REPLIKAT/ Rama-komentuesit: Lexo investigimin, se pastaj behesh papagall çadrash

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetin social Facebook investigimin e gazetës “TemA”  lidhur me personat që akuzojnë Fatmir Xhafën për dhunë të ushtruar vite më parë.

Në këtë  postim ka pasur reagime të shumta ku kryeministri ka zgjedhur t’i përgjigjet disa prej tyre.

Ai ka replikuar duke kërkuar që ata të lexojnë paraprakisht me kujdes holumtimin e gazetës “TemA” dhe më pas të flasin.

Më poshtë po përciellim disa prej komenteve që ka shkëmbyer shefi i qeverisë me qytetarët:

Komentuesi 1: Nje pyetje : Pse pjesen si ishte ne 2013 e transmeton bardh e zi dhe ate si eshte bëre me ngjyra…nuk kupton se ajo pune e bukur qe keni bere nuk ka nevoje per truke se flet vete..po mania e semure per te bere dhe me te shemtuar ate qe eshte e tille, ju ben edhe me te lodhur se ata te paret…

Edi Rama: Jurgen, kjo eshte zgjedhja e autoreve nuk eshte puna jote as imja dhe sa per lodhjen, shfrytezo fundjaven se eshte problemi yt jo yni? Shendet e respekte

Komentuesi 2: Edhe pse me ritme te avashta dhe me disa ministri ne gjume ngeleni qeveria me produktive ne historine shqiptare

Edi Rama: Ke te drejte, avash shume ne fakt, gjithe keto reforma qe u vonuan 25 vjet?

Komentuesi 3: Mos ndoshta foli gabim ai i huaji qe e vizitoi perpara 2 jave ku tha qe fasada e jashtme dukesh e mbrekullueshme ndersa brenda nuk i dukej e njejta gje???

Edi Rama: Ndoshta ka vizituar Çadren ai se brenda siç e sheh vete, behet fjale per standarte nderkombetare

Komentuesi 4: Bravo zoti Edi po kompleksin e Dinamos pse e moret me te vertet Ke drejt tja kthejsh Dinamos eshte shpia Dikur ishte me mira ne ballkan sot e katandisur me keq qe nuk ka uroj tia kthesh Dinamos shtepin evet

Edi Rama: Lulzim, kohet ndryshojne dhe nevojat bashke me kohet! Respekte

Komentuesi 5: Z .krueminister edhe un nje pyetje kisha kur do mbaroj kjo lloj propogande dhe te punoni nje her per popullin sic duhet?

Edi Rama: Per cfare lloj propagande e ke fjalen dhe cfare kupton ti me pune per popullin, sepse per shembull ne kete park femijet, te rinjte e te rejat e ketij populli do te sterviten, garojne, argetojne bashkemoshataret e tyre!

Komentuesi 6: Konica i madh pat thenë: Shqipëria lindi nga Zoti, shpëtoi nga rastesia dhe do të vdese nga politikanet.

Fatkeqsisht kjo ditë po afrohet çdo ditë, çdo çast. Uroj që të vijë ndonjë ortek që ti marre me vete të gjithë politikanet (sigurisht ato të korruptuerit dhe ato të vjetrit që vijnë nga diktatura komuniste)!..

Edi Rama: Lek, mos e trazo shpirtin e Konices me llafe pa kuptim dhe politikanet kane qene, jane e do jene gjithmone, po varet ke zgjedh!

Komentuesi 7: Si mund te rilindi dicka,qe nuk kishte lindur akoma?Se ndoshta me bejne syte por,ky eshte ish-kompleksi “Dinamo” dhe ishte ne varesi te ministrise se Brendshme.

Edi Rama: Michael mbase je i vogel e nuk e mban mend qe kishte lindur, ndersa rilindja eshte nje faze e re e jetes! Shendet

Komentuesi 8: Pastro ate Çader, se per ndryshe skan efekt arritjet e dukshme!

Edi Rama: Cadra ka punen e saj, ne kemi tonen!

Komentuesi 9: O bos duhet vend pune qe te jetoj njerzit

Edi Rama: O figure, vendi i punes nuk gjendet ne kafene?

Komentuesi 10: Po Erion Braqe do rilindi me

Edi Rama: Klodian, hiq masken dhe mos i qaj hallin Erionit se ai ka fytyren, mendjen, zerin e tij?

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “REPLIKAT/ Rama-komentuesit: Lexo investigimin, se pastaj behesh papagall çadrash”

 1. Zigur Qarri says:

  Po,eshte e vertete qe “ligjin e bente partia e Saliut”,por e ekzekutonte dhe e shperdoronte Fatmiri!
  Hetuesit jan personat me te kopromentuar te diktatures,Fatmir Xhafaj eshte nje nga ato.
  Largoje Edi Rama Xhafajn sa nuk eshte vone,sepse do te ndodhi si me ata ordineret qe i bere Deputete
  dhe Kryetare Bashkie,pika te dobeta ku po te godet opozita.Prandaj largoje vete ate qe do ta largojn te
  tjeret, per ta treguar pastaj si fitore.Ate qe le te vdese,ai s’te le te jetosh,thone hebrejt.

 2. Zo i ombl says:

  cadra pa leje, pse nuk e prish krieministri i plenave

 3. lind says:

  Ka prit ti japish mend ti toc per te prish cadren lavires tuj lukushe.

 4. L leshi says:

  Te lexosh keto komente te vjen te vesh duart ne koke dhe te ulerasesh me te madhe po pse o Zot e ke bere kaq idjot te trashe popullin shqiptare, apo eshte mesuar te doje ate qe i ka q….. nenen me shume si Hoxha dhe Berisha….

  1. Kryqi says:

   Pse nuk kthen pergjigje Rama,ka qene apo s’ka qene hetues.Pastaj le te ligjeroj per cadrat e
   papagallet e partive te Berishave.
   A ka qene Xhafa ne cadren e diktatures,kjo eshte pyetja zoti KM. Pse i bie rretheqark me “investigime”
   per tju larguar investigimit Xhafa.

 5. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  Cdo dite “Cadra e Krimit” nxjerr ndonje shahit te llojit te saj, njerez ordiner plehra dhe burgaxhinj qe jane ne kerkim per krime pas viteve ’90 ne kohen e Sali Bajges, se para vieve ’90 nuk kishte nevoje per kerkim-zbulim hapeshin bythesh vete.
  “Deshmitare’ te SHQUP-it kane pritur 27 vjet ne Demokra-qi per te bere shpifjen e rradhes ku kane qene me perpara, i nderuari z. Fatmir Xhafa ka qene deputet i kahershem dhe Kryetar i Komisionit te Ligjeve ne Kuvend qe eshte nje post shume me i larte se ai i Ministrit, apo tani i intereson krimineleve Sali-Lulush Shalengjituri, ata kane monopol vetem perbaltjen.
  Per KOMUNISTIN 24 Kar-at Sali Serbi nuk flet kush, jane te dhjere ne breke keta ‘Trimat” burgaxhinj paramilitare te SHQUP-it dhe deshmitare qe bien era mut ashtu sic jane vete, kendrejt pagesave qe marrin, rrace e poshter.

 6. Bushi says:

  Opo si nuk tha nje njeri i ndershem nje fjale per krimet e Berishes,por perqendrohen te Fatmir Xhafaj qe nuk ka bere krime?Pse i mbulojn keta komentues krimet e Saliut dhe te Bashes? Po keta te dy,nuk duhet te ikin nga skena e te mos i shohim me ne televozor se na dhembin syt? Pse vetem te Xhafa?

 7. nina says:

  Komentuesit jane ata kriminel we i kane shkruar Sali kriminelit nga Suedia dhe gjermania.. Mire jua ka bere sistemi komuniste atyre se jane kriminel te rrezikshem per Shqiperine. prandaj kane ikur nga Shqiperia dhe atje ku jane bejne mashtrime dhe vjedhje.. por edhe ata vende i perzejne shpejt si mban njeri

 8. DETARI Atlantidhes @ says:

  Fatkeqesishte kemi nji shoqeri shuuuuume injorante !
  Dhe si e tille,kjo shoqeri eshte e rrezikshme edhe per veten e saj [qe ne dreq te veje],por eshte teper e rrezikshme me vendin tone !
  Injorantet ,nuk duan te kuptojne asgje……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *