PD shpërthen ndaj ministrit gjerman: Gabi i Europës, foli si e ëma e Zeqos në majë të thanës

Bledi Kasmi

Kryeredaktori i organit zyrtar të PD-së “Rilindja Demokratike”, Bledi Kasmi, ka sulmuar ashpër ministrin gjerman Gabriel, pas deklaratave të forta të këtij të fundit kundër opozitës.

Sipas tij, ai mbron interesat e Ramës.

“Gabrieli dhe e ëma e Zeqos në majë të thanës!

Të shikosh një ministër të Jashtëm gjerman që vjen zyrtarisht si artikulues i interesave të një partie të shndërruar në një organizatë të krimit të organizuar mund të shërbejë për të mos njohur Gjermaninë, por mund të shërbejë të paktën për të kuptuar se përse sot realitet në Europë është Brexit në Angli, se përse komiku Grillo kërkon të bëhet e ardhmja e Italisë, dramatikja Le Pen, e Francës apo Erdogan i padiskutueshëm në Turqi.

Gabët kudo në Europë kanë prodhur dhe po prodhojnë të paimagjinueshmen.

Janë fundi i pafund i kësaj Europe!

Të fala Renzit”, shkruan Kasmi.

Pas tij, ka reaguar edhe Flamur Noka.

“Z Gabriel :

A keni ju 14% te parlamentit te mbushur me kriminele, vrases, trafikante, perdhunues etj? Dhe te gjithe te jene te perzgjedhurit e kryeministrit???Une jam i sigurt se jo..Ketu po.

A keni ju kryeminister te lidhur me krimin dhe qe i sherben krimit dhe qe ka shnderruar vendin ne baze te krimit organizuar ? Sigurisht qe jo e as ja lejoni vetes ta mendoni e jo me ta beni realitet.

A keni ju administrate te mbushur me kriminel ??Sigurisht qe jo e as qe mund ta mendoni ??Ketu qeveria e ka bere realitet kete gje.

A keni norme ju atje blerjen e votes nga qeveritaret tuaj? Sigurisht qe jo . Ketu po dhe e ke me ze dhe me figure ne cdo pal zgjedhje te pas 2013-es.

A perdor qeveria juaj bandat dhe krimin e organizuar per te tjetersuar me arme e dhune vullnetin e popullit ??Sigurisht qe jo.Ketu ka ndodhur ne cdo pale zgjedhje qe nga 2013 e deri me sot .

A keni ju minister te brendshem ushtar te krimit orgnizuar dhe kryetrafikant droge? Sigurisht qe jo .

Ketu po ,sepse deri dje makina dhe skafi i tij perdoreshin per trafik droge nga trafikantet kusherinj te ministrit ..

A keni tani minster te brendshem nje ish hetues te Stas-it ? Sigurisht jo por ketu po.

A keni ju sot nje Gjermani te lulezuar nga droga e mbjelle nga bashkepunimi qeveri-krim ? Sigurisht jo.

A perdoren ne vendin tuaj nga qeveria mliardat e eurove te droges per te mbajtur ne pushtet qeverine tuaj nepermjet blerjes votes??Sigurisht jo. Ne vendin tone jane perdorur ne te gjitha zgjedhjet e pas 2013-es.

Ndaj dhe nuk mund ta kuptosh opoziten dhe kryetarin e saj ne kauzen e shenjte per te cilen luftojne..

Ndja z Minister minimumi mos lejo te te keqinformojne..”, shkruan Muli.

Ndërsa gazetari i Shkëlzenit, Bledian Koka, shkruan:

“Amazing Europe!…

Edi Rama i dergon 300 mije emigrante ne 3 vjet, Ministri i Jashtem i Gjermanise vjen e i thote Lulzim Bashes kthehu ne Parlament.

Edi Rama u dergon te pakten 1 ton hashash ne dite, Ministri i Jashtem i Gjermanise vjen e i thote Lulzim Bashes, nuk e kuptojme kerkesen per qeveri teknike. Edi Rama po e shnderron Shqiperine ne nje shtet oligarkik si fjala vjen Rusia, Ministri i Jashtem i Gjermanise vjen e i thote Lulzim Bashes ji me i qarte me kerkesat per zgjedhje te lira e te ndershme. Nje Europe qe nuk degjon opoziten qe denoncon krimin e korrupsionin, por i del ne krahe qeverise qe mbron dhe e promovon ate, nuk eshte ajo qe duan dhe enderrojne 99.9 % e shqiptareve, mua perfshire…

p.s…Sepse me keto ritme shume shpejt nuk do te habitemi me pse Britania e Madhe mori plaçkat e iku nga syte kembet prej Europet”.

Tashmë për PD-në është e qartë: Të gjithë e kanë gabim, vetëm ata kanë të drejtë.

REMOTE_ADDR:[]

39 komente në “PD shpërthen ndaj ministrit gjerman: Gabi i Europës, foli si e ëma e Zeqos në majë të thanës”

 1. uskania says:

  Nga gjirizet po dalin minj të mëdhenj halesh…

  1. Mjelma says:

   Ky Bledi duket si Mozarti apo Fufi?

 2. v says:

  Cfare foto,
  sikur dije ka bere krimin
  dhe sot ka dale nga burgu.

 3. Zeri i Popullit says:

  PD-ja dhe gjithe organet e saj, bashke me perfaqesuesit e saj politike dhe mediatike jane te nje niveli te paimagjinueshem sa i perket injorances dhe analfabetizmit. Kush jeni ju qe doni te mbani peng nje popull te tere?! Cdo shqiptar po e shikon qarte qe ju jeni dhe keni qene e keqja me e madhe e ketij vendi. Shkaterrimi juaj do perfundoje ne zgjedhjet e 18 Qershorit. Nje opozite e re qytetare do te lindi dhe ju nuk do te jeni me faktor ne politiken shqiptare (edhe pse ne zgjedhje do futeni si Cecua). Vettingu dhe reforma ne drejtesi mund te zgjatet per disa muaj por do te realizohet sepse ky eshte vullneti i gjithe shqiptareve.

 4. Peco says:

  Nuk po i beje asnje koment, shkelqyeshem i keni thene te gjitha. Po a jeni parlamentar ju dhe ku e keni vendin e punes? Cfare do e gjente Shqiperine po ti thoshit te gjitha keto qe thoni ne sallen e parlamentit? Ju doni te luftoni krimin. Shkelqyeshem! Po si mund te luftohet krimi me ato institucione dhe ate drejtesi te deritanishme te kapur nga politika? Gjithe kjo droge dhe poshtersi qe demonstrohet, fare pa pergjegjesi qenkan njerzit e pallatit te drejtesise qe luftoni ti mbroni? Nderkombetaret ju thone na ndihmoni te transformojme drejtesine, ju nuk shkoni ne votim ne parlament per te filluar procedura e vetingut. Nuk paska fare kontradite ne sjelljet dhe qendrimet tuaja? Te jesh per drejtesi, sic pretendoni dhe te mbrosh njerzit e korruptuar brenda saj? Po shqiperia ka per te rrojtur me mijra vjet, kaq te paduruar qenkeni ju “kunder” te keqes qe na e paska zene kete vend dhe po i merr frymen, sa perpiqeni ta nxirni nga rrjedha normale e aktivitetit njerezor?
  Nje gje po ju them une si qytetar, Amerika dhe aleatet e saj ne lindje e kane duruar dhe po e durojne shume Korene e Veriut, tani po ju thone se po na soset durimi. Ka shume te ngjare qe kjo mund t’ju gjej edhe juve heret apo vone. Populli thote : “uthulla e forte thyen enen e saj”. Do ju gjejne ndonje menyre tjeter me te ashper qe mund te beje fare me thjeshte ate te ciles ju i trembeni me shume. Thirrini mendjes sa nuk eshte vone…..

 5. Lennard says:

  Po ka me kriminel se Ty o Mul Noka .Agjent i Serbit.??

 6. albatros says:

  Jane larguar shume nga demokratet e vertete. Kjo vjen se nuk mund te largojne disa fytyra qe jane burim mossuksesi. Jane shtuar shume keto fytyra. Kus kandidon dhe humb normalisht duhet te lere postin ne parti, perndryshe….ne vend-numuro ngel gjithe partia.

 7. beni says:

  Vdekje PD, krimineleve Sali Berisha dhe Lulezim Basha!

 8. PD dhe petulla ! says:

  Ju ka ik petlla fare Mulrave e Lulrave !
  Priteni kur te kalojne ne veprime ekstreme tani .
  Nga njera ane me vjen keq ,por “pastrimi” duhet bere, ndaj me mire shpejt se me vone,ti qerojme njehere e mire plehrat e Saliut .

 9. Petriti says:

  Ju ka marre ne qafe i gjati per nje kohe shume te gjate bota perparimtare po e kupton. Juve nuk po ju kupton askush sepse jeni budallenje. Budallenjte nuk kuptohen . Jevgeve ne cadra nuk i jepet pushteti . Ikni prj cadrave more cergash…

 10. Asd says:

  Nga foto, dallon si fytyre hashash mbjellesi.

 11. Maverick says:

  E vërteta është se ju kërma të PeDe-së kështu keni menduar e vepruar gjatë gjithë ekzistecës tuaj. Gjithmonë në dëm të interesave kombëtare duke mbajtur që në gjenezë maskën “zgjedhje të lira dhe të ndershme”, ndërkohë që ishit ju që i dhunonit fare hapur, ishit ju që vodhët dhe vratë për të ruajtur gjënë e vjedhur, ishit ju që shitët vetëm për pushtet një copë Shqipëri dhe që sot me patetizëm bërtisni “Shqipëria e para, shqiptarët të parët”. Ju që sot dhunoni verbalisht atë Evropë ku kemi trokitur për të qenë pjesë e saj, ju jeni vetëm kërma antishqiptare që nuk meritoni të ekzistoni as si shoqatë sepse edhe si e tillë do t’i bënit dëm të paimagjinueshëm këtij vendi. Unë uroj që ju të vazhdoni siç e keni nisur dhe fundi juaj politik do të vijë shumë shpejt dhe do të jetë një çlirim i Shqipërisë.

 12. Jimi says:

  Ky syfeti qe shohim ne basurretin e mesiperm , cdo gje munde te jet, puntor, eskavator, traktor, matrapik doker,por vetem gazetar dhe per me teper, kryeredaktor i nje gazete, kurre!

 13. naivi says:

  O Sali e kompani !

  Tani shkoni e ankohuni te Putini se ska kush ju pret me ,hahahahahaaaa……!

  ps.
  Po te Kinezi qe vizitoj Shqiperine a nuk u ankuat ?!

 14. Lani says:

  A ka te tjere njerez PD?!
  Zhgenjim i madh!!!!!!!!!!!

 15. Diana says:

  O bo bo cfare surrati…dru me pre …druvar
  Bir me ke perfaqesohen…. mortja qe si ha te paftyret….
  O lulezime sa llastice e neveritshme qe je……keto hamshore ke rrotull qe te eshte trashe zeri e je bo garipe…..

 16. Toni says:

  Moj kasolle ku na mblodhe!!! Faleminderit PD-ista qe po shkoni me shpejtesi drejt nje vetshkaterrimi te pa shmangshem. Po si ka mundesi qe shume burra dhe gra me reputacion ne PD po e lejojne kete situate vetem per te mbrojtur kafshen vicidolase bashke me pjellat e tij te pa ngopur !!?? Si ka mundesi qe nuk largohen nga kjo cerdhe hienash sa nuk eshte vone dhe te rilindin PD me Bamirin, apo Bojaxhiun !?

 17. valentina says:

  Bythqira demokrate 99.9 perqind e SHqipetareve duan Europen 99.9perqind eSHqipetareve duan qe te ju shkerdhejne grate dhe motrat njehere e pergjithmone ju te degjeneruarve demokrate.

 18. kuq e zi says:

  dhjetoristet e pd-s o kaluan me parti te tjera ose kerkuan azil politik jashte kur te gjejme psene kuptojne kush jane kto pengmarrsit e pd-s

 19. "horri i bulevardit" says:

  I njo keta kasmet, keta jane idjota si familje e fis, ky eshte nje cop muti qe edhe idjotet e familjes nuk e durojne dot, sja vlen te komentosh per kte op mishi me dy sy.

 20. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: May 19, 2016 at 8:48:13 AM EDT

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  i Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar i nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Adriatik Palla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate vizites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka, Fatmir Mediu, Arben Imami, Genc Pollo Kuqalashi na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet mbi Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem!

  1. Moisi Golemi says:

   O Albani i Degajve. Pse nuk e fut edhe Ilir Meten ne listen e hajnave?

 21. Aqifi says:

  Ju lutem na vendosin nje kolazh me foto kete njeriun ketu ne foto, ‘gabin’ ne mes dhe qim peken ne krahun tjeter

  1. ALBAN DEGA says:

   MOS AQIF SE NA LE PA BEREQET!!!

   Te vendosesh Cim Peken e Bujar Kasmin, Laron dhe Balon, ne nje zgjedhe eshte zgjidhje rrenimtare!
   Aty ku kalon parmenda e terhequr prej tyre jo vetem nuk behet kurre bereqet po as bar nuk mbin kurre !
   Larg qofte !

 22. BIBILUSHI says:

  ky mund te jete nje vrases i qelbur

 23. demo says:

  Cadra mbushur me maloke
  dosa,derra dhe ca lope
  dhit e pshurr mener per toke
  Ulurijn sa kane ne koke
  shkoi zani ne Evrope
  C`jane ata bageti pertoke
  mblidhi kafshet ne kullote
  ka cil gjethi ne Vucidol
  Ne verri edhe ne grope
  Na u hiqni or maloke

 24. Edheune says:

  Kjo ka qene,kjo eshte dhe kjo do mbetet PD ne se do mbetet. Kush nuk e ka ditur do ta ngushelloj duke e quajtur naiv. Ata qe e kane diturkane perfituar shume e shume ne kuriz te te tjereve.

 25. timo says:

  Or ti koqe kandari, ministri i jashtëm Gjerman, të gjtha ato që pretendon ti për qeverinë e Edi ramës, i di shumë mirë se janë mashtrimet e partisë tënde. Prandaj e gjithë poezia jote është për të një xerro me xhufkë.

 26. Moisi Golemi says:

  Po ti je Gab per vete, o surrat patate! E ke pare veten ne pasqyre apo jo?

 27. inf says:

  llumi tiranes horri sali patozit klyshi i fari balliut dhe i lul hashashit

 28. rad says:

  a ka stilist ky kryeredaktori mo? harde b**e harde

 29. Kellira says:

  Bledi ke gelltitur jo vetem lugen e çorbes se prishur por aty tek breket e Saliut kushedi se cfare nuk ke gelltitur.
  I shkreti ti!

 30. Asus says:

  Ky kryeredaktor mjeran ka shkuar aq larg sa nuk pranon pranon cfare eshte Gjermania dhe ne vend ti degjojme e te mesojne prej tyre, po u japim leksione atyre. Pastaj kur Flamur Noka I tregon shqiperine Ministrit gjerman, hapu o dhe te futemi. Keta Jane ca horra qe kane zene qoshet e politikes dhe qe kane mundesine te flasin para mikrofonit por qe po perfundojne ne koshin e kohes.

 31. albaniafirst says:

  Flamur Ndoka na paska pyetur ministrin gjerman per numrin e krimineleve ne parlamentin gjerman duke nenkuptuar deputetet kriminele ne parlamentin tone. E bukur kjo pyetje. Ndoka ka harruar se k.kriminelet Berisha, Basha dhe Mediu jane pjese e cadres. Vete ndoka eshte nje rrugac ordiner.
  Ne fakt, cadra ka identifikuar gjithe figurat me te urryera qe marrin akoma fryme ne vendin tone. Ata kane qe te gjithe nje hall te vetem qe I ka bashkuar nen nje cati dhe ky hall quhet “Reforma ne drejtesi ose Vetingu”.
  E kane te qarte se I pret vetem burgu per maskaralleqet dhe vjedhjet qe kane bere ne kurriz te shqiptareve. Kush eshte shqiptar I vertete, qe I dhimbset vendi yne, pamvaresiht ne se eshte perkrahes I PS, PD, LSI, apo kujdo partie tjeter politike, behet perkrahes I Rames, I cili sot per sot eshte I vetmi qe ka punuar per te miren e Shqiperise dhe shqiptareve kudo ku jetojne.
  Edi Rama na e ka ngritur koken lart duke na bere per here te pare, pale me Europen dhe boten e qyteteruar. E provuam Ramen si kryebashkiak te Tiranes dhe e dime te gjithe se si e pastroi qytetin tone me te bukur nga plehrat e kioskave qe PD mbolli kudo. Te njejten gje po ben Rama edhe si K.Minister. Per sa kohe qe do vazhdoje te punoje si sot, do kete mbeshtetjen time pa kufi.

 32. Tan Kruja says:

  Kasmi eshte nga nje familje e pasur krutane e vendour ne Tirane para luftes se dyte boterore, ne kohen e Enverit u persekutuan por mbijetuan duke u bere bashkepunetore te sigurimit shumioce e tyre si dhe duke pas talente ne disa sporte, ky Kasmi qe eshte kryeredaktor eshte djali i nje bashkepunetori te sigurimit te shtetit,i vogel ka qene shume i terhequr dhe i rritur eshte nje i deshtuar, ndaj edhe eshte kryeredaktor te kRD se nuk ka personalitet te vetin.Mallkimin duke qene i shtypur tere jeten e ka me lehte ta perdore ndaj dhe eshte ihidhur ne shkrime gjithmone.
  Kjo eshte e verteta e plote kushe kupton ne regull kush nuk e kupton s’kemi cfare te bejme.Pra Kasmi eshte nje fare Nul Noka por kryeqytets.

 33. Grand says:

  Shih foton: pamje shqetesuse dhe fytyre dhune, e frikeshme. BARBON!

 34. shoku says:

  O Bled aman ore te keqen, bashke me ate fantaziztin tjeter Fariun (qe ishte dje te Topi), ore qe ne mengjes filloni e thithni bar. Po na merrni ne qafe, po merrni ne qafe dhe veten tuaj se po tallen njerezit.
  Ndoshta bari i Rames iu ben reaksion. Ishte me i mire ai i Lazaratit se i kishte dhene leje berisha.
  Ka nje çudi te madhe qe Bledi me shoke ( Fariun dhe co) po mundohen te bindin shqiptaret ( qe e kane provuar mbi lekuren e tyre) qe Luli dhe co jane engjej sapo kane zbritur te shpetojne dhe te zgjidhin hallet tona. Tani qe populli nuk i beson, u munduan te bindin Evropen dhe Ameriken. Duke pare qe as keta nuk po i bind, filluan te shajne te gjithe.
  Bled bej te fala Fahriut, e kom fiksin per largpamesine qe ka.
  Kur Luli te vije ne pushtet, me siguri ti do te jesh minister arsimi, ndersa Fahriu minister i Jashtem.
  BRAVO.

 35. Edi says:

  Kryredaktori i RD nuk e ka mbiemrin” kasmi” kete e ka bere per tu dukur se eshte si prejardhje e familjes kasmi qe njihet mire ne Tirane ky person nuk ka lidhje me kete familje ai e ka prejardhjen nga fush kruja dhe i ati me perpara ka zbritur ne Tirane e ka mbiemrin KAZMI prandaj duhet te korigjohet.

 36. Koci says:

  Ky nedertali ne foto hedh romuze dhe gjykon problemet e Europes. Shimpazeja do te dukej me fisnik ne rast te ngjashem, sa me shpejt ti fshije sistemi nga skena keta parazite.

Lini një Përgjigje te Lani Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *