Kreu i PD i përgjigjet Alfred Lelës: O 1200 leksh, spiun e këlysh i Sorosit, mos u merr me mua

Kreu i PD-së së Lushnjes, Myslim Murrizi, ka reaguar pas një shkrimi të Alfred Lelës.

Ja çfarë shkruan ai:

Nje sqarim per ju z Lela.

Se pari po e filloj me emrin tim Alfred qe e kam Myslim dhe jo myslym apo muslim, e nese nuk dini ta shkruani mesojeni.

Se dyti un nuk e joh fare policin Agron dhe nuk kam shprehur rrevolte ndaj Tij , por ndaj shtetit pleher qe perdor Agronin dhe te tjere si Agroni per te bere te heshtin kundershtaret.

Sa per makinen time Alfred un nuk kam asnje kompleks qe nuk kam biçiklete por kam makine dhe nuk i perkas seres se komunisteve me fytyre te kamufluar qe shajne BORGJEZET.

Un kam 21 vjet Lela qe nuk kam qene ne asnje pozicion apo funksion publik e te kem blere makina e çdo gje tjeter me tendera.

Edhe une Alfred kam punuar ne nje universitet por jo si punetore por kam qene aksionere.

“Spiunimi” yt tek Basha nuk me impresionon se gjith kohes kemi patur nga ato ish 1200 lekeshit qe na kane spiunuar si FIS.

Se treti kjo nuk eshte beteje fshateshe Alfred qe ti mbron fshatarin tend dhe nje fshatar i imi duhet te me mbroje mua.

Sa per republiken e re Alfred rri pa merak se ajo nuk behet kurre me kelyshet e SORROSIT.

Ps( sikur ta ngaterroj dhe un pa dashje emrin tend nga Alfred ne Remzi, Ti do te shnderroheshe nga analist ne GERRNETAXHI)”.

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “Kreu i PD i përgjigjet Alfred Lelës: O 1200 leksh, spiun e këlysh i Sorosit, mos u merr me mua”

 1. sala says:

  haha ..kur flete ky fshatari nga Murrizi i Lushnjes , qe kur erdhi ne Lushnje filloj te hante buk gruri

  1. kafsheria says:

   Idjotet e PD-se na cane trapin sorra-sorra, kurse vete hidhen ne prerin e arush sllave dhe ne gojen e zagareve grek!

  2. Tim says:

   Fajin e ka polici qe nuk e shtriu pertoke dhe ta kish lidhur me hekura. Ky zagar nuk munjd te revoltohet kunder policise se shtetit. Ka cfare ka me qeverine ky nuk ka imunitet ndaj ligjit qe e zbatojne te gjithe shqiptaret. Keta njerez jane ata qe bejne te fortin sepse jane ne krye te nje organizate kriminale partiake si SHQUP-i. Ky duhet arrestuar dhe te pergjighet ne gjygj per mosbindje ndaj policse (jo policit) dhe ligjeve te shtetit. Shteti duhet te tregohet i forte dhe jo ky rrugac te vere shtetin perpara me fjalorin e tij rrugaceror. Kjo eshte e patolerueshme.

   1. Hoxha nga Rrogozhina says:

    Muslim dmth muslimon te keqen, s’ka asgje per tu turperuar ketu, jemi 3 milion muslima dhe ecim para. Kemi amblesina te mira, festojme Ramazanin me imamin e nderuar Kalaja, jemi me shkolle, nganjihere edhe me aksione ne universitete, ç’te keqe ka emri, duhet edukata dhe kultura ne komunikim, edhe me policin, pse jo, edhe ai njeri si ne muslimot eshte.

 2. Drini says:

  O “njesh”, se pari duhet te trajtosh pjesen e ke shkelur ligjin apo jo. Kete duhet te tregosh pasi sot njerezit kane nevoje per rregullat qe duhet te zbatoje cdo njeri i civilizuar.
  Ok, nese nuk jeni i civilizuar dhe nuk duhet te reflektoni civilizim duke ndjekur rregullat jeni pikerisht ai qe po tregoheni

 3. shqip says:

  Ja pse kafshet nuk duhen leshuar kuturu. Me nje nivel te tille ,dhe te punosh ne universitet, vetem kamikaze mund te pregatisesh. Une s’è kuptoj ose ky eshte akoma jashte hekurave. Ne fakt ky mostra ne nje pike thote te verteten. Shteti i qelbesirave. Po, tamam. Ti hakerrohesh policit ne detyre ne shba, me e pakta eshte karrikja elektrike. Ndersa per dhunim mund te hash edhe plumbin kokes. E them me plote bindje qe Enveri bente gjene e duhur me keta shtaze. O vagonat me krom ne bulqize. O 5 lek fisheku dhe mbaroje Pune. Ju jam dhjere mu ne shtet Nese nuk vini nderin e uniformes ne vend.

 4. Drini says:

  Po si i bertisje policit o Myslim ” ma thirr ketu shefin e qarkullimit”
  Gjgand je

 5. timo says:

  Si do që ta kesh emrin more Mazllum, me sa dëgjova në atë regjistrimin që kishe bërë vetë, përsëri një fundërinë mbetesh por fundërinave si ti po i vjen dita e fundit. Prit se s’ke parë gjë akoma. Suksese në jetë or Myuslyim aga.

 6. Toni says:

  Arroganca dhe analfabetizmi ne maksimum, shikojeni pak stilin e te shprehurit dhe rrjedhen llogjike te ketij “intelektuali” !!!! Moj kasolle ku na mblodhe.

 7. Shqiptar says:

  Do ma hash cadren ne prapanice me duket z.Murrizi. Tritani hengri preshin, ti do hash cadren qe kohet e fundit e keni qejf.

 8. Edmond says:

  Bravo Mazllum se je original PeDera i vertet kjo eshte kauza juaji pa shtet dhe si te doni ju ( trimat) e krye kriminelit sali ju jeni turpi i njerzimit Aq trim eja dhe tregohe ketu ku ndodhem ne Amerik s’ma mer mendja se do kishe koh ti ktheje pergjigje z Lela

 9. Berti says:

  Mbase ka ndonje kushuri ky Fush-Krujsi ta sqaroj mire kete lushnjar bythen.

 10. Neutrino says:

  Aksionier ne nje universitet!!! Kjo te rrit IQ mor laluc i pjerdhur ashtu si partia jote

 11. Maks says:

  Fac u cac thon napolitanet ca trimi meflet qe je o lym po te ishe ti ca qebrimi do mbaje besoj si trim me flet qe je do nxirje koburen

 12. kaqi i zi says:

  a qadra e tmerrit a

 13. lushnjar 48 says:

  ky muslimi qenka idiot e kalu idiotit. Pordhac dhe katunar, hajde PD hajde me cfare koqesh po mbahesh.

 14. pronari says:

  Se pari lopcarit Muslim nuk i fillon emri me mys.. por me Mu…. Derdimeni u be drejtor tatimesh dhe mbasi vodhi dhe nuk ti harrojne njerezit leket qe u ke marre dhe na behet aksioner ne Universitet privat.Ku i gjete leket qe u bere aksioner.Edhe te shisje gjithe bagetine e Murrizeve nuk ishin mjaft qe te beheshe aksioner.Si bajge qe je duhet ta mbyllesh gojen O Limo Katundari.

 15. Astriti USA says:

  Ky mender Muslum Murrizi qenka shume i trashe,regjistroj injorancen e tij duke menduar se ishte trimeri,tani shane kete Lele Murrizin,i cili ne njefare menyre e mbrone,kur thote se shefi dhe mund ta kete ofenduar.

 16. Babale says:

  hahahahahhahahahah ky qeka katran me boje!

 17. I drejti says:

  Kur do te shpetojme nga keto plehra qe kane mbushur dynjane. Keto palaço jane Republika e re e Lulush palles. Mendoj se plolici nuk e ka kryer deryren pasi duhej ta arrestonte ne vend kete hajvan e idiot. Mjere PD se.me.çfare njerez perfaqesohet. Çmund te dale tjeter kur kur ne krye te PD eshte Sali shpellari kriminel e vrases.

 18. Pashai says:

  Myslym apo Myslim nuk përbën fare ndryshim,ti je një Taliban i rracës!!

 19. FSHATARI I SHENEPREMTES says:

  Ah more Myslim. Qenke kokerr injoranti. As vete nuk e di se si e ke emrin, E pra e ke MUSLIM. Pavaresisht se injorantet prinder te tu, ta kane shkruajtur Myslim.
  Pastaj nuk e di pse e prezanton veten si femer?
  -Ti thua se: -nuk kam punuar si punetore por kam qene aksionere. Po pse moj non, femer je ti?
  -Sepse burri e shkruan: – … nuk kam qene punetor, por kam qene aksioner.
  Fshatar debil.

 20. Tralala says:

  Murrizi eshte nga te parent dhe me idiotet e PD. Keta dine te mburren e te bejne te fortin po nuk mer vesh fare nga koha ku jeton.. E njoh dhe eshte brryl fare. Duket edhe nga ajo qe ka shkruar. Ku Lela e ku ky idiot.

 21. robert says:

  Injorance
  My

 22. igli says:

  Ooooooo Myslim po pse bere autogolin e dyte more gomar myzeqeje.
  Po ti qenke kokerr injoranti more e shikon ti cfar ke shkruar apo jo nese e ke shkruar vete edhe ate se sma do mendja.
  Boll more injorant boll ike e zhduku nja 1 vit deri sa te reabilitohet personaliteti yt i kalbur .
  Ik o Myslym se do hysh ne Tirane me leje po ik o plehre burre,i ke lexu komentet per ty apo jo se sa te kan mbeshtet njerzit.

 23. Dritani USA says:

  Ky Muslym,a Mazllem,kake njeri mut tjetri do thoshe gjyshja ime,ka ruajtur lopen deri sa PD-eja e beri me para dhe “intelektual”, tani si me i dituri i Lylit ne Lushnje drejton degen e pd-es.Ne fact kjo ka qene dhe eshte fytyra e PD-es ne gjithe Shqiperine,ajo eshte drejtuar gjithe keto vite nga kryemurrizi Sali krimineli,dhe tani nga zv/murrizi Lyl Basha.

 24. kasem gahinji says:

  or ti i rendit te ri.polici te ndaloi per shkelje te regullave te qarkullimit,jo se je i pd,pra opozitar.je i detyruar me ligj ti pergjigjeshkerkesave te tij,jo me ta fyesh aq rende.e ke shkelur shume rende,sepsesic pranon dhe vete ke dale nga kuadri individual dhe ke ofenduar policine e shtetit,perfaqesuesi i se ciles eshte ne krye te detyres.ti nuk je aq trim sa hiqesh,sepse perfajin qe ke bere kerkon mbrojtje politike,sepse ti fshihesh ne cader,duke kerkuar nje tjeter incident.asnje polic nuk te vjen ne cader,mos u bej merak.do hipesh vete ne qerre.mund te them se je ,jo vetem prepotent,por edhe i pa qyteteruar .e pra i ke pervehtesuar mire mesimet e saliut per mosbindje civile.keshtu do te jene ndertuesit e republikes se re?keshtu ndertohen vetem republikat diktatoriale me garda tonton makutesh dhe kemishezijsh.prova partia juaj ka dhene.populli ju vezhgon j degjon,ju vlereson.populli eshte i vemendeshem,nuk bije ne gracken tuaj.beni kujdes.i thoni atij kerricit tuaj te mos e detyroje popullin te humbase durimin.

 25. psxo says:

  Aman, ore zoti Myslim, mire me Lelen, se vet e krruajti, po me Sorosin, or tu befsha, c’pate? Apo miliarderi me miliarderin do merret, thuaj…..

 26. mondi says:

  O Perendi!

  Sa trim ku murrizi ?????.

 27. Cen says:

  Na trashe fare ore Lymo Llumi. Idioti ska brire.
  Punonjes universiti (aksioner) tjetri.

 28. Lloji says:

  Pd (partia derrave) nuk jep shprese..

 29. aqif tahipi says:

  Ne fakt ,te dy jeni anet e kunderta te se njejtes medalje.Jeni qadrista pa asnje vizion shtetndertues dhe te afte vetem per politike boshe. Ju lutem publikoni sa me teper nga videot tuaja ku shani dhe ofendoni perfaqesues te shtetit ne menyre qe cdo qytetar i ndershem tju njohe se kush jeni.

 30. Iliri says:

  O palle Muzlimi , ke qene drejtor i tatimeve ne Lushnje , perse nuk e thua ? A eshte post publik apo jo ? Ti jo vetem qe nuk di per te folur per nuk di as te shkruash. I bej thirrje komisjonit te pasteritise se figurave, te gjeje dosjen e babit tend spiun. Do te shohim si do te mburresh pas ketij publikim( nese del ). Ti nuk ke asnje lidjhje me te djethten . Ka shembull me domethenes se puna prej spiuni e babait tend, kunder te djathtes.

  9

 31. Drini says:

  Nivel intelektual shume i ulet i Murrizit ne kete pergjigje , mjere PD e Lushnjes cile paska kryetare

 32. Shushica says:

  Te dashur votues normale te PD…e kuptoni se ke do te votoni ….Myslimin e Lushnjes qe cileson gazetarin ….kelysh i Sorosit…..A e ka idene ky injorant primitiv se kush eshte Sorosi ,ku ka lindur ,ku eshte edukuar ,me cfare merret…Pra Sorosi diskutohet nga nje primitiv ….i cili perserit kryeprimitivin Berisha ..Sulmohet Sorosi nga te djathtat nacionaliste amerikane ,ruse ,franceze ,italiane ,hungareze ,polake …sulmohet edhe nga primitivi Myslim ….e pra votoni primitivin Myslim qe tju shpetoi nga liberali kozmopolit Soros …Koncert ne vitin 1936….beu me çingite…

 33. Arber Iliri says:

  O Murrizo ti duhet te mesosh nje fjale te urte qe heshtja eshte me e mire se nese s’tregon zgjuaresi te pakten te ruan nga budallalleku qe tregon.Ti je jo vetem budal por edhe kapadai qe je injorant.Gernetes ti ruash bishtin por kujdes sumen.

  1. Me te madhe says:

   E njoh personalisht. Shkollen e ka marre me fasule. Arrogant i madh sic e tregon vete.

 34. BR says:

  Polici eshte dora e shtetit e nuk mund te kundershtohet. Ne qofte se ke verejtje per punen e policit si rregull bashke me gjoben duhett jape edhe nje date per tu paraqirur ne gjyq, dhe cdo ankim mund ta besh para gjygjtarit.

 35. rigoni says:

  Qenke orator ti mo MYSLYMI Murrizavte Shenepremtes.Me ngjake si derr-Sulzotaj. Edhe 8-vjecaren e ke marre pa vajtur asnje dite ne shkolle.
  Ti,kryetari I demutkrateve te Shenepremtes.

 36. jkoreshi says:

  perfundimisht pd nuk ka mundesi riciklimi. partia e mashtrimit pa kauze, pa program me antaresi te semure menderisht. skizofrene alucinante dhe kriminnale.

 37. ladi says:

  ceshte ky rrot k…i qe na u heqka kaq trim.Futeni ne kotec me lepurin dhe me trimin Basha

Lini një Përgjigje te pronari Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *