Lulzim Basha dyshon tek drejtuesit e lartë të PD-së, se po komplotojnë kundër tij me ndërkombëtarët?

Një ditë më parë, në disa media u raportua se Jozefina Topalli ishte takuar me ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin.

Sipas disa mediave, Topalli i kishte siguruar ambasadorët, se PD do të marrë pjesë në zgjedhje.

Por, për këtë takim nuk pati asnjë deklaratë zyrtare, ndërkohë që vetë Topalli nuk e mohoi atë, por vendosi të heshte.

Dhe duket se ky takim nuk e ka lënë indifferent Lulzim Bashën.

Madje, duket se ai është tërbuar dhe këtë gjë nuk ka mundur ta fshehë dot as në fjalimin e përditshëm në çadrën e PD-së.

Ai tha se “nuk do të ketë pazar përmes disa politikanëve të mazhorancës dhe të opozitës që të vazhdojë vjedhja…”.

Nëse do të ketë dialog, nuk do të ketë pazar përmes disa politikanëve të mazhorancës dhe të opozitës që të vazhdojë vjedhja, por do të ketë dialog me standard europiane që t’i japë fund Republikës së Vjetër.

Për herë të parë, interesat e Republikës së Vjetër kërcënohen, sepse bashkimi popullor ka marrë vendim se as nuk do të hyjë, as nuk do pranojë, as nuk do lejojë zgjedhje fasadë, teatër kukullash, zgjedhje për Republikën e Vjetër apo zgjedhje për politikanët e korruptuar.

Se ne jemi këtu për zgjedhje për qytetarët dhe zgjedhje për Republikën e Re”, vijoi Basha.

“Sot e gjithë këtë javë, ndodhemi në një javë vendimtare të zhvillimeve.

Komploti kundër jush shpreson që përmes dialogut fasadë të arrijmë zgjidhje fasadë, ku PD dhe opozita të bëhen pjesë e teatrit të kukullave, në shkëmbim të pazareve në emër të interesave të kupolës, që PD të marrë karriget e saj dhe llokmën e saj në kupolën kriminale të Republikës së Vjetër.

Kjo është shpresa.

Ky është projekti. Orët në vijim do ta shpalosin këtë” tha më tej Basha.

Ai nuk ka përmendur emra, por duket që e ka pasur për disa drejtues të rëndësishëm të PD-së, që kanë marrëdhënie korrekte me perëndimorët në Tiranë dhe mund të ndikojnë që PD të hyjë në zgjedhje.

Dhe në këtë rast nuk bëhet fjalë vetëm për Jozefina Topallin, por edhe për Majlinda Bregun, Eduard Selamin e disa emra të tjerë, të cilët janë luajalë me perëndimin.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Lulzim Basha dyshon tek drejtuesit e lartë të PD-së, se po komplotojnë kundër tij me ndërkombëtarët?”

 1. Redi Begeja says:

  Te erdhi fundi o LuL shkerdhata, rri aty ngjiru dhe ca dite. Te pret burgu or bythqir do e hash si lopa barin.
  Nje Tironc jam, po pate bythe mi co Maloket e tu se jua qi motrat, nxirri dhe te na pengojne me votu per 18 qershor
  se do ju fusin te vrima kurvave nga keni dale.

  1. Berti says:

   Komplet dakort me Bertin 100%

  2. Qifi says:

   O redi o ty malokubte qifte babain po çke mor bq tirons i vogel. Tokat ti morem tani bej gati momem dhe motren e vogel se maloku e ka te madh.

  3. sala says:

   Shume me llafe te pista po folet ketu! Po qe per te qire ane dua Josefinen dhe Majlinden i qaj fare!!
   Te pakten bej nje pune per te miren e shqiperise, i kenaq, te vene me gezim ne pune, ska me probleme edi pastaj, se edi sdi me qi, tip gallofi!!

 2. Ketij te shkretit i duken tegjthe komplotist te gjthe te blere…… Po pranoje o paranojak qe nuk di si te dalesh nga cadra ke frike nga vetingu ke frike nga saliu e di qe nuk fiton zgjedjet. Po pranove dhe po dole do te respektojne me shume .Do rrisb edhe ca kohe ne opozit por me dinjitet
  Po te futen ne burg bashke me salehun kur te dilni do jetoni si pashallare se keni vjedh aq shume sa nuk ju mbarohen.

 3. toci says:

  o zot, ka fytyre ky njeri apo jo! republika e re, me ke? upupu sa krenar duhet te jemi ne shqipot me kete

 4. Ollga Toronto says:

  Po cfare PD-eje,ata jane te gjithe te tredhur,ndigjojne dhe drejtohen nga nje halabak si Luli,flete si rrugecte e lagjes,thyeni xhamat,cponi gomat,ose i drejtohet kryeministrit me fjalorin e gjyshes time “kukudh”.

 5. beni says:

  O bishe hajdut per vete thuanapo jo se hajdut me te madh nuk ka une kame 23 vjet pune dhe rroge te mie them dje me zor te madh po prisja rrogen, po ka hajdut me te madh se ty ??????????????????????????????

 6. Qifi says:

  Ju palloi ne matrapik Likja e jua derdhi pdiu, ikni o bq rilindas ikni se do hani manallin e berishes???✌?✌?✌??

  1. pellazgu says:

   O Qifi, Pikrisht’ tani mbeti paster Ps.ja. Populli,majtas po edhe djathtas, di mire t’i dalloj ligesit,te cilat tashme u bene bashke vetem e vetem t’i shpetojne vetingut.Mos u ngut Qifi,duro deri ne 18 qershor dhe duku prap. Mos harro qe Basha e mori Pd-ne,pa futur asnje ore pune!!! Nderkoh’ qe te tjeret per pd. kane derdhur gjak,lot dhe djerse,por s’hapin dot goje,s’ua mbane.Shkurt,fundin e tyre po e nxitoje…Gjithesesi,te mira, o qifi …

 7. Lennard says:

  Ky Lul sumkapuci po duket shume qesharak.Po del Bllof ne shume raste.Nuk do ta linte GJOJA Z.Fatmir Xhafa te hynte ne Ministri ,Ma pare do te kalonte ne Sumen e Tij.Po Xhafaj nuk doli Pederast dhe e menjanoi perplasjen ,apo Lulka u fsheh ???.Tashti po vazhdon Bllofin kur ne dore ka vetem Nje Pair(Sale-Serbin dhe Zenin e Babit dhe nje Dame Giten ) po me keto letra nuk fiton gje dhe vete Ai nuk e di se cfare do te beje.Kishte shprese tek Like Floriri ,po dhe ky ka hallet e veta .Nuk perballet dot me te verteten dhe Nderkombetaret.Pra presim te shikojme STORE PA PARE .Fundi do jete per Sale Serbin dhe oborrin e tij ,po te doje pas tij te shkoje dhe LSI .Do tu konfiskojme pasurite dhe do te rrisim mireqenien e POPULLIT

 8. Gjynah! Basha ka kaluar ne depresion dhe i dalin haluçinacione para syve.Seshpejti e ke ne spital,psiqiatri.

 9. kashi says:

  tani u be paranoide si enveri lulushi

 10. . says:

  – META, BERISHA, BASHA … 3 personat e akuzuar qe po trazojne politiken Shqiptare po bejne gjithcka per te “anulluar” VETINGUN.

  – QAHENI Shqiperine …
  – SHQIPERIA nuk do kete me DREJTESI ….
  – SHQIPERIA mori FUND … perfundimisht nuk behet
  – SHQIPERIA jashte EUROPES dhe RAJONIT ….

 11. Shoku shpati says:

  Luli MOS i per sorrat
  Ta marrin buken nga dora.
  Se nuk botoni me njeri per ato.
  Jozefina e shkeli me kembe shtrese e te perndjekurve

 12. Fred says:

  Nje gja nuk e kuptoj me kete popull ne shqiperi .. Natyrish qe ka ngele ne vend ,po vetem , hajdute, vrases , dhe te korruptur gjithemone do te zgjedhin qe ti drejtoje,’

 13. BASHA KURVE says:

  I bej thirrje ketyre me dy pare mend ne PD te distancohen nga Lulushi se si ta bejne si mos ta bejne emrat ne listat zgjedhore nuk do i kene me.

  S’keni c’te humbni me, nje pjese e madhe e juaja nuk ka vajtur ne cader prandaj besoj qe ka disa njerez me mend ne PD.

  Shkeputuni nga ky palo teater qe behet vetem per te shpetuar bythen e Sales dhe Lulushit nga burgu qe i pret pas Vettingut.

  Zgjedhjet do ti humbni por do te keni te pakten nje shans heren tjeter.

 14. Redi Begeja says:

  Qifi –
  Maloko paske urrejte per Tironcat Pse kshu mer loshi nga zonat rurale
  ne sillemi mire kundrejt familjes tende. Ty te morim ne pune te Ushatri panjohur
  me na bajt llac e zhavorr kur ndertojm dyqone, motrat ti fusim ne pune ne rrobaqepsi e neper boutika
  nonen . loken ta morim ne pune per pastruse WCsh. Cke mer lal. Dhe kur sala nxorri ligjin per ju Gayt Maloke ne
  ju tolerum se jua qajm hallin qe do lindni e do vdisni pa patente e pa provu naihere brime..
  t pakteen te keni jete seksuALE se ne bir te arushes nga vini ju vetem vicave i binit
  te ka nxef EDI si duket heroi kombetar, ta paska shkerdhy maloken te paska kap tu vjedh korent
  e te ka rras ne biruce. po dhe aty qef do bosh o gay pasiv 😀

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *