Basha në eufori thotë se Berisha ia fut kot: S’përfaqëson qëndrimin zyrtar të PD

Kreu i PD-­së Lulzim Basha ka komentuar propozimin e ish­-kryeministrit Sali Berisha se “Edi Rama mund të qëndrojë kryeministër deri në 18 qershor duke plotësuar mandatin e tij, meqë ashtu e thotë Kushtetuta dhe më pas të vijë në fuqi një qeveri teknike që mund të zhvillojë zgjedhjet”.

Në “Opinion” Basha tha se ky është qëndrimi i Berishës dhe jo një qëndrim zyrtar i PD­së.

Ky është mendimi i zotit Berisha. Qëndrimi zyrtar i PD është ai që shpreha unë. Nëse ai qëndron deri në 18 qershor zgjedhjet do të mbahen më vonë. Nuk kam fol me z.Berisha.

Besoj se ajo deklaratë është më shumë një shprehje sesa një platformë politike”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Basha në eufori thotë se Berisha ia fut kot: S’përfaqëson qëndrimin zyrtar të PD”

 1. fisheku says:

  Per Sali kriminelin ka mbaruar karriera politike, per te eshte e rendesishme partia demokratike nga ana morale se e kupton se po shkojne drejt nje gremine . Kurse per Lul kriminelin karriera sapo ka filluar dhe po shkon shume shpejt drejt fundit pasi ai e din mire se nuk ka per te fituar ne zgjedhjet e ardhshme dhe per te eshte cdo gje karriera personale e rrezikuar edhe nga konkurrenca e forte ne kete parti(Topalli e te tjeret qe Duan te behen drejtues te PD-se) dhe me humbjen e zgjedhjeve e pret vecse doreheqja. Luli eshte infektuar rende nga babai i tij Saliu dhe nuk leshon pe per gjera te shpikura nga vete ky me qeveri(neveri) teknike pas 18 qershorit. Ndersa njerezit qe i mbeshtesin jane bere si ata qente e babezitur dhe te uritur per pushtet dhe sa me afer dhe sa me shume pellasin (sakrifice), do te kene nga nje cope torte pushteti nga Luli. Por parashikimi eshte se Luli kete here (perseri) do te ule koken dhe Baba Sale do ti tregoje rrugen e naviguar per ti shpetuar hetimit dhe burgut. O Zot na ruaj keta kane krijuar nje kasaphane dhe fati i njerit do te jete e keqja e tjetrit.

 2. Pronari says:

  Shumica e popullit nuk eshte me PD pasi gjithe keto vite me udheheqjen e tyre cdo gje Ishte rrumpalle dhe hajduteria e udheheqjes arriti kulmin. Nuk mjaftojne ndyresite e kryera por kerkojne akome te diktojne zgjedhjet. E fundit ka mbetur ti bejne mu…. ne koke ketij populli

 3. Stupid says:

  Lulja e hengri qafen e pates , tani Saliu kualicion me PS’ne

 4. TR says:

  fuck pd-se dhe lsi-kurva……popull hapni syte si eshte ndryshimi para 4-vjetesh…………vetem hajdutet duan pd-ne te vjedhin si kane vjedhur…..

 5. tomi says:

  Keni 4 vjet na cate zalloten, jo po Basha eshte kukull, jo po ne PD kryetar de facto eshte Berisha, jo po keshtu jo po ashtu. Hap gojen ky e thote qe Berisha s’ka mandat nga PD te thote ate qe tha; hidheni ne krahun tjeter. Ju jeni kermij pa shtylle e jo gazetari normale. Gjytyryme.

 6. Peco says:

  Basha e ka kuptuar se Berisha do ti japi duart. Gjithe ulerimat e tij vijne si rezultat i ketij qendrimi te Berishes. Dreqi e merr vesh, ka shume te ngjare qe Berisha e shtyn Lulezim Bashen drejt moshyrjes ne zgjedhje per ta eleminuar politikish. Nese Basha arrin deri atje sa te mos e fus PD ne zgjedhje, atehere Berisha ka per ti ngulur gozhdet e fundit arkivolit te PD dhe ne bashkepunim me Meten do urdheroj kalimin e zgjedhesve te PD ne gjirin e LSI. Ndoshta PD do e gjej ajo qe gjeti Demokracine Kristiane te Italise pas nje perudhe gati 40 vjecare, e cila edhe pse tradicionalisht kishte udhehequr me gjate Italine e pasluftes, u shperbe dhe zhduk nga skena politike. Problem per Berishen ne kete rast mbeten modalitetet per menyren se si do realizohej ky bashkim PD-LSi dhe sa i gatshem ishte Meta, qe disa nga fanatiket me te medhenj te Berishes ti fuste ne listat per deputet. Kjo mbetet e vetmja rruge per te ardhur perseri ne pushtet ajo pjese e PD qe Berishes i intereson. Nepermjet Bashes PD vjen ne pushtet
  vetem athere kur sic thote populli, “te shuhe majen e veshit pa pasqyre”.

  1. korigjim says:

   Fjalia e fundit duhet lexuar: Nepermjet Bashes PD vjen ne pushtet vetem atehere, kur, sic thote populli, “te shohe majen e veshit pa pasqyre”.

 7. Tema says:

  Dhe Basha po ben çiçin mbi Berishen.

 8. shqip says:

  O Sali mblidh djalin se ka dale duarsh. Po se edukove ti , do ta marrin ta fusin ne shkolle edukimi ( burg).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *