Gazetarët e Zenit i ngrejnë moralin Bashës: Rama po zhvendoset nga zyra e Kryeministrisë, pas presionit të SHBA

Kjo e hënë ka qenë një nga ditët më të vështira për Lulzim Bashën.

Pas përgjigjes së SHBA-së se nuk mbështet kauzën e tij, Basha mori një goditje të fortë edhe nga partia simotër e PD-së, CDU e Merkel.

Por, për ta nxjerrë nga situata e vështirë, mendojnë gazetarët e Zenit.

Një prej tyre, Bledian Këmba, shkruan se Rama ka nisur të transferohet nga zyra e Kryeministrisë, pas presionit të SHBA-së.

“Bishti diku ndër shalë…

Raportohet se Kryeministri Edi Rama ka nisur zhvendosjen e sendeve te tij personale nga zyra Kryeministore në zyrat e tij në PS dhe në ambjente private pranë Kryeministrisë ku do të vendosen stafet që do të angazhohen në fushatë. Rama i ka shpejguar asistentëve të tij se kjo është një zhvendosje e përkohëshme dhe se sërish ai do të rikthehet aty.

Burimet bëjnë me dije se këto janë hapat e para për hapjen e rrugës së qeverisë teknike që pritet të materializohet shumë shpejt. Kjo është arritja konkrete e Çadrës së Lirisë dhe presionit ndërkombëtar (sidomos nga SHBA) për qetësimin e situatës në Shqipëri dhe krijimin e mundësisë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Për momentin arsyeja triumfoi dhe paarsyeja dështoi. Presioni i opozitës i dha frutet e veta, dhe bishti për momentin ndodhet diku ndër shalë…

p.s…poooor, lajmi i keq është se Rama u bind për të ndërmarrë këtë hap, sidomos pas arritjes së marrëveshjes me Ilir Metën…, hë për hë”, shkruan gazetari Këmba.

Duket pak humor, pas shpullave të njëpasnjëshme të këtyre dy ditëve të fundit që ka marrë Basha!

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Gazetarët e Zenit i ngrejnë moralin Bashës: Rama po zhvendoset nga zyra e Kryeministrisë, pas presionit të SHBA”

 1. Zgjohu SHqipo ! says:

  Donkishoti i La Mançes Sali i Pjerdhuri,me Sanço Pançot Lylzimja,Xeni,Palloqa,Muli e shme te tjere .
  i kane shpallur Lufte Mullinjve me ere ……….popo jua tregoj une ju.ne nuk dalim nga mesjeta !!!!
  ska Kush frike ,ju a baj ma t’zi barkun se kepuca……me 1000 Rrambot prej Mul gjinit…….
  HE NJERZ E MORET VESH TANI NGA CILET NJEREZ JENI QEVERISUR PER 25 VJET ME RADHE ?!?!

  1. Adami says:

   HAHAHAHAHAHA…Po mor KOQE te Sali Serbit.

 2. Dmokrati says:

  Ne,demokratet e ndershem, menduam dhe besuam se na iku gomari Sali dhe shpetuam.Fatkeqsisht qenkemi gabuar.Gomari na paska pjelle nje monster qe sdihet se me ke e ka ngjizur.Edi Rama ju lutemi mendoni dhe per neve qe kemi mbetur jetime??

 3. armand says:

  S’e kuptova,e ka shkruar me kembe o me dore artikullin?

 4. 10 10 says:

  Po aminen ku do ta coj zeni se zenit i ra sapuni

 5. Bledian Dora says:

  Vto vetingun Baftjar.

 6. Daku i Qimit says:

  Ore ky Bledian Kemba e mesit duket qe eshte shume i ditur se ka vetem nje sy. O Daku me nje sy mos i qani hallin kaloresit sei jane varrur topet deri mbi cader. Kujdes se do tju zene brenda.

 7. i larguari says:

  Kesaj i thone: U ngriten kembet t’i bien kokes! (por besoj qe perkedhelin kokes poshte se Edi eshte i gjate dhe e arrijne dote koken larte). Hah Ha hah.
  Ahaaa … Ikeeeee plak SALI-haleeeeja … ikeeeee.

 8. Bardhi Tolabi says:

  Ky Lulushja ishte nje kric para se te emerohej ne krye te PD-se dhe demokratet e “ndershem”,kujtuan se shpetuan prej gomarit Sali.Harruan te zinjte se,krici mbas dy vjetesh behet gomar.Ja fakti,mbas dy vjetesh,Lulush krici na u be gomar…Nuk e di,a e kane kuptuar apo jo demokratet e “ndershe”…

 9. edi rama says:

  cmenduri. Cdo vetingu ne stadium?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *