REPLIKAT/ Blushi sherr me Nikollën në Kuvend: Ndaje lekët me badigardin. Ministrja: Injorant ekzemplar, po je burrë trego emrin

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka shkëmbyer replika të ashpra me Ben Blushin në sallën e parlamentit.

“Ti je një injorant ekzemplar, që shkruan libra e do të marrësh më qafë me injorancën tënde.

Nuk panikon askënd se nuk ke bërë asgjë përvec se ke anatemuar dhe ke thurur lavde vetes tënde.

Asgjë s’ke bërë, të njoh shumë mire, edhe përcmimin tënd për këdo që flet dhe këdo që ke pasur pranë.

Të kam pasur afër në mbledhje e të kam parë si përcmon e neverit ti, mendja jote e ndritur.

Zonja që foli (Mimoza Hafizi), e kam parë si është shkërmoqur figura e saj në kohën që u bë shoqja jote e ngushtë”, tha Nikolla.

Blushi ka reaguar, duke e akuzuar se merr ryshfet dhe i ndan lekët me badigardin e vet.

Ka pasur qindra ministra, një prej tyre je ti zonjë.

Askush nuk do mbahet mend ndoshta, por ti do mbahesh si personi që kërkoje 3 mijë euro për një vend pune.

U arrestua badigardi yt.

Të të vijë turp ty që e mban ministre këtë.

Ti mund të jesh ministre Arsimi, e ke shkatërruar arsimin, jo se nuk kupton, jo se ky që të ka vënë ty nuk kupton se e injorante.

Ti ndan lekë me bodigardin.

Herë tjetër kur të cohesh këtu, mati fjalët zonjë, se s’do merrem me ty, se injoranca jote është e padurueshme”, tha Blushi.

Atij i është përgjigjur Nikolla, e cila i ka thënë të tregojë emrin që sipas tij, i është kërkuar lekë nga badigardi i saj.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “REPLIKAT/ Blushi sherr me Nikollën në Kuvend: Ndaje lekët me badigardin. Ministrja: Injorant ekzemplar, po je burrë trego emrin”

 1. buj says:

  BOO SA PLEHRE BURRE… jo se per kete shushken kam noj respekt, po kjo qe thote ky eshte denigruese per nje arsye… sepse pergjegjsia eshte individuale edhe nese ministrja ben kete gabim do dalleshin edhe kamarieret e lagjes… vjedh ministrja , po nuk ngel aty emri saj, kjo eshte per ta denigruar nepermjet bodigardit, thene kjo ne parlament pushon nga puna nje njeri panvaresisht sakrificave vetem per te perfituar personalisht nje bilbilush… percmues… ka te drejte zonja… person qe nuk ka lidhje me njerezit BEN BLUSHI, ASTRIT PATOZI, RDIVAN BODE , VALENTINA LESKAJ ARTA DADE, ETJ po qe nuk kane lidhje me vendin ku jane ka sa te dush, si puna edhe kesaj ministres , TAHIRI APO MUL NOKA kulmi …. booo car e ka gjet kete vend me keta hiena… vdekshin si shkerdhata

 2. Republika e Albanistanit Kristal says:

  Minisrat e Rilindjes se Qelbesirave me Kristal.
  Ministrja e Arsimit e Republikes se Shqiperise thote”panikon” ne vend te nje fjale shqipe akoma me te sakte ne permbajtje.


  ekzemplare ministrja injorante e kristalit
  ke anatemuar veten tende….???

 3. Ollga Toronto says:

  Ky Blushi eshte bere kopje e Saliut,vetem cpif pa dogan.

 4. skrapari says:

  O idioter militante te paguar.Po ku mirrni vesh ju c behet ne arsim.As ne diktature nuk kish nje praktike te tille emerimesh nga ministria per gjithe vendin.Paraja duhet mbledhur ne qender.Turp, gjithcka ka dale nga kontrolli i bazes.Ne pogradec emerohet nje nga Berati, ne Vl;re nje nga Fieri e keshtu me radhe.E kuptoni c behet? Mjaft me nderhyrjet tuaja qesharake. Grindjet e tyre nuk jane gje tjeter vec lufte zaresh e bucesh qe ndjejne se po i vjen fundi.Te vetmen mbrojtje kane parate e hashashit.Sa turp, fundi i turpshem i kesaj rilindjeje te pjerdhur.

 5. capi dhia says:

  Blushi mban gjalle Berishen, ne Parlament !?. Pse? Nje reporter dhe letrar i kultivuar, me disa romane, si dhe politikan sqimetar, tamam sic duhet te jete nipi i Dh.Shuteriqit dhe djali i Kicos, nuk mund te rreshqase deri atje poshte, ne humbetire, sa rreshqet BLUSHI. Turp per Blushin. Lojera te ndyra Blushore !. Idealit i mbeti vetem emeri. Prandaj them: Blushi mban gjalle Berishen, ne Parlament.
  A e dini se: Blushi kur eshte brenda ne ashensorin e pallatit ku banon, bashke me fqinjet e tij, nuk i pershendet ose nuk u flet atyre – as miremengjes – per shembull – nuk u thote !?. Ma kane thene, te tromaksur, pa pike interesi te Blushi, si ka mundesi me kane thene, dhe ma kane perseritur disa here, fqinjet e tij, qe une i njoh personalisht, me te cilet ai hipen e zbret cdo dite me ashensor. Megaloman, Megalomania dhe te qenit njeri kot na si koti.

 6. populli vlonjat says:

  Qe Nikolla i shet vendet e punes ,as qe ka diskutim,Vetem Albana Hodaj drejtore e DAR ne Vlore ka bere kerdine,e ka mbajtur mire me Linditen duke e paguar me mijra euro ,Pse nuk e shkarkon Albanen?_Sepse jane te dyja qelbesira

 7. Peço says:

  Blushi “injorant ekzemplar”? Mund të thoshe “i lig sa më s’bëht”, por vetëm injorant ai nuk është. Të jetë vallë se zonja ministre nuk është në gjëndje të dijë ndryshimin midis fjalëve injorant dhe i lig? Apo nga mërzia dhe humbja e qetësisë ka thënë atë që i doli përpara në radhën e fjslëve që donte të thoshte?

 8. Spartaku says:

  Opo ky mut Blushi sa po vjen e po lajthit fare.Nuk di se ç’fare flete.U be papagall,me keq se Sali Berisha.

 9. Emiljano says:

  Nji keshille per blushin, injoro injorantet sepse kjo nikolla qeka kulmi injorances.blusho je si luan ne parlament qe ke perballe hijenat e rames.nji gje esht e sigurt,ne fund luani fiton

 10. Tahipi says:

  Genje o Blushi genje se dicka do te mbetet…ma ka then mire gjyshi mue, o tahip o tahip, cfar ndryshon blushi nga sala? Jane njelloj….genjeshtare…turp e faqja e zeze more beni, meso te hecesh vete, se do behesh “minister edhe ti….

 11. Zonja Nikolla je shembulli me i mire i mundshem i nje gruaje qe udheheq…mos ndyj gojen te lutem me njerez qe rreshqasin si kermilli e le prapa jarge!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *