Sali Berisha: Avniu u sakrifikuar në çadrën e lirisë, në agun e realizimit të ëndrrës së tij…

Sali Berisha ka shkruajtur për vdekjen e një protestuesit të PD-së.

“Humbem Avni Begen, humbem nje luftetar lirie!

Te dashu miq, dje u nda nga jeta Avni Bega, luftetari i vendosur i lirise qe keto 46 dite, me besim te palkundur ne kauzen e drejte dhe fitoren shnderroi Çadren e Lirise ne shtepine e tij te dyte.

Me ndarjen e prakohshme nga jeta te Avniut, familja humbi njeriun e saj me te dashur, Tepelena qytetarin e saj shembullor, Çadra e Lirise dhe mbare populli opozitar luftetarin e paepur te votes se lire.

Avniu u nda nga ne agun e realizimit te endrres se tij fisnike, per te cilen sakrifikoi me vetmohim. Me kete rast ju shpreh ngushllimet e mia me te thella familjes dhe te afermve te Avniut, me te cilet ndaj dhimbjen dhe zine e kesaj humbje dhe lutem se bashku me ta qe shpirti i njeriut tyre te dashur te behet drite”, shkruan Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Sali Berisha: Avniu u sakrifikuar në çadrën e lirisë, në agun e realizimit të ëndrrës së tij…”

 1. dada says:

  Paska qene idiot

  1. kosovari says:

   Ishalla shkon sa ma pare me e taku Avniun o baca Sali, se pse s’na ke ça bethen tesh 25 vjet edhe me shku njitash ne p. te satam s’na mbete hatri.

 2. Liria e cadres says:

  PAS IDIOT AVNIUT,MARRTE FERRI SALI IDIOT SKIZOFRENIN ,ARMIK I SHQIPTAREVE!

 3. tironsi says:

  Po ti kur do japesh jeten per atdheun, se mezi po presim

 4. Ivan i madh says:

  O shemtire te herdheka keq per kete qe vdiq natyrorareshist se i erdhi vdekja si te gjithe dhe ste erdhi aspak keq per ata qe vrave ne 21janar dhe i le femijet e tyre te pa ritur jetime. Nuk ka njeri ne Shqiperi dhe nga perkrahesit e tu me fanatike qe te te besoje ty se te vjen keq per te. Po kjo eshte e qarte qe ty te vjen keq dhe ke frike per vete e familjen tende qe keni lyer duarte me gjak shqipetari te pa fajshem.

 5. at says:

  Ju s’keni zemer , perdorni vdekjen e tij per te arritur qellimet tuaja politike, pty njerez te poshter

 6. Sala krimi says:

  Une habitem sesi njerezit ne jug vazhdojne te mbeshtesin ende kete kriminel dhe kane harruar se ky perbindesh me 1997 coi avionet ushtarake per te bombarduar me lende kimike poullsine e jugut pa marre parasysh nese ishin femije pleq te pd apo ps. Eshte faji i ps qe kete kriminel e kemi ende ketu dhe nuk na le te ecim madje kerkon te beje ende rremuja per te shpetuar bythen e tij dhe te femijeve te tij kriminele si i ati

 7. I larguari says:

  Me sinqeritet ngushellime familjes dhe te afermve.
  Ndersa per aktoret e çadres porosia eshte: mos u nxitoni te beni heronj demokracish, sepse ju nuk perfaqeaoni demokracine, Demokracia juaj dihet, e tregon periudha 26 vjeçare, bile e percaktoni dhe ju qe e quani “Republika e vjeter”, por qe “republikanet e vjeter” po e drejtojne edhe çadren. Flasin se e pranojne qe keto vite kane pergjegjesira te medha, qe gjithçka e kane bere kunder demokracise, sepse nuk jane marre me parimet dhe rregullat e demokracise, por kane pelqyer me shume shtetin dhe pushtetin, perfitimet pasurore dhe karieriste. Nese duan republike te re, te nxjerrin shkaktaret dhe ti çojne para drjtesise, llafet i merr era, dhe duke dale nga “te vjeterit” ato llafe qelben. Ja keta jane ata te republikes se vjeter qe na propozojne republke te re. Qe te behet republika e re le te hyjne ne parlament, te votojne reformen ne drejtesi ne teresine e saj dhe te presim me qetesi, urtesi, transparence te shkretat zgjedhje. I larguari

 8. Mark ramy uk scotland irland says:

  Tamam. Ne agun e agos.

 9. Vesi says:

  I ndieri ishte njeri I zakonshem qe nuk duhet perfolur. Ju s’u erdhi keq per ata qe I vrat me pushke ne bulevard e Jo per ata qe I mer perendia. Jeni shume pisa!

 10. Fatosi-kosove says:

  Sa mire do te benit sikur e shkoni pas tij qe te gjithe o sali zeza,ti dhe ata qe po “vdesin” aty jeni turpi i kombit e jo krenaria,ju as nuk jetoni per ideale e elre me per te vdekur,turp turp dhe turp o sali berish zeza,ku e ke fazzliqin mos edhe ai ka “vdekur” ne qader i pangrene,urdheroje nishanin ti shpalli te dy “hero te demokracise” he kriminel.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *