Lulzim Basha kërcënon sërish Ramën: Do ikësh bashkë me ‘plakat’ e prillit. Çdo ditë i lutem Zotit që të largojë Ramën, dhe jam i sigurtë që do më dëgjojë

Lulzim Basha vazhdon të qendrojë në shesh dhe të mbajë fjalime nga çadra e PD-së, pavarësisht shuplakave dhe thirrjeve nga ndërkombëtarët, të braktis rrugën absurd në të cilën është futur.

Sot ka kërcënuar Ramën, se do iki bashkë me plakat e prillit.

Ditë për ditë e mbaroj fjalën time duke iu drejtuar Zotit dhe jam i sigurt se Zoti na dëgjon, se kauza jonë është e drejtë.

Të vetmit që nuk vijnë dot këtu janë trafikantët dhe kriminelët e bërë njësh me Edi Ramën, që janë vetëm 10 m më larg.

Tani, ju e dini, që në prill ka ca reshje, nisin plakat e prillit, apo jo?!

Nuk ka prill pa plaka.

Do iki me plakat e prillit”, u shpreh Basha.

Më tej në fjalën e tij Basha u shpreh se opozita nuk heq dorë nga kauza për zgjedhje të lira e të ndershme.

Ajo që nuk do të ikë, ajo që bëhet më e fortë çdo ditë, më e madhe çdo ditë, është bashkimi i shqiptarëve për zgjedhje të lira dhe të ndershme, për zgjedhje të lira dhe që do të arrihet nga një qeveri teknike, që do të kryejë detyrat e kryera nga populli.

I vetmi që qëndron si pengesë për realizimin e këtyre zgjedhjeve është Edi Rama.

Edi Rama për 6 javë të mandatit të tij refuzon të hapë rrugën për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Pse ndodh kjo? Ka frikë të largohet nga karrigia e pushtetit, se me të ka lidhur pushtetin e popullit.

Edi Rama del në garë vetëm kur është lidhur me fije të dukshme dhe të padukshme me krimin se po e lëshoi karrigen e kryeministrit ndihet inferior para qytetarëve shqiptarëve.

Ka frikë të dalë para popullit. Dil para popullit i zhveshur nga pushteti abuziv i kryeministrit. Garo!

Se ti thua që Lul Basha nuk ka as platformë, as ekip, as lidership.

Ti e ke fare të thjeshtë, ti i ke të gjitha, edhe Ilir Meta ka thënë do vij me ty, liroje pra karrigen”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

45 komente në “Lulzim Basha kërcënon sërish Ramën: Do ikësh bashkë me ‘plakat’ e prillit. Çdo ditë i lutem Zotit që të largojë Ramën, dhe jam i sigurtë që do më dëgjojë”

 1. Ma says:

  Cke me RAMEN mor plehre pergjigju Europianeve dhe amerikaneve lulzim hoxha ah harrova basha

  1. armand says:

   Po per 4 te pushkatuarit, aty ku me ke ngritur qaderen,i lutesh Zotit?
   Ti je karagjoz mor djale. Vete FAMILJA po habitet me besnikerine e semure ndaj tyre.
   Ti ka vene koqet ne bige doctori.

 2. Mani says:

  BASHA!
  Zoti do të gjykojë!
  Mjerë ti ,atë ditë.!
  Ke shumë kusure.!

 3. dada says:

  hahahah shprese tek plakat e prillit

 4. Alem says:

  Edi Rama e votoi vettingun po ti Lul Basha pse nuk shkon ta votosh apo ke frike se do vesh ne burg per ato qe ke bere e ke vjedhur. Me cadren nuk i mbulon dot zullumet e tua e te Sali Berishes.

 5. beni says:

  HAHAHA LUTJU LUTJU ZOTIT O VRASES, O HAJDUT LUTJU SE DO TA FUSI TY

 6. D says:

  Mos është gjë një malok me emrin sali zoti i këtij sharlatani ?

 7. shqip says:

  Çdo dite bindem edhe me shume . Nuk ja vlen te merresh me nje idiot te ketij kalibri. Kam pershtypjen se kete e Kane rrahur shume ne shkolle. Tani qe eshte ne çader , i duket vetja kokosh vetem se eshte i rrethuar nga ca hajvane. Qe per hir te vertetes presim kocken e radhes. Ky i lutet zotit . Po imagjinoni sa lutet Jozefina dhe te tjere qe Kane dy gr tru. Imagjinoni studentet e dhjetorit qe i kishin idete e qarta, me Europen. Ndersa ky Po i nxjerr bllog Duke shpalle armiq gjithe kancelerite perendimore.

 8. Fred says:

  Pse lule keshtu?,vrau demostruesit,plasi gerdecin,la utostraden e kombit 1 miliard euro cop cop..dedit grekut,apo cfar tjeter?
  Ju nuk e kuptoni qe ju urren nje popull?

 9. Aksi says:

  Eshte nje marrezi e pafund! Perse nuk e shtrojne ne spital psikiatrik? Ky ne kete gjendje eshte rrezik per te gjithe ne, jo vetem per veten. :((

 10. NjeQytetarOptimist says:

  Specie e papjekur..

  1. Dimal says:

   Cadra e Bashes si Shpella e Platonit

   Sofisti

 11. LUAN says:

  POPULLI THOTE PLAKAT E MARSIT DHE JO TE PRILLIT. POR SI SHUME GJERA QE IA FUT KOT DHE KY RAST NUK BEN PERJASHTIM. LULIT I SHKON MIR NJE SHPREHJE :”SHTATI YLL DHE MENDJA FYLL.”

 12. naivi says:

  te kete marre zemer nga hollandezi mbasi i” vizitoj” gruan, ky Lulashi ?!
  si thoni ju ee???

 13. Skrapalliu says:

  PO KU KANE KETA BES ZOT E FE KY ME KETO THIRJE ME KUJTON BANDEN E TRUSTIT TE LULE LAKRES TE ARTURO UI. KAPI MER KETA RUGECER QE SKANE ASGJE ME POLITIKANET E BOTES DEMOKRATIKE E NXIRRI NGA AJO CADER ME POLICI DHE SHIKO SI DO RRINE SI PULAT.

 14. ariff says:

  Lul GERNETA je me afer burgut se kure , ti Like floriri dhe kufoma Sali Berisha .

 15. Kecka says:

  Prit o lulushe se po vjen behari pastaj do hash qumesh gomari

 16. Abc says:

  Amon o Lulo, paizotin! Lutju içik zotit te largoje ene vjerren time o burre, meqe ty ta nigjoka llafin. Se un jom ateiste ene s’ ma var shum! Amon o Lulo, diizot ne ti, boj sevap!

 17. LULI says:

  Mos cfar lajmi qe na dhe! Po plakat e prillit kane ikur mor idiot i lindur se jane me 13-14 qe i bie fillim muaji allaturka sipas gojdhenave se prandaj i ka ngelur shprehja qe marsi i thote prillit,”prill o im vella me jep dy dite hua (borxh) ,ta thaj plaken me gjithe cka”. d.m th Edi nuk ikerka dhe kete muaj. Eshte fatkeqesi kombetare tju degjosh juve dhe une jam i mendimit qe ne duhet te kerkojme perseri demshperblim si popull per fatkeqesine qe na ka rene tek degjojme Lulin,Saliun,Fariun,Mediun,Kreshnik ziun etj,etj.

 18. emigranti says:

  o lul basha je i paster ti pd -ja dhe profesori yt sali berisha? KUSH i dogji fabrikat, firmat piramidale, shitja e detit, gradeci, 21 janari vjdhje krime zhvillimi droges, prostucionit e te tjera, ah keto jane normale tani edi po ben gabim qe do te vendos ligjet-shtet.

 19. shoku says:

  Per bashen ” plakat e prillit”, eshte, saliu plak prilli.
  Ty o lum miku, paske gelltitur jo çorbe te prishur, por nje dreq e di, pse e ke shpirtin kaq te zi.
  “Ç’na u poftas ky” – do te thoshte nena ime.

 20. Monda says:

  LULUSHE,MË AVASH!!MOS U NXEH ,SE SËMURESH!
  HOLLANDËN ,ATY E KE .!
  PO KE KUSURE ,DO TË TË SJELLIN NGA HOLLANDA KËTU,!
  VETINGU!!!LULUSHE!!! VETINGU!!!!?

 21. Domeniko says:

  Budallai fshatit !
  Hahahahahahahahahahaaa……
  U ka bo si Italiani te filmi me Lilo Laben qe rrinte te ndertesa e spitalit te braktisur i mbushur plot morra e qe i lutej Zotit ta çonte ne ate dynja ,por as perendia se deshte e as e degjonte !
  Dhe ky mbeti te çadra ,lutet e pergjerohet i ziu po aha, askush s,ja var !

 22. TRAPI says:

  QEKE BERE DHE HOXHE EFENDI….EDHE HOXHE DHE HAJDUT NUK KA,,EDHE SHQIPTAR DHE HOLLANDEZ NUK KA…JEMI SHUME DEMOKRATE QE DO TE VOTOJME PS,,,PREJ HALLIT,,POR TY ASNJEHERE ,,KY JANE DEMOKRATET E VERTETE ,,,PSE NUK RREGJISTROHEN SI DEPUTETE TE PAVARUR,,,,

 23. Aleko says:

  Qe ky basha I ka thene mendjes Ik pirdhu” kete e sheh kushdo.Problemi eshte se si eshte e mundur qe ende nje numur syresh I shkojne pas ketij pushti…Kaq humamameno qenkemi ne Shqipetaret? A nuk po e shohin qellimin e vertet pse at po I mban ata ne cader…Sinqerisht keqardhje dhe meshire pwer ta..

 24. Roza Trendafili says:

  Duhet ta dish ti, o i padituri i shkolluar ne vende qe demokracine e kane te shenjte, se pushteti nuk eshte bixhoz qe luhet, fitohet apo humbet ne tavoline; se “Plakat e Prillit” kane kaluar si allafrenga edhe allaturka,per 2017, prandaj prit per ato te 2018. Ti mbete i lidhur pas “Plakut” tend, prandaj sheh endrra me plaka, se ne cader edhe dita te duket nate. T’u be cadra bunker, mbete i izoluar, s’te beson e s’te ndjek askush, mos u mundo te mbahesh si fitimtar kur je humbesi me i madh politik ne vitet postkomuniste. Populli ka rezerva te medha edhe per Edi Ramen, sepse nuk realizoi pritshmerite, por kurre nuk do te votoje perseri Pleqte me maska te moderneve. Jeni vetem nje maske. Ju njohu edhe Bota, pa ne kemi kohe qe ju njohim. Suksese ne rrugen e terheqjes me bisht nder shale.

 25. Alidemsi ri says:

  Ah mor Sali e more ne qafe “djalin e PD”.Iku ky nga deliri i madheshtise qe i premtove. Gjynah dhe cadraret rrine dhe veshtrojne……

 26. London-m says:

  E ka fjalen per ilir meten! Atij I lutet! Ose do I lepij bythen rames mos ta fusi n burg.

 27. Marigleni says:

  Hahahaha. Ku ke katandisur o lulush Hahahaha u bere gazi I botes me plot kuptimin e fjales.
  Uroj qe zoti te te ketheje pergjigje, por nje gje eshte e sigurt, po nuk te kthevi pergjigjen qe do, mos u merzit se do jete I minipuluar Hahahaha ajt rroft partia komuniste demokratike me ty dhe xhaxhi Salen ne krye

 28. Viola says:

  Zotit lutju te te fale mekatet qe ke bere ne kete vend.Po behesh gazi i botes ke ngritur kauza qe deri dje i ke shkelur me te dyja kembet ,qe nga vjedhja e fondeve publike,vjedhja e zgjedhjeve ,vrasjet e protestuesve etj.keto tregojne qe ti thua beni si them une por mos beni si kam bere une.Nje gje duhet te dish Zoti ndeshkon mekataret.

 29. Jimi says:

  Aha tek zoti i ke varur shpresat!? Vetem per kete te jesh i sigurt, zoti nuk i degjon lutjet e atyre qe i kane duart me gjak femijesh e te pafajshmish.

 30. Lennard says:

  O Lul-Sumkapuci Je Gramafon i skaduar.Sa vjen dhe me shume shtohet neveria per TY ,po cfare taksirati ka PD qe po e hedh ne Lane bashke me Sali Srb-Qenin.FART ZU ENTLASTEN -Pirdhuni qe te shfryeni bashke me Oborrin e Qofte -Largut .I keni ditet e numruara.Nuk ju do Populli a po e merr vesh O Idiot Noterik????!!!

 31. kombi says:

  Ha ha ha , aq sa te doli fjala per Fatmir Xhafen ,qe nuk behet minister i drejtesise . Ha ha ha , na gajasi Basha duke folur si i ngujuar .

 32. Arjan says:

  Qente e terbuar duhen lidhur para se te kafshojne.

 33. Arbi says:

  Paska vajtur per lesh Ky,me vjen keq per gruan qe nuk Ja ben njeri ismetin..mbase hollandezi qe erdhi i dha nje dore .se Ky qe nga ecja duket sikur e ka brenda ..e seshte kader per vete,e ho me per shqiptaret

 34. vjola says:

  Ore kriminel hajduti . Kur ti i lutesh Zotit Ai edhe te degjon edhe te shikon . Puna eshte se ti je me pulle te kuqe bashke me salushen edhe kriminela te tjere . duhet te pregatiteni mire se nje suprize te llahtareshme do tju rezervoje . pa brek ne b …do te ngeleni .

 35. Zoti te groposte te gjalle lul says:

  Zoti i denon kriminelet lul vrasesi
  Ty dhe salihun tend ju groposte te gjalle ne dhe
  Dhe fara juaj mos mbifte me asgjekundi kerma

 36. Andi says:

  Ti ske fytyre mos i poshter ku e merr guximin te kercenosh.
  Gjithe bota po te thote qe je gabim dhe ti akoma me pafytyrsine tende me del ne media.
  Vetem nga ti do i vij shkaterrimi shqiperise

 37. Fjala shqipe says:

  Demokracia eshte per njerezit e qyteteruar ku repektohen ligjet pamvaresisht se kush je (vendbanimy nuk te bene te qyteteruar)
  Kjo kategori e fitur me deshire apo pahir ne cader jane te pa gedhendur, the vetem zjarri “vetingu” i rregullon

 38. Devolliu says:

  Po ikë; bre EDI RAMA; ikë bre që të vijë kërriçi Lul-ush i Saliut Kriminelit, ky OIDIOT i paparë.

 39. Alpin says:

  I lutet zotit? Sa i pashprese …

 40. Agim says:

  O Zoti Luli thirri mendjes se ka ik koha e tilla kërcënimeve ndahu nga e shkuara e errët e partisë demokratike dhe e shkuara jote e errët mgjths shqiptarët tashmë ty nuk të besojnë fare sepse sjellja jote eshtë sikur ti ske qenë ndonjëherë në qeveri.

 41. besi says:

  keta duhen te jen te gjithe ne burg

 42. superman says:

  Luli e di shume mire qe po i vjen fundi dhe duhet ti rrish sa me larg se i mbyturi te mbyt, largohuni nga cadra se aty ka vetem kriminela,lerini vetem.. leqe ata vetem jane se aty jane ata qe kane per krimet dhe ndonje te kalldisur qe kushedi cperralla u tregojne. Ky njeri i rezikshem per Shqiptaret nuk mund te reflektoje se i trembet burgut dhe se shpejti aty do perfundoje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *