Zbulohen prapaskenat: Basha blen një vend në darkën e republikanëve në Uashington, në Tiranë e shesin si takim personal me Donald Trump

Lulzim Basha ka shkuar deri në SHBA, për të marrë pjesë në një darkë që kanë zhvilluar republikanët të hënën në Uashington.

Kjo gjë bëhet me dije nga mediat pranë Bashës.

Sipas tyre, ai ka marrë pjesë në një darkë të Komitetit Kombëtar Republikan të Kongresit.

Kuptohet, vendin në këtë darkë e ka blerë me anë të lobistëve të tij në Uashington.

Por humori është se në Tiranë, pas shuplakave të njëpasnjëshme që mori nga Uashingtoni zyrtar dhe Berlini, Basha po e shet këtë darkë me anë të mediave të tij, sikur ka takuar vetë Donald Trump.

E vërteta është se ai ka qenë në sallën ku ndodhej Trump, mes qindra personave të tjerë!

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Zbulohen prapaskenat: Basha blen një vend në darkën e republikanëve në Uashington, në Tiranë e shesin si takim personal me Donald Trump”

 1. Drejtesia says:

  Le te beje ca te doje te haj drekra e darkra me ke te doje,qeline ja kemi bere gati se ka vjedhe e ka vrare shqipotaret.Kjo puyne ka marre fund.

  1. adi says:

   Ne fillim na thate qe nuk takoi asnjeri ne usa.
   Tani na del se paska mare pjese te darka e shtruar nga Trump per senatoret dhe kongresmenet republikane. Ka ca qe jane mesuar qe takimet me te huajt ti paguajne me $ dhe € . Por kjo ndodh ne darkat e bamiresise sic ishte nje rast I njerit qe pagoi 80 mije $. Ne darkat me senatore e kongresmene nuk ka shans njeri te paguaje, mer pjese vetem nese je I ftuar.
   Ne fillim na thate qe dha nje interviste te VOA tani na del qe paska dhene interviste edhe te “breitbart news ” qe eshte media e Donald Trump. Eshte njelloj si top channel , gazeta tema te mara se bashku po jo per shqiperine po per ameriken.
   Rilindja administrata e Trump nuk eshte si drejtoret e rilindjes qe sa me shume I shan kr rilindasi aq me shume I perulen.
   Prisni se nuk keni pare asgje akoma!

 2. Edi says:

  Ky i gjen parate ky qen bir qeni qe i qan hallin popullit per te blere nje vend ne darken e republikaneve ,po pse me blerje te vendeve per darka e dreka do te zgjidhet problemi i ketij populli 27 vjet ne tranzicin dhe eksperimentim per te pare se sa duron qe ta perdhose nje klase politike mashtruese qe e ka hallin tek xhepat e saj dhe jo te popullit

 3. MeleqAgaci says:

  Kjo eshte padrejtesi universale. Basha ne darken e republikaneve !!!. Vetem Edvini dhe vetem Edvini duhet te jete i ftuar dhe te haje makarona. Ai eshte pronari, prezantuesi, orkestranti, kengetari, bufon dhe arlekin i cdo ceremonie globale. Asnje tjeter. Ceshte kjo ????
  Urgjent te regjistrohet si gruaja e Bashes mqs ja ka marre doren qe me Obamen. Mero ne asnje menyre mos lejo te ndodhe kjo. Bej nje nderhyrje se nga Tema dridhet Trumpi.

 4. lennard says:

  Mos bej pyetje se ku i ka gjetur paret Lul-Sumkapuci.ne vitet e para ka qene dylber i Pronarit kur ishte ndihmes /kamerier.Ne vazhdim ne Kosove si Agjent i Serbve.Ne Shqiperi si Dora e djathte e Sale-Serbit, me rrugen e Kombit dhe afera te tjera kur ka qene minister dhe kryetar Bashkie.Per lejet e Ndertimit merrte 20 EURO per 1 m2.
  Po shpresojme qe Vetingu tia nxjerre nga Gurmazi gjithcka ka grabitur Sojsezi.

 5. Ceni nga Bostoni says:

  Me shqip kesaj i thone keshtu…dikush i premtoi te shkonte ne ate darke ku ndodhej Trump dhe te shikohej mundesi qe mbase do te krijohej nje moment ku Basha mund te ndodhej diku aty ku do kalonte Trump dhe te mund ti zgjaste doren…por kjo nuk funksionoi! Trumi e ka deklaruar se nuk do te pranoje Lombingjet keshtu qe tani do jete shume veshtire ato qe quhen “photo opportunity”.Keto jane taktika te vjetra langaraqesh, i vetmi qe mund te quhet takim eshte kur Presidenti Amerikan te fton ne Shtepine e Bardhe per vitite zyrtare .Ai reklamohet si takim zyrtar qe mund te discutosh ceshtje dy paleshe, te tjerat jane….sillazh per ti ngrene kafshet!

 6. Mero me floke says:

  Bare a ke bythe te informosh lexuest e gazetes tende realisht per viziten e Bashes ne USA,apo vetem shpifje dhe deformime,hamendesime,urrejtje,imagjinata te neveriteshme.Po vazhdove keshtu vetem ndere I ben Bashes.Them se ka nje limit te besh opozite te flliqur kuner opozites.Si nuk Munde te thuash nje fjale te vertet per opoziten.Kam nje pytje;kam degjuar se Mero ka edhe (TV-Tema)A di njeri Si arriti ky far “Azgani”te kete tv privat,per ti bere fresk,dhe masazh nonstop Qeveris.

 7. Miri says:

  Po teper e vertete.
  NE me banim ne North America, kemi mare vesh qe Basha erdhi ketu ne USA per te paguar / lobuar me ndermjetes shqiptar, vetem per t’u shkruar dicka per te duke lene nje foto dale ne Tirane, sepse ketu askush nuk kishte deshire / plan t’a priste pervec “sekserit” tij shqiptar (qe nuk duam t’i nxjerrim emrin).
  Basha nje bllof i rradhes … si ajo cader kampingu vetem e vetem per e penguar VETINGUN.

 8. qazim mulleti says:

  nuk boet dialog me injorancen ose me deshtusa!!!
  normal qe paguet karrigja me nda ajrin e salles me presidentin e usa

Lini një Përgjigje te adi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *