Dorëzohet Berisha: PD mos të krijojë iluzione, Rama nuk largohet. Ndaj duhet ta hedhim në Lanë

Sali Berisha ka mbajtur fjalimin e së enjtes në çadrën e PD-së.

Ai tha se PD s’duhet të ketë iluzione se Rama mund të japë dorëheqjen.

S’duhet të kemi asnjë iluzion, Edi Rama nuk jep dorëheqjen.

Ç’ka do të thotë, ne duhet ta krejmë që andej, ta shporrim, ta qërrojmë”, tha Berisha.

“Rama fyeu protestuesit.

Por ata ata i thonë familjes familje dhe nuk ndajnë kurrë konceptin që ti ke për familjen, sepse ata i thonë dinjitetit njerëzor dinjtiet dhe i bindur të jesh ti se janë të gatshëm në cdo kohë që Lana të të duket vaskë floriri, po të marrësh atë që meriton.

Por ti Rama je verbuar, ti nuk lexon cfarë shkruhet në muret e cadrës, në cdo cm të kësaj cadre të madhe shkruhet guxo po deshe, ne këtu jemi.

Tti s’guxon dot, ti hesht, sillesh si skuth, nga një studio në një tjetër duke u sharë me gazetarët.

I tmerruar nga cadra të ka humbur mendja, edhe një herë guxo po deshe”, vijoi ai.

Pse nuk e jep dorëheqjen?

Ta analizojmë çfarë ndodhi këto dy javë.

 U tha ministrave, ne jemi para alternativës, pushteti ose burgu.

Ose të mbajmë pushtetin, ose na pret burgu.

Atë edhe të na falenderojë, se meriton më shumë se burgu.

Para një jave, në një akt të paimagjinueshëm, që nuk ndodh në një vend të qytetëruar, kaloi ligjin për të amnistuar politikanët për veprat që kanë kryer para këtij ligji, për veten e tij, për ministrat e tij.

Të garantoj që atë ligj do ta bëjmë të paqenë, që ti të shkosh në birucë.

Krimet e kryera nuk e lënë të japë dorëheqjen…

Të përgatitemi që të javët që vijnë, të shporrim Edi Ramën dhe organizatën e tij kriminale në qeveri”, deklaroi Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Dorëzohet Berisha: PD mos të krijojë iluzione, Rama nuk largohet. Ndaj duhet ta hedhim në Lanë”

 1. may says:

  Ky Berishe plak i cmendur do te hidhet vete ne Lane sic duket, harron ai qe ka kunder nje popull te tere qe e vodhi, e sakatoi, e perdhosi, e vrau, keto ka bere ky sharlatan ne keta 20 vite qe ka udhehequr, por tani eshte koha e Shqiptareve, qe jane pro Europes dhe pro Amerikes, Kt Sale le te mbaj fort serbet, por edhe ata sic duket do ti vene fshesen, ketij monstre.

 2. wow says:

  Bjeri legenit o legen, nuk e shikon qe no one ta vare ty.

 3. Fatosi-kosove says:

  Dikur kur isha i Vogel disa femije jetima qe epr baab dinin nanen,u thonin te tjereve me rpek nese guxon,pa e ditur as vet se çdonin te benin me tae reagim,por nje gje dihet se sali berisha çdo dite pjelle nga nje risi ku duke pare se nuk i shkoi me afera e trilime as me tentim prishje mes shokesh e familjesh tash ka filluar na prek po guxove!!!
  Po kush je ti more kriminel qe edhe vrete dge thua vrau veten,po çfar kerkon me kete thirrje ti besh te forte ata gjynah qe jane futur ne qader me ty e lulin,apo don ti japesh zeemr dules e nokes,kreshnikut e çimit se sguxon kush tju prek,po kush flliqet em ju o sali berisha,nuk e di deri me sot qe dikush ka lare duart me mut as me shurr,ju sdalloni aspak nga kjo ma ju jeni vrases ne çdo aspekt.

  1. dc21 says:

   Ik or analfabet meso te shkruash !

 4. USA 1 says:

  26 vjet qe vetem fytyra jote e shpifur na shfaqet perdite kudo more Sali Protopapa , po paske qene i çuditshem

 5. shqip says:

  O ky eshte i forte. E beri si njeri qe pasi e futen ne rreth i thane: ti s’do ta kalosh vijen . Dhe ky sa Here qe mundej e nxirrte Pak kemben jashte. Kur i thane me vone se ja kishin mbledhur, ky bente si i forte duke thene ; ehu, sa Here e nxora kemben jashte rrethit ! Keshtu edhe ky krye (Q)adra. Provo te vish tek muret e çadres thote. Hedhim parrulla kamikazesh per te friksuar popullin. Se Rames s’kane ç’i bejne. Po duan te mbjellin pasiguri te qytetaret. Pastaj si mund ti mbash ne QADER shpellaret . Ata vetem gjuhen e kerbaçit njohin . Ç’tu thuash, lopçare injorante qe s’njohin as etike, as diplomaci.

  1. Tiranare says:

   Kjo hidtoria eshte me nje grua e cila ishte ne arre me burrin e vet. Vjen nje i forte i fshatit dhe ben nje reth e i thote burrit te mis gucoje te kaloje rethin deti sa ai te mbaroje pune me gruan e tij. I trembur burri bie dakort. Pasi i forti mbaron Pune, iken. Gruaja cohet e i thote te shoqit: “kaq i ngordhur je sa nuk guxove te kalosh rethin e te me mbroje “? Ehe- i pergjigjet ai- sa here e shkela vijen une dhe ai s’me pa! Ja futa bulgur.

 6. emigranti says:

  Zoti Berisha shif e hedhe ne Lane ate sypeshkaqenin tend, Shkelzenin, qe e zhvati Shqiperine nder vite dhe shetit i lire. Ndaj ju jeni ngritur si hijena se keni frike nga zbatimi i ligjit te Vetingut, se te gjithe prapa hekurave e keni vendin.

 7. kozmo says:

  Fjalim per idiotet e cadres, pa sens ,pa kauz . Turp te degjosh marrezira .

 8. timo says:

  Sali ti je një përbindësh. Ke ngritur çadrën mbi gjakun e viktimave të tua. Do të përfundosh në ferr. Krahë të lehta drejt Ferrit.

 9. kodra pas bregut says:

  Eh mer Sale mer Sale !
  Sa bir kurve qe je kur do te karikosh turmen e llumit duke mbajtur fjalime – hartime nen trans ne kufirin me ekstrem halucionant .
  Mire turp qe nuk kini por ju jeni ene koqe kanari derisa e dini qe ne krye te qeverise eshte nje “”Mushke ” qe as ja ndjen per ju .
  Edi Rama eshte ne pozicion komod derisa tall trapin si me Ty Sale dhe Lule Bashen , per vete faktin sepse ju jeni te zhytur ne Krime monstruoze , ashtu dhe me Ilir Floririn qe e ka “”Zene Rob” dhe nuk e le qe te iki nga Qeverria , jo se i duhet , sepse Edi Rama i fiton Easy 72-73 deputete krejt i vetem , por e mban Liken , per mua qe ti ktheje borxhin qe ky Like Floriri kur Rama ishte Kryebashkiak ne Mandatin e Pare , e ka mbeshtetur Ate(Ramen) ,kur Likja ishte ne poziten K/Ministrore .
  Qe ne aktin e pare kur Cadra u instalua , u kompromentua per 2 arsye:
  1- Vazhdimesia e saj u ndertua mbi bazen e pageses ditore dhe nderrimit me turne .
  2- Elementet qe e popullojne Cadren jane ne mos me precedente penale , me formim dhe vese shume te ulta , gje e cila nuk terheq masen e popullit qe ta mbeshtete.
  Rama gjate 4 vjecarit te pare te mandatit ndermori reforma teper te thella duke bere nje “Krasitje”” te thelle Riperteritese , por me se te nevojeshme .
  Ne cader dhe ne ngujim hyjne vetem ata qe kane Borxhe per te shlyer per te mos thene me teper .
  Nuk mund te mbahet Shteti peng nga Cecenet dhe Shpellaret qe u kalon Tangent Civilizimi .

 10. Kellira says:

  Qeni qe leh nuk te ha

 11. Ivan i madh says:

  Ka te drejte krimineli i pa skrupull Berisha se krimi eshte ulur perballe shtetit dhe jo vetem i ben presion po dhe ulerin e mundohet te trembe shtetin dhe popullin. Po kete mor kriminel dhe banda jote kriminale nuk ke per ta aritur edhe pse shteti po te toleron shume. Se po te ishe ne nje shtet tjeter eurpopian ku zbatohet kushtetuta dhe ligjet e shtetit ti dhe kelyshi jot Basha tani ishit prapa hekurave per shkelje te ligjit dhe thirje per lufte. Po me sa duket falje qe te bene bashke miqte dhe ortaket socialiste pas shkatrimit te shtetit ne vitin e mbrapshtem 97 es te krijuar e iniciuar nga ti felliqesire te ka dhene shpresa se nuk te ze ligji dhe denohesh. Kete haroje se tani per realizimin e reformave ne drejtesi e vetinngun i ka mare ne dore amerika dhe Europa dhe kemi besim qe nuk do na zgenjejne ne shqipetaret te pastrojne Shqiperine nga kjo fare e keqe qe po i mer frymen popullit e Shqiperise. E fundit me qe je trim kur je ne turme se vete dh… kembet provoje nje here po te jesh ne balle jo i fshehur si mi e te ulerasesh e urdherosh se 97-98 ja hodhe mire po kete radhe mos beso se do ja hedhesh si radhet e tjera.

 12. Zani says:

  Si ka mundsi paska qene me i keq nga kanceri.nuk zhduket. Mendoj se ilaçii i vetem per te eshte Rama populli shqiptare duhet ta votoj patjeter Ramen edhe nje mandat qe ky pler te zhduket njeher e pergjithmon, keta qe vran pren dogjen shkatrruan vodhen bejne moral vetem ne Shqipri ndodh kjo .Nuk e di se kush shqiptar i thjeshte do ishte qe do deshironte lulushin krueminister o zot na ruaj do hecim para apo jo. Vetem per fjalimet qe ben ky duhet te ishte lideri botrore

 13. Usa says:

  Sale, ti te ha mutin.

 14. Plaku Mere says:

  PD dhe plaku Mere, morren fund…. edhe nje grua shtrige e keqe do ta kishte zili fjalorin e tij prej maskarai maskara…
  O popull, thirrini mendjes dhe jepini denimin e merituar me voten tuaj ketij laroje qe leh si buçe gjithe kohes.

 15. Ha ha . . .Kërcënimete Liut!Liu/ Saliu gjithmonë e ka përçarë vendin, deri dje i ka funksionuar, tashmë as minjtë e halesë nuk tremben nga Liu!Gjithë publiku monitoron me kujdes kur Liu do shkoj në Parajsë . . . .Sa plak mjeran që është. . . . .

 16. Vaso says:

  Nuk e kuptoj si rrine ata ne caber dhe degjojne nje te cmendur si saliu

 17. Kuq e zi says:

  Rama ne burg e ka vendin por ka nje rradhe te papare para tij eshte koplet qeveria 8 vjecare e pd-s qe kurre sja priste mendja qe do vinte dita te hynte ne shpelle per ti shpetuar drejtsise
  Vetem zhdukja e bashes ju nxjerr nga cadra faqebardhe

 18. xheJ eN Bi says:

  Me gjithe te ligat qe ka Berisha ,tani shfaqi edhe nje ligesi tjeter.Berisha eshte mosmirnjohes ndaj Rames.
  Rama beri ligjin per amnistine ne te cilen perfiton si Berisha edhe Basha ,po denglat e e Berishes se do ta
  çbeje ligjin pasi te kete shpetuar vete ,jo vetem se nuk do ta çbeje,po do ti shtoje dhe nene me te renda.

 19. Populli says:

  O zoti sali nuk trembet populli nga badakshinje si puna jote, e provove ne 97 e prove edhe ne 98 por ik o qyqar ik, ik se po mer ne qafe edhe ato delet qe ke aty ne stalle pa mir per veten se te takon me hak me gjithe keto qe i ke bere ketij populli per 27 vjet radhazi, ik ore plakush zezvek leji Shqiptaret te jetojne sic u ka ënda e sic meritojne te lire dhe krenar per vendin e tyre.

 20. Qr kush udhehoqi shqiperine per vite me rradhe. Ca gjuhe perdor malok dhpellari

 21. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre !

 22. IP says:

  Pse I trembeni zgjedhjeve dhe Vetingut, kete sqaro ti Ne do ndrim qeveri shko dhe fito vota po qe I zoti. Pse nuk fillove fushaten per te bindur votuesit me programin tend po u fute ne cader si struc, skuth, a c’te duash. Shko atje dili ballas Partise ne pushtet dhe fito me zgjedhje o anadollak I pandreqshem

 23. Dibrani says:

  Njerezit tashme kane mesuar mire se si te te lexojne , zoti shpellar shtazarak !
  Ato qe , ti e di me mire se kushdo , se te perkasin ty dhe vetem ty , si individ , i
  inkriminuar deri tek thonjte e kembeve , kerkon t`ua faturosh kundershtareve
  politike,ashtu si ke bere tere jeten . Por , tashme ky idjotizem KA MBARUAR !

 24. PO,PO says:

  Ajde kerme , ajde ! Ne cdo fjale qe artikulon , tregon nje shpirt te vertete krimineli ne gjak !
  Mjere ky vend , qe ka pasur ne drejtim dhe ende e terheq zvarre nje bandit i UDB-se !!!

 25. PO,PO says:

  Te vijne zorret tek gpja , kur degjon qe shtaze te tilla te flasin per dinjitet njerezor !
  Edi rama , nuk ka as aresyeb me te vogel , qe te jape doreheqje . Ti kerme e lindur
  dhe rritur bashke me krimin , VRAVE e SHKRETOVE per nje cerek shekulli kete vend ,
  dhe nuk te shkoi kurre mendja per doreheqje , sepse je betuar te nxjerresh edhe
  gurin e fundit te themelit te ketij vendi ! Ti ngaterron bajraqet me shtetin , sepse
  je nje mbetje mesjetare turkoshake ! Edi Rama , do e ringrere shtetin , se ka me
  vete pjesen derrmuese te popullit shqiptar . Ata , qe te pasojne ty , ose jane te
  inkriminuar e vegla te sherbimeve te huaja qe ti i ke futur , ose naive e hallexhinj
  qe gradalisht po e shohin se me cfar perbindeshi qenkan pleksur !

 26. ASI says:

  Po o sali koqja …se ajo cadrà e bathores perfaqeson shqiptaret….kanceri ne gryke o sale. .. Dh mos ta degjojme me zerin…

 27. XX says:

  po qe se ka nxjerre lig jper te shpetuar vehten,ashtu sic thua ti o Sale,ke per te shpetuar edhe ti.

 28. Rama says:

  O Sale poshte ti e rrofte Edi Rama edhe 4 vjet kryeminister e rrofte Edi Rama edhe 4 vjet kryeminister e rrofte Edi Rama edhe 4 vjet kryeminister.

 29. Rama says:

  O Sale poshte ti e rrofte Edi Rama edhe 4 vjet kryeminister e rrofte Edi Rama edhe 4 vjet kryeminister e rrofte Edi Rama edhe 4 vjet kryeminister.

Lini një Përgjigje te Zani Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *