nje shembull fare te thjeshte berisha i ka sherbyer sistemit te komunizmit me teper jo sa xhafa por mendoj me teper se gjithe te tjeret.tani me qe po u sherben klases prapanike feudale se e ka shitur prapanicebn tek ata.berisha na qenka kunder regjimit te kaluar.kurse xhafa qe ka punuar ne ate sistem per te jetuar dhe tani ben te gjitha pedrpjekjet per konsolidimin e demokracise mre reformen ne drejtesi.por me qe eshte ne partine socialiste na qenka komunist.berisha ta dije mire se gjithe populli shqiptar i ka sherbyer atije regjimi dhe e beri shqiperine lule.po ti veme vize gjithe popullit atehere kush mbetet ne xshqiperi me ke do sundoje e punoje berisha vetem me ata dy veta qe ka ne cader.turp per nje politike te tille nga keta dy hajdute e vrases berisha basha.keta ta bejne dhembin sa te qenit populli as i ka votuar e as i voton me se ja u njeh lekure.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *