Lulzim Basha kërcënon koalicionin e 1 prillit: Vijini gishtin kokës…

Në fjalën e radhës të mbajtur në çadrën e protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pati një apel për koalicionin në 4-vjetorin marrëveshjes PS-LSI.

“Për t’i thënë koalicionit të 1 prillit, vijini gishtin kokës! Nuk ka kthim prapa! Orët e republikës së vjetër janë të numëruara! Zgjidhja e vetme dhe e vërtetë është qeveria që do të grantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme”, tha ai.

Basha shprehu bindjen se qeveria teknike, që sipas tij, do të garantojë garën e lirë dhe të barabartë, po vjen dhe do të jetë realitet që “banda e pushtetit e lidhur me krimin nuk mund ta ndalë”.

“Kjo është beteja e gjithë betejave! Nuk varet vetëm fati i opozitës, apo Partisë Demokratike, por varet fati i Shqipërisë. Ose do të kemi një Shqipëri të rrënuar nga krimi, ose Shqipëri europiane ku qytetarët vendosin vetë për fatin e tyre”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Lulzim Basha kërcënon koalicionin e 1 prillit: Vijini gishtin kokës…”

 1. Andy says:

  Ik ore pirdhu,gramafon I prishur.

 2. Rrushbulli says:

  Idiot ngele o i shkrete,na lodhe veshet me ate togfjalesh:zgjedhje te lira e te ndershme
  Voto vettingun o palle,ate bej qe te jesh 1% i besueshem.

 3. Drejtesia says:

  Sa qesharak qe eshte ore

 4. kombi says:

  FJALIME MONOTONE , FRIKA NGA WETINGU ESHTE QELLIMI I KETIJ BOJKOTI . PD DUHET TE DALI JASHTE LOJE . FUNDI PO I VJEN . TE TURPSHMIT KERKOJNE TE NA BEJNE MORAL .

 5. shqip says:

  Marrezia madheshtise.

 6. timo says:

  Këta janë karnavalet e Tiranës. Veçse këta nuk bëjnë festë për të argëtuar dhe gëzuar njerëzit por veç ngacmojnë nervat e tyre. Me gjithatë populli i Tiranës e ka marë me sportivitet se e ka të qartë se republika e vjetër është rëzuar që në qershorin e 2013-tës. Moçali që u la pas po thahet. Këta të çadrës me erën e qelbur të moçalit duan të na këthejnë mbrapsh, do me thënë përsëri në republikën e moçalit.

 7. Lumi Ottawa says:

  Ik o bajge. Njeri hajdut, vrases dhe I shpifur. Lul bebi.

 8. niki says:

  I pafytyre ,ti vrasesi dhe hajduti ben moral .Perse mos te silleni ne kete menyre ju té pafytyre. Neve, popullit na mungon shpirti kolekivit, duhet té ngriheshim qysh me pare per t’ju zmbrapsur nga keto marrezite tuaja

 9. Termal says:

  Po he more Luli per cfare je duke paralajmeruar tani e dyzet dite per te dyzeten here? Dyzet metra me tutje e ke Edi Ramen dhe beje ate qe po na derdellit. Qytetaret sikurse thua vete i ke te tere me vete,bashkesine nderkombetare me gjithsej po ashtu, nuk e kuptoj cfare je duke pritur ende. Beje njehere e mire ate republiken e re si buken e re te zene me majane e vjeter te Saliut. Jo per gje por keshtu po mbetesh vetem ne llomotitje
  dhe na kujton ato paralajmerimet e dikurshme te Kines qe i bente Sh.B.A per te 1172-ten here me rradhe per shkelje te te drejtave te saj.

 10. Hason pordha says:

  Ik o Lulo, se s’jom tu harxhu pordhen me ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *